Sada je: sub apr 27, 2024 12:23 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Za praktikante REIKIJA
PostPostano: sub apr 11, 2020 9:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Otvaram ovu temu namijenjenu za praktikante reikija tj. reikiste, one koji se već inicirani u sustav, zbog potrebe razmjene iskustava i međusobne podrške.
Molim sve koji nisu praktikanti da informacije o reikiju potraže na temi na ovom forumu viewtopic.php?f=6&t=300


Zahvalna sam galaksiji što omogućava ovu komunikaciju.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Za praktikante REIKIJA
PostPostano: sub apr 11, 2020 9:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Dragi reikisti.
Kako sam ja već neko vrijeme (pet-šest godina) u samoizolaciji kao učitelj reikija, ne kontaktiram s drugim reikistima.
Ovim putem vas molim za suradnju, razmjenu mišljenje i iskustava.

Prilikom meditacije "spajanje neba i zamlje" nailazim na iste prepreke već više vremena.
Prvo da pojasnim meditaciju:
Sjedneš na stolicu, uspraviš kičmu, ruke na bedra. Dišeš, ulaziš u sebe, kroz krunsku čakru
Izvedeć malu Taiositičku orbitu tri puta minimalno (spojiš čakre s unutrašnje strane tijela, redom od čeone prema dolje do korijenske, uz kičmu godre, napraviš krug do čeone, u glavu, izdahneš...možeš vrtiti simbole, prvi ili sve redom, ili samo kružiš energijom koju vizualiziraš u kao traku bijele svjetlosti ili zlatne svjetlosti, ovisi -kako ti dođe)
Nakon Taoističke orbite ulaziš u srčanu čakru iz nje ideš kroz korijensku i u središte Zemlje koja se obično prikazuje kao crvena i užarena, onako kako smo učili u školi, ili se prikazuje kao šuplja kugla, kao unutrašnja Zemlja (nevžno koja se v izija ukazuje)
Iz središta Zemlje podiže se energija (obično kao traka svjetslosti crvene boje) kroz slojeve Zemlje do naše korijenske čakre (Hui Jin točku) , ravno kroz sredšnju liniju (linija hare) do krunske čakre, do ID točke pa do središta svemira tj izvora koji se obično pokazuje kao bijela svjetlost, nekim ljudima kao Krist (kristova svijest) raširenih ruku . Zatim se ta energije istim putem kroz krunsku čakru i korijensku čakru spušta do središta Zemlje i opet natrag...ponavlja se desetak puta. ili koliko tko izdrži. Pri tome se osjeća jaka navala energije, valovi vrućine, a ako osoba ima nešto što treba očistiti prvo idu hladni valovi pa topli .


Nakon ovog uvoda koji je bio potreban da znamo na što mislim, moje iskustvo i pitanje za praktikante:
Prilikom prvog silaska do središta Zemlje naiđem na barijeru u obliku omotača oko središta , izgleda kao crni oblak, gusti. Takva barijera nalazi se na dva mjesta na putu natrag, i kad se diže prema izvoru, još jedan sloj na granici aure i jedan na granici atmosfere Zemlje, još jedan na višoj razini. Nakon nekoliko vježbi, barijere se počnu razgrađivati.

Shvatila sam da dugo nisam sudjelovala u grupnoj transmisijskoj meditaciji koja je nekad išla utorkom u 17,45 i da dugo nisam radila energetske tretmane Majke Zemlje.

I da mi je teško održavati razinu "energetske čistoće": ne ljutim se, ne brinem se, ne žalim se, ne prosuđujem, ne osuđujem, zahvalna sam, i pošteno radim svoj posao.

Predlažem da se dogovorimo za termin zajedničke meditacije ili ako netko zna da je takav već dogovoren neka ovdje stavi informaciju.

Budite dobro i zdravo!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Za praktikante REIKIJA
PostPostano: sub apr 11, 2020 9:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Transmisijska meditacija se izvodi u mom gradu svakog cetvrtka u 19h. I to traje godinama tako.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Za praktikante REIKIJA
PostPostano: pon apr 13, 2020 6:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Još traje? U mom gradu nema više...zato i pitam...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Za praktikante REIKIJA
PostPostano: pon apr 13, 2020 6:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
arwen dor je napisao/la:
Još traje? U mom gradu nema više...zato i pitam...

Ali mi meditiramo od kuce

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 87 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz