Sada je: sub apr 27, 2024 1:22 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 695 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 35  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: sri nov 07, 2012 10:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
2nd Annual Healing Cancer World Summit počinje danas i traje u narednih 5 dana. Besplatnom registracijom dobijate mogućnost da nakon emitovanja dvosatne dnevne emisije, u narednih 24h besplatno preslušate mp3 file - tako da ne morate da brinete o vremenskoj razlici.

http://www.renegadehealth.com/cancer2012/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: čet dec 13, 2012 2:39 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 13, 2012 2:21 am
Postovi: 5
Imam baku (80 god.) koja je obolila od raka želudca. Pokušali smo s prehranom lanenim uljem, Johanne Budwig, ali nije pomoglo bilo radi toga što ona inače nije mogla jesti puno pa su joj navedene doze bile preobilne i prečeste da bi se postigao ciljani efekt, ili zato jer jednostavno takva terapija ne djeljuje na nju. Sada je praktički na umoru i ne znamo što bi činili dalje.

Baka gotovo pa ne jede, osim nekoliko jušnih žlica (doslovno do pet žlica) nečeg jušnog ili kašastog jednom ili dva put na dan ako je uspijemo nagovoriti, uglavnom povrće ili svježi sir. Uz to popije vode ili soka i dobiva infuziju koliko može (predviđeno je dva puta tjedno). Cijele dane je u krevetu i jedva da može sjediti bez da ne gubi ravnotežu, rane se stvaraju, sve ju boli i tako - uglavnom, loše je stanje i gotovo strepimo kada će kraj.

Uočio sam ovu temu prije koji dan, pročitao koliko sam stigao i vidio sam da ima svakakvih terapija te da ne djeluju sve jednako na sve... iako ne znam ima li ikakvog smisla pokušavati išta poduzimati sada, svaki savjet bi bio od pomoći, makar kako da joj olakšamo bolove ili da čujem iskustva drugih koji su prošli ovako nešto.

Pozdrav.

_________________
"The saint is awake while the world sleeps, and he ignores that for which the world lives."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: čet dec 13, 2012 4:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Moguće da je kasno, ako je situacija tako loša. Ako je voljna da proba, trebalo bi da radite klistiranje barem 2x dnevno sa svežim urinom (ako nema njenog, onda uzmite dečiji - od zdrave devojčice ili zdrave odrasle osobe ženskog pola). Ja bih izbacila sir u potpunosti i prešla na sokove po metodi Brojsa ili Max-a Gerson-a, a u sokove bih dodavala po 2 supene kašike dnevno samlevenog lanenog semena (bilo bi idealno da preko noći seme bude namočeno, pa ujutru da ubaciš u jak blender zajedno sa povrćem/voćem).

Ako je nemoguće sprovoditi ishranu na ovaj način, probaj klistire sa sokovima od povrća, da bi se organizam koliko-toliko prehranio.

Skini iskustvo Lorin Dej sa ovog linka i pročitaj kako je sprovodila klistire iako je bila praktično na samrti:

http://tinyurl.com/c7eu9to

Kod starih ljudi prednost je u tome što su svi procesi usporeni, rak ne buja kao kod mladog organizma.

Srećno i javi kako ide.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: čet dec 13, 2012 10:38 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 13, 2012 2:21 am
Postovi: 5
zvonchice, hvala na odgovoru. Sokove bismo rado uveli ali problem je što se sve teže guta, a mljevene lanene sjemenke rekao bih ne dolaze u obzir iz istog razloga. Dodatna prepreka je što, koliko se sjećam, od voćnih/ povrtnih sokova baka obično nije dobro jer želudac valjda loše reagira na njih (navodno na vitamin C ako ćemo vjerovati liječnicima). Sjemenke su ispale iz Budwigine dijete prije kojih mjesec i pol dana kada se stanje počelo pogoršavati. Eventualno laneno ulje, ali teško da bi mogla primiti potrebnu količinu u sebe. Tako da vjerojatno ostaje klistriranje sokovima.

Klistir ćemo predložiti i vidjeti hoće li biti što od toga. Radi uštede vremena, zanima me da li je urin potrebno prokuhati prije upotrebe (čitao sam da postoje takve opcije) ili može onakav kakav izađe? Vjerojatno piše negdje u dokumentu, ali trebam doći do toga tek. Hvala na linku i dobrim željama.

Pozdrav.

_________________
"The saint is awake while the world sleeps, and he ignores that for which the world lives."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: čet dec 13, 2012 11:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
LesEnfant je napisao/la:
zvonchice, hvala na odgovoru. Sokove bismo rado uveli ali problem je što se sve teže guta, a mljevene lanene sjemenke rekao bih ne dolaze u obzir iz istog razloga. Dodatna prepreka je što, koliko se sjećam, od voćnih/ povrtnih sokova baka obično nije dobro jer želudac valjda loše reagira na njih (navodno na vitamin C ako ćemo vjerovati liječnicima). Sjemenke su ispale iz Budwigine dijete prije kojih mjesec i pol dana kada se stanje počelo pogoršavati. Eventualno laneno ulje, ali teško da bi mogla primiti potrebnu količinu u sebe. Tako da vjerojatno ostaje klistriranje sokovima.

Klistir ćemo predložiti i vidjeti hoće li biti što od toga. Radi uštede vremena, zanima me da li je urin potrebno prokuhati prije upotrebe (čitao sam da postoje takve opcije) ili može onakav kakav izađe? Vjerojatno piše negdje u dokumentu, ali trebam doći do toga tek. Hvala na linku i dobrim željama.

Pozdrav.


Nema na čemu. Baš mi je žao što joj je gutanje otežano. Lan kad se spraši i doda u tečnost, on je zgusne, nije problem u žvakanju. U svakom slučaju, zaboravi na blender i sokove pravi bez pulpe, ceđenjem u sokovniku, pa neka proba koliko može da unese oralnim putem, a onda pokušati sa klistirima sokovima.

Urin nikako nemoj prokuvavati, kreni sa svežim urinom (celodnevno skupljanje, pa kad nakupiš 1 litar, zagrej ga do temperature max. 39C). Znam da je nemoguće da izvede sveću i plug, ali bilo bi dobro koliko god može da podigne donji deo tela uvis (nakon što je unela celokupnu količinu urina u debelo crevo), da urin uđe u što veći deo debelog creva, da ne sedi samo u završnom delu. Neka pokuša da ga zadrži barem 15 minuta. Sledeći klistir neka uradi sa sokom, kad urin počisti nečistoće, da se sadržaj soka što bolje asimiluje.

Na ovom linku imaš Gersonove knjige, naročito su korisne male knjižice vezano za klistiranje i pravljenje sokova - neće ti oduzeti previše vremena da pročitaš.

http://thepiratebay.se/torrent/5645153/ ... rapy_Books

U svakom slučaju, klistiranje će joj smanjiti bolove. Kod Gersona, pacijenti dnevno piju 13 čaša sokova, a broj klistira ide jedan na svake 2 čaše soka.

Srećno pa se čujemo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: pet dec 14, 2012 12:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Mislim da ne bi trebalo da mučite tu staricu kojoj je očigledno došlo vreme da ode svojim putem. Klistiranje služi da omogući izlečenje, a ovde toga izgleda ne može da bude.
Dobro bi bilo davati joj samo sokove kao hranu zbog lakog varenja i ništa više.
Bolje da joj omogućite što bolju i pozitivniju atmosferu da joj prelazak bude što prijatniji. I vama i njoj.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: pet dec 14, 2012 1:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Nakon 82. god. svi muškarci imaju latentni rak prostate.
Hoće li se i kako manifestirati pitanje je.
Naravno da baka može i treba živjeti još dugo, ali mučiti je klistiranjem, koje bi tijelo trebalo da velikim dijelom, pogotovo u tim godinama, obavi prirodno, bespredmetno je.
Također baka zbog ispijanja urina, svog ili tuđeg, može dobiti jake opstipacije, a mogu se pojaviti i želudačni problemi, jer urinska kiselina može da jako prži unutrašnje organe za varenje.
Preporučio bih kontrolirano gladovanje, u što kraćim periodima, 1-3 dana, i što češće, te uzimanje raznih ulja: da ne ulazim u detalje, kada već poštovani ovotematski sugovornici spominju laneno ulje, onda svi znamo da ono ima najveći svj. izvor Omege 3 (digresija: ne uzimajte marihuanu, tj. indijsku konoplju, koja ima visoku koncentraciju Omege 3, ali mnogo manje nego lan, i mnogo se lošije apsorbuje u organizmu): ne lanene sjemenke, mljevene ili nemljevene, nego laneno ulje: ono će dotjerati probavni proces, a da bi bakici bilo ukusnije, onda ga treba pomiješati sa jogurtom ili kefirom.
Prehrana što jednostavnija, bez mnogo kuhanja, voće i povrće bez blendera: majmuni nemaju blender, da baki ne bi vilični mišići atrofirali, a da ne govorimo da treba očuvati osjećaj ukusa.
Što više salate, slobodno obogaćene uljima, ali ne jestivim tj. kupovnim, nego hladnim i prešanim.
Prehrana mediteranska: jer baka ovdje živi, a ne gljive kineske i njihovi razni proizvodi, jer je to druga ljudska fiziologija: postoje mnogi uspješni slučajevi koji me demantiraju, ali ja bih s obzirom na spoj: kontinentalne, mediteranske i afričke klime preporučio da baka uzima alge: spirulina, a još bolje klamatsku algu.
I što više tekućine tj. vode: kupiti Flašku ili nešto u tom stilu: nemam iskustva, ali rezultati mnogih su fantastični.
Ako možete pronađite baki dobar i izvorni med, a trebala bi jesti što više: orahe, bademe, banane, jer su prijespomenuti proizvodi veliki energetski deponenti.
Neka se baka što više kreće, a dobro bi bilo da popije dnevno čašu crnoga vina.
:thumbup:


Zadnja izmjena: autentika; pet dec 14, 2012 2:07 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: pet dec 14, 2012 1:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
autentika je napisao/la:
Naravno da baka može i treba živjeti još dugo, ali mučiti je klistiranjem, koji bi tijelo trebalo da velikim dijelom, pogotovo u tim godinama, obavi prirodno, bespredmetno je.


Kako to misliš, "u tim godinama da obavi prirodno"? Kod mnogo mlađih ljudi je prisutno nedovoljno pražnjenje debelog creva, a ovde govorimo o osobi koja je zagazila u devetu deceniju, sa peristaltikom creva u potpuno neaktivnom stanju. Ljudima preko 60 godina se preporučuje klistiranje na 3 dana (i to onima koji se smatraju "zdravim" tj. bez teških oboljenja - sa tumorima to mora da ide mnogo češće).

autentika je napisao/la:
Također baka zbog ispijanja urina, svog ili tuđeg, može dobiti jake opstipacije, a mogu se pojaviti i želudačni problemi, jer urinska kiselina može da jako prži unutrašnje organe za varenje.


Niko nije preporučio PIJENJE urina, već urinske KLISTIRE. Ona je suviše slaba da bi pregrmela krizu koju bi izazvalo pijenje urina.

Ja nikako ne bih išla na gladovanje jer je previše iscrpljena. Sokovi su joj najbolje rešenje. Sveže salate i orahe naravno da ne može da zvaće. Pročitaj pažljivije postove pre nego što pošalješ odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: pet dec 14, 2012 1:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
zvonchica je napisao/la:
autentika je napisao/la:
Naravno da baka može i treba živjeti još dugo, ali mučiti je klistiranjem, koji bi tijelo trebalo da velikim dijelom, pogotovo u tim godinama, obavi prirodno, bespredmetno je.


Kako to misliš, "u tim godinama da obavi prirodno"? Kod mnogo mlađih ljudi je prisutno nedovoljno pražnjenje debelog creva, a ovde govorimo o osobi koja je zagazila u devetu deceniju, sa peristaltikom creva u potpuno neaktivnom stanju. Ljudima preko 60 godina se preporučuje klistiranje na 3 dana (i to onima koji se smatraju "zdravim" tj. bez teških oboljenja - sa tumorima to mora da ide mnogo češće).
Da obavi prirodno zato što je njeno već prošlo: klistiranje je neprijatno i 60-godišnjaku, a kamoli 80-godišnjaku i to upravo zato što joj je takva slabo aktivna peristaltika crijevna.
zvonchica je napisao/la:
autentika je napisao/la:
Također baka zbog ispijanja urina, svog ili tuđeg, može dobiti jake opstipacije, a mogu se pojaviti i želudačni problemi, jer urinska kiselina može da jako prži unutrašnje organe za varenje.


Niko nije preporučio PIJENJE urina, već urinske KLISTIRE. Ona je suviše slaba da bi pregrmela krizu koju bi izazvalo pijenje urina.

Ja nikako ne bih išla na gladovanje jer je previše iscrpljena. Sokovi su joj najbolje rešenje. Sveže salate i orahe naravno da ne može da zvaće. Pročitaj pažljivije postove pre nego što pošalješ odgovor.
I urinski klistiri mogu napraviti iste ili slične probleme, a ako ne naprave opstipaciju mogu napraviti poremećenu probavu.
Salata se može jako sitno iscjeckati, kao i banana, da bi se nekako mogla pojesti.
Koliko pročitah baka sve teže guta (nije napisano da je prestala gutati, a čak i u tim slučajevima nije preporučljivo da pacijent vegetira i odrekne se potpuno čvrste hrane, jer čak i tada treba pokušati: kako li samo pacijentima koji prestanu gutati ubace u usta lijek da popiju), pa može pojesti i algu tabletsku ili u prahu, može i sitno iscjeckane bademe ili orahe pojesti.
U slučaju da baš ne može potpuno gutati može blenderski uzeti bademe ili orahe, kao i bananu, ali blenderski (tj. putem miksera) ne bih preporučio voće i povrće, jer može dobiti jak proliv.
Gladovanje svakako, kratkotrajno i češće (kao što već napisah), pri čemu sam isključivo, da ne bih bio pogrešno shvaćen, mislio na čvrstu hranu: ulje, tekućinu, čitavo vrijeme koristiti.
:ontopic:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: pet dec 14, 2012 12:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Nalupetao si gluposti za medalju, da živ čovek ne poveruje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: pet dec 14, 2012 3:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
1. Peristaltika crijevna ne može biti neaktivna: ona je do kraja minimalno aktivna.
2. Nije bitno što se urin ne unosi peroralno, jer i klistiranje može proizvesti opstipacije.
3. Osoba i kada prestane da guta, uvijek ima potrebu da konzumira nešto čvrsto.
Bolje da dalje ne idem...
:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: pet dec 14, 2012 5:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Pantelija je napisao/la:
Mislim da ne bi trebalo da mučite tu staricu kojoj je očigledno došlo vreme da ode svojim putem. Klistiranje služi da omogući izlečenje, a ovde toga izgleda ne može da bude.
Dobro bi bilo davati joj samo sokove kao hranu zbog lakog varenja i ništa više.
Bolje da joj omogućite što bolju i pozitivniju atmosferu da joj prelazak bude što prijatniji. I vama i njoj.


:thumbup: :thumbup: :thumbup:


+


Le tek kada sam ovako gledala na sve, kao i na moju bolest/karcinom prije skoro 2 godine doslo je do toga da je Karcinom nestao:


Gospode , tvoju volju vidim u svemu. Ni za cime ne zalim , nicega se ne bojim. Sve primam kao dato od tebe.
Ja ne kontrolisem situaciju, sve se odigrava po Visoj volji, odricem se kontrole nad situacijom. Gospode u svemu je tvoja volja.


( dokle god su u vama, strahovi, sumnje, ocekivanja I planovi necete ozdraviti )
S.N.Lazarev


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: pet dec 14, 2012 6:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
autentika je napisao/la:
Bolje da dalje ne idem...


Saglasna u potpunosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: pet dec 14, 2012 7:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
zvonchica je napisao/la:
LesEnfant je napisao/la:
zvonchice, hvala na odgovoru. Sokove bismo rado uveli ali problem je što se sve teže guta, a mljevene lanene sjemenke rekao bih ne dolaze u obzir iz istog razloga. Dodatna prepreka je što, koliko se sjećam, od voćnih/ povrtnih sokova baka obično nije dobro jer želudac valjda loše reagira na njih (navodno na vitamin C ako ćemo vjerovati liječnicima). Sjemenke su ispale iz Budwigine dijete prije kojih mjesec i pol dana kada se stanje počelo pogoršavati. Eventualno laneno ulje, ali teško da bi mogla primiti potrebnu količinu u sebe. Tako da vjerojatno ostaje klistriranje sokovima.

Klistir ćemo predložiti i vidjeti hoće li biti što od toga. Radi uštede vremena, zanima me da li je urin potrebno prokuhati prije upotrebe (čitao sam da postoje takve opcije) ili može onakav kakav izađe? Vjerojatno piše negdje u dokumentu, ali trebam doći do toga tek. Hvala na linku i dobrim željama.

Pozdrav.


Nema na čemu. Baš mi je žao što joj je gutanje otežano. Lan kad se spraši i doda u tečnost, on je zgusne, nije problem u žvakanju.
Nema potrebe da se to sa lanom radi i nakon toga dodaje u tečnost (to se nekada u staroj literaturi preporučivalo, ali je potpuno prevaziđeno), jer je dovoljno piti: nerafinirano, hladno, cijeđeno laneno ulje.
Ne prave se sva lanena ulja u svijetu isto: na svim pakovanjima koja trebate uzeti piše: nerafinirano, hladno, cijeđeno, prešano itd., ali nisu sva takva ulja iste kvalitete: nije samo do kvalitete samoga ulja, nego i do pakovanja u kojem se nalazi: plastika, staklo, boja pakovanja zbog propuštanja svjetlosti.
Ima jedan odličan proizvođač lanenoga ulja, ali ovdje ga neću spominjati, da ga ne bih reklamirao.
zvonchica je napisao/la:
U svakom slučaju, zaboravi na blender i sokove pravi bez pulpe, ceđenjem u sokovniku, pa neka proba koliko može da unese oralnim putem, a onda pokušati sa klistirima sokovima.
Ovisi o kojem blenderu ili mikseru se radi.
Amerikanci prave sjajne blendere i miksere.
Sokovnik može i ne mora biti dobro rješenje, jer u njemu mogu ostati komadi voća i povrća, potpuno nepodobni za probavu.
zvonchica je napisao/la:
Urin nikako nemoj prokuvavati, kreni sa svežim urinom (celodnevno skupljanje, pa kad nakupiš 1 litar, zagrej ga do temperature max. 39C). Znam da je nemoguće da izvede sveću i plug, ali bilo bi dobro koliko god može da podigne donji deo tela uvis (nakon što je unela celokupnu količinu urina u debelo crevo), da urin uđe u što veći deo debelog creva, da ne sedi samo u završnom delu. Neka pokuša da ga zadrži barem 15 minuta. Sledeći klistir neka uradi sa sokom, kad urin počisti nečistoće, da se sadržaj soka što bolje asimiluje.
Nema potrebe da se urin tako skuplja i da se onda zagrijeva, jer tim činom urin gubi neka svoja svojstva.
Ergo, sjetimo se kako se ljekaru daje urin, te na koji način stručne osobe postupaju s njim, kako bi nam postavili određenu dijagnozu.
Urin ako se pije, a može se piti i ako je čovjek zdrav i ako je bolestan, pije se odmah i popije se sav.
Baki ne bih, kao što sam već napisao, preporučio pijenje urina: pogotovo odstojali urin, pa onda zagrijani, gubi neka svoja izvorna svojstva, a dobija u svojoj gustoći tj. zapreminskoj težini, i ima vrlo jak i opor ukus, što može, pogotovo starijim osobama, izazvati muku i povraćanje.
Prijespomenuto važi i kada se urin ispija, a i kada se njime vrši klistir: vršenje klistira odstojalim urinom može izazvati sušenje i pucanje analnoga dijela kože.
zvonchica je napisao/la:
Na ovom linku imaš Gersonove knjige, naročito su korisne male knjižice vezano za klistiranje i pravljenje sokova - neće ti oduzeti previše vremena da pročitaš.

http://thepiratebay.se/torrent/5645153/ ... rapy_Books

U svakom slučaju, klistiranje će joj smanjiti bolove. Kod Gersona, pacijenti dnevno piju 13 čaša sokova, a broj klistira ide jedan na svake 2 čaše soka.

Srećno pa se čujemo.
Gersonova terapija ima istinitih stvari, ali u svim ozbiljnijim medicinskim krugovima je prevaziđena: toliko je relevantna da ni u svoje vrijeme Gerson u SAD-u nije dobio dozvolu da otvori svoju kliniku, pa je to učinio u Meksiku, a i tamo nije bilo dozvoljeno liječenje oboljelih od AIDS-a.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: pet dec 14, 2012 9:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
autentika je napisao/la:
Bolje da dalje ne idem...
:hello2:


Trebalo je da poslušaš sebe. Tvoje neznanje boli, molim te nemoj više da pišeš gluposti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: pet dec 14, 2012 9:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
zvonchica je napisao/la:
Ljudima preko 60 godina se preporučuje klistiranje na 3 dana (i to onima koji se smatraju "zdravim" tj. bez teških oboljenja - sa tumorima to mora da ide mnogo češće).
Kako se obavlja to klistiranje?
Svaki dan po jednom, ili svaki dan više puta?!
Preporuka: otići u najbližu bolnicu i pitati bilo koga onkologa, klistira li se oboljeli od tumora debeloga crijeva, u trenutku kada je na hospitalizaciji onkološkoga odjeljenja, puna tri dana, ili se klistiranje obavi samo u toku jednoga dana.
Možda negdje u svijetu postoji 3-dnevno klistiranje, volio bih da mi se dostavi informacija gdje to postoji...
[-X


Zadnja izmjena: autentika; pet dec 14, 2012 9:56 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: pet dec 14, 2012 9:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
zvonchica je napisao/la:
Kod Gersona, pacijenti dnevno piju 13 čaša sokova, a broj klistira ide jedan na svake 2 čaše soka.

Srećno pa se čujemo.
To znači da se obavi 6 ili skoro 7 klistirâ u toku dana.
Mila moja, ovaj forum je tvoj vrh: Sedi di si, ni za di si nisi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: pet dec 14, 2012 10:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
autentika je napisao/la:
zvonchica je napisao/la:
Ljudima preko 60 godina se preporučuje klistiranje na 3 dana (i to onima koji se smatraju "zdravim" tj. bez teških oboljenja - sa tumorima to mora da ide mnogo češće).
Kako se obavlja to klistiranje?
Svaki dan po jednom, ili svaki dan više puta?!

Nisam pisala ni na engleskom, ni na kineskom pa da ti ne bude jasno šta sam htela da kažem u gornjem pasusu. Ljudima starosti preko 60 godina (onima koji ne pate od tumora, koji se smatraju relativno zdravima, koliko je to moguće prosečnom čoveku u tim godinama) preporučuje se klistiranje jednom u tri dana. Ko ima tumore u organizmu, kad pređe na ishranu sokovima od presnog povrća i voća, dolazi do intenzivnog oslobađanja organizma od toksina i jetra može da otkaže, jer nije u stanju da preradi toliku količinu otrova. To se dešavalo pacijentima Maksa Gersona dok nije shvatio da mora da uvede klistiranje po nekoliko puta dnevno, kako bi rasteretio debelo crevo i jetru. Svako iskustvo košta, pa je tako i njega koštalo nekoliko preminulih pacijenata dok nije povezao šta se dešava.

autentika je napisao/la:
Preporuka: otići u najbližu bolnicu i pitati bilo koga onkologa, klistira li se oboljeli od tumora debeloga crijeva, u trenutku kada je na hospitalizaciji onkološkoga odjeljenja, puna tri dana, ili se klistiranje obavi samo u toku jednoga dana.

Samo se ti drži preporuka koje ti daju zvanični lekari, propast ti je zagarantovana. Najviše volim kad kod alternativnih načina lečenja (=sve ono što ne potpada pod alopatsku medicinu) daju predlog metode, ali onda napišu da svako treba da proveri sa svojim lekarom da li je to za njega. To je naravno dobra mera predostrožnosti, ali je problem u tome što nemaš koga da pitaš. Alopatski lekari su osvedočeni šabani. Ja lično ne poznajem nijednog pacijenta obolelog od raka koga je zapadna medicina izlečila. Iz bliske okoline (=rodbina i prijatelji) imala sam prilike da vidim kako su im dramatično ubrzali propadanje - pošalju ih na zračenje, gde ih izlože nekontrolisanoj dozi X zraka, sprže im unutrašnje organe i izazovu opekotine na koži. Tetka mi je umrla u najvećim mukama. Da nije otišla kod pajsera, poživela bi duže, bez obzira na nezrav način ishrane koji je sprovodila.

Onog trenutka kad oboleli od raka ode u bolnicu na intenzivnu terapiju, može da se pozdravi sa lepim životom. Sa čišćenjem organizma i korenitom promenom u dotadašnjem načinu života barem imaju šansu. A bez klistira nema čišćenja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: pet dec 14, 2012 10:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
autentika je napisao/la:
zvonchica je napisao/la:
Kod Gersona, pacijenti dnevno piju 13 čaša sokova, a broj klistira ide jedan na svake 2 čaše soka.

Srećno pa se čujemo.
To znači da se obavi 6 ili skoro 7 klistirâ u toku dana.
Mila moja, ovaj forum je tvoj vrh: Sedi di si, ni za di si nisi.

Bravo, ako ništa drugo, barem znaš da deliš! =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lječenje raka - i sve o njemu
PostPostano: sub dec 15, 2012 2:09 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 13, 2012 2:21 am
Postovi: 5
Pantelija je napisao/la:
Mislim da ne bi trebalo da mučite tu staricu kojoj je očigledno došlo vreme da ode svojim putem. Klistiranje služi da omogući izlečenje, a ovde toga izgleda ne može da bude.
Dobro bi bilo davati joj samo sokove kao hranu zbog lakog varenja i ništa više.
Bolje da joj omogućite što bolju i pozitivniju atmosferu da joj prelazak bude što prijatniji. I vama i njoj.

HO_OPONOPONO je napisao/la:
Le tek kada sam ovako gledala na sve, kao i na moju bolest/karcinom prije skoro 2 godine doslo je do toga da je Karcinom nestao:
Gospode , tvoju volju vidim u svemu. Ni za cime ne zalim , nicega se ne bojim. Sve primam kao dato od tebe.
Ja ne kontrolisem situaciju, sve se odigrava po Visoj volji, odricem se kontrole nad situacijom. Gospode u svemu je tvoja volja.


( dokle god su u vama, strahovi, sumnje, ocekivanja I planovi necete ozdraviti )
S.N.Lazarev


Jasno, tako nastojimo što je više moguće, ali opet radi osjećaja bespomoćnosti ipak pokušavamo saznati što bi se moglo učiniti, makar da joj se olakša ako ne već i zaliječi. Baka je, koliko vidim/ znam, prihvatila svoju situaciju kako jest još prije koji mjesec, ali možda baš zato i nije u stanju vjerovati ili nadati se da bi joj moglo biti bolje. Teško je gledati sve to i unatoč razmišljanju da duh ide dalje, razdvajanje od voljene osobe nije lako, pogotovo kada ovako pati. Nije nam želja otežavati joj, samo pružiti udobnost i lagodnost koliko možemo.

@autentika: Hvala na savjetima dobre namjere, no na žalost većina toga nije baš primjenjiva u ovom slučaju. Možda bi to prošlo da je baka nešto jača, da može bolje jesti i gutati, no vrijeme za to je prošlo izgleda. Kao što sam napisao, kada smo tek saznali o čemu se radi, pokušali smo s dijetom lanenim uljem, dr. Budwig koja je navodno djelotvorna, no malo po malo stanje je bivalo sve gore. Eventualno ako je što pomoglo, možda je usporilo daljnji razvoj bolesti. Čitao sam da kontrolirano gladovanje može izvući pozitivne rezultate u borbi s bolestima no za baku bi se i ovako moglo reći da gladuje jer dvije žlice svježeg sira i dvije žlice povrtne juhe (sa jušnom žlicom lanenog ulja u oba obroka) dnevno nije neka količina. Kada je uspijemo primorati pojede i treći obrok u sličnoj varijanti - njoj nije do hrane.

@zvonchica: Opet, hvala na savjetima no mislim da od klistira ipak ništa. S obzirom da je neugodan gotovo svaki dodir, ova procedura nije nešto što bi mogla podnijeti lako, a još manje pristati. Jedino bi sokovi možda mogli proći, ali također teško, a i onda je upitna korist ukoliko se ne bi vršilo klistriranje, koliko razumijem napisano. Baka jedino prima infuziju dva puta tjedno i pije neke kapi protiv bolova koje, čini mi se, sporadično pomažu. Imamo uputnicu za odlazak u bolnicu na provjeru krvi i primanje transfuzije, ali to opet samo za kratkotrajni učinak.

Jasno nam je da je teško ili nemoguće išta učiniti, ali kao što sam naveo iznad, nemoći radi nemamo mira. Problem nam je i odlučiti da li je poslati u bolnicu na transfuziju iako je baka rekla da ne želi, no to je sad druga priča. Hvala svima na odgovorima i izvinjavam se na podužem odgovoru.

Pozdrav.

_________________
"The saint is awake while the world sleeps, and he ignores that for which the world lives."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 695 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 35  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 109 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz