Sada je: sub apr 27, 2024 7:44 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 116 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Uticaj energetskih zapisa.
PostPostano: čet nov 16, 2006 2:35 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned nov 12, 2006 2:29 am
Postovi: 25
Lokacija: Prokleta avlija
Homeopatski lekovi lece uzrok bolesti a ne samu bolest.Sustina tih lekova se shvata
najbolje kroz primer: Jednom je pocela najezda zeceva na polje kupusa i nije mogla biti
sprecena, uzet je mali deo zecjeg izmeta i rastvoren u 100 litra vode time je poliven kupus
zecevi vise nisu hteli da ga jedu.Koji je princip?

Za pravljenje ovih lekova se uzme mala kolicina uzroka bolesti i rastvara se u velikoj kolicini vode,
rastvara se do te mere da dostigne avogadrov broj,promucka se.Tokom ovog postupka ono sto
se rastvara ostavlja svoj energetski zapis, zatim se u toku muckanja predaje kineticka energija
koja se oslobadja kad se lek unese u organizam.

Ovo me je nateralo da razmisljam o jednoj drugoj stvari. Po ovome svuda oko nas su energetski
zapisi i uticu na nas.Dali osecanja mogu da ostave svoj zapis(recimo ako se desilo neko ubistvo na
mestu gde zivimo dali to ima neki uticaj i ako mi nista ne primecujemo?).

_________________
Ako je priroda velika macka ko je onda drzi za rep?
Nikola Tesla


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 16, 2006 10:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Ima tu neceg naravno,to ce nam objasniti neko ko zna vishe o entitetima!!!

Pre nekoliko godina je moj restoran bio napadnut od strane bubashvaba pa sam pozvao prijatelja koji je imao neko sredstvo koje ih unishtava..bilo je to neki krompir sa jajetom i neke tajne stvari koje su bube odmah jeli i to toliko da su umirali ..popucali su jeduci..znaci nisu mogli da stanu..

Kasnije ne samo da nije bilo bubashvabe vec nije bilo insekata uopste..nisu ulazili pa cak ni muhe..Pa sad ???? Kakvu su poruku ostavili sada vec pocrkli insekti da ostali nisu htele unutra????

Da dodam i to da nije bilo nikiakvih otrova u pitanju vec hrana koja ih je ubijala praveci im neki zapek i apetit,,kakavu su poruku ostavili i gde je zapis to mozda kvantna fizika zna a sa homeopatijom mislim da je druga stvar jer je tajna- zapis u vodi..ima cetiri poznata vrste valova u vodi koji prenose taj zapis oko 24 sati a zatim prestaju..zbog toga se mora dodati alkohol koji te vibracije produzi veoma dugo..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 10, 2006 6:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Aidos-malo sam kasno procitao tvoj tekt ali:

Homeopatija moze da (isto kao alopatska medicina)presira simptome te.leci posledice medjutim moze i da zauvek pojaca imunitet i telo zauvek da odstrani bolest ako se pristupi konstitucionalnom nacinu delovanja..
Konstitucionalni remedi se utvrdjuje na osnovu ne samo simptomatologije vec i navike ,kako se ponasa kod promene vremena,pa sta zeli jesti,sta ne zeli,pa starost izgled,posebno kakav je karakter i druge karakteristike..

Drugim recima to je posao za profesionalnog homeopate(mada danas ima programe koje do 90% zamenjuju homeopatu)..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 10, 2006 6:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Kad vec pricamo o konstitucionalni nacin delovanja moram da prporucim sajt koji je strava i po meni da se prodaje platio bih negde oko 2000 eu.

Da bi se dobilo ovo znanje morate 4 god.da polazete skole i opet da kupite program koji kosta 1000eu.U svetu se placa oko 1000eu.skolarina godisno plus troskove.

http://www.homeopathyandmore.com/menu/C ... ality1.php

pozdrav ljudi i sugeriram homeopatiju kao hobi(za ljubav vasih najdrazih)

pozdrav

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 10, 2006 8:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
dobar ti je ovaj site , za neka generalna znanja


ja sam npr. sebi odredio constitutivnu remediju i to nakon sati mukotrpnog istrazivanja i usporedjivanja podataka

ustanovio sam da je to lycopodium

sto se i potvrdilo nakon sto sam je upotrjebio

po ovom testu lykopodium mi je ispao na trecem mjestu sto nije lose uopce ali znaci da ipak ne mozes homeopatiji pristupati ovakvim testovima, u stvari i oni sami kazu da nakon uzimanja ovog testa ne treba odmah uzeti prvu remediju nego detlajno istraziti sve sa prva tri mjesta

na krajumoram reci da se ne slazem s tobom kad kazes da bi se svako trebao baviti homeopatijom kao hobijem,
mislim da je zbog toga homeopatija i dobila ponesto los glas jer se njome danas bavi svatko

radi se o ozbiljnoj nauci koja zahtjeva studiozan i profesionalan pristup, ista manje od toga daje nedovoljne rezultate

barem je takvo moje iskustvo

inace sam po struci veterinar i homeopatijom se bavim evo drugu godinu

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 11, 2006 12:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Vitez od Nevera_U potpunosti se slazem s tobom,ali je to ipak jedno glediste kad pricamo da je ozbiljna nauka (ja mislim da su mnogi na ovom forumu veoma ozbiljni bez razlike u godinama ali da ih drustvo ne shvata uvek ozbiljnoali ali je to uvek tako)..

e sad sta bi ti odabrao:da se bavis sam ili da ti drugi odabiru ljekove :roll: Homeopatiju mozes uzimati na medicinski nacin te.suzbijati simptome samo bezopasnije.

Sto se tice tvog konstitucionalnog ljeka mislim da si Phosphoricum ali bi ti zeleo da uzimas Lycopodium jer ovaj remedi pojacava libido kao i podmladjuje(eto sada vidis drugu stranu Homeopatije)moze se delovati i zbog pojacanje nekih osobina,na pr. podmladjivanje..i to radi 100%

Samo znas kad je Haniman to istrazivao vaznije mu je bilo da uspostavi pravila jedne nove nauke u svrhu lecenja...danas ima mnogo pravce istrazivanja homeopatije...naprosto Homeopati su nemirnog duha i idu dalje otkrivajuci nove nacine delovanja kako u pravcu lecenju tako i u komercijalnom pravcu..

Sto se mene tice ja koristim sve u sto sam siguran da doprinosi zdravlju a ne steti pacijentu..najcesce sreb.vodu ,homeopatiju,kinesku manje,medicinu kad moram,izbor hrane,podizanje svesti,zapper i provera pribavilista od stetnih zracenja svih vrsta(pravac spavanja) i to je to..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 11, 2006 6:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Lycopodium clavatum :poboljshava sigurnost u sebe i pred bilo kakav nastup,i suzbija posledice ovakvih problema ,,ukljucujuci i kozne kao u ovom slucaju.

Mozes homeopatski a mozes naci kao caj,ima ga kod nas-pitaj travare..To su kao male jele ,a nekad je to bilo veliko drvo kao bor,jela..

Deluje i na poboljsanje seksualne moci ,akne,alergiski osip,cir,prehlada,ekcem,gubita kose,bjelenje kose,impotencija,glavobolje,bolesti jetre(zamascenja),hemoroidipojacan vaginalni sekret,verikozne vene,shialgija,poremecaj vida nocu,kamenje u zucnoj kesi ...
hrabrost i sl.. pozdrav

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 11, 2006 7:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
kokal je napisao/la:
Sto se tice tvog konstitucionalnog ljeka mislim da si Phosphoricum ali bi ti zeleo da uzimas Lycopodium jer ovaj remedi pojacava libido kao i podmladjuje(eto sada vidis drugu stranu Homeopatije)moze se delovati i zbog pojacanje nekih osobina,na pr. podmladjivanje..i to radi 100%


o cemu ti to bogati,

na osnovu cega si zakljucio da sam phosporicum - iz ove nase komunikacije

ja lycopodium nisam birao sam nego ga je ustanovio moj ucitelj koji se inace homeopatijom bavi 20 godina , i to nakon konsultacije koja je trajala 4 sata i najmanje jos toliko vremena provedenog u istrazivanju

kompjutorski program pomaze da se izdvoje najvaznije remedije ali tu tezak posao ne prestaje, svaku remediju treba detaljno prostudirati kroz prizmu individulanog slucaja prije nego sto se odlucimo sto cemo prepisati, cak i tada greske su moguce


vidis opet se ne mogu stobom sloziit, homeopatija nije nimalo bezopasna
jeste manje opasna od alopatije ali i homeopatijom mozes naskoditi
naime davanjem pogresne homeopatske remdije takodjer mozes izazvati supresiju

Indijci su u homeopatiji puno napredniji od zapadnjaka,

preporucujem knjigu Predictive Homeopaty -Theory of Supression
Dr. Prafull Vijakar

Inace postoji izdavacka kuca u indiji od koje mozes za sitne pare naruciti sjajne knjige od Materije Medice i svih klasicnih tekstova do najnovijih istrazivanja
Free Catalogue on request
Jain Publishers Ltd.
921, Chuna Mandi, 10th Street
Paharaganj, New Delhi 110055 India
Fax: 91-11 7510471

Nisam probao emailom ali mozda mozes izguglati nesto

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 11, 2006 8:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
kokal je napisao/la:
Lycopodium clavatum :poboljshava sigurnost u sebe i pred bilo kakav nastup,i suzbija posledice ovakvih problema ,,ukljucujuci i kozne kao u ovom slucaju.

Mozes homeopatski a mozes naci kao caj,ima ga kod nas-pitaj travare..To su kao male jele ,a nekad je to bilo veliko drvo kao bor,jela..

Deluje i na poboljsanje seksualne moci ,akne,alergiski osip,cir,prehlada,ekcem,gubita kose,bjelenje kose,impotencija,glavobolje,bolesti jetre(zamascenja),hemoroidipojacan vaginalni sekret,verikozne vene,shialgija,poremecaj vida nocu,kamenje u zucnoj kesi ...
hrabrost i sl.. pozdrav


Ponavljam, ovo je skroz pogresan pristup, radis isto sto i alopatski ljekari

remedije se ne daju zato sto imas jedan simptom

Sve ove simptome koje si naveo mogao bih pronaci kod najmanje jos deset drugih remedija

kljuc je do najsitnijih detalja studirati svaki individualni slucaj (ovo ukljucje simpotme koje si imao od najranijeg djetinjstva pa do danas, zato i jest mukotrpan posao) i zatim pronaci remediju koja po mogucnosti 100% pokriva sve simptome, to je naravno jako tesko ponekad nemoguce ali nikad se ne zadovoljiti sa manje od 85%

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 12:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
De, de Vitez..Hipoteticki kazem da si Phosphoricum jer je to remedi koji ima plemenite karakterne crte i brine se o drugima..

Sto ja zelim reci je da se Homeopatiju koriste( i to bas je mislim slucaj u Predictibal homeopathy) ne da bi se lecile samo bolesti vec da se pojacaju neke osobine kod zdravih ljudi, sto ne mozemo reci da je klasicna homeopatija vec su to pravci koji imaju za cilj neke vise komercijalne svrhe..

Ince drugi sajt za preporucit(nema veze sa temom) je: http://www.vithoulkas.com/

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 11:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
kokal je napisao/la:
De, de Vitez..Hipoteticki kazem da si Phosphoricum jer je to remedi koji ima plemenite karakterne crte i brine se o drugima..

prjatelju, ne moze tako to homeopatioju izjednacava sa dnevnim horoskopom u novinama, sto je stetno
dacu ti primjer sa predavanja andre senna

pulsatila je plava delikatna zenica, koja se uvjek nesto femka i zanovjeta
a onda ti u ordinaciju useta debela crnkinja koja pokazuje sve simpotme pulsatile, neces joj dati pulasatilu samo zato jer ne izgleda onako kako zamisljas pulsatilu ?

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 9:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Ajde ovako Viteze: sto ti mislis kad citas da je homeopatija bez nezelenih efekta?
-da se zezaju kako bi privukli pristalice?..ta kazu jer je to stvarno tako i tako se dokazuju dejsva homeopatskih lljekova-znaci zdravi ljudi uzimaju i ukazuju na simptome koji dobiju..mada ima i nekih situacija gde nije bas sve bezzazleno(kad su velike potencije u pitanju)..

Pricamo o vibracijama-kad ih nema mi ih ubacimo ili provociramo ,a kad ih ima - ima ih..i nema stete..(kad si pod vodu i neko te polije vodom..isto pokvasen :wink: )

Mnogo se homeopatska sredstava preklapaju i jednu situaciju mozes na vise nacina da resis-znaci nije samo jedan put ka izlecenju,medjutim ponekad je samo jedan put i zato se moramo osigurati da smo sto je moguce vise informacija uzeli u obzir..

I stil ti nije bas na mestu-mi ovde razmenjujemo iskusva za dobro svih a i debitujemo ponekad bez losih namera..mislim da nije dobr stil kad se nadmudrujemo ili se natjecemo ko zna vise..ovde su svi u psevdonimu

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 10:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Ja se nadam da svi dajemo doprinos ovom forumu time sto izlozimo nasa iskustva a ne samo informacije.Ja tu vidim ogromnu razliku-od informacije do iskustva..Ima na ovom forumu i mnogo razmena teorije i predpostavki ali opet i iskustva.

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 10:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
kokal je napisao/la:

Mnogo se homeopatska sredstava preklapaju i jednu situaciju mozes na vise nacina da resis-znaci nije samo jedan put ka izlecenju,medjutim ponekad je samo jedan put i zato se moramo osigurati da smo sto je moguce vise informacija uzeli u obzir..

U homeopatiji uvjek postoji samo jedan precizan put ka izljecenju i svaki savjestan homeopat bi trebao imati takav pristup. Citao si valjada oca homeopatije ...

Istina je da se remedije preklapaju ali samo u smislu komplementarnosti i sinergizma, istina je i da manje doze odredjenih remedija nece imati znacajan stetan ili supresivan efekt, ali zar je to opravdanje da se prepisivanju remedija pristupa genericki i povrsno?!

kokal je napisao/la:
I stil ti nije bas na mestu-mi ovde razmenjujemo iskusva za dobro svih a i debitujemo ponekad bez losih namera..mislim da nije dobr stil kad se nadmudrujemo ili se natjecemo ko zna vise..ovde su svi u psevdonimu


kako ces ti shvatiti informacije koje ti ja dajem na osnovu prije svega iskustva i prakse ostaje samo na tebi,

ako si to shvatio kao nadmetanje tko zna vise, zao mi je- ja drukcije suprotstaviti misljenje ne mogu
dajem ti ciste informacije- kako ces ih ti prihvatiti ponavljam ostaje samo na tebi

razmisli malo, zasto bih se s bilo kim nadmetao u virtualnom svijetu,
to nije moj pristup ni u stvarnom zivotu a kamoli ovdje,

sve i da imas ordinaciju preko puta moje, jedino sto bi me zanimalo bilo bi kako da sto vise naucim od tebe i vice versa

dalje da zakljucimo ovaj sukob misljenja

evidentno je da imamo potpuno razlicit pristup

ja nikad procitano ne uzimam zdravo za gotovo dok se u praksi ne pokaze da je sasvim tocno, autori koji propagiraju obskurne remedije tipa mjeseceve vode i sl. me ne zanimaju-
dakle sve sto sam ti rekao i sto tvrdim je ono sto se u mom slucaju tisucu puta i uvjek iznova potvrdilo kroz praksu,

homeopatija je profesija i ozbiljna nauka, nije hobi
zahtjeva sate istrazivnja i predanog rada sa velikim brojem pacijenata

sve manje od toga je ne samo neozbiljno nego i stetno

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 13, 2006 12:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Ha -dolazimo do tacke koja me podseca na "Joepathy"..to je debata na jednom drugom forumu gde debatiraju Joe de Livera -legenda i ostali homeopati a tema je bas ova nasha te.moze li se raditi drugacije ili mora striktno po "P.S.-u"
http://www.abchomeopathy.com/forum2.php/42450/ Sve je pocelo ovde kad je Joe objavio svoja iskustva sa Arnikom..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 13, 2006 12:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Po cemu je Joe de livera legenda
:?:

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 13, 2006 1:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Pa po broju zahvalnice o resenim slucajevima,legenda je po kritikama koje dobija i po hvaljenju sam sebe..ja sam sreo ovakvog coveka poznatog neuropsihijatru koji odredjuje hom.supstance pomocu svoje intiucije i koristeci Kinezologiju(ponekad probam i ja tek iz radoznalosti i to radi)..hocu reci da se tu radi o odredjivanju pomocu podsvesti a ne po metodama Klasicne Homeopatije. pozdrav

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 03, 2007 11:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Interesantno mi je danas bilo kad sam cuo da se pacijent sa operacije probudio odmah i maltene pozdravio sve u sali i opaeraciju podneo kao od sale a rodjacima su rekli da ce danima biti na aparatima i intenzivnoj nezi-radi se o odstranjivanju plucnog krila zbog tumora.

Pacijentu sam dao samo jednu dozu Arnica c30 dan pre toga.

Jeli neko gledao Plecka pre nekoliko dana kad je napomenuo da Varteks antena te. plocica kad se kap krvi stavi na plocici pacijentu se balansiraju vibracije.?? bas kao kod Radionica aparatu ...ako je tako to je ozbiljna stvar i nije za takvu emisiju i tako lako to objaviti..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 03, 2007 11:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Arnica!
Arnica je verovatno najpopularan lek u Homeopatiji.
Kad se pojede biljka unishtava krvni sistem-razara krvne sudove..pa sad - ako se uzme homeopatski(gde nema atome biljke,vec samo otisak u vodi)onda nas organizam pojaca krvne sudove i cirkulaciju..

Kad su u pitanju bilo kakve povrede - Arnica
Za dobre krvne sudove - Arnica
Kad vam je ostalo malo vremena za san-Arnica ce vas spasiti da se probudite odmorni 8)

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 03, 2007 11:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
kokal je napisao/la:
Pa po broju zahvalnice o resenim slucajevima,legenda je po kritikama koje dobija i po hvaljenju sam sebe..ja sam sreo ovakvog coveka poznatog neuropsihijatru koji odredjuje hom.supstance pomocu svoje intiucije i koristeci Kinezologiju(ponekad probam i ja tek iz radoznalosti i to radi)..hocu reci da se tu radi o odredjivanju pomocu podsvesti a ne po metodama Klasicne Homeopatije. pozdrav

priznajem da tu ima nesto

odnedavno sam poceo proucavati metodu koja se zove Body Talk i kod koje se uspostavlja veza sa podsvjescu pacijenta, preko odredjenih refleksa
a ovo se fino moze koristiti u traganju za homeopatskim remedijama


medjutim ponavljam, homeopatija je nauka i umjetnost,
i kao i u svakoj drugoj nauci u homeopatiji postoje odredjeni zakoni, a jedan od osnovnih zakona klasicne homeopatije je zakon mijazmi koji se u mojoj praksi potvrdio u svakom slucaju

Upravo zbog mijazmi najpozeljniji nacin repertorizacije - ili prepisivanja remedija jest po principu cjelovitog slucaja odnosno pacijenta
naravno to ne znaci da nije moguce postici , ponekad i sjajne rezultate ( ali najcesce kratkog daha) drugim nacinima
U veterini se cesto koriste ovi drugi nacini zato sto nije moguce zivotinjskim pacijentima posvetiti dovoljno vremena za holisticki pristup

nije zgorega spomenuti ove nacine:

- Lokalno prepisivanje remedija
Na osnovu lokalnog izoliranog simptoma
Primjer- pas sa simptomima artritisa koji se pogorsavaju kod hladnog i vlaznog vremena i nakon ustajanja moze biti lijecen sa jednom dozom Rustoxa

- Organospecificno
Kada je ugrozen odredjeni organ ili organski sustav
Primjer - konju koji pati od disfunkcije jetre mozemo dati Chelidonium i ova remedija ce imati blagotvorni efekt na jetru

- Patolosko prepisivanje
kada se koncentriramo na odredjeni patoloski proces

primjer: Macka koju je udarilo auto svakako ce se osjecati bolje poslije Arnice koja je remedija tupih trauma i kontuzija

Funkcionalno prepisivanje

Kada se koncentriramo na poremecaje u funkciji odredjenih organa
Primjer - hrtu koji pati od grceva mozemo dati Cuprum metallicum - remdiju cija je osnovna karakteristika djelovanje na spazam


I na kraju prepisivanje prema dokazanim indikacijama

Konju koji pati od trovanja aspergilusom mozemo dati likopodium jer mu je to dokazana indikacija


Svi ovi nacini su korisni i potrebni jer mogu dovesti do brzog rjesavanja problema i u akutnim slucajevima su jedina opcija koju imamo

medjutim kod kronicnih slucajeva jedini moguci nacin je repertoriziranje prema pacijentu ( uz dobro znanje mijazmi) i nikako drukcije.
Na kraju krajeva mozemo akutne epizode promatrati samo kao segmente kronicne bolesti.

elem, to je barem moje iskustvo




-

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 116 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 66 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz