Sada je: sub apr 27, 2024 5:12 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 953 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 48  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned okt 29, 2006 5:37 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Kako to mislis, Jack?


Evo, OPO je bio brži... al još bih nadodao da ljudsko tijelo ima više "antena" za prijem raznoraznih stvari... među kojima je i svjetlost... koje, opet, ima različite frekvencije...

Hehehe...

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Zivot na prani
PostPostano: ned okt 29, 2006 11:40 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jul 01, 2006 1:08 pm
Postovi: 7
Nesto sam citala tome, kako ljudi zive bez hrane ( bez onoga sto mi podrazumjevamo pod hranom ).

Sto mislite o tome i zasto onda imamo zeludac, ako mozemo zivjeti bez hrane?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 30, 2006 12:25 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Možda imamo želuce jer VEĆINA ljudi ipak živi od hrane. Možda je to genetski tako kako jest, a nekima taj organ manje treba. Recimo, da žive samo od sunčeve svjetlosti ( imamo taj topic ), ali trebaju piti vode. Kako bi pili da nema želuca, tj. kako bi tekućina došla u krv? Pikanje u žile? Neprirodno.

Ali, imamo i slijepo crijevo, a ne treba nam... zašto ga imamo?

Mislim sljedeće: da određena grupa ljudi živi izolirano i da svi žive od prane, bez hranjenja... da bi evoluirali ( za tko zna koliko tisuća godina ili više ) tako da bi želudac obamro, tj. smanjivao bi se, te na kraju, zakržljao. I onda bi imali vjerojatno neke druge organe, prilagođene za tu vrstu "hranjenja" energijom.

Pojedini ljudi odluče promjeniti svoj način "hranjenja", ali tim ljudima ne može želudac nestati "preko noći" ( ne, ukoliko ne žele posjetiti opet 5. denzitet ). :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 30, 2006 8:50 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Arja, dobro poređenje sa hlorofilom. No, u biti ne radi se o suncu koje te hrani, već o Svjetlosti,


fala, endzi, ali poredjenje nije moje, na zalost, jer se i meni veoma dopalo, vec je sec iz pantelijinog posta.
da, svetlost. :!:

nego, evo ponesto o fotosintezi. ne zamerite sto ja malo pricam sama sa sobom. :wink:

U svetloj fazi hlorofil apsorbuje E svetlosti. Kada molekul hlorofila apsorbuje foton svetlosti dovoljne jačine, hlorofil se aktivira. Pri tome jedan njegov elektron biva izdignut na viši energetski nivo i pomeren iz svoje normalne orbite. To stanje je nestabilno i elektron teži da se vrati u svoju orbitu. Ako se to desi onda primljena E fotona se oslobađa i gubi u formi toplote, svetlosti, fluoroscencije.
U slučaju jače apsorbovane svetlosne E, elektron biva potpuno izbačen iz hlorofila i na taj način molekul hlorofila postaje donor elektrona u fotosintezi. Gubeći elektron molekul hlorofila dobija karakter pozitivnog jona (jonizacija hlorofila).

**Postoje mnoge druge supstance koje se isto kao hlorofil mogu jonizovati svetlošću ali samo jonizacija hlorofila a ima značaja za fotosintetički proces.

Pošto je hlorofil a jonizovan i postao e-donor, oslobođeni elektron prihvataju razni elektron akceptori koji funkcionišu u serijalnoj sukcesiji: jedan akceptor prihvata elektron od hlorofila a i prenosi ga na drugi, ovaj na treći akceptor itd. U takvom serijalnom prenošenju elektron se progresivno deenergizuju a oslobođena energija se unosi u naročita hemijska jedinjenja koja postaju bogata energijom (makroergična jedinjenja).

Jedinjenja koja prihvataju oslobođenu energiju elektrona čine naročitu grupu supstanci tzv. adenozin fosfata. Svaka ćelija sadrži većinom ADP (adenozin-difosfat) i ATP (adenozin-tri-fosfat).
Molekul ADP može se transformisati u ATP dodavanjem trećeg fosfata i za tu reakcija je potrebna energija: ADP + P + E = ATP, i tako nastaje jedinjenje ATP koje je bogato E. Na taj način se energija fotona svetlosti, prenošenjem elektrona iz hlorofila preobraća u korisnu hemijsku energiju (sadržanu u ATP) koja se dalje može koristiti za razne biohemijske procese u ćelijama.


dakle, stvar je da se stigne do ATP-jedinjenja. Primenjeno na nase „hranjenje“ svetloscu, neophodan je molekul sposoban da apsorbuje svetlost i pri tom se jonizuje. Potrebni su akceptori da prenesu elektron i vazno je da se negde u blizini nalaze pogodna jedinjenja (adenozin fosfat?) koja primaju oslobodjenu energiju elektrona. Prosto k'o pasulj, kad smo vec kod klope. #-o Oci su pogodne jer su najizlozenije, odnosno crvena krvna zrnca su tu najizlozenija (?).

e, sad, ljudi koji gledaju u sunce izvestavaju i o veoma pozitivnim psihickim promenama, zar ne. ne bih rekla da je u pitanju samo odricanje od klasicne ishrane, vec mozda pre neki ekvivalent ovom procesu izaziva odredjene hemijske reakcije u mozgu. hm, :-k ko zna. svakako zanimljivo.

Takodje, ne mislim da cemo bas poceti da ispustamo kiseonik u zrak, ali nacin disanje verovatno takodje igra neku ulogu.
Citat:
al još bih nadodao da ljudsko tijelo ima više "antena" za prijem raznoraznih stvari... među kojima je i svjetlost... koje, opet, ima različite frekvencije...


i misli su elektromagnetni talasi, zar ne? emocije? negde su nam sakriveni/ uspavani prijemnici?
da, i meni izgledamo kao jedna veeeelika antena sa prijemnicima podesenim na razne frekvencije. ali na sta si konkretno mislio?
sad mi pada na pamet ta dvojna priroda svetlosti. kineticka energija fotona i/ili energija talasa :wink:

nego, Jack, imam neki dojam da ce ti se dopasti kako svetlost putuje unazad hehe. kako li je „informacija“ stigla na kraj optickog kabla tako „brzo“? :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 31, 2006 12:31 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
i misli su elektromagnetni talasi, zar ne?


Da u fizičkom nivou postojanja. U eteričkom - tko zna?!? Al brijem da naše misli manipuliraju gravitacijom - koja veže i fizički i eterički nivo. Mislima "oblikujemo" gravitaciju, malo "deformiramo" gravitacijske valove koji se nalaze u "eteru"...

Citat:
emocije?


Su naši "odgovori" na kemijske reakcije našeg fizičkog dijela tijela, koje uzrokuju naše misli... uglavnom, posljedice naših emocija šaljemo u "eter" u obliku naših vibrirajućih impulsa, frekvencija... misli...

Citat:
negde su nam sakriveni/ uspavani prijemnici?


Dijelovi DNA koji još nisu "pobuđeni" da bi proradili... kao antenice koje reagiraju na "nove" vanjske podražaje... možda...

Citat:
ali na sta si konkretno mislio?


Da primamo signale različitih frekvencija. U biti - primamo sve, samo detektiramo neke, za koje imamo "probuđene antene". Svijetlost se sastoji od raznih boja, odnosno frekvencija... vidimo samo određeni frekvencijski spektar zasad...

Citat:
nego, Jack, imam neki dojam da ce ti se dopasti kako svetlost putuje unazad hehe. kako li je „informacija“ stigla na kraj optickog kabla tako „brzo“?


Cool! Hvala, zanimljiv artikl.

"Brzina" je vezana uz "vrijeme"... pa je ona djelomično iluzija, hehe... Al imaju tamo jedno "dobro" objašnjenje... uh, #-o , naučnici žele sve "objasniti"... a to, nažalost, nije moguće zasad, s tolikim ograničenjima u svijesti. No, naučit će... već.

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 01, 2006 5:48 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
naučnici žele sve "objasniti"... a to, nažalost, nije moguće zasad, s tolikim ograničenjima u svijesti. No, naučit će... već.


Hm, da. Zanimljivo to funkcionise. Za mene je na primer ona Andjelina recenica „svetlost te informise“ (parafrazirano) prvoklasna informacija i pokrece nesto u meni veoma snazno. Na manje svesnom nivou ali pokrece.
Naucni opis, kako bi se to hranjenje moglo odvijati, je takodje prvoklasna informacija koju primam drugacijim receptorima i na drugaciji nacin je obradjujem.

Ujedinjenje osnovnih polariteta u nama.
Izgleda da podrazumeva i gradjenje veza izmedju ove nase dve mozdane polutkice. Kako da ono sto nam je postalo dostupno intuicijom, neposrednim uvidom, iskopavanjem znanja zatpanog u nama, ucinimo dostupnim racionalnom umu.
I obrnuto, da, i obrnuto. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 12, 2006 8:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
Svaki put kad pogledam u sunce počnem kihati.

Je li se to još nekom dešava?

_________________
P.S.Nekad mi je nick bio "marin".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 12, 2006 10:47 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 16, 2006 11:34 am
Postovi: 15
Meni se kihanje događa gotovo svaki put kad popijem čašu vode :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 12, 2006 11:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Jučer sam i sama isprobala tehniku hranjenja svjetlošću. Priznajem da sumnjam u mogućnost takvog hranjenja, jednostavno, mislim da "običnom" čovjeku nedostaje ono nešto da bi se tako hranio. Mislim da solarni jogiji nisu ljudi koji su zatrovani svakodnevnim aktivnostima, od posla, obitelji, kuhanja, pranja veša, seksa i sl. stvari. Ti su ljudi iznad prosječnog čovjeka prosječnih potreba i mislim da je postupak kojim su prevazišli potrebe običnog čovjeka jedan dugotrajan proces. Međutim, jučer je bio jako težak dan, južina je bila nesnosna. Hodala sam kao ošamućena i glava me bolila toliko da nisam više znala što bih sa sobom. Pogledala sam van kroz prozor i vidjela da je sunčan dan. Osjetila sam potrebu za suncem, što je zapravo i normalno budući da dolazi zima i sve ga je manje, pa je to prirodna potreba i prvi znak da zima kuca na vrata. I tako sam ja izašla van, stala na terasu, sklopila oči (skeptična sam jako u vezi oštećenja vida) i okrenula se prema suncu. Osjećala sam da mi se baterije pune. Sve bi, vjerojatno, bilo još bolje da susjed sve to nije popratio narodnjacima "do daske", ali bilo mi je, zapravo, svejedno. Stajala sam tako pola sata i osjetila sam da mi je bolje. Eto, toliko o mom hranjenju. Nije primjer pravog i klasičnog hranjenja, ali je primer koliko će nam sunce sve više nedostajati u ovim nadolazećim zimskim danima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 12, 2006 1:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Jučer ti je bio 11. 11. i mnoge su se stvari dešavale na "gornjim spratovima" zato ne čudi da te je bolila glava i ostalo. Jučerašnji dan bilo je najbolje provesti tako da se napiješ ili da meditiraš bar nekoliko puta u toku dana.
Što se tiče hranjenja svjetlošću imaš još jedan način: ruke izdigneš iznad glave, sklopiš ih u obliku trokuta iznad svoje krunske čakre, držiš tako 15 minuta i poslije toga - više nisi gladna.

Pusa.
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 12, 2006 3:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Andjela je napisao/la:
Jučer ti je bio 11. 11. i mnoge su se stvari dešavale na "gornjim spratovima" zato ne čudi da te je bolila glava i ostalo. Jučerašnji dan bilo je najbolje provesti tako da se napiješ ili da meditiraš bar nekoliko puta u toku dana.
Što se tiče hranjenja svjetlošću imaš još jedan način: ruke izdigneš iznad glave, sklopiš ih u obliku trokuta iznad svoje krunske čakre, držiš tako 15 minuta i poslije toga - više nisi gladna.

Pusa.
A.


Zanimljivo....baš me proganjao cijeli dan broj 11, kad pogledam na sat-evo ga :roll: stvarno mi je išao na živce. Bilo mi je bolje od sunca, al kasnije me opet uhvatila glavobolja uz nekakvu ošamućenost tak da nije bilo drugo nego neofen popiti. Nisam si mogla priuštiti pijanstvo jer treba mi bistra glava za učenje, a tretman sam si napravila redovito, kao i svaki dan, samo uz male dopune, osjetila sam da mi treba više... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 12, 2006 5:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
monika je napisao/la:
Svaki put kad pogledam u sunce počnem kihati.

Je li se to još nekom dešava?


Mislim da to ima neke veze sa prevelikim nadrazajem ocnog zivca koji je povezan sa sinusima i nosom, mozda.

:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 21, 2006 5:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
zivetiodsvetlosti.pdf - 3.68MB


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 20, 2007 2:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
CTIRA: Comrade
-----------
za pocetak mislim da nitko nie stavio ovaj link: http://www.solarhealing.com/sgprocess.htm

inace, to je sajt jednog od pionira suncane joge, indijca Hira Ratan Maneka (ne jede cvrstu hranu od '95)
-----------

Nazalost, izgleda da je cuveni Hira Ratan Manek, napustivsi svoje skromno selo da drzi predavanja po Americi i sirom Evrope, napustio i skromni nacin zivota.
Na sajtovima gde sun- gazeri razmenjuju iskustva su velike deobe i prepucavanja.


Posted by: "Vinny Pinto" vinny@mindspring.com vinnypinto111
Sat Feb 17, 2007 8:31 am (PST)
-----------
Citat:
t is time to set the record straight once and for all on this matter
of Hira Manek having claimed to be inedian. I have been receiving a
large volume of email and other communications from some of the more
rabid and fanatical (and quite mentally unbalanced) list members who
are FURIOUS that a number of list members, including Rick, Ed and
others, have recently asserted that Hira Manek really does eat food,
and that he has been caught numerous times eating food, including
being caught eating on film by a professional filmmaker who was
compiling a documentary film on sungazing. Anyone who has followed
ANY of the sungazing list groups or forums over the past few years
knows the following facts, and NO amount of rabid screaming and
denial can change those facts:
* It is true that for many years, Hira Manek did claim to be
inedian, and claimed to be living on sunlight alone.
* It has also been my experience that whenever Hira Manek has
been directly asked (both in person and via email posts on list
groups, inculding this one), he has admitted to the fact that he was
a modified-inedian, that is, while he claimed not to eat solid food,
he admitted freely that he drank (along with water, of course) tea
laced with sugar and buttermilk and that he also drank buttermilk
straight (aka "neat") at times.
* It is important to note that Hira Manek is NOT the only
self-styled sungazing guru who has claimed to be inedian. At least
two other India-born self-styled sungazing gurus have made the same
claim in the past five years, although neither of them has been doing
as much self-promotion in the Western world as has Hira Manek. By all
reports, both of those two other sungazing gurus who have claimed to
be inedian really are NOT inedian, and there are credible reports
that each has been observed eating food many times. In fact, Hira
Manek himself, after visiting one of these gurus, publicly proclaimed
that the guru in question (Sunyogi Umasankar) was not in fact inedian.
* It is also important to note that the vast majority of people
-- including particulary the self-styled "Breatharians" who have come
to media attention for claiming to be inedian -- have turned out to
be hoaxers. Hira is hardly the first inedian to have been defrocked
and exposed as a liar.
* The only reason why the deceptive tales of inedia made by Hira
Manek -- along with the subsequent scandal when he was caught eating
-- have received so much attention compared to the other
sungazing/inedia claimants is that Hira Manek has been very actively
promoting himself and his sungazing agenda for years now in the West



Vinni Pinto je sung-azer 17 godina i osnovao je ovaj sajt za podrsku i razmenu iskustava.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 20, 2007 2:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Zalosno je, time je bacena senka na sun gazing u celini.
U svhu svoje licne promocije i promocije S G u svetu (citaj licne materijalne koristi) HRM poceo je kriomice da jede;
verovatno zbog hladnije klime u Americi, stresa usled zgusnutih predavanja....
Zatim je to postao zivot u lazi. Stvorena je citava mreza lazi da zastiti onu prvu laz i ucutka i diskredituje one koji su ga videli da jede.

Video snimak kako se H. R. Manek "natrpava" povelikom kolicinom hrane u indijskom restoranu zavrsili su tu pricu.
Reakcije su razlicite:

jedni ga proglasavaju sarlatanom i varalicom,

drugi mu ipak priznaju onih 411 dana provedenih pod kontrolom lekarskog konzilijuma ali kao veoma produzen post,

treci ga brane po svaku cenu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 20, 2007 4:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Najbolji nacin praktikovanja sungazinga nije po nekoj satnici,
to je vreme istinskog mira, opustenosti i uzivanja u zivotu i onome ko nam ga daruje.
Nervozno gledanje na sat ili brojanje koliko sekundi je proslo u strahu da ce doci do ostecenja oka, nespojivo je sa onim sto sun gazing jeste, da apsurd bude veci -upravo takvo ponasanje moze uzrokovati povredu!

SG praktikujte nakon fizicke aktivnosti, vezbi koje redovno radite, umijte se i ohladite.
Najbolje je nakon plivanja leci na vreo pesak ,posto nema uvek prilike za tako sta; :wink: sve moze.
Pola sata pre zalaska je bezbedno (kasnije to ne mora biti tako).

Uzemljenje je bitno, narocito za one koji pocinju, najbolje je lezati tako da sunce vidite iznad svojih stopala.Tako mozete da se opustite i energija slobodno protice kroz citavo telo.
Kroz zatvorene oci vidite sunce, njegova svetlost prolazi kroz kapak hteli vi to ili ne. Ako ste opusteni, osecate toplinu sunca na celu i ispraznili ste um od svih negativnih misli-vase "tusiranje suncem" je pocelo!!!

To ste vec radili bezbroj puta!!!

Opusteno otvorite malo oci, celo treba da je opusteno isto tako i ocni kapci .U ovom momentu vi "skiljite" kroz trepavice.Kad ocni kapak pocne da podrhtava ili se oko zatvori, neka tako i ostane. Za par sekundi mozete pokusati ponovo. Vi ste jedina mera, niko to ne moze izmeriti umesto vas. Merite po tome da li prija.

Vas jedini neprijatelj je strah, on grci misice ,ometa protok energije koja ostaje "zaglavljena" u samom oku i naravno, preterivanje.


Sun gazing je odlican nacin da se napunite energijom i odlicna je dopuna drugim tehnikama, takodje je tacno da na vise nivoa menja coveka .
Promenjen odnos prema prema hrani je samo jedna od promena koje mozete ocekivati,po meni i najmanje vazna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 20, 2007 7:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Ako je to moguce, hraniti se suncem, kako objasnjavate da ljudi koji umiru od gladi zive bas u najsuncanijim podrucjima zemaljske kugle i da im to nikad nije palo napamet, zivjeti na suncu ?

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 20, 2007 7:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Citat:
Ako je to moguce, hraniti se suncem, kako objasnjavate da ljudi koji umiru od gladi zive bas u najsuncanijim podrucjima zemaljske kugle i da im to nikad nije palo napamet, zivjeti na suncu ?


- možda zato jer žmirkaju. -

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 21, 2007 3:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Citat:
Citira:
Ako je to moguce, hraniti se suncem, kako objasnjavate da ljudi koji umiru od gladi zive bas u najsuncanijim podrucjima zemaljske kugle i da im to nikad nije palo napamet, zivjeti na suncu ?

-------------------------------------------------------------------------------------

- možda zato jer žmirkaju. -


:lol: =D> :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 21, 2007 4:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Citiora:
-------------------------------------------------------------------------------------
Ako je to moguce, hraniti se suncem, kako objasnjavate da ljudi koji umiru od gladi zive bas u najsuncanijim podrucjima zemaljske kugle i da im to nikad nije palo napamet, zivjeti na suncu ?
------------------------------------------------------------------------------------

Espirio ovo pitanje se cesto ponavlja.

Mene si pitao pa necu copy paste.

Metabolizam je proces kojim covek preradjuje hranu,naravno, na sam metabolizam se trosi velika kolicina energije; sto je metabolizam brzi veci je utrosak energije i obrnuto.
Neki ljudi imaju brzi, neki sporiji metabolizam, posledica je da su da ovi drugi skloniji gojenju. Metabolizam se moze ubrzati ili usporiti promenom nacina ishrane.
Sun gazing utice tako da da se metabolizam moze ubrzati ili usporiti do ekstremnih velicina. Isto tako, iz jednog u drugi mod funkcionisanja prebacuje se ( da ne kazem po potrebi ) za veoma kratko vreme.

Hranjenje suncem je upravo to-usporavanje metabolizma daleko preko granice koju oficijelna nauka smatra mogucom, bez pada radnih sposobnosti ili zdravstvenih posledica.
Prilikom promene "moda" (tj. ovisno od toga da li poste ili se prezderavaju) sun gazeri imaju drasiticne promene u kilazi, po stabilizaciji variranje kilaze prestaje i tezi da se vrati u normalu.

Toliko o objasnjenju mehanizma.

Promenjen odnos prema prema hrani je nesto sto je dostupno i "rekreativcima" . Broj agnostika koji su primatili na sebi ovaj vid promane je zaista velik.
Promene su suptilne i na SVIM planovima i traze vreme.
Vreme je tu individualno,ne bih se igrala procenama ,recimo,od vise meseci, ili na nasem podrucju vise sezona. "Ubrzane kurseve" i forsiranje ne preporucujem.

H R Manek nije rekreativac, syrja joga ili sun gazing je stara i cenjena disciplina.

Ljudi u Africi vec imaju usporen metabolizam jer su konstantno gladni .
Na pitanje kako ljude ugrozene egzistencije, ocajne samrtnike, zainteresovati za duhovnost i dugogodisnju meditaciju, bojim se , nemam odgovor.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 953 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 48  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 127 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz