Sada je: sub apr 27, 2024 11:57 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon feb 27, 2006 7:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
Kako nemamo???

Pa nitko te ne tjera da te iste koristiš! Samo ZNANJE o tome, i lako se onda ti sam odlučiš hoćeš ili nećeš koristiti iste... ili nađeš neke prirodne alternative.


:wink:[/quote]

Primjeri su banalni, ali hoćeš reći da si znao za to i nikada nisi koristio npr dezodorans u stiku! Ali pravo je pitanje koliko toga ne znaš? Ili misliš da sve znaš?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 27, 2006 8:44 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet feb 23, 2006 6:31 pm
Postovi: 28
meya je napisao/la:
A dali to nije tako kao shto oni tvrde ja neznam iskreno i neznam kako je ustvari. Interesantno mi je da pretpostavljam ali pretpocitam da cujem sve shto neko ima da kaze i skladiram kao informaciju koju mogu upotrebiti svaki put kad mi to treba tako da ako ti kazesh da to srce nema veza sa cakra 4, ok ja to poshtujem.

Primjera radi, srcana chakra se nalazi sa desne strane, a srce sa lijeve.
I btw, meni srcana chakra pulsira (vibrira) vec duze vrijeme, pa mi nije nista sa srcem.

Ovo sta ja govorim je u skladu sa tantrickom tradicijom.
I svatko tko je imalo upucen u istocnjacke filozofiju i tehnike (koje vrijede, naravno) ce ti to potvrditi.

Sta znaci da je ta filozofija koju spominjes teska glupost koja nema veze sa zdravim razumom i ne moze donjeti nikakve koristi covjeku, vec mu samo moze nastetiti.

Vec sam se dosta puta susreo sa slicnim nebulozama, npr. jednom sam cuo da chakre nisu mjesta na tijelu, da je to samo u umu. :roll: :lol:

Uglavnom, u danasnje vrijeme ima vise gluposti nego ikad i preporucam ti da ne vjerujes u sve sta ti serviraju.

_________________
Iz Tame dolazi najveca iluminacija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 27, 2006 9:52 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
@ Mae

Citat:
Primjeri su banalni, ali hoćeš reći da si znao za to i nikada nisi koristio npr dezodorans u stiku! Ali pravo je pitanje koliko toga ne znaš? Ili misliš da sve znaš?


Primjeri su najjednostavniji, a tako ih je i najlakše shvatiti. Znam za mnogo povrće, ne samo rajčice. Nekada sam koristio dezodoranse i drugih vrsta, jer nije bilo ovih u sticku. Danas je stick najdjelotvorniji, ali me uopće ne brine toliko mogućnost da se od njega razbolim, jer ima puuuuno opasnijih stvari od kojih se "treba čuvati" ( čitaj: o kojima treba znati kako djeluju i što sve čine ).

Osobno mislim da mnogo toga neznam. Ali - učim. Pa nitko nezna sve, osim, vjerojatno, broj 7 iliti ukupna svijest svega u uniji. No, zasad, na ovom nivou gdje se svi mi tu nalazimo, to nas i nebi trebalo brinuti. Učimo koliko je god moguće u ovom okruženju, ograničeni ograničenjima 3. denziteta, širimo svijest i percepcije što je moguće više.

@ Anandashakti

Citat:
Primjera radi, srcana chakra se nalazi sa desne strane, a srce sa lijeve.


Lokacije čakri mogu varirati od osobe do osobe, ali u određenom području tijela. Ne moraju biti fiksno na određenoj lokaciji, ali se generalno nalaze kako ih mnogi opisuju.

Čakre su energetski čvorovi koji utječu ne samo na energetsko tijelo čovjeka, već i na materijalno. Čakre su energetski vrtlozi kojima smo povezani sa 5. denzitetom. Preko njih direktno komuniciramo sa tim denzitetom. Srebrna nit.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 27, 2006 11:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
zastranili smo od teme... u nijednom navratu nisam rekla da JA verujem u taj kult. Poenta mi je bila da je sve u glavi nisam htela da kazem gde se nalazi cakra ili sta ja znam.Htjelasam reci da jedna starica koja 60 godina nije posetila lekara, nije bila bolesna od jednom kad joj je neki autoritet u koj ONA veruje rekao da sa njom neshto ne valja(Znaci nebitan je nacin na koj e taj autoritet to zakljucio), nakon 2 nedelje stvarno sa njom neshto ni je bilo u redu samo zato shto je htela da si potvrdi ona u shto je ONA verovala.Cim postoi nacin da dobijesh neku bolest potiknuto od tvoj mozak logicno je (barem meni) da na opozit nacin se mozesh izleciti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 28, 2006 1:30 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da. Izgleda da joj je taj entitet nekako skrenuo misli da idu u smjeru u kojem izazivaš sam sebi bolest. Sugestije. A time i kreiranje takvog realiteta.

Treba biti "jak" u svojoj glavi. To je najbitnije.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 28, 2006 9:44 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet feb 23, 2006 6:31 pm
Postovi: 28
Jack987 je napisao/la:
Lokacije čakri mogu varirati od osobe do osobe, ali u određenom području tijela. Ne moraju biti fiksno na određenoj lokaciji, ali se generalno nalaze kako ih mnogi opisuju.

Čakre su energetski čvorovi koji utječu ne samo na energetsko tijelo čovjeka, već i na materijalno. Čakre su energetski vrtlozi kojima smo povezani sa 5. denzitetom. Preko njih direktno komuniciramo sa tim denzitetom. Srebrna nit.

:wink:

Mene su drugacije ucili i iskustvo mi drugacije govori. :wink:

_________________
Iz Tame dolazi najveca iluminacija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 28, 2006 3:46 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Mene su drugacije ucili i iskustvo mi drugacije govori.


Da. Pa svi smo mi drugačiji. I imamo različite percepcije.

Poznata su ti je križanja realiteta? I međusobna djelovanja?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 28, 2006 4:23 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet feb 23, 2006 6:31 pm
Postovi: 28
Jack987 je napisao/la:
Da. Pa svi smo mi drugačiji. I imamo različite percepcije.

Da, istina...

Medjutim, jedna stvar je drugacija percepcija, a totalno drugo je kad netko prica gluposti. To se lako otkrije.
Eto, npr. ti mislis da su chakre energetska sredista, ja mislim da su to zlijezde, s tim da zlijezde mogu osjecati energetske senzacije na razlicitim mjestima, npr. na kraljeznici ili na prednjem dijelu tijela, tu di mislis da su chakre.
Kad se radi na prociscavanju chakri, radi se sa polazajem chakri koje sam ja spomenuo...bar po sistemu koji ja slijedim i koji daje kvalitetne rezultate.

Bas sam imao jednu kratku raspravu o tome sa jednim clanom jedne kvalitetne loze, rekao mi je da mi ni jedan guru nece to potvrditi.
Ali sam ga brzo razuvjerio. :D


Evo i jedna slikica, bit ce ti jasnije.

slika
Jack987 je napisao/la:
Poznata su ti je križanja realiteta? I međusobna djelovanja?

Recimo...ovo je zlatno doba Kali yuge. Valjda na to mislis.
Al se ja ne zamaram time, radim na puno vaznijim stvarima.

_________________
Iz Tame dolazi najveca iluminacija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 28, 2006 5:53 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Eto, npr. ti mislis da su chakre energetska sredista, ja mislim da su to zlijezde, s tim da zlijezde mogu osjecati energetske senzacije na razlicitim mjestima, npr. na kraljeznici ili na prednjem dijelu tijela, tu di mislis da su chakre.


Istina je da čakre imaju VEZE s žlijezdama...

Međutim, da li je nektko pokušati fizički odstraniti jednu od žlijezda i da li je čakra još uvijek tamo postojala?

Citat:
Al se ja ne zamaram time, radim na puno vaznijim stvarima.


Važnost je jako relativna i isto ovisi o onome tko ju percipira.

Zašto sve generalizirati? Vidiš da je sve relativno i ovisi o misaonom centru koji to sve percipira?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 28, 2006 6:27 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet feb 23, 2006 6:31 pm
Postovi: 28
Jack987 je napisao/la:
Istina je da čakre imaju VEZE s žlijezdama...

Međutim, da li je nektko pokušati fizički odstraniti jednu od žlijezda i da li je čakra još uvijek tamo postojala?

Nemam pojma, ne mislim si odstraniti zlijezdu pa to provjeriti. :D

Ali mislim da ne bi.

Imam neka saznanja o tome, ali to nije pouzdano, pa necu o tome.

Btw, istina je da chakre jesu zlijezde, koje uzrokuju promjene na svijesti ljudi. Reci bilo sta drugo je nepotrebno mistificiranje, koje dovodi do pomutnje u umovima neiskusnih trazitelja.

U duhovnosti nema apsolutno niceg misticnog.

Svaka promjena u svijesti je uzrokovana lucenjem hormona.
Npr. ljutnja, sreca...sve su to promjene uzrokovane lucenjem odredjenih hormona.
Citat:
Važnost je jako relativna i isto ovisi o onome tko ju percipira.

Zašto sve generalizirati? Vidiš da je sve relativno i ovisi o misaonom centru koji to sve percipira?

Pa ja nisam generalizirao, vec sam rekao konkretno za sebe. ;)

_________________
Iz Tame dolazi najveca iluminacija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 28, 2006 7:41 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Svaka promjena u svijesti je uzrokovana lucenjem hormona.
Npr. ljutnja, sreca...sve su to promjene uzrokovane lucenjem odredjenih hormona.


Da, ali ljutnja i sreća... itd. nisu promjene u svijesti, već su to OSJEĆAJI. Određenih vibracijskih frekvencija. Dakle, hormoni imaju VEZE s osjećajima, zar ne?

Ali kako recimo ta ljutnja ili sreća, ili štogod takvog, može dovesti do veće svjesnosti, tj. povećavanje nivoa svijesti?

Reci mi, neznam, pa pitam... ja sam ti samo "seljak katolik"... :lol: :lol: :lol:

:wink:

Citat:
U duhovnosti nema apsolutno niceg misticnog.


Yeees, of skroz! Slažem se!
Citat:
Pa ja nisam generalizirao, vec sam rekao konkretno za sebe.

Aha, onda sve OK!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 28, 2006 8:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
anandashakti je napisao/la:

Citat:
Msam ja spomenuo...bar po sistemu koji ja slijedim i koji daje kvalitetne rezultate.



Ja iskreno mislim da bilo koji sistem postoi zato shto daje neke rezultate. i tvoji sistem za koji ti kazesh da je opsto priznat, kvaletitetan i shta ja znam na meni mozda nece delovati zato shto u mojoj glavi JA smatram da mi to nece pomoci, nego da ce nesto drugo. Eto konkretno JA smatram (vec sam pricala na drugi forum) da je to vizualizacija i razne MOJE(izmisljenje) vezbice koje niko nije priznao a mnogi su videle rezultate, to ne znaci da moje "Izmishljotine" treba priznati kao oficijalni nacin lecenja, zato shto JA sam verovala u njih i imalo je rezultate. Svaki odgovor lezi u nasu dushu i mi znamo kao da se izlecimo,spreciti negativne stvari, nesrece koje nam dolaze samo smo to zaboravili! E kad malo napregnemo mozak sigurno mozemo se setiti, makar i to bilo potsvesno, polako mozemo to stanje koje je potsvesno da uradimo da stane svjesno.Guru ti tu moze pomoci SAMO AKO SLEPO VERUJES u informacije koje ti on daje, i tvrdim da samo tvoja verba da se ljecish ljeci tvoje tjelo uostalom mislim da svaka terapija funkcionishe ako ne 100% tako bar 90% :). Tako da SVE JE U GLAVI!!!

Mnoge nepriznate metode daju rezultate. Za ovu na moju komshinicu tvrdim da daje rezultate na ljudi koje nisu probugene.
Moram vi ovo ispricat

Bila sam da posetim taj seminar iz ljubopitnosti. Kad sam ushla u sali gde se to odrzavalo vecinom ljudi ako ne i cela sala bili su prosecni ljudi koji sve informcije dobiju iz neke autoritete i posle fanaticki veruju. Primer dok su vakve seminare bile ragene od predavac koji je zavrshio samo srednju skolu bilo je samo malo interesa. sad drzi neki doktor nauke, i sala je prepuna.Traje to predavanje, ja slusham, prica se za cakra sistem (moram naglasiti da je to cakra sistem u koj oni veruju da ne doge do nepotrebne prepucavanja :)), prica se za dushu u covjeka gde ide posle koliko nivoa treba da premine i tako fino sklopena prica, isfilovana od naratorskih sposobnosti predavaca.. i posle 3 saata ima pauza... Ljudi ja nisam mogla da verujem... Dok je bilo predavanje predavac je rekao da treba da osetimo senzacije, da treba da vidimo neku zelenu svetlinu i slicnih (po mome) gluposti, i prosto neverovatno 90 % ljudi koji su bili tamu su videli sve shto je on rekao. Ja posto eto citam malo po internetu razlicite infomacije probala sam da postavim provokativnih pitanja i cela sala me je mrzela zato sto ne verujem sljepo i po njima "prljam" nesto tako produhoveno i cisto kao sto je Master i Univerzalna energija. I tako 3 dana ja provociram i sve vise vidim da je to prevara i sve vise ljudi mene mrze. Na treci dan jedna zena od svojin 60 godina doshla do mene i da ne vidi niko UDARILA ME je i rekla,sa zakanujuci ton, da meni mesto ni je tu,da sam ja prestavnik loshe sile i da treba da cutim i nesto naucim a ne da troshim masterovu moc za gjaba.
Dogjem ja kuci smejem se za iskustvo, i nakon nekoliko meseca dogje komsinica (najzavedenu osobu koju ja poznajem) i rekla mi je nekoliko stvari za ljude koje sam tamo upoznala.
Jedan par koji 20 godina nema djece na prirodni nacin su dobjili djete. Nekoliko ljudi su izlecili rak, vishe ljudi ukljucujuci i moju komshinicu su svoju vec skroz pobjelenu kosu samu od sebe vratili boju. Ja nisam mogla da verujem, sigurna sam da je sve shto se tamu prepovjeda totalna zabluda ali to za takve ljude koje su popularno nazvani NE PROBUGJENI :) funkcionira. I onda sam razmislila dali je to loshe i svatila sam da cim deluje i ti ljudi su zdravi srecni i shta ja znam onda je u redu da ta glupost postoi. Vecinom od njih ne uzimaju nikakve ljekove, vec rade neke tretmane. to je dobro. SVatila sam da nemozesh reci istinu nekome ko to ne zeli. Istina ce njega ubiti u pojam. ti ljudi nisu spremni za bugjenje i onda je sasvim u redu da neki guru im pomognje pre svega ziveti srecan i ispunjen zivot. U nekom narednom zivotu valjda svako od njih zelece da sazna istinu i preci u neko drugo nivo.

P.S IZvinjavam se ako sam gnjavila :) to je bilo cudno iskustvo koje sam licno iskusila i zelala sam da to ispricam

P.P.S ljudi moram da vam kazem da vam se stvarno divim. Davno nisam srela(znaci osecam se kao da vas poznajem :) nemoj mi zameriti) tolika koncentracija na fini cisti, produhovjeni osoba i sve mi to tako prija. Ovaj Site mi je onako kao ustanem, sredim se uzmem casu caja i sa skoro ocigledna radost sednem na stol i citam dnevni update.

Pozrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 28, 2006 8:31 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet feb 23, 2006 6:31 pm
Postovi: 28
Jack987 je napisao/la:
Da, ali ljutnja i sreća... itd. nisu promjene u svijesti, već su to OSJEĆAJI. Određenih vibracijskih frekvencija.

Ako malo dublje pogledas, to jesu promjene u svijesti.
Kazes da su osjecaji vibracije...ali sta vibrira? :D

Dakle, svijest je ta koja vibrira. Stoga su te promjene upravo promjene svijesti. (razlikuj pojam svijesti i svjesnosti)

Opcenito govoreci, cijeli Kozmos je mnostvo vibracija Najvise Svijesti. Sta bi znacilo ono da je sve Jedno.

Jack987 je napisao/la:
Dakle, hormoni imaju VEZE s osjećajima, zar ne?

Da.
Jack987 je napisao/la:
Ali kako recimo ta ljutnja ili sreća, ili štogod takvog, može dovesti do veće svjesnosti, tj. povećavanje nivoa svijesti?

Konkretno, ljutnja ili sreca ne mogu dovesti do visih stanja svijesti.
Dizanjem kundalini u Sahasrara chakru dolazi do stapanja individualne svijesti sa Najvisom (ili kozmickom) Svijescu.

_________________
Iz Tame dolazi najveca iluminacija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 28, 2006 8:45 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet feb 23, 2006 6:31 pm
Postovi: 28
meya je napisao/la:
Ja iskreno mislim da bilo koji sistem postoi zato shto daje neke rezultate. i tvoji sistem za koji ti kazesh da je opsto priznat, kvaletitetan i shta ja znam na meni mozda nece delovati zato shto u mojoj glavi JA smatram da mi to nece pomoci, nego da ce nesto drugo.

Ma djeluje on na sve, ako ga koristis kako spada.
Svatko dobiva tehniku meditacije i mantru koja mu odgovara.
Nema samo jedna tehnika, koja ce na nekog djelovati, a nekog nece, vec dobivas ono i onoliko koliko si duhovno evoluirala.
meya je napisao/la:
Guru ti tu moze pomoci SAMO AKO SLEPO VERUJES u informacije koje ti on daje

A gle...u pocetku trebas vjerovati Guruu, ali niposto ne slijepo.
Sve u sta vjerujes je potrebno potvrditi PRAKTICNIM ISKUSTVOM.
Tako ga provjeravas.

Poz. :wink:

_________________
Iz Tame dolazi najveca iluminacija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 28, 2006 10:43 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo sjetio sam se sad što mi je ispričao jedan moj prijatelj prije godinu dana, što se dogodilo kod njega na poslu.

Naime, imali su jednog kolegu koji je bio ćelav. I to ga je smetalo, pa je sve silom htio da ima kosu, pa je kupovao razne preparate i potrošio dosta novaca na sve to. Svi su mu govorili da neće biti ništa od toga i da bezveze baca novac. Ali, probao je i naravno - ništa se nije desilo, ostao je ćelav kakav je i bio.
I naravno, pošto su tamo većina "zajebanti", odnosno rade se mnoge smicalice i podvale međusobno ( uobičajena "atmosfera" u firmama ), neki se sjete da bi ovom ćelavom jadniku mogli napraviti foru. Netko je od njih izmislio priču i kao tajna... to je kao čuo od svoje neke babe... kao odnekud sa seoskih područja... na prirodan način... bla,bla... hehe... da se ćelavost može na prirodan način izlječiti sa kravljom balegom ( govnom ). Kao recept je smrdljiv, ali da super djeluje... a taj je da si glavu mjesec dana mažeš sa svježom kravljom balegom i da to držiš po prar sati na glavi, pa poslije ispereš.
Heheheeeeee... čovjek povjeruje i svi su se smijali toliko da su se valjali po podu kad je ovaj jadnik uzeo mjesec dana godišnjeg odmora ( kao morao je nešto obavit, ali svi su znali da je popušio foru ). I tako on ode negdje kod nekog na selo i maže si glavu sa "svježim kravljim proizvodom". Kao stavljao si vrećicu s tim na glavu, i bla...bla... smrdilo je, svi su se tamo smijali, ali čovjek nije odustajao. Ovi na poslu su par dana umirali od smjeha, zamišljajući ga s "turbanom" na glavi i kako smrdi po selu...
E, sad, veli prijatelj, prošlo je mjesec dana... i veli da su ga čekali i napravili cijelu sprdačinu kao doček. Ali čovjek se vratio i radosno sve izljubio, donio piće, častio ćevapima i što sve ne... Svi su ga gledali s čuđenjem: čovjeku je POČELA RASTI KOSA!!! I još ovaj zahvaljuje ovom što mu je kao rekao za recept, kao dužan mu je do kraja života... haha!
I onda se svima smješak sprdačine maknuo sa njihovih usta, svi su samo nijemo gledali i međusobno onako :shock: ostali paf!

:wink:

Dakle, ipak mnogo toga možemo napraviti ako svoj um uvjerimo u to. Moć misli i autosugestije je jako velika. Autosugestija ( placebo efekt ) je odlična stvar! I uvijek djeluje kad imamo dovoljno vjere u to što vjerujemo.

Isto sam negdje čuo da se čovjek doslovce smrznuo u hladnjači jer su mu se zatvorila vrata, a iznutra nije bilo kvake. Čovjek se za nešto sati smrznuo, što je i autopsija potvrdila. Ali - hladnjača nije radila!!! Izmjerili su oko desetak stupnjeva! Da je samo hodao cijelo vrijeme - nebi možda navukao ni prehladu. Ovako, izgleda da se šćućurio u neki ćošak, i zabrijao u glavi da će se smrznuti. I - smrznuo se. Kad su otvorili vrata, mislili su da spava, ali nije se čulo kucanje srca... :cry:

:wink:

Eto, nažalost imamo i negativnih primjera ove moći uma. Ali - pozitivno razmišljanje i nećemo imati takvih problema!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 01, 2006 11:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Slazem se da je lijek u glavi.
Pa ako je cijela stvarnost u glavi onda je i bolest u glavi a kamoli ne lijek.

Inace cakre u svakom slucaju nisu samo endokrine zlijezde.
I ako jesu nikako srcana cakra ne bi mogla biti sa desne strane jer je timus na sredini odmah iza prsne kosti.

Ako nema zlijezde to znaci da cakre nece moci izraziti materijalni vid svog djelovanja. Medutim emocionalni i mentalni hoce jer egzistira na paralelnim nivoima. To im je i svrha, provodenje energije i njena transformacija izmedu tih nivoa.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 01, 2006 5:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet feb 23, 2006 6:31 pm
Postovi: 28
Organski portal je napisao/la:
I ako jesu nikako srcana cakra ne bi mogla biti sa desne strane jer je timus na sredini odmah iza prsne kosti.

To da je srcana chakra se desne strane je rekao Sri Ramana Maharshi.
Uopce nisam to provjerio, pa ne znam di se tocno nalazi.
Ali se senzacije osjecaju sa desne strane, bar ih ja osjecam.
Organski portal je napisao/la:
Ako nema zlijezde to znaci da cakre nece moci izraziti materijalni vid svog djelovanja. Medutim emocionalni i mentalni hoce jer egzistira na paralelnim nivoima. To im je i svrha, provodenje energije i njena transformacija izmedu tih nivoa.

S tim se ne slazem...zacudo. :D

_________________
Iz Tame dolazi najveca iluminacija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 05, 2006 7:55 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned feb 19, 2006 8:13 pm
Postovi: 9
Lokacija: Karlovac
ako kažemo da je oko nas puno otrova i da mi nismo odgovorni za svoje zdravlje. A ko onda je ??
i kako onda objasniti da neki ljudi ne paze apsolutno ni da li su oprali ruke, ni da li su prokuhali hranu, ni da li je ono što jedu čisto ili ne, ni da li trebaju ranu ocistiti i zaviti već jednostavno nastave dalje, i nikad nikad baš nikad ne obole???????????
kako objasniti sve one ljude i situacije koji su se izliječili sami kad su svi digli ruke od njih, oni su se konačno okrenuli sebi i gle čuda bolest koja je bila dosla do kraja ne tragom je nestala. Neka svjedočanstva ste već iznijeli na ovim stranicama, neka ste čitali, gledali ili možda i doživjeli????
Kako to objasniti???
Ja i dalje vjerujem da je sve u nama i našim stavovima i razmišljanjima i ponašanjima prema sebi prvo, a samim time i prema drugima oko nas!

_________________
nasmiješi se ljepši smo tada:)))


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 05, 2006 11:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
sve je u nama -ili bogu ,to je isto..semir=svemir(ajnsejn)..svemir=2 svemira,sto ce reci : nepoznato = nepoznato x=x x=3x

kad kazes da je sve od boga to kao da se mi sada zabadava tu igramo u blatu ko deca..a bogme za mene je to bio strasno ozbiljan posao-gradio sam ceo sistem zivljenja.

Ocu reci to nas ovde spaja-da svoje zakljucke proverimo i podelimo i zato sve one koje citaju ovaj forum(a velik je broj,i to se vidi)slobodno iznesu stavove i informacije..znanje

Ja licno imam interesantna iskustva u vezi ovog..kad sam ja uveren u delotvornosti neke supstance to deluje vise,..i obrnuto.e sad jeli to ja delujem na pacijenta kroz njegovu psihu ili telo.??I tako i tako..nekad ne kazem nista-kad sam ja ubjedjen,i to radi veoma dobro..

Pa sad imamo li mi neki swich off-on u glavi-pa kad smo ubjedjenu u necemu-to radi..Ako je tako ajd sad ukljucite generalni off-on i pronadjimo zajedno sta je posredi...ili kako su isli kroz vodu za Hristom i takve stvari..

Evo moje razmisljanje:kad se na neko telo deluje nekim vektorom sile u tom momentu deluju i inertne sile koje zele da telo vrate u stanje mirovanja pa tako nastaje val-to mozemo rukom u vodi da vidimo...na taj nacin na razini rezonance mi delujemo jedni na druge..pa tako mozemo i leciti a da to i nismo svjesni..pr:kad smo sa onim koje volis ti lecis i leci tebe okolina.Mislim da cak nisu vazni ni razdaljina pa ipak to radi kad mislimo jedni na druge,.(evo ovo drustvo prija Maji iako nikog ne zna u sustini...),,,Jack u pomoc-zapricao sam se ..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 05, 2006 11:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
upravo u tome pricam,ljek u glavi..ali ponekad ne samo u glavi pacijenta vec i onog ko zeli delovati na druge..u ostalom u covekovim instiktom je da pritrci kad se neko ozledi iako ne zna sta dalje da radi..i ponekad kad to urade vise ljudi moze da se dogodi da kriticna masa prevagne i povredjeni ustane izlecen...sta je toi kako radi?i jeli to samo u ljecenju ili i u drugim sverama zivljenje..

Ja imam isto iskustvo kao Maja i to isto sa Kosmickom energijom grupom koju vodi jedan bugarin u Bitolju-on odrzava u zivot u stvari stara se o 950 ljudi,a mnoge su bolesne najteskim bolestima..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 86 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz