Sada je: čet mar 28, 2024 11:16 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Emfizem pluća
PostPostano: ned apr 08, 2012 3:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 27, 2011 6:15 am
Postovi: 46
Lokacija: Innerspace
Molim Vas za pomoc.

Otac mi je vec godinama hronicni plucni bolesnik, ali lekari nisu sigurni sta mu je. Malo je to cudno, navodno je po njima VEROVATNO oboleo od hronicnog bronhitisa. Pre tri godine je merio kapacitet pluca i bio mu je 3 litre.
Sa obzitom da vec vise od pola godine neprestano kaslje, gusi se i slicno, ubedili smo ga da ode kod lekara ponovo (malo je tvrdoglav). Zakazano mu je bilo za 4.April (travanj), u medjuvremenu se sa sekretom iz pluca poceo izbacivati zgrusane krvave granule. Cudno, ali na rengenu se nista ne vidi, ali mu je kapacitet pluca opao na 1 litar.

Lekar mu je dijagnosticirao Emfizem pluca i enormnu inflaciju plucnog kapaciteta. Pore toga mu je predvidela jos nekoliko godina zivota ako ovako nastavi.

Dobio je uput za Beograd, ali ce se ponovo nacekati dok ne stigne na red, jer se ceka vise od pola godine. Bojim se da ne bude kasno i da ne osteti pluca jos vise, sa obzirom da mi je njegov lekar u Vrscu prepisao samo uobicajenu Aerosol pumpicu ii jos neki nek protiv krvarenja iz pluca.

Ja sam ga ubedio da proba neki alternativni vid lecenja, makar dok mu u Beogradu konvecijalni lekari ne dijagnosticiraju tacno sta je i odrede terapiju.

Molim jos jednom za svaku ideju, mislio sam da nabavim (kupim) koloidno srebro, ali bih probao jos i sve drugo sto bi moglo da mu pomogne.

Hvala.
[-o< 4 :help:

_________________
Nismo in svesni svoga dana ako nismo svesni cesto nevidljivih sitnica u njemu koji nas cine velikim - OSECANJA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Емфизем плућа
PostPostano: ned apr 08, 2012 8:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 27, 2011 6:15 am
Postovi: 46
Lokacija: Innerspace
PS.Izvinjavam se zbog cirilicnog naziva teme, nije bilo namerno, tek sada primecujem. Prepisao sam tecan naziv bolesti sa wikipedije i otuda i cirilice.

_________________
Nismo in svesni svoga dana ako nismo svesni cesto nevidljivih sitnica u njemu koji nas cine velikim - OSECANJA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Емфизем плућа
PostPostano: ned apr 08, 2012 8:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Emfizem je posljedica, što je uzrok; TBC, asma, bronhitis, visoka životna dob, cigarete...?

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Емфизем плућа
PostPostano: ned apr 08, 2012 8:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
Preporuke
očistiti organizam od patološke sluzi koja izaziva sva plućna oboljenja
urinoterapija
gladovanje
terapije sa toplotom
promeniti ishranu, potpuno isključiti hranu sa skrobom (hleb, krompir), mleko, masti i namirnice sa koncentrovanim belančeinama (jaja, meso)

recept
piti 2, 3 puta dnevno po 100 grama urina
umotavati grudni koš vunenom tkaninom natopljenom u ukuvanom urinu na 1/4, i držati 1-2 sata da se bolesnik dobro oznoji i očisti kroz kožu
poželjno je gladovanje na urinu, dužina gladovanja zavisi od oštećenja organizma

odlomak iz knjige " Lečenje 200 najrasprostranjenijih oboljenja" od Malahova

Ja bih ovde dodao pod obavezno čišćenje debelog creva sa ukuvanim urinom
Ako bolesnik teško podnosi potpuno gladovanje, kao privikavanje i ublažavanje može da se kombinuje urinoterapija i terapija sa sveže isceđenim sokovima od voća i povrća bez druge hrane. Može da se proba sa potpunim gladovanjem na vodi i urinu, pa ako se teško podnosi da se napravi prelazni period sa skokovima ... dok se bolest malo ne povuče, ali gladovenje na vodi i urinu je zasigurno najači lek.

Uglavnom Malahov je sve to objasnio u svojim knjigama, i pre početka bilo kakve akcije treba se dobro informisati. Knjige se mogu kupiti u izdavačkoj kući Prometej iz Zemuna.

Ako zatreba neki praktični savet, rado ću pomoći. Mnoge od tih tehnika sam oprobao na sebi :toothy2:


pozdrav

_________________
Kliberko Vasiljevic


Zadnja izmjena: roganostor; ned apr 08, 2012 10:44 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Емфизем плућа
PostPostano: ned apr 08, 2012 9:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Možda nije najbolje rješenje,ali probaj negdje nabaviti Himalajsku sol.
Ima je vjerovatno u svakoj prodavnici kristala,kao i po većim tržnim centrima.

http://www.nebeski-dar.hr/index.php?page=shop.product_details&category_id=17&flypage=shop.flypage&product_id=752&option=com_virtuemart&Itemid=35

http://himalajskalampa.com/index.html

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Емфизем плућа
PostPostano: pon apr 09, 2012 6:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 27, 2011 6:15 am
Postovi: 46
Lokacija: Innerspace
metuzalem je napisao/la:
Emfizem je posljedica, što je uzrok; TBC, asma, bronhitis, visoka životna dob, cigarete...?


Za vreme sankcija devedesetih, vozio je vise od godinu dana benzin i naftu za svercere preko Rumunske granice. Spavao je na kanisterima u automobilu za usr_nu dnevnicu, pa ima verovatno i olova od isparenja u plucima. Pusac je ali je ostavio cigarete zbog pogorsanja bolesti (bronhitis). Inace je bivsi sportista (Dzudista, rvac, sportski padobranac, planinar), do pre nekoliko godina je imao neverovatno jak organizam, sa 45 se penjao na jarbole i kanape kao stimulacija nama mladjima, a sada sa 53 godina je skroz poklekao.

branman je napisao/la:
Možda nije najbolje rješenje,ali probaj negdje nabaviti Himalajsku sol.
Ima je vjerovatno u svakoj prodavnici kristala,kao i po većim tržnim centrima.


Hvala ti. Bas mi je sinoc prijatelj preporucio ovaj centar gde izvode terapije sa Himalajskom soli, mislim da isprobamo.

http://slanapecina.rs/terapija_solju.html

http://himalajska.shopmania.biz/kupi/himalaj-krist-so-1kg-pink-7919

Na znam kakve su ove lampe od Himalajske soli, ali bih uzeo jednu za dnevnu sobu i jednu njemu za spavacu sobu:

http://himalajska.shopmania.biz/kupi/sona-lampe-4-5kg-7739



roganostor je napisao/la:
Preporuke
očistiti organizam od patološke sluzi koja izaziva sva plućna oboljenja
urinoterapija
gladovanje
terapije sa toplotom
promeniti ishranu, potpuno isključiti hranu sa skrobom (hleb, krompir), mleko, masti i namirnice sa koncentrovanim belančeinama (jaja, meso)

recept
piti 2, 3 puta dnevno po 100 grama urina
umotavati grudni koš vunenom tkaninom natopljenom u ukuvanom urinu na 1/4, i držati 1-2 sata da se bolesnik dobro oznoji i očisti kroz kožu
poželjno je gladovanje na urinu, dužina gladovanja zavisi od oštećenja organizma

odlomak iz knjige " Lečenje 200 najrasprostranjenijih oboljenja" od Malahova

Ja bih ovde dodao pod obavezno čišćenje debelog creva sa ukuvanim urinom
Ako bolesnik teško podnosi potpuno gladovanje, kao privikavanje i ublažavanje može da se kombinuje urinoterapija i terapija sa sveže isceđenim sokovima od voća i povrća bez druge hrane. Može da se proba sa potpunim gladovanjem na vodi i urinu, pa ako se teško podnosi da se napravi prelazni period sa skokovima ... dok se bolest malo ne povuče, ali gladovenje na vodi i urinu je zasigurno najači lek.

Uglavnom Malahov je sve to objasnio u svojim knjigama, i pre početka bilo kakve akcije treba se dobro informisati. Knjige se mogu kupiti u izdavačkoj kući Prometej iz Zemuna.

Ako zatreba neki praktični savet, rado ću pomoći. Mnoge od tih tehnika sam oprobao na sebi :toothy2:


pozdrav


Hvala ti roganostor, ja jesam za urinoterapiju, ali njega jedino na nju ne mogu da nateram. :(

PS. Nabavio sam Zapper od prijatelja, sutra bi trebao da mi ga donese. Mislite li da vredi da pokusa sa njim? Kako da ga koristi i koliki bi trebali biti tretmani?

Ima li ko iskustva u lecenju pluca sa Koloidnim srebrom?

PPS.Hvala Vam ljudi svima, od srca, najbolji ste. :love5:

_________________
Nismo in svesni svoga dana ako nismo svesni cesto nevidljivih sitnica u njemu koji nas cine velikim - OSECANJA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Emfizem pluća
PostPostano: pon apr 09, 2012 10:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub nov 05, 2011 8:35 am
Postovi: 3
Koristim caper već neko vreme i mogu reći da je poprilično efikasan ukoliko je problem nastao zbog infekcije nekim patogenim organizmima. Hilda Klark, doktorka koja je izumela caper, kaze da je veoma čest razlog astme i sličnih stvari prisustvo parazita u plućima (najčešće larvi askarija iako ima i drugih). Kućni ljubimci i domaće životinje su najčašći izvor tako da bi trebalo ukloniti kontakte sa njima.
Kod prehlada i sličnih stvari dosta koristim i inhaliranje eteričnim uljem čajnog drveta, samo treba biti oprezan da se ne pretera, jer su eterična ulja veoma jake materije, tako da prema onome što sam čitao ne sme se unositi više od 3 kapi dnevno. Aboridžini recimo leče upalu pluća tako što istucaju lišće čajnog drveta, preliju ga toplom vodom i inhaliraju.
Haloterapija, takođe može biti veoma efikasna. (slane sobe)
Nadam se da će tvom ocu biti bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Emfizem pluća
PostPostano: sri apr 11, 2012 6:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 27, 2011 6:15 am
Postovi: 46
Lokacija: Innerspace
Benjamin je napisao/la:
Koristim caper već neko vreme i mogu reći da je poprilično efikasan ukoliko je problem nastao zbog infekcije nekim patogenim organizmima. Hilda Klark, doktorka koja je izumela caper, kaze da je veoma čest razlog astme i sličnih stvari prisustvo parazita u plućima (najčešće larvi askarija iako ima i drugih). Kućni ljubimci i domaće životinje su najčašći izvor tako da bi trebalo ukloniti kontakte sa njima.
Kod prehlada i sličnih stvari dosta koristim i inhaliranje eteričnim uljem čajnog drveta, samo treba biti oprezan da se ne pretera, jer su eterična ulja veoma jake materije, tako da prema onome što sam čitao ne sme se unositi više od 3 kapi dnevno. Aboridžini recimo leče upalu pluća tako što istucaju lišće čajnog drveta, preliju ga toplom vodom i inhaliraju.
Haloterapija, takođe može biti veoma efikasna. (slane sobe)
Nadam se da će tvom ocu biti bolje.

Hvala ti, :love5: si

_________________
Nismo in svesni svoga dana ako nismo svesni cesto nevidljivih sitnica u njemu koji nas cine velikim - OSECANJA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Emfizem pluća
PostPostano: uto apr 17, 2012 3:08 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto feb 21, 2012 3:11 pm
Postovi: 11
Koji je datum rodjenja tvog oca?

_________________
Idemo!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Emfizem pluća
PostPostano: sri apr 18, 2012 11:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 27, 2011 6:15 am
Postovi: 46
Lokacija: Innerspace
No.1 je napisao/la:
Koji je datum rodjenja tvog oca?


:-k Ne razumem razloga za datum,

Zasto pitas?

_________________
Nismo in svesni svoga dana ako nismo svesni cesto nevidljivih sitnica u njemu koji nas cine velikim - OSECANJA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz