Sada je: čet mar 28, 2024 4:18 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Artroza i povišeni pritisak
PostPostano: pon jan 16, 2017 2:11 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 20, 2010 9:22 pm
Postovi: 21
Pozdrav svima na forumu :love9:

Pisala sam ranije o problemu sa kolenom, zalečila sam desno koleno preparatom koji je sadrzao glukosamin, hondroitin, hyaluron i MSM, zalečenje je trajalo pet godina. U medjuvremenu se pojavio problem sa povišenim pritiskom na nervnoj bazi te sam na koleno i zaboravila pošto me nije više mučilo. Već godinu dana imam problem sa levim kolenom ali sada je problem sledeći, imala sam napade panike sa lupanjem srca (pre dve godine) odredili su mi terapiju za to koju redovno koristim medjutim svaka novina koju unesem u organizam mimo terapije meni povisi pritisak za vrlo kratko vreme tako da imam kolekciju kupljenih preparata koje samo gledam a meni je sve lošije. Sada me bole noge, otiču i pojavljuju se vene, osećam kako nešto krči sebi prolaz kroz vene. Izbacila sam slatkiše koje inače obožavam, počela da menjam ishranu kako bih nekako izbacila te povišene kristale, uzimam ujutru toplu vodu sa biološkim jabukovim sirćetom, kupila kokosovo ulje za kuvanje, hladno presovano maslinovo ulje, laneno ulje, razne semenke,... ali osim skinutih tri kilograma nema poboljšanja.
Da li neko ima pametan savet za mene?
Ne znam da li na terapiju za povišeni pritisak negativno može delovati glukosamin, hondroitin i MSM?
Imam i preparat koji se sastoji od koncentrata čkoljki sa glukosaminglikenom, plus D-glukosaminsulfat i hondroitinsulfat sa dodatcima vitamina E, B6, B12, C i folnom kiselinom, koji se takodje bojim da uzmem.
Imam i Prolinax kombinaciju od L-Prolina i vitamina C koji takodje samo posmatram.
Hvala unapred
Srdačan pozdrav :help:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Artroza i povišeni pritisak
PostPostano: čet jan 19, 2017 3:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
Može i kraće od pet godina. Meni je za artroze koljena trebalo tri mjeseca.
Svako jutro natašte smiješati žlicu kurkume, žlicu gheeja i žlicu smeđeg šećera i pojesti. Doručak tek kad se javi glad. Za vrijeme ta tri mjeseca bi trebalo izbjegavati("izbjegavati" je pristojna riječ, ali zapravo podrazumijeva 100% posvećenosti) sva sladila i sve masnoće koje nisu i u tom ayurvedskom preparatu. Bilo bi dobro(sa manje ortodoksije) izbjegavati i žitarice i meso i jesti što više sirovih namirnica. Voda(ne sokovi, juhe i slično nego čista voda), koja učini da hrskavica u zglobovima nabubri, je neophodna u većim količinama. Bez vode ni kurkuma ne može ništa. I...to je to. :-)
Lijekovi, čak i od prirodnih, prerađenih, "koncetriranih" sastojaka, nisu dobri ako nisu upakirani sa svim svojim sastojcima koji ih okružuju u izvornoj biljci. "Koncentrati" su skupi i besmisleni. Sve drevne tehnike iscjeljivanja su spore i dostižne. "Brze" tehnike su besmislene, jer organizam ima svoj prirodni ritam, narušavanje kojega proizvodi nove bolesti.
Zasada toliko. :-)


Sent from my iPad using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Artroza i povišeni pritisak
PostPostano: ned okt 22, 2017 12:13 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub okt 21, 2017 4:48 pm
Postovi: 8
Da li si probala čaj od peršuna za obaranje visokog pritiska? Ja ga koristim povremeno i uvek mi spusti pritisak. Negde sam pročitala da dnevno treba da se piju 3 šolje čaja, mada je to meni previše. Sa dve šolje drastično spustim pritisak, bude i niži od 120/80. Čaj se kuva tako što u litar provrele vode staviš šaku peršuna, pustiš dva-tri ključa, skloniš i poklopiš. Meni uvek pomogne kad ga pijem.
A za hrskavicu kolena sam pila goveđi želatin i pomogao mi je. Povredila sam koleno na steperu i bolelo me je godinama kad hodam, pa sam posle samo jedne ture želatina sredila problem i od tada me više ne boli.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz