Sada je: čet mar 28, 2024 8:38 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ljekovito bilje
PostPostano: sub jan 28, 2012 12:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
Neno0801 je napisao/la:
Pozdrav svima i jedno pitanje.Zna li itko nešto o VILINOM ILI CRNOM KORIJENU.Vidio sam nedavno taj korijen za koji kažu da je dobar za artritis, cirkulaciju i sl.Unaprijed zahvalan.Ajd uzdravlje :help:


U knjzi Nikole Gelencira "Prirodno lijecenje biljem"(Znanje Zagreb) Gavez se navodi pod drugim imenom kao Crni korijen
medjutim ne opisuje da se koristi za artritis ili cirkulaciju.

Moram reci da posjedujem jos dvije knjige:

"Narodno zdravlje"-Sadik Sadikovic
"Lecenje biljem"-dr. Jovan Tucakov

U pomenutim knjgama ima oko 15000 naziva biljaka(neke imaju vise naziva) i nigdje se ne spominje Vilin korijen.

Evo jednog receptan za hladne noge:

Hladne noge znak su lose cirkulacije krvi i slabokrvnosti.Protiv toga pomaze ako se sedmicno uzme po tri dobro tople kupelji za noge u odvaru od trina,slame od zobi ili se stavi 2-3 sake u vodu.Obuca mora biti prostrana,ne smije da steze.-Sadik Sadikovic

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ljekovito bilje
PostPostano: sub jan 28, 2012 2:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Gavez je odlicna stvar.Vec nekih godinu dana pravim tzv. macerat gaveza.Na zalost ja ga nemam u svezem stanju vec ga kupujem u jednoj radnji gde prodaju cajeve na meru.To se utrljava na bolno mesto.Pomaze zarastanje svega u to sam siguran,a s`obzirom da sam ga pravio sa komovom rakijom,sigurno da pomaze i za cirkulaciju.Ja sam pravio prema savetima sa ovog foruma:

http://www.cvijet.info/forum/forum_post ... =1660&PN=2

Ovo drugo u maslinovom ulju koristimo u kuci kao kremu za sve.Ja sam dodao i zalfiju zbog antiseptickog svojstva.Deluje sigurno jer sam jednom prilikom menjajuci grejac na bojleru izgoreo ruku vrelom vodom i bilo bi plihova sigurno da nisam namazao ovom kremom.Posle sat vremena bol je nestao,a crvenilo smirilo i sve je proslo kako se samo pozeleti moze.Zena maze noge zbog vena i kaze da je ne bole noge vise,a stoji na poslu i po 5-6 sati.
Sam gavez spremi u domacoj komovoj rakiji pa mazi sa tim prvo pa posle sa ovom drugom jer je gavez lepljiv i brzo se susi.Svez koren je najbolji.
Srecno i neodustaj. :occasion5:

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz