Sada je: sub maj 04, 2024 12:36 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet dec 15, 2005 1:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Nego šta ti misliš o tome da je farmaceutska industrija sintetizirala sve te spojeve i pustila recepte okolo? Nije valjda da pomogne ljudima u spoznaji?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 15, 2005 2:06 am 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
dok sam bio u tim 'krugovima' gledao sam na to kao na borbu za tržište između istočne i zapadne frakcije.
točnije kao pokušaj zapada da se otrese ovisnosti o istočnim proizvodnim resursima.
nisam tada ni pomišljao na mogućnost da smo zauzdani od strane istog kočijaša.

Citat:
Nije valjda da pomogne ljudima u spoznaji?

to sigurno nije razlog.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 15, 2005 10:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Nego vidim da je stvarno otkriveno da ibogain liječi od ovisnosti. Bar za sve postoji protulijek samo ga treba naći. A i protiv hiv-a mu je dokazano djelovanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 16, 2005 9:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Ima jedna droga DMT gdje isključivo vidiš patuljke. Nisam probala ali svi kažu. Pa me zanimalo zašto se baš patuljci ljudima pojavljuju?
Inače po strukturi sličan serotoninu, neurotransmiteru u mozgu (prenosilac živčanih impulsa u mozgu). Svi psihodelici imaju sličnu takvu strukturu. Oni koji se nalaze u žabama, u raznim gljivama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 18, 2005 4:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
Kalki je pitao šta te "pere" kad uzimaš drogu. Peru te vlastite supstancije izlučene u mjeri u kojoj to nije uobičajeno. Ista kao šta možeš i duhovnim tehnikam postići da se promijeni mehanizam njihovog izlučivanja.


Ovo je krajnje oskudan odgovor. To svatko si može tako objasniti.

Ono što uistinu pere čovjeka nije nikakva suptanca. One kao takve vrše podražaj i mi tako lučimo supstance koje otvaraju energetske tokove na suptilnim razinama, tako da se čovjek iluzorno približava svojoj pravoj duhovnoj prirodi.

Što si bliže duhovnom to ti je bolji osjećaj, tako shvaćaš da život koji živiš je patnja.

Stoga čovjek ne postaje ovisan o drogama, vlastitim supstancama, već pravom prirodom svoga bića, sve će učiniti da bude bliže izvoru, pa makar se to zvalo droga ili špinat.

Zato ja mislim da su droge koliko odmogle toliko i pomogle čovječanstvu, pa kako god da shvatili ovu tvrdnju!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 18, 2005 4:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Zbunjena..
nisam ti ja baš mjerodavna po pitanju droga i alkohola. Nisam nikad ništa uzela, a našila sam se točno tri put u svom ne baš kratkom životu, ali ne toliko da ne bih izgubila svijest i da ne bih znala što govorim.
s tog stanovišta ne mogu govoriti o svojem iskustvu.
Mogu reći da dobro poznajem kako kokain, heroin i alkohol djeluju na druge, jer sam to imala prilike pratiti godinama kod svojih prijatelja. Neki su od njih umrli od predoziranja i kombinacije s alkoholom. Neki još guraju i prenose svoje demone na svoju djecu.
Nikako nije dobro.
Nikako nije dobro.

Osim ovisnosti o opojnim sredstvima, postoje i druge ovisnosti. To su mnogobrojni vidovi ovisničkog ponašanja. Ne znam koliko ti je blizak pojam "ovisnički odnosi" . Ni tod tipa ovisnosti se nije lako riješiti, i niu nimalo bezalene. Ovisnosti o kemiklijama je bar lako prepoznti pa odmah vidiš s kojim demonom imaš posla. Ove druge jednako ubijaju, samo to ubijanje traje duže i teže se otkriva počinitelj, a i kad ga se otkrije, ne snosi nikakvu odgovornost.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 18, 2005 4:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Mislila sam samo da prokomentiraš Dadinu izjavu o djelovanju opojnih sredstava na čakre ako si se negdje susrela s tim u literaturi ili iz vlastitog iskustva u radu s čakrama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 18, 2005 5:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Kalki je napisao/la:
Citat:
Kalki je pitao šta te "pere" kad uzimaš drogu. Peru te vlastite supstancije izlučene u mjeri u kojoj to nije uobičajeno. Ista kao šta možeš i duhovnim tehnikama postići da se promijeni mehanizam njihovog izlučivanja.



Ono što uistinu pere čovjeka nije nikakva suptanca. One kao takve vrše podražaj i mi tako lučimo supstance koje otvaraju energetske tokove na suptilnim razinama, tako da se čovjek iluzorno približava svojoj pravoj duhovnoj prirodi.


"A te supstance otvaraju energetske kanale na suptilnim razinama."
I onda kad djeluješ meditacijom ili drogom djeluješ da se izluči ta supstanca. I opet dođeš na isto. Duhovno se odražava kroz fizičko i fizičko utjeće na duhovno. Lučenje tih supstanci u mozgu (dopamin, serotonin i sl.) i njihova interakcija samo je odraz duhovne aktivnosti u mozgu. Možda će dosta ljudi misliti da pričam glupost ali ja samo pokušavam objasniti našu fizičku realnost a zna se da se kad je čovjek u meditativnom stanju ili pod utjecajem droga izlučuju točni određeni spojevi i djeluju na određene receptore. Pa mi smo samo jedan obični stroj koji smo eto izabrali za postojanje na ovoj razini, pa što je onda loše ako pokušavam shvatiti kako funkcionira taj stroj.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 18, 2005 5:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
pa što je onda loše ako pokušavam shvatiti kako funkcionira taj stroj.


Dapače, nije ništa loše, samo treba ići pravim putem.

To ti je isto kao da pratiš rijeku nizvodno i očekuješ da ćeš doći do izvora.

Ako si želiš objasnit kako funkcionira taj stroj kreni od izvora, nema drugog načina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 18, 2005 5:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Ali rijeka na kraju utječe u more i spaja se sa svim drugim rijekama. Dalo bi se diskutirati šta je rijeka a šta izvor.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 18, 2005 5:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
zbunjena, u zabludi si
Kemikalije koje navodiš luče se u mozgu kod raznih aktivnosti. To su neurotranmiteri, ne bih sad o tome, vjerojatno ionako znaš što rade i kako i što prenose. Te kemikalije djeluju na fizičkoj razini. Fizički/kemijski potiču određena emotivna stanja. Duhovna iskustva nisu isto što i emotivna stanja, mada imaju neke veze.
Kod meditacije i kod djelovanja droga stanje duha nije isto, mada ponavljam, nemam vlastitog iskustva s drogama, ne znam kako bi na mene djelovale, ali imam iskustva s liječenjem ovisnika, ikam iskustva s ovisnicima iz moje najbiliže okoline kojima mogu "mjeriti" energetski protok i kako im izgledaju čakre, i imam vlastitog iskustva s meditativnim tehnikama.
Kod liječenja ovisnika radi se i sa demonima. Nisi primijetila da sam ih spomenula? Mislim da ti ne treba crtati, da možeš razumjeti o čemu je riječ. Ako ne, onda potraži neki izvor informacija o toj tematici.

Čakre ovisnika o kemikalijama ne rade kako treba. Neke čakre uopće ne rade. Totalno su neaktivne. Mogu se vrtiti samo u obrnutom smjeru,ako se uopće zavrte, a to znači , između ostalog, da ne dovode nego raspršuju energiju. Ljudi koji su ovisnici (bilo o čemu) su totalno blokirani kad se govori o energetskom protoku (životne enegije, prane, bioenergije, orgonske energije ili kundalinija=razni nazivi za istu stvar) kroz kanale i čakre.
Droge nikako ne mogu dovesti do proširene svijesti. Halucinacije pod djelovanjem droga ne mogu biti isto što doživljavaju meditanti. To nema veze jedno s drugim. U nekim se trdicijama droga koristila za postizavanje transa i povišenog stanja svijesti, ali...to je druga i duga priča..to nema veze s narkomanima na koje ja pomislim kad se spomene droga.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 18, 2005 5:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
arwen dor je napisao/la:
Droge nikako ne mogu dovesti do proširene svijesti. Halucinacije pod djelovanjem droga ne mogu biti isto što doživljavaju meditanti. To nema veze jedno s drugim. U nekim se trdicijama droga koristila za postizavanje transa i povišenog stanja svijesti, ali...to je druga i duga priča..to nema veze s narkomanima na koje ja pomislim kad se spomene droga.

Konkrektno sam mislila na izlučivanje neurotransmitera u mozgu pod djelovanjem meditacije i izlučivanje neurotransmitera u mozgu pod djelovanjem droga. Nisam mislila da djeluju isto. Samo sam pokušala objasniti fizičku podlogu ovisnosti. Naravno da je povezana i s duhovnim i emocionalnim svijetom. Kao što je i fizičko tijelo povezano.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 18, 2005 8:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Amanita muscaria :)

Jel tko probao ? , teško da je !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 18, 2005 8:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Muhara, jedna od otrovnijih gljiva. Po njoj je muskarin dobio ime mada ga u njoj ima u maloj količini. Više ga ima u drugim vrstama gljiva. Šta s njom? Ima halucinogeno djelovanje uz ostalo ne baš ugodno djelovanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 18, 2005 10:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Koga više zanima neka pročita A. Puharich- Sveta gljiva :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 19, 2005 1:19 am 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Citat:
U nekim se trdicijama droga koristila za postizavanje transa i povišenog stanja svijesti, ali...to je druga i duga priča..to nema veze s narkomanima na koje ja pomislim kad se spomene droga.

drogama se mogu postići viša stanja svijesti,ako ti je to isključiva namjera.
uživanje na dnevnoj bazi dovodi do zatvaranja svijesti.
Citat:
Ovisnosti o kemiklijama je bar lako prepoznti pa odmah vidiš s kojim demonom imaš posla.

vidim da si upućena u ovaj problem.
ja sam shvatio o čemu je riječ kad sam vidio da se nad pošiljkama izvode rituali :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 19, 2005 2:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:55 am
Postovi: 114
Lokacija: another world
Citat:
arwen dor:
Droge nikako ne mogu dovesti do proširene svijesti. Halucinacije pod djelovanjem droga ne mogu biti isto što doživljavaju meditanti. To nema veze jedno s drugim. U nekim se trdicijama droga koristila za postizavanje transa i povišenog stanja svijesti, ali...to je druga i duga priča..to nema veze s narkomanima na koje ja pomislim kad se spomene droga.


Sama priznajes koliko je tvoje znanje ograniceno kad drogu izjednacavas sa narkomanima. Ispravnom uportrebom, droge MOGU dovesti do prosirene svijesti, pa sve shamanske tradicije koriste droge i to biljke kao dio prirode (ayahuasca, peyotl, razne gljive..), dok je narkomanija primjer neispravne uoptrebe droge.

Slazem se sa Dadom oko povezanosti droga sa chakrama jer sam ih vecinu isprobao i nisam ovisnik ni o jednoj. Heroin i alkohol pojacavaju djelovanje donjih chakri, te smanjunju djelovanje gornjih i opravo oni izazivaju najvecu ovisnost. Ne vidim nista lose u povremenom konzumiranju kvalitetne trave kao i kokaina te psihoaktivnih droga sa NAMJEROM sirenja svijesti (meskalin, psilobicin, LSD, MDMA..).

Sa zbunjenom se uglavnom ne slazem jer problem promatra iskljucivo fizicki odnosno gleda samo utjecaj supstanci na mozak. Ti podaci se lako mogu naci i na internetu pa ne znam koja je svha njenog pametovanja. Ljudi ne uzimaju drogu radi kemijskih supstanci nego radi iskustva.

dobra stranica o drogama http://www.erowid.org/psychoactives/psychoactives.shtml

_________________
_ NE-OPREDJELJEN _


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 19, 2005 2:59 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
Koliko droga nekom moze prosiriti svijest, individualna je stvar. Opet je druga stvar sto netko smatra pod drogama. Da se mene pita, pod drogu bi ulazili alkohol, morfij i heroin, opijum i ostale vrste opijatluka. Psihostimulanse ne bih stavljao pod droge, a pogotovo derivate THC-a. Sto se zloupotrebe tice, jebi ga, netko se moze ubiti pojevsi 500 andola ili popiti 20 litara turske kave :D

Prije jedno godinu dana imao sam jedan tezak period koji sam jednostavno rijesio tako sto sam uzeo dva grama speeda, naoruzao se sendvicima, multivitamiskim sokovima, cigaretama, dobrom knjigom i dobrom muzikom i otisao na cijelodnevni solo izlet u prirodu. Da cu taj dan pamtit kao jedan od najinteresantniihj dana u zivotu - hocu, ma sta mi ko rekao. :wink:
Astralnu projekciju dozivio sam samo jednom u zivotu, i to na LSD-u.
Sklon sam vjerovati da neke vrste "droga" u odredjenim kolicinama otvaraju privremen prolaz u jedan realitet 4-og denziteta, ali to je samo moje misljenje...

Meni sve moze prosirit spoznaje - i reiki i jogging i joint i meditacija i masturbacija i sex i afirmacija...:D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 19, 2005 4:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Koliko vidim, mi smo ovdje, s stupnjem svijesti kojeg u ovom trenutku imamo, jako jako daleko od toga da bilo koju drogu koristimo za proširenje svijesti. Proširenje. Mogli bi za zamagljenje, ali za proširenje...Prije će nam se nalijepiti neki demon nego što ćemo potići išta od onoga što mogu šamani.

Izgleda da Dado zna o čemu govorim.

Ne zaboravite da ovo čitaju i ljudi koji ne razumiju ništa od svega što govorite, nego će od svega navedenoga zapamtiti samo to da su droge dobre i da su korisne, a drugi dio neće ni čuti. Ovdje klikaju i klinci i koji će pogrešno shavtiti o čemu govorite i završiti tamo gdje nije dobro da završe.
Bilo bi dobro proširiti raspravu na demone i na taj aspekt priče o drogama, ali ni to ne bi bilo baš za svačije uši, pa ću od toga odustati.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 19, 2005 9:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
Citat:
Ne zaboravite da ovo čitaju i ljudi koji ne razumiju ništa od svega što govorite, nego će od svega navedenoga zapamtiti samo to da su droge dobre i da su korisne, a drugi dio neće ni čuti. Ovdje klikaju i klinci i koji će pogrešno shavtiti o čemu govorite i završiti tamo gdje nije dobro da završe.


Slazem se. Ja sam subjektivno usao u to. Kad se sagleda cijelokupna slika, da je stetnije nego korisnije - definitivno da je, ali opet, ne treba raditi bauka iz stvari koje netko nije osobno isprobao i sa tudjom chunom po koprivama mlatiti, kako narod mudro kaze :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz