Sada je: sub apr 27, 2024 10:32 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Alkohol i droge
PostPostano: ned dec 11, 2005 6:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Prvo jedno kratko pitanje: pijete li i u kojim količinama, kada i gdje te zašto?
Svoj osvrt na sve to, što je objektivniji moguć.

Alkohol je, realno gledano jedan od najvećih poroka novoga svijeta, tim više što je legalan i pristupačan svakome bilo gdje, čak i maloljetnicima (njima pogotovo). Koliko je uopće moguće da osoba koja teži jednom duhovnom životu (koliko god se nekome to činio cliche pojam) pije? Ja po sebi, i duboko u sebi znam, da to i nije baš toliko kompatibilno jedno s drugim. Možda bi i bilo da osoba ne živi užurbanim životom nego sve što radi je da se bavi "duhovnim disciplinama", čita što voli, vježba i uživa te ponekad nešto u umjerenim količinama popije. No danas svi znamo da nije baš tako. Ja si u prosjeku jednom tjedno stvarno dozvolim "malo više" pivi, do mjere da se stvarno opijem. Već duže vrijeme se ne "razbijam" u cugi, iako je i ta faza postojala (i to na početku srednje :shock: hehe). Nema više ni negative, ni hard feelingsa, stvarno je velika uživancija nekad se s ekipom naći i popit veće količine pive, zezat se i tako, sve u zdravom tonu recimo. No sljedeći dan se doslovce osjeti da je organizam iscrpljen, da je potrošena ogromna količina energije, da je tijelo slabije no što bi možda inače bilo. Ovo je jedna prilično osjetljiva tema, pogotovo za ljude koji prakticiraju ritualno vikend ispijanje, najviše zato što ne mogu biti toliko objektivni.

Koliko je pametno uopće nastaviti umjereno piti, pogotovo u "studentskim godinama", kada se zna da je to totalno ustaljena i općeprihvaćena pojava. No opet, nije li gotovo uvijek ono opće ustaljeno upravo jako loše? Ja mislim da je. Al' teško je uvijek biti objektivan i nekad se baš ide tom nekom lakšom linijom, mada ona nije baš uvijek bolja. Zato me zanima što vi imate o tome za reći, možda izmjeniti pokoje iskustvo itd.

Dobro došle su i društvene, isto kao i potpuno znanstvene činjenice o alkoholu, njegovom djelovanju i utjecaju.

I još za kraj bih dodao, da su upravo mnogi, čak i ezoterici bili skloni popit veće količine, gledajte samo jednog Gurđijeva hehe... (i pritom uopće ne opravdavam pijenje kao takvo nego iznosim samo činjenice bez
vrijednosnih sudova) ;).

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 7:23 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Rijetko, obično neke proslave, svadbe... ponekad netko nešto slavi pa si malo pipijemo, ali sa stilom.

U biti, izbjegavam kad god mogu... jer mi sve manje paše u zadnje vrijeme. Nekad sam i tulumario skoro svaki dan. Prošle te godine. Ali, iskusio sam i to. Svi to prođu.

Jedinu stvar koju smo otkrili zanimljivu za alkohol... napili smo se prije godinu dana u lokalnom kafiću, i dođem kući i popijem 2 dl koloidnog srebra - i za 15 minuta TRIJEZAN !!! Fenomenalno. Doduše, alkohol je bio u krvi, ali se "pamet" vratila, nije bilo "pijanog efekta".

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 8:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Moram nabavit to srebro čim prije :mrgreen: :D

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 11:10 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ništa sem vode(obične i mineralne),te zelenog čaja,bez obzira na (ne)priliku.
U veljači 2006. bit će pet godina da je tomu tako.


Dado, svaka čast!

=D>

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 8:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 25, 2005 9:29 am
Postovi: 84
smatram da su tablete najveci porok novog svijeta
pogledajte malo oko sebe.
inace radim vino sam i gustam u 1 dcl na dan ko malo prase
naravno ima dana kad se slavi ..hedonizam cisti 8) i nista vise


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 7:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Zalomi se ponekad , ali sve manje .
U stvari vrlo rijetko zadnjih par godina
Prije je bilo drž , daj , nedaj i ostalo . :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 7:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Nikad se nisam napio, alkohol ne pijem, davno probao vino i pivo i ne bi vise HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 11:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
pijem, al mi škodi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 12:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Kako volim vlastito iskustvo kao mjerodavno, upustio sam se u avanturu ispitivanja krajnjih granica! Umalo je pošlo po zlu! No, tek prava muka je bila dosegnuti tu granicu. proces vraćanja u normalu nije bio tako težak, ustvari, najvrednija je samokontrola koja se stjeće, i to velika! Teren je užasno klizav, i samo je za prave borce! Gotovo da se može mjeriti s drogom!
Rijetko kad se hvalim, no odradio sam nekolicinu eksperimenata na sebi s kojima se stavrno mogu pohvaliti! Borba s tim stvarima nikako nije jednostavna, i nikako je nebi preporučio nikome ko nema stvarno istinsku volju samo eksperimentirati! Volja i cilj, koji se u nekom momentu izgube, jako su važni, a i motiv također! Sve preporuke i prakse oficijalne medicine, zastarjele su i lagano za muzej! Jedino što pomaže je osoba sama, primjereno educirana! No, to i nije tema ovdje!

Sada popijem samo u izuzetnim prilikama, čašu nečega, iz običaja,a takvih prilika je sve manje, jedna do dvije u par godina!

usput, ako netko ima problem, tu sam! 8)

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 12:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Alkohol je štetna i toksična tvar koja se u organizmu pretvara u još toksičniju tvar- aldehid. Mučnina i glavobolja dolaze zbog trovanja aldehidom. Aldehid se pretvara u octenu kiselinu koja se razgrađuje na ugljični dioksid i vodu. Šta se prije alkohol razgradi manje je toksičan. Sam alkohol ima depresorna svojstva. Tj umrtvljuje živčani sustav. U malim količinama ga pobuđuje, ali stvarno samo u malim. Djeluje na to da poremeti rad stanica. Djelovanje mu je povezano sa sedativima, pojačava njihovo djelovanje pa se pretpostavlja da djeluje na sličan način. Zna se da poremeti ravnotežu stanične membrane. (zaštitna ovojnica stanice preko koje komunicira s okolinom).Točan način se još ne zna bar za sada. To kao da netko dođe i snažno nas potrese. Tako alkohol djeluje na stanice. Kod nekih ljudi izgleda jača psihičke sposobnosti. Poznajem neke ljudi koji imaju telepatske sposobnosti a pod alkoholom im se te sposobnosti pojačavaju. Kako i za?to ne znam ali uvjerila sam se na mnogo primjera. A ima i poslovica IN VINO VERITAS koja znači slično kao i ona šta trijezan misli pijan radi, ali možda bi se i mogla protumačiti da neki bolje mogu vidjeti istinu kad su pijani. Osobno baš ne volim piti jer mi bilo kakva veća količina jako naškodi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 1:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Kako god, to nikome nista dobro nije donjelo.
Ali je simpaticno koliko danas ljudi je svesno toga a ipak konzumiraju alkohol. Cak i pre no sto ga probaju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 2:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Slavisa je napisao/la:
Kako god, to nikome nista dobro nije donjelo.
Ali je simpaticno koliko danas ljudi je svesno toga a ipak konzumiraju alkohol. Cak i pre no sto ga probaju.


Da,
znaju, pise im i opet uzimaju. Dokaz koliko im je um programiran i kontroliran, tu jos ide golem postotak mentaliteta žrtve. Gdje ces bolje, Zombij i pol.
Sami ratuju protiv samih sebe.

Izuzetno su uspjesni procesi zombifikacije cijelog stanovnistva ove planete.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 6:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
kwizac je napisao/la:
smatram da su tablete najveci porok novog svijeta
pogledajte malo oko sebe.


Misliš na "bombone"? MDMA and that stuff?
To svakako jest najveće zlo (ili jedno od najvećih, bar što se supstanci tiče), ali je toliko izvan kategorije, da čovjek koji uzima to (ili je makar nekad aktivno uzimao), danas vjerojatno nije dovoljno normalan i pametan da bi mogao ovdje nešt pametno reći. Tako da nećemo sad "izvlačiti" alkohol, koji sam po sebi nije zanemariv čimbenik u durštvu, dapače.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 6:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Grunfer je napisao/la:
Nikad se nisam napio, alkohol ne pijem, davno probao vino i pivo i ne bi vise HVALA


Zakon.
Dado i ti ste mi novi uzori :mrgreen:.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 8:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
I ja bi se ugurao u uzore :D , ako je 15 godina dovoljni staž bez alkohola :oops:

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 8:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Ja sam neko vrijeme razmatrao cinjenicu da ne pijem.
Tad sam shvatio da bi to bio radikalno OPS potez jer bi vecina radnika Zagrebacke pivovare bili otpusteni.
Nisam im to mogao uciniti....

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 10:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Opojna sredstva djeluju na prirodne supstancije i njihove receptore u mozgu i remete njihov rad. Većinom se radi i dopaminu i serotoninu. Kokain djeluje na izlučivanje dopamina, LSD, meskalin, psilocibin i još slični na izlučivanje serotonina. Amfetamin ili jedna od vrsta amfetamina MDMA također djeluje na izlučivanje serotonina s tim da pojačavaju djelovanje. Inače po strukturi sličan adrenalinu pa ima i slično djelovanje. Morfin i Heroin djeluju na opioidne receptore na koji inače djeluju prirodni tjelesni spojevi opioidi (endorfin i drugi). Inače otkrilo se da tijelo samo luči morfin, naravno u jako malim količinama. Mislim da sva djelovanja droga možemo postići i sami snagom misli. A sve psihološke bolesti su rezultati poremaćaja ovih prirodnih supstancija. I zaboravila sam kanabis djeluje na kanabinoidne receptore, a prirodna supstancija je andanamid.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 10:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
Mislim da sva djelovanja droga možemo postići i sami snagom misli.


Slažem se.

Ali ako malo dublje razmislimo, što to nas zapravo "pere", da se tako izrazim, kad se drogiramo?! Zar se to može objasniti tako lagano?!

Kad bi stvari bile tako jednostavne, ovaj svijet ne bi bio ovakav!

Što izaziva ovisnosti, stanje ili supstance?!

:roll:

O ovome treba razmisliti...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 10:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Kako koja tvar. Većina i ne izaziva ne baš ovisnost osim morfija i heroina. Jednostavno se poremeti ravnoteža. Tjeraš mozak umjetno da nešto proizvodi pa se iscrpe zalihe ili se receptori zasite lažnih supstancija pa ne reagiraju na prirodne. Neki skroz unište receptore u mozgu kao kokain i amfetamin pa logično da poslije ljudi ne mogu normalno funkcionirati. Neke droge su očite jako štetne a neke baš i nisu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 1:36 am 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Citat:
Što izaziva ovisnosti, stanje ili supstance?!


isprva stanje,kasnije supstance :wink:

droge su,inače,u tijesnoj vezi s čakrama ili s pečatima između materijalnog i duhovnog svijeta.

kokain,heroin(i alkohol) s donje tri
trava udara na srčanu
meskalin,razne gljive i LSD s gornjim


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 93 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz