Sada je: čet mar 28, 2024 2:31 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Grounding / Earthing (Uzemljivanje)
PostPostano: čet jun 30, 2011 8:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 02, 2005 12:18 am
Postovi: 84
Lokacija: ispod razine mora
Dobio sam neki dan e-mail od CyberMikana :love3: u kojem spominje podloske za uzemljivanje kao alternativu bosonogom hodanju po zemlji (prirodno uzemljivanje).

Postoji i knjiga na tu temu (mozda i vise njih) te brojni clanci u strucnim casopisima, a osim podloga na kojima se stoji, postoje i stolni padovi na kojima se drze ruke tokom rada na kompjuteru, te podloske za guzicu, na kojima se sjedi (u stolici ili auto sjedalu), te konacno i uzemljene plahte koje se stavljaju na madrac, ispod plahte.

Pored svih tih podloga, mozda postoji i uzemljeni madrac? Kakva su vasa iskustva i spoznaje?

U svom poslu koristim narukvicu koju spajam na shasiju prilikom izmjene kartica na mreznim uredjajima. Razmisljam da preuredim jednu takvu za kucni i uredski rad na kompjuteru. Moze se to i na nogu montirati, samo da ne zaboravim da ju nosim i da ne iscupam sve skupa kad se dizem od stola. #-o

_________________
http://www.4find.us


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Grounding / Earthing (Uzemljivanje)
PostPostano: čet jun 30, 2011 10:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
nikad cuo, cini mi se zanimljivo pravo, e sad postoje samo dva smjera.
da je to genijalno, i da je i sama izvedba genijalna u svrhu oponasanja zemlje na vise razina, ili pak da je neki idiotski izum tipa električnog korneta za sladoled da dok lizes da ga nemoras vrtit jer se sam vrti.

u svakom slucaju ja bih probo pa vidio kako stvari stoje, jeer takve informacije mogu koristit dosta clanova koji mozda zive u gradovima i zgradama gdje je pristup zemlji limitiran, a sto se toga tice od meditacije, tai chija, sun gazinga, odmora inače, itd. nevjerujem da ima stogod ljepseg od zemlje.


ali ako nema nikakvih neprilika, najbolje je odvojit malo vremena pa otic u prirodu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Grounding / Earthing (Uzemljivanje)
PostPostano: pet jul 01, 2011 12:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
To o uzemljenju kod mene na sajtu
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Z ... _sunce.htm
stoji već skoro godinu dana.

Mikan je u drugoj emisiji "Na rubu znanosti" lupio glupost da nije važno stajati bos pri vežbi solarne joge. Onda je uspeo da primeti na mom sajtu prilog o uzemljenju iz časopisa Nexus 51
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Z ... 0br.51.pdf
pa je i od toga napravio biznis i brže-bolje sebe proglasio za tvorca tog otkrića i zaštitio autorska prava na žice koje prodaje za 50 evra:
http://www.cybermikan-sungazing.org/pri ... ljenje.htm
Moj savet da se radi uzemljenja jednostavno nosi obuća sa kožnim đonom (bez gume i sintetike koja izoluje) mnogo je lakši i jeftiniji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Grounding / Earthing (Uzemljivanje)
PostPostano: pet jul 01, 2011 7:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 02, 2005 12:18 am
Postovi: 84
Lokacija: ispod razine mora
Nasao sam i na prilicno dobar odabir ESD cipela i tenisica po relativno povoljnim cijenama. Treba samo googlati na co.uk

Takve se podloge koriste u servisima informaticke opreme i data centrima zbog prevencije izboja statickog elektriciteta u osjetljive elektronicke komponente. Nije bitno sta je tko "izmislio" vec treba uvijek potraziti alternativne izvore po internetu.

_________________
http://www.4find.us


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Grounding / Earthing (Uzemljivanje)
PostPostano: pet jul 01, 2011 10:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
U ovom slučaju je bitno to da je, kao i obično, Kibermikan sebi pripisao ono što već postoji: informacije o tome na mom sajtu (mislim da sam prvi u svetu povezao te dve stvari: značaj trajnog uzemljenja sa solarnom jogom), podloge i prekrivači sa uzemljenjem, što se već prodaje na netu. Jedino su možda novi u tome njegovi kristali, ali koliko razumem oni su ovde potpuno nepotrebni. Radi se samo o uzemljenju. Kristali se više koriste za informaciono delovanje, kao pojačivači za energiju druge vrste, ne za električnu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Grounding / Earthing (Uzemljivanje)
PostPostano: pet jul 01, 2011 11:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Neverovatno.
Lagano mogu da zamislim u izlogu Plato knjižare, Miroslav Kiš - Sankhya ](*,)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Grounding / Earthing (Uzemljivanje)
PostPostano: sub jul 02, 2011 11:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 10:20 am
Postovi: 121
Procitao sam ovaj clanak iz Nexusa o uzemljivanju. Posto zivim u neboderu, dakle mogu se uzemljiti tako da doticem radijator, odnosno da se zicom spojim na radijator, dođe na isto, zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Grounding / Earthing (Uzemljivanje)
PostPostano: sub jul 02, 2011 11:59 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
To ne važi ako imaš svoj bojler za centralno grijanje, važi samo za grijanje preko toplane. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Grounding / Earthing (Uzemljivanje)
PostPostano: sri mar 06, 2024 8:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 91




Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz