Sada je: čet mar 28, 2024 7:17 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kamen u zucnoj kesi
PostPostano: čet jun 18, 2015 9:55 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 06, 2012 5:17 pm
Postovi: 4
Da li je neko uspeo da izbsci kamenje u zucnoj kesi...gladovanjem ili nekom metodom koja je opisana kod Malahova ? Ili na neki drugi nacin ali da zna iz konkretnog slucaja?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kamen u zucnoj kesi
PostPostano: uto aug 23, 2016 5:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Bludni sin je napisao/la:
Da li je neko uspeo da izbsci kamenje u zucnoj kesi...gladovanjem ili nekom metodom koja je opisana kod Malahova ? Ili na neki drugi nacin ali da zna iz konkretnog slucaja?


Lek je jednostavan i delotvoran - sok od limuna u maslinovom ulju. Kolicina limuna zavisi od konstitucije organizma i velicine kamena.

Licno sam imao veoma izrazen taj problem - morao sam da se pridrzavam za kvaku od vrata pored kreveta dok sam ustajao iz njega. Zato sam duplirao dozu limuna i za par dana sve je nestalo ... osecaj nadutosti pri odredjenim pokretima i slicno. Dakle neke preporuke o kolicini bi bile - uzimajte limuna sto vise, ali da vam ne smeta zelucu, zato se i dodaje maslinovo ulje. Tajming uzimanja je 3x dnevno 15-ak minuta pre obroka, da organizam prihvati limunsku kiselinu kao hranu i da je prosledi ka zucnom kamenu.

Kamenje se inace ne izbacuje nego nestaje usled delovanja kiseline, topi se...

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kamen u zucnoj kesi
PostPostano: sri aug 24, 2016 3:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
Mozes dateljnije opisati postupak , doze, uzimanje itd,

Ili ima negdje na internetu vec objasnjeno?
Mozda neki forum gdje ljudi pisu iskustva i savjete?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kamen u zucnoj kesi
PostPostano: sri aug 24, 2016 6:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
boki je napisao/la:
Mozes dateljnije opisati postupak , doze, uzimanje itd,

Ili ima negdje na internetu vec objasnjeno?
Mozda neki forum gdje ljudi pisu iskustva i savjete?


Ako bih precizirao doze, gledao bih na ljude kao na automobile, a nisam automehanicar... :)

Rekoh u prethodnom da doziranje zavisi od konstitucije organizma, godina starosti, osetljivosti zeluca i jos mnogo faktora. Probajte sa malim kolicinama soka od limuna, recimo 1/2 limuna, pa povecavajte istu dok vam ne zasmeta - a onda je smanjite sledeci put, ili povecajte kolicinu maslinovog ulja...

Bitno je da se limun sa uljem pije 15-tak minuta PRE jela, da takva kombinacije udje samostalno u krvotok, bez svega ostalog cega ima u svakoj hrani.

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kamen u zucnoj kesi
PostPostano: sri aug 24, 2016 9:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
...i zaboravih:

ISTIM, limunom i maslinovim uljem, se leci i kamen u burezima - bar ga je moj drugar tako eliminisao...

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kamen u zucnoj kesi
PostPostano: čet aug 25, 2016 4:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
ultraKeen je napisao/la:
boki je napisao/la:
Mozes dateljnije opisati postupak , doze, uzimanje itd,

Ili ima negdje na internetu vec objasnjeno?
Mozda neki forum gdje ljudi pisu iskustva i savjete?


Ako bih precizirao doze, gledao bih na ljude kao na automobile, a nisam automehanicar... :)

Rekoh u prethodnom da doziranje zavisi od konstitucije organizma, godina starosti, osetljivosti zeluca i jos mnogo faktora. Probajte sa malim kolicinama soka od limuna, recimo 1/2 limuna, pa povecavajte istu dok vam ne zasmeta - a onda je smanjite sledeci put, ili povecajte kolicinu maslinovog ulja...

Bitno je da se limun sa uljem pije 15-tak minuta PRE jela, da takva kombinacije udje samostalno u krvotok, bez svega ostalog cega ima u svakoj hrani.


Gledao sam malo po internetu i negdje se kaze iscjedeni limun, dok se na drugim mjestima kaze da se cijeli limun stavi u blender (izblenda tj usitni limuc) i onda dodaje ulje.

Koji je nacin tocan?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kamen u zucnoj kesi
PostPostano: čet aug 25, 2016 6:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
boki je napisao/la:
Gledao sam malo po internetu i negdje se kaze iscjedeni limun, dok se na drugim mjestima kaze da se cijeli limun stavi u blender (izblenda tj usitni limuc) i onda dodaje ulje.

Koji je nacin tocan?


Kora od limuna ne smeta AKO se limun ubere sa svog drveta, ali ako se kupi, onda je vrlo verovatno prskan ko zna cime da ne bi trulio, tako da je sigurnije iscediti limun. Takav isprskani limun se moze prepoznati po masnom i klizavom dodiru.

Ko je u dilemi kako s'limunom - neka cedi njegove polovine... :)

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz