Sada je: uto maj 14, 2024 7:11 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 8:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Jel to neka tvoja vlastita teorija ili si negdje procitao. Ja bas mislim da sve djeluju na gornje cakre. Nadam se da će arwen dor ovo vidjeti i da će i ona reći svoje mišljenje. Kao šta sam već rekla heroin i morfij izazivaju ovisnost a alkohol, kokain i kanabis u puno manjoj mjeri. Ove druge baš i ne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 9:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Kalki je napisao/la:
Što izaziva ovisnosti, stanje ili supstance?!


Zato postoje i termini psihička i fizička ovisnost. ;)
Iako psihička po meni igra milijun puta veću ulogu.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 10:01 am 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Citat:
Jel to neka tvoja vlastita teorija ili si negdje procitao.


moja vlastita teorija bazirana na iskustvu
opijum,heroin i morfij ne djeluju jednako.
kao ni kokain i crack

Citat:
Kao šta sam već rekla heroin i morfij izazivaju ovisnost a alkohol, kokain i kanabis u puno manjoj mjeri


ovdje se slažem samo po pitanju trave


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 10:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Dado je napisao/la:

moja vlastita teorija bazirana na iskustvu
opijum,heroin i morfij ne djeluju jednako.
kao ni kokain i crack



Opijum ili opij je mješavina nekoliko alkaloida: morfin, kodein, noskapin i papaverin. Zadnja dva opuštaju glatku muskulaturu, tj ubkažavaju grčeve unutrašnjih organa a morfin i kodein djeluju kao analgetici. Napominjem da je morfin i morfij jednaki spoj. Heroin je sintetiziran u Bayeru s namjerom da se stvori spoj koji bi stvarao manju ovisnost od morfina. (ha ha). To je diacetilirani morfin. Zbog svog oblika lakše prodire u organizam a i lakše dolazi u mozak. Razgrađuje se u morfin i ima potpuno jednako djelovanje. Slična je stvar i s crackom i kokainom. Crack je samo oblik kokaina kojim se pojačava djelovanje kokaina na organizam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 11:10 am 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
je li ovo iz brošure sa stola u Centru za prevenciju ovisnosti? :lol:

Citat:
Razgrađuje se u morfin i ima potpuno jednako djelovanje


nema jednako djelovanje.učinak je dvostruko dužeg trajanja

Citat:
Crack je samo oblik kokaina kojim se pojačava djelovanje kokaina na organizam.


crack nije oblik kokaina,već njegova baza
i djeluje na 'više centre'


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 11:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Naravno da ima duže djelovanje kad dobiješ veću količinu. Organizam puno više iskoristi morfija kad ga dobije u obliku heroina. Jer je zaštičena forma pa mu treba duže da se razgradi. Nije iz brošure nego iz nekih knjiga koje sam eto morala naučiti. A šta je baza pametnjakoviću? Nego samo jedan oblik. Znači kemijski se prevede u bazni oblik koji ima jaće djelovanje. Baze i kiseline. Oblici u kojem spojevi dolazi. Kad se spoje dobiješ sol. Gradivo kemije iz osnovne škole.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 11:47 am 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Citat:
Naravno da ima duže djelovanje kad dobiješ veću količinu.


ja govorim o istoj količini

Citat:
Znači kemijski se prevede u bazni oblik koji ima jaće djelovanje.


nema jače,već drugačije

Citat:
Gradivo kemije iz osnovne škole


od kojeg se ti po ovom pitanju nisi daleko odmakla.
pametnjakovićko :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 12:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
www.cocaine.org[url] ako ti se da čitaj pa sam skuži razliku.
A šta se tiče heroina mislila sam da tijelo više iskoristi morfina kad je u formi heroina i zato heroin jače djeluje od iste količine morfina a to šta ti ne shvaćaš biokemiju i fiziologiju čovjekovog organizma ja tu ti ne mogu pomoći.
Inače na stranici www.opioids.com imaš jako dobre tekstove o djelovanju svih droga kao i dobre linkove pa ako koga zanima neka pogleda.
[/url]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 12:34 pm 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Citat:
a to šta ti ne shvaćaš biokemiju i fiziologiju čovjekovog organizma ja tu ti ne mogu pomoći


iz kemije sam u osnovnoj i u srednjoj školi imao poklonjenu dvojku iz razloga što me uopće ne zanima.
no to me nije spriječilo da iz kokainskog praha upotrebom amonijaka dobijem crack.
kao ni da putem acetona obrnem proces.

kao što ni npr. tadžikistanskog seljaka nepoznavanje pisane forme izražavanja ne sprečava da proces prerade heroina poznaje bolje od autora tih knjiga iz kojih crpiš znanje.



Citat:
Inače na stranici www.opioids.com imaš jako dobre tekstove o djelovanju svih droga kao i dobre linkove pa ako koga zanima neka pogleda.


rekoh već,ako si pratila,da je moje znanje iskustvenog karaktera.
što jednom teoretičaru teren čini skliskim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 12:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Pa na tim stranicama i pišu ljudi koji imali iskustvo a ne teoretičari.Prvo pogledaj nešto pa onda komentiraj. A crack je samo oblik čistog kokaina, nije u obliku soli kao šta se nalazi u prahu biljke nego čista baza pa jače djeluje. A i u formi je koja djeluje direktno na mozak. A šta se tiče iskustva to je isto kao da ja jednom fizičaru idem objašnjavati šta je struja nakon šta me opalio strujni udar. Ako ti kemija nije išla onda ni ne možeš shvatiti ovo šta ja pričam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 12:56 pm 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Citat:
Pa na tim stranicama i pišu ljudi koji imali iskustvo a ne teoretičari.Prvo pogledaj nešto pa onda komentiraj.


zašto bih ponovo učio pisati,hodati i govoriti ako već znam?

Citat:
Ako ti kemija nije išla onda ni ne možeš shvatiti ovo šta ja pričam.


kao što ni ti ne možeš ni uz najbolju volju shvatiti o čemu ja pričam.

Za kraj,velika većina današnjih znanstvenih činjenica će budućim naraštajima biti smiješna kao što je nama danas srednjovjekovna 'činjenica' o zemlji kao ravnoj plohi.
dok će djelovanje heroina ostati nepromijenjeno.
za sve ostalo tu je forumHR


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 12:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Dado je napisao/la:
iz kemije sam u osnovnoj i u srednjoj školi imao poklonjenu dvojku iz razloga što me uopće ne zanima.
no to me nije spriječilo da iz kokainskog praha upotrebom amonijaka dobijem crack.
kao ni da putem acetona obrnem proces.

kao što ni npr. tadžikistanskog seljaka nepoznavanje pisane forme izražavanja ne sprečava da proces prerade heroina poznaje bolje od autora tih knjiga iz kojih crpiš znanje.


Sve droge su prvo nastale u kemijskim laboratorijima od strane kemičara. I ecstasy i crack i LSD jer su išli istraživati kako im pojačati ili smanjiti djelovanje. A onda su ti recepti izašli iz laboratorija. (da li slučajno ili namjerno ne znam). Pa ko da je kemija nešto sad komplicirano. To ti je ko kuhanje, Ako imaš dobar recept dobro će ispasti.


Citat:
već,ako si pratila,da je moje znanje iskustvenog karaktera.
što jednom teoretičaru teren čini skliskim.

Ja imam i teoriju i praksu pa se ipak više oslanjam na teoriju.


Zadnja izmjena: pcelica; sri dec 14, 2005 4:01 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 1:14 pm 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Citat:
Sve droge su prvo nastale u kemijskim laboratorijima od strane kemičara.


ja znam dobiti XTC iz muškatnog oraščića.
jesam li kemičar?
nisam

Citat:
Ja imam i teoriju i praksu pa se ipak više oslanjam na teoriju


meni ovo dovoljno govori. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 1:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
MDMA = XTC , jedan od načina dobivanja MDMA je sinteza iz šafrola ili izošafrola, prirodnih spojeva dobivenih iz biljaka šafrana, muškatnog oraščiča. vanilije itd. Tako da možeš probati i s vaniljom. Naravno prvo je otkriven spoj u laboratoriju pa su onda iz njega radili MDMA. Ti se samo zapitaj zašto su dostupni svi ti podaci o sintezi svih tih droga. Ja mogu sintetizirati bilo koju drogu pa šta onda?
Puno mi je bilo zanimljivije ono o djelovanju droga na čakre nego ovo o sintezi i djelovanju šta znam bolje od tebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 2:03 pm 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Citat:
Puno mi je bilo zanimljivije ono o djelovanju droga na čakre nego ovo o sintezi i djelovanju šta znam bolje od tebe


ali zato moja mama kuha bolje od tvoje :lol:

kad smo već kod droga,cuge a i sexa
ima jedna 'krajiška':

-jebena se po krevetu valja
-nejebena ne može da spava :shock:

kako Mimi kaže "tko ima uši neka čuje"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 2:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Dado je napisao/la:

kao što ni ti ne možeš ni uz najbolju volju shvatiti o čemu ja pričam.

Za kraj,velika većina današnjih znanstvenih činjenica će budućim naraštajima biti smiješna kao što je nama danas srednjovjekovna 'činjenica' o zemlji kao ravnoj plohi.
dok će djelovanje heroina ostati nepromijenjeno.

Djelovanje heroina se zna i objašnjen je mehanizam djelovanja samo šta je to čista kemija i ne bi zamarala ljude s takvim stvarima.
A to šta ti pričaš o čakrama nema mi nikakve veze s onim šta sam do sada čitala. Alkohol i heroin djeluju na donje, kanabis na 4. LDS i psihodelici na gornje. Jako si pametno to sročio i divim se tvom ezoteričkom znanju. Od sada ću samo vjerovati onome šta ti kažeš na forumu. Šta se tiče znanstvenika i ravne ploče pa znanstvenici su i otkrili da zemlja nije ravna ploča a radovi nekih znanstvenika od prije 500 godina vrijede i danas kao Newtona i još mnogih drugih. Bilo uvijek pametnih ljudi koji su promatrali svijet i dolazili do pravih univerzalnih zaključaka koji još dan danas vrijede. Pa svi grčki filozofi su bili znanstvenici, kao šta su alkemičari proučavali i znanstveno i duhovno. To je povezan jedno s drugim ali očito trošim riječi u prazno jer neki to ne mogu baš shvatiti.
Kalki je pitao šta te "pere" kad uzimaš drogu. Peru te vlastite supstancije izlučene u mjeri u kojoj to nije uobičajeno. Ista kao šta možeš i duhovnim tehnikam postići da se promijeni mehanizam njihovog izlučivanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 2:24 pm 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Citat:
Pa svi grčki filozofi su bili znanstvenici


pogotovo oni što su se školovali u Egiptu :twisted:

Citat:
A to šta ti pričaš o čakrama nema mi nikakve veze s onim šta sam do sada čitala.


pošto ti nigdje o tome nisi čitala,naravno da je neistina
kao da ja kažem da ipak rode donose djecu jer sam JA to pročitao

Citat:
Šta se tiče znanstvenika i ravne ploče pa znanstvenici su i otkrili da zemlja nije ravna ploča


kao što će znanstvenici sljedećih generacija pobiti teze koje ti iznosiš.
čitanje s razumijevanjem bi pomoglo da shvatiš da ni ja ništa suprotno nisam izjavio

Citat:
To je povezan jedno s drugim ali očito trošim riječi u prazno jer neki to ne mogu baš shvatiti.


kako će netko drugi shvatiti kad ni ti sama ne znaš šta pričaš
tj. šta prepisuješ.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 3:11 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ohooooo !!!

Vidim da imamo i dobre "kemičare" na forumu... bar netko tko se razumije dobro i u kemiju...

Haha, imamo doktore, fizičare... i sad i kemičare... ODLIČNO. Kao što sam već napomenuo prije o UDRUŽIVANJU, a ne borbi mišljenja jedni protiv drugih... molim vas, pa si pročitajte.

Nego, vidim... uskoro ćemo imati jednu cijelu ekipu istraživača na forumu i to raznih profesija!!! Odlično, bit ćemo odličan tim! Svatko u svojem području. Hehe, uskoro ćete trebati zaozbiljno udružiti sve vaše mozgove.

No, o tome kad dođe "vrijeme"...

:P

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 3:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Pa ne bih rekla baš svađa. Više konstruktivna rasprava ako bi se Dado složio sa mnom. I samo još jedan ispravak netočnog navoda. Ne prepisujem iz knjiga nego pišem iz glave. S pojmom čakri sam se upoznala preko par knjiga i mislim da sam shvatila o čemu se radi. Ako ti misliš da nemam pojma ni o čemu samo nastavi tako misliti. Svejedno mi je drago da smo razmijenili mišljenje. Zato forum i služi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 15, 2005 1:36 am 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Citat:
Pa ne bih rekla baš svađa. Više konstruktivna rasprava ako bi se Dado složio sa mnom.

slažem se.
Citat:
Ne prepisujem iz knjiga nego pišem iz glave

mala provokacija.takav dan :wink:
Citat:
Ako ti misliš da nemam pojma ni o čemu samo nastavi tako misliti.

baš obratno.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz