Sada je: sub apr 27, 2024 1:15 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Crvene fleke na glavama beba- ``Rodin ujed``
PostPostano: čet apr 21, 2011 6:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Da li neko zna o cemu se radi?

Moj prijatelj ima dvoje dece.Starije ima 6 godina,a mladje 9 meseci.Kod starijeg deteta su primetili ,po izlasku iz bolnice po rodjenju,da na glavi,na potiljku ,otrpilike gde pocinje da raste kosa ,dete ima nekakve crvene tackice grupisane u fleku..Nisu obracali paznju na to ,ali su to primetili i kod mladjeg sto ih je zaintrigiralo.U razgovoru sa nekim prijateljima koji isto imaju malu decu i razgovarajuci o tom njihovom ``otkricu`` utvrdilo se da i njihova deca imaju isto takve grupisane tackice-fleke na istom mestu. U pitanju je sedmoro dece uzrasta do 6 godina.Na internetu smo saznali da se to zove ``strucno`` jelte Rodin ujed (bar po simptomima tako mislimo). Pogledajte vi koji imate manju decu da li i ona imaju to.Mozda to i nije ujed ``rode``.
Zna li neko nesto o tome ?

Ako je pogresno mesto za temu molim moderatore da je premeste.
Pozdrav

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Crvene fleke na glavama beba- ``Rodin ujed``
PostPostano: pet apr 22, 2011 8:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Moj mali to ima na sred leđa 1,5 x 1 cm, crvena fleka :dontknow:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Crvene fleke na glavama beba- ``Rodin ujed``
PostPostano: pet apr 22, 2011 6:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned maj 23, 2010 7:09 pm
Postovi: 71
Lokacija: Split
Mi ovdi iz Dalmacije to zovemo 'želje', ja imam na tabanu veliku crvenu fleku od rođenja, rodica mi ima na vratu. Navodno kad se majka nečega zaželi tijekom ili neposredno prije poroda onda to biva manifestirano na ovaj način. Hehe, normalno to je bapska priča, ali eto.

_________________
http://www.mandrilo.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Crvene fleke na glavama beba- ``Rodin ujed``
PostPostano: uto apr 26, 2011 8:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Nema to veze sa tim trudničkim željama - to je nešto drugo, ovo iza glave ima svaka beba, moja također - moja osim toga ima i na gotovo vrhu tjemena isto takvu crvenu mrlju. To je nekakvo proširenje krvnih sudova i sasvim normalno. Nestane kasnije....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Crvene fleke na glavama beba- ``Rodin ujed``
PostPostano: čet maj 26, 2011 10:42 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet maj 26, 2011 10:09 pm
Postovi: 10
Moje dijete ima 6 godina i kad se rodila imala je jasno izražene grupirane crvene točkice od korjena nosa preko čela u obliki slova V. (takozvani "Rodin ugriz). S vremenom je fleka nestala i pojavi se samo kad plače ili je jako ljuta. Ne znam koji je razlog tim flekicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Crvene fleke na glavama beba- ``Rodin ujed``
PostPostano: pet maj 27, 2011 7:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
maya je napisao/la:
Moje dijete ima 6 godina i kad se rodila imala je jasno izražene grupirane crvene točkice od korjena nosa preko čela u obliki slova V. (takozvani "Rodin ugriz). S vremenom je fleka nestala i pojavi se samo kad plače ili je jako ljuta. Ne znam koji je razlog tim flekicama.


E pa tako i sa mojim sinom, ne znam da li pričamo o istom, on ima zapravo skroz nasred čela jednu crvenu fleku velilčine šljive koja kao da je i izbočena, slabo se primjeti no kad plače ili je ljut (kad krv navali) onda bude baš jako očito, ko neki pečat. Baš čudno.
Inače on je baš posebno dijete - ne što je moj nego eto ima neke specifičnosti:
1. prije nego je začet ja sam 2x sanjala da ću roditi jako velikog dečka
2. kad sam s njim trudna bila sanjala sam da letim extremno brzo i odjednom i on doleti i uhvati se meni oko struka i letimo
3. porod s njim je bio.... :love3: . nešto prekrasno, trudovi su bili toliko čarobni i emotivno snažni, a u pauzama između trudova imala sam neobična iskustva - totalnog blaženstva i opijenosti ko na drogama..... predivan predivan porod.
To je ono što je meni upečatljivo a inače je skroz normalan, ima 4 g još malo.
Al ta fleka je eto baš malo čudna, vjerujem da su mu se tu nakupile kapilare.... e sad da li to ima i neko drugo značenje - ne znam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 79 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz