Sada je: ned apr 28, 2024 11:36 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Radionika (Radionics)
PostPostano: čet jun 15, 2006 1:58 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Radionika

Ovo je jedna interesantna grana alternativne medicine o kojoj sam već nešto malo govorio pod nekom drugom temom (orgon ili reiki?). Stvar me je zainteresovala kad sam saznao da je Američki Zavod Za Zaštitu Zdravlja (FDA) uložio veliki trud da iskorijeni radioničke uređaje zapljenjujući ih, kao i hapseći i prijeteći onima koji su se time bavili. To i dan danas traje. Za mene je to bio najbolji znak da bi ovi aparati mogli biti efikasni s obzirom da FDA smatram glavnim oružjem u rukama američke farmakomafije.

Američki doktor Royal Rife je navodno imao 100%-ni uspjeh u liječenju terminalnog oblika raka još prije Drugog svjetskog rata, uz pomoć uređaja koje je sam konstruisao i koji su i danas poznati kao ‘Rife-machine’. Kada je on to i zvanično demonstrirao, ova grana alternativne medicine se automatski našla na udaru farmakomafije, što traje i do dan danas, pogotovo ako imamo na umu da su ‘naučnici iz podzemlja’ u međuvremenu razvili mnogo efikasnije uređaje od Rife-machine.

Radionika se bavi tzv. ‘suptilnim energijama’ a pod tim pojmom se podrazumijevaju oni oblici energije koji se ne mogu objektivno ili fizički mjeriti jer se radi o signalima veoma niske amplitude koji su obično i maskirani ‘šumom’ koji potiče od električnih uređaja.

Međutim, u međuvremenu su se razvile neke subjektivne metode mjerenja ove energije, kao što su npr. radiestezija, kinesiologija, elektro-akupunktura itd. Rezultati ovakvog načina mjerenja te energije su ponovljivi, odnosno, konzistentni, što se od strane mnogih istraživaća smatra sasvim dovoljnim.

Čini se da ovdje opet razgovaramo o onoj energiji koja je odvajkada bila poznata kao prana, chi, orgonska energija, reiki itd.

PRINCIPI RADIONIKE

Principe današnje radionike postavio je američki doktor Albert Abrams (1863-1924). On je određivao različite simptome bolesti utvrđivanjem refleksnih reakcija na stomaku pacijenta uz pomoć perkusije. Kasnije je koristio neku vrstu potenciometra na kome je mogao da podesi, odnosno, odredi različite otpore. On bi postavio elektrode na čelo pacijenta tako da su žice vodile u “ulaz” (input) na (modifikovanom) potenciometru dok je na njegov “izlaz” (output) povezivao sa zdravim subjektom (‘kontrolni-subjekt’). Na stomaku zdrave osobe bilo je moguće ustanoviti određeno patološko stanje kod pacijenta na bazi ustanovljene rezistencije na ‘potenciometru’ (‘rezistoru’) i odgovarajućih refleksnih reakcija.
Kasnije je Abrams ustanovio da pacijentovo prisustvo uopšte nije ni potrebno, bilo je dovoljno da on ostavi samo uzorak svoje krvi. Tako je taj uzorak krvi mogao biti stavljen u jednu metalnu posudu koja je bila povezana sa “ulazom” na ‘potenciometru’ sa varijabilnim podešavanjem otpora.

ODREĐIVANJE MIJERNIH VRIJEDNOSTI OTPORA POJEDINIH ORGANA I SIMPTOMA

Na primjer, Abrams je otkrio da se rak može mjeriti na 50 Om-a, gonoreja na 52 itd. Ukoliko bi uzorak krvi pacijenta koji boluje od raka bio stavljen u metalnu posudu a ona onda povezana sa rezistorom koji je bio podešen na 50, na stomaku kontrolne-osobe mogao se utvrditi pozitivan refleks. Ukoliko bi rezistor namjestili na 52 (za gonoreju) i isti uzorak krvi priključili na njega, pozitivan refleks na kontrolnoj osobi bi izostao (naravno, ukoliko pacijent ne pati i od gonoreje). Tako je Abrams otkrio i razvio listu sa cijelom serijom organa, simptoma, virusa, bakterija itd. sa empirički određenim vrijednostima njihovog otpora.
Uz pomoć tih vrijednosti i ‘rezistora’, bilo je moguće dijagnosticirati razna oboljenja, zdravstveno i funkcionalnog stanje pojedinih organa itd...

PRVI MEDICINSKI TEST

Abrams je takođe otkrio da je uz pomoć iste metode moguće odrediti efikasnost određenih lijekova, pogotovo homeopatskih pripravaka. On bi u posudu sa pacijentovom krvlju dodao određenu količinu neke ljekovite supstance, te ukoliko bi ona bila odgovarajuća, onda bi izostao ili nestao i pozitivan refleks na abdomenu kontrolne osobe.

Na primjer, ukoliko bi se uzorak krvi pacijenta koji boluje od malarije stavio u posudu a onda se odgovarajuća vrijednost za malariju podesila na brojčaniku rezistora, na abdomenu kontrolne osobe bio bi ustanovljen pozitivan refleks. Ukoliko bi se ljekovito sredstvo koje je efikasno protiv malarije, kao npr. kinin, takođe stavilo u istu posudu sa krvlju pacijenta, onda bi pozitivni refleks nestao. To bi značilo da će u tom slučaju kinin biti od pomoći pacijentu kod liječenja malarije.

Abrams je kasnije umjesto kontrolne osobe počeo koristiti lateksnu membranu na kojoj je umjestio onog ‘perkusionog refleksa’ mogao dobiti tzv. ‘efekat ljepljivosti’. Danas se kod ovakve opreme koristi akril. Isto tako, uz neke uređaje kao što je EMT machine (konstruisana od strane Eltona Pigsa), koristi se tzv. ‘magnetni prijemnik’ (magnetic receiver).

OD ELEKTRIČNE REZISTENCIJE DO ‘MIJERA’, ‘Vrijednosti’ ili ‘Frekvencija’)

Abrams i njegove kolege su ovo objašnjavali jednim fenomenom električno-mjerljive radijacije. Abrams je tako došao i do jedne teoretske postavke koju je nazvao “ERA”-Electronic Reaction of Abrams (Abramsova Elektronska Reakcija) prema kojoj je neravnoteža kod elektrona u atomima ćelije glavni uzrok za nastanak bolesti.

Sam pojam Radionika (“Radionics”) Abramsovi studenti su izveli od riječi “radijacija” i “elektronika”. To implicira da je u radionici moguće mjeriti nisku “radijaciju” sa “elektronskim instrumentima” koji su specifično napravljeni za te svrhe.

Ruth Drown, Abramsova učenica, bila je prva koja je definisala radionički uređaj kao: “MODULATOR ŽIVOTNE SILE”. Ona je iznjela koncept harmonizacije “narušene” životne sile uz pomoć radioničkih uređaja.

[Već sam prije pominjao da je ova energija vjerovatno ista kao i reiki, s tim što kod aplikacije reikija terapeut služi kao ‘rezistor’ a simboli bi trebali označavati pojedine mijerne vrijednosti ili “frekvencije”?!]

S obzirom da se ovdje radi o energiji koja ne poštuje zakone naše mehaničke fizike, ubrzo su se ‘omi’ izbacili iz riječnika kao i druge mijerne jedinice, tako da su se sve numeričke vrijednosti počele izražavati samo kao – ‘vrijednosti’. Tako se za rak nije više govorilo da je 50 om-a, nego samo - ‘vrijednost 50’. Isto tako, ne samo što istinski mehanizmi djelovanja nisu potpuno poznati, za sada ne postoji ni odgovarajuća terminologija kojom bi se pravilno mogla opisati zbivanja u ovoj oblasti nauke, tako da se moramo koristiti ‘približnim’ pojmovima i naravno, navodnim znakovima.

RADIONIČKO EMITOVANJE

Dakle, isto kao i sa emitovanjem radio emisija, ‘modulirana’ životna energija se takođe može emitovati. Ruth Drown je bila i prva osoba koja je počela koristiti radionske uređaje ne samo za dijagnostiku, nego i terapiju. Ona je takođe otkrila da je ova vrsta terapije bila djelotvorna i sa udaljenosti. Na primjer, dovoljno je bilo imati samo pacijentov uzorak krvi. Na osnovu njega mogla se postaviti dijagnoza a tretirajući njega odgovarajućom ‘vrijednošću’ (ili frekvencijom?) pacijent je primao te frekvencije isto kao i kad bi on direktno bio priključen na uređaj, bez obzira na to gdje se nalazio.

TEORIJE KOJE TO OBJAŠNJAVAJU S DANAŠNJE TAČKE GLEDIŠTA

Prema Šeldrejkovoj teoriji “morfogenetskih polja” (Rupert Sheldrake - theory of the “morphogenetic fields”). Ta teorija je bazirana na pretpostavci postojanja morfogenetskih polja koja u sebi sadrže sve informacije u vezi strukture i oblika svakog organizma uključujući i “neživu materiju”. Ta polja imaju holografsku strukturu što podrazumijeva da je odgovarajuća informacija sveprisutna u ovom univerzumu, te je tako moguće da se ona i dosegne. Morfogenetska polja, navodno, nisu po svojoj suštini elektromagnetne prirode i nalaze se na jednoj ravni izvan našeg vremena/prostora.

Čak i neki drugi poznati fizičari, kao što je David Bohm, pretpostavljali su da nas univerzum ima holografsku strukturu.

Fizičar Burkhard Heim, je teoretisao da izvan naše 3 prostorne dimenzije, i vremena, kao 4-te dimenzije, postoje i druge više dimenzije (‘hiper-prostor’) u kojima su pohranjene informacije koje kontrolišu kako strukturu donjih dimenzija, tako i zbivanja u njima preko tzv. ‘sinkopa’. Tako taj hiper-prostor obavlja funkciju jednog kontrolnog polja.

S tim u vezi, pretpostavlja se da se kod radioničke terapije, terapeut i radionički uređaj usklađuju ili ‘vežu’ s pacijentom preko tih viših dimenzija, preko kojih se ujedno vrši i transfer modulirane životne energije do pacijenata, ukoliko se on nije i fizički prisutan. (Slično kao kod reikija?!)

RADIONIČKO BALANSIRANJE?

Nakon određivanja tzv. ‘imbalansa’, odnosno, ‘frekvencija’ ili ‘vrijednosti’ na koje je pacijent pozitivan, pristupa se tzv. ‘balansiranju’, odnosno, aplikaciji istih vrijednosti ili ‘frekvencija’ na pacijenta.
(Oni koji rade sa Rajf-mašinama češće koriste termin ‘poništavanja’ energije uzročnika bolesti.)

***

Iskreno rečeno, na osnovu nešto malo teoretskog i praktičnog iskustva kod rada s ovim uređajima, moram da kažem da ovdje znanja stečena kroz naš normalni obrazovni sistem služe samo kao jedna ‘otežavajuća okolnost’. Prije nego što se čovjek upusti u ovu vrstu eksperimentisanja, on bi prvo trebao sva svoja predubjeđenja da baci u kantu za smeće zajedno sa većinom onoga što misli da zna iz područja zdravstva i medicine. Tek kad se čovjek očisti od te vrste kontaminacije moguće je nesto napraviti. Isto važi i za pacijente.

Na primjer, na osnovu pacijentove fotografije, krvi, pljuvačke, uzorka kose itd. (sam pacijent se može nalaziti i na drugoj strani planete a možda i u svemiru) može se ustanoviti da li je pozitivan na određenu ‘vrijednost’ (‘frekvenciju’?) koja odgovara određenoj bolesti, simptomu, uzročniku bolesti, prisustvu kontaminacije, fiziološkoj nefunkcionalnosti organa itd.

Kako se određuju ‘vrijednosti’ ili ‘frekvencija’?

Jedan od načina je da npr. staviš na metalnu pločicu koja je povezana sa žicom i uključena u ‘input’ uređaja bakterijsku kulturu, određene parazite, itd. Onda se uz pomoć ‘magnetnog prijemnika’ okretanjem klatna u smjeru kazaljke na satu (pozitivno) ili obrnuto (negativno) određuje adekvatna ‘rezistencija’ tako što se istovremeno na brojcaniku mijenjaju vrijednosti. Navodno, u poslednje vrijeme neki to rade i uz pomoć kompjutera. Isto tako, u cirkulaciji su i tabele sa ‘gotovim frekvencijama’, tako da se samo određuje da li je pacijent pozitivan na određenu ‘frekvenciju’, pa ukoliko jeste, ona se onda aplicira na njega (direktno ili indirektno).

(Ovdje čovjek mora dobro svariti onu ‘holografsku teoriju strukture univerzuma’ ukoliko bi htjeo nešto racionalizovati, odnosno, ‘logički’ posmatrati.)

Isto tako, stavljanjem flaše vode ili hrane na pločicu povezanu žicom na ‘output’ uređaja, navodno ih je moguće očistiti od svake kontaminacije!? (Vjerujem da se ovdje ne radi o fizičkoj eliminaciji tih nečistoća, nego možda o neutralizaciji njihovih štetnih frekvencija?!)

Stavljanjem nekog lijeka na ‘input’ a čaše vode na ‘output’, moguće je prebaciti frekvenciju lijeka u vodu. Postoje i načini za određivanje pravilne doze lijeka. Sada se naravno postavlja pitanje zašto se to uopšte radi kad je lakše koristiti ‘frekvencije’ direktno. (Ne znam koliko je ovaj izraz ‘frekvencije’ pravilan da se koristi u ovom kontekstu, ali je on možda najpraktičniji.)

Na kraju jos da kažem da sam kod postavljanja uređaja na “frekvenciju” životne sile dobio pozitivan efekat kod odredenih HHG-a, a mogao sam i odrediti ‘intezitet’ njihove “proizvodnje” orgona. Što se samih “mijera” za intezitet tiče, njih mogu izraziti samo kao brojeve u smislu od 1 do 10, a čega, to je već - misterija!?

U svakom slučaju, za mene lično u svemu ovome još uvijek ima mnogo nepoznanica.


***

Neki radionični uređaji:

slika
slika
slika
slika

http://www.copenlabs.com/
http://www.perfectwaters.net/

(Google: radionics, tachion energy, itd.)

Pozdrav

P.S. Čuo sam od nekih ljudi koji se aktivno bave ovim, da će se u Zagrebu u avgustu ove godine održati jedan seminar, vjerovatno pod nazivom - Perfect Science, gdje će se diskutovati ova tematika. Kad saznam tačan datum i mjesto održavanja seminara, javiću pod ovom temom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 15, 2006 2:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Veoma interesantno Galaksijo,ima tu nesto zajednickog sa homeopatijom..a sto mislis moze li se tu i odraditi obrnuto te.da se "deluje" da se debalansiraju "vrednosti" kod zdravog coveka nanese oboljenja na daljinu..

U homeopatiji prvo delovanje "lekovima"pojacava simptome bolesti da bi se kasnije doslo do poboljsanja.

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 15, 2006 3:04 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Kokal,

Nisam o tome razmišljao ali voodoo možda radi na sličnom principu!? Kod svega ovoga glavno je pravilo da se ništa ne radi bez pristanka pacijenta. Isto tako, mislim da ljudi imaju i neke zaštitne mehanizme u vezi štetnih dejstava tog tipa. Nadalje, kad je tijelo “negativnog polariteta”, onda ono navodno ne prima frekvencije. Šta utiče na to da tijelo dobije “negativan polaritet”, to ne znam (pitanje je da li se tu uopšte radi o polaritetu ili nekoj vrsti zatvaranja za vanjske uticaje?!).

S tim u vezi, prije određivanja frekvencije ili njene aplikacije, po pravilu bi trebalo provjeriti “polaritet” osobe, što se takođe radi uz pomoć onog “magnetnog prijemnika”. (Vidi se na poslednjoj slici s desne strane EMT uređaja)

Naravno, na homeopatske pripravke takođe možemo gledati kao na određene frekvencije. Isto tako npr. i - boje, arome itd...


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 17, 2006 5:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
kokal je napisao/la:
..a sto mislis moze li se tu i odraditi obrnuto te.da se "deluje" da se debalansiraju "vrednosti" kod zdravog coveka nanese oboljenja na daljinu..



Ne samo da moze nego takvi uredaji i postoje. Doduse nisu bas bog zna kako siroko rasprostranjeni. Postoje i Weltzove izvedbe aktivnih orgonskih generatora koji emitiraju DOR. Uostalom bilo kakvo izbacivanje iz ravnoteze vodi bolesti tako da pretpostavljam da i obicni aparati mogu imati slican utjecaj.

Konkretno, bio sam u kontaktu sa jednim uredajem gdje se frekvencija koju treba aparat "odasiljat" kodirala geometrijskim oblicima. Uvjeren sam da bi bilo kakva distorzija tih oblika imala slican utjecaj i na frekvenciju.

Slican princip imamo i kod programiranja kristala.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 08, 2006 6:51 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri sep 06, 2006 1:21 pm
Postovi: 11
Citat:
S tim u vezi, prije određivanja frekvencije ili njene aplikacije, po pravilu bi trebalo provjeriti “polaritet” osobe, što se takođe radi uz pomoć onog “magnetnog prijemnika”. (Vidi se na poslednjoj slici s desne strane EMT uređaja)

I ja se zanimam za radioniku.Molim te možeš li mi dati više podataka o magnetskom prijemniku?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 10, 2006 4:00 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
alfa je napisao/la:
Citat:
S tim u vezi, prije određivanja frekvencije ili njene aplikacije, po pravilu bi trebalo provjeriti “polaritet” osobe, što se takođe radi uz pomoć onog “magnetnog prijemnika”. (Vidi se na poslednjoj slici s desne strane EMT uređaja)

I ja se zanimam za radioniku.Molim te možeš li mi dati više podataka o magnetskom prijemniku?


To je ova sprava na poslednjoj fotografiji u drvenoj kutiji s desne strane, koja je crvenim kablom povezana sa radioničkim uređajem (u ovom slučaju EMT machine). Radi na principu dowsing-a (radiestezije). Kada se na uređaju naštima određena frekvencija (npr. neke bolesti) i one metalne pločice se stave na tijelo pacijenta ili uzorak njegove kose, krvi, pljuvačke... (jedna ide na tijelo terapeuta kao "uzemljenje") onda se kao na principu viska i klatna prema smijeru obrtanja viska iznad centra magnetnog prijemnika utvrđuje da li je on pozitivan ili negativan na tu frekvenciju. Ako je pozitivan, onda se ta frekvencija primjenjuje na njega sve dok ne postane negativan.

Naravno, prije određivanja ili aplikacije frekvencije, određuje se da li je pacijentov polaritet pozitivan ili negativan. To se radi tako što se sve vrijednosti na uređaju stave na nulu. Ukoliko se visak obrće u smijeru kazaljke na satu, onda je pacijentov polaritet pozitivan.

Ta sprava je prilično jednostavna. Ispod centra onog kruga nalazi se jedan magnet koji je povezan žicom s mašinom. Tako (plastični) visak treba da dođe tačno iznad njega kad se određuje polaritet.

***

ovdje se može naći jedan članak gdje autor pokušava objasniti mehanizam djelovanja "skalarnih" talasa kod liječenja:

http://www.co-brass.com/whats_new_Scala ... Autism.htm


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 10, 2006 9:30 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri sep 06, 2006 1:21 pm
Postovi: 11
Hvala Galaksijo na info.
Izrađujem jednostavne radioničke uređaje koje koriste elektronske sklopove(audio pojačala)i magnete.Zadnjih par mjeseci vršim pokuse s magnetom.Nisam baš zadovoljan s radom uređaja.Sigurno sam negdje pogriješio.Zato sam te i pitao neke info.kako bi to mogao ispraviti.
Jesi li ti zadovoljan s radom uređaja kojeg imaš?
Taj moj uređaj nema brojčanike nego lijekove i pripravke stavljam u posudu od staniola i spojim ih izravno na magnet na koji je spojena pločica s uzorkom ispitanika.
galaksija je napisao/la:
... i one metalne pločice se stave na tijelo pacijenta ili uzorak njegove kose, krvi, pljuvačke... (jedna ide na tijelo terapeuta kao "uzemljenje")...

Zašto se spaja na tijelo terapeuta?Da to nije opasno po njega?Jer tu ima i štetnih vibracija bolesti,štetnih tvari...
Citat:
Naravno, prije određivanja ili aplikacije frekvencije, određuje se da li je pacijentov polaritet pozitivan ili negativan.

Ako je polaritet negativan onda se ne može djelovati na pacienta?
Kad sam pročitao tvoj post o tome palo mi je na pamet kod negativnog polariteta treba samo okrenuti magnet,pa će na toj drugoj strani pacijent imati pozitivnu polaritet.To sam i napravio.Visak mi je pokazivao pozitivni polaritet.
Citat:
Ta sprava je prilično jednostavna. Ispod centra onog kruga nalazi se jedan magnet koji je povezan žicom s mašinom.

Ja koristim kružni magnet izvađen iz zvučnika.Na ovom tvom uređaju ima još nekih priključaka i žica.Ako mi možeš pojasniti čemu služe?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 10, 2006 11:05 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ja koristim kružni magnet izvađen iz zvučnika.


Nadam se da si sa njega skinuo polarne nastavke koji usmjeravaju energiju samo u mali rascjep u koju ulazi zavojnica zvučnika. To su oni metalni dijelovi oko samog prstenastog magneta.

Ako nisi, budi oprezan kod njihovog odvajanja, magnet hoće puknuti jer je krhak. Najbolje je neki jaki nož staviti između i polako lupati gumenim čekićem tako da se magnet odvoji od polarnih nastavaka.

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 10, 2006 11:39 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri sep 06, 2006 1:21 pm
Postovi: 11
Jack987 je napisao/la:
Nadam se da si sa njega skinuo polarne nastavke koji usmjeravaju energiju samo u mali rascjep u koju ulazi zavojnica zvučnika. To su oni metalni dijelovi oko samog prstenastog magneta.

Ako nisi, budi oprezan kod njihovog odvajanja, magnet hoće puknuti jer je krhak. Najbolje je neki jaki nož staviti između i polako lupati gumenim čekićem tako da se magnet odvoji od polarnih nastavaka.

:mrgreen: :wink:

Hvala ti na savjetu.Kad sam nabavio magnet imao sam namjeru odvojiti
metalne dijelove od prstenastog magneta ali sam odustao kako ne bih uništio magnet. #-o
Probat ću nešto učiniti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 10, 2006 11:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 06, 2006 9:45 pm
Postovi: 51
Lokacija: Barrayar
a jel može oni magneti koji se koriste za porukice na frižiderima? Njih je jako lako izvaditi iz plastičnih figurica. :idea:

_________________
Znam da ništa ne znam


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 11, 2006 12:18 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri sep 06, 2006 1:21 pm
Postovi: 11
CordeliaVorkosigan je napisao/la:
a jel može oni magneti koji se koriste za porukice na frižiderima? Njih je jako lako izvaditi iz plastičnih figurica. :idea:

Može.Mali kružni magneti se i koriste kod nekih radioničkih uređaja.Kao npr.stimulatori za potenciranje Malcoma Rae-a,Aggarwal-a,...
Tražio sam kružne magnete,ali ih nisam mogao naći,a pri ruci mi je bio
magnet izvađen iz zvučnika...


Zadnja izmjena: alfa; pon sep 11, 2006 9:00 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 11, 2006 12:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 06, 2006 9:45 pm
Postovi: 51
Lokacija: Barrayar
Možda je ovo pravo mjesto da vas nešto pitam. bila sam na nekoj prezentaciji proizvoda koji u sebi imaju magnete, na njima se spava. Madraci s magnetima, jastuci, ulošci za cipele i slične stvari. Meni je odmah zazvonilo u glavi da to baš i nije bezopasno, jer otkuda ljudima ideja da svakom čovjeku odgovara isto. Ono što nekome pomaže, drugome možda može odmoći. sa radom magneta i polaritetima, treba imati dosta veliko znanje, kako se ne bi napravila šteta. Recimo ja sam osobno morala ići na terapiju magnetnom rezonancom jer imam odlomljen komad kralješka zaboden u leđnu moždinu i nakon terapije magnetnom rezonancom nisam mogla 3 mjeseca hodati. Pa se nekako čudim kako se ljudi usuđuju stavljati samo tako, bez ikake kontrole, magnete ispod ili na svoje tijelo.
Najviše su me zadivili ulošci za stopala sa ugrađenim magnetima, jer se inače bavim refleksoterapijom. Po meni, direktan polaritet na određeni dio stopala, kao i pritisak, mogu napraviti nepopravljive štete u vašem tijelu. dolazi do rebalansa i disfunkcije ako se to ne radi u strogo kontroliranim uvjetima.
Ok, neću više, ali nije mi se otvarala nova tema a tu ionako pričate o nečemu sličnome. :-#

_________________
Znam da ništa ne znam


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 13, 2006 11:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
mislim da je ova tema bliza mojoj trenutnoj opsesiji: zapperu

i svakome bih preporucio da OBAVEZNO procita knjigu: "The Cure for all Diseases" by Dr. Hulda Clark

kao i ostale njene knjige, nije ih mnogo objavila.

galaksija, sta bi sa tim seminarom u zagrebu u avgustu?
jel neko bio, utisci?

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 13, 2006 2:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Ras -Zaper mi je u ruci a vremena za citanje sve manje..imas li neka konkretna iskustva ili eksperimenta

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 13, 2006 2:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
kokal je napisao/la:
Ras -Zaper mi je u ruci a vremena za citanje sve manje..imas li neka konkretna iskustva ili eksperimenta


a da li si izmerio napon na eletrodama u praznom hodu i kad ga (s` oprostenjem) uhvatis? :rofl

ovaj koji ja imam daje 7V a kod ga ufatis spadne na 4V...
nisam jos detaljnije radio sa njim. sad ga samo analiziram...

jel moze neko da mi prevede ukratko ovo odavde?

http://educate-yourself.org/be/bekaaliexperiment.shtml

u principu trazim informaciju za koliko vremena navodno zapper unistava bakterije izazivace raka ili bilo cega drugog.

HVALA

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 13, 2006 7:36 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri sep 06, 2006 1:21 pm
Postovi: 11
@Cordelia
O magnetima za iscjeljivanje vidi knjigu koja je prevedena na hrvatski
Donna Eden:Energetska medicina.
Upotreba magneta u radionici nije opasna,jer se ne koristi magnetsko polje,već odička energija koju magnet isijava.Odička energija je jedan oblik životne sile,sličana orgonu.Koristi se za pojačanje i prijenos vibracija tvari i pripravaka.Vibracije tvari oblikuju(moduliraju)odičku energiju,tj u odičku energiju se utiskuju informacije određene tvari.
Do štetnosti radioničkog djelovanja dolazi kada se utisnu informacije,vibracije nekog otrova ili neke bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 15, 2006 4:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo gdje se mogu kupiti magneti:

http://www.artas.hr/magneti/magneti.htm

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 15, 2006 5:50 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri sep 06, 2006 1:21 pm
Postovi: 11
Jack987 je napisao/la:
Evo gdje se mogu kupiti magneti:

http://www.artas.hr/magneti/magneti.htm

:mrgreen: :wink:

Hvala na info.Doznao sam za tu firmu prije par dana i naručio sam. :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 04, 2006 12:30 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Čovjek preko kojeg sam nabavio EMT uređaj bolovao je od raka prostate koji je bio u terminalnoj fazi a onda se potpuno izlječio uz pomoć tog uređaja. Bilo je to prije više od 2 godine. Prije nekih godinu dana izgubio sam kontakt s njim a prije nekih 6 mjeseci čuo sam od Sue, koja drži website www.perfectwaters.net i koja ga je nekim slučajem poznavala, da je on dobio rak opet ali da mu ovaj put uređaj nije pomogao i umro je. To me je na neki način dovelo do nekog stanja frustracije, mada ne mogu reći i da me je iznenadilo.

Problem je u tome što mi imamo više od jednog tijela dok svu svoju pažnju usmjeravamo samo ka jednom, tj. fizičkom jer smo jedino njega i svjesni. Oni koji čuju da treba liječiti i onu „duhovnu komponentu“ automatski to vežu s bogom i religijom, a tu je ujedno i najveća prevara. Tako se tu radi o jednom začaranom krugu iz kojeg je teško izaći ukoliko se čovjek ne posveti proučavanju suštine svog bića.

Da bi se razumjelo šta hoću da kažem, trebalo bi pročitati onu Parabolu o kočiji iz teme Gnostika. Kakva je korist od popravke kočije ukoliko je kočijaš bolestan („mentalno“)?! A svi smo mi, kao „vanjski ljudi“ manje-više „mentalno bolesni“.

U nekim slučajevima „gospodar“ (duša) takođe može napraviti „diverziju“ na kočiji kako bi je na vrijeme zaustavila, kad vidi da je kočijaš previše zaglibio u iluziji i da u ovom životnom vijeku nema šanse da se probudi i vozi onako kako bi trebalo. Dake, ovo bi prvenstveno morali imati na umu kod bavljenja radionikom, reikijem i sličnim oblicima liječenja! A to je istovremeno i ono čega je malo ko od praktikanata svjestan.



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Radionika (Radionics)
PostPostano: čet mar 14, 2013 10:21 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet mar 14, 2013 10:12 pm
Postovi: 1
Da li neko zna malo više o radionici i mašinama? Čitala sam dosta na temu korišćenja u poljoprivredi (slike premazane isekticidom), ali i u homeopatiji i fitoterapiji. Orgonske kupe i slične „naprave“ nisu baš zadovoljavajuće za ovu vrstu potreba, a naprave Karla Waltza su... uf, malo skupe :D
Idući po e-bayu, našla sam gomilu „radionix machine“ „mind control machin“ „orgon-homeophaty“ „galen hieronimus machine“, itd. Sve delije vrlo slično, a cene su mnogo različite, od 80 dolara, do 3-4.000 dolara. Verujem da je ove uređaje moguće i konstruisati.
Poslednje na e-bayu je prodaja „nacrta“ koji navodno rade kao i sama mašina. Doduše, prodavci demantuju sami sebe jer istovremeno prodaju i „prave i proverene“ mašine, pa se neko pita što bi prodavali nacrt koji „radi“ za 60 dolara i mašinu za 300.
Ono što me interesuje: da li je nacrt koji postoji (npr. http://www.ebay.com/itm/The-Marvelous-S ... 3ccfb8baeb) ustvari nacrt za pravljenje mašine, tj da li bih mogla da iz toga napravim uređaj. Tj da mi ovo uradi neko ko se razume :)

Koja bi bila razlika između gorepomenutog i ovog uređaja npr.
http://www.ebay.com/itm/The-Radionics-P ... 3ccfb8bae3

ili
http://www.ebay.com/itm/The-Radionics-P ... 3ccfb8bae9
Zna li neko više o ovome?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 80 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz