Sada je: čet mar 28, 2024 8:57 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Sta se samnom desava?
PostPostano: ned apr 08, 2012 2:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Od pre nekog vremena, recimo da tome ima pola godine okvirno govoreci, desava mi se nesto sto licno nazivam "strahoviti senzibilitet".

Pocelo je pre mnogo godina kada sam slusajuci neku muziku koja mi se jako svidja, odjednom osetio bukvalno talase jeze, ali ne celog tela onako globalno, vec su oni polazili iz glave i sirili se iz nje kao iz nekog centra po celom telu - radijalno, i to u ritmu same muzike!

Zatim sam kasnije stekao mogucnost da tu jezu sam izazivam bez nekog spoljneg podsticaja tipa eto muzike, vec sopstvenom voljom; kazem u sebi "strahoviti senzibililitet" i evo jeze koja krece iz glave radijalno...

Kasnije, sto je ta sposobnost bila izrazenija, javio se jos jedan fenomen: sa tom jezom dolazile su i suze, same od sebe, koje nije moguce voljno zaistaviti. Naravno da mi je bilo neprijatno da zbog toga drugima pricam o tome ... uobicajena predrasuda da je sramoda da musko pusti suzu.

Mozda bi sve i ostalo na tome da se pre kojeg meseca nije pojavilo nesto novo. Na YouTube-u sam slucajno (?) naisao na jedan kratak klip reklamnog karaktera:

http://www.youtube.com/watch?v=g3XFH5fw7ng

koji - eto upravo sada videh! - je uklonjen od strane valda onoga ko ga je stavio (zasto?).

Naravno da sam taj klip ranije odmah povukao kod sebe na disk, zbog loseg iskustva da vredne stvari nestaju sa YouTube-a - ali ga nisam uspeo da odgledam ni dan-danas do kraja! Zasto? Zato sto ta jeza i te suze pocnu da naviru u meni takvom zestinom kao nekakva oluja da je u pitanju! U prvom gledanju sam mozda odgledao 1/4, ali sad ni toliko ne mogu...

Sadrzaj klipa bi se mogao definisati kao "sirite dobrotu prema nepoznatim ljudima oko sebe" kroz raznorazne primere sa bukvalno ulice...

Sada, kada vidim da toga vise nema na YouTube-u, sve mi postaje jos znacajnije ... zagonetka kao da postaje time jos veca!

Sta se to samnom desva - ???

(napomena: nisam neko senzibilno deriste od malo godina, za koji mesec ce mi biti 60-ta)

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se samnom desava?
PostPostano: ned apr 08, 2012 3:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
ultraKeen je napisao/la:
Od pre nekog vremena, recimo da tome ima pola godine okvirno govoreci, desava mi se nesto sto licno nazivam "strahoviti senzibilitet".

Pocelo je pre mnogo godina kada sam slusajuci neku muziku koja mi se jako svidja, odjednom osetio bukvalno talase jeze, ali ne celog tela onako globalno, vec su oni polazili iz glave i sirili se iz nje kao iz nekog centra po celom telu - radijalno, i to u ritmu same muzike!

Zatim sam kasnije stekao mogucnost da tu jezu sam izazivam bez nekog spoljneg podsticaja tipa eto muzike, vec sopstvenom voljom; kazem u sebi "strahoviti senzibililitet" i evo jeze koja krece iz glave radijalno...

Kasnije, sto je ta sposobnost bila izrazenija, javio se jos jedan fenomen: sa tom jezom dolazile su i suze, same od sebe, koje nije moguce voljno zaistaviti. Naravno da mi je bilo neprijatno da zbog toga drugima pricam o tome ... uobicajena predrasuda da je sramoda da musko pusti suzu.

Mozda bi sve i ostalo na tome da se pre kojeg meseca nije pojavilo nesto novo. Na YouTube-u sam slucajno (?) naisao na jedan kratak klip reklamnog karaktera:

http://www.youtube.com/watch?v=g3XFH5fw7ng

koji - eto upravo sada videh! - je uklonjen od strane valda onoga ko ga je stavio (zasto?).

Naravno da sam taj klip ranije odmah povukao kod sebe na disk, zbog loseg iskustva da vredne stvari nestaju sa YouTube-a - ali ga nisam uspeo da odgledam ni dan-danas do kraja! Zasto? Zato sto ta jeza i te suze pocnu da naviru u meni takvom zestinom kao nekakva oluja da je u pitanju! U prvom gledanju sam mozda odgledao 1/4, ali sad ni toliko ne mogu...

Sadrzaj klipa bi se mogao definisati kao "sirite dobrotu prema nepoznatim ljudima oko sebe" kroz raznorazne primere sa bukvalno ulice...

Sada, kada vidim da toga vise nema na YouTube-u, sve mi postaje jos znacajnije ... zagonetka kao da postaje time jos veca!

Sta se to samnom desva - ???

(napomena: nisam neko senzibilno deriste od malo godina, za koji mesec ce mi biti 60-ta)


Pa, vjerojatno ti se događa što i mnogima ovdje - buđenje.
:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se samnom desava?
PostPostano: ned apr 08, 2012 3:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 27, 2011 6:15 am
Postovi: 46
Lokacija: Innerspace
@ultraKeen

Cestitam =D>
Sa svojih 60 god, poceo si da rastes. Samo napred i bez straha, to sto osecas je tek pocetak, mladost je pred tobom (nije sarkazam kada kazem).

Vise o tome imas i na ovoj temi, pa prelistaj iskustva drugih

viewtopic.php?f=7&t=35

Pozdrav!
:hello2:

_________________
Nismo in svesni svoga dana ako nismo svesni cesto nevidljivih sitnica u njemu koji nas cine velikim - OSECANJA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se samnom desava?
PostPostano: ned apr 08, 2012 3:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Lampa je napisao/la:
Pa, vjerojatno ti se događa što i mnogima ovdje - buđenje.
:glasses7:


Cuo sam naravno za 'budjenje', ali me interesuje da li i drugi imaju te fenomene slicne mojima? Da li postoje razne vrste i koje budjenja?

Voleo bi da upoznam nekoga sa slicnim fenomenima kao mojim.

I ima jedan detalj: ranije, prilicno davno sam u vise navrata eksperimentisao sa nespavanjem, jer mi niko nije mogao da daa logican razlog zasto moramo da smo izvesno vreme bez svesti - pa da vidim sta se desava kada se to izostavi... a svasta se desavalo...

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se samnom desava?
PostPostano: ned apr 08, 2012 3:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
pravda013 je napisao/la:
@ultraKeen

Cestitam =D>
Sa svojih 60 god, poceo si da rastes. Samo napred i bez straha, to sto osecas je tek pocetak, mladost je pred tobom (nije sarkazam kada kazem).

Vise o tome imas i na ovoj temi, pa prelistaj iskustva drugih

viewtopic.php?f=7&t=35


Uh, takvih slicnih primera kod mene ima odavno... :) od pre recimo 20-30 godina mi se svasta dogadjalo. Imam negde u detalje opisano sta sve. Ja to shvatam kao "koincidecije" koje tim sto su vece prestaju da bivaju to sto ta rec znaci. Vidim da se u zadnje vreme za to upotrebljava izraz "sinhronicitet", sto je mozda/verovatno blize istini, posto se koincidecija "trosi" kao terminoloska odrednica kada je ima u vecoj kolicini.

Recimo oduvek mi je bilo lako da nadjem parking u Beogradu, jednostavno se odvezem tamo gde je prazno mesto, pa kazem nekome ako je samnom "ovo je moje mesto"... :) ... nasta se taj obicno nasme...

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se samnom desava?
PostPostano: ned apr 08, 2012 6:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
Pojačan senzibilitet. Dao bih ti jedan praktičan savet iz ličnog iskustva, nemoj mnogo da se vezuješ za te senzacije koje preživljavaš. I nipošto zbog toga nemoj da se smatraš posebnim. Ljudi smo i vrlo lako se umislimo. Proživljavao sam to i dan danas mi se to dešava kada osetim istinu, ali se ne vezujem za taj osećaj. Prihvatio sam ga i živim sa njim kao da je nešto najnormalnije. To je tek početak, dešavaće ti se produbljivanje tog stanja, ali samo ako se ne umisliš da je to nešto posebno, tj. ako se ne vežeš za svoj rast. Poniznost je ključ beskraja.

Pozdrav

_________________
Kliberko Vasiljevic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se samnom desava?
PostPostano: ned apr 08, 2012 7:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 10, 2010 7:57 am
Postovi: 141
pun mi je k.... svega :blob:

_________________
moja parola za bolju svjes: ni tacke ni zareza to sam sad smislio samo da mi se odrzat :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se samnom desava?
PostPostano: pon apr 09, 2012 4:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
glibonja je napisao/la:
pun mi je k.... svega :blob:


Sta te muci?

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se samnom desava?
PostPostano: pon apr 09, 2012 10:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet feb 24, 2011 1:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: 5D
Desava ti se podizanje svesti na visi nivo.
Poceo si da vibriras na visoj frekvenciji te si zbog toga postao senzibilniji,cula su ti ojacala.Tu "jezu" koju osecas je prana,chi,zivotna energija.A suze shvati kao neko prociscenje,ponovno radjanje.Dobro je i zdravo pustiti suze da teku,to ti omogucava da se oslobodis stare energije koja se nakupila unutar tebe.
Meni se to sa parking mestom desava redovno.Kada dodjem na parking i jednostavno znam gde je moje mesto.Desava mi se da kada udjem u autobus,uvek stanem pored nekoga ko ce da ustane za par minuta,i ja lepo sednem i uzivam.Jednostavno znam kada ce neko uskoro da ustane.:D Desava mi se jos sto sta.Sinhronizacije su kod mene ko dobar dan.
Mislim da prisustvo velikog broja sinhronizacija znaci da smo postali uskladjeni sa ljudima i sa svim ostalim bicima i sa samom planetom Zemljom.To znaci da polako postajemo kao jedna globalna familija.Postajemo JEDNO.
Sinhronizacije nemoj da shvatis,kao sto je vec neko rekao,da si poseban ili izabran.Zapravo niko nije poseban niti izabran.Na netu postoji gomila gurua i ljudi koji misle da su nesto posebno i koji misle da su izabrani da spasu svet.Svet spasavamo SVI ZAJEDNO u interakciji jedni sa drugima.U interakciji jedni sa drugima mi ucimo o sebi i na taj nacin podizemo nasu svest na visi nivo.
Budi skroman i smiren.Sve sto radis i mislis neka bude bazirano na ljubavi bez prethodnog proracuna i bez ocekivanja da ce ti se nesto vratiti.Siri ljubav,pozitivno razmisljaj i uzivaj u svakom trenutku.

:love3:

_________________
Love & Light


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se samnom desava?
PostPostano: pon apr 09, 2012 4:48 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 17, 2011 10:17 pm
Postovi: 15
Moj osobni savjet je da ako je osjećaj negativan da ga jednostavno razbiješ tought feald terapy - om. Treba ti manje od 5 min, evo ti link: http://www.tapping.com/videos.html

A ćini se da je i ova metoda (PSTEC) korisna ali taping će biti dovoljan:
viewtopic.php?f=6&t=4075

Javi jeli upalilo. Sritno. :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se samnom desava?
PostPostano: pon apr 09, 2012 6:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 01, 2012 3:27 pm
Postovi: 120
Jasmina je napisao/la:
Desava ti se podizanje svesti na visi nivo.
Poceo si da vibriras na visoj frekvenciji te si zbog toga postao senzibilniji,cula su ti ojacala.Tu "jezu" koju osecas je prana,chi,zivotna energija.A suze shvati kao neko prociscenje,ponovno radjanje.Dobro je i zdravo pustiti suze da teku,to ti omogucava da se oslobodis stare energije koja se nakupila unutar tebe.
Meni se to sa parking mestom desava redovno.Kada dodjem na parking i jednostavno znam gde je moje mesto.Desava mi se da kada udjem u autobus,uvek stanem pored nekoga ko ce da ustane za par minuta,i ja lepo sednem i uzivam.Jednostavno znam kada ce neko uskoro da ustane.:D Desava mi se jos sto sta.Sinhronizacije su kod mene ko dobar dan.
Mislim da prisustvo velikog broja sinhronizacija znaci da smo postali uskladjeni sa ljudima i sa svim ostalim bicima i sa samom planetom Zemljom.To znaci da polako postajemo kao jedna globalna familija.Postajemo JEDNO.
Sinhronizacije nemoj da shvatis,kao sto je vec neko rekao,da si poseban ili izabran.Zapravo niko nije poseban niti izabran.Na netu postoji gomila gurua i ljudi koji misle da su nesto posebno i koji misle da su izabrani da spasu svet.Svet spasavamo SVI ZAJEDNO u interakciji jedni sa drugima.U interakciji jedni sa drugima mi ucimo o sebi i na taj nacin podizemo nasu svest na visi nivo.
Budi skroman i smiren.Sve sto radis i mislis neka bude bazirano na ljubavi bez prethodnog proracuna i bez ocekivanja da ce ti se nesto vratiti.Siri ljubav,pozitivno razmisljaj i uzivaj u svakom trenutku.

:love3:



:love3: :love3: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se samnom desava?
PostPostano: pon apr 09, 2012 6:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
zrinski je napisao/la:
Moj osobni savjet je da ako je osjećaj negativan da ga jednostavno razbiješ tought feald terapy - om. Treba ti manje od 5 min, evo ti link: http://www.tapping.com/videos.html

A ćini se da je i ova metoda (PSTEC) korisna ali taping će biti dovoljan:
viewtopic.php?f=6&t=4075

Javi jeli upalilo. Sritno. :occasion5:



Osecaj nije negativan, naprotiv ... ali je neobican. Ne bi nista da "kvarim", neka ostane ovako kako jeste. Ne osecam potrebu ni zelju da toga nesta, ustvari mi je prijatno sto je sve tako...

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se samnom desava?
PostPostano: pon apr 09, 2012 7:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet feb 24, 2011 1:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: 5D
ultraKeen je napisao/la:
zrinski je napisao/la:
Moj osobni savjet je da ako je osjećaj negativan da ga jednostavno razbiješ tought feald terapy - om. Treba ti manje od 5 min, evo ti link: http://www.tapping.com/videos.html

A ćini se da je i ova metoda (PSTEC) korisna ali taping će biti dovoljan:
viewtopic.php?f=6&t=4075

Javi jeli upalilo. Sritno. :occasion5:



Osecaj nije negativan, naprotiv ... ali je neobican. Ne bi nista da "kvarim", neka ostane ovako kako jeste. Ne osecam potrebu ni zelju da toga nesta, ustvari mi je prijatno sto je sve tako...


Fino.
Uzivaj i probaj da odrzis to stanje sto je duze moguce. :D
Interesuje me da li ti pulsiraju ledja,sake i stopala?
Da li nekada imas osecaj kao da ti pulsira celo telo?
Da li si postao osetljiv i na najmanji zvuk?
Ne razmisljas o proslosti a ni o buducnosti,jel tako? :)

_________________
Love & Light


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se samnom desava?
PostPostano: pon apr 09, 2012 7:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 01, 2012 3:27 pm
Postovi: 120
Probaj sa nekom vezbom disanja, nadjes najudobniji polozaj za tebe krenes sa opustanjem i pusti neka te vodi osecaj, oslobodi se misli..u pocetku ce da ti deluje ](*,) sto se misli tice, ali vremenom ces i to savladati, a posle ce poceti da ti se sklapaju delovi, naucis da citas znake ida ih pratis, a sve ce te voditi ka jednom cilju :love3: ...meni je sa svim tim stvarima krenulo prosle god, mada sam neke stvari osecala iranije ali nisam im pridavala znacaja.. :hello2: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se samnom desava?
PostPostano: pon apr 09, 2012 10:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Jasmina je napisao/la:
Interesuje me da li ti pulsiraju ledja, sake i stopala?
Da li nekada imas osecaj kao da ti pulsira celo telo?
Da li si postao osetljiv i na najmanji zvuk?


Cini mi se da ne, ne bi rekao "da sam dotle dosao" u vezi pulsiranja... :)

Ne ni za osetljivost na zvuke ... sem da me "pogadja" odredjena vrsta muzike, ustvari muzika Anda, Inka ... evo samo na pomen te dve reci krece jeza ... i ostalo sto jedva zaustavljam. Ubedjen sam da mi prethodno iskustvo vuce poreklo odatle. Pre dve godine, a evo i sada, imam neku jaku zelju, prosto potrebu, da odem u Patagoniju ... neznam zasto me to ime jako privlaci. Pre dve godine sam kupio knjigu, putopis nekoga ko je tamo bio ... cak sam nasao i starinski kozni kofer za put tamo...


Jasmina je napisao/la:
Ne razmisljas o proslosti a ni o buducnosti, jel tako? :)


Neznam sad' u kom smislu razmisljanje...?

Proslost me sigurno ne zanima, svrstavam sebe u one koji gledaju samo napred, u buducnost. Valda sam zato dosta citao SF, trazio u njima nove ideje. Recimo serijal "Kapija" me se jako dojmio. Ko je citao, znace o cemu je rec...

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se samnom desava?
PostPostano: pon apr 09, 2012 10:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet feb 24, 2011 1:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: 5D
Ok.
Kao sto sam rekla,probaj da odrzis to stanje sto je duze moguce.
I budi usidren u SADA.
:hello2:

_________________
Love & Light


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se samnom desava?
PostPostano: pon apr 09, 2012 10:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet feb 24, 2011 1:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: 5D
E,da..ima jedna dobra peruanska grupa Alborada.
:hello2:

_________________
Love & Light


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se samnom desava?
PostPostano: pon apr 09, 2012 11:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Jasmina je napisao/la:
E,da..ima jedna dobra peruanska grupa Alborada.
:hello2:


Malo su mi vise razigrani ti Alborada... :)

Moja je muzika recimo ova:

http://www.youtube.com/watch?v=eAEAwgz8k3U

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se samnom desava?
PostPostano: čet apr 12, 2012 6:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Danas mi je bio opet jedan od "onih" dana kada se sve uklapa, kada je sve oko mene sinhronizovano ... sve sam našao što sam tražio na buvljaku a dinara nisam imao kada sam izašao iz njega, skoro svi semafori su mi se otvarali na vreme ... nekako je oko mene bila neka tiho-radosna harmonija...

A onda na kraju - plavo nebo kao što odavno nije bilo tako, a po njemu oni pravi grudvasti oblaci kao nekada, ne ovi novi štraftasti od avionskih tragova koji ne nestaju pa prave onu beličastu izmaglicu kada se razrede ... a ispod neba reka, široka, moćna...

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta se samnom desava?
PostPostano: sub okt 20, 2018 7:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Ovaj post sam zapoceo 08.Apr.2012, a danas je 20.Okt.2018, dakle od pre oko 6,5 godina, i od tada do danas mi se izdesavala tolika gomila neverovatnih stvari da pomisljam da ih sve popisem po secanju u 3 kategorije:
- FENOMENI
- CUDA
- SINHRONICITETI
gde je razlika izmedju prva dva u tome sto su fenomeni trajnog karaketra a cuda trenuta, prolazna.

Da li neko mozda ima drugaciju podelu svega neobicnog?

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz