Sada je: čet mar 28, 2024 7:42 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zubna gledj i koka kola
PostPostano: uto maj 15, 2007 9:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 09, 2006 10:58 am
Postovi: 53
Lokacija: Beograd
Do sada nisam imao vece probleme sa zubima, nekoliko popravki i vadjenje zivca na jednom zubu. Danas sam primetio da imam neku neravninu na ocnjaku i kada sam pogledao u ogledalo primetio sam da mi je sa ocnjaka skroz spala gledj u duzini od mozda 5 mm. Na tom mestu se vidi sledeci sloj zuba, kost koja je malo poprimila tamniju boju valjda od hrane. Nisam mogao da verujem jer nisam ranije primetio neke znake kvarenja zuba u tom smislu. Kada sam malo bolje pogledao zube primetio sam da je gledj na svim zubima postala tanja i malo prozirna, moze se videti kroz nju sledeci sloj zuba. Ne mogu da verujem sta me snaslo! Najvise me brine to sto se sve desilo bukvalno preko noci to jest u roku od nekoliko dana.

Odmah mi je kroz glavu prosla misao kako sa zuba koji se drzi u casi koka kole preko noci spadne gledj. A ja sam u poslednjih nekoliko godina sa ponekada kracim prekidima obicno pio po 1,5 do 2 litra koka kole dnevno. Nisam imao nikakvih vecih problema u tom periodu (ili nisam primetio) osim sto sam isao kod zubara dva puta zbog popravke.

Naravno, ici cu kod zubara; medjutim zanima me da li je neko cuo ili ima iskustvo sa prirodnim lecenjem zuba kao i sa regeneracijom gledji? Gledao sam po internetu imaju neki sajtovi gde se pominje ovako nesto - regeneracija zuba i to se postize totalnim postom i veganskom ishranom ili jos bolje presnom hranom, frutarijanstvom.

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 15, 2007 10:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto maj 15, 2007 11:23 am
Postovi: 1
:dontknow:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz