Sada je: čet mar 28, 2024 4:51 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 146 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Alternativna Medicina
PostPostano: čet okt 28, 2010 11:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
... #-o eeee, ovaj visokointelektualac Milic je dobar ! Psiholog koji poziva PRAVNU DRZAVU u pomoc ...

Citat:
Milić: Šarlatani su problem države!

Psiholog Aleksandar Milić smatra da prava najezda čudotvornih vračeva koji rešavaju sve probleme, leče neizlečive bolesti i pomažu u ljubavnom životu, pre svega predstavlja žalosnu sliku jednog osiromašenog društva.

- Ovaj putujući čudotvorac, koji dodirom diže paralizovane i leči obolele od najtežih bolesti, predstavlja idealističku projekciju nesrećnih ljudi koji u realnom životu ne pronalaze utehu i spas. Takvih šarlatana kao što je Meki Torabi imamo koliko hoćemo i ovde, što bi opet trebalo da predstavlja problem pravne države - kaže Milić.


... covek bi da zabrani sve sto nije licencirano i zasticeno autorskim pravima - recimo bioenergiju, orgon, pranu i ostale stvari o kojima u njgovim udzbenicima nije nista pisalo - i za koje njemu nije izdata Licenca Onoga Koji Zna ! Ne postoji nista , ako on vec nije strucnjak za tu oblast ... :?

... Predpostavimo, kazem samo - predpostavimo - da ovaj covek ima moc lecenja dodirom, mislima itd... kolika bi pankika zavladala medju farmakomafijasima, lekarima, medicinskim institucijama... Ne bi li to bilo ravno udaru orgonske masine na energetsku mafiju i koncerne koji vladaju nasim sudbinama... Kolika bi bila verovatnoca da neki ozbiljan casopis objavi recimo cinjenicu da ovaj gospodin moze da ima veci ucinak nego recimo 10 000 zdravstvenih radnika dnevno !

Dakle, ne znam cinjenice , i tek sam jutros zapazio ovu vest, ali ako je covek PRAVI i od Tvorca obdareni - ja mislim da su njemu vec napravili omcu ili krst !
A, zanimljivo je i to sto ga sva stampa koliko vidim uzima na zub i govori sa velikom dozom omalovazavanja i pretnji cak ! Nekako mi novinari deluju uspaniceno i kao da reflektuju psihicko stanje svojih urednika... :-k , hmmm...

:love9:

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna Medicina
PostPostano: pet okt 29, 2010 10:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 25, 2010 10:05 am
Postovi: 46
Lokacija: južno..južno..
Pa mediji Mekija šikaniraju i u hrvatskoj...
Samo meni ljudi iz Arke rekoše da je Meki "otjeran"iz Sarajeva.
A bilo bi dobro da netko napiše osobno iskustvo,kako mu je pomogao i to..
Jer dosta alternativaca i bioenergetičara ne priznaje njegove postupke.
Ja bih osobno išla kod njega, ali SA daleko, a ZG još dalje...
:hello2:

_________________
Ne shvaćajte život preozbiljno. Nikad se nećete iz njega izvući živi.
-Elbert Hubbard


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna Medicina
PostPostano: sri feb 23, 2011 6:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
FerdinandTheBull je napisao/la:
... #-o eeee, ovaj visokointelektualac Milic je dobar ! Psiholog koji poziva PRAVNU DRZAVU u pomoc ...

Citat:
Milić: Šarlatani su problem države!

Psiholog Aleksandar Milić smatra da prava najezda čudotvornih vračeva koji rešavaju sve probleme, leče neizlečive bolesti i pomažu u ljubavnom životu, pre svega predstavlja žalosnu sliku jednog osiromašenog društva.

- Ovaj putujući čudotvorac, koji dodirom diže paralizovane i leči obolele od najtežih bolesti, predstavlja idealističku projekciju nesrećnih ljudi koji u realnom životu ne pronalaze utehu i spas. Takvih šarlatana kao što je Meki Torabi imamo koliko hoćemo i ovde, što bi opet trebalo da predstavlja problem pravne države - kaže Milić.


... covek bi da zabrani sve sto nije licencirano i zasticeno autorskim pravima - recimo bioenergiju, orgon, pranu i ostale stvari o kojima u njgovim udzbenicima nije nista pisalo - i za koje njemu nije izdata Licenca Onoga Koji Zna ! Ne postoji nista , ako on vec nije strucnjak za tu oblast ... :?

... Predpostavimo, kazem samo - predpostavimo - da ovaj covek ima moc lecenja dodirom, mislima itd... kolika bi pankika zavladala medju farmakomafijasima, lekarima, medicinskim institucijama... Ne bi li to bilo ravno udaru orgonske masine na energetsku mafiju i koncerne koji vladaju nasim sudbinama... Kolika bi bila verovatnoca da neki ozbiljan casopis objavi recimo cinjenicu da ovaj gospodin moze da ima veci ucinak nego recimo 10 000 zdravstvenih radnika dnevno !

Dakle, ne znam cinjenice , i tek sam jutros zapazio ovu vest, ali ako je covek PRAVI i od Tvorca obdareni - ja mislim da su njemu vec napravili omcu ili krst !
A, zanimljivo je i to sto ga sva stampa koliko vidim uzima na zub i govori sa velikom dozom omalovazavanja i pretnji cak ! Nekako mi novinari deluju uspaniceno i kao da reflektuju psihicko stanje svojih urednika... :-k , hmmm...

:love9:


Sve van zvanične medicine može biti prevara ali i ne mora. Jedino je sigurno da je najveća prevara današnjice upravo zvanična medicina sa svim pratećim institucijama. Da li je iko od vas pomislio (ikada) koji interes zvanična medicina ima da nekoga izleči. Naravno, nikakav, pa zašto bi tonda i radila. Kad pišem "Zvanična medicina", to se odnosi i na sistem zdravstvenog osiguranja, Ministarstvo zdravlja, domove zdravlja i sve prateće službe, bolnice i sve prateće službe a da ne pišem o farmaceutskoj indrustriji, industriji medicinskih sredstava i potrošnog materijala itd... itd... i svi žive od bolesti i svi bi ostali bez posla kad bi medicina počela da leči.
Nije teško shvatiti ali je gotovo nemoguće prihvatiti ovu prostu istinu a to je samo istina i ništa više.
Stojim vam dobar za diskusiju i polemiku.

Setite se samo da ljudi postoje već nekoliko miliona godina a medicina (ljekari sa završenim fakultetom) i farmaceutski preparati tek stotinu ili nešto više. Pa kako su u opšte ljudi toliko opstali kad sve ono što rade mimo zvanične medicine ništa ne valja i kad samo oni obučeni na fakultetima znaju da leče. Kako, ima li neko valjan i suvisli odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna Medicina
PostPostano: sri feb 23, 2011 9:46 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ego i ljudska pohlepa za novcem je jača nego ikad... i zato imamo ovakvo današnje stanje. No, ljudi su si sami odgovorni za to - radi svoje nesvjesti ( čitaj: neznanja ) i indiferentnosti prema tome. Plaćaju poreze i dalje, a time potpomažu tu psihopatsku žgadiju.

"Čist slučaj" - nema tu ništa čudnog... hehe!

Kako ono pjevaše ABBA... ( "Money-money-mooooney..." )

Aaaa....aaaaa .... a...a.aaaaaa... :read:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna Medicina
PostPostano: sri feb 23, 2011 10:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
ovo bi moglo spadati pod "manipulacija" .
Medicina ima korist od toga da drži narod zdravima jer je plaća država kojoj treba zdrava radna snaga... da se izbjegnu davanja za bolovanja koja su za poslodavca skupa.
naslušala sam se priča o dkoktorima, uglavnom lovačkih priča koje pljuju po svemu i svačemu. od žena koje su sa mnom ležale u bolnici čula sam svašta, sve je njima bilo prljavo, hrana je bila za njih katastrofalna, doktori nisu imali pojma a sestre su im bile nevaljale.
Ljudi vole takve stvari priičati, to im daje na važnosti. .
smiešno je što ljudi koji se furaju na duhovnost, znaju više od službenog znanja, pa bi trebali biti budni, svjesni, da im je sve kristalno jasno..a oni podliježu stihijskim pojavama, dirigiranim manipulacijama, a manipulatori znaju da će narod od svake male bubice koju mu ubace u uho napraviti slona..ma šta slona..krdo slonova..

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna Medicina
PostPostano: sri feb 23, 2011 10:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
arwen dor je napisao/la:
ovo bi moglo spadati pod "manipulacija" .
Medicina ima korist od toga da drži narod zdravima jer je plaća država kojoj treba zdrava radna snaga... da se izbjegnu davanja za bolovanja koja su za poslodavca skupa.
.


O tome se i radi, bolovanja plaćaju poslodavci a ne država. Država živi od prometa roba i usluga (poreza) koji samo ubire i troškari na svoje organe i organizacije (javne ustanove) a i medicina (iliti zdravstveni sistem) je jedan od tih organa. Dakle, ne plaća ih država već mi (ili vi) i svi ostali koji nisu dio tog aparata. Pa što se nebi troškarili.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna Medicina
PostPostano: čet feb 24, 2011 11:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 25, 2010 10:05 am
Postovi: 46
Lokacija: južno..južno..
arwen dor je napisao/la:
ovo bi moglo spadati pod "manipulacija" .
Medicina ima korist od toga da drži narod zdravima jer je plaća država kojoj treba zdrava radna snaga... da se izbjegnu davanja za bolovanja koja su za poslodavca skupa.
naslušala sam se priča o dkoktorima, uglavnom lovačkih priča koje pljuju po svemu i svačemu. od žena koje su sa mnom ležale u bolnici čula sam svašta, sve je njima bilo prljavo, hrana je bila za njih katastrofalna, doktori nisu imali pojma a sestre su im bile nevaljale.
Ljudi vole takve stvari priičati, to im daje na važnosti. .
smiešno je što ljudi koji se furaju na duhovnost, znaju više od službenog znanja, pa bi trebali biti budni, svjesni, da im je sve kristalno jasno..a oni podliježu stihijskim pojavama, dirigiranim manipulacijama, a manipulatori znaju da će narod od svake male bubice koju mu ubace u uho napraviti slona..ma šta slona..krdo slonova..


ne bih se složila s tim da medicina drži narod zdravima.koliko nam samo proturaju lijekova koji nemaju efekta. ja sam se osobno uvjerila u to. niti jedan me nije izliječio,čak mi nije ni zautavio napredovanje bolesti. i nisam ja jedini primjer,mogla bih nadrojati desetke sličnih slučajeva.
dalje,hrana u bolnici je takva kakva je,ali sestre...to je druga priča. ja sam bila sama u bolnici,nitko mi nije dolazio u posjetu i nije nitko sestrama donosio darove,tako da od njih nisam imala nikakvu pomoć. opet nisam jedina sa takvim iskustvom.
doktore isto treba podmićivati,to se zna.
upravo ono:lova i samo lova.
ne bježim ja od medicine,naprotiv,terba iskoristiti sve što se pruža,ali dr.nisam vidjela više od 7 god. više od 5 ne pijem nikakve lijekove.
istina,išla sam na jedan med.zahvat,propuhala jugularke i da, rodila na tzv. carski rez.
pitam se samo zašto je alternativa-alternativa? postoji puno duže od tzv.medicine.
a kad bi bile komplementarne,mislim da zaista ne bi bilo bolesnih.vidjela sam u kini koliko napretka u liječenju postižu ta dva načina.
ja se,za sada,držim alternative uz malu pomoć medicine i odlično se osjećam. :thumbup:
:hello2:

_________________
Ne shvaćajte život preozbiljno. Nikad se nećete iz njega izvući živi.
-Elbert Hubbard


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna Medicina
PostPostano: čet feb 24, 2011 1:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
lola je napisao/la:
pitam se samo zašto je alternativa-alternativa? postoji puno duže od tzv.medicine.
a kad bi bile komplementarne,mislim da zaista ne bi bilo bolesnih.vidjela sam u kini koliko napretka u liječenju postižu ta dva načina.
ja se,za sada,držim alternative uz malu pomoć medicine i odlično se osjećam. :thumbup:
:hello2:


Alternativa je potpuno je pogrešan termin ali se uvriježio jer zvaničnoj medicini odgovara da se misli da "tzv" alternativci rade isto što i oni samo to drugačije zovu, a kako su u većini manje obrazovani, onda "to ništa i ne vrijedi".
Alternativa su Baralgin i Aspirin, deluju slično a ni od jednog nema koristi. Jedino liječenje je liječenje izvan zvaničnih protkola i to ne može biti alternativa pošto djeluje na potpuno drugačijim principima i doista liječi. Za razliku od zvanično priznatih procedura i farmakoloških preparata koje potpuno pogrešno većina naziva ljekovima, ovo doista pomaže i vodi ka izlječenju. Prava medicina je komplementarna zvaničnoj i, srećom, nema s njom gotovo nikakve veze. Čak ni u dijagnostici, jer i tu zvanična medicina ukazuje samo na posljedicu i gotovo nikada ne ukazuje na uzrok, a onda ni terapija ne može biti bolja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna Medicina
PostPostano: čet feb 24, 2011 3:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
lola je napisao/la:
istina,išla sam na jedan med.zahvat,propuhala jugularke

Nadam se da nije neumjesno pitati - kakvi su bili rezultati?

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna Medicina
PostPostano: čet feb 24, 2011 4:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
Samo tako je napisao/la:
lola je napisao/la:
istina,išla sam na jedan med.zahvat,propuhala jugularke

Nadam se da nije neumjesno pitati - kakvi su bili rezultati?


Kakve veze ovo pitanje ima sa temom "Alternativna medicina". Ako si radoznao ili te doista interesuje, postavi privatno pitanje i prestani PISKARATI po ozbiljnom forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna Medicina
PostPostano: sri okt 05, 2011 9:21 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri okt 05, 2011 3:49 pm
Postovi: 15
NEŠTO JAKO BITNO

sjetite se stare stare poslovice -jedna jabuka dnevno i nećeš biti nikada bolestan.Jabuku i sl. voće pojedete i sjemenke koje dobro prožvaćete.
Ali ima najbitnija stvar u cjeloj priči:a to zna samo jako jako jako jako jako mali broj ljudi i sa ovoga foruma, a i oni koji znaju ne žele da znaju, nije im to prihvatljivo, to im je čudno, Koja je to stvar?
TJ. o čemu se tu radi
Zapitajte se šta su jeli vaši pra pra pra pra pra pra djedovi i bake?---- e tuuu vam leži odgovor dragi moji
između ostaloga jeli su iz šume lišće i korjenje i koru i plodove od jestivih-ljekovitih biljaka-koje ne samo da imaju između ostalog i b17, nego i mnoge druge tvari koje sprećavaju pojavu ne samo raka već svih bolesti modernoga doba I NEMORAJU NI BITI ISTRAŽENE JER SU SAME PO SEBI LJEKOVITE
lišće korijenje i plodovi trnine, gloga, drena, breze hrasta,lipe, piriku, metvicu,radić, stolisnik,trputac,sljezove, cikoriju, čubru, kantarion, hren, divlju mrkvu, osjak, čičak,repuh...
a tko danas to jede????
Sve besplatno u šumi raste i sve je jednostavno i bog je rekao da čovjeku za izliječenje svake bolesti lijek raste u njegovom dvorištu-šumi a najljekovitiji je kako ga danas ljudi pogrdno zovu korov i gaze ga nogama a neznaju da bi im on najviše pomogao, i zamaraju se farmakološkim mafijama a sami su okrenuli leđa prirodi pa im onda i je tako
Primjer vam je trputac ili bokvica i sljez i mnoge druge koji je lijek za cijeli niz boleština od viroze gripe do poboljšanja loše krvne slike
i ne zavaravajte se raznim preparatima jer sami znate prerađeno-nije prirodno sama riječ kaže a reklama je samo obmana vaše percepcije i stvaranje iluzije i kontra slike u mozgu,A SVE VAM JE PRED NOSOM ŠTO VAM TREBA , ako živite u gradu što je mnogima izlika da im nije dostupno napravite mali izlet u prirodu i napunite vreće s biljkama i u frizider i 2 puta mjesečno tako je super,
Poznato je da ljudi koji često idu doktoru, ustvari sve više i oboljevaju
Bitan je stil života,pravi , a to znači u dodiru i kontaktu sa prirodom


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna Medicina
PostPostano: čet okt 06, 2011 5:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 9:21 pm
Postovi: 82
Iako ovo nije ništa novo, potpuno je tačno. Kad bismo tako živjeli (tako jeli), vjerojatno ne bismo ni bili bolesni. Međutim, šta kada se razbolimo? Tu više ne pomaže samo hrana iz prirode, nego to mora biti koncentrat hrane iz prirode. Tada su neophodni pripravci kao dodaci ishrani (nikako ne tzv lijekovi iz apoteke), a među najboljima su fito i homeopatski pripravci. Tada je potreban i B17 i Cink i Enzimi i Natrij askorbat, a kad se situacija sanira, opet je dovoljno prijeći na grickanje sjemenki, pijenje čajeva, jedenje salate, povrća, voća ...........


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna Medicina
PostPostano: čet okt 06, 2011 7:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Kad se razbolimo najbolje prijeci na nejedenje tj. gladovanje. Najbolji i najbrzi lijek za sve bolesti :)

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna Medicina
PostPostano: čet okt 06, 2011 6:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 11:52 pm
Postovi: 102
dzabaludin je napisao/la:
Kad se razbolimo najbolje prijeci na nejedenje tj. gladovanje. Najbolji i najbrzi lijek za sve bolesti :)


Mozes li mi malo objasnit ovo?

_________________
"you know our words, winter is coming"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna Medicina
PostPostano: pet okt 07, 2011 5:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Imas temu gladovanje ili ciscenje organizma, potrazi tamo sve pise sto bi te moglo zanimati.

Ili procitaj najbolje

http://www.4shared.com/document/MIE90_L ... vanje.html

:love3:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna Medicina
PostPostano: sub aug 11, 2012 9:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
http://www.sutra.ba/novost/67822/Istinom-do-zdravlja

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna Medicina
PostPostano: sri apr 17, 2013 10:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Već neko vrijeme pratim jedan slučaj, koji me zainteresirao. Riječ je o apelu za novčanu pomoć bolesnom djetetu, koji su danas česti, pa nas sve stavljaju u poziciju da ako prihvatimo «pomoći» - odrađujemo državi ono što bi trebala ona, iako pri tome vođeni što emocijom, što ljudskošću, time to radimo u korist prvenstveno oboljelog, no ovdje je u ovoj priči - riječ i o nečemu što je duboko ušlo u alternativne vode, pa izlazi iz okvira onoga što bi sama država, na žalost bila «dužna».

I unutra tog mog promatranja, zapažam da je riječ o razlici utjecaja na ljude između akcije koja unutar sebe ima službenu medicinu i ove koja liječenje provodi alternativnom medicinom – iako u podlozi ima i službenu obzirom da ga provodi neurolog.
Sjećam se histerije koja je zahvatila zemlju oko djevojčice Nore – Strašnog lava – gdje je upitnost eksperimentalnog liječenja bila nekako u potpunosti izbrisana licem i očima te male hrabre djevojčice u koje smo gledali tih dana i viđali je svuda oko sebe, na televiziji, u novinama, na portalima.
I da, istina je da je tada emocija odigrala svoju ulogu, te se podigla do neslućenih razmjera. Pretpostavljam da lice ovog osamnaestogodišnjaka nije uspjelo učiniti isto, ali neka nije, jer u ovom slučaju puno je važnije nešto drugo.

Riječ je o mladiću koji je obolio od bolesti koju medicina imenuje: Motor neuron diseaseom – bolešću motornih neurona – koja je rijetka i smrtonosna, vrlo progresivna i mučna. Ova bolest ima mnogo lica, niti jedno nije lijepo – jer se glavno događanje odvija na neuronima koji upravljaju našim kretanjem, govorom, disanjem i gutanjem. Posljedično mišić po mišić prestaje funkcionirati.
Kada je dijagnoza postavljena (u siječnju), tražio se savjet i mišljenje na svim stranama svijeta – no službena medicina nudila je samo dva izbora: jedan je bio umirati polako u bolnici ili umirati polako kući. Za ovaj oblik nema pomoći – tako su govorili i po mogućnostima koje nudi službena medicina – ovaj mladić do danas više ne bi bio s nama!

Na scenu ove priče, stupila je tada liječnica – neurolog – koja je iskoračila iz okvira utabanih pravila medicine i ponudila da se Kristijan liječi električnom akupunkturom, akupresurom, te injekcijama raznih pripravaka, između ostaloga i na homepotaskoj osnovi.

Odmah se organizirala grupa ljudi kao potpora oko majke ovog mladića, jer ovo liječenje kao i sve u svijetu oko nas ima svoju cijenu!

Ona nije mala, ali nije ni velika, jer tko uopće može izračunati koliko vrijedi ljudski život?
I kako se grupa za pomoć širila, a mediji podržali tekstovima o ovom slučaju informaciju i njezino širenje – pojavljivali su se komentari kako je to skupo, te pitanja koliko i zašto liječnica koja se ovoga slučaja «primila» zarađuje. U cijeloj toj nastaloj buci, u kojoj emocije nisu dirnute nekim mlađim ili drugačijim licem – potpuno se izgubilo ono najvažnije u cijeloj ovoj priči, a to je činjenica da ovo liječenje pokazuje izvrsne rezultate.

Jer izvrstan rezultat je taj da je mladić živ, da jede, hoda i govori!

Nitko o tome ne piše, pa čak niti na način da se sada obrati pažnja na ovaj eksperiment koji je u toku – koji vrijedi pratiti i podržati, bez obzira kako će na koncu završiti, ako ni zbog čega drugoga radi vrijedne nove informacije koju službena medicina do sada nije imala. Ovo je i priča zašto službena medicina ne povezuje dosege električne akupunkture i akupresure kao nešto što vrijedi proučiti – pogotovo u ovakvim slučejavima smrtonosnih bolesti, jer što time mogu izgubiti?

Mogla bih sada napisati još desetke redaka o tome kako ovdje u ovoj priči nitko nema koristi, neće se obogatiti niti jedna farmaceutska kuća, niti jedna bolnica. Mogla bih pisati i kako u ovoj priči - evidentno ne sudjeluju samo emocije onih koji je šire, već je riječ događanju koje unutar sebe ima sakriveno samo ljudsko djelovanje, ono koje zna – da čuda jesu moguća, a čudotvorci smo mi. Zato je valjda i takva, tiha i izgubljena u svim onim pričama kojima smo svakodnevno izloženi, jer toliko puno djece boluje i umire.

Ova priča još traje, u događanju i razvoju je, žive je liječnica koja eksperimentira i mladić koji nije prihvatio opciju da nema izbora – osobno, promatram je, jer nekako mislim da iza sebe ostavlja važne tragove i informacije o tome tko smo i što nas to pokreće. I zovem onaj telefon ne misleći samo kako pomažem Kristijanu – već ulažući u nove metode, bile one priznate ili ne, koje će sutra možda biti rješenje za nekog novog Kristijana.

http://www.vecernji.hr/vijesti/smrtonos ... nak-533054

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna Medicina
PostPostano: ned mar 23, 2014 1:45 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned mar 23, 2014 1:28 pm
Postovi: 1
Proizvodim i prodajem atestiran i sertifikovan sok od pšenične trave u flašicama od 30ml,(dnevna doza potrebna za zadovoljenje ljud. potreba ), pored toga proizvodim i jaja od japanske prepelice koje hranim klijalom pšenicom i jabukama, koja su zbog takvog načina ishrane dodatno lekovita u odnosu na ostale proizvodjače. mejl adresa: nebojsa.hadzimurtezic@gmail.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna Medicina
PostPostano: ned apr 06, 2014 5:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
gledajte ovo, sve, ali bas sve ima 2 strane, efekta, kako god ocete.
Nemozete odradit akciju a da nešto ne promjenite bar na dugorocnoj razini.

sto se tice doticnog psihologa il sta li je vec, tipican primjer znanstvenika, koji je protiv, i da potkrijepi svoje teze izvlači ono najgore.
isto tako puni smo, pa cak i na forumu, onih koji su pro nečeg, i izvlače ono najbolje.
mudro je napravit presjek te dvije kontradiktornosti i približit se istini, il bar zauzet optimalan stav na postavljenu situaciji u točci prostor-vremena.

Vec je dokazano hrpetinu dokaza za milijun metoda da postižu rezultate.
Isto ima i hrpetinu dokaza/slucajeva za tih istih metoda da su pizdarija.
Istina - oboje su u pravu.
Sta radit dalje, idemo dublje.

primjer: bioenergija. Svak je ima, i svak je moze koristit i bez nekog posebnog znanja moze postici odredjeni efekt.
i onda dodje zamka jer svi gledaju na efekt a niko negleda princip i nacin djelovanja.
Bioenergija djeluje kako djeluje, postiže efekt, daje rezultat. Kad se to iscrpi eto problema nazad.
Super. Imas metodu kako covjeku periodično otkloniti simptome i probleme, ali dugoročno rješenje očito nije; a baš na tom rješenju dolaze dvije konfrontacije i zauzimaju stav s obzirom na vremenski odmak, ali te konfrontacije ne bi ni bilo da se reklo OK, pomaže ti, ali dotad i dotad, za to vrijeme mozes da nadjes ucitelja, nadjes mir, nadjes znanje i spoznaje koje ce te definitivno osloboditi onoga što te muči.
I jasno ko dan. ali jok, svak mora gurat svoje ko da je to jedini mogući put.

dalje, i među samim energičarima i u bilo kojoj metodi imate glupa licenciranja seminare i gluposti. Imas ekspanziju metode na račun kvalitete, hrpu lincenciranih ljudi koji prije svega NEZNAJU ŠTA RADE, NISU SVJESNI, ali tehnički su podučeni i poluče pokakav efekt, ali pravo pomaganje i "liječenje" izostaje.

Dakle, hoće li vas bioenergija izliječiti? neće, ili malo vjerojatno. Hoće li pomoći? DA. Što dalje? opet ona stari UČIT, spoznavat, tražit mir, balans, mjenjat način života.

I to vrijedi za svaku metodu. Eno npr. reiki. inicijacija 3. stupanj KOOOŠTA par tisuća kuna. Ma super, ajmo se igrat malo boga biznismena, ulozit par stotina eura i odo liječit ljude okretat pare.
Btw. Naplaćivat nešto što nije od tebe po meni je dobra igra sa pravilima univerzuma. Još samo da počnu pričat o light wariorsima, ljubavi, leptirićima i trčanjem gol po livadi---ŠAAAMAR, odma iza ušiju, ŠAAAMAR.

Hocu reci, svaki alat je alat i može koristit. Ali treba poznavati limite alata i svoje razine. Bit častan, dobar, iskren i pošten.
Postoje ljudi sa iznimnim darovima koje su vremenom i trudom oslobodili, zaslužili ga.
Pitate ih kako to rade? -nemaju pojma, jer im je to pokret ko i hodanje.
Odgovor je opet znanje i učenje. Spoznvanje onog šta rade i dovođenje skoro do perfekcije.
Njih nemate s čim ispitat, nemozete ih proučavat niti znanstveno dokazivat; ali možete promatrat i učit od njih. S takvim jednim učenjem, kolektivno se dići iznad neke problematike i nadvladat je, a ne bakćat se s informacijama gdje je koji travar vidovnjak bioenergičar i komu je sve pomogao.

a sto se tiče ovih koji su isključivo za ili protiv, jbte pa to vam je najbolja mašinerija za skupljanje podataka bez puno muke.

iii, nema potreba da se ikog osuđuje, ako baš tolko smeta, odmakni od sebe, ali nema potrebe sebe prljat nečim ili nekim nebitnim po vas i vas mikrookoliš.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativna Medicina
PostPostano: ned apr 06, 2014 5:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
moj hađija kako me navuče da odgovaram na post od prije 3 godine.

hahahahahahahaha.
doobar.
sta kazes prepelice a?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 146 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz