Sada je: sub apr 27, 2024 9:22 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 850 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 39, 40, 41, 42, 43
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: pet feb 07, 2020 2:23 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 31, 2019 9:01 am
Postovi: 12
Draga moja "Tragom_ptice_dodo" , tacno je da je moshus izvucen iz jaja jelena, ali to je jedna vrsta, ima ih vise vrsta za Tvoju informaciju, i pravi se i iz urina kamile, lame, i drugih juznoamerickuh ovaca...ali to je sad apsolutno nebitno. Sto se tice urina naucno je dokazano da pored vode urin sadrzi uglavnom minerale, hormone i enzime koji nisu stetni za telo.Organizam moze ponovo da iskoristi mnogo ovih materija.
Urin je jednostavno zdrava tecnost koja je isflitrirana iz krvotoka. Ono sto je, u jednom trenutku bilo deo krvi, moze se naci i u urinu deilc sekunde kasnije. Odredjene supstance bubrezi filtriraju iizlucuju kao sirov materijal koje telo moze iznova da apsorbuje ispijanjem ili masiranjem. Bubrezi filtriraju stotine litara krvi po danu (otprilike 1700 litara).Najveci deo isfiltriranog urina je takozvani „prvi urin“ koji se direktno reapsorbuje u krv. Visak supstanci i krajnji proizvodi azota i metabolizma proteina, zajedno sa vodom, formiraju jedan ili dve litre izlucenog urina.
Cak i ako pretpostavimo da se otrovne materije mogu naci u urinu, to ne znaci da su one, kada se unesu u organizam, obavezno stetne. Ako su ovi otpadni proizvodi organizma prirodni (na primer ako ne sadrze hemijske ostatke lekova itd.), oni se mogu iskoristiti za proizvodnju antitela koja su od ogromne vaznosti za organizam.U stvari, tako se postizu homeopatski i izopatski efekti. Urin je neka vrsta informacione kartice koja belezi stanje krvi. Kada se informacija ponovo unese u telo, telo moze da, na tu informaciju,odreaguje pravilno i veoma precizno. U tom pogledu, telo je neverovatno napredan i inteligentan sistem. Mi vidimo kako ovaj sistem precizno funkcionise kod zivotinja: zivotinje nisu ugrozene otrovima jer lizu svoje rane. One ne rade to samo da bi ocistile svoje rane, vec da bi unele „informaciju povrede“ u telo tako da ono moze pravilno da odreaguje. Osim toga, creva ne apsorbuju sve supstance koje konzumiramo,vec mogu da naprave selekciju. U odredjenoj meri, ona izaberu sta je korisno telu, a ostatak izbace kroz fekalije. Bakterije u crevima
neke supstance pretvaraju u druge supstance koje telo moze da iskoristi ili bolje apsorbuje u izmenjenom obliku. To je slucaj sa ureom. A urea u krvi uneta preko urina se pretvara u veoma korisnu supstancu glutamin.
Ispijanje urina koji sadrzi neku kolicinu mikroorganizama se ipak moze smatrati neskodljivim.
Mi neprestano jedemo, pijemo i udisemo bakterije. Veliki broj bakterija je trajno naseljen u nasem organizmu i generalno nas ne cine bolesnim.Prepuručuje se blagi oprez kada su u pitanju infekcije bubrega,besike i mokracnih kanala. U ovim slucajevima broj bakterija moze biti veoma veliki i ponekad se moze pojaviti talog u urinu. Cak i tada, neki urinoterapeuti, kao što je Armstrong,preporučuju ispijanje takvog urina.
Urin je odlican antiseptik. Svez urin je sterilan i samim tim je odličan za rane. Stari urin sadrzi amonijak i druge supstance koje garantuju pobedu nad infekcijama i ja sam se uverio na sebi i na drugima. A sto se tice bolova pri koriscenju, to su normalne pojave, jer paraziti se ne daju tako lako ukloniti i izbaciti i burno raguju na deo oraganizma kroz bol, otok, akne, crvenilo, ili na ceo organizam kroz tempereaturu ili neku burnu reakciju, a to je samo dobar pokazatelj da su na putu izbacivanja iz tela, jer urin deluje dok ga poptuno ne izbaci iz tela, dok lekovi deluju drugacije, oni umire ili uspavaju bol, a nama je lakse, medjutim parazit je i dalje tu i ceka svoj trenutak, dok lekovi ne oslabe neki drugi deo tela, jer hemja tako funkcionise. Ovo je skolski primer objasnjenja.
Jos jednom da naglasim da smo svi mi iskusili urinociklus jos kao fetusi u materici. Skoro devet meseci, mi smo pili sopstveni urin u obliku amnionske tecnosti. Ova tecnost je imala ogroman znacaj na razvoj nseg organizma. Ispijanje urina nam svakako nije nepoznato. Medjutim racionalno razmisljanje je u potpunosti potisnulo mnogo prirodnih ljudskih instikata.
Zao mi je sto o urinu tako mislis, jer sam siguran da gresis, medjutim izbor u zivotu je samo nas, kao i sam zivot, i ovo sto pisem je sve potkovano dokazima tudjim, a i mojim. Ja inace igram u folkoru i desavalo su mi se razne povrede, medjutim posle skoro dva meseca upotrebe urina (tek pionir u upotrebi) osecam se mnogo mladje i poletnije od svojih vrsnjaka, a i mnogo mladjih. Povreda vise nema, igram kao momak (od 57 leta). Ustajem lak, cio, pun energije... sa osmehom u novi dan. Primecujem ogromnu razliku pre i posle urina, tako da me cude tvoji zakljucci. Inace draga moja, urin ne ide sa lekovima,,, ili urin ili lekovi... mesanja nema ni slucajno. Mozda zato i mislis da je sranje, jer lekovi ponistavaju njegov pozitivan efekat i predpostavljam daju mu odvratan ukus. Pokusaj stavljati pod jezik tri kapi, dok ne ostavis lekove, a onda kreni sa ispijanjem kako treba, ako hoces i zelis da budes zdrava. To je jedini put do zdravlja, kad je urin u pitanju, a kad ga pravilno koristis, on ti vremenom pokaze pravi put i nacin ishrane i sto je najvaznije, pokaze svoj benefit u najboljem svetlu. Mislim da je zdravlje najbolji i najpametniji izbor, a i na prvom mestu. Ima ona narodna,,, ZDRAV COVEK IMA HILJADU ZELJA, BOLESTAN SAMO JEDNU. Srecno i puno zdravlja ;-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: pet feb 07, 2020 10:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
E pa o tome ti pricam, ja ne mogu piti svoj urin jer u njega unosim svakakve lijekove, pocev od lijekova za srce pa nadalje ...
Kako god dr. nek svako radi sta mu odgovara i nek svako misli kako hoce da misli, svi smo individue i svako ima razlicito iskustvo.
Sretno <3

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sub feb 08, 2020 8:45 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 31, 2019 9:01 am
Postovi: 12
Draga moja, uz duzno uvazavanje i postovanje, Ti ipak nisi izabrala pravo lecenje, nazalost... I bas mi je zao zbog toga, ali mozes da probas sa " Lugolovim rastvorom" on moze i sa lekovima, kombinacija joda i kalijum-jodida. Ja sam moje roditelje ubedio da ga koriste, i siguran sam da ce im biti bolje,. Lek je bio odobren do 1980 god, onda ga je farmakoindustrija naglo zabranila i povukla iz upotrebe, jer je broj bolesnih naglo opao i napravljena je ogromna steta, koja traje do dan danas. Rastvor se pravi u apotekama, i veoma je jeftin.JOD JE UNIVERZALNI DODATAK PREHRANI KOJI NAM OMOGUCAVA DA BUDEMO SAMI SEBI ISCELITELJI. ON JE ESENCIJALNA HRANJIVA MATERIJA ZA DOBRO ZDRAVLJE, JEDNOSTAVAN LEK ZA RAZNE FIZICKE I MENTALNE POREMECAJE, EFIKASNO SREDSTVO ZA DETOKSIKACIJU I ANTISEPTIK,i LECI BUKVALNO SVE. Lugolov ratvor se uzima u pocetnoj dozi 2 kapi, a onda se povecava do 5 kapi u casi mlake ili vode svako jutro, pomesane sa kasicicom prirodnog meda i kasikom jabukovog sirceta, mada se moze uzimati i posle jela u casi soka. Ne bih zeleo da ispadne kao reklama, ali dok ne probas neces znati koliko je dobro. Pozdrav i svako dobro .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: ned feb 09, 2020 9:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Koristim Lugolov rastvor ali nikad ga nisam pio. Uvek sam ga malo namazao na podlakticu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: ned feb 09, 2020 6:48 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 31, 2019 9:01 am
Postovi: 12
Rajko, probaj da ga pijes, za 3-4 dana ces osetiti poboljsanje, priliv energije, bolje raspolozenje. Slucajno znam coveka koji je imao velikih problema sa prostatom, i jos gomulu zdravstvenih problema, pio saku lekova dnevno, setali ga doktori godinama , mokrio krv, menjao lekove, terapije i to sve po savetima doktora, koji su samo znali da kazu "nastavite dalje",dok nije saznao za "Lugolov rasvor". Posle samo 4 dana koriscenja rastvora, prestao je da mokri krv, a posle mesec dana prostata se normalizovala. Doktori su se cudili, i odmahivali rukom, jer oni samo to i znaju zato sto su nauceni tako, bez namere da ih vredjam. Evo sad ce godinu dana, covek svaki dan uz rucak uzima dve kapi u casi vode i nijedan antibiotik vise ne uzima. Kod profilakse preporuka je poceti sa 12,5 mg Lugolovog rastvora sto iznosi 2 kapi dnevno, a kod bolesti su razlicite doze do maksimalno 200-300 mg, zavisno koja je bolest u pitanju.Osobama koje boluju od hipertireoze ili dijabetesa savjetuje se oprez, one bi trebale zapoceti s uzimanjem rastvora u manjim dozama, 1-2 kapi, svaki drugi dan. U toku pojacanog uzimanja Lugolovog rastvora moguci su simptomi detoksikacije tela poput vrucine, znojenja i lagane glavobolje. Uz uzimanje dovoljne količine tecnosti, ovi simptomi prolaze u roku 2-3 dana. Ako postoji alergijai na jod, ne treba koristiti Lugolov rastvor. Problemi koje leci su sledeci:
slabi nokti
depresija
suva kosa, opadanje kose
promuklost
neredovni ciklus
usporeni otkucaji srca
hladne ruke i noge
teškoce s gutanjem
letargija
neplodnost
rana menopauza
grlobolja
osjećaj hladnoce
suva koza
visoki holesterol
retke obrve
slabo pamcenje
gojaznost
prostata
gusavost
grip, prehlada
celavost (utrljavanje 3 meseca)
akne
Protiv glista kod pasa i macaka
Fibrocisticne dojke / ciste na jajnicima
Trovanje hranom/paraziti
Hronični bronhitis
Kandida
Rak (Dr. Brownstein je koristio doze od 200 mg pa sve do 300 mg za rak prostate i rak dojke s metastazama. Kod raka pluća koristi se putem inhalatora.

Inace ja uzimam 3 kapi, uporedo sa urinoterapijom, a planiram sledeci mesec da podignem na 5. Ni jedan lekar vam nece odobriti njegovo uzimanje, nego ga uzimate na svoju odgovornost,. Pisao sam zasto i kako je zabranjen i izbacen iz upotrebe i koja je steta napravljena, koja jos UVEK traje. Za vreme cernobilske katastrofe, koristili su ga za dezinfekciju vode i blokiranje radioaktivnog joda, kao i za prevenciju oboljenja stitne zlezde, jer ona prva oboli pod dejstvom radijacije, i mnogi zivoti su spaseni. Simptomi nedostatka joda ukljucuju grceve u misicima, hladne ruke i stopala, sklonost debljanju, losu memoriju, zatvor, depresiju, edem, mijalgiju, slabost, suvu kozu i lomljive nokte i mnoge druge...
Lugol Jod izbacuje iz igre Vaseg doktora i farmaceutsku industriju, a njima se to nikako ne svidja jer zele da budemo dozivotno zavisni o njihovim lekovima. Oni su svesni da je uz mali trosak sa Lugol Jodom moguce eliminisati skupe odlaske kod doktora i u laboratorije pa se tako izbegava dozivotna zavisnost o njihovim lekovima ( drogama ).
Nisu oni izgradili svoje carstvo bilijardama dolara tako što su bili ljubazni ili glupi..., i zato su zabranili taj prirodni element, dodatak hrani, elementarni jod, koji je presudan za nase zdravlje.

Doktori i apotekari se trude da nas uvere kako sav jod koji vam je potreban dobijate iz morske ribe ( ako pojedete 9 kg na dan zajedno sa svom zivom – Hg , koju riba sadrzi ) ili iz veštačko jodirane bele soli. Još ce vas ubediti da je uzimaje dodatnog joda toksično i opasno za upotrebu...
U stvari, jod je bio smatran plekom za sve kod svih bolesti, dok ga nisu iskljucili iz igre.
Dobitnik Nobela dr. Albert Szent Gyorgi, doktor koji je otkrio vitamin C je napisao: „Kada sam bio student medicine, jod se u obliku kalijumovog joda koristio kao univerzalni lek. Niko nije znao kako Jod sve leci, ali Jod je radio nesto i lecio vrlo dobro, bolje od svih drugih lekova. Vazno je napomenuti da je obicna kuhinjska so slab izvor joda , tu se Jod nalazi u malim količinama i krije se da jod isparava iz soli dok se nalazi na kuhinjskom stolu. Moze se raspravljati o optimalnoj dozi joda, ali brzo bi se slozili da je Jod apsolutno neophodan za zdravlje stitne zlezde kao i jajnika, dojke i prostate i td...
Osim povecanog rizika za rak dojke kod zena s manjkom joda, postoji uverljiv dokaz da manjak joda povecava rizik od raka stitne zlezde.
Ovo je samo nekoliko razloga zbog kojih bi svako trebao da se zainteresiresuje za uzimane Joda. U vremenu sve veceg izlaganja otrovima svima nam je potrebno vise, a ne manje joda jer on ima vrlo specificno zastitno delovanje protiv nekoliko uobicajenih otrova kao sto su flor i bromid, a pomaze pri eliminisanju olova i zive iz tela i tako nam odrzava dobro zdravlje. Cak se nekada dok je bio afirmisan rutinski dodavao u hleb. Ima toga jos mnogo da se pise o Jodu , ovo je ukratko kako sami sebi da pomognemo da se izlecimo i da odrzavamo nase zdravlje, jer naglasavam ZDRAVLJE JE NA PRVOM MESTU, i zapamtite dobro sve treba proveriti i biti uključen dirtektno u svoje zdravstveno stanje, traziti, zahtevati, jer njih nije briga za nas, mi smo za njih samo brojke. Pozdrav sa osmehom :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: ned feb 09, 2020 11:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Hvala na odgovoru. Mada sam potpuno zdrav. Koristim urinoterapiju, hidrogen i Lugolov rastvor mažem na kožu.
Inaće ne jedem meso osim ribe.

Kad sam naišao na Lugolov rastvor video sam preporuku da se maže na ruku. Tako organizam sam upije koliko mu treba.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: pet feb 21, 2020 9:44 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 31, 2019 9:01 am
Postovi: 12
Zanimljivo je sto se na temu urinoterapje niko vise ne javlja, sem par nas, a tema je veoma interesantantna i veoma me interesuju iskustva drugih... Gde su oni clanovi od pre 5,6,7...10 godina. Da li su jos uvek na terapiji, i kako se osecaju, ili su batalili!? Ili sam ja zakasnio, pa je ovo prevazidjena tema, za njih... mada ZDRAVJLE nikada nije prevazidjena tema. I eto posle nekog vremena upotrebe urinoterapije o kojem sam pisao, pa ne bih da se ponavljam, na dobrom sam putu da ubedim jos dve osobe da krenu sa urinoterapijom. Nazalost oboje su secerasi, i rado bi se skinuli sa insulina, jer kad covek proba svasta-nesto, i to traje, a rezultata nema, onda je on na sve spreman. Citao sam da u nekim slucajevima dijabetesa urin deluje, da su se ljudi izlecili i da sada zive normalno, jer urin prvo cisti telo, uklanja sve prepreke i blokade u njemu i konacno obnavlja vitalne organe, kanale i celije, nakon sto ih bolest unisti. Obicno su secerasi ljudi na sirovoj hrani, a to je prvi preduslov za urinoterapiju, jer sam to vrlo dobro shvatio (sta jedes to i dobijes). Dovoljno je i jedno parce mesa, i to se odma oseti. Medjutim kod bolesnih ljudi problem su lekovi koji u sinergiji sa urinom deluju cak i pojacano. S' tim u vezi voleo bih da se javi neko slicnih ili istih problema, da li je uspeo da se izleci i kako, jer svaka pomoc je dragocena, a urin je po meni lek BROJ 1, jer to nam je od Boga dato i od prirode... i VELIKA je steta sto ga ljudi ne primenjuju, a izmedju ostalog ovaj forum i sluzi da edukuje ljude. Unapred zahvalan :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sri apr 15, 2020 5:27 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri apr 15, 2020 5:01 am
Postovi: 1
Pozdrav. Dali mogu raditi urin terapiju, i uzimati Lugov rastvor (u usta) u isto vreme, ili je bolje izabrati samo jedan da ih ne mesam?

Isto, gde je najbolje nabaviti Lugov rastvor? Pretpostavljam da nije svaki produkt istog kvaliteta.

Nemam diabetes ni navodno problem sa stitnom zlezdom, ali imam agresivnu bolest koja i dalje nije diagnozirana, a ulazi vec u zadnju (opasnu) fazu agresivno, svake godine 3 puta se pojaca i u kvantitetu muka i u snazi (Ovo je vec 6-ta godina). Simptoma preko 30 imam, ali najrelevantniji su bol srca (i drugi problemi srca), zapaljene grudi, pluca, mucnina, nateknuta koza-zglobovi-glava, temperatura svaki dan dodje-prodje, padanje u nesvest, nesanica i jos puno kreativnih muka koje se smenjuju sve jace i jace, ili sve odjednom. Raspad celog sistema. Svi pregledi do sada ne pokazuju pozitivne rezultate, osim ociglednosti simptoma i da ima puno nepravilnosti sa srcem.
Jako verovatno zbog zracenja (radijacije), gde je sve krenulo... ukratko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: čet apr 16, 2020 2:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Ja bih lično uzimao odvojeno. Kad uzimaš urin onda je organizam opterečen viškom supstanci iz urina koje su već izbačene iz organizma.

Lugolov rastvor ja nanosim na kožu. Tako organizam sam upije koliko mu treba. Ja sam ga kupio u Beogradu u jednoj apoteci ispod skupštine.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Urinoterapija
PostPostano: sri jan 04, 2023 7:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Probala sam ja taj urin dok nisam shvatila da je to sranje. Kako da pomognem sebi sa necim sto tijelo izbacuje iz sebe? To je otrov,kao i govna. Da je Bog htio onda bi to srkulisalo kroz organizam kao krv.


par godina me nema na temi, vidim zagovnalo se poprilichno, ono nije da nije bilo sranja i dok je tema bila najaktivnija na podforumu Zdravlje al sad se bash sere naveliko

Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
No, mokraca je inace pominjana i u vradzibnama i magijski ritualima i to crnomagijaskim. Najcesce se koristi kad imas pakt sa djavolom. Krv, mokraca i sve necistoce....


u vradzbinama i magijskim ritualima i to crnomagijskim,
( ovde cu dodati - uuuu jebote - da bih isposhtovao tvoj napor i trud da tim "crnomagijskim" dodatkom poplashish ljude da je urinoterapija neshto strashno, greshno i djavolsko pa chak mozda i Pakt sa Djavolom, ovde mora opet ono uuuuuuuu jebote ),
se koriste i druge stvari, recimo voda, poneko voce, poneka biljka itd, da ne prichamo o magijsko-kanibalistichkim ritualima koji su mejnstrim i deshavaju se svake Nedelje za vreme mise u crkvama gde se pije Isusova krv (simbolichki pretstavljena crvenim vinom) i jede Isusovo telo (predstavljeno komadicem hleba)/
Pa ajde onda da batalimo i hleb i vino i voce i povrce i vodu i vazduh, kojcenamkurac sve to kad se koristi u magijskim ritualima i to crnomagijskim, i jope' uuuuuu jeboteeeee :toothy2:

KRV??? evo imam predlog, od svega shto sam prochitao dosad u zivotu, a cito sam mnogo, matere mi mile :angel4: nigde nisam sreo podatak da se u magijskim pa i crnomagijskim ritualima koristi ANTIFRIZ, pa ti lepo kad ti zatreba krvi za transfuziju spichi Antifriz u krvotok, i to onaj jachi za -40C, da se nekako izbavish tog Pakta sa Djavolom, jer, Boze moj, Krv se koristi u magijskim ritualima a bogami i crnomagijskim, uuuuuuu jebote :angel4:


P.S.
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Ne znam sta da ti kazem...


ovo je davno odgovoreno od drevnih mudraca pa cu samo da ti prenesem tu mudrost:
Kad ne znash shta da kazesh - onda cuti. :read:

:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 850 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 39, 40, 41, 42, 43

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 103 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz