Sada je: sub apr 27, 2024 8:47 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 116 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Homeopatija, energetski zapisi
PostPostano: ned feb 19, 2006 11:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
kao prvo molim sve one koji su u forumu na ozbiljnost jer ne zelim nastetiti homeopatiji kao nauci a time nastetiti i svima koji bi stekli utisak da je homeopatija hokus pokus jer bi tada propustilimnogo.

kao drugo ima li interesa za to jer je ova tema tako velika da moze ugroziti sajt ,da on postane homeop.sajt....prema tome nek se jave ovde svi koji su zainteresovani i koji nesto o homeop.nesto znaju

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 20, 2006 1:20 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Kokal, vidi tu ima nešto o tome...

http://www.tomislavbudak.com/clanci.htm

Čovjek možda radi srodan posao s tobom... pa... :wink:

Ajd javi što misliš kad pročitaš tekstove... hvala!

Dakle homeopatija... za početak... što je to?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 20, 2006 1:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Nisam shvatio iz prvog posta sta ti zapravo zelis.
Ja se sa informacijom u vodi bavim svakodnevno. Zapravo ne sjecam se kad sam zadnji put popio vodu koja nije "obradena".

Dakle, kako ti mogu pomoc?

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 20, 2006 6:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
hvala Jack na sajtu,to je to -posebno tema mijazmi,ti si Jack macak koji ne prede na geopatogene zone,kako uspevas da te ima svuda..

A svakim danom sve vise....ja licno mislim da sva tvoja iskustva izvadis na sunce,..evo mojih iz homeopat..;voda rastvara i upamti svojstva materije,biljke,svacega..i to sto upamti mozes pojacati kao eho a osnovne supstance ne moras zadrzati u vodu..znaci rastvaras metodom dinamizacije i manipulises tom vodom bolesni organizam,ili zdravi stimulises .Pitam se sta ce se dogoditi ako homeopatski obradimo koloidno srebro,ili bakar...etc ima li ikoga sa vise homeopatska iskustva je to sto ovde zelim da saznam..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 22, 2006 12:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Kokal, nemam vremena niti volje bas rec sva svoja iskustva ovdje jer bih se dosta ponavljao ali reci cu otprilike sta mislim.

Sve ovo gore sta si napisao je tocno i to je u principu sve sta treba znati.
Sta se tice koloidnog srebra ja vec duze vrijeme planiran i razmisljam sta bi se desilo da izvedem jedan dilution eksperiment.

Dakle, skraceno receno, razrjedio bih uzorak koloidnog srebra do trena kad bi se moglo rec da je to sta je ostalo sama voda.

Tada bi uzeo nekoliko uzoraka mlijeka i u neke bih stavio neku kolicinu te vode a u druge ne.
Zakljucak je, ako bi to radilo a vjerujem da bi mlijeko u koje sam stavio vodu se ne bi trebalo skiseliti.

Medutim stos je tome da je CS toliko jednostavno za napraviti da me gotovo nista ne kosta tako da sam smatrao da bi bila dobra ideja probati sa necim drugim, puno skupljim.

Recimo sa koloidnom zlatom?

Da jednostavno kupim uzorak za kojeg manje vise covjek moze biti siguran da radi, i umjesto da nabavljam neekonomicnu aparaturu da jednostavo ga razrjedim i na taj nacin sacuvam njegova svojstva.

Ne znam dal znas ali mnogi radovi na temu homeopatije se mogu nac u jednom casopisu u kojem ima dosta klinickih radova. Ime je Homepathy i ima niz odlicnih clanaka.

Na podrucju ex-Yu imas po meni jedan od vodecih instituta specijaliziranih na tom polju a to je institut Bion u Ljubljani. Probaj otici na njihovu stranicu www.bion.sl.
Takoder probaj se raspitati o dilution eksperimentima koje je radio tip imenom Benveniste. Pojam digitalne biologije i memorije vode je tamo dobrano obraden.

Konkretno jedan primjer. Ispitivanje luminiscencije nekih tvari otopljenih u vodi.
Takav uzorak ce davati signale kod odredenih valnih duljina. Cak i nakon razjeredenja tada cista voda ce davati te valne duljine!
Dakle to je manje vise ono sta si rekao. Ja imam popis nekih znansvenih radova koje sam skupio kroz neko vrijeme koji govore o slicnim eksperimentima i sad cu ti pasteat reference na njih pa ti to pogledaj sta ljudi rade i kamo to sve ide.


Optical Diagnostics of Biological Fluids and Advanced Techniques in Analytical Cytology
Crystallo-optic diagnostics of biological fluids: basic concepts and information potential [2982-16]
Mintz, Rafail I.; Berg, Dmitri B.

Unusual luminescent properties of water: the major component of biological fluids [2982-22]
Lobyshev, Valentin I.; Shihlinskaya, Rogneda E.

Physical-Molecular Mechanism of Water Molecules Influence on DNA Structure.
Vysotskiy V.I., Kornilova A.A., Scherbakov L.V., Govorun V.V.

Aissa, J., Litime, M.H., Attis, E., and Benveniste, J. (1993) Molecular signalling at high dilution or by means of electronic circuitry, J.Immunol . 150, A146.

Benveniste, J (1994): Transfer of biological activity by electromagnetic fields, Electromagnetics & VDU News , January/June: 10-12, 1994.

Elia V, Nicolli M (1999): Thermodinamics of extremelly dilluted aqueous solutions. Ann.NY Acad Sci 879: 241-248

Endler PC, Pongratz W, Kastberger G, Wiegant FAC, Schulte J (1994): The effect of highly dilluted agitated thyroxine of the climbing activity of frogs. Vet Hum Toxicol 36: 56-59 .

Endler PC, Pongratz W, Van Wijk, R, Kastberger G, and Haidvogl M (1991): Effects of highly diluted sucussed thyroxine on metamorphosis of highland frogs, Berlin J Res Hom 1, 151-160.

Fesenko EE, Gluvstein A (1995): Changes in the state of water, induced by radiofrequency electromagnetic fields. FEBS Lett . 367, 53-55


Giudice E Del. (1994): Is the “memory of water” a physical impossibility, In: P.C.Endler, J.Schulte (eds) Ultra High Dilution , Kluwer Academic Publishers, Netherlands , p. 117-9

Jerman I. , Berden M., Ružic R. (1996): Biological influence of ultraweak supposedly EM radiation from organisms mediated through water. Electro Magnetobiol 15 (3): 229-244.


Mathie MT (2003): The research evidence base for homeopathy: a fresh assessment of the literature. Homeopathy 92: 84–91

Milgrom L (2003): Is this evidence for memory of water? New Scientist 178 (No.2399):22

Rai S, Singh UP, Singh AK (1995): X-ray determination of magnetically treated liquid water structures. Electr Magnetobio l 14(1), 23-30.

Vitiello G (2001): My double unveiled . John Benjamin Publishing Company, Amsterdam , Philadelphia.

Dakle tu dolazimo do toga da smatram da danas i nije potrebno vise imati prvobitnu otopinu da bi se utjecalo na kvalitetu homeopatskog pripravka.
Naime ono na sta voda reagira je "energetski otisak" aktivne molekule u vodi.
Neki kvanti fizicari su to usporedili ili nazvali da bolje kazem kvantnim otiskom.

Taj kvantni otisak je moguce inducirati i samom mislju na aktivni sastojak.
Kao sta je u nekim radovima gore i napisano na vodu se moze utjecati i na nacin da je izlozis elektromagnetskim valovima.

Smatram da je vecina danasnjje manipulacije pek EM valova odradena na bas taj nacin. Naime utjecaj na vodu je istovremeno utjecaj na bilo koji metabolicki put jer voda je u stanju nositi informaciju za bilo koju molekulu. Konkretno ELF valovi. Sve sta je potrebno je da razbiju prvotnu strukturu vode i promijene stanje svijesti uslijed utjecaja te vode na ekspresiju DNA pa na dalje.

Nadam se a i cvrsto vjerujem da ce se vrlo skoro (2 god cca) pojaviti mogucnost da neke cisto laboratorijske rezultate na temu postam ovdje.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 22, 2006 3:10 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo i o vodi od našeg dobrog starog Draga Plečka:

http://www.dragoplecko.hr/voda.htm

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 22, 2006 5:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Ima i na topicu o piramidama jos kako se moze voda isprogramirati a i ras je pokazao na slikama danas utjecaj orgonita na bioloske sustave (dakle i vodu).

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 22, 2006 6:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
puno hvala na inf.hrani Jack & org.portal..
Evo i vama malo;koristim indium metallicum D3 i to cudo radi,polako i sigurno..mozes ga naci kao indium u kineskoj medicini,sad pocinjem u kombinaciju sa MACA -mozes poruciti iz Perua.www.boticaperu.com ..pa kad skinem 5 godina javicu vam.(znate neko skida kilograme,neko odecu neko godine)..ha ha aaaahsad mi je 45

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 22, 2006 10:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
Organski portal osobno je napisao/la:
Dakle, skraceno receno, razrjedio bih uzorak koloidnog srebra do trena kad bi se moglo rec da je to sta je ostalo sama voda.
Tada bi uzeo nekoliko uzoraka mlijeka i u neke bih stavio neku kolicinu te vode a u druge ne.
Zakljucak je, ako bi to radilo a vjerujem da bi mlijeko u koje sam stavio vodu se ne bi trebalo skiseliti.

Recimo sa koloidnom zlatom?



portal, portal... igras se sa alhemijom? ;)

ogadice ti se sitna zadovoljstva, sta ces posle? ;)

ovo pitanje je i mene kopkalo a i dalje me kopka.
znaci homeopatski pristup nad biljkama tj. "zivim organizmima" je ok.
ali eventualni homeopatski uticaj "nezive" materije tj. srebra na vodu...
ne znam.. samo me interesuje radi li?

ko proba ovo nek javi rezultate, bas me interesuje

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 23, 2006 11:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Jack987 je napisao/la:
Evo i o vodi od našeg dobrog starog Draga Plečka:

http://www.dragoplecko.hr/voda.htm

:wink:



Bokte mazo, sta mu je u zivotu trebalo da se ide slikat sa onom Vesnom Skare Ozbolt i DC-om i uopce mijesat u to????
Cinio se kao bistar tip a sada....svasta....


Ras, pa djelovat ce na svaku supstancu koja ostavi svoj "energetski otisak". Voda je tu kljucni faktor a ne toliko ion ili neka druga tvar. Bar sam ja tako uvjeren i tako shvacam taj mehanizam.

A to potvrduju neki radovi gore.

Konkretno razrjedena otopina neke anorganske tvari ima iste luminiscencijske frekvencije kao i tvar koja je bila otopljena.

Dakle to bi trebalo raditi obavezno. Probacemo, probacemo...

A i vec sam ti pricao o onom praznom aparatu sa laktoznim tableticama koji je radio cuda.

Vidio ja to svojim ocima.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 24, 2006 12:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Radi Ras ,ja koristim Indium a to je metal.Indium u stvari pojacava rad hipofize a onda po domino efektu i ostale zlezde.Kod mene zasada deluje na potenciju(ujutro se budi "on"pa ja(bas kao nekad)..eh)
Ineresantan je i Germanijum,ali o tom potom jer planiram da probam sve varijante posebno i pomesane,pa i magnetnim mikserom..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 31, 2006 1:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
OP jel imaš negdje spremljene one reference koji si nabrojio da mi posaljes. Voljela bi malo prouciti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 31, 2006 4:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
mozes na yahoo traziti homeopathy idium metalicum ,germanium,..evo jedan:

http://www.tucksdiscountvitamins.com/DE ... ct&ID=2290

interesantna je magnetizirana voda,homeopathy HGH ...

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 31, 2006 5:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Hvala kokal ali bas sam mislila konkreno na znanstvena istrazivanja sto ih je nabrojio org. portal.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 31, 2006 7:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Pcelice mislio sam da pitas opsto,inace te sam strane prelistao i uglavnom dokazuju da se memorija vode ne ogranicava samo na vibracije vec i na elektromagnetna polja kao i psihicka stanja organizama i da se moc vode da memorira treba mnogo ozbiljnije prouciti i uvesti nove naucne discipline da se time bave...

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 01, 2006 9:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 2:57 pm
Postovi: 73
Lokacija: Tu
Samo napomena totalnog laika oko homeopatije...
Mislim, da nije stvar samo u razredjivanju lekova, nego i otrova i ostalih stvari, dakle nije stvar u tome, da razrjediš aspirin, nego po mom mišljenju i skromnom znanju radiš sa uzročnikom, t.j. otrovom...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 01, 2006 9:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
BTW Svaki lijek je otrov u velikoj kolicini. Vecina lijekova je napravljena od prirodnih supstanci koji u velikoj kolicini imaju toksicno (otrovno) djelovanje a u maloj kolicini ljekovito. Inace farmakon na grč znači otrov ili lijek. Ja imam predrasude prema homeopatiji stoga sta se zna da u jedno homeopatskom lijeku nema vise ni jedna molekule te tvari koja se razrijedivala. Nazalost zbog farmaceutskog obrazovanja tesko mi je shvatiiti da teko nesto onda djeluje. Zato sam i pitala OP ako je slucajno spremio koje od onih istrazivanja jer bi stvarno voljela znati na koji nacin djeluju ti homeopatski lijekovi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 02, 2006 6:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Ovako pcelice..kvantna fizika je dokazala da se u vodi nalaze 4 tipa vibracija -a ne znaju koji tip vibracija radi sto..e sad,kad se dinamizira voda-to je kad se voda u epruveti udari u nesto tvrdje(recimo u neku knjigu)-ove se vibracije u vodi znatno povecaju..pa sad

ako je u vodi bila neka supstanca,i voda je rastvorila ili uzela vibracije od nje-prilikom dinamizacije(udaranja) je povecala te vibracije..i sad:

ako od ove vode(destilirane) uzmemo jednu kap i pomesamo sa deset (ili sto) nove vode i opet dinamiziramo-onda dobijamo vece vibracije u vodi a manje od osnovne supstance......ako to ponovimo opet i opet 6 puta onda od osnovne supstancije vise nece biti ni atoma,ali ce vibracije u vodi biti mnogo veci...pa tako-ako je osnovna supstanca bila recimo sulfur,i takav rastvor stavimo ispod jezik(mora biti jezik cist bar desetak minuta)-onda ce nas mozak(ili nas imuni sistem) pomisliti da u organizam dolazi velika kolicina sulfura,pa ce reagovati na to tako sto ce proizvesti odbranu za sulfur...

Znaci da mi mozemo ovom metodom da provociramo rad imunog sistema


i to je to uglavnom..ovaj koncept dalje donosi nauku homeopatiju-a njen promotor nije pojma imao za ove osobine vode...Genijalac..cudo

Sto znaci da je informacija(provokacija)veca i veca sto vise puta rastvaramo...i ne samo da je veca vec pocinje da je opasna iznad 30 puta ..ukoliko se daje nestrucno naravno..pitaj sto zelis da znas

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 02, 2006 11:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Ok Kokal ali sama ta teorije dinamiziranja vode mi ne lezi i zato bi radije voljela vidjeti neko strucno znastveno ispitivanje kako ta voda djeluje nego rekla kazala. Meni zanima recimo konkrektno koliko homeopatija tocno pomaze ljudima. Ili vecinom djeluje preko placebo efekta kao i dosta lijekova.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 03, 2006 8:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Pcelice-imam utisak da bi ti radije da ne znas istinu jer ona negira (ova rijec nije najsretniji izbor reci)tvoje znanje kao disciplina za lecenje u medicini:

-Ima preko 10 miliona sajtova o homeopatuje na internetu(to su instituti,univerziteti,skole,klinike,iskustva bolesnika)

-Najbogatiji ljudi dobijaju i najbolji tretman-ko su oni: Rokfeler koji posedjuje 90%farmacijske industrije koristi homeopatiju

ENGLESKA KRALJEVA porodica(krlica je zivela preko1005 god),,..politicari(Bush fam...Klinton i td....Opra..Tina Tarner...i ko jos ne)

Cela Indija I Pakistan 90%bolnice su Homeopatske(medicina je tamo opasna metoda lecenja)

A oko placeba:najbola primena homeopatije je u veterini a kod zivotinja ne znam ko ce da napravi placebo

Ja sam licno na sebi i mnogo ljudi video i napravio cuda(ovo ok,ne vazi)

Od strane Svetske Zdravstvene Organizacije-WHO je Homeopatija priznata kao paralelna komplimentarna medicina i to 15 maja 2005 god.i to zbog rezultate 400 puta bolje od rezultate medicine,sto je statisticki dokaz(e sad ne znam u koliko godina unazad).

ORG.PORTAL se zato verovatno ne upusta u diskusuju jer se radi o nauci vecoj po obemu od medicine(jer tu apsolvira i medicinu)vecinom homeopata su i doktori medicene koji su dalje jos4-5 godine studirale homeopatiju....sto znaci da je tema veoma,,VEOMA obemna u sustini...

I jos da napomenem da se o Homeopatiji kaze da je'' medicina buducnosti

Ja se licno bavim izucivanje 4 god i tek malo znam(al sam 200%)efikasniji od oca medicinara(i ovo ne vazi-to ka ja kad se rfustriram)..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 116 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 90 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz