Sada je: sub apr 27, 2024 10:21 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Jod
PostPostano: čet maj 09, 2013 11:12 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Jod

Danas je u svetu nedostatak joda najčešći uzrok mentalne retardacije i oštećenja mozga. Problemi u trudnoći, abortusi i druge komplikacije mogu biti posledica nedostaka joda. Deca sa nedostatkom joda su apatična, često imaju poremećen rast i razvoj, govor, sluh, kretanje.

Ranije su u školama držali otvorenu bočicu sa jodom u učionicama. Sada toga više nema, sada fluorescentno svetlo po učionicama zrači decu i sisa im energiju.

Kod trovanja hranom 6 kapi lugola (oblik joda za oralnu upotrebu) u čaši vode može rešiti problem. Eventualno se može ponoviti terapija posle 2 sata. Za decu je doza polovina toga.

Kod salmonele se uzima 6 kapi lugola 4 puta dnevno 3 dana, za decu su doze 3 kapi.

Da bi smo utvrdili da li nam nedostaje jod, možemo namazati malo lugola na unutrašnju stranu ruke (2-3 kvadratna cm) i pratiti za koje vreme će koža upiti sav jod. Ukoliko koža upije jod za 8 sati, imamo veliki nedostatak, ukoliko iščezne za 24 h, takođe nam je potreban. Ako počne da nestaje tek posle 24h imamo dovoljno joda u telu.

Sada uglavnom svi imamo nedostatak.

Preporučujem upotrebu 3 kapi dnevno na kožu 3 meseca a kasnije samo po jednu. Za decu je dovoljna 1 kap sve vreme. Trudnicama i maloj deci se ne preporučuju kapi, može se držati otvorena bočica sa lugolom u svakoj prostoriji.

Posle nekoliko meseci upotrebe lugola, se napravi pauza par meseci.
Utrljava se na unutrašnju stranu podlaktice, na mestima gde je koža tanka.
Doze koje sam navela i način upotrebe su potpuno bezbedni čak i kod nedovoljnog rada štitne žlezde gde se sa 3 kapi na kožu može produžiti još 3 meseca.

Danas imamo radioaktivnog materijala svuda oko nas i sve ga je više. Jod neutrališe radiokativne čestice kao i još neke toksine, uključujući i fluor. U idealnim i zdravim uslovima nema potrebe koristiti jod ali u ovim kada smo zaprašivani iz vazduha i sa zemlje otrovima otrovima jod može mnogo koristiti.

Jod je odličan za eliminaciju fluora i radioaktivnih materija.
Ima ga u biljkama: crveni kupus, crni i beli luk, paradajz, potočarka (zelena lisnata biljka), spanać, alge (posebno Kelp), brusnica, jagode, smokve, limun, pomoradze, jabuke, ananas, cvekla, pasulj.

Izvor

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jod
PostPostano: sub okt 19, 2013 9:22 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet okt 14, 2011 8:34 pm
Postovi: 9
Ima tko ovdje iskustva s uzimanjem Lugolove otopine?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jod
PostPostano: sub okt 19, 2013 11:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Lugol koristim oko 5 mjeseci i uskoro slijedi pauza. Ranije bi se često i lako umarao, imao sam knedlu u grlu i na dodir neprijatan osjećaj na širem području grla. Nije bilo vidljive natečenosti. Umor je poslije nekoliko dana upotrebe Lugola potpuno nestao a knedla i neprijatni osjećaj na dodir oko grla su se poslije dugotrajne upotrebe Lugola smanjili.

Ranije sam za štitnu žljezdu u dva navrata pripremao mješavinu 1 litre domaćeg bijelog vina sa 3 hrena i 3 glavice bijelog luka. Hren i bijeli luk se izrežu na komadiće. Ostavi se zatvoreno u flaši na tamnom mjestu 20 dana, procijedi i pije svako jutro po jedna rakijska čašica. Ostatak se čuva u frižderu. Opšte stanje mi se oba puta primjetno popravilo. Ni prije ni poslije korištenja ovog vina nisam išao na pregled štitne žljezde.

Po većini izvora na koje sam naišao, normalna doza je dvije kapi dnevno tzv. 5 % otopine Lugola. Ukoliko je slabija koncentracija (npr. 1 ili 2 %) potrebno je preračunati količinu kapi. Tako 1 %-nu otopinu treba koristiti 5 x više, znači 10 kapi dnevno.
Prvi put kad sam popio dvije kapi Lugola imao sam jaku, prodornu glavobolju. Čini se da je dobro prvih nekoliko dana krenuti sa po jednom kapi radi laganog navikavanja.

U nedostatku ekstrakta crnog oraha pri čišćenju od parazita (Malahov – Hulda Clark) pored klinčića i pelina koristio sam Lugol 3 x 6 kapi dnevno, dvije nedelje. Prije toga sam već redovno pio Lugol po 2 kapi nekih mjesec dana. Za vrijeme antiparazine terapije imao sam blagi pritisak u glavi i na momente osjećao sam u čitavom tijelu blago treperenje.

Sa količinom Lugola se ne bi trebalo pretjerivati (u namjeri da se brzo nadoknadi jod) nego redovno koristiti 2 kapi dnevno nekoliko mjeseci a zatim pauzirati.
Poslije mjesec-dva korištenja Lugola, zavisno od nedostatka joda u organizmu - poboljšano stanje se stabilizuje.

Ukoliko se nabavi posebno jod i kalij jodid preko apoteke (ili kao gotova otopina Lugol), čuvati ih u staklenoj ambalaži (najbolje u tamnom staklu) sa gumenim ili plastičnim čepom, nikako metalnim. Ovo je pogotovo važno za granule joda jer je jod veoma reaktivan. Otopinu pripremati u staklenci i ni slučajno ne koristiti metalnu kašiku.
Komponente i otopinu čuvati na tamnom mjestu.

Sa 4 kapi Lugola se može dezinfikovati 1 litar vode http://www.high-altitude-medicine.com/water.html

Kako se pravi Lugol http://www.youtube.com/watch?v=Znqej6FBxTA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jod
PostPostano: ned okt 20, 2013 11:44 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet okt 14, 2011 8:34 pm
Postovi: 9
Piješ možda terapiju za štitnjaču?

Ja sam počela sa 1kapi 5%otopine, pa postepeno budem povečavala, preporučljivo je do 50mg dnevno, a vidim da neki uzimaju i više. Našla sam da postoji cijeli protokol oko dodataka koji se moraju uzimati uz Lugolovu otopinu, radi detoksikacije organizma. Tako da sam si uz Lugol još kupila magnezij, selen, vitamin c i himalajsku sol.

http://home.comcast.net/~jocy1/junk/The ... Iodine.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Jod
PostPostano: pon okt 21, 2013 8:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Vino sa hrenom i bijelim lukom sam koristio po preporuci žene koja je imala problema sa štitnom žljezdom a simptomi su nam bili slični. Kod ljekara zbog štitne žljezde nisam išao.

Po ovom izvoru http://drsircus.com/medicine/iodine/iod ... n-exposure korištenjem 50 mg Lugola dnevno postiže se zasićenje organizma jodom poslije 3 mjeseca a korištenjem 12,5 mg postiže se zasićenje organizma poslije godinu dana.
Ova sporija varijanta sa postepenim vraćanjem u zasićeno stanje čini se manje stresnom za tijelo.

Što se tiće detoksikacije dobri su još bijeli luk i chlorella. Da li si čitala od Malahova – Čišćenje organizma? Krenuo je od srži problema sa zdravljem – od debelog crijeva koje je izvor 80 % bolesti. Džaba sve detoks metode ako je debelo crijevo poslije 20 i kusur godina života u sve gorem stanju, puno svega i svačega a nove količine otpada se gomilaju. Loše stanje vrijedi i za jetru. Kod četrdesetogodišnjaka je 50-60 % ćelija jetre zapušeno.

Kreće se sa čišćenjem debelog crijeva i protiv parazita u organizmu a zatim se čisti jetra. Klistir običnim urinom je dobar a ukuhani urin do četvrtine snažno djeluje i izvlači sve i svašta iz organizma.
Prirodno, besplatno, domaće :) i svima dostupno detoks sredstvo!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 87 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz