Sada je: sub apr 27, 2024 11:11 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Meditacija
PostPostano: sri dec 14, 2011 9:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 01, 2011 12:43 am
Postovi: 33
Pozdrav svima,

Nov sam u meditiranju, citao sam dosta, ali svakako uvek coveku treba neka pomoc, i lepo je cuti iskustva drugih braca i sestara...

1. Da li moze da se "efektivno" meditira ako se lezi na patosu, kao sto je to recimo prilikom sedenja???

2. Sta znaci ako meditiramo, i ne vidimo nista sem mraka...??? Koja je to faza, zasto samo mrak???

3. Voleo bi kada bi neko postavio linkove gde mogu da skinem zvuke koji su dobri da se slusaju dok se meditira... Nesto za razvijanje treceg oka, neke frekfencije koje su povoljne za meditaciju, za samospoznaju, sa spajanjem sa univerzalnim... itd... NESTO STO STE KORISTILI, I ZNATE DA JE TO PROVERENO...

UNAPRED HVALA... LJUBIM VAS SVE...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Meditacija
PostPostano: čet dec 15, 2011 2:48 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet feb 11, 2011 1:00 pm
Postovi: 9


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Meditacija
PostPostano: čet dec 15, 2011 4:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
BlueMan_86 je napisao/la:
Pozdrav svima,

Nov sam u meditiranju, citao sam dosta, ali svakako uvek coveku treba neka pomoc, i lepo je cuti iskustva drugih braca i sestara...

1. Da li moze da se "efektivno" meditira ako se lezi na patosu, kao sto je to recimo prilikom sedenja???

2. Sta znaci ako meditiramo, i ne vidimo nista sem mraka...??? Koja je to faza, zasto samo mrak???

3. Voleo bi kada bi neko postavio linkove gde mogu da skinem zvuke koji su dobri da se slusaju dok se meditira... Nesto za razvijanje treceg oka, neke frekfencije koje su povoljne za meditaciju, za samospoznaju, sa spajanjem sa univerzalnim... itd... NESTO STO STE KORISTILI, I ZNATE DA JE TO PROVERENO...

UNAPRED HVALA... LJUBIM VAS SVE...


1. Da. Jedino što su tako veće šanse da zaspeš. http://en.wikipedia.org/wiki/Savasana

2. Zašto bi išta vidio?!

"Meditation is not sitting and fidgeting, daydreaming, worrying, or fantasizing. It means watching, calmly observing the mind itself. Calm observation makes the mind itself calmer. The calmness of the mind creates power to go deeper and deeper into the beds of samskaras, into all the latent memories and impressions that daily provoke our habits and personalities. However, by calmly and very quietly going to the samskaras and observing them they are burnt away; they bubble to the surface and dissipate. This is the process of purification. It is a very powerful practice, and an essential one. Meditation is the exact method of becoming aware of who you are. It is the fundamental training for knowing your inner world."

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Meditacija
PostPostano: čet dec 15, 2011 7:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
@BlueMan_86
Ako u meditaciji tražiš objekte i sadržaje, promašio si.

Pažljivo pročitaj Patanđalijeve Yoga Sutre, meditiraj godinu dana i pročisti tijelo i um, a onda ih ponovo pročitaj.

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Meditacija
PostPostano: čet dec 15, 2011 7:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 01, 2011 12:43 am
Postovi: 33
Hvala na odgovorima,

znate kako, pre su mi slike skretale paznje u glavi i ostalo... I onda je odjednom pocelo da se desava da je MRAK... Ako me razumete... Zato me zanima jel to neki napredak svesti ili sta...
E zato sam pitao...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Meditacija
PostPostano: sub dec 17, 2011 12:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
BlueMan_86 je napisao/la:
... Zato me zanima jel to neki napredak svesti ili sta...
E zato sam pitao...


ma jashta, hiper-turbo-napredak

E, a znash shta bi tek bio napredak, i to strahovito junachki napredak
kad bi meditiranjem proshirio i produbio percepciju toliko, dovoljno je za pochetak bar metar, metaripo od nosa, sasvim dovoljno da na Podforumu METAFIZIKA pronadjesh temu MEDITACIJA (postoji tu na forumu od 2005-te i ima 337 postova u kojima su odgovori na sva ta "pitanja") :
viewtopic.php?f=7&t=423
E, josh veci napredak bi bio postizanje bar trunchicu strpljivosti
jer strpljivost ne pada sa neba samo zato shto si na internetu du'ovnjachkim chetom obznanio da eto meditirash, vec se osvaja i gradi mic po mic u chemu meditacija itekako pomaze


P.S.
BlueMan_86 je napisao/la:
... , citao sam dosta, ...

E, meditacija takodje veoma pomaze u borbi sa 'laganjem sebe' (a samim tim i drugih)
i pre nego otvorish novu temu o "laganju sebe" mozda nije loshe da malo proshetash po forumu i bar neshto prochitash,a usput i otkrijesh da
ofkors, i o tome imamo divnu temu :
viewtopic.php?f=7&t=2427

P.P.S.
E, a ako si previshe nestrpljiv da sve to uradish,onda bih te uputio na ovaj 'recept' za turbobrzo otvaranje treceg oka:
viewtopic.php?p=78810#p78810

nek' ti je sa srecom :toothy2: :angel4: :hello2:




:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Meditacija
PostPostano: ned dec 18, 2011 12:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 01, 2011 12:43 am
Postovi: 33
Zahvaljujem se "NAT" na informacijama koje ste mi dali...

Potrudicu se da to sve procitam, i da vidim sta i kako, koliko mi volja i zelja budu dozvoljavale...

Veoma su vam simpaticni komentari, i analizirate ko da ste vidoviti.... :thumbup:

A posto se lečim od ega, i posto ste u pravu, ja nemam sta da kazem, sem VELIKO HVALA...

Puno pozdrava, i od sada pa na ubuduce svaki savet od "NAT" je dobrodosao, uvek bio i bice... :love7:

SVAKO DOBRO...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 104 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz