Sada je: čet mar 28, 2024 10:28 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 695 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 3:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 8:06 pm
Postovi: 43
Lokacija: Nis
Ukljucio bi se u diskusijiu i dao samo par napomena u vezi karcinoma .Mnogo je studija na ovu temu i biblioteke knjiga napisane a sve moze da stane kako kaze jedan istrazivac kancera na jednu vizit kartu. Karcinom je nemogucnost celije da korist kiseonik.Prosto receno kiseonik nemoze raditi unutar celije. 1926 Otto Warburg prestavlja svoja istrazivanjana celiskoj oksidaciji i dokazuje da su karcinogene celije normalne celije, koje su nekako redukovale svoju energiju u sporednu energiju zvanu fermentacija!!! Celiska oksidacija prestavlja kljuc metabolickih procesa u telu.Ovo je samo pocetak price oni su napravili prvi korak i otkrili uzrok. Ova istrazivanja nastavlja maestralno Budvigova pa vam je sigurno poznata prica o fantasticnoj energetskoj bombi koju Budvigova preporucuje.Ona je usla u samu celiju I otkrila glavne prenosnoike energije u telu.Normalno u medicinskim krugovima ovo su tabu teme.Nastavak price je na pod forumu Alternativno lecenje.Da bih skratio pricu jedini merodavan po meni na ovim prostorima je Dr. Todor Jovanovic. Covek koji je iz njihove struke mislim medicinske i koji samo sto nije spaljen na lomacu nedaj boze.od istih.Ukucajte na google Todoxin i imacete prave informacije Ima i zanimljive clanke.Ono sto sa sigurnoscu mogu tvrditi je da ako ima nade covek sigurno pomaze.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 6:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 30, 2006 1:39 pm
Postovi: 138
Lokacija: Split
Vojkan je napisao/la:
Ukljucio bi se u diskusijiu i dao samo par napomena u vezi karcinoma .Mnogo je studija na ovu temu i biblioteke knjiga napisane a sve moze da stane kako kaze jedan istrazivac kancera na jednu vizit kartu. Karcinom je nemogucnost celije da korist kiseonik.Prosto receno kiseonik nemoze raditi unutar celije. 1926 Otto Warburg prestavlja svoja istrazivanjana celiskoj oksidaciji i dokazuje da su karcinogene celije normalne celije, koje su nekako redukovale svoju energiju u sporednu energiju zvanu fermentacija!!! Celiska oksidacija prestavlja kljuc metabolickih procesa u telu.Ovo je samo pocetak price oni su napravili prvi korak i otkrili uzrok. Ova istrazivanja nastavlja maestralno Budvigova pa vam je sigurno poznata prica o fantasticnoj energetskoj bombi koju Budvigova preporucuje.Ona je usla u samu celiju I otkrila glavne prenosnoike energije u telu.Normalno u medicinskim krugovima ovo su tabu teme.Nastavak price je na pod forumu Alternativno lecenje.Da bih skratio pricu jedini merodavan po meni na ovim prostorima je Dr. Todor Jovanovic. Covek koji je iz njihove struke mislim medicinske i koji samo sto nije spaljen na lomacu nedaj boze.od istih.Ukucajte na google Todoxin i imacete prave informacije Ima i zanimljive clanke.Ono sto sa sigurnoscu mogu tvrditi je da ako ima nade covek sigurno pomaze.


reci mi vojkane, ako bih htio narucit te tablete, da li je to moguce? Ja sam u Splitu, Hrvatska.
I ako ih mogu narucit, kako cu znat koliko ih otac treba piti (jer on boluje od raka prostate)?
Da li dr. Jovanovic ima neku email adresu pa da ga kontaktiram?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 10:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 8:06 pm
Postovi: 43
Lokacija: Nis
E MAIL je todoksin@eunet.yu. Sajta www.torexin.co.yu

Puno srece.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 15, 2006 11:59 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 8:06 pm
Postovi: 43
Lokacija: Nis
J.G. Zao mi je sto nisam mogao da ti dam bliza obavestenja o Todoru Jovanovanovicu.Covek je istinsk cudotvorac .Licno znam osobu iz Cacka koju je izlecio od karcinoma debelog creva, leci leukemiju ,dijebetes i ostala teska oboljenja. Ali najcudnije je to sto je pocetkom devedesetih lecio decka obolelog od AIDS – a , i gle cuda on je jos ziv skoro je pricao na jednoj od televizija o njegovoj borbi protiv AIDS-a ali ni rec o Todoru nisam mogao da verujem, a licno sam gledao njegove pocetne vapaje i pojavljivanja zajedno sa Todorom,cak mu je supruga ostala trudna i ako je ovaj bio HIV- pozitivan ,dete je rodjeno normalno i zdravo, nireci o tome u bilo kom nastupu ,clanku.,mnogo su jaki ,mocni su……… Covek i dalje radi ,licno sam imao nekoliko razgovora sa njim i sve ovo sto ovde provejava na forumima covek je ukapirao jos mnogo mnogo ranije.Ono sto je mnogo zanimljivo u njegovoj biografiji je i to da je lecio i Magic Jonsona velikog kosarkaskog asa !!! Po tvrdnjama Todora lek koji mu je slao krili su i od njega samog ,sto je dokumentovano u njegovoj fantasticnoj knjizi
“ TODOXIN bioloskim slapelom protiv teorije zablude “. Kao sto to biva anatemisan je i radi skoro u ilegali.nikad reklame na TV – u niti o jednom njegovom proizvodu,licna iskustva pacijenata su gotovo nedostupna ..Ponavljam kako ga pratim duzi niz godina resenja koja nudite na forumu su tu blizu.
Medjutim J.G. problem je sto morate licnio biti prisutni u Beogradu, zbog mogucih manipulacija sa njegovim prepataima . Mozda je moguce dobiti i odgovor emeilom probajte,jer problem je sto su i oni iz Todoxin grupe zatvoreni,izgleda da su uplaseni od mogucih provokacija .Nekoliko javnih nastupa na televiziji i odmah je obelezen.Bilo je i nekih pokusaja da se na nekim forumima zapocne diskusija na temu TODOXIN-a ali sve je ostalo na komentarima nekih nepismenih ljudi koji cini mi se nisu ni jednu rec procitali koju je napisao a kamo li koristili preparat..
Na tebi je da pokusas.Moj savet nisu prihvatili moji iz najblize okoline cije roditelje je karcinom odneo strahovitom brzinom,a to je danas na ovim prostorima toliku ucestala pojava ,da se meri sa emidemijom.
Iz onoga sto sam svatio je da treba promeniti nacin ishrane sigurno,nacin razmisljanja sto je po meni u stvari najteze ,budjeje za obolele od karcinoma je po meni najbolnije,i taj psihicki momenat da prihvatite sve sto vam se nudi pocev od koloidnog.srebra do recimo makrobiotike,sve su to novine za obolele a nezaboravit da je mozak vec zatrovan, I da je za njega bog njegov doktor koji ga vodi kroz vreme, toj je onaj bog koji hrani psa i ovaj mu je veran celog zivota, pa sad dali ce ga se odreci i otici od njega ….. Vrlo ,vrlo tesko.
Mislim da lecenje Todorovo nije neka velika tajna jer su to vec mnogi probali na zapadu,ali ,ali 1 000 000 000 dolarcica dnevno pa vi dirnite u osinjak!!!!!!!!!!
Puno srece J.G.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 15, 2006 12:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 30, 2006 1:39 pm
Postovi: 138
Lokacija: Split
Vojkan je napisao/la:
Puno srece J.G.


Hvala na trudu i informacijama.
U svakom slucaju, pokusat cemo nesto.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 16, 2006 4:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
U vezi lecenje karcinoma...

Kad se moje stanje pogorshalo, odnosno kad je preshlo od pre-cancerogeno i karcinom pocela sam posecivati kurs po makrobiotike. Tada moja instrukturka kushievoj shkoli mi je predlozila SIGURNI LJEK ZA CANCER.

RIZOVA DIJETA

Integralni riza
Umeboshi Shlive
GOMASIO (tostirani susam i japonska so u odnosu 12:1 pa sve to fino izmasirano u Suribachi sad)
Banca caj

u ekspres lonac stvlja se integralni riza (Rise) u odnos 1:4. na elektricni shporet uklucite jedni ringlu na najache i jednu na slab ogan. Stavite ekpres lonac sa otvoreni kapak, kad pocne da vrije onda zatvorite kapak i prefrlite na drugu ringlu (ovo je vrlo vazno za da se odrzi prava gustina rizove kashice)

najmala dnevna doza je 1 sholja integralni riza.

Ovako izgleda svaki dan.

Svaki dan pochinjete sa UMEBOSHI
(vrlo soljeno kisela shliva koja je jako dobra za organizam i zdravi ljudi moze da jedu po jednu na dan, shto je shliva postarija to je bolja)

U tokom danu jedete rizove kashe koliko mozete da pojedete ali ne manje od sholju. U svaki tanjir dodajete i 1 zlicu GOMASIO (susam i japanska so)

PIJENJE VODE JE ZABRANJENO!!!

kad ozednite popijte gutaj BANCA caj i prozvacite niz usta tako da zed nestane.

Dan zavrshavate sa UMEBOSHI

NAjKRACI PERIOD KOI SE PREPORUCUJE je 15 dana NAJDUZI odlucujete vi.

Vrlo je vazno da se pridrzava zato shto nije delotvorna ako nije pravilna.

Svaka konzumacija ljekova, hemoterapije i slicno narushi dijetu i to znaci da niste se pridrzavali na plan. Kad zavrshi rizov period polako se uklucuje malo po malo Medicinske makrobiotike shto ako hocete ja cu da prevedem mali gotvac za neko jelo sto je karakteristicno nashim podnebjem.

TO je to otprilike, ali ako negde mozete da nagete makrobioticki institut ja vam preporucujem da izvrshite konsultaciju.
DIJETA JE ISTA ZA SVE VRSTE RAKOVA, OBOLJENA I SLICHNO I U MAKROBIOTIKI JE ULTIMEJD UNIVERZALNI LJEK KOJ AKO SE PRIDRZAVASH FUNKCIONISHE (cudno ali tacno) I AKO NE VERUJESH DA CE TE IZLECITI!!

Dok sam posecivala kurs po makrobiotiku srela sam par ljudi sa razlicitim tip kancera. upoznala sam 3 ljudi shto su se potpuno izlecili bez OPERACIJU pomocu ovu dijetu ali drzili otprilike 2 meseca rizu i 4 medicinsku makrobiotiku. MOja instruktorka koja se vec 25 godina zanimava makrobiotikom ima 60 godina i tek sad prolazi niz klimakterium (NEZAMISLIVO OVIH DANA) i drzi rizovu dijetu vec 5 nedelja i njeni rezultati od ispitivanja su kao na 5 godishno zdravo djete. Doktori su joj danas rekli "neznam shta radish ali produzi.." :)

Malo za moje iskustvo sa ovu dijetu

JA NISAM USPELA!

probala sam vishe puta i nisam uspela. Moram da vam kazem da je veoma tesko....Prvi dan osecate glavobolje, drugi dan razdrazljivost, trechi loshenje, pa onda nesvjesticu, pa posle isgubite apetit...ovu su klasicni simptomi koji osecate dok ste na rizovu dijetu. Ja uvek prestajem na nesvesticama..
Ali svi ti simptomi se jave zato shto se organizam chisti od sve shto je toksin ili mrtva kletka ili sta ja znam i kad se chisti uzrokuje te simtome.

vredi se probati,licno sam videla sam rezultate, ali nisam sama uspela da izdrzim sve te promene ali opet cu da probam.. Mozda je moje stanje na bolje bash od te probe da izdrzim tu dijetu ja neznam ali stvarno verujem zato shto sam videla da funkcionishe.

Uz dijetu se moze primati svaki ljek od bilnog porekla ili caj ali ne VODU.

U makrobiotiki uopshte se ne pije voda!

eto toliko..
Ako neko neshto drugo od makrobiotike zanima ili za gotvac neka pishe, zato shto je vrlo vazno da se jela prigotvuju sa produktima koji se nalaze u tvoj region, na primer juzno voce puno c vitamin je osnovna hrana na makrobiotike gde se proizvodi, u nashim uslovima je strogo zabranjeno.

p.s. makrobiotika klasifikuje bolesti od jin porekla i jang porekla tako ta svaki pacijent se mora hraniti sa opozit produktima na primer. karcinom testise je Jin porekla tako da se pacijent mora hranite sa jan hranom odnosno jesti vishe korjenesto povrce itd. Makrobiotika zna biti mnogo polezna ali i shtetna ako se ne praktikuje pravilno.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 23, 2006 2:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 30, 2006 1:39 pm
Postovi: 138
Lokacija: Split
Samo sam vas htio obavijestit da mi je nekidan na kucnu adresu stigla Breuss-ova knjiga "kako pobijediti rak i ostale naizgled neizljecive bolesti", i prije 2 dana otac mi je presao na Breussovu metodu dijete od 42 dana. Sutra ce mu bit treci dan da je na toj dijeti. Dijeta se sastoji od odredjenih specijalnih cajeva, sokova od povrca, raznih juha itd. Nema "konkretne" hrane. Probao sam neku njegovu juhu od kapule...bljak... :roll:
Danas cijeli dan nije nista "kontkretno" jeo vec samo to, pa sam ga bas pitao kako se osjeca, jel gladan, kaze on da nije, da se pomirio s tim u svojoj glavi i da ce sad 42 dana tako biti. Dakle jos 39 dana do kraja dijete...

Eto,

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 23, 2006 3:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Ako je tako mentalno jak, nek se pomiri u glavi da je on sve što postoji, da on upravlja svojim životom i da će biti kako on odredi.......

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 23, 2006 11:43 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Tako je.

J.G., pozdravi oca od "ekipe" s ovog foruma !!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 23, 2006 3:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
J.G. puno srece tvom ocu i ja zelim!

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 23, 2006 3:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
J.G.
od moje iskustvu moram ti rechi da su najbitni mentalne vjezbice i te vizualizacije da se on cisti ili neshto slichno, neshto shto sam on misli da mu pomaze. Vrlo vazna je i domashna atmosfera ako je sve pozitivno ima rezultate. Dok su me moji roditelji tretirali kao bolesnu osobu, dok je bila depresivna atmosfera dok se nisam "razbudila" i shvatila da samo ljubav, pozitivnost i iskrena sreca moze da me izbavi od te bolesti, RAk se shirio i bio je vrlo agresivan. Kad sam se smirila i shvatila da je to del od mene, da je to taj ispit koji JA moram da polozim,u ovom zivotu,za da idem dalje, postala sam pozitivna osoba, nisam se plashila, stvar se promjenila i sve je trgnulo na bolje

Mali savjet sa brojovu dijetu. Kad pocne da osecja glad ili umor ili neki drugi simtom preporucila bih ti TRIPHALA. TO je potpuno prirodan preparat (laksativ) koi pomaze organima za varenje i regulishe puno stvari, uostalom mozesh da procitash sve za triphalu na internetu, ali htela sam rechi da se odlichno slaze sa brojsom ili bilu koju drugu cancer diujetu. Preporucila bih ti prashastu trifalu zato shto pilule su ipak hemiski(malo) obreagene.
U indiju se kaze "ako nemash majku, imash trifalu da te cuva". posebno je dobra ako je bio podvrgnut na hemoterapiju ili neshto toksicno.

pozdrav
maja

p.s Mozda ce ovo zvuchati smeshno, :oops: ioprostite ako gnjavim ali moram rechi da cvrsto verujem da me je iskrena ljubav izlecila :D. U ovih 2 godina dok sam se borila sa canerom, dok sam ishla na operacije upoznala sam svoju srodnu dushu. On je bio prvi koji kad me upoznao i razumeo da sam bolesna nije me tretirao kao takvu. njegov odnos je bio isti kao shto su me ljudi tretirali kad sam bilja zdrava. TO me razbudilo i pomoglo da se borim bukvalno sa mnom je radio vjezbe na mentalno samoprociscavanje i sa smjehom us put posle godinu dana imala sam pozitivne rezultate. Tako da sigurna sam da je to bilo iz velike pomoci. eto to.. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 23, 2006 5:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Meya, ova tvoja prica je jedna naljepsih stvari koje sam cula u zadnje vrijeme!

Bravo! Bravo! Bravo! za tvoje izljecenje!!! :D

Znaci, izmedju ostalog:

mentalno samoprociscavanje sa smjehom usput,

ljubav,

vjera u SEBE i borba za SEBE

pozitivan konstruktivan stav prema zivotu!!



HVALA ti sto si s nama podijelila SVOJE iskustvo.

Sigurna sam da ces mogima biti INSPIRACIJA!

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 23, 2006 11:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 30, 2006 1:39 pm
Postovi: 138
Lokacija: Split
Jedno pitanje vezano uz ovu terapiju za oca mi...

Dakle on se pridrzava Breussove dijete.
Danas je poceo pit koloidno srebro, 1dl dnevno, rasporedjeno kroz cijeli dan. Napokon sam dobio 99.9% cisto srebro, zice 3mm debele pa sam to od danas poceo koristit i sad je kako treba.

Danas se osjecao uzasno, najgore do sada, vise puta je povracao, boli ga i lose se osjeca... da li netko zna zasto bi se to moglo dogadjat, osim standardnih razloga a to je pritisak raka na unutarnje organe i sam rak? Zasto povraca, zasto ga boli sada, jucer i par dana prije nije ga bolilo i nije toliko povracao...

Ja mu govorim da ga utjesim da je to zato jer se rak u njemu pocinje povlacit pa ga izbacuje na taj nacin i da je to dobar znak...
Sta mislite, da li ga lazem? Nisam pametan vise... u svakom slucaju rekao je da mu je ova dijeta teska medjutim da ce ostat pri njoj jos par dana koliko god moze...tko zna, ako se rak zaista povlaci mozda mu i pocme biti lakse za par dana? (posto ce prestat radit pritisak na unutarnje organe, bubrege i slicno)


Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 23, 2006 11:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
:oops: moram da kazem da mi je ovaj site jaaakooo pomogao. sve statije forume iskustva su mi pomogli da negjem smjer neznam dali je pravi ali funkcionira. Jos nisam potpuno izljecena ali izashla sam od kriticnoj fazi i zacuvala sve djelova tela i radim na to.Znam da cu uskoro potpuno biti zdravo tjelo :).

pozdrav
Maja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 23, 2006 11:22 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Danas se osjecao uzasno, najgore do sada, vise puta je povracao, boli ga i lose se osjeca... da li netko zna zasto bi se to moglo dogadjat, osim standardnih razloga a to je pritisak raka na unutarnje organe i sam rak? Zasto povraca, zasto ga boli sada, jucer i par dana prije nije ga bolilo i nije toliko povracao...


Možda je to dobar znak trenutno. Počeo je "izbacivati loše" iz sebe... reakcija tijela u smislu da se počelo boriti protiv raka i negativnosti u sebi...

Borba počinje... daj mu podršku!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 23, 2006 11:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
J.G.
Necu da se pravim da znam, ali kad pocnem na Orizovoj dijeti shto sam gore napisala imam sve te iste simtome, znaci povracjanje, glavobolje, i slicne simtome, ali svi ti simtomi znaci da se tjelo CISTI, bar tako je po moje iskustvo i iskustvo na par ljudi koji sam us put srela.. Brojsova dijeta je jako teshka, tako da tvoj otac je vrlo hrabar. Kupi triphalu, to ce garantirano srediti probleme sa povrachanjem dijareje i slicno. Ako ima temperaturu probaj da mu dash napitak od KUZU. na drugu temu sam pisala o napitcima od povrce. Mozesh da napravish od vode ili sok od jabuke. Od moje iskustvo i Brojs je jako tezak i svi ovih stvari ce mu pomoci da izdrzi. Razmisli za rizovu dijetu ako si zainteresiran ja cu da ti ispratim broj od moje intruktorke u makjedonii da ti objasni o drugi ljudi koju primenjuju orizovu dijetu i shto su se potpuno izlecili. Nedavno sam razumela josh jedam primjer moja kucna prijateljica koja je bolovala rak dojke koji se proshirio na plucu i nije moglo da se radi operacija nakon 3 mjeseca na Rizovu dijetu (onu koju sam napisala) ona je potpuno zdrava i zadrzala je i dojku i sad je potpuno u redu a od cancera nema ni trag.

Imace slicne simtome kao kod brojsa ali ublazenea uostalom ima i prirodnih preparata koji te simtome regulishu. Mozesh slobodno da mi pishesh sve shto osecja pa da ti pradlozim neke stvari kad se konsultiram pa ti odluci.

Puno srece
maja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 23, 2006 11:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
J.G
Josh jednu stvar koju znam je da je rak prostate vodi kao JIN boljest (neznam koliko ovo ima logiku za tebe)

po makrobiotickojk filozofii sve u zivotu je JIN ili JANG ima mushka ili zenska energija, sve organe sve bolesti pripadaju JIN ILI JANG kategorizaciju. Kod Jin bolestima treba se unosite hranu koja ima jang energiju. Na bilo koju stranicu makrobiotike mozesh naci tabelu koja ce da ti pomogne da vidish shta je jin a shta jang. Brojsova dijeta je unosenje JIN energiju tako da neznam dali se uopshte slaze> brojsov sok koji je od cvekle, mkrve trupke i krompir je neshto shto u ovoj filozofii je EKSTREMNO JIN. tako da neznam mozda i mu ne prija brojsova dijeta. Ne zastapujem nikakvi stav probala sam i brojsovu dijetu us put. ali od kad sam pocela da proucavam makrobiotiku shvatila sam da ima puno smisla. primer: Cveklo i Krompir se uopshte ne jedu po makrobioti jer su ektremno JIN. Mozda sudeci da on ima JIN bolest breuss mu ne prija ali sve ovo je od moje iskustvo.
Pozabavi se malo sa filozofijom hrane jer hrana nije samo jelo ima tu puno filozofije koja sveduje sve na energiju shto je i primarna funkcija hrane da snabdi tjelo sa energijom, kad vec to radish zashto ne bi radio sa neshto shto generacije prenose (smeta se da je makrobiotika bila nacin ishrane atlantide). smeta se da je RIZA jedini proizvod sa priblizno izbalansiranom JIN i JANG energijom na taj princip se zasniva rizova dijeta koja- unoshenje harmoniju energije.

ako te neshto drugo interesuje slobodno pishi. to je moj put mozda ti moje iskustvo nekako pomoci.

POzdrav Maja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 24, 2006 12:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 30, 2006 1:39 pm
Postovi: 138
Lokacija: Split
meya je napisao/la:
J.G
Josh jednu stvar koju znam je da je rak prostate vodi kao JIN boljest (neznam koliko ovo ima logiku za tebe)

po makrobiotickojk filozofii sve u zivotu je JIN ili JANG ima mushka ili zenska energija, sve organe sve bolesti pripadaju JIN ILI JANG kategorizaciju. Kod Jin bolestima treba se unosite hranu koja ima jang energiju. Na bilo koju stranicu makrobiotike mozesh naci tabelu koja ce da ti pomogne da vidish shta je jin a shta jang. Brojsova dijeta je unosenje JIN energiju tako da neznam dali se uopshte slaze> brojsov sok koji je od cvekle, mkrve trupke i krompir je neshto shto u ovoj filozofii je EKSTREMNO JIN. tako da neznam mozda i mu ne prija brojsova dijeta. Ne zastapujem nikakvi stav probala sam i brojsovu dijetu us put. ali od kad sam pocela da proucavam makrobiotiku shvatila sam da ima puno smisla. primer: Cveklo i Krompir se uopshte ne jedu po makrobioti jer su ektremno JIN. Mozda sudeci da on ima JIN bolest breuss mu ne prija ali sve ovo je od moje iskustvo.
Pozabavi se malo sa filozofijom hrane jer hrana nije samo jelo ima tu puno filozofije koja sveduje sve na energiju shto je i primarna funkcija hrane da snabdi tjelo sa energijom, kad vec to radish zashto ne bi radio sa neshto shto generacije prenose (smeta se da je makrobiotika bila nacin ishrane atlantide). smeta se da je RIZA jedini proizvod sa priblizno izbalansiranom JIN i JANG energijom na taj princip se zasniva rizova dijeta koja- unoshenje harmoniju energije.

ako te neshto drugo interesuje slobodno pishi. to je moj put mozda ti moje iskustvo nekako pomoci.

POzdrav Maja


Majo...
Breuss u svojoj knjizi kaze kako njegova dijeta lijeci i teze oblike raka i leukemije, i da je se samo treba pravilno i odlucno pridrzavati, premda ce biti teska i da ce nakon nje osoba biti vrlo iscrpljena i da ce trebat proces oporavka te ljubavi bliznjih. Tesko mi je sada se nakon svih tih tvrdnji pocet bavit jin i jangom, te sada ocu reć nakon sta se pomirio sa breussovom dijetom "nemoj sad to vise jest, to ti nije dobro, to je jin dijeta, a tebi treba jang dijeta...", a ni sam ne znam jel to pametno, Breussova dijeta je navodno izlijecila preko 50.000 osoba (sluzbeno), neki od njih su imali i tezi oblik raka.

Nazalost mislim da je ovo trenutak kad smo se odlucili na terapiju koje se treba cvrsto drzati, jer jedino tako cemo moc postic rezultate po kojima cemo zakljucit sta dalje. A terapija se sastoji od Breussove dijete, srebrne vode, jos nekih prirodnih homeopatskih tableta od neke "vračare" iz Zagreba koja navodno s tim tabletama sigurno pomaze oboljelom, te ljubav bliznjih i maksimalna podrska. Sada je krenuo tim putem i vidit cemo kako napreduje ili ne. Ako mu u slijedeca dva dana nastavi bit lose, ako bude stalno povracao i slicno, previse ce se iscrpit i onda je to znak da ocito nesto nije u redu, da mozda to nije samo "ciscenje" vec mu mozda stvarno skodi. U tom slucaju mi vise ne preostaje puno opcija, mozda kontaktirat jednog bioenergeticara iz zagreba koji tvrdi da moze pomoc, ili dragana sekulica ili Boga osobno jer ponestaje mi ideja... tesko mi je o ovome govorit, ako me razumis...

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 24, 2006 12:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 30, 2006 1:39 pm
Postovi: 138
Lokacija: Split
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Danas se osjecao uzasno, najgore do sada, vise puta je povracao, boli ga i lose se osjeca... da li netko zna zasto bi se to moglo dogadjat, osim standardnih razloga a to je pritisak raka na unutarnje organe i sam rak? Zasto povraca, zasto ga boli sada, jucer i par dana prije nije ga bolilo i nije toliko povracao...


Možda je to dobar znak trenutno. Počeo je "izbacivati loše" iz sebe... reakcija tijela u smislu da se počelo boriti protiv raka i negativnosti u sebi...

Borba počinje... daj mu podršku!

:wink:


je Jack, samo i prije ovoga je povracao... to mu je zato jer mu rak stvara mucninu, pogotovo sada, pritisce mu unutarnje organe i sve ga boli... pije voltaren tablete a veceras je primio i voltaren injekciju koliko ga je bolilo... uglavnom sada povraca vise nego prije, danas mu je bilo posebno lose. Doktor koji ga je vodio vise ne zna sta da kaze, a znamo svi zasto ne zna sta da kaze.
Samo se nadam da mu je danas bilo lose jer je to bio proces ciscenja i da ide na bolje, a ne nesto drugo... Kreacijo pomozi!

u svakom slucaju, hvala na podrsci...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 24, 2006 1:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Razumem te potpuno. Ne napadam brojs nemoj me pogreshno shvatiti. Htela sam da ti dam drugu opciju da razmishljash.brojs nije izlecilo 50000 nego svi koji su to zelili i u to verovali. Ako u to veruje tvoj otac SIGURNO ce ga izleciti.Drzi se do brojsa a to shto sam ti pisala je samo da procitash kao informaciju. Htjela sam samo da znash da u mojih nekoliko dana na brojs imala sam istih tegoba i bilo je strashno ali to je bilo chischenje. U tokom proshlih 2 godina imala sam puno teshkih momenata i vrlo teshkih odluka kojih sam morala doneti a u sve sam bila sama, i, a konvencionalna medicina smatrala me za cudni slucaj za koji nema odgovor. Nemoj paniciti, i cvrsto i iskreno verujte da ce to da proge i biti bolje.
Ja cu tako da mislim, dobra i iskrna misla cuda stvara :), veruj u to i u najgorim trenutcima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 695 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz