Sada je: pet mar 29, 2024 12:58 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 187 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: pon aug 13, 2012 6:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon aug 13, 2012 2:45 pm
Postovi: 4
Evo I mog prvog posta na ovom forumu. Pozdrav svima.

Soli limunske kiseline nazivaju se citrati, soli jabučne kiseline su malati, sirćetne kiseline, acetati, mravlje kiseline, formijati, mliječne kiseline, laktati itd.
Nama treba so askorbinske kiseline dakle, askorbat. Askorbat može biti kalijumov, magnezijumov, kalcijumov I svi su oni upotrebljivi u istu svrhu kao I natrijum askorbat kojeg mi pravimo. Pravimo natrijum askorbat zbog toga što su nam sirovine za njegovo dobijanje najdostupnije. Askorbinsku kiselinu nabavljamo u humanoj ili veterinarskoj apoteci a natrijum hidrogen karbonat, natrijum bikarbonat ili prosto narodski rečeno sodu bikarbonu možemo da kupimo u svakoj “zemi”, kilo za 1 evro otprilike. Kod nas niko neće pomiješati sodu bikarbonu sa praškom za pecivo jer su trgovački nazivi drugačiji. Do greške može doći kod anglo-saksonaca jer pod izrazom “Baking Soda” u trgovinu dolazi soda bikarbona a pod nazivom “Baking Powder” prodaje se prašak za pecivo. Za ovu namjenu nama treba soda bikarbona a ne prašek za pecivo. Uputstvo za pravljenje Na-askorbata u kućnoj radinosti sam pronašeo prije par godina na netu I kopirao ga u wordov dokument. Sada ne znam o kojem sajtu se radilo jer ga ne mogu prinaći. Ono izgleda ovako:

How to Make Sodium Ascorbate at Home

Sodium Ascorbate is a widely know for its beneficial effects to our body. Vitamin C in the form of Sodium Ascorbate is much better compare to the traditional L-Ascorbic Acid. Due to its good effects, lots of manufacturers and pharmaceutical laboratories are making SA in high prices.
Hope that this article will help you how to make your own...

Difficulty: Easy
Instructions

Things You'll Need:
• L-Ascorbic Acid or simple Vitamin C powder
• Sodium Bicarbonate or Baking Soda powder
• Bottle
• Water

1. Step 1


First of all you need a powdered vitamin C and Sodium Bicarbonate. These will make the Sodium Ascorbate. If you have a tablets of C and SB, then you must powdered it first using coffee grinder or the likes.

Because L-Ascorbic Acid is so acidic, we need to buffer it the sodium bicarbonate to change the pH level, but be careful to the contents of both ingredients as these may effect the potency of Vitamin C.

2. Step 2

To react the SB to C, one mole of sodium bicarbonate is 84 grams, and one mole of ascorbic acid is 176 grams. So, the correct ratio of sodium bicarbonate to ascorbic acid is 84/176 = 0.477. For example, it would take 477 milligrams of sodium bicarbonate to neutralize 1000 milligrams of ascorbic acid. This process has no effect on vitamin C content, only on the pH of the solution and taste.

3. Step 3


After that, put a small quantity of mixed ingredients in a bottle and add some water. Of course, our mixture will fizz because of the combination of acid base and alkaline base in a solution. Put the cap of the bottle and then shake for few seconds. Remove the cap and gas will be removed from the solution. Do this again until no air is left.

And presto! you have a sodium ascorbate solution.

The science behind this is:

NaHCO3 (Sodium Bicarbonate)+ C6H8O6 (Vitamin C) --> NaC6H7O6 (Sodium Ascorbate) + H2CO3 (Carbonic Acid)

The process of shaking the mixture inside the bottle removes the carbonic acid and Sodium Ascorbate remains.
(Sodium ascorbate: 1,000 mg of sodium ascorbate contains 889 mg of ascorbic acid and 111 mg of sodium (there are 125 mg of sodium per 1,000 mg of ascorbic acid in sodium ascorbate)


Ja ga po ovome pravim već šest godina i ovo je jedini ispravan način da se napravi. Dakle dva dijela (težinska) askorbinske kiseline i jedan dio (aproksimativno) sode bikarbone. Drugo što bih napomenuo jer sam primjetio da neki griješe je miješanje iscijeđenog limunovog soka i sode bikarbone. U 100 gr. limunovog soka se nalazi svega 55-60 mg askorbinske kiseline i 6 – 8% limunske kiseline. Kada pomiješate limunov sok sa sodom bikarbonom dobićete veoma malu količinu Na – askorbata i veliku količinu Na – citrata koji vam ne služi ničemu. Jednostavno ste uništili sve benefite koje sobom nosi limunska kiselina a oni su mnogobrojni i dobili Na – citrat koji vam ne treba. Limunska i askorbinska kiselina nisu isto. Limun je kiseo zbog limunske a ne zbog askorbinske kiseline.

Ovako teče moja dnevna rutina. Poslije buđenja zakuvam vodu za kafu. Izvadim iz folije 5 tableta “C vitamina”, to je 2,5 gr askorbinske kiseline i prelomim prstima svaku na četiri dijela te ih stavim u pola litarski lončić ili porcelansku šolju od 3 dl za čaj. Netom prokuvanom vodom zalijem kafu pa kada tri puta “kine” ja ostatkom vruće vode zalijem “C vitamin”. Poklopim posudu sa tanjirićem da ne dolazi svjetlo. Askorbinska kiselina unatoč uvriježenom mišljenju nije osjetljiva na visoku temperaturu jer se počinje raspadati tek na 192 stepena ali je izrazito osjetljiva na svijetlo i kiseonik iz vazduha (zato je jedan od najmoćnijih antioksidanata). Ako je zimsko doba posudu sa prelivenim tabletama stavim na balkon a ako je ljeto u frižider. Dok popijem kafu doboljno se ohladilo da mogu da sipam sodu bikarbonu u rastopljene tablete. Što je rastvor tableta topliji reakcija sa sodom će biti burnija i brža, sa dosta pjene. Ako je rastvor veoma hladan (1 – 4 stepena) reakcija će biti spora i trajaće uz miješanje oko 10 minuta.
Za 2,5 gr askorbinske kiseline treba mi 1,2 gr sode bikarbone da bi reakcija bila potpuna (bez ostatka i AK i SB). Pošto po prirodi posla baratam preciznim vagama koje važu na stoti dio grama meni to nije problem, mada najčešće stavljam sodu “odokativno”, ko će stalno petljati sa vagom. Uopšte nije nikakav problem ako sode stavite malo više ili malo manje, ne opterećujte se s tim. Dobićete dovoljno askorbata a mogući preostali dio sode ako ste je stavili malo više ili preostali dio askorbinske kiseline ako ste sode stavili malo manje, ne pretstavlja ništa loše jer su oba jedinjenja korisna za organizam i sama po sebi ( naravno govorim o toleranciji od maksimalno 20%, više ili manje stavljene sode). Vama koji nemate precizno mjerilo kod kuće najbolje je da odete u apoteku ili zlataru i zamolite da vam izvažu posebno 1 gr; 1,5 gr; 2 gr. Te kesice ili papirne zamotuljke kod kuće istresite u najmanju, kafenu kašićicu tek da bi imali pojam o količini koju ćete naredni put “odokativno” zahvatiti.

Ponekad popijem dva puta a ponekad i tri puta dnevno (zaboravih da kažem da sve to razmutim u 2,5 do 3 dl vode) ovako napravljen askorbat obavezno uz neku voćku, bilo koju.

P.s. Neko je gore spomenuo nigari so. Nigari so se koristi uglavnom kao koagulant prilikom pravljenja sojinog sira od sojinog mlijeka. Safrži oko 95% MgCl2 a ostatak je najvećim dijelom magnezijum sulfat (gorka si ili epsom so), vrlo malo kuhinjske soli i soli drugih metala u tragovima. Na Dalekom Istoku se nalazi u slobodnoj prodaji po najobičnijim radnjama (kao kod nas kuhinjska so ili soda bikarbona) i vrlo je jeftina. Dobija se u solanama koje so dobijaju iz morske vode. So se dobija isparavanjem. Kada količina vode u plitkim bazenima ispari do nivoa jedne desetine od one koja je natočena počinje kristalizacija NaCl. Kuhinjska so se tada "bere" i sakuplja na jednu hrpu u bazenu a preostala voda je ta koja sadrži Nigari. Pošto kod nas nije velika potražnja za MgCl2 ta voda se ispušta i vraća nazad u more dok je u solanama na Dalekom Istoku uparavaju i dalje i dobijaju magnezijum hlorid. Radi se o potpuno prirodnom proizvodu koji u sebi čak ne sadrži ni aditive protiv zgrudvavanja kao konzumna kuhinjska so. Izuzetno koristan proizvod koji u jednom gramu sadrži oko 120 mg Mg tako da je preporuka od 3-4 gr dnevno nigarija. Slobodno ga možete dodati u spremljen askorbat jer su I Na. askorbat I magnezijum hlorid stabilne soli koje ne stupaju u međusobnu hemijsku reakciju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: uto aug 14, 2012 2:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
hvala na postu, najjednostavniji je tvoj nacin pripremanja, tako da iako ne pijem kafu...makar cu ujutru staviti vodu za caj :wink:
e, sad...ima vec godinu otprilike kako sam cistila jetru i tom prilikom sam kupila "gorku so", trazila sam malocas bocicu i nisam mogla naci da vidim sta na njoj pise... kratko vrijeme iza toga nasla sam tu gorku so po daleko jeftinijoj cijeni i kupila odmah kilu...od viska glava ne boli :mrgreen:
ako sam ja dobro razumjela to je ta Nigari so (?), koriste to za "ciscenje" crijeva... ili ja grijesim?
:love9:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: uto aug 14, 2012 5:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon aug 13, 2012 2:45 pm
Postovi: 4
levia je napisao/la:
hvala na postu, najjednostavniji je tvoj nacin pripremanja, tako da iako ne pijem kafu...makar cu ujutru staviti vodu za caj :wink:
e, sad...ima vec godinu otprilike kako sam cistila jetru i tom prilikom sam kupila "gorku so", trazila sam malocas bocicu i nisam mogla naci da vidim sta na njoj pise... kratko vrijeme iza toga nasla sam tu gorku so po daleko jeftinijoj cijeni i kupila odmah kilu...od viska glava ne boli :mrgreen:
ako sam ja dobro razumjela to je ta Nigari so (?), koriste to za "ciscenje" crijeva... ili ja grijesim?
:love9:


Griješiš, gorka so (epsom so) je jedan od hidrata magnezijum sulfata, MgSO4 · 7H2O. U Nigariju magnezijum sulfat je prisutan otprilike u količini do 4%. Lako se nabavlja jer ga ima svaka apoteka. Ima izrazito laksativno dejstvo jer se skoro uopšte ne apsorbuje u organizam kroz stijenku tankog crijeva. Ali je vrlo korisna zbog svojstva da opušta glatku muskulaturu od koje su i građeni žučni i mokraćni kanali. Dobra je i za povremeno namakanje nogu u vodenom rastvoru jer tada ulazi transdermalno u mnogo značajnijij količini, smiruje zamor nogu i lagano opušta, uspavljuje i u dobroj mjeri detoksifikuje organizam. 95% Nigarija je magnezijum hlorid heksahidrat, MgCl2 · 6H2O a njega apoteke kao takvog ne prodaju. Ono što se može nabaviti po maksi marketima i prodavnicama "zdrave hrane" je Nigari koji je zbog tako visokog sadržaja MgCl2 idealan kao supstitucija čistom, analitičkom MgCl2.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: pet okt 05, 2012 11:43 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 05, 2012 11:05 am
Postovi: 1
pozdrav

i ja sam probala takav c-vitamin(askorbinska+soda bikarbona),u više navrata,i svaki put bi to trajalo jedva par dana...užasno bi me boljela crijeva i želudac,tako da sam morala odustati...

Izgleda da treba koristiti samo pravi sok od limuna?

što reći??

"The vitamin C supplements mobilizes harmless ferric iron stored in the body and converts it to harmful ferrous iron, which induces damage to the heart and other organs. Unlike the vitamin C naturally present in foods like orange juice, ascorbic acid as a vitamin C supplement is not an antioxidant, it's a redox agent - an antioxidant in some circumstances and a pro-oxidant in others,"

http://www.curanderahealing.com/not-healing.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: čet dec 13, 2012 8:29 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet dec 13, 2012 8:01 pm
Postovi: 1
Pozdrav,
Ja imam pitanje za PYC kao i za sve ostale.

Jedni govore da Askorbinska kiselina ustvari Vitamin C , drugi pak da treba praviti Natrijum Askorbat jer zapravo askorbinska kiselina nije vitamin C i ne predstavlja to sto je potrebno organizmu. Postoje i treci gde sam nasao vrlo zanimljiv clanak:

http://www.magazin-tabloid.com/casopis/ ... =205&cl=33

Ja sada, kao neko ko nije diplomirani farmaceut, niti doktor, citam sve ovo i svako vidjenje ima svoj smisao (ne zalazeci u molekule i atome..i ostale sifre gde se ne pronalazim :)). Mada, po svemu sudeci, ne znam ni koliko bi mi pomoglo to sto bih bio diplomirani farmaceut sa obzirom da postoji misljenje da su oni 'najopasniji' sa svojim skolovanim znanjem i ne vidjenjem onoga 'iza zavese'.
Problem nastaje u tome, kome sada verovati? Kako ja koji nista ne znam, a pokusavam da saznam, treba da se odlucim u jednu od tih istina? Sta bih ja mogao da procitam o vitaminu C, nesto sto je cinjenica, a da ne moram da mislim da se iza toga krije teorija zavere? Zelim da znam, ali treba mi pravac...

Svaki odgovor je dobrodosao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: čet nov 07, 2013 8:34 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned aug 11, 2013 11:44 am
Postovi: 24
Kosuth je napisao/la:
Nakon dve nedelje od kada sam počeo sa uzimanjem mega doza "C" vitamina i to oko 20-24 grama dnevno,mogu reći da su neki preliminarni rezultati svega toga vredni objavljivanja.

Statine (Sortis a 20mg) sam prestao da uzimam još mnogo ranije,možda i nekih dva + meseca i u laboratorijskom nalazu od 20.10.2010. utvrđena vrednost lipida je bila sledeća:

1.ukupan holesterol 5,98 mmol/l (ref.vred. 3,57-5,2-lab.mesne bolnice) ?!?!
2.HDL frakcija 0,79 mmol/l (ref.vr. muškarci >1,3)
3.LDL frakcija 4,31 mmol/l (ref.vr. muškarci <3,5)
4.Trigliceridi 2,93 (ref vr. do 1,7)

Dakle,sve vrednosti iznad granice dozvoljenog...

Laboratorija mesnog doma zdravlja ,od 26.11.2010. utvrdila je sledeće vrednosti lipida:
1.Ukupan holesterol 5,5 mmol/l (ref.vr. 3,8-6,2)?!?!
2.Trigliceridi 1,3 mmol/l ! \:D/

Ovaj drugi nalaz urađen je po protokolu za kontrolni pregled kod interniste i ono što je čudno je to da taj protokol ne zahteva utvrđivanje vrednosti HDL i LDL frakcija!?!?

Još jedna nelogičnost ogleda se u razlici referentnih vrednosti ukupnih lipida,gde se može zaključiti,a po referenci ovog drugog,da mi je u oba slučaja nalaz bio uredan?!?!

Po prvom lekar bi mi savetovao da koristim statine...

...a po drugom???

Sve to sada na stranu,jer pažnju želim da usmerim na vrednosti triglicerida,koje su za ove dve nedelje gotovo prepolovljene !

A koristio sam samo "C" vitamin u obliku natrijumaskorbata sa obiljem svežeg voća i povrća.

Videću šta će na sve ovo u ponedeljak reći internista...

...a ja,svejedno,već znam šta mi je činiti dalje!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: čet nov 07, 2013 8:47 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned aug 11, 2013 11:44 am
Postovi: 24
Nasla sam GLDN proizvod vitamina C sta mislite o njemu?
shone48 je napisao/la:
Pozdrav,
Ja imam pitanje za PYC kao i za sve ostale.

Jedni govore da Askorbinska kiselina ustvari Vitamin C , drugi pak da treba praviti Natrijum Askorbat jer zapravo askorbinska kiselina nije vitamin C i ne predstavlja to sto je potrebno organizmu. Postoje i treci gde sam nasao vrlo zanimljiv clanak:

http://www.magazin-tabloid.com/casopis/ ... =205&cl=33

Ja sada, kao neko ko nije diplomirani farmaceut, niti doktor, citam sve ovo i svako vidjenje ima svoj smisao (ne zalazeci u molekule i atome..i ostale sifre gde se ne pronalazim :)). Mada, po svemu sudeci, ne znam ni koliko bi mi pomoglo to sto bih bio diplomirani farmaceut sa obzirom da postoji misljenje da su oni 'najopasniji' sa svojim skolovanim znanjem i ne vidjenjem onoga 'iza zavese'.
Problem nastaje u tome, kome sada verovati? Kako ja koji nista ne znam, a pokusavam da saznam, treba da se odlucim u jednu od tih istina? Sta bih ja mogao da procitam o vitaminu C, nesto sto je cinjenica, a da ne moram da mislim da se iza toga krije teorija zavere? Zelim da znam, ali treba mi pravac...

Svaki odgovor je dobrodosao.

Supplement Facts
Serving Size: 1 Tablet
Amount Per Serving % Daily Value
Vitamin C [as Ascorbic Acid and 206 mg 343%
from Rosehips (Rosa canina) (fruit) and
Acerola (Malpighia punicifolioa) (fruit)]
Rutin 5 mg †
Hesperidin 5 mg †
Lemon Bioflavonoid 5 mg †
Neo-Plex Concentrate 114 mg †
Orange Juice powder (Citrus sinensis) (fruit); Orange powder
(Citrus sinesis) (peel); Citrus Bioflavonoid.
† Daily Value not established
S


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: čet nov 07, 2013 10:31 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned aug 11, 2013 11:44 am
Postovi: 24
majkinetor je napisao/la:
Citat:
prvo kazes da se koristi samo voda pipe

Nisam pomenuo pipu uvopste. Licno je nisam pio vise od 10 godina. U istrazivanju koje sam ti naveo radi se upravo o vodi iz pipe jer je kontaminirana bakrom iz cevi. Kako ovo ne mozes da znas, onda je najbolje da se pije odmah. U istrazivanju navode da u kontaminiranoj vodi sa sodom bikarbonom nakon 15 minuta se gubi preko 30% C-a.

Znaci uzmi neku kupovnu vodu. Kao sto rekoh nebitno je koliko vode, ja nekad stavim 50, nekad 100ml, nekad 300ml, zavisi koliko sam zedan. Ukus zavisi od sode i kolicine vode - ako se stavi pola doze Ca ukus je isti kao kisela voda, ako se stavi vise sode bice slano, ako se stavi manje bice manje ili vise kiseo zavisno od kolicine vode. Ako pijes posle jela, pijes sa malo vode da ne bi smetao digestiji. Ako ne pijes posle jela, onda je verovatno bolje da pijes sa vise vode, ne zbog C-a, vec radi detoxa organizma koji ce C da bustuje. Ali ovo nije krucijalno.

Nebitno je i koliko sode ide u principu, nekim ljudima smeta kiselina. Najvise sto ide je pola C doze u kom slucaju dobijas ukus normalne kisele vode.

U kiselu vodu mozes i ne moras da stavis sodu, zavisi od toga koliko ima bikarbonata. Donat Mg ima dosta pa ne moras uopste, ako malo izlapi voda onda je bliza cesmi pa mozes da dodas malo. Ja u svezu kiselu vodu ne stavljam uopste jer me iskreno mrzi.

Znaci ono sto je najbitnije je da:

- Pijes na svakih 4-6 sati.
- Pravis neposredno pre uzimanja
- Isperes usta vodom ako koristis cistu kiselinu.
- Pijes vise vode generalno, nevezano za C.
- Ne koristis cesmu

Ostalo su sitne varijacije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: čet nov 07, 2013 10:36 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned aug 11, 2013 11:44 am
Postovi: 24
U Donat mg se stavi jedna kasicica AC 2x dnevno je doza od nekih 10 grama cistog vitamina C jel to tacno racunanje ili?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: uto nov 12, 2013 9:16 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned aug 11, 2013 11:44 am
Postovi: 24
Moze li mi neko tacno reci koja je MAX doza za djecu prilikom prehlade? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: uto dec 24, 2013 6:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon aug 13, 2012 2:45 pm
Postovi: 4
Koga stvarno zanima djelovanje askorbata na ljudski organizam i mnogobrojne bolesti i poremećaje kojima je podložan, postavljam link do sajta na kom su prezentovana sva naučna istraživanja u 20. vijeku. Monoga od ovih istraživanja mada provedena, kontrolno testirana i potvrđena unatoč tome što su objavljena u relevantnim naučnim publikacijama su ostala do današnjeg dana nepoznata zbog suprotnih interesa farmako mafije.

Kod:
http://www.seanet.com/~alexs/ascorbate/index.htm


Članak iz Tabloida koji je postavio shone84 je tačan, C vitamin i askorbinska kiselina nisu isto mada je askorbinska kiselina dio C vitaminskog kompleksa. U članku do kojeg je postavljen link je to lijepo i najprostije što je moguće objašnjeno za laike. To što nam apoteke prodaju pod C vitaminom samo askorbinsku kiselinu je samo još jedna lukava pakost farmako mafije.

Međutim ova činjenica ne umanjuje značaj askorbinske kiseline kao izrazito blagotvorne za organizam (u obliku kiseline ili askorbata) kao što ne umanjuje ni njen značaj u borbi protiv mnogih boleština, naročito virusnih. Izuzetno je potentan antioksidans, eliminiše mnoge toksine,nezamjenljiva kod stresa (naročito u sinergiji sa B vitaminima), značajan antihistaminik (bitno za alergičare) itd. Uostalom na sajtu čiji sam link dao je sve ovo mnogo detaljnije objašnjeno. :blob: :read:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: čet dec 26, 2013 1:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 02, 2007 6:51 pm
Postovi: 67
hvala za post, odlicno objasnjeno :)

Ja sam sebi sa iherb.com uzeo kalcijum askorbat - 450gr za 30KM, svidja mi se sto ovako dobijem i organsku formu kalcijuma skupa sa askorbatom. Ipak je ispalo manje isplativo nego da sam uzeo AK, koliko vidim u DM marketu ima pakovanje od 100 gr za 3.9 KM. Kad potrosim ovaj Ca-askorbat uzecu AK.
Razmisljao sam malo o cuvanju vece kolicine ovok Ca askorbata a i AK. Rekao si da nije osjetljiv na temperaturu koliko na kiseonik i svjetlo, pa razmisljam da li smeta ako duze vremena stoji otvoreno pakovanje - u smislu da je zatvoreno hermeticki ali se cesto otvara pri upotrebi?

Inace, ja uzimam oko 2.5 grama svaki dan sa cajem, ima blago slankast ukus, jedva da se primjeti.

_________________
The howling winds blow
On this moonlit night
Eyes locked in fear
With a dark embrace
The bitter cold winds
Freeze the tears that fall
Hands held in grace
As we take the final step


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: čet jan 09, 2014 11:49 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jan 09, 2014 11:30 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima!

Interesuje me da li je neko od vas upoznat sa primenom natrijum askorbata pri skidanju sa opijata? Konkretno se radi o odvikavanju od pusenja.
Ranije je na stranici http://www.ivantic.net bilo navedeno da se zavisnici od nikotina tretiraju isto kao i zavisnici od heroina kad je u pitanju terapija vitaminom c.
Ono sto me buni su navedene kolicine, citiram: "Za potpuno i trajno "skidanje" sa heroina ili metadona, potrebno je narkomana tretirati 30-60 dana sa 200-400 gr dnevno Natrijum-askorbatom (so askorbinske kiseline)."

Da li je ova kolicina prevelika? Ima li neko iskustva sa ovako velikom kolicinom na askorbata?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: čet apr 03, 2014 7:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 23, 2011 1:49 pm
Postovi: 31
PYC je napisao/la:
Članak iz Tabloida koji je postavio shone84 je tačan, C vitamin i askorbinska kiselina nisu isto mada je askorbinska kiselina dio C vitaminskog kompleksa.


PYC, odakle dobijaš ove informacije, iz trećeg oka ?

Znači, ljudi, nemojte da verujete u gluposti. Ascorbinska kiselina je vitamin C, ništa drugo nije vitamin C. Ne postoji Vitamin C komplex, tu su izmislili da kradu pare od ljudi. Ono što nazivaju vitamin C kompleksom je zapravo kombinacija Ca i vitamina P i ostalih biljnih vitamina. Čista askorbinska kiselina je životinjska stvar.

Džojs,

vitamin C je neophodan za detoksikaciju prilikom skidanja. Inače, koristi se megadoza vitamina B3.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: čet apr 03, 2014 11:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
http://www.dominomagazin.com/article/19 ... -tabletama

Citat:
Pazite se vitamina u tabletama

Ovo bi svako trebalo da zna!



11.03.2013


slika

Morate znati kada kupujete vitamine da nisu baš svi sasvim zdravi i poželjni u ishrani. Često sadrže aditive, veštačke boje, imitaciju vitaminske komponente koju vaše telo ne prepoznaje i ne može da preradi.

Da, reći će mnogi, ali kako da znamo koji su vitamini i raznovrsni dodaci ishrani dobri a koji loši. Stručnjaci savetuju da obratite pažnju na sledeće:

Boje

Veštačke boje su prisutne i u mnogim poznatim markama vitamina. Evo primera, toksična boja FD&C Blue No. 2 Aluminum Lake i FD&C Red No. 40 Aluminum Lake potencijalni su neurotoksini.

Veštački načisto

Stručnjaci podsećaju da je velika razlika između prirodnih vitamina u hrani i “vitamina” dodatih u hranu, kao i onih koji se prodaju u tabletama. Sintetički ili veštački vitamini stvaraju se u laboratoriji, a mogu nastati iz materijala na koje nikad ne biste pomislili, uključujući i katran iz uglja i naftu. Ovakvim vitaminima nedostaju svi sinergistički sastojci koji se u prirodi nalaze u sastavu biljaka bez kojih vitaminska komponenta nije delotvorna, kažu stručnjaci iz američkog udruženja Organic Consumers Association (OCA).

Sintetički vitamini se obično navode na popisu sastojaka po svojim izolovanim imenima, kao što su askorbinska kiselina (vitamin C), riboflavin (vitamin B2) kao i dl-alpha tocopherol acetate (vitamin E).

Evo i nekih očitih primera, vitamin C proizvodi se iz šećera glukoze. A glukoza se dobija hidrolizom skroba, odnosno iz gotovo svih žitarica. Ne dobija se iz voća jer bi to bilo preskupo. Naime, u limunu je sadržaj glukoze zanemariv, ali je sadržaj vitamina C vrlo visok. To je proizvođačima vitamina nezgodna i skupa kombinacija, ali ako jedete to i drugo voće, možete u potpunosti zadovoljiti dnevne potrebe.

Nepotreban aditiv

Titanijumov dioksid se koristi kao pigment. To je, po mišljenju stručnjaka a i laicima je jasno da je tako, sasvim nepotreban aditiv. I što je još važnije, štetan je po naše zdravlje.

“Titanijumov dioksid je nedavno bio klasifikovan od strane International Agency for Research on Cancer (IARC) u IARC Group 2B karcinogena, preciznije rečeno, “mogući karcinogen za ljude”, objavio je kanadski Centre for Occupational Health & Safety.

Nanočestice praha titana povezuju se s autoimunim bolestima, rakom i raznim drugim bolestima. Osim činjenice da spada u klasu čestica koje se povezuju s oštećenjem ćelija, titanijum dioksid ne služi u bilo kakve terapijske svrhe, što znači da se u tablete ne stavlja iz zdravstvenih razloga.

Magnezijumov stearat

Zvuči vrlo lepo ali nije korisno, čak može biti i štetno. Iako u svom imenu ima reč magnezijum, ovaj spoj nije izvor hranjivog magnezijuma.

Magnezijumov stearat je hemijska supstanca koja se koristi u mnogim lekovima i dodacima ishrani kao punjenje. Naime, ovaj sastojak pomaže da se sastojci kapsule ne prilepe ili zgrudvaju. Jedini razlog zbog koga ga proizvođači dodaju je činjenica da olakšava proizvodni proces. Zbog magnezijumvog stearata nije bilo prijavljenih slučajeva trovanja. Problem je što s vremenom može da blokira apsorpciju hranjivih tvari u telo. Naime, s vremenom se stvara “biofilm” u crevima, koji može izazvati smetnje u varenju. Ali ga mnoge firme i dalje koriste.

Čuvajte se GMO

To već i vrabci znaju, GMO je genetski modifikovan organizam.

Ako na spisku sastojaka piše maltodekstrin, citirična kiselina, dekstroza, fileri na bazi povrća, šećer bilo koje vrste, pa čak i sintetički vitamin C (askorbinska kiselina), šanse su velike da sadrži i GMO.

Naime, ulje soje se često koristi kao filer u suplementima. Vitamin E je još jedan uobičajeni GM aditiv koji se dobija iz soje. Treba znati i to da je SAD-u, ali i na mnogim drugim područjima oko 90 posto soje genetski modifikovaon. Često je to slučaj i sa sojinim lecitinom, inositolom, kolinom, biljnim uljima i povrtnom celulozom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: čet maj 08, 2014 7:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 23, 2011 1:49 pm
Postovi: 31
Gluposti.

Nije mi jasno kako neko može da uzme nešto sa nekog proizvoljnog sajta, naročito magazina a la praktična žena.

Skoro sve što piše je pogrešno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: sub jun 07, 2014 6:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
@ majkinetor - sta je "skoro sve" pogresno?

I hoce li neko jednostavno da napise i objasni razliku izmedju askorbinske kiseline i natrijum askorbata i sta treba uzimati? Zasto svi dodajete sodu bikarbonu i pravite nesto kada mozete bilo gde da kupite askorbinsku kiselinu i pijete, ako ispada da je to ono sto u stvari treba, a ne natrijum askorbat? A onda opet procitam kako neko pije obe stvari...jel ume neko da napise zasto, posto do sad niste uspeli i posle 8 stranica.

I kao sto jedni optuzuju ove koji imaju stav da treba da se pije natrijum askorbat, da je prevara da se uzmu pare, nemojte da ste sigurni da i vi ne izgledate kao neko ko isto to radi u vezi askorbinske kiseline.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: sub jun 07, 2014 10:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Ma to su pričice za malu djecu.
Zdravi ljudi odlaze da prime infuziju, kako bi se preporodili.
Intravenozno davanje velikih količina: sode bikarbone, vitamina C, vode, uz post, može djelovati izuzetno antikancerogeno.
Ne znamo ni šta se dešava na domicilnoj nam planeti i kakvi su utjecaji od geotermalnih do onih magnetnih, a kamoli da znamo o kozmičkim utjecajima na nas.
4. 6. 2014., u srijedu, dogodila se najveća solarna erupcija do sada, koja će, po prosudbi NASA-e, imati snažan utjecaj na SAD.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: ned jun 08, 2014 2:59 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Svašta se događa!

https://www.facebook.com/sunwatchspacew ... fref=photo

Molim moderatora da ne radi offtopic! :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vitamin C i Linus Pauling
PostPostano: ned jun 08, 2014 11:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 23, 2011 1:49 pm
Postovi: 31
@Navigator

Pij sta god hoces, sodium ascorbate ili ascoribc acid, isto ti je.
Razlika je u kiselosti, nekim ljudima odgovara da bude neutralnog ukusa jer im kiselina smeta. U krvotok direktno isto ne moze cista kiselina nego mora natrijum askorbat. To je to.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 187 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz