Sada je: čet mar 28, 2024 9:18 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Akne
PostPostano: sri apr 22, 2009 9:07 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri apr 22, 2009 8:21 pm
Postovi: 9
Postoji li neka alternativna metoda za rijesavanje problema oko akni/bubuljica/mitescera/

Pokusavao sam sa raznim sredstvima nista nije pomoglo zimi i nekako nije lose stanje al brate ljeti crvenilo se poveca
zanima me neko dobro sredstvo za epitelizaciju
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 22, 2009 9:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon apr 20, 2009 8:33 pm
Postovi: 30
Pogledaj zadnju stranicu teme Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti, bilo je par pitanja u vezi toga..

http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... start=1100

nat je dao/la super odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 22, 2009 9:28 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri apr 22, 2009 8:21 pm
Postovi: 9
enpapier je napisao/la:
Pogledaj zadnju stranicu teme Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti, bilo je par pitanja u vezi toga..

http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... start=1100

nat je dao/la super odgovor.

citao sam to
al mi je urinoterapija nekako jednostavnija komplikovan mi je nacin dobivanja tog srebra.... strah me da ne napravim belaj ukuci


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 23, 2009 7:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Ja sam imala taj uzasni problem...nema leka koji nisam probala, niti lekara "na glasu" kod koga nisam isla. Secam se komentara pok.dr.Lalovica koji mi je na moje suze, valjda da me utesi, prepisao "Antorpar gel", tetraciklinske tablete i kompleks vitamina B i uz to rekao da bi on bio srecan da ih ima! Od tog gela mi se lice, bukvalno, oljustilo i bilo bolno da sam morala da spavam sa oblogama na licu od kamilice...cak sam i lezala na KC u Bgd-u, u silnoj zelji da ih se resim (budala!) gde su mi ih punktirali i sada imam oziljke u obliku rupica...zatim, cuveni tretmani sa infracrvenom lampom, pa tecni azot, pa kreme i kremice... i nista!! GLAVNA FORA TI JE U ISHRANI I DETOKSIKACIJI!
Onog trenutka kada prekines da jedes rafinisanu hranu, brasno, sir, pite, pitice, cokoladice itd i sl. i pocnes da pijes puuuno prirodnih sokova od voca i povrca, salate, bez ikakvih majoneza i sl, akne nestaju. Bez toga nista ne vredi. A dok budes polako prelazio na sirovu hranu, posto je to proces, ne moze i ne treba odjednom, evo sta da radis:
1. Skuvaj jak caj od zalfije i njime se umivaj vise puta dnevno
2. stavljaj glinu spolja i pij je (imas u apoteci)
3. kad god pijes prirodno cedjene sokove, ako si u prilici, malo njima namazi lice
4. nemoj da se umivas sapunom, susi kozu, vec cajem
5. nikakvu sminku nemoj da koristis da pokrijes akne, mnogo ti je bolje da izmesas glinu i cimet i time pokrivas kozu (dobijes fini prah ciju boju prilagodjavas svojoj boji tena uz pomoc cimeta)
6.trci sto vise na svezem vazduhu, da se dobro iznojis
7. pij vodu, bar 8 casa dnevno
8. procitaj i razmisli o urinoterapiji, imas ovde na forumu.
I proci se, sigurno i 100%! Puno te pozdravljam :D ][/b]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 23, 2009 8:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon apr 20, 2009 8:33 pm
Postovi: 30
kalista je napisao/la:
GLAVNA FORA TI JE U ISHRANI I DETOKSIKACIJI!
Onog trenutka kada prekines da jedes rafinisanu hranu, brasno, sir, pite, pitice, cokoladice itd i sl. i pocnes da pijes puuuno prirodnih sokova od voca i povrca, salate, bez ikakvih majoneza i sl, akne nestaju. Bez toga nista ne vredi. A dok budes polako prelazio na sirovu hranu, posto je to proces, ne moze i ne treba odjednom


Da, ali ako je on svežder, neće mu biti lako to, vjerovatno mu treba neka lakša metoda, ja sad s tim maslinovim uljem se umivam i postupno se smanjuju, a nakon ovoga ću probat tu urinoterapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 23, 2009 8:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Normalno da nije lako, ali ne mora se iskljuciti meso, jaja i sir u potpunosti! fora je da to budu prozivodi organski gajeni!
Nemoj da se umivas maslinovim uljem.Odakle ti to? Umivaj se cajem od zalfije, a posle, ako osecas da ti je lice zategnuto, onda namazi kremom koju ces sam napraviti, evo recepta:
u manju posudu stavi komadic prirodnog pcelinjeg voska (oko 10 grama) stavi posudu na ringlu i ukljuci na nizu temperaturu, drzi toliko da se vosak otopi, ali da ne kljuca. Zatim sipaj u tako otopljen vosak malo maslinovog ulja (oko pola kafene soljice), promesaj, skloni sa vatre, dodaj cetvrtinu kafene kasicice meda i nekoliko kapi etarskog ulja lavande (kupuje se u apoteci). Tako dobijenu kremu sipaj u cistu kutijicu i drzi u frizideru kada je ne koristis. Jos je bolje da u maslinovo ulje prethodno stavis neven i kantarion i drzis flasu bar dve nedelje na suncu uz povremeno muckanje. Sa takvim uljem je krema mnogo efikasnija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 23, 2009 9:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon apr 20, 2009 8:33 pm
Postovi: 30
kalista je napisao/la:
Nemoj da se umivas maslinovim uljem.


Vjerovala ili ne, super mi ide za sada. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 23, 2009 9:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Pa ima u njemu mnogo toga dobrog, vidis da i ova moja krema sadrzi maslinovo ulje, ali ti prosto sugerisem, radi jaceg efekta i da ti se lice ne bi "sjajilo", jer je vec masno, da maslinovo ulje mesas sa voskom i medom, koji su dokazano dobri, kao i da u maslinovo ulje stavljas neven jer on divno neguje kozu. Drugo, kako ces kada dodje toplo vreme, nije bas prakticno, moras priznati.
Mislim, kako hoces, u svakom slucaju nemoj ni ti ni ostali koji imate probleme sa aknama da sa njima postupate na nacin na koji se to radi pri klasicno medicinskim tretmanima, da se koza isusuje i tretira agresivnim lekovima...
srecno, u svakom slucaju!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 23, 2009 9:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon apr 20, 2009 8:33 pm
Postovi: 30
kalista je napisao/la:
Pa ima u njemu mnogo toga dobrog, vidis da i ova moja krema sadrzi maslinovo ulje, ali ti prosto sugerisem, radi jaceg efekta i da ti se lice ne bi "sjajilo", jer je vec masno, da maslinovo ulje mesas sa voskom i medom, koji su dokazano dobri, kao i da u maslinovo ulje stavljas neven jer on divno neguje kozu. Drugo, kako ces kada dodje toplo vreme, nije bas prakticno, moras priznati.
Mislim, kako hoces, u svakom slucaju nemoj ni ti ni ostali koji imate probleme sa aknama da sa njima postupate na nacin na koji se to radi pri klasicno medicinskim tretmanima, da se koza isusuje i tretira agresivnim lekovima...
srecno, u svakom slucaju!


We'll see.. sve valja probati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 23, 2009 10:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
nevenova krema, tj. bilo koji pripravak s Calendula officinalis.

http://en.wikipedia.org/wiki/Calendula_officinalis

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 23, 2009 1:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
evo sa 24 sata članak za ljude sa baš velikim problemima s aknama. kratak je a radi se o preporuci Drage Plečka

Citat:
Američki liječnik dr. Mercola nedavno je objavio savjete za, kako kaže, pouzdani način uklanjanja akni. Riječ je o smanjenju unosa ugljikohidrata iz namirnica kao što su sve vrste brašna, kruh, pahuljice, kukuruz, tjestenina, krumpir i riža, koje povećavaju razinu inzulina u tijelu. Bolje je, dakle, jesti povrće i samo manje količine voća. Dakako, samo dok imate probleme s aknama koje za života ima čak 85 posto ljudi. Osim ovakve dijete potrebno je uzimati vitamin D kao dodatak hrani, a njegova razina u tijelu može se povećati i umjerenom izlaganju sunčevim zrakama.


http://www.24sata.hr/metro/clanak/drago ... ca/110830/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 31, 2009 5:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 31, 2009 12:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: between
Kada govorite o aknama, ja nemam i nikad imao nisam one uočljive, krupne akne koje uništavaju kožu, ostavljaju ožiljke..., po nekad neku vulgaris, ali minimalno...
Ali, imam mitesere, ako se to tako zove... Zapravo, to su male bele tačkice koje se vide samo iz jako velike blizine, pod dobrim svetlom, a imam ih oko nozdrva i u nozdrvama, na ivici ustiju (sa leve i desne strane) i na bradi, i to na mestu gde se sa unutrašnje strane spaja donja usna sa tkivom, ili da drukčije kažem, na mestu gde je ona crtica koja se vidi ispod donje usne...
To su kao mali lojni čvorići, i iz njih se može istisnuti loj...
I ne bi me to brinulo da ih nemam na još jednom mestu, tu su baš izražene jer se radi o veoma tankoj koži (znate na šta mislim, na polni organ)...Lekari mi tvrde da je to normalno stanje kože i da neki muškarci jednostavno to imaju... Pojavilo mi se davno, negde na vrhuncu puberteta, oko 14 godine... i evo, sve do sad, više od decenije kasnije...Lekari kažu da neko to nosi do kraja života a da se drugima povlači kasnije, oko 40-te ili 50-te godine...Valjda neki poremećaj lojnih žlezdi zbog hormona, ali se ne tretira kao bolest, već kao estetski problem...
To je česta prateće pojava kod BPP koji okružuje glans po rubu...
Uklanjanje se vrši struganjem-hirurški, tečnim azotom ili laserski (možda postoji i još metoda...), i efikasna je samo poslednja, ali skupa do bola...
Jel ima neko iskustva sa ovim... je li lečio neko ovo u "homeborow" stilu, nekom dijetom, ili travčicom, ili...
Pokušao sam sa nekoliko metoda, gladovanjem, sirovom hranom, zelenilom, zelenim čajem se umalo nisam ubio (pio 5 do 6 šolja dnevno i posle par meseci ostao bez minerala u telu...mora da je to ipak prevelika doza..., prestao sam ga piti)...
Ima knjiga, čuo sam za nju, na engleskom, zove se "kako se rešiti akni za 3 dana"..., ali nisam je našao... zna li neko o čemu se radi u toj knjizi???
Sorry ako sam ušao u taboo, za mene taboo-i ne postoje...
Greetings


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 01, 2009 10:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
john_tracer je napisao/la:
Pokušao sam sa nekoliko metoda, gladovanjem, sirovom hranom, zelenilom,


Koliko dugo si bio na režimu sirove hrane? koliko dugo si gladovao?Kako se sada hraniš? Da li jedeš puno belančevina životinjskog porekla (mlečne proizvode i meso) i rafinisanu hranu (belo brašno, šećer, masnoće, slatkiše, grickalice, gazirana pića...)?Da li si još u pubertetu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 01, 2009 4:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 31, 2009 12:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: between
Ah evo šta se desi kad vam u toku usnimavanja posta zablokira komp, a zatim nestane i struje #-o
Tri put isti post :(
Ne znam može li se ukloniti, pa ću ga sa,o editovati sa naznakom PONIŠTENO


Zadnja izmjena: john_tracer; pon jun 01, 2009 5:49 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 01, 2009 4:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 31, 2009 12:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: between
Ah evo šta se desi kad vam u toku usnimavanja posta zablokira komp, a zatim nestane i struje
Tri put isti post
Ne znam može li se ukloniti, pa ću ga sa,o editovati sa naznakom PONIŠTENO

SORRY PLEASE


Zadnja izmjena: john_tracer; pon jun 01, 2009 5:51 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 01, 2009 4:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 31, 2009 12:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: between
Poštovana Kalista,
ako smem da primetim, jako je slatka anđelica na tvom avataru, podseća me na jednu moju veliku platonsku ljubav :D

Ako pođemo od osnovne hipoteze da su muškarci večito u pubertetu :D , onda jesam, inače, nažalost sa 29 godina:
john_tracer je napisao/la:
Pojavilo mi se davno, negde na vrhuncu puberteta, oko 14 godine... i evo, sve do sad, više od decenije kasnije...

odavno nisam:(
Šalim...

Da probao sam prvo da izbacim meso i životinjske masti, i tako oko 2 godine, ali ništa...
Onda sam probao, da izbacim i mleko i jaja, i opet par meseci i ništa...
Zbog zahebanosti mog života, postiplomske studije, puno obaveza, posao preko student. zadruge (uglavnom, gore od teretane), zeleni (presna hrana:voće i povrće) nisam radio više od par nedelja kada bih skapao od iscrpljenosti (iako mi ne ide teško post, jer mrzim da jedem, eh da ima nekih pilula mesto hrane, popiješ i gotovo:)), sa jako malo tečlesne mase, upalim licem...Post na vodi nisam radio duže od par dana...

Imaš li savet? Ima li mi spasa? :cry:

Thanks very much


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 01, 2009 4:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Svi kožni problemi su ogledalo unutrašnjih problema:
- loše ishrane
- hormonalne neravnoteže
- lošeg rada jetre
- zatrovanost parazitima i mikroorganizmima
-nedovoljnog unošenja vode

Dakle, sledi: promeniti ishranu; uništiti mikroorganizme (gljivice, parazite); detoksikacija.

1. Nemoj jesti industrijsku hranu, jedi što više povrća (i to više sirovog) i voća, najbolje u obliku sokova. Posebno su dobri od šargarepe. Mlečne proizvode svedi na minimum. Time ćeš postići, vremenom, (ne može to odmah!)hormonsku ravnotežu i što je još važnije, mir i spokojstvo, a time i manje stresa.

2. Očisti telo - MMS, čajevi za jetru, vodonikov peroksid...(sve o ovome imaš na ovom forumu, ne moraš da tražiš na drugim mestima)

3. Pokušaj sa urinoterapijom- ovo je iz mog iskustva najbolja metoda, ali podrazumeva primenu prethodne dve tačke

4. Pročitaj prethodne postove o aknama

5. Ne cedi mitesere, jer time uništavaš kožu i inficiraš je

6.Pij bar 8 čaša čiste vode


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 01, 2009 6:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 31, 2009 12:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: between
kalista je napisao/la:
Svi kožni problemi su ogledalo unutrašnjih problema:
- loše ishrane
- hormonalne neravnoteže
- lošeg rada jetre
- zatrovanost parazitima i mikroorganizmima
-nedovoljnog unošenja vode

Dakle, sledi: promeniti ishranu; uništiti mikroorganizme (gljivice, parazite); detoksikacija.

1. Nemoj jesti industrijsku hranu, jedi što više povrća (i to više sirovog) i voća, najbolje u obliku sokova. Posebno su dobri od šargarepe. Mlečne proizvode svedi na minimum. Time ćeš postići, vremenom, (ne može to odmah!)hormonsku ravnotežu i što je još važnije, mir i spokojstvo, a time i manje stresa.

2. Očisti telo - MMS, čajevi za jetru, vodonikov peroksid...(sve o ovome imaš na ovom forumu, ne moraš da tražiš na drugim mestima)

3. Pokušaj sa urinoterapijom- ovo je iz mog iskustva najbolja metoda, ali podrazumeva primenu prethodne dve tačke

4. Pročitaj prethodne postove o aknama

5. Ne cedi mitesere, jer time uništavaš kožu i inficiraš je

6.Pij bar 8 čaša čiste vode


Ah... draga moja sestrice...
Pa dve godine je bilo bez mesa, par meseci bez mleka, sira i jaja... i ništa...
Lekari kažu nema pomoći, osim laserom (za velike pare), ili azotom ili operativno sa delimičnim i nesigurnim rezultatima, kažu od toga pati veliki procenat muškaraca (ali ja sa mojim poznanicima nisam o tome priča, znater kako, neprijatno je, a devojke me ostavljeju jer odbijem intimu jer me je sram iako lekari kažu da to nije nikakva bolest niti zarazno, niti bilo čemu smeta, osim psihi...) :cry:
Probao sam i beli luk i samo si stvorio probleme (toliko mi je povredio tkivo da sam se od toga dugo oporavljao)...
Probao sam razne čajeve koje su mi savetovali, očistio jetru, uzimao vitamine u ogromnim količinama i minerale, i zdravo se hranio, ali izgleda su lekari u pravu, nema leka na taj način (mada možda uspem ovde na forumu, a? naći leka)...
Da ne kažem da sam godinu dana probao urinoterapiju očajan problemom, i utrljavanjem i jutarnjom dozom, a u jednom periodu i 3 puta dnevno (od urina mi se iritira koža, naročito od ukuvanog). To sam probao još kad se pojavila knjiga od Malahova u BG-u, beše u Prometej, ohoho otkad...pre par godina (4 ili 5, ako se ne varam, prvo sam kupia Čišćenje organizma, pa Urinoterapiju)...
Evo peta ili šesta sedmica kako ponovo pijem jutarnju dozu ali o tomu, kad budem posetia adekvatnu temu...
MMS nemogu probati, skupe studije i život sa veoma malo sredstava (novaca), zato sam i prinuđen da se sada hranim kako mogu (ne u svojoj kuhinji, jer niti para, niti vremena)...
Ja sa nadam da i za ovakve, sa puno stresa, obaveza, i koji si ne mogu priuštiti, trenutno, najzdraviju hranu, ima nade :?: Jednostavno se baš ne snalazim, ne znam kud ću i šta ću pre...
Voda... pa vodu pijem oduvek u velikim količinama, ja sam žedan čovek:), bar 1L5 do 2L...
Ne jedem slatkiše, trenutno 5g šećera u po kojoj kafici (ne pijem puno kafe, štaviše minimalno).
Mleka i mlečnih proizvoda ne koristim, jesam ranije, ali sada ne, već odavno, jaja pa retko...
Hleba jedem (on je najevtiniji), trudim se da je integralni...
Ne znam je sam li trebao još šta napisati, nadam se da sam sve pomenuo... jel se iz ovoga što sam naveo vidi gdi grešim?
Ako mi sve ovo ne pomogne, ode moj ljubavni život, zauvek :cry:
Pa ću se onda posvetiti nauci u potpunosti, poput Tesle :)
Bio sam na lekarskom, zdrava, perfektna jetra, bubrezi, i sve ostalo, osim stresa, malo većeg (malo puno radim, učenje, posao, i druge obaveze, koje su neminovne...)...
Znači, uako možeš/te u tezama, šta treba da radim?
Thanks za prethodne odgovore i na trudu Kalista, blagoslovena da si!
See you


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 01, 2009 7:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 08, 2009 8:32 pm
Postovi: 161
Lokacija: Croatia
Da te pitam john_tracer si bio na alergo testiranju?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 02, 2009 8:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Te bele tačke po ivici glansa su prirodne totalno i uopšte ne smetaju. Imam ih i ja, i nema problema u sex životu. MOže se to skinuti, ali čemu? Malo je i ne smeta... Bez problema samo...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz