Sada je: čet mar 28, 2024 11:40 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 695 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: čet nov 10, 2005 2:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
Pozdrav ljudi

juce smo saznali da mi otac boluje od raka, zahvatio je kosti kicme. Izgleda da se radi o stvari koja se zove myeloma multiplex. Jako teska bolest.

Pitam sve koji imaju bilo kakva iskustva sa ljecenjem raka osim uobicajenih metoda hemo i radio terapije da podjele svoja iskustva. Bilo kakav savjet.... Sve je dobrodoslo.

Unaprijed se zahvaljujem

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 10, 2005 2:23 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Kao što sam već isto savjetovao jednom članu foruma kojem je otac isto "dobio" rak... koloidno srebro... ima o tome već na forumu...

Ako je već jako rašireno - piti veće količine koloidnog ( par dl na dan ), da što prije počinje reverzibilni proces metastaziranja stanica. Najvjerojatnije će bljuvat to sve van iz sebe, ali se organizam tako čisti i regenerira.

Ili probaj nekom Reiki metodom... vidi tu na forumu tko bi mogao znati nekog dobrog Reiki majstora.

Hajde, pomogni starom - ako on to želi. Bit će ti zahvalan!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 10, 2005 2:49 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 08, 2005 2:15 pm
Postovi: 7
pročitati knjigu Rudolfa Breussa "rak,leukemija i druge prividno neizljećive bolesti izljećive prirodnim putem"
terapija gladovanja od 42 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 10, 2005 3:52 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 31, 2005 8:06 am
Postovi: 12
Osobno poznajem čovjeka koji je na ljeto saznao da boluje od raka bronha.
Od tada, uz klasičnu terapiju zračenja, uzima i neke homeopatske dodatke:
Svako jutro na tašte laneno ulje i posni sir. To se mora dobro pomiješati da se dobro poveže. Može se dodati voće. Bitno je da se ne jede kruh uz to.
Uzima imela kapi, Protektin kapsule, puno c vitamina i ono što je najvažnije je BROKULA. Ona se također može uzimati u kapsulama.
Zapamti, brokula je vrlo važna.
Nedavno je saznao da su metastaze nestale.

Pozdrav!

_________________
uèini od svog života jedan san...a od sna stvarnost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 10, 2005 10:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 4:12 am
Postovi: 25
Pre nekoliko godina moj otac je umro od raka pluca.Obisao sam Beograd pa kasnije krenuo po Srbiji u potrazi za carobnim napitkom.Isprobana je terapija sa udarnim dozama vitamina C,razne travke,melemi,”zlatni prah”,”crvena voda”iz okoline Pirota,kristali iz makedonije…bla bla.Sve za sta sam tada cuo posetio sam i kupio to sto prodaju. Ovo pisem iz razloga da ti ustedim vreme i novac.Naravno bolesti su drugacije i reakcije svakog coveka mogu biti razlicite od slucaja do slucaja na pojedine preparate.U svakom slucaju koloidno srebro nismo isprobavali
kako predlaze Jack…a da sam u to vreme znao za srebrnu vodu rekao bih ti iskustva i na tu temu.Od srca ti zelim da imas mnogo vise uspeha nego ja.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 11, 2005 9:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Kod liječenja rakom jako je važan psihički faktor osobe koja boluje a i njezinih bližnjih.

Jedan moj rođak bolovao je od raka crijeva i sve je nekako išlo dobro dok nije od doktora čuo da ima metastaze. Od tog dana sve je krenulo nizbrdo. Samo jedna doktorova riječ promijenila je cijelu situaciju. Naravno, rođak je ubrzo umro, jer on i njegovi ukućani nisu vjerovali u alternativene načine liječenja :cry:

Time ti hoću reći koliko je čovječja psiha u stanju napraviti zlo, ali je u stanju napraviti i dobro.

Doktori su mu rekli da može sve jesti, čime sam ja bila užasnuta! Ne možeš baš bolesniku od raka reći da jede šta hoće! Barem mu reci šta se preporuča, a šta ne, pa nek sam odluči! Pravilna prehrana je važan faktor.

Svatko tko boluje od raka trebao bi voditi računa o tome da ima dovoljno fizičke aktivnosti, da čim je više moguće bude na svježem zraku, pušenje i alkohol ne dolaze u obzir, treba izbjegavati meso i industrijsku hranu, paziti da se ima redovita stolica...

Ali ipak po meni, jedan od najvažnijih faktora je vjera bolesnika u ozdravljenje i podrška okoline. Važno je ne klonuti duhom, i kako bi naš narod rekao 'ne dopustiti da te krevet preuzme'.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 11, 2005 10:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Citat:
Ili probaj nekom Reiki metodom... vidi tu na forumu tko bi mogao znati nekog dobrog Reiki majstora


Reiki metoda vjerojatno pomaže, ali po meni, tom i sličnim metodama se može javiti ovisnost o nekoj drugoj osobi, recimo moguće nekom reiki majstoru, kao što se događa i ovisnost o doktorima klasične medicine.

Ljudi su često skloni tražiti lijek izvan njih samih, a ne znaju da se lijek nalazi u njima. I onda se raštrkaju kod ovog bioenergetičara, kod onog iscjeljitelja, i gube link sa snagom izliječenja u sebi.

Svaki dobar iscjeljitelj pokušat će prioritetno bolesniku osvjestiti snagu samoizlliječenja koju bolesnik nosi u sebi.
A i svaka bolest ima svoj uzrok. Liječiti simptome i nema baš smisla ako se uzrok ne osvijesti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 11, 2005 10:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Dakle ovo sta ti kazem mislim da ce izlijeciti sve. Stroga makrobiotika.
Takva su iskustva i jedne osobe koja je danas ziva.

BTW. toj osobi su u firmi u kojoj je radila dali dozivotnu placu prije nego se izlijecio tako da i dan danas prima placu a ne radi nista.

To je bilo prije kojih 20 godina.

Danas je zivahan i izgleda 10 godina mladi jer je sa tim stilom zivota manje vise nastavio.


Dakle tu se ukljucuje totalni prstanak konzumacije mesnog proteina.
World research cancer dakle skup radova znansvenika cijelog svijeta unutar mainstream znanosti je jasno pokazalo da je konzumacija mesa kancerogena dok konzumacija recimo integralnih zitarica je anitkancerogena.

To je klinicki dokazana CINJENICA.
Ako doktori oboljelim osobama govore da moze jest sve to je sokantno.
E sad ako mu to kazes da promijeni stil zivota a on se pocne zgrazat to znaci da trguje sa vlastitim ozdravljenjem i pitanje je dal mu onda ista moze pomoc tada. Naime kod ozdravljenja je najbitinija promjena inace je bolest sklona recidivu.


Dakle, neke stvari koje bih JA primjenio:

1. Makrobioticka prehrana.
2. Jos bolje...MINIMALNA makrobioticka prehrana.
3. Post minimalno dvaput tjedno. Ajd moze i jednom
4. Sjemenke kajsije kako se to u Bosni kaze su odlican lijek. Imas i knjigu i temu ovdje na forumu o tome.
5. Srebrna voda.
6. NEka proba neku tehniku disanja / vizualizacije. Pogledaj pod pranayama na netu i probaj nac knjigu. To je strasno mocna stvar. Energizira tijelo iznimno.


Psiholoski "lijekovi":
7. Optimizam i cvrsta vjera / znanje da ce ozdraviti. Odbaciti negativna razmisljanja opcenito.
8. Trazenje uzroka bolesti. Treba ga traziti negdje u njegovim zivotnim stavovima. Rjesavanja uzroka vodi do automatskog nestanka posljedica istih.


Sta se tice reikija otom potom. Ne moze stetiti naravno nego samo pomoc. On bi ponajprije mogao utjecati na finije razine.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 11, 2005 11:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Daj malo podataka, dan, mjesec god! možda i sat!
Kakva je fizička kondicija trenutno, stanje duha, kako se kaže, voljan-bezvoljan, želja za ozdravljenjem, prkos bolesti, ili pak bezdušnost i sl!
Te neke odrednice određuju i tok bolesti i terapiju! kilaža?

Generalno je pravilo inače.....stabilozirati na bilo koji način trenutno stanje------počistiti temeljiti organizam-----te ga nahraniti, dovesti u poziciju autoimuniteta i samoozrdavljivanja!
Metode, pripravci, dužina i tok terapije ovise o predhodnim informacijama!

Može i na privat mail, ako misliš da neki podaci nisu transparentni. Meni je svejedno!

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 11, 2005 11:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
PS: ...i do sada predložene metode imaju svoj učinak, dakako, no valjalo bi odrediti osobnu terapiju, jer nije sve za svakoga! Pronaći neku zadovoljavajuću kombinaciju! :wink:

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 11, 2005 11:41 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
AlMyHeart je napisao/la:
PS: ...i do sada predložene metode imaju svoj učinak, dakako, no valjalo bi odrediti osobnu terapiju, jer nije sve za svakoga! Pronaći neku zadovoljavajuću kombinaciju! :wink:


Naravno. Ne vrijedi ako smo mi, kao bolesnikovi bližnji ,entuzijastični oko neke metode, ako do bolesnika uopće ne dopire taj entuzijazam. Tada često dolazi do razočarenja, pa i do međusobnog konflikta između bolesnika i onog koji pokušava pomoći, a što još više pogoršava zdravstvenu situaciju bolesnika.

Ako bolesnik ne napravi SAM napor i SAM nema vjere u ozdravljenje, uzalud mu svi, pa i najbolji savjeti i metode.

I treba imati uvijek na umu da bolest nije nikakva kazna, već je ona tu da nas upozori i da nas nauči nečemu.

To je u stvari jedna milost. Još samo kad bi mi to svatko u sebi mogli i osvijestiti :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 11, 2005 9:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Multipli mijelom (Multiple Myeloma engl.)

Smarta se da su najcesci faktori koji uzrokuju bolest:
- Izlozenost radioaktivnom zracenju ili stetnim kemikalijama kao nafta, fosfatna umjetna gnojiva, benzol
- Otrovni kemijski spojevi u nasoj industrijaliziranoj prehrani npr. Dioxin, Glutamat ili u cigaretama – benzol npr. ili radioaktivitet u cigaretama
- Genetski ( nasljedstvo)

Za sada na svijetu kod multiplog mijeloma terapijski najbolje rezultate daju :
- kemoterapija + transplantacija maticnih stanica - dovodi u pojedinim slucajevima do kompletnog povlacenja simtoma bolesti - http://www.myeloma-euronet.org/en/multi ... atment.php

Ovi bi te linkovi mogli jos mogli interesirat
http://www.leukaemia.com/leukaemia-foun ... oatian.pdf


E SADA: po meni su u slabljenju odnosno JACANJU imunog sistema covjeka - kao i odrzavanja / poboljsnja zdravlja PRESUDNI sljedeci faktori:

1) TVOJA OKOLINA IZVANA:
- stetna zracenja - npr. zracenje podzemnih voda – mozda tvoj tata ima na mjestu ispod kreveta jake podzemene vode, pozovi nekog ozbiljnog radiestezistu
(Znam OSOBNO jednu zenu koja je dobila rak dojke. Morala je odstranit jednu dojku. Ima protezu Otkada je saznala za ima rak – pocela se bavit proucavanjem svega i svacega – alternativni metoda lijecenja i izmedju ostalog je pozvala u svoj stan jednog radiestezistu. On je otkrio da ima ispod kreveta jake podzemne vode – premjestila je krevet na drugo mjesto i od operacije se je oporavila i od tada prozivjela jos 20 godina bez ikakvih simptoma! Metastaza, poteskoca, bolova ili icega!)

- elektromagnetsko zracenje - mozda upravo iznad vaseg stana prolazi dalekovod, mozda zivis u blizini jake trafostanice, mozda ima radio-sat pored glave dok spava, ili televizor pored kreveta, ili ostale uredjaje koji elektromagnestki uticu na tijelo,

- izbjegavanje stetnih/ otrovnih kemikalija u tvojoj okolini / kuci npr. http://curezone.com/clark/home.asp


2) TVOJA PREHRANA dakle ono sto SVJESNO unosis u tijelo:
- zdrava organska prirodna hrana, ne industrijalizirana hrana, BEZ MESA, bez bijelog secera, stetnih masnih kiselina i ostalih aditiva i kemikalija u hrani
- ne pusenje (koliko kancerogenih tvari na jednom mjestu! U cigareti se nalaze 3800 kemikalija od kojih su najmanje 40 direktno kancerogeni) http://www.rauchstoppzentrum.ch/0189fc9 ... index.html
http://www.rauchstoppzentrum.ch/0189fc9 ... 0310cdd07/

- redovito tjelesno kretanje, pa makar bilo trcanje ujutro 10 minuta koje ce pokrenut metabolizam o dovest vise kisika u tijelo.

-vitamini i minerali – ne znam gdje ti zivis, i dali je to kod tebe moguce, ali ima jedna metoda analize kose – vise o tome: http://www.positivehealth.com/permit/Ar ... ilsn43.htm
koja ti kaze dali u tijelu tvog tate ima manjka tih tvari ili VISKA toksicnih tvari

Ima jedna knjiga koju sam davno citala: od Dr. Hulda Regehr Clark koja tvrdi da ima metodu ljecenja svih bolesti. "The Cure For All Advanced Cancers"
Tu sam nasla hrvatski opis o cemu se u toj knjizi radi: http://www.phpbbplanet.com/forum/viewto ... 406a892a5d

""U knjizi "The Cure For All Advanced Cancers" vidjet cemo da su svi karcinomi slicni. Sve ih uzrokuje parazit. Jedan parazit. To je ljudski crijevni metilj. Ako ubijemo parazita, rak smjesta prestaje rasti, tkivo opet postaje normalno. Da bi covjek dobio rak mora imati tog parazita.

Kako crijevni parazit moze uzrokovati rak? Taj parazit tipicno zivi u crijevima gdje moze napraviti nesto stete, uzrokujuci samo kolitis, cronovu bolest ili iritirajuce trbusne sindrome ili nista od svega toga. Ali ako napadne drugi organ, kao maternicu, bubrege ili jetru, nastaje velika steta.

Ako se naseli u jetri uzrokuje rak! On se nastani u jetru samo nekih ljudi. Ti ljudi imaju izopropilni alkohol (cesto skraceno IPA) u svojim tijelima.
Svi pacijenti oboljeli od karcinoma (100%) imaju oboje - izopropilni alkohol i crijevnog metilja u svojoj jetri. Otapalo IPA je odgovorno za stvaranje uvjeta pogodnih da bi se metilj naselio u jetri. Da bi dobili karcinom morate imati oboje - IPA i metilja.

Da bi shvatili rak trebamo shvatiti osnovnu cinjenicu o ljudskom crijevnom metilju. Njegovo znanstveno ime je Fasciolopsis buskii. Metilj (engleski- fluke) znaci "plosni", metilji su crvi iz porodica crva plosnjaka. Crv je plosnat kao list. Taj parazit nije nepoznat, proucavan je barem od 1925. godine.

Metilj ima stadije koje mora proci da bi se mnozio. Prvi stadij je jaje. Odrasli crvi proizvode milione jaja. Izlaze iz crijeva praznjenjem utrobe. Odrasli pak ostaju tijesno pribljubljeni za stijenku crijeva (ili jetru, uzrokujuci rak; ili maternicu, uzrokujuci endometriozu; ili timus, uzrokujuci AIDS; ili bubreg, uzrokujuci Hodgkinovu bolest).

Ocistimo se od parazita, izlijecimo rak. Dobra je vijest da onda kada su metilji i svi njihovi stadiji ubijeni OPT nestaje! U iduca 24 sata sav OPT nestaje. Vas malignitet je nestao. Jos imate zadatak popravljanja stete. Ali vas se rak ne moze vratiti. Dobili ste bitku za svoj zivot.

Vidjela sam da ekcem nastaje zbog trakavice. Napadaji padavice uzrokovani su jednim crvom Ascaris koji se nalazi u mozgu. Sizofrenija i depresija su uzrokovane parazitima u mozgu.
Astma je uzrokovana Ascarisom u plucima. Dijabetes je uzrokovan stocnim pankreaticnim metiljem Eurytrema. Migrene prouzrokuje crv vlasnjak Strongyloides.
Akne rosacea uzrokuje Leishmania. Mnogo je ljudskih bolesti uzrokovano psecim srcanim crvom Dirofilariom. I lista se nastavlja dalje.

Rijesiti se svih tih parazita bilo bi potpuno nemoguce koristeci klinicke lijekove od kojih svaki unisti samo jednu ili dvije vrste parazita. Takva lijecenja takodjer teze ka tome, da vas potpuno razbole. Flagyl se koristi kod ameba i Giardia; kada se uzme tocna doza moze uzrokovati jaku mucninu i povracanje. Kinin za malariju je prilicno otrovan. Zamislite da uzmete 10 takvih lijekova da ubijete desetak svojih parazita. Mozda je to dobra vijest za proizvodjace lijekova, ali ne i za vas. Pa ipak, biljke vas mogu osloboditi preko 100 vrsta parazita. I to bez glavobolje. Bez mucnine. Bez ikakvog smetanja drugim lijekovima koje vec uzimate. Ne zvuci li to previse fantasticno? Predobro da bi bilo istinito? To su darovi prirode nama. Te biljke su:

Orah
Pelin
Klincic

Te tri biljke moraju se koristiti zajedno. Ljuska oraha i pelin ubijaju odrasle i razvojne stadije najmanje 100 parazita. Klincic ubija jaja. Samo ako ih koristite zajedno rijesit cete se parazita. Ako ubijete samo odrasle, sicusni stadiji i jaja ce ubrzo izrasti u nove odrasle. Ako ubijete samo jajasca, milion stadija koji su vec preplavili vase tijelo ubrzo ce odrasti i proizvesti jos jajasaca. Moraju se koristiti zajedno kao jedinstveni tretman.
Ovo su jedine biljke koje cete trebati da izlijecite rak. Biti ce dovoljno za prvih 18 dana parazitnog programa. ""

Osim toga, u ubijanju parazita Dr. Clark govori kako je napravila jedan uredjaj “zapper”
http://www.healthwatcher.net/Quackerywa ... zapper.jpg

Tim uredjajem – ona sa strujom male jakosti koju pusti kroz tjielo ubija parazite, bakterije i viruse.
http://www.drhuldaclark.org/
http://curezone.com/clark/cancer.asp

Nedugo nakon sto sam ja sama bila citala tu knjigu - i htjela si kupit negdje taj „zapper“ u moj zivot je usla zena koja je na osnovu opisa ove dr. Clark sama SEBI napravila taj uredjaj „zapper“ kojim pomocu slabe struje i redovito se tretira s time. (Koja slucajnost!!)



3) TVOJA MENTALNO - PSIHICKA OKOLINA dakle sve ono sto ti mislis , osjecas, kako dozivljavas svijet i zivot, tvoja podsvijet, tvoja uvjerenja, tvoja obitelj, medjuosobni odnosi, prijatelji, kolege na poslu, kako interagiras s njima…
Povezanost izmedju psihe i imunog sistema je puno veca nego sto mi mislimo.

Jos jedan divna knjiga na ovu temu koju sam davno citala je Luise Hay: “You can heal your life” http://www.superknjizara.hr/knjiga.php? ... PHPSESSID=
Louise je dobila rak maternice. Kao petogodisnje dijete je bila silovana, i kroz cijelo djetinjstvo maltretirana i zlostavljana. Louise L. Hay: Moj put iscijeljenja:

»70-ih su mi godina dijagnosticirali rak. To je bilo u vrijeme kada sam postala svjesna svih negativnih misli koje su plutale u mojoj svijesti. Na nesreću, bilo je dosta i štetne hrane- smeća zaglavljene u mom tijelu. Da bih se izliječila, znala sam da je bitno odstraniti i jedno i drugo; negativna vjerovanja koja su pridonosila mom nezdravom fizičkom stanju, isto kao i nepodržavajuće načine na koje sam, na znajući, hranila svoje tijelo. Moj prvi korak je bio poduzeti cjelovit, metafizički put iscijeljenja. Zatražila sam od liječnika 6 mjeseci prije nego odem na operaciju, koristeći se izgovorom da će mi toliko trebati da uštedim novac za operaciju. Tada sam našla divnog prirodnog liječnika koji me je puno naučio o cjelovitom zdravlju. Preporučio mi je uglavnom dijetu sirovom hranom 6 mjeseci, a ja sam bila dovoljno zastrašena dijagnozom raka te slijedila dijetu vrlo strogo. Jela sam ogromne količine prokulica i šparoga, uzimala pročišćivače i koristila masažu stopala. Također sam puno šetala, puno se molila i sudjelovala u intenzivnoj terapiji da bih uklonila stare obrasce ogorčenosti iz svog djetinjstva. Najvažnije od svega, otpočela sam s opraštanjem i naučila se voljeti. Kroz terapiju sam naučila vidjeti istinu o djetinjstvu svojih roditelja i kako sam počela razumijevati njihovu pozadinu, mogla sam započeti proces opraštanja. Ne mogu reći da je bilo što od toga stvorilo lijek, ali poslije 6 mjeseci, liječnici su se složili s onim što sam već sama znala: NISAM VIŠE IMALA RAK”

ILI PAZI OVO:

""Norman Cousins, prijašnji urednik časopisa "Saturday Review" pobudio je pozornost medicinske javnosti pitajući se ima li smijeh mogućnost liječenja.

1964. godine je Cousinsu dijagnosticiran ankilozantni spondilitis, progresivna degenerativna bolest vezivnog tkiva. Liječnici su mu ostavili vrlo malo nade u oporavak te pretpostavili da je mogući uzrok njegove bolesti trovanje teškim metalima.
Prisjećajući se svojih aktivnosti u mjesecu prije početka simptoma, sjetio se da je često bio izložen ispušnim dizelskim parama tijekom putovanja po Rusiji. Pretpostavio je da je iscrpljenje nadbubrežne žlijezde oslabilo njegovu sposobnost podnošenja izloženosti otrovu. Cousin se prisjetio kako je čitao knjigu Hansa Selye o odgovoru tijela na stres u kojoj su navedeni rezultati istraživanja po kojima negativne emocije uzrokuju kemijske promjene koje mogu iscrpiti nadbubrežnu žlijezdu. Također je pretpostavio da pozitivne emocije (kao što su vjera, nada, povjerenje, veselje) mogu stvoriti u tijelu promjene koje bi potakle oporavak i ozdravljenje.
Kako je smijeh put ka ovim pozitivnim emocijama, Cousin je počeo gledati zabavne filmove kako bi stimulirao smijeh. Nakon svake epizode smijanja primijetio je da bolje spava bez potrebe za analgeticima i sedativima. Također je otkrio da smijeh stimulira smanjenje sedimentacije, što je ukazivalo na povlačenje upalnog procesa.

Nakon oporavka, Cousins je proveo zadnjih deset godina života kao gost profesor na U.C.L.A. medicinskom fakultetu gdje je osnovao radnu grupu za humor koja je koordinirala i podupirala znanstvena istraživanja. Danas, 28 godina nakon Cousinsova iskustva, dostupni su nam rezultati znanstvenih istraživanja koji objašnjavaju specifične fiziološke promjene koje je potakla njegova anegdotalna priča. Smijeh uistinu djeluje na tijelo, dušu i duh.

Istraživanja pokazuju da je razina serumskog kortizola i adrenalina smanjena nakon smijanja. Kortizol i adrenalin se inače povisuju tijekom odgovora na stres .
Hormoni stresa potiskuju imunološki sustav, povisuju broj trombocita (što može dovesti do začepljenja arterija) i povisuju krvni tlak. Zbog toga su znanstvenici zaključili da se smanjenjem razine ova dva hormona može poništiti potiskivanje imunološkog odgovora, smanjiti začepljenje arterija i visoki krvni tlak. Drugi su znanstvenici pokazali da veseli smijeh povećava spontano stvaranje limfocita i aktivnost NK (natural killer) stanica. NK stanice su tip limfocita koje ubijaju tumorske stanice. Razina gama-interferona, proteina aktivnog u borbi protiv bolesti, također se povećava.
Daljnje su studije pokazale kako je sekretorni imunoglobulin A, koji predstavlja prvu liniju obrane od ulaska mikroorganizama u dišni sustav, niži tijekom dana kada smo negativno raspoloženi, a viši u danima pozitivnog raspoloženja. Pretpostavlja se da se endorfini, tvari koje sprečavaju bol, otpuštaju tijekom epizoda smijeha.
Istraživanja na području psiho-neuro-imunologije nastavljaju dokazivati kako su um (emocije) i tijelo (imunološki sustav) usko povezani. Pozitivne emocije izgleda potiču imunološki odgovor dok ga negativne potiskuju. ""

http://www.medicina.hr/clanci/Smijeh%20 ... 0lijek.htm

------------------
Slazem skroz svime sto su drugi rekli: najvaznije je da je tvoj tata otvoren za ove nove metode lijecenja i da shvati da lijecenje nije samo skolska medicina – nego i zbir svega ovoga napisanog.

I da, kao sto kaze mimi SAM napravi napor, SAM se interesira za ove metode i SAM VJERUJE u uspjeh.


Zelim vam uspjeh!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 12, 2005 11:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri maj 25, 2005 12:55 pm
Postovi: 69
Ovu knjigu je napisala zena koja je pobijedila rak.

Moj zivot je kao feniks: Od kancera do sjajnog zdravlja

Prica o Mini Dobic i njenoj porodici je moderna odiseja. Mina Dobic je rodjena i zivela je preko cetrdeset godina u bivsoj Jugoslaviji. Nakon sto je obolela od raka, otisla je u Ameriku, gde je posle izlecenja postala jedan od vodecih makrobiotickih savetnika, ucitelja i kuvara na Zapadnoj obali SAD, inspirisuci mnoge svojom mudroscu, ljubavlju i saosecanjem... Knjiga "Moj zivot je kao feniks" govori o tome kako se izleciti od raka, ili jos bolje, kako ga spreciti putem zdravije ishrane i jednostavnog nacina zivljenja... Ovo je knjiga o ljubavi, o istinskom zivljenju bez mrznje, zavisti i predrasuda.

http://www.gerila.com/knjige/katalog/1289.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 13, 2005 12:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Sergej Nikolajevič Lazarev : Dijagnostika karme

Pročitaj to i možda se dogodi čudo po pitanju tvog oca.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 13, 2005 2:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
vidim mnoštvo savjeta si dobila, ali, iz osobnog iskustva znam da se to sve u glavi pomiješa i samo još više pojača paniku koja zahvati oboljelog i njegovu obitelj.
Prije mnogo godina moja majka je oboljela od raka, s prognozama da neće preživjeti godinu dana. Izliječila se i to u potpunosti. Što je sve isprobala, samo on zna. Jedan od najvažnijih sastojaka njezinog liječenja bio je optimizam i potpuno povjerenje u liječnike.
Drugi je bio motiv za preživljavanjem (ja sam bila još mala).
Pila je lijek od aloe vera (kaktus aloj) kojeg smo sami pripremali od tog kaktusa, čistog crnog vina, meda sa saćama, cikorije i alkohola. Recept bih trebala potražiti, ako te zanima, učinit ću to.
Isprobla je i Brojsovu metodu ali nije izdržala. Ustvari, doktori su bili mišljenja da je dobro da ima koje kilo viška da izdrži silne operacije, zračenja kemoterapije i sve što im je uslijedilo. Smjela je jesti sve, čak, trebala je jesti bogatije i pojačano. dakle, nije se odricala ničega nego je pojačala prehranu. (U to vrijeme homeopatija, mkrobiotika nisu bile poznate)
U to vrijeme, prije više od dvadeset godina, službena medicina smatrala je da rak izazivaju kancerogene tvari i izlaganje radijaciji, pušenje i sl. Moja mama nije ničemu od toga bila izložena.
U novije vrijeme , medicina priznaje velik utjecaj stresa na pojavu raka, a sa stresom i potiskivanim emocijama koje ga prate. Sada se rak smatra psihosomatskom bolešću. U tome se slažu s reikistima koji tvrde isto.
Reikist će otvoriti stare rane, dakle blokade od nakupljene mrtve energije i otvoriti protok životnoj energiji.
Ali, službenu medicinu ne smije preskočiti i treba obaviti i uzimati sve što službena medicina zahtijeva. Alternativa je dodatak...

Jedna poznanica je nedavno izliječila rak na dojci i plućima, koji se nije mogao operirati, i to: kemoterapijom, reikijem i bioenergijom. Uzimala je i noni-sok, i sirup od aloje. Uz reiki je spoznala i ovorila staru i duboku emocionalnu povredu koju je negirala i prikrivala. Probala je i bioenergiju, i pošla kod nekog da skine uroke, pregledala stan od podzemnih voda, izvršila zaštitu, dakle, poduzela je sve što joj se činilo da bi moglo pomoći.
Reiki joj je pomogao da relativno lako podnese kemoterapiju, koje se silno plašila zbog poznatih komplikacija koje neki ljudi imaju, a također je djelovao kao psihoterapija, tako što je spoznala i razriješila psihičku i emocionalnu traumu iz poremećenog odnosa sa osobom koja ju je silno razočarala.

Međutim, osoba koja nema volju preživjeti, koja je odustala od života zbog nekih svojih razloga, neće reagirati ni na kakvu terapiju. U svemu tome bitno je pridobiti osobu za to da se iznutra bori. Pobnekad bolesni govore kako im je stalo do ozdravljenja, samo da ne povrijede svoje bližnje koji se silno trude. Želju za životom vidiš u očima, ili je ne vidiš ako je nema.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 13, 2005 8:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
hvala vam puno za vase odgovore ... neke od njih sam isprintao i dao ocu da cita ... mislim da je imalo efekta, prestaje pusiti i piti i prelazi na makrobiotiku(nadam se) ... uglavnom sutra ide u bolnicu da mu ucvrste kicmu a nakon toga(akobogda) trebali bi ici u inostranstvo na lijecenje. za sada nije sigurno gdje.

eto, i hvala

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 13, 2005 5:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Orah klinčić i pelin su zakon. ! Provjereno par puta.
Važno!!!
AKo naletiš na proizvode Phoenix, naročito JUV-100 ili 110 nisam siguran, UZIMAJ, to su odlične injekcije ili kapsule za čišćenje i stimulaciju linfe! Vrlo važan element u odstranjivanju štetnih tvari iz organizma!

:wink:

Svježi zrak, vježbe disanja, obične...jako dobro, uz sve ostalo! Po mogoćnosti i neka tjelovježba, lagana, ali cjelog tijela!

Eto, puno uspjeha, puno želje, puno motivacije, puno ljubavi, puno vjere u uspjeh, a što manje depra stile! :wink:

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 15, 2005 2:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 26, 2005 12:54 pm
Postovi: 117
Lokacija: OSIJEK
tretman WU WEI buđenja je 99% efikasan.Upravo sam se vratio i na svoje oči sam vidio poboljšanja kod oboljelog od raka.Jedino što je izuzetno zahtjevan,jer se čovjek mora suočiti sam sa sobom i svojim blokadama.Tretmani se održavaju u Puli i termama Dobrne i čovjek se bavi time već 22 godine.

_________________
Išto tako jedan čojek, išo i išo kad odjedanput niđe ga.E sad dal je on ošo u havu il su ga ale odnijele nezna se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 15, 2005 4:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Misliš možda na Dragana Sekulića ? :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 16, 2005 9:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 26, 2005 12:54 pm
Postovi: 117
Lokacija: OSIJEK
Mislim na Dragana Sekulića.Ali ako si bio na tretmanu onda znaš da on i nije toliko bitan,jer ljudi u povišenom stanju svijesti pomažu jedni drugima svim poznatim i nepoznatim metodama.Svašta sam u životu doživio ali tako nešto nikad.Metoda je potpuno originalna i efikasna,ne samo kod bolesnih ljudi več i kod zdravih.Razbijanjem mišićnog oklopa kojeg je stvorio ego potisnutim emocijama,dolazimo do svoje suštine(uz velike napore,krikove i suze)koja uz pomoč drugih ljudi počinje ozdravljivati u prvom redu duh a samim tim i tijelo.Onaj koji odluči ozdravit,i uspije proći tretman,taj sigurno ozdravljuje i počinje biti svjesniji svijeta oko sebe.Jedini je problem što ljudi,kad se suoče sa samim sobom,odluče pobječi doslovno po cijenu života(od pet ljudi jedan ostane)i to je ono najnevjerovatnije u svemu tome.Onaj tko nije probao nemože shvatiti.

_________________
Išto tako jedan čojek, išo i išo kad odjedanput niđe ga.E sad dal je on ošo u havu il su ga ale odnijele nezna se.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 695 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz