Sada je: čet mar 28, 2024 12:58 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 850 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: čet jul 12, 2012 8:28 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jul 10, 2012 7:24 pm
Postovi: 2
kao prvo, hvala na odgovoru.

znam da su moje akne čisti rezultat onog što se unutra u meni događa, em hormoni divljaju em sam možda 'pun' itd itd... zato sam prošle godine i radio trodnevno gladovanje di sam bio samo na vodi i na sirovoj mrkvi, salati i kupusu. no i nakon tog mi se sve bilo nastavilo.

onda nakon tog sam uzo roaccutane jer je problem očito bio u hormonima - i evo, odradio i to i opet mi se izbacuju. manje neg prije, al dolaze sve češće i češće; nakupljaju se.

hrana je čista već godinu i pol dana... do nedavno nisam ni okusio slatkiš punih godinu dana (u zadnje vrijeme sam jeo slatkog, al stvarno ne puno i stvarno ne na duge staze). hranim se s masom povrća (uz svaki obrok) i zeleniša općenito, voće da ne spominjem... na vodi sam zadnje dvije godine, ni 's' od soka ni 'a' od alkohola. junk hranu tipa burek, hamburger, pizza i sl nisam okusio isto tolko. kolače odbijam, ne pušim ni cigare (znala je cca jednom u par mjeseci jedna 'prirodna cigara' uletit) itd itd i odricanja su stvarno velika već dugi niz vremena te stoga mislim da ni nisam tolko pun i zagađen i natrpan izunutra.

no svejedno, ukoliko je potrebno razmislio bi o tom klistiranju i pronašo negdje literaturu kako se to točno radi (malahov pretpostavljam) i odradio to.


i, da kažem, upravo sam se s vaticama natapko svježim urinom po sljepoočnicama za probu po prvi put, pa ćemo vidit kako će bit kroz par dana. usput ću pitat: koliko dugo to treba stajat na meni? eo stoji mi već 20ak minuta i mislim da je vjerovatno vrijeme da saperem to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: pet jul 13, 2012 3:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 13, 2012 3:50 pm
Postovi: 34
Može li urin koristiti kod proširenih vena? to je isto kožna bolest, ima li ko kakvih iskustva? mazati obično kao i akne?

Hvala za info, sam novi u urinoterapiji i sa tim počinjem danas \:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: ned jul 15, 2012 4:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 13, 2012 3:50 pm
Postovi: 34
Ako dajem obkladke ili povoje na žile/ranu/akne ali moraju stalno biti vlažni?

Šta ako dam preko noči i se osuše?

Hvala za odgovore


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sri jul 18, 2012 11:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 13, 2012 3:50 pm
Postovi: 34
Niko više ne gleda te teme? :D

U urinu je i amoniak. Nema nikakve opasnosti trovanja s amoniakom ako imaš urin u zatvorenom prostoru i se masiraš...?

Ima li tu ikoga? :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sri jul 18, 2012 2:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Ovde su uputstva za upotrebu:
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Z ... rapiju.pdf

Moraćeš i neku knjigu da pročitaš, ne samo da tražiš kratke odgovore.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: čet jul 26, 2012 2:56 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jul 30, 2011 7:24 pm
Postovi: 4
Zdravo,

Mozhete li mi reci koliko dana treba da prodju kako bih se pochelo sa urinoterapiju nakon rendgensku snimku? Ako juche je bilo rendgensko snimanje, valjda nakon 3 dana mozhe da se pochne?

Ja vec koristim urinoterapiju, ali pitam zbog moje mame.

Hvala unapred i pozdrav iz Makedonije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: čet aug 02, 2012 4:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 13, 2012 3:50 pm
Postovi: 34
AlekSS3 je napisao/la:
Zdravo,

Mozhete li mi reci koliko dana treba da prodju kako bih se pochelo sa urinoterapiju nakon rendgensku snimku? Ako juche je bilo rendgensko snimanje, valjda nakon 3 dana mozhe da se pochne?

Ja vec koristim urinoterapiju, ali pitam zbog moje mame.

Hvala unapred i pozdrav iz Makedonije.


najverovatnije može

a sada moje pitanje: ima li ko iskustva sa ispucalim usnama? da li se da lečiti urinom i kako?

ne piše i nijednoj knjigi ili po netu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: čet aug 02, 2012 4:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
http://www.female.hr/stop-ispucalim-usnama/404/

http://kulerica.blogspot.com/2010/11/me ... -usne.html

Probaj i maslinovo ulje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: uto aug 07, 2012 12:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 13, 2012 3:50 pm
Postovi: 34
mikikiki je napisao/la:
http://www.female.hr/stop-ispucalim-usnama/404/

http://kulerica.blogspot.com/2010/11/me ... -usne.html

Probaj i maslinovo ulje


hvala na odgovoru,

ima li ko iskustva sa lečenju urinom proširenih vena? da li se da lečiti urinom i kako?

ne najdem u nijednoj knjigi ili po netu...

Hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: uto aug 07, 2012 1:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Vidi ovo ako mozes da kupis i zavsices sve oko zdravlja.

A i oko hrane koju ces ozonirati kao i vodu. A tu vodu koristis za sve kao zamena za obicnu vodu.

Sto se tice vena prosirenih, to ozonirana voda odradi za 24 sata sa dve litre jake koncentacija ozona u vodi.

http://www.kupindo.com/Ostalo/10507761_OZONATOR


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: uto aug 07, 2012 7:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 13, 2012 3:50 pm
Postovi: 34
mikikiki je napisao/la:
Vidi ovo ako mozes da kupis i zavsices sve oko zdravlja.

A i oko hrane koju ces ozonirati kao i vodu. A tu vodu koristis za sve kao zamena za obicnu vodu.

Sto se tice vena prosirenih, to ozonirana voda odradi za 24 sata sa dve litre jake koncentacija ozona u vodi.

http://www.kupindo.com/Ostalo/10507761_OZONATOR


Hvala još jednom na odgovoru. Ali mogu prosirene nestati po upotrebi ozona u vodi?

Ne nađem ništa info na netu o uspehih ozona kod prosirenih vena :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: uto aug 07, 2012 8:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Covek od 87 god. ima prosirene vene (zacepljene vene) i potpuno senilan.Sa dve litre ozonirane vode sredio sutradan i vene potpuno,jer je ozon otopio sva zacepljenja i vise nije senilan.A noge su mu bile plave kako kaze njegova cerka, a sutadan su mu bile normalne( nisu bile vise plave)
Prosle nedelje sam cuo od njegove cerke da joj je otac dobro i da su mu noge bez prosirenih vena. A proslo je oko 3 meseca od kad je pio ozoniranu vodu.

Prosirene vene se dobiju zbog toga sto su negde zaceplene.A ozon sa lakocom otcepi sve i dolazi do bolje cirkulacije.

http://www.stil-magazin.com/clanak/broj ... e-i-lepotu


napisi na Google

ozon i prosirene vene

Vodu pijes a mozes da se i spolja mazes sa tom vodom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sri aug 08, 2012 5:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
Gdje se u Hrvatskoj moze kupiti ozonator i koliko kosta?

Ili jos bolje, ako se negdje moze kupiti nekoliko litara te vode, pa isprobati prije kupovine samog uredaja?

Da li tko prodaje vodu sa ozonom i koliko dugo traje litra, ako se samo pije?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sri aug 08, 2012 2:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
ovde mozes kupiti

http://www.aquafutura.net/Ozonator/Ozonator.html

Litru vode neznam da li je moguce kupiti ,osim ako neki tvoj prijatelj ima, pa ti namesti litru,dve za probu.

Ozonirana voda u otvorenoj posudi, u njoj ce biti oko pola sata ozona, uzatvorenoj posudi na svaki sat vremena ozona ima duplo manje.Pa je zato bolje popiti sto pre tu jednu litru pa praviti onda drugu.Posto ozon nije stabilan, brzo prelazi u kiseonik.Ozon nemoze da zaustavi ni jedan materijal.Prolazi kroz sve ali kroz staklo i aluminijum,nesto sporije prolazi.Ja sam namestio od maslinovog ulja flase i omoto oko deset slojeva alumunijumske folije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: čet aug 09, 2012 5:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
Taj kosta preko 5000kn.

Ovaj kosta 250kn.

http://www.njuskalo.hr/ostali-kucanski- ... as-2695702

Koja je razlika izmedu tih od nekoliko tisuca kuna i ovoga od 250kn?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: čet aug 09, 2012 11:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 13, 2012 3:50 pm
Postovi: 34
pogađam, da nije nov i zato nema jamstva...

može li ozon pomoći kod zuba, dlesni i izpadanja kose i kako? (piti kao za vene)?

a nije tako, da ozon škodi pljučima?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: čet aug 09, 2012 3:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
viewtopic.php?f=6&t=1052

Buckas u ustima sto duze i resio si sve probleme u ustima.Ako redovno koristis ozoniranu vodu ,vise nema ni pokvarenih zuba.Isto ti je i sa kosom.posle kupanja ,sipaj malo ozonirane vode i videces kako rasti kosa.Meni kazu da mi jako brzo rasti kosa,a pre je opadala tako da sam pomislio da cu biti celav,ali sva kosa mi je na glavi.Isto tako je i sa nogama.Pre cetiri god. pocele su da mi se znoje noge.Danas menjam carape jednom nedeljno a pre svaki dan dva para sam menjao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: pet aug 10, 2012 5:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
mikikiki, moze jos nekih savjeta za sta se sve koristi.

Recimo, kako se pije tj koliko vode na dan?

Koliko prije/poslije jela, za vrijeme jela, kolicina, itd.
Koliko je previse na dan, koliko mjeseci?

Da li se pije odmah ili se malo voda ostavi da odstoji?

Da li se smije praviti u sobi ili vani?

Iid.

Sta god ti padne na pamet \:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: uto sep 04, 2012 2:05 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet feb 03, 2011 12:35 pm
Postovi: 3
pozdrav svima :)

nakon iscrpnog citanja svih ovih 39 stranica, i masu druge literature vezanu za ciscenje organizma, sirove prehrane i urinoterapije, voljela bi dobiti i vas iskustveni savjet ili samo misljenje..

znaci, od 1.08. sam na sirovoj prehrani, jer sam radila pripremu za 10 dnevni post na svjezim sokovima, tijekom kojeg sam se klistirala svaki drugi dan, sad mi je zao da nisam znala ovo za klistiranje urinom al nikad nije kasno.. Iskustvo posta je tema za sebe ali ono sto mi sad nije jasno nakon nesto vise od mjesec dana sirove ishrane i temeljitog ciscenja postom i uklanjanja svih mogucnih otrova, ja sam i dalje uzasno umorna i ne osijecam bas neke posebne fizicke dobrobiti (promjena mnogih percepcija i stvari u glavi definitivno). Spava mi se dosta, energija mi je i dalje dosta down, fali mi kava i dalje da se razbudim.. i prije sam imala dosta dobru probavu..koza nista puno drugacija.. imam glavobolje (kojima nisam sklona).. manjak motivacije za rad..

dali je moguce da je moje tijelo samo sporo i da sam samo i dalje u procesu ciscenja, i da nekima treba malo duze da vide neke osjetne promjene i rezultate ili ipak nesto ne konzumiram dovoljno ili krivo. Mjesam voce i povrce blederom, uglavnom blitvu koristim kao zelenje. Pijem ujutro i navecer po zlicicu konopljinog ulja i med 5 tibetanaca (5 sjemenki), radim tibetance, jedem znaci sirovo voce i povrce i shejkove razno raznih kombinacija.. Ubacila sam od jucer i algu spirulinu u nekim tableticama (bio&bio) kao zbog b12. Smuckana sam vise od svih informacija pa ne znam dal negdje grijesim ili u svemu pretjerujm :) samo strpljivo u biti treba :)

Inace od rodjenja imam dijagnozu obostrani reflux (vracanje urina iz mjehura nazad na bubrege) i oslabljenu funkciju bubrega i taj problem da mi se urin iz mjehura vraca u bubrege zbog presirokih kanala, uz brojne operacije su mi to probali suziti, da se on manje vraca na bubrege.. Sto po njihovoj logici znaci da je taj urin iz mjehura uzasno toksican i da mi on unistava bubrege.. tako su mi barem ispricali.. danas imam dosta slabe bubrege (po funkciji kao) i ostecene (bez parenhima i sl.) iako nemam nekih znatnijih fizickih problema, osim manjka energije, i problem da mi se mjehur ne prazni do kraja nego zbog urina koji ostaje unutra imam sklonost razvoju bakterija, upalama mjehura pa i bubrega.
Odavno sam odlucila da zelim svemu tome stati na kraj, al me tijelo uvijek nekako iznenadi i lupi. Vec dugo godina prakticiram i meditacije i svaki moguci oblik rada na sebi na koji sam naisla, nacitana sam tollea i slicnih tematika, osho is my fav, radila sam i proces prisutnosti micheala browna, svasta sam probala i svasta sam procitala i uvijek idem sve dublje, percepcija i svijest se stalno mjenjaju i expandiraju.

Da ne duljim, zanima me sta mislite o toj mojoj "bolesti" - dali po svemu sto sam procitala o urinu to znaci da me cjeli zivot krivo ljece..? i da to uopce nije trebalo ljeciti? jer naravno da su me unistili kroz period od 1g-15g sa mnogobrojnim operacijama, ljekovima, rengenima, mucenjima raznoraznim u vidu pretraga.. I kako su ti moji bubrezi onda propali? Jer su mi oni rekli da ih je ubio urin a kasnije su oni s godinama jos propali, zbog ljekova i nacina zivota, jer sam nakon 15te odbijala pomisao da sam bolesna i to mi se popelo na vrh glave pa sam teen period zivila ko da sam najzdravija na svijetu, normalno jeduci, pijuci i lagano drogirajuci..svega po malo, iako nisam nikad pretjerivala jer sam negdje u kutku glave ipak znala da nemam skroz zdravo tijelo.

ugl. htjela bi poceti piti taj jutarnji urin, a onda i poceti s klistiranjem urinom.. ili da obrnuto?
znaci cekati da se malo ohladi i popiti 3 gutljaja? znaci to bi trebalo da se pije svakodnevno i redovito da bi se postigli rezultati.. moj cilj je detox, ciscenje od sluzi, ph ravnoteza, energetski balans i otklanjanje umora.. i kapala bi u oci, imala sam gadnu upalu oka godinu dana, koja je sad kao ok, al uvijek osijetim to oko kao vise umorno.. Dali za kapanje u nos oci i to bolje prokuhani? Dal jednom kad se prokuha taj urin moze stajati vise dana? npr napuni se bocica od kapi za oci i koristi dok se ne potrosi?

dali se u biti urinoterapija preporuca samo onima koji se kao zdravo hrane ili oni samo imaju vece ucinke?

unaprijed zahvaljujem svima na misljenjima i osvrtima
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: uto sep 04, 2012 4:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
honda je napisao/la:
pozdrav svima :)

nakon iscrpnog citanja svih ovih 39 stranica, i masu druge literature vezanu za ciscenje organizma, sirove prehrane i urinoterapije, voljela bi dobiti i vas iskustveni savjet ili samo misljenje..
:love3:


Nisam iz medicinske struke, pa nema smisla da diskutujem o tvom problemu sa bubrezima, ali na osnovu onoga što sam čitala, preporuka bi bila da koristiš Brojsov čaj za bubrege strogo se pridržavajući uputstva (pošto si na sirovoj ishrani, nema potrebe da ti naglašavam da dok piješ čaj treba da budeš na veganskoj ishrani) i da u sezoni lubenica i dinja (koja je nedavno završena), treba u ciklusima po 10 dana samo njih da jedeš, opet radi čišćenja bubrega. Svake godine odradi barem 3 ovakve kure tokom letnjeg perioda, pogotovo što si tolike godine koristila lekove. Trebalo bi zbog njih i jetru da očistiš.

Što se tiče kafe - droga kao i svaka druga, nije uputno naglo da prestaneš sa konzumacijom (zbog toga ti se javljaju glavobolje). Pogledaj website dr. John-a McDougall-a, naći ćeš kratke video filmove koji tretiraju odgovarajuće probleme (mislim da ima i temu "kafa").

Sledeće pitanje je da li si gladna? Unosiš li dovoljno hrane u toku dana? Nekome odgovara da naglo uvede potpuno novi režim života i ishrane, a nekome više odgovara postepena promena. Znam da je meni u početku bilo nedovoljno da na zelenim kašastim sokovima budem sita do ručke, morala sam obavezno orašaste plodove da grickam, kako bih zavarala glad. Danas opušteno na dve velike čaše ZKS (oko 7 dl) sačekam ručak i pritom nemam onu vučiju glad koju sam nekada osećala.

Urinoterapija - videćeš kad budeš čitala Malahova, Armstronga i Martu Kristi da svaki autor ima nešto svoje i da često kad ih porediš dolazi do nepodudaranja u tvrdnjama. Neko će ti reći da urin nema potrebe da se pije, jer ga želudačni sokovi neutrališu i ne može ništa korisno da uradi u organizmu, da akcenat treba staviti na masaže, jer se putem kože, koja ima veliku površinu, najbolje apsorbuje.

Ja ga koristim na sledeći način: prvi jutarnji urin, od srednjeg mlaza uzmem 3 gutljaja (možeš da kreneš sa jednim pa da povećavaš). Vodi računa da treba da bude neparan broj gutljaja i bez pauze između njih. Sipam ga u veliki plastični špric i nalijem u sinuse (modifikacija jala neti-ja, sipam u jednu nozdrvu, nagnem glavu tako da urin iscuri kroz suprotnu; pa onda to isto uradim sa drugom nozdrvom). Lepo čisti sinuse i ušne kanale i ne stvaraju se krmelji. Zatim izmasiram lice, vrat i šake, a ako preostane još urina, onda ga umasiram u noge (masiram dok se ne osuši). Sa lica isperem nakon 5-10 minuta.

Ja bih u oči i nos ukapavala isključivo svež urin (nema potrebe da čekaš da se ohladi, što pre ga koristiš to bolje). Ukuvani ima veću koncentraciju soli, tako da mislim da će ti biti prejak i za oči i za sluzokožu nosa, a o mirisu da ne govorim.

Za lečenje urinoterapijom, preporučuje se što kvalitetnija ishrana (tj. veganska), ali po netu ćeš naći svedočenja ljudi koji su osetili benefite i dok su bili na mešovitoj ishrani, a vremenom su počeli da postepeno uvode promene.

Obavezno pročitaj knjige ona tri autora čija sam ti imena navela. Videćeš na primer da Armstrong sprovodi minsko gladovanje kod ozbiljno bolesnih pacijenata, ali da nakon izlečenja, vraća meso u ishranu i podsmeva se veganima. Sve savete koje ćeš pročitati uzmi sa rezervom, nikada kao apsolutne postulate. Trudi se da zdravorazumski proceniš šta treba da radiš i na koji način.

Srećno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 850 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz