Sada je: pet maj 17, 2024 2:58 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 116 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon apr 03, 2006 10:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Dobro , hvala na argumentima. Nisam podrobnije proucavala homeopatiju. Mislila sam poceti od onih clanaka sta ih je OP nabrojio. Trenutno se bavim drugim stvarima pa nemam puno vremena a znam da bi mi za detaljnije proucavanje trebalo dosta vremena ali eto sad si me zainteresirao da malo bolje proucim homeopatiju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 03, 2006 10:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Pcelice,

nisam na kompu svom tako da cu samo ukratko.

Odi na link
http://www.digibio.com/. Tamo ces nac opise vecine istrazivanja koje sam nabrojao gore.

Rekla si da si skepticna na homeopatiju jer unutra nema niti jedne molekule koja zbilja utjece na covjeka.
Pa to je poanta homeopatije.
Gore ces nac dilution eksperimente sa IgE koja je poveca molekula i koju je lako maknut iz vode.
Taj ekesperiment su ponovili i ovi iz Biona za sta sam isto dao link prije.

Dakle voda sa energetskim zapisom IgE ce imati imunoloski utjecaj isti kao i otopina sa IgE. Eksperiment koji je ponovljen vec x puta tako kaze!!!
Ima tu jos stoseva sa EM informiranjem vode i slicno ali to isto mozes nac na linku.

Vec sam spominjao kvantnu biologiju koja je nastala bas zbog tih razloga.
Tamo polako napustaju koncept da neki supstrat koji je okruzen sa 10 000 molekula vode moze u ultrakratkom roku doc u odreden polozaj prema enzimu i proizvst ucinak. Razmatra se da je tu drukciji mehanizam i sve govori tome u prilog. Npr. neki mehanizmi u tijelu rade cak i kad se stereicki onemoguci molekula da pride reaktantu samo ako "energetski otisci" ostanu isti. Poprilicno duga prica ali ova stranica od pionira na tom podrucju u modernim vremenima Benvenista dosta govori o tome.

Inace samo da napomenem da tip isprve nije to uopce smtrao vjerojatnim medutim nije mogao ignorirati rezultate.

PS. zanimljiv eksperiment je sa analgeticima. Cista voda je u stanju umanjiti bol kao i analgetik samo ako ima energetski otisak.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 03, 2006 2:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Znam sjecam se sta smo pricali o kvantnoj biologiji. A uostalom u jako puno eksperimenata s lijekovima, uopce nisu ustanovili kako ni zasto djeluje neki lijek a opet djeluje, tako da ocito danasnja znanost nema odgovore na mnoga pitanja. Hvala na linku. Pogledat cu. Uvijek je dobro neke nove stvari nauciti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 28, 2006 10:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Jack987 je napisao/la:
Kokal, vidi tu ima nešto o tome...

http://www.tomislavbudak.com/clanci.htm

Čovjek možda radi srodan posao s tobom... pa... :wink:

Ajd javi što misliš kad pročitaš tekstove... hvala!

Dakle homeopatija... za početak... što je to?


po struci sam veterinar a posljednjih godinu dana iontenzivno izucavam homeopatiju uz jednog od najboljih humanih prakticara u europi tocnije prakticarku.

Ukratko:
- homeopatija je holisticki sistem terapije koji ne lijeci bolest nego jedinku,zasniva se na principu da ista tvar kao i ona koja je izazvala bolest moze u koncentracijama koje su isuvise male da bi bile stene imati stimulativno djelovanje na vitalnu snagu organizma. Zvanicna medicina koja danas preovladava je zasnovana na alopatiji tj. principu da se uzrocnici bolesti napadaju suprotnim agensima. Ovo je naravno totalno uprosceno jer sve prencipe homepopatije tesko bi bilo objasniti u ovom malom postu

-U pitanju je ozbiljna nauka koju je ustanovio njemacki lijecnik Haneman u 18 stoljecu,

-Rezultati koje sam ja dosad postigao nevjerovatni su i jako ohrabrujuci ali i homeopatija ima svoje limite, ili je mozda u pitanju vjestina homeopata jer kazu da homeopatija nikada ne moze zakazati ali prakticar moze

- U pocetku mi je bilo jako tesko iskljuciti moj skepticni um i godine zvanicnog medicinskog obrazovanja ali kad jednom prevazidjes ovu preponu i pocnes kombinirati znanja iz oba sistema sky is the limit,
naravno meni to jos uvjek nije sasvim poslo za rukom ali tu sam negdje

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 28, 2006 10:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
bthw
dokazano je da stanice imaju memoriju,
ukoliko uzmete nekoliko stanica slzokoze neke osobe i stavite ih u jednu sobu te prikljucite na poligram

a zatim tu istu osobu u drugoj sobi prikljucite na poligram i pocnete ispitivati primjetit cete da su rezultati sa oba poligrama identicni

sokantno zar ne?


ako jedna prosta stanica kakva je stanica mukoze i koja je sastavljena uglavnom od vode ima memoriju zasto je ne bi mogla imati i molekula vode

u stvari mislim da sam skoro procitao da je njemcima poslo zarukom dokazati da molekule vode imaju memoriju


uostalom zar bas uvjek moramo sve shvatiti bitno je da funkcionira, a kako

- to je manje bitno :wink:

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 29, 2006 1:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
jes,jes Deckard-promocija ovog posta je okej,ali na zalost malo je onih koji se bave homeopatijom,shto je mene malo razocaralo jer je homeop.priznata kao komplimentarna medicinska metoda od strane WHO(svetska zdravstvena org.)15.maja2005 god.

To znaci da se medicinari pocnu interesirati za novi nacin razmisljanja(trebalo bi da bar neki pronadje ovaj forum i razmene iskustva)..

Ali to je to.

Ovako; na internetu negde sam nasao sajt na kome kvantni fizicari opisuju cetiri tipa vibracije vode .Znaci vibracije koje rade nesto sto ne znamo.Jedno znamo da voda memorira sve ali ne za dugo,oko 24 sati.
Pa je zbog toga ubacen alkohol cime se produzava"pamcenje"veoma dugo..(Hanimanovi remedi jos rade>znaci 200god)

E sad-znaci da je stvar i tajna u vibracijama a ne samo u vodi jer>kad u vodi stavimo secerna zrnca(remedi) ta se informacija prebaci u kristal (secera) i traje mnogo duze.
Pa sad opet u vodu,pa je rastresemo(dinamiziramo udarajuci u nesto) i time povecamo amplitude vibracije i tako dalje...

Znaci vibracije>>>a to su informacije za nas mozak>>>podseca me na kompajler kod kompjutera koji prevodi naredbe programskog jezika u mashinski(koji razume kompjuter)... :idea:

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 29, 2006 1:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
I jos i to da se niko nije javio da pita o nekom svom problemu..pa da se nesto preporuci..pa da pita kako i gde da nabavi medikament-remedi... :?: :?: :?: bash cudno a sve ovde face do facu koji su otvoreniji..(ne bih da sarkazam bacam) ali cudo jedno kako je svima vaznije shta rade gmizavci i bogovi a niko se ne interesuje za svoje ili zdravlje najblizih( tek kad dodje rak ..kao da je rak sneba pa u rebra...pa nama se organizm javi simptomima mnogo ranije,samo moramo ih cuti ;kad nam nije po volji,pa kad nismo u formi,pa kad nam ne ide ,pa bolovi vamo-tamo i t.d.)

Pa ljudi moji-rak je naziv za hiljade teshkih bolisti koje ne zna medicina shta se desava,al da bi bila ozbiljna naucna metoda-oni kao sve mogu da izlece sem jedno-rak.

Evo ovako : TRAZIM DOBROVOLJCA da pita zasto ,ili dobrovoljca da kaze kako je izlecio trajno neku manju simptomatologiju,jer je ovde rec o zdravlu lecenje i alternativna medicina.....

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 29, 2006 1:59 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
ps.

Meya ja sada odlicno ,medjutim ; ta shto je ona primenila nikad ne vazi za drugu osobu,vec samo postotak toga jer niti su bolest niti pacijent uvek isti..i samo kad imamo mnooooogo iskustva sa uspesnim izlecenjima u jednom tipu bolesti-tek onda mozemo da stvaramo preciznija iskusva i pravo znanje,sve do tada mi pipamo u tami.

Teshko cemo takva iskustva mi na ovom forumu postici ali to ne znaci da ih ne razmenjujemo,,,samo znaci da razgovaramo i o laksim temama i problemama...tamo cemo bolje rezultate da imamo i mozda vece tegobe da izbegnemo...

u ostalom-da vam homeopat odredi shta da uzmete na zapadu -treba najmanje sat vremena da intervjuira pacijenta i nekoliko sati da nadje pravi medikament i na kraju da platite najmanje 200 eu. i takvih sajtova ima mnogo na internetu ...

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 29, 2006 7:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Nije baš da nema nitko nešto i ovdje napisati, imam ja, ali bit će krnje jer sam pozaboravljala, riječ o jednom intervjuu od prije nekoliko godina sa najpoznatim bugarskim homeopatom, koji je tada izašao u "Vjesniku".
Napisat ću više poslije, sad sam malo u žurbi.

:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 29, 2006 9:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
kokal je napisao/la:
I jos i to da se niko nije javio da pita o nekom svom problemu..pa da se nesto preporuci..pa da pita kako i gde da nabavi medikament-remedi... :?: :?: :?:

Evo ovako : TRAZIM DOBROVOLJCA da pita zasto ,ili dobrovoljca da kaze kako je izlecio trajno neku manju simptomatologiju,jer je ovde rec o zdravlu lecenje i alternativna medicina.....



dakle ovako, ja ne bih preporucio takvo bavljenej homeopatijom, niti predavanje remedija u apotekama kao sto to cine u njemackoj - imas prehladu i odes u apoteku te dobijes remediju za prehladu- to je pogsan pristup i nije klasicna homeopatija.

Hanuman bi se u grobu prevrnuo. Koliko sam ja shvatio nakon godinu dana studiranja - da bi se pronasla prava remedija (kad su ljudi u pitanju) konsultacija nekad traje i do 4 sata, a onda poslije toga pocinje mukotrpan posao trazenja remedije i simptoma u Materia medica. Danas postoje i dobri kompjutorski programi koji malo olaksavaju ovaj posao.
Sa zivotinjama je nesto kompliciranije jer se moras oslanjati samo na vidljive simptome odnosno promjene.
Sto se tice ovog posljednjeg paragrafa - jedna od mojih prvih homeopatskih lekcija bilo je eksperimentiranje na sebi, na srecu nikad nisam bio puno bolestan ali imao sam nekoliko manjih simptoma ukljucujuci i kronicnu gljivicnu infekciju noktiju na noznim palcevima koje se godinama nisam uspjevao rijesiti.
Rezultati su bili zapanjujuci, i sada vec vise od godinu dana traju.

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Uspjesi u lijecenju zivotinja s homeopatijom
PostPostano: sub apr 29, 2006 10:39 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri apr 26, 2006 2:24 pm
Postovi: 1
Lokacija: Enterprise
Bok,
ovo sve sto pricate dosta dobro zvuci. Deckard mozes li nam ispricati svoja iskustva u lijecenju zivotinja pomocu homeopatije. Znam da je kod zivotinja teze jer ne mozes komunicirati s njima i otkriti zbog cega dolazi do nekih simptoma. Mada vjerujem da su ljudi koji rade sa zivotinjima sposobni uspostaviti neku vrstu komunikacije s njima. A i sigurno si imao nekih uspjeha u tome. Sta se tice prodavanja remedia po ljekarnama apsolutno se slazem da to nije pravilan pristup. Kokal vidim da si dosta iskustan u tome svemu pa bi i tebe zamolila ako imas neke informacije o tome da podijelis svoje znanje s nama. I nemojte misliti da ostale s foruma ne zanima s ova tema. Mozda jednostavno nemaju sto reci sto ne znaci da ne citaju. Samo vas dvojica nastavite sa svojim dijalogom. Vjerujem da cemo mi ostali mnogo nauciti od vas. Pozdrav T'Pol.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 29, 2006 11:54 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
a niko se ne interesuje za svoje ili zdravlje najblizih


Ja sam zdrav, pa nema potrebe lječiti ono što nije bolesno. A ima i drugih načina. Nadalje, pokušao sam pomoći i "pobrinuti" se za zdravlje najbližih, ali u većini slučajeva poljubio sam "dasku", odnosno odbijaju bilo kakvu pomisao koja je drugačija od gutanja tableta i sličnog, a i "pa doktori valjda znaju"... i to.

Odlučih: pomažem SAMO onima koji me traže i pitaju. A najbolje - preporučim neka si ovdje pročitaju, pa prvo nek srede svoje kockice u glavi - pa je onda - lako i lječenje.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 29, 2006 12:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Vidim da su Deckard i Kokal već rekli ono što sam najbitnije mislila napisati. Taj bugarski homeopat, koji prije nekoliko godina bio u Zg, rekao je nešto otprilike "da bi se prije ubio nego uzeo ovo što vi ovdje nazivate remedije po apotekama. Toliko je to neprikladno i pogrešno. Potreban je strogo individualan pristup prilagođen pacijenu i bolesti. On smatra da je homeopatija medicina budućnosti.


Citat:
Od strane Svetske Zdravstvene Organizacije-WHO je Homeopatija priznata kao paralelna komplimentarna medicina i to 15 maja 2005 god.i to zbog rezultate 400 puta bolje od rezultate medicine,sto je statisticki dokaz(e sad ne znam u koliko godina unazad).


Ovo mi se samo za sebe ne čini preporukom jer znamo što je WHO i tko time upravlja, tj. čiji interesi su u pitanju. U pravilu izgleda bi trebalo izbjegavati sve za što oni daju preporuku :roll: ali homeopatija daje dobre rezultate pa...
Ipak, zanimljivo bi bilo čuti kolike su i kakve mogućnosti malverzacija u homeopatiji?

Na Vjesnikovom sajtu ima arhiva, ali se ne sjećam iz koje godine i mjeseca je intervju, to je kao da tražim iglu u plastu sijena. I nema opcije "search" ?!? Inače je jako zanimljiv intervju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 29, 2006 3:10 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Našao sam nešto na nekom drugom mjestu... ali nisam siguran da je to to... :

ALGE - HRANA BUDUĆNOSTI (1. DIO)

Nedavno je u Osijeku boravio poznati bugarski homeopat, liječnih po struci i alergolog dr. Peter Naydenov koji je održao vrlo zanimljivo predavanje na temu nutricionističkih vrijednosti algi, naslovoljeno «Alge – zelene zrake svjetlosti».
Kada govorimo o algama, obično sebi zamišljamo velike gomile, izbačene na morskom brijegu, ili podvodne livade , koje vidimo kada s maskom zaronimo vodene površine. S malo više mašte možemo zamisliti zelene slojeve na površini korita rijeka, pored puta, u vrućim ljetnim danima, kao i pozelenjele vode u lokvama, blatima i jezerima.

Dr. Naydenov kaže da kada, nekim slučajem, ne bi bilo algi, koje gutaju ugljični dioksid i pročišćavaju zrak, jako brzo bi se povećao efekt staklenika, zagadila atmosfera te bi nastupila ekološka katastrofa. Nije pretjeran ni zaključak da čovječanstvo, za svoj život i postojanje kao vrste, u velikoj mjeri treba zahvaliti algama. Naime, približno 80% biomase na našoj planeti pripada algama. One su osnova svakog hranidbenog lanca i neprekidno uzajamno djeluju s ostalim živim bićima. Fotosinteza kod algi je deset puta veća u usporedbi s "višim " biljkama – kod nje se proizvodi skoro sav kisik sadržan u atmosferi Zemlje.

SVIJET ALGI

Znanost fikologija (ili algologija) proučava svijet algi. Poznato je da su alge najperspektivniji proizvođači biomase sa izuzetnom kvalitetom i čovječanstvo s nadom gleda u njih, u smislu potencijalnog načina rješavanja problema gladi u svijetu.
Inače, do sada je poznato desetak tisuća vrsta algi koje su podijeljene u dvije grupe: tzv. "velike" (makro) i "male" (mikroalge). Makroalge dostižu visinu 50-100 metara i tako su apsolutni šampioni veličine u svijetu žive prirode. Ni najveći kitovi, kao ni najviše gigantske sekvoje ne mogu se mjeriti po dužini s njima. Jedne vrste žive prirasle za dno oceana i mora, formirajući prekrasne podvodne vrtove s neobičnim cvjetovima služeći kao utočište najmanjim podvodnim živim bićima. Druge slobodno plutaju površinom vodenih tokova, a treće formiraju neprohodno grmlje odnosno pravu šumu algi gdje svako stablo naraste blizu jednog metra dnevno. Ove su alge Sargaškog mora opisane u knjizi " Otok iščezlih brodova". Iako iznimno velike, makroalge rijetko imaju prave organe – one se sastoje od odvojenih, potpuno autonomnih stanica, koje, ako budu odvojene od matičnog organizma, vrlo brzo stvaraju nove kolonije. Čini se prirodnim, jer svaka stanica je okružena svim sastojcima neophodnim za život, treba joj dodati samo sunčevu svjetlost.

Još više zanimljiv i tajnovit je svijet mikroalgi. Nemoguće je obuhvatiti svu šarolikost, začuđujuću ljepotu, uzbudljivost tog, ponekad neshvatljivog za ljude, svijeta. Jednostanične alge su samostalna vrsta, negdje između bakterije i biljaka. Kao vrsta one su najstarija živa bića na Zemlji. Nazivaju ih još mikroalge, fitoplankton, cianofiti ili cianobakterije. Nitko ne zna od kada nastanjuju Zemlju, no ipak, prema nekim istraživanjima, stare su oko 3,5 milijarde godina! U njima je skrivena informacija o razvitku života na Zemlji. One su poput unikatne globalne informacijske banke, jer su sposobne velikom brzinom razmjenjivati informacije tzv. replikonima – mikroskopskim djelićima DNK. Nalaze se posvuda i neiscrpne su, možemo ih doslovce pronaći na svim mjestima gdje ima imalo svijetlosti i vlage. Ulijte vodu u čašu i pustite je na suncu, poslije nekoliko dana ona će pozeleniti, zato što su one već tamo! Mogu preživjeti u svim uvjetima – naprimjer, kod Černobilske katastrofe mikroalge su jedne od malog broja vrsta koje su se prilagodile nevjerojatnom brzinom radijaciji. Tko zna, možda je informacija o prilagođavanju visokim radiacijama vec obišla svijet algi, kaže dr. Naydenov.

Ako usporedimo inteligenciju mikroalgi s inteligencijom čovjeka, možemo pretpostaviti da ljudi ipak nisu toliko nadmoćni, koliko misle. Impresionira, naime, naglašena globalna povezanost između samih algi. Naime, sićušni replikoni DNK putuju zrakom i vodom, prihvaćaju ih druge stanice alge oblikujući cjelinu a zatim idu ka sljedećoj generaciji. Alge nisu ograničene lubanjom kao ljudski mozak (a samim tim i neuroni) a imaju pristup do mnogo više informacija, nego čovječanstvo. Mikroalge su postojale mnogo prije ljudi, one su bile ovdje i radile svoj posao. Mozak čovjeka nije uvijek sposoban upravljati svojim tijelom, dok mikroalge upravljaju cijelom ekologijom milijardama godina. Ako bi ljudi nestali kao vrsta, mikroalge bi ostale i zasigurno pokrenule slijedeći val života.

Od onih zanimljivih informacija vezanih uz alge izdvojimo onu koja kaže kako je, primjerice, klorofil u mikroalgi 3 do 5 puta veći nego u djetelini, koja je najbogatija klorofilom među višim biljkama. Mikroalge su 10 puta efektivnije u fotosintezi i osiguravaju velike količine kisika i hrane za sva živa bića na zemlji te, na taj način, doslovce utječu na ravnotežu cijelog ekološkog sustava na Zemlji.

Goga Kovačević

18.12.2002

http://www.slavonski-radio.com/articles/4005_000050.htm

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 29, 2006 4:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
To nije taj homeopat, ali članak je zanimljiv. Tnx na trudu Jack :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 29, 2006 5:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Jack -nislim da je dobro da alge prebacis u posebano poglavlje jer to kad neko zeli o algama da lakshe nadje a i nije homeopatija..

Inace bugari imaju dosta homeopata a P.Najdenov je jedan od boljih i ucenik je slavnog grckog homeop.Vitoulkasu..samo malo se vise komercijalizovao..ima svoj sajt..

E sad o remedi u apoteci: pa gde da ih nabavis ako ne u apoteci..
a druga je stvar kako da se odredi koji remadi i u kojoj potenciji>>>jedan od najlakse i besplatno je na sajtu www. ABC Homeopathy. Tamo uglavnom popunis detaljni upitnik i program ti odredi terapiju i to u procentima -a naravno najbolji procenat je predpostavka za najboljiu terapiju,,,na sajtu ima i forum koji moze pomoci,jer dosta su prisutni homeopati iz Indije(a to nisu samo klasicni homeopati,jer nauka homeopatioja nije stala vec ide dalje u razvoju u mnogo pravca...jer sahta bi bilo sa Hanimanom da je stao na medicini za shto je imao diplomu koju je kasnije pocepao)....i tako tamo se moze naci mnogo besplatnih servisa i informacija...

Jack ,malo si u krivo kad kazes da si zdrav jer smo nekoliko hiljada godina svi pomalo bolesni , ili skloni bolestima a to se zove 'mijazmi' ili genetske predispozicije koje su posledice bolesnih predaka...imamo od Kolumba sifilis-poklon iz Amerike,imamo tuberkolozu ko zna od kada,pa psoru-veoma odavno i tako dalje..

O mijazmama cemo kasnije a isto i o strukturi coveka u homeopatiji,pa tipovi dece i t.d.

Sto je tacno da se po jednom simptomu vrsi samo suzbijanje -tacno je..

ali kad se uzmu u obzir svi simptomi,i u "Reparatorijumu(knjige gde su sabrane iskustva od homeopata koji zu uzimale na sebi razne remedi pa su sabirali rezultate-jer kad zdrav covek uzima remedi -dobija simptome )-znaci sve te simptome nadjemo prisutne u nekom remedi>>onda dobijamo "konstitucionalni"remedi koji odredjuje "Nash tip"
Ovakav remedi leci sve bolesti kod pacijenta ako je tacno odredjen i to je zanat homeopata...shtovise nije bitna negova medicinska struka i znanje..

moje je mishljenje da bi dobro saradjivali ovako obuceni homeopat i medicinski kadar u nasim klinikama..jer nasi lekari obicno nisu voljni za dalje ucenje(oni su postali doktori i to im je dovoljno)


Primetio sam da niko nece duge postove pa zato rez za sada

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 29, 2006 6:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Ajmo sad jedan konkretan primer>> moja se sestra pre godinu dana vratila iz New jorka u delik atnom stanju.Imala je pored klimaktericnih problema josh i razne fix ideje kao i glasove u glavi.Govorila je da je u vezi sa nekim covekom,pa sa bogom it.d.,i jos mnogo bolova u glavi pa stomak i dr..

Moj otac je poceo razne tretmane u konsultacijama sa neuropsihijatrima koji nemaju blage veze u stvari-svi oni takve pojave vode kao shizofrenija i tretiraju pacijente manje-vishe isto...UZAS..

Trazeci i kopajuci po reparatorijumu i Materija Medica (knjige gde se sabiraju sve remedi-i od cega poticu i t.d.) nashao da se simptomi poklapaju sa "psoru" mijazmu samo kod moje sestre nije bilo koznih simptoma koji su specificni za ovu Mijazmu...!!??

Kad sam to rekao ocu(on je Rentgen dijagnosticar) on mi nje ispricao da je to imala kad je bila samo godinu dana i da su je lecili kortizonom :idea: :idea: :idea: :P

poceo sam tretmane remidi "Sulfur 200c" i svari su pocele da idu drugom pravcu...pomoglo je i colloidal silver-tri puta na dan..>>>danas je ona opet u New Jorku i usrecuje sve oko sebe,puna sebe kao nekad..>> :wink: :wink: divota :wink:

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 29, 2006 7:07 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
O mijazmama cemo kasnije a isto i o strukturi coveka u homeopatiji,pa tipovi dece i t.d.


Evo o mijazmima:

http://www.val.hr/znanje/literatura/Bud ... ijazmi.zip

A ima i o ostalom... Tomislav Budak, izvrsno, =D>

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 29, 2006 8:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Yes Jack! Tomislav Budak ima super sajt,i vec si jednom uputio na sajt ,samo sam zanemario i sad idem citati na 'rahajat'',ai preporucujem i drugima jer se radi o tekstovima Hanimana ,Vithoulkasa i dr. a ove su knjige prevedene u Advajta klub Sarajevo.

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 29, 2006 10:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
I nemojte misliti da ostale s foruma ne zanima s ova tema. Mozda jednostavno nemaju sto reci sto ne znaci da ne citaju. Samo vas dvojica nastavite sa svojim dijalogom. Vjerujem da cemo mi ostali mnogo nauciti od vas. Pozdrav T'Pol.


Pa.....i ja bih hteo da naglasim ovo.


A sada se izvinjavam svima, moracu da budem malo off topic:

Pozdravljam te T´Pol!
Danas kada sam video na ovom topiku T´Pol, bas sam se razveselio.
Naime, ona je lik zbog koga sam uopste poceo da gledam Enterprise i nekako mi je u lepom secanju, cak toliko da sam morao ovo da napisem! :wink:

Jos jednom, izvinjavam se na off top.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 116 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz