Sada je: sub apr 27, 2024 7:19 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kakao prah-najjaci antioksidant!
PostPostano: ned sep 18, 2011 12:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Kakao je jedna od stvari koji se kriju od ljudi sirom sveta a evo i zasto....

http://www.ulimana.com/health-benefits- ... cacao.html
Kao sto vidimo sa ovih tablica kakao prah se nalazi na 1.mestu najjacih antioksidanata na svetu,borovnice mu nisu ravne!!!

Zasto je kakao superhrana(superfood)?
http://www.superfoodliving.com/raw-cacao-powder

slika
Sa ovog grafikona se vidi da je kakao prah na prvom mestu,neverovatno.Uporedite ga sa bananom ili mangom.

http://www.ulimana.com/health-benefits- ... cacao.html
Benefiti kakaa

http://www.brainready.com/blog/thetop5b ... foods.html
kakao -Hrana za mozak



RAW CACAO POWDER contains many rare key nutrients that enhance physical and mental well-being. RAW CACAO POWDER also contain more ANTIOXIDANT flavanoids than any other food tested including Red Wine, Green Tea and Blueberries. Other essential minerals present in Cacao are Calcium, Zinc, Iron, Copper, Sulfur, and Potassium. Cacao also contains many chemicals that enhance physical and mental well-being, including alkaloids, proteins, magnesium, beta-carotene, leucine, linoleic acid, lipase, lysine, and some neurotransmitters such as dopamine and anandamine.

Health benefits of these antioxidants include:

Promote cardiovascular health - Help dilate bloods vessels, reduce blood clotting, improve circulation, help regulate heartbeat and blood pressure, lower LDL cholesterol, and reduce the risk of stroke and heart attacks.
Protect from environmental and metabolic toxins - Help repair and resist damage caused by free radicals, and may reduce risk of certain cancers.
Neurotransmitters: By increasing the levels of specific neurotransmitters in our brains, cacao promotes positive outlook, facilitates rejuvenation and simply helps us feel good.

Serotonin - Cacao raises the level of serotonin in the brain; thus acts as an anti-depressant, helps reduce PMS systems, and promotes a sense of well-being.
Endorphins - Cacao stimulates the secretion of endorphins, producing a pleasurable sensation similar to the “runner’s high” a jogger feels after running several miles.

Phenylethylamine - Found in chocolate, phenylethylamine is also created within the brain and released when we are in love. Acts as mild mood elevator and anti-depressant, and helps increase focus and alertness.
Anandamide - Anandamide is known as the “bliss chemical” because it is released by the brain when we are feeling great. Cacao contains both N-acylethanolamines, believed to temporarily increase the levels of anandamide in the brain, and enzyme inhibitors that slow its breakdown. Promotes relaxation, and helps us feel good longer.

Essential Minerals: Cacao beans are rich in a number of essential minerals, including magnesium, sulfur, calcium, iron, zinc, copper, potassium and manganese.

Magnesium - Cacao seems to be the #1 source of magnesium of any food. Magnesium balances brain chemistry, builds strong bones, and helps regulate heartbeat and blood pressure. Magnesium deficiency, present in 80% of Americans, is linked with PMT, hypertension, heart disease, diabetes and joint problems.
Sulfur - Cacao is high in the beauty mineral sulfur. Sulfur builds strong nails and hair, promotes beautiful skin, detoxifies the liver, and supports healthy pancreas functioning.
Essential fats: There is a misperception that chocolate is fattening. In truth, the fats in cocoa butter are healthy fats. Cacao contains oleic acid, a heart-healthy monounsaturated fat, also found in olive oil, that may raise good cholesterol. Also, substances found in cacao are known to help reduce appetite.

Uprkos losoj sanitaciji Kuna indijanci imaju fantasticno zdravlje i gotovo da UOPSTE ne oboljevaju od bolesti srca i krvnih sudova(Jedan od najvecih uzrocnika smrti ne samo na Balkanu vec i u svetu).Evo sta kaze jedan covek koji ih je posetio i video koja je to tajna Kuna indijanaca.

http://abcnews.go.com/Health/video/coco ... n-13402637

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kakao prah-najjaci antioksidant!
PostPostano: ned sep 18, 2011 5:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Oko superfooda se vrti veliki novac vec neko vrijeme. Bas zato dosta zagovornika zdrave hrane uopce ne vjeruje u superfood iz tog razloga. Cudno je malo da bas namirnice koje rastu negdje u dalekoj maloj zemlji su ujedno i najskuplje, a biznismeni zdrave hrane ih isticu kao najzdravije. Ne kazem da nisu zdrave, ali se ipak malo pretjeruje u medijima sa kakaom, goji bobicama, aloa verom i noni sokom. Treba sam otici u obliznji ducan i vidjeti cijenu noni soka, te to usporediti sa cijenom 1kg domace mrkve, za koju vjerujem da je iste, ako ne i bolje kvalitete. Jedino zasto jabuka ili mrkva nisu svrstane u superfood je zato sto mogu rasti svakome u dvoristu i ne zvuce dovoljno "fensi" poput egzoticnog nonija ili kakao-a :mrgreen:

Nesto sto je upakirano u plastici i stoji na polici mjesecima, nema teorije da je zdravije od mog voca i povrca ubranog s moje zemlje. A jos je 20 puta skuplje. Samo sto narod voli cuti za nesto novo skupo spasonosno i egzoticno sto ce mu donijeti izljecenje, te ne pita za cijenu. Pojede sendvic za dorucak, popusi dvije kutije cigara, pojede janjetinu za rucak, a prije spavanja popije casu noni soka ili malo "superfooda" i misli da ce ozdraviti za dva dana :angel4: Zivili :occasion5:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kakao prah-najjaci antioksidant!
PostPostano: ned sep 18, 2011 10:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
U kontekstu ovog što je Džabaludin rekao.
U jugoistočnoj Aziji žene se za njegu i sunčanje koriste maslinovim uljem, koje je skupocjeno, a ne kokosovim kojeg imaju jeftinog na svakom koraku.
U Europi obrnuto, umjesto maslinovo koristi se kokosovo ulje.
Da ne govorim da bijeljkinje hoće da pocrne, te se sunčaju idu u solarij,mažu itd., a crkinje hoće da pobijele.One ravne kose je kovčaju, a one kovčave kose je ravnaju.
O tempora, o mores.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kakao prah-najjaci antioksidant!
PostPostano: ned sep 18, 2011 10:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Što se kakao tiče - znam da pomaže kod jakih menstrulanih krvarenja - treba ga pripremiti kao napitak ali s vodom i bez šećera. Smanjuje krvarenje. Naravno, upitno je sljedeće - što smo time napravili? Da li krvarenje iz nekog nama nepoznatog raloga treba biti jače (možda u svrhu nekog čišćenja) ili ga treba zaustavljati. No, kakao u svakom slučaju pomogne da žene budu mobilne, pa za sve one žene kojima zatreba ovakav način ublažavanja tegoba stavljam ovo kao informaciju - a pro po kakaoa....

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kakao prah-najjaci antioksidant!
PostPostano: ned sep 18, 2011 1:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
dzabaludin je napisao/la:
Oko superfooda se vrti veliki novac vec neko vrijeme. Bas zato dosta zagovornika zdrave hrane uopce ne vjeruje u superfood iz tog razloga. Cudno je malo da bas namirnice koje rastu negdje u dalekoj maloj zemlji su ujedno i najskuplje, a biznismeni zdrave hrane ih isticu kao najzdravije. Ne kazem da nisu zdrave, ali se ipak malo pretjeruje u medijima sa kakaom, goji bobicama, aloa verom i noni sokom. Treba sam otici u obliznji ducan i vidjeti cijenu noni soka, te to usporediti sa cijenom 1kg domace mrkve, za koju vjerujem da je iste, ako ne i bolje kvalitete. Jedino zasto jabuka ili mrkva nisu svrstane u superfood je zato sto mogu rasti svakome u dvoristu i ne zvuce dovoljno "fensi" poput egzoticnog nonija ili kakao-a :mrgreen:

Nesto sto je upakirano u plastici i stoji na polici mjesecima, nema teorije da je zdravije od mog voca i povrca ubranog s moje zemlje. A jos je 20 puta skuplje. Samo sto narod voli cuti za nesto novo skupo spasonosno i egzoticno sto ce mu donijeti izljecenje, te ne pita za cijenu. Pojede sendvic za dorucak, popusi dvije kutije cigara, pojede janjetinu za rucak, a prije spavanja popije casu noni soka ili malo "superfooda" i misli da ce ozdraviti za dva dana :angel4: Zivili :occasion5:


cisto da ne bude zablude.Kakao prah jeste zdrav i moze se nazvati superhranom zbog svog lekovitog dejstva al naivno je misliti da leci 750 bolesti il sta vec,ako uzimas tolku i tolku kolicinu.NEMA magic bulleta,jednostavno nema magicnih lekova,jesti zivu hranu je najzdravije,voce,kostunjave plodove,semenke,povrce...On predstavlja samo jedan dodatak ishrani,kao sto predstavlja med ili aloe vera. moze samo da pomogne.Ja nisam naveo koliko treba da se unosi dal 2 ili 4 kasikice dvevno upravo zato jer svako ima izbor koliko ce da uzme ili da uopste ne koristi.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kakao prah-najjaci antioksidant!
PostPostano: pon sep 19, 2011 8:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Vidiš Alf to mi je dobra informacija u svezi kakaa (jake menstruacije).... ali kao 1. pitam se koji kakao je zaista kakao na tržištu, pretpostavljam da bi onaj gorki za kolače trebao biti čisti.... no da li je? A onda pod br.2 također mi dolazi dvojba: možda mi je takvo jako čišćenje potrebno jer menstruacija nije samo fizičko čišćenje... ima ona i drugu svrhu čišćenja.
Slažem se sa Đabaludinovim zaključkom.... sve je to marketing, ako nije isplativo - onda i ne prizvode i ne reklamiraju.
Al da volim kakao - voooolim...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kakao prah-najjaci antioksidant!
PostPostano: pon sep 19, 2011 9:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Od tog kakaa skupog na trzistu (raw organic), samo mali udio je zapravo sirov. Cijeli postupak toga je dosta kompliciran, ali treba ni previse vjerovati etiketama. Tko se odluci na kupovinu, neka se prvo informira sta kupuje, jer dakle nisu svi 100% sirovi. Na forumu "sirova hrana" se netko javio tko pravi i prodaje sirovi kakao, te je opisao cijeli postupak i upozorio na taj problem.

U svijetu sirove hrane je popularan uglavnom kod poznatijih sirovojedaca koji ga prodaju na svojim web stranicama i dobro unovcavaju svoje sirovojedstvo i znanje, a stranice im izgledaju poput pravih web shopova. Oni ostali sirovojedci koji vode besplatne blogove ili youtube kanale te znanje i iskustvo dijele besplatno, uglavnom ga ne vole niti ga preporucuju, kao niti jedan drugi superfood.

Moje iskustvo s kakaom je bilo kratko, ali ne bas lijepo. Fin je i ukusan kao i obicni nesirovi, ali je meni bio problem sto me probudi, digne i nemogu spavati navecer. Kao da sam popio 2 limenke red bulla ili popio 5 jacih kava, totalna hiperaktivnost uma :dontknow: Slicna iskustva sam citao i kod drugih sirovojedaca.

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kakao prah-najjaci antioksidant!
PostPostano: pon sep 19, 2011 11:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Misteriozni kupac kupio sav evropski kakao

Netko je kupio sav europski kakao

Cijene kakaa najviše u 32 godine

Po informacijama iz članaka nisu samo prošle godine virtuelno kupili velike količine kakaa nego su ga i transportovali u svoja skladišta. Za koji vremenski period su predviđene tolike zalihe mi nije poznato ali me ne bi iznenadili povećano oglašavanje i nova, revolucionarna otkrića o dobrobiti kakaa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kakao prah-najjaci antioksidant!
PostPostano: uto sep 20, 2011 4:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
dzabaludin je napisao/la:
Od tog kakaa skupog na trzistu (raw organic), samo mali udio je zapravo sirov. Cijeli postupak toga je dosta kompliciran, ali treba ni previse vjerovati etiketama. Tko se odluci na kupovinu, neka se prvo informira sta kupuje, jer dakle nisu svi 100% sirovi. Na forumu "sirova hrana" se netko javio tko pravi i prodaje sirovi kakao, te je opisao cijeli postupak i upozorio na taj problem.

U svijetu sirove hrane je popularan uglavnom kod poznatijih sirovojedaca koji ga prodaju na svojim web stranicama i dobro unovcavaju svoje sirovojedstvo i znanje, a stranice im izgledaju poput pravih web shopova. Oni ostali sirovojedci koji vode besplatne blogove ili youtube kanale te znanje i iskustvo dijele besplatno, uglavnom ga ne vole niti ga preporucuju, kao niti jedan drugi superfood.

Moje iskustvo s kakaom je bilo kratko, ali ne bas lijepo. Fin je i ukusan kao i obicni nesirovi, ali je meni bio problem sto me probudi, digne i nemogu spavati navecer. Kao da sam popio 2 limenke red bulla ili popio 5 jacih kava, totalna hiperaktivnost uma :dontknow: Slicna iskustva sam citao i kod drugih sirovojedaca.


Ja isto nisam zastupnik superfood,mislim da je to jedna velika prevara.Jedino sto bi izdvojio a u braja se u superfood pored kakaa su PROIZVODI od meda.Naravno treba biti oprezan kod meda.Oni sto se prodaju u zdravim hrana i supermakretima su fejk,.Med je jedina hrana koja je besmrtna znaci neogranicen vek trajanja.Treba kupovati od pcelara a i oni oce cesto da predju zato treba biti vrlo oprezan.Nacin prepoznavanja pravih od falsifikata je da kad se uzme drvene kasika i umoci u med i onda izvadi i pusti da tece,mora biti neprekidna NIT gotovo sve do samog kraja.Ako nije znaci da je fejk.Pravi med je gust a falsifikati su tecniji,dakle ovi sto su laksi su fejk.Danas je vrlo teska situacija pa je sve vise fejk proizvoda i treba biti OPREZAN!

sto se tice kakaa,ja kupuje K plus kakao u Albi i zadovoljan sam,treba znati da je kakao u zdravim hranama fejk.Pravi kakoa prepoznacete po njegovom gorcini,dakle pravi kakao je jako GORAK.Kakao ima kofeina u sebi i ne bi ga trebalo uzimati minimum 6-7 sati pred spavanje,isto kao i caj,najbolje je ujutru ili u podne.

p.s. ajde ako mozes link da mi das od toga sto prodaje kakao bio bi zahvalan.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kakao prah-najjaci antioksidant!
PostPostano: sri sep 21, 2011 5:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Koristim med i pelud, ali samo kad nema sezonskog voca i povrca, onda i klijam, to je vec mocna domaca hrana koja namiruje potrebe organizma u hladnom dijelu godine :)

Evo ti mail od kakao covjeka :occasion5:

A_due.cokolada@yahoo.com

:love3:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kakao prah-najjaci antioksidant!
PostPostano: pon okt 10, 2011 11:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
Ljudi se previse opterecuju hranom ustvari... to nam je valjda duboko ukorenjeno da moramo nesto pojesti da bi nam bilo bolje.. pa kad cujemo za superfood odmah brze bolje skacemo da uzmemo....
Mislim da su stvari daleko jednostavnije... najbolji lek se ustvari ne nalazi u hrani nego u preskakanju hrane.. i onda organizam sam stvara supercistiliste... nepotrebno je unositi superfood...
Moj superdodatak ishrani je napitak od kombuha gljive... ako vec moram da biram... Vrlo jednostavna stvar, tako dostupna za proizvodnju, jeftina, prirodna, ukusna... zapravo jedna od retkih stvari koja je toliko bogata korisnim sastojcima, a opet i tako cista, bez ikakvih stetnih dodataka koje nam neko moze podvaliti... ljudi bi trebalo da budu zahvalni da takvo nesto uopste postoji, a ne da se napinju da traze tamo neki kakao sa drugog kraja sveta.... Kombuha je dostupna svima eto..... Nepotrebno je trositi pare i za med.... Sta ljudi ustvari hoce vise i bolje? Manite se corava posla, ako mozete posadite nesto da bude samo vase ili kupite od proverenih ljudi, preskocite koji obrok, malo gledajte zalazak sunca, vezbajte jogu, popijte koju casu kombuhe, razmisljajte pozitivno, opustite se i disite duboko.. usporite vreme... naucite da uzivate.... i zaboravicete na kakao i alou..... :blob:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kakao prah-najjaci antioksidant!
PostPostano: uto okt 11, 2011 5:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Ako je tijelo vozilo, onda treba i gorivo. Što kvalitetnije to bolje. Med, maslinovo ulje, vino, riba, školjke, meso, voće i povrće. Tko hoće nek se pati, bit će nagrađen jednog lijepog dana.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kakao prah-najjaci antioksidant!
PostPostano: uto okt 11, 2011 7:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
kries je napisao/la:
Ako je tijelo vozilo, onda treba i gorivo. Što kvalitetnije to bolje. Med, maslinovo ulje, vino, riba, školjke, meso, voće i povrće. Tko hoće nek se pati, bit će nagrađen jednog lijepog dana.


Vino?

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kakao prah-najjaci antioksidant!
PostPostano: uto okt 11, 2011 9:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Vino, nego što. Podrazumijeva se s mjerom. Ima ljekovita svojstva, za dušu i srce.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kakao prah-najjaci antioksidant!
PostPostano: uto okt 11, 2011 9:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
I to ne bilo kakvo, nego pravo od grožđa, bez šečera i kemije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kakao prah-najjaci antioksidant!
PostPostano: sri okt 12, 2011 12:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
kries je napisao/la:
Ako je tijelo vozilo, onda treba i gorivo. Što kvalitetnije to bolje. Med, maslinovo ulje, vino, riba, školjke, meso, voće i povrće. Tko hoće nek se pati, bit će nagrađen jednog lijepog dana.


Ma jeste, evo svuda okolo nagradjeni... rak ovoga, rak onoga, mozdani udar, srcani udar, qrac, palac... samo gledam ljude kako dolaze u redu jedan za drugim... a svaki od njih me nekada pitao "A zasto ti to tako, zasto ne ovako.. Jesi li nesto bolestan, sta pokusavas s tim...... bla bla bla... ?!"

Mada, vec neko vreme vise nikom nista ni ne objasnjavam, niti ga savetujem.... Boze moj, svako ima pravo da ode sa ovoga sveta na svoj nacin.... Pa makar bio i glupav...

Jedino sto mi je eto drago je sto odavno nemam posla sa lekarima i farmaceutskom industrijom....

A mozda je doslo i vreme da i ljudi pocnu da kao gorivo koriste neke alternativne metode... solarni pogon, elektricni,..... da se prikljucimo mozda na neko drugo kvalitetnije napajanje koje nas nece istovremeno i ubijati..... Slabo smo mi nesto napredovali po tom pitanju... znamo samo za hranu....... Nemoguce da nam je samo i jedino to preostalo?!?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 107 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz