Sada je: sub apr 27, 2024 10:57 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Gljivica u uhu -molim za pomoc
PostPostano: sri nov 06, 2013 6:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
Nakon sto je osjetla da joj je uho zacepljeno, kcer je otisla doktorici, koja joj je dala antibiotik. Malo nakon toga kcer je otisla specijalisti (koja ironija ono "specijalisti") uho,grlo,nos. Specijalistica joj je pregledala usi, isisala gljivicu iz uha koje joj je bilo zacepljeno i dala neku kremu, a rekla je kako joj je drugo uho suho i dala neke kapi. Odmah sam upozorila kcer da svi farmaceutski proizvodi jedno poprave, drugo pokvare. Nakon kratkog vremena pojavila se gljivica i u drugom uhu, a ja sam joj predlozila neka ode naturopatkinji koja joj je predlozila poseban rezim ishrane, mjesavina etericnih ulja i ukapavati u uho (karanfilcic,cajevac+maslinovo ulje). Sve to do sada nije pomoglo. Gljivica i dalje raste. Sjecam se, prije nego je otisla doktorici, 2x sam palila hopi svijecu i tada se zalila kako joj nije "ugodno" u uhu, tako da je i taj pokusaj pomoci propao. Ne znam kako i cime tretirati gljivicu i kako ce to uopce izaci iz uha? Unaprijed zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gljivica u uhu -molim za pomoc
PostPostano: sri nov 06, 2013 7:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Pozdrav Levia

Probajte sa srebrnom vodom!

Predlog je i da ćerka malo modifikuje ishranu, da izbaci šećer, hleba, testenine, kao i da pije običnu, čistu vodu, malo više(oko 2-3 litra dnevno) što bi ja dodao još i vitamin c u vidu limuna....

Plus čist vazduh i disanje, i problem rešen!

Pozdrav(ovom je univerzalno za sve)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gljivica u uhu -molim za pomoc
PostPostano: sri nov 06, 2013 8:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
Da, Izbacila je secer, tjesteninu, meso i mlijecno i onako ne jede. Srebrnu vodu je stavljala neki dan i od tada joj je poslo sumiti uho i to je izludjuje. Ulje gospine trave joj smiruje svrab. Zbilja, ono sa C vitaminom moze doprinijeti ozdravljenju, a za cist vazduh i cistu vodu je tesko opskrbiti... zivimo u gradu i u vodu nam dodaju fluor :cry: Ja sam pomalo opterecena razmisljanjima kako cemo to izvaditi, jer su se u oba uha stvorili cepovi od gljivice.
Hvala Bojane


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gljivica u uhu -molim za pomoc
PostPostano: sri nov 06, 2013 10:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Zdravo Levia

Pomoći ima i ovdje: viewtopic.php?f=6&t=52

Krastu veličine novčića koja mi je bila na podlaktici preko mjesec dana otpala je poslije samo dva lagana mazanja. Malahov – Urinoterapija.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gljivica u uhu -molim za pomoc
PostPostano: čet nov 07, 2013 6:51 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 06, 2012 5:35 pm
Postovi: 27
Možda bi mogla pomoći terapija sodom bikarbonom? Jer možda nije dovoljno djelovat samo lokalno. Ja sam imala problem s candidom i uspješno ga riješila tako što sam pila par dana otopinu sode bikarbone (3-4 dana ujutro i na veće po žlićicu u malo vode) i nakon toga par dana vodu s limunom. Štetit ne može.

_________________
„Razum me ničemu nije naučio, sve što znam otkrilo mi je srce.” (Lav N. Tolstoj)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gljivica u uhu -molim za pomoc
PostPostano: čet nov 07, 2013 4:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
Hvala Luni i Todi na dragocjenim savjetima. Za sodu mi nije niti palo na um, a takodjer ni za urinoterapiju. Urinoterapiju sam citala...poodavno i sama sam je upotrebljavala za klistir kada sam pravila postove za ciscenje tijela. Toda, da li bi mi molim te rekao koji ti je urin pomogao...ukuhani ili svjezi? Sve sto ste mi pomenuli, nisam se sjetila od svakodnevne jurnjave i nedostatka slobodnog vremena. Lijepo je imati vase drustvo i sto ste mi pomogli savjetima. Ceznem za danima kada sam skoro svakodnevno sjedila i citala po forumu. :hello2: :love9:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gljivica u uhu -molim za pomoc
PostPostano: pet nov 08, 2013 8:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Pomogao mi je svježi urin, koristio sam srednji mlaz ujutro.
Ako se odlučite na ovu terapiju, možeš li nabaviti dječiji urin? Ako bi terapija potrajala pa postepeno pređete na ukuhani dječiji urin (možda prvo na 1/2 pa na 1/4), računaj da će dječiji urin brže ukuhati na 1/4 nego urin odrasle osobe.
Pročitaj kod Malahova o mogućnosti burne reakcije organizma na urinoterapiju.

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gljivica u uhu -molim za pomoc
PostPostano: pet nov 08, 2013 12:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
Pocela je ukapavati urin, usvojila je rado uzimanje limunade bez secera, jedino sto je ona vec i onako mrsava :roll: ,ali sta je sad, tu je. Onu preporuku za sodu bikarbonu drzimo u opciji, no nismo imale vremena traziti sodu bez aluminijuma. Takodjer sam pomisljala da nabavim destilovane vode i stavim na sunce neka se malo energetizira, vjerovatno da je takva zdravija voda, nego ova sto pijemo iz cesme. Za djecji urin cu razmisliti od koga da trazim, nije lako pokucati na vrata i pitati "Da li biste mi dali malo urina svog djeteta" hahaha...moram pronaci nekoga bez stega, da me ne proglase ludom haha.
U svakom slucaju hvala svima :hug: , sada je vec zapocela terapiju, a ja cu da javim kada ozdravi. :hello2: :love9:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gljivica u uhu -molim za pomoc
PostPostano: pet nov 22, 2013 12:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned okt 20, 2013 10:03 pm
Postovi: 33
Nadam se da ste rešili problem sa gljivicama do sada, ali možda nekome pomogne moje iskustvo.
Otac je godinama imao problem sa ušima, u pitanju su bile bakterije. Slučajno sam upoznala neke apifitoterapeute, i napravili su mu neki slab rastvor propolisa. Kapao je par dana, i rešio je problem. To je bilo 2001.
Ako se neko odluči za ovu terapiju, NIKAKO NE SME DA KORISTI STANDARDNI RASTVOR PROPOLISA, već razblaženi! O detaljima mogu da se raspitam, ako nekog zanima.

_________________
Ko ne želi da se menja, menjaju ga svi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gljivica u uhu -molim za pomoc
PostPostano: pet nov 22, 2013 6:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
Zasto razblazeni, a ne normalno uzimanje propolisa?

I kako ga se razblazi?

Daj cijeli postupak, recept kako ide terapija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gljivica u uhu -molim za pomoc
PostPostano: pet nov 22, 2013 8:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned okt 20, 2013 10:03 pm
Postovi: 33
Ne koristi se standardni rastvor propolisa jer može da ošteti bubnu opnu. Upravo sam zvala svoje pčelare i prenosim vam recept.
300 gr čvrstog propolisa potopiti u litar apotekarskog alkohola. Ostaviti najmanje 5 dana na mestu umerene temperature, povremeno promućkati. Zatim sve to ide u vodeno kupatilo (stavite u posudu koja je u drugoj posudi sa grejanom vodom, kao kad se pravi fil za tortu) da alkohol ispari. Talog koji posle toga dobijete pomešati sa destilovanom vodom u razmeri 1:1. Mogu se pojaviti končići, ali to neka vas ne brine. Umesto destilovane vode može se koristiti kantarionove ulje, to preporučuju kao još bolju varijantu. Dobro je i za spoljne rane.
Terapija je jednostavna. 2 puta dnevno se ukapa u uvo.
Verujem da bi vam to svaki apifitoterapeut mogao napraviti. Ako nekog zanima da stupi u kontakt sa mojim apifitoter., može da mi pošalje PP za broj telefona.

_________________
Ko ne želi da se menja, menjaju ga svi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gljivica u uhu -molim za pomoc
PostPostano: pet nov 22, 2013 9:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Ispiranjem nosa svjezim jutarnjim urinom sam rjesio dugogodisnju autofoniju uha. Jos uvijek to radim svako jutro prije umivanja i pranja zubi kao dio higijene. Nikada nemam problema sa disanjem kroz nos, niti kad svi oko mene smrcaju i prehladjeni su.

LEVIA hocu reci da se ispiranjem kroz nos moze napraviti vise nego samo kroz samu rupu uha, jer tako djelujes na sve odjednom, ne samo na uho. Jer moguce da fizicki uzrok gljivice nije jedan od kanala uha.

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gljivica u uhu -molim za pomoc
PostPostano: pet nov 22, 2013 10:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
Promakao mi je ovaj post o rastvoru propolisa (zahvaljujem!), tek sam ga sada procitala. Dakle, kci je donedavno ukapavala urin (nismo nasli djecji). Onda je ona od nekud doznala da se moze koristiti razblazeno jabukovo sirce, pa je pokusala i to. Ja sam joj skoro svaki dan preko mobila slikala unutrasnjost uha i zbilja za vrijeme koristenja urina, gljivica je "okopnila", ali se nije posve povukla. Inace, na strogoj je dijeti i ne jede tjesteninu, niti slatko, mlijecno i mesno je jos prije toga prestala koristiti. (mislim da je spala 2 kg i sada ima 43kg :cry: ) Mislim da je malo demotivirana, jer se zbilja vec duze vrijeme trudi, a to se tako sporo povlaci.Koliko znam, ima namjeru ostati pri sadasnjem rezimu ishrane, nije bas da je posve sirova hrana, ali to je ono kako se ona sama opredjelila ...mozda 50%-50% kuhano i sirovo.Za sirce se zalila da je pece iako je bilo razblazeno. Momentalno sada nista ne koristi. Ja cekam neka se malo "odmori" od pokusaja i opet cu joj predloziti neka se vrati urinu. Zbilja, moguce je da to nije samo u usnom kanalu i mozda bi stvarno trebalo usmrkavanjem "oprati" sve te puteve kuda to moze usmrkavanjem proci. Ja se nisam umorila od prijedloga, ali se bojim da se ona ne umori od mene :mrgreen: ...pa sam odlucila da joj i ja dam malu stanku...neka vidi kako je u svakom stanju izgledalo, pa ce valjda sama zakljuciti sta joj je ciniti. Licno mislim da bi trebala nastaviti sa urinom, a da sam ja u pitanju, ja bih kombinirala i urin i srebrnu vodu. :hello2: :love9:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gljivica u uhu -molim za pomoc
PostPostano: ned nov 24, 2013 8:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 25, 2010 10:05 am
Postovi: 46
Lokacija: južno..južno..
mi svaki problem sa gljivicama rješavamo pomoću hidrogen peroksida,bilo gdje da se pojave. to nam je jednostavno i brzo rješenje.
:hello2:

_________________
Ne shvaćajte život preozbiljno. Nikad se nećete iz njega izvući živi.
-Elbert Hubbard


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gljivica u uhu -molim za pomoc
PostPostano: pon nov 25, 2013 6:46 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
"hidrogen peroksid" to je ono sto se kupi u ljekarni za ciscenje uha kad se zacepi?

Sto napraviti kad su gljivice u ustima, jednjaku ili negdje dublje u tijelu ili na nekom organu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gljivica u uhu -molim za pomoc
PostPostano: pon nov 25, 2013 11:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 25, 2010 10:05 am
Postovi: 46
Lokacija: južno..južno..
boki je napisao/la:
"hidrogen peroksid" to je ono sto se kupi u ljekarni za ciscenje uha kad se zacepi?

Sto napraviti kad su gljivice u ustima, jednjaku ili negdje dublje u tijelu ili na nekom organu?


u tom slucaju kupis hidrogen peroksid ,,for food,, i pijes ili muckas ili sta vec, sve po uputama.
:hello2:

_________________
Ne shvaćajte život preozbiljno. Nikad se nećete iz njega izvući živi.
-Elbert Hubbard


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gljivica u uhu -molim za pomoc
PostPostano: uto nov 26, 2013 6:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
lola je napisao/la:
boki je napisao/la:
"hidrogen peroksid" to je ono sto se kupi u ljekarni za ciscenje uha kad se zacepi?

Sto napraviti kad su gljivice u ustima, jednjaku ili negdje dublje u tijelu ili na nekom organu?


u tom slucaju kupis hidrogen peroksid ,,for food,, i pijes ili muckas ili sta vec, sve po uputama.
:hello2:


nisam znao da to ima :D

gdje se kupi taj "for food", u apotekama, dm?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gljivica u uhu -molim za pomoc
PostPostano: uto nov 26, 2013 10:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 25, 2010 10:05 am
Postovi: 46
Lokacija: južno..južno..
boki je napisao/la:
lola je napisao/la:
boki je napisao/la:
"hidrogen peroksid" to je ono sto se kupi u ljekarni za ciscenje uha kad se zacepi?

Sto napraviti kad su gljivice u ustima, jednjaku ili negdje dublje u tijelu ili na nekom organu?


u tom slucaju kupis hidrogen peroksid ,,for food,, i pijes ili muckas ili sta vec, sve po uputama.
:hello2:


nisam znao da to ima :D

gdje se kupi taj "for food", u apotekama, dm?


koliko ja znam kod nas nemas nigdje, ali na ebay-u imas koliko god hoces.

_________________
Ne shvaćajte život preozbiljno. Nikad se nećete iz njega izvući živi.
-Elbert Hubbard


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gljivica u uhu -molim za pomoc
PostPostano: pon jun 09, 2014 1:10 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 08, 2014 7:27 pm
Postovi: 11
Lokacija: Sarajevo- Banja Luka
Au, pranje mozga, urin ...

_________________
Hrišćanstvo & Islam zavjera čovječanstva !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 117 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz