Sada je: čet maj 09, 2024 2:50 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Česta glavobolja
PostPostano: pon dec 13, 2010 8:02 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned okt 31, 2010 8:23 pm
Postovi: 10
Ja mislim da su to zivci mozdane ovojnice, uglavnom mene cesto boli tjeme glave kao da mi je upaljeno.
Kao kad dugo stojite na propuhu pa vas nesto boli.
Da li je netko imao slicna iskustva ili ima nekakav savjet?

Cuvam se koliko mogu nosim kapu i to ali preosjetljiv sam, mozda nekakav manjak vitamina koji fali zivcima za dobar rad?
Jedem inace puno voca povrca, domaceg mesa i suhog mesa i oraha ljesnjaka itd


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Česta upala glave
PostPostano: pon dec 13, 2010 9:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
može mnogo toga biti u pitanju...

probaj piti više vode kroz dan, ali najbolje je između obroka ikakvih! cca. 2 sata poslje jela minimalno i oko pola sata prije jela, pa vidi. uglavnom, znam da je kod nekih ljudi povećanje unosa vode kroz dan jednostavno rješilo probleme s raznim oblicima glavobolja koje su ih patile dugo vremena (također vidi ovu knjigu: VAŠE TIJELO VAPI ZA VODOM -Dr-Fereydoon-Batmanghelidj)...

neznam jel ujutro jedeš, ja recimo ujutro nikada ne jedem (i trenutno mi paše tako), pa uzmem po ustajanju oko pola litre čiste vode ili limun-med-vode ili možeš probati već neku kombinaciju ta tri elementa pa viditi šta ti paše (nekada ujutro drmnem i više vode, ali u razmacima, iz određenih razloga), no ako jedeš onda ti valja oko pola sata prije jutarnjeg obroka se zaliti sa pola litre vode i onda tek jesti...

nekada evenatualno kasnije ujutro (oko 11h) uzmem nekog voća (jednu vrst voća samo), što nije pravilo...

ručak uglavnom bude oko podneva ili kasnije, što opet nije pravilo - kako kada se zalomi :D ...

također ne jedem mesa :D

recimo ovako: na sirovome su mi glavobolje, koje su mi ranije bile učestalije, praktički iščezle... ali zato su neke druge stvari uskočile na prazno mjesto (ništa strašno :angel4: ) hehehe :angel4:

no, i sada na sasvim drugačijem režimu prehrane nego prije sirovoga je više-manje dobro... ustvari, daleko bolje nego prije sirovoga, a opet drukčije nego na sirovome (ni bolje ni lošije, jednostavno drukčije)... no, šta je tu je, uglavnom valja i paše, a za dalje ću vidjeti već :D

neznam, možeš probati to sa vodom, pa ćeš vidjeti dali tebi pomaže... no vidi i šta drugi kažu, pa polako :thumbup:

možda bi mogao također probati izbaciti meso iz jednadžbe na određeno vrijeme, pa vidjeti kako se to odražava (naravno u kombinaciji sa unosom više vode)...


naravno, ako misliš napraviti neke veće dugotrajnije promjene u određenom smjeru, valja razmotriti puno toga krenuvši od prehrane pa do duhovnoga, od materijalističke ravni pa do spiritualnih ravni, kombinirati i napraviti korjenite promjene na svim nivoima koliko je moguće, i rekao bih da se na koncu isplate sva "ulaganja" višestruko, no to ostaje tebi na razmatranje... :thumbup:

a to ti kažem iz razloga što određeni problemi što more određene ljude upravo vuku svoje korjenje u nekoj dubini, na nekom drugom nivou, a da se to samo odražava na fizičkom planu... nekada se radi o čisto jednostranom problemu, ali u svakom slučaju se nekada može raditi i o višestranom problemu - stoga nije loše pokriti što više mogućnosti i opcija... mor bidne, mor nebidne, pa ti vidi! :thumbup:

hajd živio! :D :love7: :love9:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Česta upala glave
PostPostano: pon dec 13, 2010 9:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Moze biti da da su uzrok sinusi?? ili poviseni tlak -onaj gornji? ili ? Ja sam imala takve probleme, tj.mene je glava na pojedinim mjestima i to najvise vrh glave ( mjesto 7. chakre ) jako peklo,osjecala sam kao da imam ranu na tom mjestu a sve je bilo cisto. Sada je prestalo, gornji tlak mi se spustio a i sa sinusima nemam trenutno vece probleme. :angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Česta upala glave
PostPostano: pon dec 13, 2010 9:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
U svoj organizam unosi sto vise vode i svježeg voca i povrca. Jedi domacu hranu i ako možes nabavljat voce i povrce iz domace radinosti bilo bi bolje.
Takodjer ti toplo preporučujem da odes na planinu (iznad 1000 metara nadmorske visine) i provedes 7 dana. Idi sam, odmori se, citaj, setaj, pij sto vise planinskog caja, spavaj…i bices ko nov…

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz