Sada je: sub apr 27, 2024 12:11 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 850 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 43  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: ned mar 25, 2012 10:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Catalinga je napisao/la:
Da, žao mi je da je tako, to sa netolerantnošću na sodu bikarbonu.
Ja sam neko vrijeme na tom tretmanu i ima napretka.


ja sam pila sodu bikarbonu iz očaja, zato što sam probala sve živo i nisam mogla da se rešim kandide. sa ove distance, ne vidim kako bi uopšte rastvor sode bikarbone mogao da doprinese izlečenju. nema nikakvu nutritivnu niti lekovitu vrednost, osim što alkalizuje (ali opet ne u kvalitativnom smislu kao zeleniš, povrće i zrelo voće). kad su šarlot gerson pitali da prokomentariše lečenje raka sodom bikarbonom, ona je samo zavrtela glavom, uz komentar da je soda bikarbona ok za pranje zuba, ali za lečenje raka svakako ne. bez klistiranja i eliminacije otrova, nema izlečenja, kao što ga nema bez punjenja ćelija kvalitetnim nutritijentima (kroz odgovarajuću ishranu).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: ned apr 15, 2012 9:49 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 29, 2012 5:07 pm
Postovi: 14
pozdrav svima, imam jedno pitanje za one koji su praktikovali klistiranje urinom.

Naime, evo problema. Imao sam nakon antibiotika kandidu u crevima i bio na visemesecnoj antikandida dijeti koja se odnosi na minimum unosa ugljenih hidrata i nula secera, cak ni voce.

Jeo sam mesecima samo jaja, ribu, i povrce, integralni hleb i domaci kefir koji sam pravio.

Sada je vise nemam, po analizama, ali mi je stolica postala tvrdja. Svaki dan, tj jutro je imam, nema sansi da izostane ali prvo krene tvrdja pa posle normalna stolica.

Unosim dosta tecnosti, bukvalno ne mogu da spavam koliko idem u wc na mokrenje jer pijem mnogo vode, uveo sam od pre 1 dan u mekinje u ishrani, potapam ih u vodu ili u kefir i pojedem, dodajem blendovanim sokovima od voca....takodje, ubacim kasiku nemlevenog lana i prelijem vodom, sacekam 30minuta da pusti sluz i popijem, i to vrloi cesto u toku dana

ono sto sam primetio je da recimo je tvrdja ako pojedem vise zelenisa..odprilike juce sam jeo spanac onaj sitan mleveni kao briketi, kuvan na pari i tvrda stolica..opet krene tvrda pa normalna.

Naravno, citao sam da oni koji su bili na ovoj vrsti dijete koja je slicna ako ne i ista kao i Etkinsonova dijeta, su 70% njih imali zatvor jer unose mnogo proteina a malo ugljenih hidrata.

Posto moram da pazim da ne unosim jos bar 2 meseca namirnice koje su mi rizicne po sadrzini mnogo secera kao i one koje imaju dosta ugljenih hidrata, ja pojacavam unos zelenisa a opet, sa druge strane, zelenis sadrzi gvodzdje pa sam citao i da prevelik unos gvozdja moze izazvati zatvor i slicne probleme.

Bas je frustrirajuce i nervira me.

Da li bi morao da sacekam da vlakna iz mekinja i lana pocnu da deluju kroz nekoliko dana i da budem strpljiv jer treba vremena da se regulise stolica ili da krenem sa klistiranjem urinom ako to moze da mi pomogne,

Ako mi savetujete da krenem sa klistiranjem urinom, ono sto ne znam je:

- kada se klistirati, ujutru, ili uvece, koliko puta dnevno?
- sa srednjim mlazom urina, pocevsi od 100ml pa svakog dana povecavati na 200ml, 300lm, 400ml do 500ml i nazad smanjenjem na 400ml, 300, 200, 100 itd?


Inace poceo sam da praktikujem urinoterapiju, svako jutro po 3 gutljaja srednjeg mlaza 1 dnevno.


da li je neko imao slican problem i kako ga je resio hvala unapred na pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: ned apr 15, 2012 12:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 9:46 am
Postovi: 166
Klistiranje nisam probao. Nastojim jesti voća, sa korom i košticama, onako kao medvjed :D
Čini mi se da je poslije voća kakica nešto mekša. Koliko slučajno zapazim, jer voće ne jedem radi toga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: ned apr 15, 2012 3:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
arvin je napisao/la:
takodje, ubacim kasiku nemlevenog lana i prelijem vodom, sacekam 30minuta da pusti sluz i popijem, i to vrloi cesto u toku dana

kad ga tako upotrebiš, on će ti samo protrčati kroz organizam i izaći će napolje, a da ništa korisno od njega nećeš dobiti. moraš da ga samelješ u mlinu za kafu, jer ima tvrdu opnu i tek u takvom obliku da ga dodaš u zelene kašaste sokove/kaše, pospeš preko salate itd...


arvin je napisao/la:
ono sto sam primetio je da recimo je tvrdja ako pojedem vise zelenisa..odprilike juce sam jeo spanac onaj sitan mleveni kao briketi, kuvan na pari i tvrda stolica..opet krene tvrda pa normalna.
...
ja pojacavam unos zelenisa a opet, sa druge strane, zelenis sadrzi gvodzdje pa sam citao i da prevelik unos gvozdja moze izazvati zatvor i slicne probleme.

od zeleništa ti sigurno nije tvrda stolica, niti preko njega unosiš toliku količinu gvožđa da ćeš dobiti zatvor. termički obrađen spanać (kao i blitva) obiluje oksalnom kiselinom, bolje je da ga jedeš sirovog u zelenim sokovima.

kao što rekoh u PP postovima bez kraja i konca, izbaci životinjske proteine, unosi zdrave UH, hranu bogatu vlaknima, zelene sokove od svežeg povrća i voća i nećeš imati nikakvih problema.

i počni da čitaš knjige, pa ćeš saznati dosta toga. valjda je logično da se pre nego što kreneš sa klistiranjem pročita literatura (koja uopšte nije obimna), ne kreće se po savetu janka ili marka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: ned apr 15, 2012 10:59 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 29, 2012 5:07 pm
Postovi: 14
lan redovno jedem smleven u mlinu za kafu uz takodje samleveno suncokretovo i bundevino seme, potopim u vodu i napravim kasu...takodje lan samleven i posipam po zelenoj salati recimo.

Kuvam zelje, brokoli, karfiol, koprivu, spanac, boraniju, jedem sarmice sa zeljem i sa integralnim pirincem, jedem crni pasulj (posle njega koga jedem uz parce integralnog hleba od 4 vrste integralnog brasna skoro redovno imam t rdju stolicu a zasto, nemam pojma)

jedem grasak kuvan njega obozavam. i nista od ovoga nije sa zaprskama. samo na vodi

jedem dosta crvenog luka dinstanog, ziv mi je jak. jedem pomalo praziluka, jedem pomalo patlidzan dinstan, jedem babure paprike itd.

od hleba, kazem samo integralni koji sam spremam.

e sad, kazes jedi zdrave ugljene hidrate! Pa moram ti reci da mi to nista ne pomaze jer sta je to po tebi zdrav ugljeni hidrat? Ja sam da ne bude da me kritikujes kako ne citam litraturu, preguglao zdrave ugljene hidrate i ne mogu da zakljucim koji su zdravi a koji nezdravi, zaista. Ako bi bila ljubazna da pored zdravih ugljenih hidrata mi i navedes koje namirnice da unosim. Mnogo je lakse snaci se tako. Hvala unapred.

evo nisam bio lenj pa dajem link ka tabelama sa namirnicama

http://www.yu-fitness.com/forum/ishrana ... -vrednosti)/?PHPSESSID=ceebd4e753c50bd42c17b7c7491aa846



sto se tice knjiga, citam ih naravno, ali teorija i praksa nisu isto a mene zanima praksa. Sve tamo pise da moze da se izleci ovo ili ono, ali mene zanima kao sto sam napisao...da li je neko imao iskustva pozitivna sa ovom metodom lecenja itd....

lan, citao sam da samo ne samleven pusta sluz kada se potopi u vodi i da se tada popije jer u stvari ta sluz je dobra i stiti creva i deluje purgativno...


zakljucak sam jedan izveo na osnovu tvog zvoncice posta, da mi se obroci svode na sokove od povrca i voca...znas li da nigde se ne savetuje mesanje sokova i voca!!! Nikad ne mesati voce i povrce u obrocima. Voce se jede uvek makar sat vremena pre obroka, bio on kasasti izblendovan ili ne

pa ja od zivotinjskih proteina samo jedem ribu, mozda sada jednom u 2 nedelje i jaja, takodje, i kefir litar na svaki recimo 3 ili 4 dan...

da li mogu da te zamolim da mi postavis jelovnik za samo jedan dan kakav mi savetujes jer mozda kao sto sam na pocetku rekao, nisu nam ista misljenja, a ovde smo da podelimo misljenja i pomognemo jedni drugima..po osnovnom principu medicine...ne odmoci pacijentu.

Hvala unapred puno


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: pon apr 16, 2012 12:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
arvin je napisao/la:
e sad, kazes jedi zdrave ugljene hidrate! Pa moram ti reci da mi to nista ne pomaze jer sta je to po tebi zdrav ugljeni hidrat? Ja sam da ne bude da me kritikujes kako ne citam litraturu, preguglao zdrave ugljene hidrate i ne mogu da zakljucim koji su zdravi a koji nezdravi, zaista. Ako bi bila ljubazna da pored zdravih ugljenih hidrata mi i navedes koje namirnice da unosim. Mnogo je lakse snaci se tako.

nabrojala sam ti ih milion puta u postovima koje sam ti slala na PP i nemam nameru to ponovo da činim. problem je što stalno postavljaš ista pitanja, a ne trudiš se da pročitaš i usvojiš odgovore.


arvin je napisao/la:
evo nisam bio lenj pa dajem link ka tabelama sa namirnicama

http://www.yu-fitness.com/forum/ishrana ... -vrednosti)/?PHPSESSID=ceebd4e753c50bd42c17b7c7491aa846

ni ja nisam bila lenja pa sam kliknula na link, ali osim 404 Not Found (a označila sam ceo link, ne samo ovaj aktivni deo) ništa nisam dobila. mada sam se u startu naježila od pomisli na bilderske preporuke u ishrani. nadam se da si izbacio one proteinske praškove koje si pio.

što se tiče hleba, ni to ti nije potrebno. jedi žitarice, bilo proklijale, bilo namočene preko noći, bilo kratko termički obrađene (staviš vodu da provri, dodaš natopljene žitarice po izboru, smanjiš na minimum i pustiš da se kuva 10 minuta poklopljeno, onda isključiš i držiš poklopljeno još 10tak minuta - to važi za sve osim za pirinač, njega treba kuvati duže, sigurno 20-tak minuta).



arvin je napisao/la:
sto se tice knjiga, citam ih naravno, ali teorija i praksa nisu isto a mene zanima praksa. Sve tamo pise da moze da se izleci ovo ili ono, ali mene zanima kao sto sam napisao...da li je neko imao iskustva pozitivna sa ovom metodom lecenja itd....

ne, ne čitaš ih, jer da ih čitaš ti bi usvajao preporuke i sprovodio ih. da si čitao barem nazarova "kako se najlakše ugojiti ili oslabiti - I deo" ili "čišćenje organizma" G.P.Malahova znao bi kako se sprovodi klistiranje, kojim tempom i na koji način.


arvin je napisao/la:
lan, citao sam da samo ne samleven pusta sluz kada se potopi u vodi i da se tada popije jer u stvari ta sluz je dobra i stiti creva i deluje purgativno...

ko kaže da samo nesamleven pušta sluz? samelji ga, potopi u vodu, pa ćeš videti kroz nekoliko minuta da dobijaš sluzavu konzistenciju. tek iz samlevenog lana organizam optimalno može da iskoristi nutritijente.


arvin je napisao/la:
zakljucak sam jedan izveo na osnovu tvog zvoncice posta, da mi se obroci svode na sokove od povrca i voca...znas li da nigde se ne savetuje mesanje sokova i voca!!! Nikad ne mesati voce i povrce u obrocima. Voce se jede uvek makar sat vremena pre obroka, bio on kasasti izblendovan ili ne

prvo što si napisao nije tačno (može da se sprovodi gladovanje na sokovima, ali tebi to nije cilj, a nije bio ni meni kad sam ti slala odgovore). dalje, tačno je da ima autora koji savetuju strogo nemešanje voća i povrća u sokovima. ja ne stojim na tom stanovištu. mešam ih i nemam nikakvih problema, niti sa varenjim niti drugim tegobama. i kod nazarova ćeš naći da se za čišćenje organizma od nataloženih soli koristi mešavina soka jabuke, cvekle i šargarepe. ti pošto se tripuješ od kandide (koju nemaš), izbaci slatko voće. ne verujem da će ti zeleni sokovi isključivo od povrća biti ukusni dovoljno da bi mogao da ih piješ iz dana u dan, a da u njih ne dodaš kisele jabuke ili nešto od jagodičastog voća. takođe ne verujem da zdrava osoba (koja nema ozbiljnih problema sa varenjem) treba da bazira ishranu na mono obrocima - što više voća smućkaš u blenderu, dobićeš bogatiju kombinaciju vitamina i antioksidanasa koji udruženi mogu samo da pojačavaju dejstva jedni drugih.

što se tiče pauze nakon konzumacije sokova do glavnog obroka, sok se svari za 15-30 minuta max.


arvin je napisao/la:
pa ja od zivotinjskih proteina samo jedem ribu, mozda sada jednom u 2 nedelje i jaja, takodje, i kefir litar na svaki recimo 3 ili 4 dan...

samo toliko...


arvin je napisao/la:
da li mogu da te zamolim da mi postavis jelovnik za samo jedan dan kakav mi savetujes jer mozda kao sto sam na pocetku rekao, nisu nam ista misljenja, a ovde smo da podelimo misljenja i pomognemo jedni drugima..po osnovnom principu medicine...ne odmoci pacijentu.

ne vidim potrebu za tim, to možeš i sam da uradiš, ali 'ajde.

DORUČAK

zeleni kašasti sok (cvekla, šargarepa, 1-2 čena belog luka, kisele jabuke, sa ili bez limuna, zeleniš po izboru - kelj, listina, peršun, spanać, mladice koprive, blitva) - količina 0.9-1.00 litra

RUČAK

kaša od potopljenih žitarica po izboru, sveže iseckani crni luk, narendana sirova šargarepa, mleveni lan, susam, golica, suncokret, začini po izboru (ili termički obrađene mahunarke pripremljene na vodi, tek kad se prohladi dodaš kašičicu hladno ceđenog ulja ili povrće po izboru pripremljeno na pari).

velika porcija sveže sezonske salate po izboru

UŽINA

puna šaka orašastih plodova (osim brazilskog oraha, sve potapaš preko noći)

VEČERA

zeleni sok (ili ako si gladan, pripremiš na pari nešto od skrobnog povrća tipa krompir, šargarepa, karfiol, brokoli, od mahunarki grašak + sveža sezonska salata)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: pon apr 16, 2012 6:56 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 29, 2012 5:07 pm
Postovi: 14
procitacu opet milioniti put PP pa mozda nadjem odgovor koji do sada nisam nasao.

evo linka jos jednom, kod mene radi, nadam se da ce kod svakoga i nije to savet o oshrani vec nutritivne vrednosti svih namirnica

http://www.yu-fitness.com/forum/ishrana ... -vrednosti)/

- iz tvog jelovnika vidim da iskljucivo baziras ishranu na sirovoj. Iz toga i tvoj takav stav prema namirnicama koje ne unosis, no OK. E sad jedno pitanje za tebe, da li na taj nacin unosis dovoljno kalorija, tj vise nego sto potrosis jer ja ne znam cime se bavis ali ako ne radis nesto tesko fizicki gde kalorije trosis puno, onda je ok ovakav jelovnik ( da se razumemo odmah, ja jesam pobornik sirove ishrane i TOME tezim, ali polako pokusavam da pronadjem resenja da kalorije koje brzo trosim fizickim radom, nadokadim na adekvatan nacin uz adekvatne obroke).

- hehe, polako citiras fraze i odgovore clanova drugim clanovima , citam knjige naravno, samo mozda ne citamo istu literaturu, ima i toga zar ne? Polako, mnogo si gorda, a Uskrs je, to nije lepo, doci cu i ja do svake knjige koju imas, citajuci tvoja pitanja i odgovore na onom forumu koji si mi dala, vise si imala pitanja nego odgovora, i koliko sam video, strpljivo su ti odgovarali. Strpljivost je vrlina, ne gordost.

- sto se tice lana, pa gde god sam citao o upotrebi lana, ja sam nasao da je objasnjenje: za upotrebu uz salate, samleti ga jer ima tvrdu opnu i ne moze ga zeludac svariti, ako ga koristite kao purgativ, potopiti nemleven u vodu kasiku ili dve, preliti vodom toliko da predje voda preko samo mali o odstaviti 30 minuta. Posle toga, lan ce pustiti sluz koja je najdragocenija za creva nasa i popiti uz zvakanje.

Odlucih licno da probam. Mleo sam lan, sigurno mesecima unazad uz kao sto sam vec rekao, susam, golicu, suncokret i potapao u vodu na pola sata, pravio kasu i jeo. To mi je bio dorucak.

Onda potopio lan u vodu, nemleven, posle pola sata pojede-popio i za 30 minuta sam jedva u wc stigao da odem. Doduse, tada sam jeo dosta sirovog povrca pa je organizam i cist bio verovatno je i zato brzo delovalo.

- mesanje voca i povrca...tu su stvari diskutabilne i mislim da nikad necemo naci pravi odgovor. Kao sto si i potvrdila, ima onih koji ne savetuju mesanje voca i povrca, u vecini ih je, i onih koji savetuju mesanje za ciscenje organizma. Ko je u pravu, ne znam, niti cemo svi to moci da znamo i potvrdimo. Kao sto i radis, radi kako ti godi. Neko ceo zivot zivi kao oni koji se hrane presnom hranom pa se razbolevaju a drugi kao moj rodjak, tvrdi da samo meso je zakon, jede slaninu przenu, ima 90 kila i nista mu e fali, ne znam kad ga grip uhvatio, dok ja otvaram sezonu gripa i zatvaram...a bavio sam se sportom 16 godna...aj mi ti objasni logiku? Ima li je? NEMA. Takvi su organizmi. Ja ono sto znam za sebe je da ne podnosim crvena mesa to nema sumnje. Ali volim ovu vrstu ishrane i njoj tezim. Samo,opet da kazem, moram pronaci nacin da nadoknadim kalorije jer ako trosim vise nego sto unesem, ja slabim..zimus smo drva izvlacili, meni se vrti u glavi....hocu reci, ishrana mi nije jaka..evo juce sam posle sarmica sa zeljem i pirincem, bio gladan posle 2 sata, u stvari apetit mi se nesto otvorio i svaka 2 sata mi se jede nesto...na srecu, ne slatko...

citao sam takodje sajt jednog momka, mislim da je clan ovde, i mislim da je dao odlican savet, da se hrana jede u slojevima...dakle ne mesano. prvo pojedi cveklu, pa sargarepu, itd...da ogranizam na vreme svari taj materijal, pa onda se spremi za drugu vrstu itd...mislim da je ovo iak bolje nego mesanje namirnica zbog medjusobne sinergije..

- kefir domaci: ama bas nigde nisam nasao da je kefir stetan NIGDE. Logicno je da ne ja, nego milioni onih koji se trude da unose zdrave namirnice, citajuci literaturu, pronadju u ovom primeru, kefir, za koga nema losih reci, da zakljuce...e pa ovo je dobro i moram ga uzimati. Jel tako ili nije.? Na tibetu, nema zabelezenih crevnih ni plucnih oboljenja a ovo pripisuju kefiru koji prave od punomasnog kravljeg mleka? I sta sad? Jedni tvde valja, drugi ne valja. Pa za sta se odluciti. Vidis dal ti godi i to radis. Upravo kao i ti kod mesanja voca i povrca!!! Svi tvrde da ne valja, a jedan da valja za ciscenje tela. A ti jedes kako tebi odgovara, bez obzira na tvrdnje jednog ili drugog.

- sto se tice ribe njom se trudim da unesem Omega 3 masne kiseline kojih u ribi u ribljem ulju najvise ima? A jako su bitne.

Postoje 3 glavna tipa omega-3 masnih kiselina. Organizam sme da unosi sva tri tipa ovih omega-3 masnih kiselina koje podstiču izvođenje određenih funkcija.

· eikosapentaenska kiselina (EPA): EPA se pre svega nalazi u ribi i ribljem ulju.

· dokosaheksaenska kiselina (DHA): DHA je posebno važna za organizam i nalazi se u ribi.

· alfa-linolenska kiselina (ALA): ALA se nalazi uglavnom u semenkama, ulju od povrća i zelenom lisnatom povrću. Prvobitno se pretvara u EPA pa onda u DHA u organizmu.

Visoki nivoi omega-3 masnih kiselina se nalaze:

u ribi natopljena uljem, kao što je skuša, haringa, sardina, sardela, losos suplementima omega-3 ribljeg ulja sveža ili zamrznuta tunjevina

Omega-3 masne kiseline se mogu naći i u drugim proizvodima kao što su:

· namirnice koje jačaju organizam kao što su jaja, hleb i sokovi

· tamno zeleno povrće

· ulje kanole, suncokreta i lanenog semena

· orasi


- HVALA puno na jelovniku.definitivno probam. Aj sad pitanje: zar ti ne napisa da jedes kajmak i sira? Ili si to u medjuvremenu izbacila? I kako se snalazis sa ishranom na odmorima u inostranstvu, moru, zimovanju?

Jos jednom hvala i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: pon apr 16, 2012 11:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
arvine,
bespredmetno je da smaramo naveliko. ne vodi ovo ničemu.

arvin je napisao/la:
procitacu opet milioniti put PP pa mozda nadjem odgovor koji do sada nisam nasao.

učini tako. seek & ye shall find.


arvin je napisao/la:
evo linka jos jednom, kod mene radi, nadam se da ce kod svakoga i nije to savet o oshrani vec nutritivne vrednosti svih namirnica

http://www.yu-fitness.com/forum/ishrana ... -vrednosti)/

eto, ako uporediš link koji si sad poslao i link iz prethodnog posta, videćeš da se razlikuju. a da bi link "radio", neophodno je da se svako ko nije registrovan na bodi bilding site-u registruje, što ja ne nameravam da učinim. pogotovo neću trošiti vreme na sastavljanje jelovnika za konkretno tvoje kalorijske potrebe. red je da sam uložiš napor i trud, znaš šta treba da jedeš i prema tome odredi potrebnu količinu s ozbirom na tvoje dnevne fizičke aktivnosti, da bi bio sit. prosta matematika. u knjizi koju trenutno čitam m. miloševića "servis - čišćenje organizma", autor tvrdi da je očišćenom organizmu za normalno funkcionisanje potrebno 1600 punovrednih kalorija (koje organizam u potpunosti potroši u toku dana i nema šta da skladišti u organizmu u vidu masnih naslaga). tebi bi to očigledno bilo malo, pa dodaš preko toga na recimo 2000-2200 i gledaš da li ti odgovara ili treba da koriguješ. sve ti je metoda probaj pa vidi.

arvin je napisao/la:
- iz tvog jelovnika vidim da iskljucivo baziras ishranu na sirovoj. Iz toga i tvoj takav stav prema namirnicama koje ne unosis, no OK. E sad jedno pitanje za tebe, da li na taj nacin unosis dovoljno kalorija, tj vise nego sto potrosis jer ja ne znam cime se bavis ali ako ne radis nesto tesko fizicki gde kalorije trosis puno, onda je ok ovakav jelovnik ( da se razumemo odmah, ja jesam pobornik sirove ishrane i TOME tezim, ali polako pokusavam da pronadjem resenja da kalorije koje brzo trosim fizickim radom, nadokadim na adekvatan nacin uz adekvatne obroke).

nisam ti pisala moj jelovnik,jer on sadrži znatno više slatkog voća, koje ti ne želiš da uvodiš plašeći se kandide. moj doručak je gusti zeleni sok (na primer: banana, pomorandža, kivi, jabuke, cimet, mleveno laneno seme, kelj) i njega popijem u količini od 0.7-0.8 l - mirna sam do ručka. za večeru popijem sok od cvekle, šargarepe, jabuke (sa ili bez belog luka). ti bi trebalo da forsiraš zeleniš zbog vlakana pa pravi zeleni sok i uveče.

moja ishrana nije "isključivo" sirova, ali se trudim da bude sirova u što većem procentu. o tome sam pisala detaljno na "ishrana sirovom hranom" pa ne bih da smaram bespotrebno po milioniti put.

jelovnik koji sam ti predložila u prethodnom postu može da se napravi da budeš sit. pasulj ti daje dugotrajnu sitost i snagu. naravno da ćeš da ga kuvaš (ali na vodi). sočivo takođe. u njih spuštam i obarenu koprivu ili livadsko zelje, ukus je savršen.


arvin je napisao/la:
- hehe, polako citiras fraze i odgovore clanova drugim clanovima , citam knjige naravno, samo mozda ne citamo istu literaturu, ima i toga zar ne? Polako, mnogo si gorda, a Uskrs je, to nije lepo, doci cu i ja do svake knjige koju imas, citajuci tvoja pitanja i odgovore na onom forumu koji si mi dala, vise si imala pitanja nego odgovora, i koliko sam video, strpljivo su ti odgovarali. Strpljivost je vrlina, ne gordost.

nisam ja gorda, već iznervirana kad se pojavljuju ljudi sa pitanjima na koje vrlo lako sami mogu da dođu do odgovora, za koje im nije potrebna nikakva literatura, već je često dovoljan google. tačno se na osnovu pitanja provaljuje da li je čovek uložio minimum truda da sam dođe do (često vrlo bazičnog) saznanja, ili je po prirodi lenj pa hoće da mu se sve servira na gotovo.


arvin je napisao/la:
- sto se tice lana, pa gde god sam citao o upotrebi lana, ja sam nasao da je objasnjenje: za upotrebu uz salate, samleti ga jer ima tvrdu opnu i ne moze ga zeludac svariti, ako ga koristite kao purgativ, potopiti nemleven u vodu kasiku ili dve, preliti vodom toliko da predje voda preko samo mali o odstaviti 30 minuta. Posle toga, lan ce pustiti sluz koja je najdragocenija za creva nasa i popiti uz zvakanje.

što bi ga gutao sa opnom i izbacio napolje, kad u mlevenom obliku dobijaš maksimum? da li misliš, ukoliko ga samelješ, da neće imati dovoljno sluzi? probaj pa ćeš videti.


arvin je napisao/la:
Onda potopio lan u vodu, nemleven, posle pola sata pojede-popio i za 30 minuta sam jedva u wc stigao da odem. Doduse, tada sam jeo dosta sirovog povrca pa je organizam i cist bio verovatno je i zato brzo delovalo.

tu ti uzrok nije bila sluz lana, već ko zna šta drugo. samo ti njega melji, nalivaj vodom i uživaj.

arvin je napisao/la:
- mesanje voca i povrca...tu su stvari diskutabilne i mislim da nikad necemo naci pravi odgovor. Kao sto si i potvrdila, ima onih koji ne savetuju mesanje voca i povrca, u vecini ih je, i onih koji savetuju mesanje za ciscenje organizma. Ko je u pravu, ne znam, niti cemo svi to moci da znamo i potvrdimo. Kao sto i radis, radi kako ti godi. Neko ceo zivot zivi kao oni koji se hrane presnom hranom pa se razbolevaju a drugi kao moj rodjak, tvrdi da samo meso je zakon, jede slaninu przenu, ima 90 kila i nista mu e fali, ne znam kad ga grip uhvatio, dok ja otvaram sezonu gripa i zatvaram...a bavio sam se sportom 16 godna...aj mi ti objasni logiku? Ima li je?

naravno da ima. neko se rodi sa genom stogodišnjaka i može da jede šta god hoće (nezdravu hranu, alkohol, duvan), mi ostali nemamo tako dobru genetiku, tako da se trudimo da pravilnom ishranom ne uključujemo loše gene. da bi čovek bio zdrav (o tome smo takođe sto puta diskutovali na ovom forumu "Zdravlje i alternativna medicina") nije pravilna ishrana jedini preduslov. zavisi od mentalnog stanja (da li je čovek pozitivan ili ne), od nivoa stresa (koji nauči ili ne nauči da kanališe), od kvaliteta vazduha koji udiše i vode koju pije. ti si se pridržavao bodi-bilderskih postulata u ishrani, gutao si proteinske praškove, tako da ne me čudi što si bolovao kad god si imao prilike.

što se tiče kombinovanja hrane, sve sam više uverena da kod pretežno sirove veganske ishrane ne treba voditi računa o tome da se proteini ne kombinuju sa mastima, kao ni sa UH. ako posmatraš semenke i orašaste plodove, oni su dobar izvor proteina i masti. ako su prirodno tako iskombinovani, zašto bi organizmu bio problem da ih svari?! po meni, kombinovanje hrane može da ima smisla samo kod ukrštanja namirnica životinjskog i biljnog porekla.

arvin je napisao/la:
citao sam takodje sajt jednog momka, mislim da je clan ovde, i mislim da je dao odlican savet, da se hrana jede u slojevima...dakle ne mesano. prvo pojedi cveklu, pa sargarepu, itd...da ogranizam na vreme svari taj materijal, pa onda se spremi za drugu vrstu itd...mislim da je ovo iak bolje nego mesanje namirnica zbog medjusobne sinergije..


ja se ne slažem sa tim, ali to je na svakom da sam odluči. recimo, iz zeleniša ćeš maksimum da izvučeš (10 x više nutritijenata iskoristi organizam) ukoliko ga kombinuješ sa zdravim mastima (na primer mlevenim semenkama lana) - izvor za ovo što navodim je odlična knjiga "SuperImmunity", autora Joela Fuhrmana, M.D.


arvin je napisao/la:
- kefir domaci: ama bas nigde nisam nasao da je kefir stetan NIGDE. Logicno je da ne ja, nego milioni onih koji se trude da unose zdrave namirnice, citajuci literaturu, pronadju u ovom primeru, kefir, za koga nema losih reci, da zakljuce...e pa ovo je dobro i moram ga uzimati. Jel tako ili nije.? Na tibetu, nema zabelezenih crevnih ni plucnih oboljenja a ovo pripisuju kefiru koji prave od punomasnog kravljeg mleka? I sta sad? Jedni tvde valja, drugi ne valja. Pa za sta se odluciti. Vidis dal ti godi i to radis. Upravo kao i ti kod mesanja voca i povrca!!! Svi tvrde da ne valja, a jedan da valja za ciscenje tela. A ti jedes kako tebi odgovara, bez obzira na tvrdnje jednog ili drugog.


aj' malo razmisli pa piši. da li ti koristiš za spravljanje kefira mleko od krava koje su pasle travu na kavkazu? mleko koje kupuješ kod nas je štetna namirnica. mlečne proizvode sam prvo eliminisala iz mog jelovnika kad sam prešla na zdraviju ishranu. nekada sam bila navarena na kajmak, a davila sam se i u mileramu kad bih dobila onaj domaći iz vojvodine. pročitaj o kazeinu, pročitaj generalno na temu "da li igde u prirodi odrasla jedinka sisa odraslu ženku druge vrste", pa pročitaj i na ovom forumu tekst koji daje komparaciju mleka od različitih vrsta krava. ne mislim da su stanovnici kavkaza zdraviji zato što piju konkretno kefir, već zbog toga što ne jedu industrijski prerađene i nutritivno osiromašene namirnice, udišu savršeno čist vazduh, žive u prirodi i piju čistu vodu.

kao što si i sam naveo za ALA, možeš da vidiš da je ona najbitnija za unos - dobijaš je u najvećoj meri od semenki lana, konoplje, chia semenkama (probala sam i gotivne su za spravljanje sirovih pudinga). pored toga, unosim povremeno skušu i to pripremljenu u rerni bez ikakvog dodavanja masnoća. od orašastih plodova, najpovoljniji odnos omega3/omega6 imaš u orasima.


arvin je napisao/la:
Omega-3 masne kiseline se mogu naći i u drugim proizvodima kao što su:

• namirnice koje jačaju organizam kao što su jaja, hleb i sokovi


to ti ne treba, gore sam ti ispisala šta je od namirnica najbogatije sa omega3.


arvin je napisao/la:
I kako se snalazis sa ishranom na odmorima u inostranstvu, moru, zimovanju?
Jos jednom hvala i pozdrav


Kad krenem na put, spremim u flašama smoothies, ponesem banane, suvo voće ili napravim kaše. To mi je savršena hrana, naročito kad moram da vozim 9-12h u cugu, a nemam vozača sa kim bih se zamenila - ne dolazi do pada energije i pospanosti koju bih dobila unosom termički obrađene hrane. Na more obavezno nosim blender, pa ujutru pripremim sokove koje vučem u frižideru na plažu, jedem sveže sezonsko voće, a po povratku u smeštaj ili u taverni cepam sveže salate i svežu morsku ribu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: pon apr 16, 2012 10:52 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 29, 2012 5:07 pm
Postovi: 14
odakle ti to da sam ja jeo bodi bilderske praskove po njihovom jelovniku?

Tebi je cudno sto neko potavi neko pitanje na koje ti znas odgovor a meni su najcudniji oni koji uloze toliki trud da umeso odgovora nekome, napisu kritiku. Pa sto se trudis da prigovaras a ne da odgovaras, preskoci temu, ne kuca ti niko na vrata pa moras da otvaras, stvarno te ne razumem, jedino ukoliko je forum tvoj pa ti smeta?

Dakle zaboravi kritike, ili pomazi savetom i vlastitim iskustvom, poenta je da se razmenjuju iskustva LI|CNA ili nemoj, to je tako prosto.

Moras da shvatis nesto, a neverovatno koliko to nisi shvatila do sada: na ovom forumu dolaze oni koji mnogo znaju i oni koje je muka naterala.

Jedni znaju sta su masti, ugljeni hidrati i proteini. Drugi ne znaju. I uce od ovih sto znaju.

Kada neko kao ti kaze, unosi dobro proteine, onaj sto nema steceno znanje njemu je to kao da umire od zedji a ti mu dajes koricu hleba....dakle ODMAZES a to nije odlika humanih ljudi koji su ovde, NADAM SE da pomognu sebi i jedni drugima. Ja najvise mrzim kada neko povrsinski objasnjava nesto..a ne vodi racuna da neko bas i ne razume "strucne savete" sa njegove tacke gledista...dakle lepo bi bilo kad kazes PROTEINI na koje mislis, da u zagradi i stavis namirnice na koje milis) TAKO pomazes ljudima...ali slazem se sa tobom apsolutno, nema ovo svrhe terati, pametnije je reci na ozbiljnije stvari cime se ovaj dobri forum i bavi..samo sam ti lepo rekao..ako ne zelis da pomognes, ne trosi vreme na gorde reci..


e sad sto se tice nosenja zelenisa ili sokova na plazu ili bilo gde, koliko sam upoznat, oni se prave neposredno pre upotrebe i koriste s eu roku od narednih 30 minuta, nikako kasnije...

danas sam isao da gledam sokovnike, ima BOSH ali onaj sto ti imas je uzasno skup...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: uto apr 17, 2012 11:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
arvin je napisao/la:
odakle ti to da sam ja jeo bodi bilderske praskove po njihovom jelovniku?


Batice, ovo su tvoje reči upućene u jednoj od 28 poruka koje si mi poslao: "Ja sam recimo kupio protein i prahu, od sampiona drzave u bodi bildingu,. upoznao se sa mojim slucajem i rekao sam mu da trazim najcistiji i najbolji protein."

Sve vreme se žališ kako si sleteo sa kilažom, ali je sreća u nesreći što su ti ostali mišići, opsednut si proteinima, informacije kupiš sa bodi-bilding site-ova, tako da mi je poprilično jasan profil ličnosti.

arvin je napisao/la:
Tebi je cudno sto neko potavi neko pitanje na koje ti znas odgovor a meni su najcudniji oni koji uloze toliki trud da umeso odgovora nekome, napisu kritiku. Pa sto se trudis da prigovaras a ne da odgovaras, preskoci temu, ne kuca ti niko na vrata pa moras da otvaras, stvarno te ne razumem, jedino ukoliko je forum tvoj pa ti smeta?


Lepo sam ti objasnila sve probleme koje sa sobom nosi antikandida dijeta koja se preporučuje svuda po internetu, jer sam iskusila na ličnom primeru. Dala sam ti detaljna uputstva šta da jedeš i naglasila da moraš da podižeš imunitet, a toga nema ukoliko proteine digneš na maksimum (naročito životinjskog porekla), a izbaciš UH. Objasnila ti da masti svedeš na minimum jer one čine insulin neosetljivim na prisustvo glukoze u krvi. Takođe ti navela i prirodne antifungale i opet skrenula pažnju da ne uzimaš tinkture u alkoholu niti bilo šta što sadrži veštačke zaslađivače. Tebi ništa od toga nije bilo dovoljno. Neprekidno si postavljao potpitanja na koja sam ti već dala odgovore. Ako ti kažem da uvodiš polako kisele jabuke i bobičavo voće, kreneš da kukaš kako i to ima šećer. SVE se pretvara u šećer (glukozu), uključujući i te proteine do kojih je tebi toliko stalo i to ne možeš da izbegneš. Onda me pitaš koje bobičavo voće da jedeš?! Kad ti navedem koje namirnice da jedeš a koje sadrže složene UH, opet krene da se ponavlja ista priča, to je skrob, pogoršaću stanje, a zatim detaljisanje kroz narednih deset mailova: navedi mi šta od UH da jedem (iako sam pre toga navela i objasnila sve detaljno). Nisam strpljiva po prirodi ali ti si stvarno prekardašio sve granice.


arvin je napisao/la:
Dakle zaboravi kritike, ili pomazi savetom i vlastitim iskustvom, poenta je da se razmenjuju iskustva LI|CNA ili nemoj, to je tako prosto.


Zar ti nisam pomogla vlastitim iskustvom? Poslala te do foruma na kome sam detaljno izveštavala o mojim (i ne samo mojim, tu je bilo u to vreme barem 5 žena sa istim problemima) rezultatima primenjene dijete, prirodnih antifungala, javljala se nakon svake odrađene BRT, pa i pored svega toga odgovorila ti na 28 poslatih poruka na PP koje su se neprekidno vrtele oko jednog te istog.


arvin je napisao/la:
Moras da shvatis nesto, a neverovatno koliko to nisi shvatila do sada: na ovom forumu dolaze oni koji mnogo znaju i oni koje je muka naterala.

Jedni znaju sta su masti, ugljeni hidrati i proteini. Drugi ne znaju. I uce od ovih sto znaju.


A to si se grdno za*ebao ako tako percipiraš koncept ovog foruma. Ovde su ljudi koji razmenjuju informacije i vlastita iskustva. Niko nije dužan nikoga da edukuje. Ti bi hteo da dobiješ sve na gotovo, sažvakano znanje a da ne uložiš minimum truda, te uzurpiraš sebi pravo da do besvesti maltretiraš sagovornika. Ako ne znaš razliku između masti, UH i proteina, to je tvoj problem. Hoćeš da znaš? NAUČI! Imaš google ako ti je problem da čitaš knjige. Ako te zanima literatura, imaš "Tajne pravilne ishrane - I deo" (autor Georgij Nazarov) gde ti je sve lepo sažvakano i ne zahteva nikakvo predznanje. Ako i nakon toga budeš imao problem sa kapiranjem (a verujem da hoćeš, jer si od mene tražio da ti pravim jelovnike koji zadovoljavaju tvoje dnevne kalorijske potrebe), imaš knjigu recepata od istog autora, isti naziv samo dodaš " - II deo" u kojoj uz svaki recept imaš u zagradi (UH) ili (P).

Tvoja generacija je vaspitavana od strane roditelja po sistemu "brigo moja pređi na drugoga" - od osnovne škole vam plaćaju privatne časove i spremaju vas iz svih živih predmeta, tako da rastete u nesamostalne ličnosti nenaviknute da same zagreju stolicu i dođu do potrebnih informacija. A onda kad se zaposlite pa odjednom pored sebe nemate tutora, a očekuje se da samostalno rešite dobijeni zadatak, nastupa situacija "kuku-jao". Vreme je da se menjaš i rasteš kao ličnost.

arvin je napisao/la:
Ja najvise mrzim kada neko povrsinski objasnjava nesto..a ne vodi racuna da neko bas i ne razume "strucne savete" sa njegove tacke gledista...


"površinsko" objašnjenje sastavljeno od "stručnih saveta" :D genijalno.

arvin je napisao/la:
e sad sto se tice nosenja zelenisa ili sokova na plazu ili bilo gde, koliko sam upoznat, oni se prave neposredno pre upotrebe i koriste s eu roku od narednih 30 minuta, nikako kasnije...


Uzmi i pročitaj "Zeleno za zdravlje" od Viktorije Butenko, pa će ti se kasti samo....

arvin je napisao/la:
danas sam isao da gledam sokovnike, ima BOSH ali onaj sto ti imas je uzasno skup...


Ja sam ti i ranije rekla (if only you would read) da sokovnike apsolutno ne koristim (posedujem centrifugalni sokovnik Bosch koji je bio poprilično jeftin, u proleće prošle godine plaćen nešto ispod jedanaest hiljada dinara i još uvek stoji u kutiji neraspakovan) i da prednost dajem blenderima (nekada Moulinex-i komada 2, danas Vitamix) zbog sačuvanih vlakana.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sri maj 09, 2012 5:36 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 29, 2012 5:07 pm
Postovi: 14
cCCC koliko ti trosis reci, samo kad bi ih koristila razumeno..

prvo, ne poznajes me niti mozes da sudis o meni, to skontaj,

drugo, rekao sam da sam KUPIO ali ne i da sam PIO proteine. Shvatas, to je ogromna razlika. Nisam ga pio jer sam video da ima saharin.

Trece, pitao sam bodi bildera da li postoji protein koji nema GMO, aspartam i secer,

Cetvrto, ne trazim savete po bodi bilding forumima, ja sam te uputio tamo, i dao link da svi mogu da vide tabelu namirnica i naravno, bila si toliko uverena da si u pravu i toliko prepotentna da si isto toliko ispala i glupa tvrdeci da mora na onom BB forumu da se registruje da bi se isto to i videlo, a samo si trebala da skrolujes malo na dole.

Peto forum NIJE TVOj, ti nisi zaduzena za "regulisanje saobracaja" i da nekoga opominjes. Shvatas ili da crtam. Ako ti se to ne dopada, otvori svoj forum pa gospodari. Upravo na onom istom forumu koji si mi poslala, hrvatskom, tako isto si se ponasala pa te i tamo na****li...

Sesto..ovde razmenjujemo MISLJENJA a to ne znaci da su svima ista, vec razlicita i razmenjujemo ISKUSTVA. A znas li kako ti odgovaras...kao kad bi pacijent dosao kod doktora po terapiju jer je nazebao a doktor mu kaze...idi bre kuci i citaj Pelagica ima recepta za svaku bolest, oces sve na gotovo, pa ne moze, ja sam ucio skolu a ti nisi, ja sam inteligentan zato a ti nisi..ajd sad izadji ocu da citam novine..

Sedmo..ja sam se i hranio ugljenim hidratima i proteinima. Naravno da voce treba uvoditi postepeno od kiselog ka slatkom, tj od onog sto ima nizak glikemijski indeks ka onom sto ima veliki glikemijski index. I to sam ti napisao. I ti si opet ponavaljala da izmacim masti koje NE KORISTIM. Ja inace ne jedem meso crveno, ponekad, par meseci prodje, pojedem cevape. u mojoj ishrani NEMA MASNE hrane. maksimalno sto koristim je maslinovo ulje hladno cedjeno...a ti opet, masti smetaju ja sam tako zakljucila ( da to si ti zakljucila i niko vise) i zato sam ti rekao i ponavljao..pa dobro koje ugljene hidrate da koristim (kada sam ti vec naveo da ih koristim)..jer mozda ima nesto jos sto sam izostavio u ishrani..(razmena ISKUSTVA, ..secas se, pisao sam o tome gore)

Osmo..opet tvoj kompleks proradio, pogledaj, nisam stigao ni do 10 stvari a ti na osmom vec kompleksiras...imas Google...pa sta ces ti onda na ovom forumu, jel? Sta trazis ovde kad ima Google...jel to trazis nekoga da mu popujes kako si pametna i naucila...A gde si ti to pitala pa si cula za navedenu literaturu..Googlala? Jos jednom, sta trazis onda ovde ako se ima na Googlu...upravo ti postavljam pitanje i dajem odgovor kakav ti dajes meni?

Deveto...nemas pojma o meni, da ne kazem o mojoj generaciji. Ja od svoje 18te zivim sam bez roditelja i zaradjujem za hleba i racuna sam placam, kada bi znala moju pricu postodela bi se. ali ti stida nemas jer si verovatno generacija Komunisticke porodice (samo oni jos danas se tako ponasaju, po sistemu, mi sve znamo) ili si mlada baba devojka koja nema nikoga srodnog i zato je samoziva i nema strpljenja da pomaze, vec odmaze i samo da kritikuje.

najzad DESETO...kao sto rekoh, forum NIJE TVOJ, na tvoju zalost a moju srecu, to prihvati i jos jednom ti kazem, preskoci ona pitanja na koja ne zelis da odgovaras, niko te ne bije uzarenim kukacem.

Za kraj, hvala ti od srca za svaki savet koji si dala, ako treba platicu ga, bilo je ocigledno skupo dobiti ga.

Zavrsio sam, posvecujem se citanju. Ziva bila


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sri maj 09, 2012 8:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
arvin je napisao/la:
Upravo na onom istom forumu koji si mi poslala, hrvatskom, tako isto si se ponasala pa te i tamo na****li...

Batice, zabrinjavajuća je tvoja sklonost ka falsifikovanju činjenica. Na tom forumu koji spominješ, nikakvih konflikata nije bilo sve do trenutka, kada se na 51. strani foruma (na kome su članice detaljno ispisivale svoja iskustva u lečenju kandide sa milion i jednom različitom terapijom i pripravkom) pojavila osoba ženskog pola, koja je nakon svega ispisanog tražila od članova da sa njom podele svoja iskustva (?!?!?!? a šta je na onih prethodnih 50 strana?!) jer je otvorena za svaku novu ideju :shock: Ja se ne libim da takvu osobu nazovem kompletnim idiotom! Ostali su ludi što gube vreme i pišu, SVI su mogli da čitaju forum od prve strane i da na taj način uče i prikupljaju podatke, a lenja guska dođe i hoće da joj se sad svako posebno obrati - umesto da je zahvalna što je naišla na forum na kome ime dato rešenje za problem. Post je okačila 12.03. i do današnjeg dana niko joj na njega nije odgovorio. Ono što su drugi mislili, ja sam otvoreno rekla, a druga članica je to isto ponovila samo u blažoj formi i uputila je da čita forum od početka....tako da mi uopšte nije jasno kako sam ja to tamo "...na*****la". To je neka tvoja projekcija :mrgreen:

Što se tebe tiče, sve što sam imala da ti kažem to sam i učinila, nemam šta da dodam i ostajem pri svemu izrečenom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sri maj 09, 2012 9:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
Kako samo lijepo ove CME sa Sunca utjecu na psihopate... :mrgreen:

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sri maj 23, 2012 1:57 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri maj 23, 2012 1:28 am
Postovi: 8
Prosli tjedan sam pocela da se umivam sa urinom.Malo je uslo i u nos, ali to sam htjela, i jednom sam stavila jednu kapljicu u casu vode, popila,jako me je streslo, morala sam jako kasljati.Dan kasnije sam bila bolesna, jaki bolovi u grlu, kasalj, nos mi curio, i par sati sam imala temperaturu, koju nemam vec godinama, ne sjecam se vise kad sam ju imala.

Sada moje pitanje, sta sam ja krivo napravila /to je bio prvi jutarnji, srednji mlaz urina. Posto se zdravo hranim, Urin bi morao biti dobar, ne mirise uopce /pijem puno/.

Dan kasnije sam planirala da zapocnem da ga pijem, ali ovaj problem je to unistio, kao da nesmijem to da radim.I sada sam izgubila povjerenje, jer me ta gripa, tako iznenada uhvatila, a nemam ju isto vec godinama. ja sada to nekako na Urin predbacujem krivicu, makar neznam zasto.
Mozda mi moze netko reci dali je to normalno /nisam nigdje procitala da je to normalno/ da ako se jedna kapljica popije, pa da dodje do takvih problema?

puno pozdrava
Maja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: ned maj 27, 2012 9:19 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned aug 28, 2011 8:21 pm
Postovi: 14
...maja.... ne mislim da ti je to od urinoterapije .... ja pijem urin mjesec i 4 dana , a za lice koristim vec sest mjeseci.... sto se tice pijenja nemam nikakvih problema, bolje spavam , mislim da sam izgubila kg do dva, to mi ne smeta, imam bolju i probavu..... razlog sto sam pocela piti urin je cista koju imam negdje oko bubrega velicine 18 cm..... dr je rekao da mi mora u cistu ubrizgati alkohol da je osusi , ja sam odustala jer sam htjela jos da probam sa urinoterapijom, normalno on to ne zna........ sto se tice ciste nemam nikakvih problema od nje ne boli me nista i ne smeta mi..... urinoterapiju koristim i za ispiranje usta imala sam problema sa zubnim mesom (desni) mnogo mi je pomogla....... imam ineku alergiju na licu dr kaze da je to pocetak rosace..... bila sam i kod dermatologa radio mi je laserom pet puta, bolje mi je , sad koristim i urnoterapiju i za to i nadam se d ace mi pomoci, pijem i mazem lice........volila bi da se neko javi ako je izlijecio nesta ........ i da se jave oni koji koriste urinoterapiju.....hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: URINOTERAPIJA upućen na snimanje debelog crijeva
PostPostano: ned maj 27, 2012 11:07 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned maj 27, 2012 10:54 pm
Postovi: 8
Pozdravljam sve forumaše, a posebno korisnike i zagovornike URINOTERAPIJE.
Bavim se Urinoterapijom oko 40 dana. Moji dojmovi su fantastični i mogu vam reći da se
odlično osječam. pijem samo jutarnji urin i to u neparnim gutljajima, a gotovo svakodnevno
se masiram sa ukuhanim urinom od kojeg sam se u početku osječao jako umorno i pospano.
Jedini problem na koji sam naišao je taj da sam zaboravio vršiti veliku nuždu, pa sam prije
tri dana primijetio u stolici obilnu količinu krvi. :( Danas sam pri nuždenju izbacio samo prozirnu sluz sa povremenim bolovima po cijelom stomaku.
Strah me sada da sam napravio u stomaku sranje tj. da sam ga izgorio ili tko zna šta uradio.
Otišao sam doktorici i dala mi je hitnu uputnicu na snimanje debelog crijeva.
Svaka primjedba i savjet su dobro došli.

_________________
Živi i zdravi bili


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: uto maj 29, 2012 8:19 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned aug 28, 2011 8:21 pm
Postovi: 14
..voda.... ma nemoj da te to brine , to sto si izbacio to je urin odradio svoje , a mozda si imao i unutarnje hemoroide pa to krvarenje , nemas razlog da brines samo nemoj dr da govoris da skoristis urinoterapiju oni nisu za to....... ja vi se svakako da vidimo st akaze dr.........imas li jos uvjek bolove u stomaku ....... i ja koristim urinoterapiju danas mi je 38 dan pijem tri puta dnevno po tri gutljaja i mazem lice sa odstajalim ne prokuvanim urinom, super mi je ....... neka se javi ko jos koristi .....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: uto maj 29, 2012 8:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned maj 27, 2012 10:54 pm
Postovi: 8
rigoleto... :D [-X u pravu si nisam ni išao na pregled iz razloga što mi je nakon drugi puta ... prestalo krvariti i prestao me boliti stomak. Sada imam normalnu s proštenjem na izrazu kašastu stolicu. Također sam primijetio cda su mi se zaokružili već odavno upali obrazi i da mi je lice jako crveno i puno krvi. Također sam urinoterapijom izgubio srce iz razloga šta ga više ne čujem da kuca u ušima. O tjelesnoj i sex... snazi ne trebam ništa posebno pisati jer se često lijepe stvari ne mogu dočarati, a kamo li opisati.. L.P iz Zadra \:D/

_________________
Živi i zdravi bili


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: uto maj 29, 2012 9:17 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned aug 28, 2011 8:21 pm
Postovi: 14
...voda.... super bas mi je drago samo nastavi piti i ja cu pa sta bude da bude dosad je sve ok nadam se da ce tako ostati i da cu se rijesiti i ciste , ali to cu tek znati u avgustu jer tad imam kontrolu, moram da kazem da sam imala i vrtoglavicu danima vise je nemam a i lupanje srca nemam vise bas kao i ti , ja sam kapala i u uho par dana, ispiram i oci ... ma nemam rijeci...........


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: uto maj 29, 2012 9:23 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri maj 23, 2012 1:28 am
Postovi: 8
Bas mi je drago da vi svi imate dobra iskustva.
Zasto je to kod mene onda tako bilo, da sam jednu kap stavila u casu vode, i kad sam progutala sam morala kasnjati jako, streslo me je.To moze biti psihicki, kad sam to pila i na to mislila sta ja to pijem.Onda jos i ide da se jako zakasljem. Ali zasto sam onda kratko vrijeme poslije toga dobila jake bolove u vratu, kasljanje, i nos mi je curio a i jedan dan sam imala temperaturu, a nisam ju vec sigurno 20 godina imala.
Sad ce mi to opet u glavi ostati, makar sam imala takvu volju da pocnem da to pijem, ali ovo lose iskustvo, sigurno necu moci da to pijem, jer cu valjda ocekivati da mi se dogodi ko i sada.

Neznam sta da mislis sada, pozdrav :)
Maja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 850 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 43  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 100 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz