Sada je: sub apr 27, 2024 9:55 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Polumjeseci na noktima
PostPostano: sri apr 13, 2011 7:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned maj 23, 2010 7:09 pm
Postovi: 71
Lokacija: Split
Otkad sam u Breussa (Rak Leukemija i druge prividno neizlječive bolesti) pročitao da su oni mali bijeli polumjeseci na noktima vrlo bitni za indikaciju stanja organizma, nesvjesno ih uočavam na svima oko sebe.

Znači zdrava osoba bi trebala imati jasne i jake polumjesece u korijenu nokta na svim prstima lijeve i desne ruke. Polumjeseci na lijevoj ruci označavaju srčani mišić: polumjesec na palcu označava glavni srčani mišić, a polumjesec na ostalim prstima lijeve ruke predstavlja sporedni srčani mišići.

U dosta ljudi, pa i u sebe sam primjetio da nemamo uopće polumjesece na prstima, osim na palčevima. S tim da ja recimo imam skroman polumjesec na lijevoj, a na desnoj jedva primjetan na palcu. Po Breusu ovo znači da je srce slabo i da najvjerovatnije imamo niži krvni tlak. Savjetuje salate od celera, jagode i glogove kapi te vježbe disanja.

Iznenadilo me kako sam kod nekih penzionera uočio ogromne polumjesece na svim prstima, katkad i pola nokta prekrivaju na palcu.

Zanima me kakvi su vaši polumjeseci na noktima? I čemu su indikator polumjeseci na desnoj ruci, ako su na lijevoj srca? I da li ima netko nesimetrične polumjesece, recimo na lijevoj ima, na desnoj nema i sl.?

_________________
http://www.mandrilo.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Polumjeseci na noktima
PostPostano: čet apr 14, 2011 6:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Da, sjecam se tog podatka iz te knjige. Imam sve vidljive i jako vidljive prstenove na svakom noktu. Imao sam ih i prije, sjecam se dok sam bio i puno mladji :mrgreen:

I ja sam ih odmah poceo gledati kod drugih ljudi, i nisam bas mogao doci do zakljucka kao iz knjige. Kako da ti znas jel netko ima lose i dobro srce ? Mislim, vidis ti te polukrugove kod nekih ljudi na 1-2 ili tri prsta, neki imaju uvuceno to prstenje pa se jedva vidi - viri sam vrh, neki maju isturene van skroz da zauzimaju pola nokta. Moja stara ih ima sve velike i vidljive, a ima aritmiju srca, 62 godine i pije tablete za srce. Kod nje ta teorija pada. Moja zena ih ima uvucene, ima nizi tlak, ali sasvim normalno zivi bez ikakavih problema. Smirenija ne osoba od mene i tesko se uzbudjuje. Rekli su joj doktori da niskotlakasi duze zive, jer srce sporije radi :mrgreen: Radila je Ayurvedski test i ona je onaj rijetki trodošni tip u jednakim vrijednostima Vata-Pitta-Kapha, a to je ideala u Ayurvedi. A prema zapadnoj medicini, daleko je od ideale, jer se ne uklapa sa niskom tlakom. Hm....

Neki nikada nemaju problema sa srcem tokom zivota, pa umru u sekundi od srcanog udara u 50. godini, a s druge strane ima onih koji zive duze uz hrpu lijekova, cijeli zivot im srce ne radi dobro, a na kraju umru od raka.

Ne kazem da ova teorija ne stoji niti da je knjiga losa, ali ima jos par stvari u knjizi s kojim se ne bih slozio. Ali to je stvar sa svakom knjigom o "prirodnom" zdravlju, svaki autor pise o svom iskustvu i ima svoje teorije koje odudaraju od drugih prirodnjaka. Moze se reci da je 70-80% takve "alternativne" knjige o zdravlju prihvatljivo i tocno.

E da, sjetih se. Rece on da se rak dobije ako se cijeli zivot pusi lula koja optercuje i pritisce usnu, pa se uslijed te "torture" dobije rak usne. To mi zvuci malo, jel, nevjerovatno. No to su njegovi slucajevi koje je on lijecio, ali opet ne znaci da ih je bilo previse. Treba uzeti u obzir da je to jako stara knjiga i da tada nije bas bilo literature o takvim stvarima kao danas.

Od kvalitenih stvari u toj knjizi je naravno Breuss-ova terapija 42 gladovanja za lijecenje svih teskih bolesti.

I stvar koju sam probao i radi, masaza leđa maslinovim uljem na dijelu gdje su tvrdi kraljezci nasjeli na zivce i gdje se pojavljuje krutost kicme i bolovi. Radi definitvno, Masaza se vrsi preko koze leđa, ulje kroz neko vrijeme dospijeva do kraljezaka i vlaži "spuzvice" kralježaka koje su zbog suhoće i krutosti bili neelasnicni. Pomoglo 2-3 ljudi koji su probali.

Malo sam se udaljio s teme, ali eto :angel4:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Polumjeseci na noktima
PostPostano: čet apr 14, 2011 7:41 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto apr 05, 2011 9:11 pm
Postovi: 38
U te polumjesece se na kuzim,ali ovo sto pise da ako se pusi lula koja stalno pritisce jedan dio usne pa moze uzrokovat neku bolest u to vjerujem,jer znate da svi zivci zavrsavaju na rubnim dijelovima tijela poput,usiju,usana,nosa,obrva itd i svako od th mjesta utjece na neki dio tijela ili organ.Tako da recimo kod pirsanja se jako mora pazit bas zbog toga.Sad da li je to stvarno tako neznam,ali mi je nekako logicno.Kod mene su polumjeseci na oba palca onako bas vidljivi i izrazeni i rekao bih da mi je na lijevoj ruci taj polumjesec jaci.Na kaziprstima isto tako dok na lijevom srednjaku se vidi,a na desnom malo,na 4 ta oba prsta su manji ali se vide dobro dok na malim prstima nema ni na jednom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 108 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz