Sada je: pon maj 20, 2024 5:42 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Češnjak - negativna svojstva
PostPostano: ned jan 29, 2006 3:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 07, 2005 12:51 pm
Postovi: 56
Lokacija: Zg
nađoh neke člančiće....


TAOISM - CHINA & the ORIENT
five pungent plants contain five different kinds of enzymes and when eaten, will not only induce offensive reactions physically and within the mind also spiritually, as they have a harmful dissipating effect upon the Primeval Breath of the five organs of the body i.e. Lungs, Heart, Spleen, Kidneys and the Liver.

Unwholesome consequences and reactions when consuming these plants:
Repellent breath, offensive body odour and from bowels when discharged; Can stimulate lustful gratifications when eaten cooked.
When eaten raw they can create aggravation, agitations, anxieties and aggressiveness and cause emotional outbursts and anger.

Harmful dissipating effect upon the primeval breath of the five organs:
ONIONS - disperse the primeval breath of the element of Metal - harmful to THE LUNGS

GARLIC - disperse the primeval breath of the element of Fire - harmful to THE HEART

LEEKS - disperse the primeval breath of the element of Earth - harmful to the THE SPLEEN

CHIVES - disperse the primeval breath of the element of Wood - harmful to THE LIVER

SPRING ONIONS - disperse the primeval breath of the element of Water harmful to THE KIDNEYS

From the book "The Unfolding Truth of Man and the Universe" by S. H. LORNA WONG
I. S. B. N 9971-84-953-4





GARLIC: TOXIC SHOCK!
The reason garlic is so toxic, the sulphone hydroxyl ion penetrates the blood brain barrier, just like DMSO, and is a specific poison for higher life forms and brain cells.

We discovered this much to our horror, when I was the world's largest manufacturer of ethical EEG biofeedback equipment. We'd have people come back from lunch that looked clinically dead on the encephalograph, which we used to calibrate their progress. "Well, what happened?" " Well, I went to an Italian restaurant and there was some garlic in my salad dressing!".

So we had 'em sign things that they won't touch garlic before classes or we were wasting their time, and money and my time. I guess those of you who are pilots or have been in flight tests... I was in flight test engineering in Doc Hallan's group in the 1950's.

The flight surgeon would come around every month and remind all of us: "Don't you dare touch any garlic 72 hours before you fly one of our airplanes, because it'll double or triple your reaction time. You're three times slower than you would be if you'd [not] had a few drops of garlic."

Well, we didn't know why for 20 years later, until I owned the Alpha-Metrics Corporation. We were building biofeedback equipment and found out that garlic totally desynchronizes your brain waves.

So I funded a study at Stanford and, sure enough, they found that it's a poison. You can rub a clove of garlic on your foot - on the sole of your foot - and you can smell it shortly later on your wrists. So it penetrates the body. This is why DMSO smells a lot like garlic: that sulphone hydroxyl ion penetrates all the barriers including the corpus callosum in the brain.

Any of you who are organic gardeners know that if you don't want to use DDT, garlic will kill anything in the way of insects.

Now, most people have heard most of their lives that garlic is good for you, and we put those people in the same class of ignorance as the mothers who at the turn of the century would buy morphine sulphate in the drugstore and give it to their babies to put 'em to sleep.

If you have any patients who have low-grade headaches or attention deficit [disorder], they can't quite focus on the computer in the afternoon, just do an experiment - you owe it to yourselves.

Take those people off garlic and see how much better they get, very,very shortly. And then let them eat a little garlic after about three weeks. They'll say: "My God, I had no idea that this was the cause of our problems." And this includes the de-skunked garlic's, Kyolic, some of the other products.
Very unpopular, but I've got to tell you the truth.

(Source: From a lecture by Dr Robert [Bob] C. Beck, DSc., given at the Whole Life Expo, Seattle, WA, USA, in March 1996)

Bob Beck also found in his research on human brain function in the 1980's that garlic has a detrimental effect on the brain and researching this further he learned that many yoga groups and philosophical teachings caution against the use of garlic and onions as they are known to interfere with meditation practices. Some aware individuals have actually described themselves as experiencing brain fog after having garlic.





The Harmful Effects of Garlic
Garlic is toxic to humans because its sulphone hydroxyl ions penetrate the blood-brain barrier and are poisonous to brain cells.(1) For precisely the same reason the garlic family of plants has been widely recognized as being harmful to dogs.(2)

As far back as the 1950s it was known that garlic reduced reaction time by two to three times when consumed by pilots taking flight tests. This is because the toxic effects of garlic desynchronize brain waves.

The Taoists realized thousands of years ago that plants of the alliaceous family were detrimental to humans.(3) They labeled this group of plants – onions, garlic, leeks, chives and spring onions – the ‘five spicy-scented plants.’ They noticed that onions are harmful to the lungs, garlic to the heart, leeks to the spleen, chives to the liver and spring onions to the kidneys. Hindus also avoid this group, which they have called the ‘five pungent plants.’(4) As well as producing offensive breath and body odour, these plants induce aggravation, agitation, anxiety and aggression. Thus they are harmful physically, emotionally, mentally and spiritually.

Even when garlic is used as food in Chinese culture it is considered harmful to the stomach, liver and eyes, and a cause of dizziness and scattered energy when consumed in immoderate amounts.(5) Nor is garlic always seen as having entirely beneficial properties in Western cooking and medicine. It is widely accepted among health care professionals that, as well as killing harmful bacteria, garlic also destroys beneficial bacteria,(6) which are essential to the proper functioning of the digestive system. Furthermore, Ken Bergeron, in Professional Vegetarian Cooking, p. 16, writes: “garlic in the raw state can carry harmful (potentially fatal) botulism bacteria.” Perhaps it is with an awareness of this that the Roman poet Horace wrote of garlic that it is “more harmful than hemlock.”(7)

In the practice of Reiki we have noticed that garlic and onions are some of the first toxic substances that are expelled from a person’s system – along with tobacco, alcohol and pharmaceutical medications. This makes it apparent that alliaceous plants have a negative effect on the human body and should be avoided for health reasons. Homeopathic medicine comes to the same conclusion when it recognizes that red onion produces a dry cough, watery eyes, sneezing, runny nose and other familiar cold-related symptoms when consumed.(8)





Health Benefits of Garlic
Beware! It's the Opposite of What you Might Think
Garlic Desynchronises your Brainwaves
Source: From a lecture by Dr. Robert C Beck, DSc, given at the Whole Life Expo, Seattle, WA, USA, in March 1996. printed by Nexus Magazine
The reason garlic is so toxic, the sulphone hydroxyl ion penetrates the blood-brain barrier, just like DMSO, and is a specific poison for higher-life forms and brain cells. We discovered this, much to our horror, when I (Bob Beck, DSc) was the world's largest manufacturer of ethical EEG feedback equipment.

We'd have people come back from lunch that looked clinically dead on an encephalograph, which we used to calibrate their progress. "Well, what happened?" "Well, I went to an Italian restaurant and there was some garlic in my salad dressing!" So we had them sign things that they wouldn't touch garlic before classes or we were wasting their time, their money and my time.

I guess some of you who are pilots or have been in flight tests...I was in flight test engineering in Doc Hallan's group in the 1950's. The flight surgeon would come around every month and remind all of us: "Don't you dare touch any garlic 72 hours before you fly one of our airplanes, because it'll double or triple your reaction time. You're three times slower than you would be if you'd not had a few drops of garlic."

Well, we didn't know why for 20 years later, until I owned the Alpha-Metrics Corporation. We were building biofeed-back equipment and found out that garlic usually desynchronises your brain waves.

So I funded a study at Stanford and, sure enough, they found that it's a poison. You can rub a clove of garlic on your foot - a you can smell it shortly later on your wrists. So it penetrates the body. This is why DMSO smells a lot like garlic: that sulphone hydroxyl ion penetrates all the barriers including the corpus callosum in the brain.

Any of you who are organic gardeners know that if you don't want to use DDT, garlic will kill anything in the way of insects.

Now, most people have heard most of their lives garlic is good for you, and we put those people in the same class of ignorance as the mothers who at the turn of the century would buy morphine sulphate in the drugstore and give it to their babies to put'em to sleep.

If you have any patients who have low-grade headaches or attention deficit disorder, they can't quite focus on the computer in the after-noon, just do an experiment - you owe it to yourselves. Take these people off garlic and see how much better they get, very very shortly. And then let them eat a little garlic after about three weeks. They'll say "My God, I had no idea that this was the cause of our problems." And this includes the de-skunked garlic's, Kyolic, some of the other products.

Very unpopular, but I've got to tell you the truth.
Editor's Note: Taoists and some other spiritual practices recommend against eating any garlic, onions, green onions (shallots), chives or leeks. This is because they believe they attract negative energies - bad energies love bad smells. However, I understand that the problem with garlic is much more serious than this, due to the reasons above. It has very toxic chemicals in it, in addition to the spiritual effects. Stephanie Relfe


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Lek je u prirodi - luk i češnjak
PostPostano: čet feb 23, 2006 11:44 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 13, 2006 11:34 pm
Postovi: 3
Lokacija: above citizenship
Primetio sam da se o belom luku ne prica mnogo ovde.Slutite li koliko je zdrav ?? Zasto ima i "magicna" svojstva?Postoje knjizice sa receptima. Znate li neki? Ja znam onaj kineski (uglavnom poznat) za podmladjivanje.Napisacu ako nekom nije poznat.Posto ne verujem doktorima,volim uglavnom preventivno koristiti lekovito bilje.Zeleo bih da znam vise o tome.Dajte ovde sta god imate o bilju,receptima vezanim za isto ... korisno za sve. Hvala :)

_________________
-Ja verujem u muk istine-
-Sklopljene oči drugačije gledaju svet-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 23, 2006 11:58 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 13, 2006 11:34 pm
Postovi: 3
Lokacija: above citizenship
Evo jednog,zadnji koji sam cuo,za pocetak:

Tegla meda(lipov najbolje),1.5-2dl sto boljeg domaceg crnog vina i mleveni Aloe kaktus (proporcionalno kolicini - proizvoljno). 3-4 puta na dan po 2 supene kasike.
Cuo sam od coveka koji je davao dedi koji je imao kancer(koji se sirio munjevito po telu),dakle,doktor je za dedu rekao da ce ziveti jos 20-30 dana.
Uz ovo,deda se pojavio na kontroli nakon 6 meseci(zamislite doktora). Umro je nakon godinu dana(nijhe mu bilo spasa) Da li mu je ovo produzilo zivot ?? Ne znam. Uglavnom dobro je za zdrave osobe,kao preventiva.

Evo jedan proveren za holesterol i trigliceride:
Ujutro 2 kasike na suvo proprzenog kuruznog brasna ( moze se unapred pripremiti veca kolicina) , sa jogurtom,2dl. Mislim da je za ovu dijagnozu bolje od jabukovog sirceta.

_________________
-Ja verujem u muk istine-
-Sklopljene oči drugačije gledaju svet-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lek je u prirodi - luk i češnjak
PostPostano: pon jul 27, 2009 9:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
pecco77 je napisao/la:
Primetio sam da se o belom luku ne prica mnogo ovde.


kako se ne priča? garlic je bijeli luk
sad mi ništa nije jasno


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lek je u prirodi - luk i češnjak
PostPostano: uto jul 28, 2009 10:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Odlično... jel zna neko naki drugi način konzumiranja češnjaka? Moja majka nema zuba pa ga izbegava jesti... a ja je pokušavam "nagovoriti"...

Inače kad je reč o negativnim iskustvima sa češnjakom evo mog ličnog primera...
Oduvek sam ga jeo... po 2-3 ona delova lukovice. Međutim jednom prilikom videvši me dok žderem, jedna prijateljica mi je dala neku knjigu da pročitam u kojoj je pisalo da 100g (sad po sećanju...tako da nisam siguran) češnjaka ako se pojede na dan može da ubije... tako ja da bih proverio taj podatak, nakljukam se sa jedno 4-5 glavice... pa onda joššš par dana tako... i pogodite šta... UBIJA, ali ljude okolo :mrgreen:

Uglavnom sam na dozi od jedne do dve glavice na dan... i istina je da je to jedna od najboljih prevencija (pored C vitamina)...

Uzdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lek je u prirodi - luk i češnjak
PostPostano: sri jul 29, 2009 9:57 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jul 25, 2009 1:42 pm
Postovi: 21
Sve je to lepo, recepti i slično, ali najbolje bi bilo da neko objasni zašto se beli luk smatra toliko jakim prirodnim antibiotikom.

_________________
“Čvrsto sam uveren da kad bi ukupno medicinsko znanje koje se danas primenjuje mogli baciti na dno mora, to bi bilo u korist čovečanstva i na štetu riba.“ - Oliver Wendell Holmes


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lek je u prirodi - luk i češnjak
PostPostano: čet jul 30, 2009 4:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
kojekude je napisao/la:
Sve je to lepo, recepti i slično, ali najbolje bi bilo da neko objasni zašto se beli luk smatra toliko jakim prirodnim antibiotikom.

Video sam da ima tema o alicinu (koja bi možda trebala da bude u sklopu ove). Kažu da je upravo alicin aktivni antibiotički sastojak češnjaka=beloga luka.
Meni je dovoljno to što su govorili lokalni mudraci (iz mog sela :mrgreen: ). Oni kažu da tera zlo, (a pod zlim svašta podrazumevaju, naročito bolesti)...
A takođe u prilog ide i moje lično iskustvo (ako se pitanje na to odnosilo), jer sam baš baš retko slabije prehlađen (jednom u par godina), i to samo onda kad preteram sa "igranjem" po -15°C (u majci na kratke rukave pod raskopčanu tanju jaknu)...

U ostalom njegov fantastičan ukus (često ga jedem i kao samog) i aroma su jako privlačni.
Zašto svi (ogromna većina) ne misle tako?

Evo kako sam ja o tome razmišljao, tamo negde u drugoj polovini 90-tih (sada sam već "doktorirao" u vezi toga):
Tada su se pojavili mobilni telefoni. Iako skupi, mnogi su se ubijali da si nabave jedan komad. U redu, mislio sam. Treba ljudima.... žele da stalno imaju mogućnost za kontakt (a čitao sam da su mnogima spašeni životi zato jedr su mogli da pozovu u pomoć) . Međutim... kako je vreme prolazilo... shvatio sam za šta ljudi koriste te svoje nove telefone... Jao, kako je lep taj tvoj telefon. Čoveče ima animacije! Hej i igrice! A čuj samo sve melodije koje ja imam...
Neko vreme zatim...
Čoveče, on ima polifone melodije. Ej a on ima i sličice u boji... Ma nije to ništa, moj drugar ima i klipove... Hehe... a vidi moj, može i da slika... Ma beži bre... hehe... dođi kod čiče da gledamo televiziju na mom telefonu....
Broj mobilnih telefona, i njegovih korisnika je drastično skočio....
Pitam se ko je na dobitku? Ljudi! Zar je falilo nešto životu pre? Pa i da je falilo, zar telefon nema funkciju komunikacionog uređaja? A ovo u šta su prtetvorili mobilne da bi namamili ljude da ih masovno kupuju. I stalno plasiranje sve novijih i novijih modela sa ciljem da se zavedu da stalno i stalno kupuju i troše novac na jednu tako smešnu stvar...
A tek samo bespotrebni računi za "impulse"... napravljane besmislenim ćaskanjem...
Danas čovek mora puno više da radi da bi kupio najnoviji model mobilnog (koji je u trendu), platio gomilu računa za besmislena ćaskanja... bio puno nervozniji i sa problemima sna (dokazano), ali i zato jer sve to ima jedan novi, i prilično nagli uticaj na ljudsku psihu...
A odeća koja je u modi ove godine? A uklapanje boja cipela sa majcama? A auto od 2500 kubika? A kozmetika, i to ne osnovna, nego ona skupa, od "pravih" proizvođača? Ma da ne nabrajam više...
Moda! Koliki uticaj ima na čoveka?

Evo primera kako "uvaliti" novi kozmetiočki proizvod:
"Imate bore, starite, godine vam se polako ali sigurno ocrtavaju na licu i telu. Postajete nepoželjni suprotnom polu?
No ne brinite! Mi imamo rešenje za sve vaše muke! Kupite našu antiejdž kremu i za samo pola sata bićete mlađi od vaše dece. I prihvaćeniji od ljudi. A suprotan pol će ludeti za vama." Hehehe... ali što je najgore, to prolazi...
Učine vas nesigurnima, igraju na kartu veštački vam stvorenog nezadovoljstva, a onda vam uvale rešenje za problem koji su vam lično stvorili. To su vrhunski psiholozi!
Pametno da pametnije ne može biti. Ali samo s njihove strane, ne i "naše" koji se upecamo.
Nema zavere, nema laži i prevare. Ovo je sušta istina. I ako razmislimo shvatićemo da je tako. A možda bi i neki od nas, ako bi se okrenuli biznisu, radili upravo isto. (Pojma nemam kako sam došao do ovakvih ideja, ali imam ih od osnovne škole otprilike, iz doba kad su me živcirale TV reklame i oni koji su mi skretali pažnju na moji demode stil)...
Sve je to jako inteligentno smišljeno! Sa jasnim i određenim ciljem. I kako bi reko mali Mujo čije sam velike misli skoro čitao: "Ne čudim se ja njima što su nam ga zavukli, već njima što smo im se naguzili" :mrgreen:

Drugim rečima, vezano za češnjak i reakciju 99% ljudi na njegov pomen (pričam samo svoja iskustva), mislim ga se gnušaju upravo zato jer su izmanipulisani modom! Te su im predstave o prijatnim i neprijatnim mirisima uprogramirane, kao i pojam lepog i ružnog, i.t.d.

Redovni konzumenti češnjaka (čitao sam puno, ali obzirom na zapažanja iz života i složio se s pročitanim) su dugovečni, nemaju problema sa hipertonijom, imaju normalan holesterol, dobru cirkulaciju, zdravije zube (seljaci koji ne znaju šta je pasta za zube i četkica)...

Ali, čak i da nekome smeta što se neko vreme nakon konzumacije oseća na beli luk, tu su peršun i limun... Već je pomenuto na nekim temama, a ako nekog interesuje delotvornost, proverena je :mrgreen: ... pomenuto uklanja miris sigurno...

Toliko
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lek je u prirodi - luk i češnjak
PostPostano: čet jul 30, 2009 9:54 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jul 25, 2009 1:42 pm
Postovi: 21
Hvala Baki na isrcpnoj opservaciji - i sam volim beli luk i često ga konzumiram.
Moje pitanje je vezano za dejstvo tog na a :?:

_________________
“Čvrsto sam uveren da kad bi ukupno medicinsko znanje koje se danas primenjuje mogli baciti na dno mora, to bi bilo u korist čovečanstva i na štetu riba.“ - Oliver Wendell Holmes


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lek je u prirodi - luk i češnjak
PostPostano: ned aug 02, 2009 4:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
ali gore na engleskom piše da je češnjak otrovan i uništava koncetraciju, a priča se da je zdrav!
što je tu točno?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lek je u prirodi - luk i češnjak
PostPostano: uto aug 04, 2009 1:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Ne radi mi net pa ne radi... očigledno mi "kontrolni sistem" staje na put... ;( ... zato ne zamerite na neuobičajenoj formi posta...

Citat kojekude:
"Hvala Baki na isrcpnoj opservaciji - i sam volim beli luk i često ga konzumiram.
Moje pitanje je vezano za dejstvo tog na a..."

Nema na čemu... :D , dok sam pisao mislio sam na moje prijatelje koji vole beli luk iliti češnjak, ali ga ne jedu jer da ne bi smrdeli... :)

O alicinu ima puno pisanog... ne znam šta piše na onoj temi na ovom sajtu... nisam čitao... ali čitao sam davno u nekoj knjizi... i k umu primio samo da je alicin antibiotik koji je superiorniji od onih u vidu lekova i da navodo na njega bakterije i virusi ne postaju imuni...
Inače... ko će više verovati istraživačima jer ili je u pitanju marketing ili loše istraživanje, ne znam... ali toliko je suprostavljenih stavova (uopšte, ne samo vezano za beli luk) da ja verujem samo iskuustvima...

Nađoh neke zanimljive linkove:
http://prirodnilek.com/beli_luk
http://www.forum.mibor.rs/slanje.asp?me ... ORUM_ID=26
http://bosna.zdravljeshop.com/proizvod. ... plex&id=28
http://www.vojvodinacafe.com/forum/blog ... morac.html
...

Moje iskustvo je da beli luk zaista, garant, štiti od bolesti (prehlada, gripova...), jer ja, kao što u prethodnom postu napisah, zaista sam jako, jako retko samo prehlađen (jednom u par godina...), i to obično u periodima kada nemam beloga luka za jest :)
Pored njega koristim i "stvari" bogate C vitaminom... a kad ih nemam onda pijem sintetički... onaj u alu foliji.. jeftin... :) i radi poso... ;)

E sad... TomoK... sa engleskim sam kao i sa japanskim (dobro malo sam hiperbolisao stvari:) tako da samo naslućujem šta piše u onom gore postu (ako neko hoće i može mogao bi da ukratko prepriča - mislim na ono o toxičnosti)... ali kako koncentraciju nemam od rođenja :), a beli luk jedem tek od odraslije dobi, rekao bih da sam ostao na istom :D
Inače... za stvari koje su mi interesantne imam koncentracije i više nego dovoljno... :)

Ljudi koji ovde redovno jedu beli luk (dakle one koje poznajem), su vitalniji i zdraviji od onih koji ga ne jedu ili jedu retko... Osim toga... većina njih je prešlo 80-tu, neki 90-tu i jioš se drže... :)
Ali kako sam uvek nepristrasan u pogledu informacija... mislim da bi dobro trebalo pretresti i tu o toxičnosti...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lek je u prirodi - luk i češnjak
PostPostano: pon nov 02, 2009 9:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
meni ne odgovara okus češnjaka, prejak mi je

pretpostavljam da treba biti malo oprezan sa njim, zbog njegovih antibiotskih karakteristika, da ne bi ubio i dobre bakterije...

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lek je u prirodi - luk i češnjak
PostPostano: uto nov 03, 2009 8:18 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri aug 08, 2007 11:45 pm
Postovi: 21
I cut up 1/2 a white onion in a bowl added water sat in the living room with Josh. He woke up two hours later like nothing ever happened.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lek je u prirodi - luk i češnjak
PostPostano: pon sep 27, 2010 11:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Citat:
Češnjak - Otrovan za mozak?


Kompletan popis Liječenje raka Naravno članke o prehrani liječenje raka Češnjak - Mozak Poison?

od češnjaka - toksični šok! Preneseno iz magazina Nexus, veljača / ožujak 2001.
Izvor: Od predavanje fizičar dr. Robert C. Beck, DSC, s obzirom na cijeli život Expo, Seattle, WA, USA, u ožujku 1996.

Asterisked unosa (*) odnosi se na definiciji u prilogu rječnik.

Razlog češnjaka * je tako toksičan, sulphone * * hidroksilnih iona prodire krvno-moždanu barijeru, baš kao i DMSO [sulfoksida *], te je specifičan otrov za veći-oblike života i moždane stanice. Mi smo otkrili ovo, mnogo je naš užas, kada sam (Bob Beck, DSC) je najveći svjetski proizvođač etičkih EEG [elektroencefalografija *] povratne opreme.

Mi bih smo ljudi vraćaju s ručka koji je izgledao klinički mrtav na encephalograph, koje smo koristili za kalibraciju njihov napredak. "Pa, što se dogodilo?" "Pa, ja sam otišao u talijanski restoran i tamo je bio neki bijeli luk u mom preljev za salatu!" Dakle, imali smo ih znak stvari koje ne bih dodirnula češnjak prije nastave ili smo bili gubit svoje vrijeme, svoj novac i svoje vrijeme.

Mislim da neke od vas ... su piloti ili su u ispitivanja u letu ... Bio sam u letu test inženjering u Doc Hallan je grupa u 1950. Kirurg let bi navratiti svaki mjesec i podsjetiti sve nas: ne usuđuješ dotaknuti bilo češnjaka 72 sata prije nego što lete jedan od naših zrakoplova, jer ćete dvostruko ili trostruko vaše vrijeme reakcije. "Ti si tri puta sporiji nego što će biti ako ne bih imao nekoliko kapi od češnjaka. "

Pa, nismo znali zašto se za 20 godina kasnije, dok sam u vlasništvu Alfa-Metrics Corporation. Mi smo bili zgrada biofeedback oprema i saznali da češnjak desinhronizira vaše moždane valove.

Tako sam financira studij na Stanfordu i, naravno, otkrili su da je to otrov. Možete utrljati režanj češnjaka na stopalo - možete ga miris uskoro kasnije na zapešća. Tako prodire u tijelo. To je razlog zašto DMSO miriše puno poput češnjaka: da sulphone hidroksilnih iona prodire sve prepreke, uključujući corpus callosum * u mozgu.

Svaki od vas koji su organske vrtlare znaju da ako ne želite koristiti DDT, češnjak će ubiti sve na putu od insekata.

Sada, većina ljudi su čuli za većinu svog života češnjaka je dobro za vas, i stavili smo ti ljudi u istoj klasi neznanja kao majke koje su na prijelazu stoljeća bi kupiti morfin sulfata ljekarna i dati svoje bebe staviti ih na spavanje.

Ako imate bilo kakvih pacijenata koji su niskog stupnja glavobolje ili poremećaja deficita pažnje [Add], oni sasvim ne može usredotočiti na računalu u popodnevnim satima, samo ne eksperiment - vi dugujete to za sebe. Prekini ti ljudi s češnjakom i vidjeti koliko su dobili bolje, vrlo vrlo kratko.

I onda neka ih jedu malo češnjaka, nakon oko tri tjedna. Oni će reći: "Bože moj, nisam imao pojma da je to uzrok naših problema." A to uključuje i de-skunked garlics, Kyolic, neke druge proizvode.

Vrlo nepopularno, ali moram vam reći istinu.

Također Robert Beck: Fizičar Robert C. Beck na liječenje raka i AIDS-a putem krvnih Elektrifikacija .
Referentna i rječnik

sastavio Liječenje raka, naravno na temelju materijala © 1994-2000 Encyclopædia Britannica, Inc i New Oxford Dictionary engleski
Corpus callosum

Široki pojas živčanih vlakana spajanja dvije hemisfere mozga.
Elektroencefalografija

Tehnika za snimanje i interpretaciju električnu aktivnost mozga. Živčanih stanica mozga generirati električne impulse koji mijenjaju u različitim ritmičkim obrascima. U 1929 Hans Berger u Njemačkoj razvili electroencephalograph, instrument koji mjeri i bilježi ovih obrazaca moždanih valova. Snimka proizvedena takav instrument se zove elektroencefalogram, obično skraćeno EEG.
Da bi EEG, elektrode su smješteni u parovima na kožu. Svaki par elektroda prenosi signal u jednu od nekoliko snimanje kanala electroencephalograph. Ovaj signal se sastoji od razlike u naponu između par. Ritmičkim fluktuacija ove razlika potencijala je prikazan kao vrhova i udubljenja na liniju graf za kanal za snimanje. EEG zdravih odraslih u potpunosti svjestan, ali opušteno stanje sastoji se redovito ponavljaju osciliraju valova poznat kao alfa valovi. Kad je čovjek uzbuđen ili prestraši, alfa valovi se zamjenjuju niskog napona, brzi, nepravilni valovi. Tijekom spavanja, moždani valovi postaju iznimno spor. Takav je i slučaj kada je osoba u dubokoj komi. Ostali abnormalna stanja su povezana s pojedinim EEG uzorcima. Nepravilna spori talasi poznat kao delta valova, primjerice, proizlaze iz blizine lokalizirana područja oštećenja mozga.
Elektroencefalografija osigurava sredstva za proučavanje kako mozak funkcionira i praćenja veza između jednog dijela središnjeg živčanog sustava i drugi. Njegova učinkovitost kao alat za istraživanje, međutim, je ograničena jer bilježi samo mali uzorak od električne aktivnosti s površine mozga. Mnogi od složenije funkcije mozga, poput onih koje se temelje emocije i misli, ne može se povezati blisko EEG uzorcima. Elektroencefalografija je pokazala korisna kao dijagnostička pomoć u slučaju ozbiljne ozljede glave, tumori mozga, cerebralna infekcija, epilepsije, te razne degenerativne bolesti živčanog sustava.
Češnjak

(Vrste Allium sativum) sadrži oko 0,1 posto eteričnog ulja, glavnih komponenata koje su diallyl disulfid, diallyl trisulfide i propil disulfid allyl.
Hidroksilne

Ili označava radikalnu-OH, prisutna u alkohola i mnogih drugih organskih spojeva: hidroksilne skupine.
Sulfoksida

Također se zove SULPHOXIDE, bilo klasa organskih spojeva koji sadrže sumpor i kisik i imaju opće formule (RR ') Dakle, u kojoj R i R' su grupiranje ugljika i atoma vodika. Sulfoxides su dobra otapala za soli i polarnih spojeva.
Najpoznatiji sulfoksida je dimetil (ili metil) sulfoksida (DMSO), koji je u pripremi zračnih oksidacija dimetil sulfid (nus-produkt proizvodnje papira) u prisutnosti dušikovog dioksida. DMSO se koristi kao otapalo u raznim industrijskim procesima, uključujući i proizvodnju poliakrilonitril vlakana, ekstrakcija aromatskih ugljikovodika iz rafinerije potoci, proizvodnju određenih pesticida, za industrijsku čišćenje, i za skidanje boje. Također se koristi kao otapalo za lijekove i antitoxins primijenjene topically. Zadnji uporabe bazira se na njegovu izuzetnu sposobnost da prodre životinjskih tkiva.
Dimetil sulfoksida je bezbojna i bez mirisa tekućina, kuhanje na 189 C (372 F). To je se miješa u svim omjerima s vodom, alkohol i većini organskih otapala.
Sulphone (US sulfon)

Organskih spojeva koji sadržavaju sulfonil skupinu koja povezuje dvije organskih grupa

Usporedite Na češnjak's Health Benefits protiv raka i drugih bolesti i dr. Dietrich Klinghardt na češnjak i medvjeđi luk kao detoksikacija agenti .

Izvor

[***]

Češnjak je otrovan?

Citat:
Just a quick pitanje: Je li itko od vas ikada pretrčati slične podatke, s obzirom na češnjak i njegovog navodnog neurotoksičnost?

Citat:
Razlog češnjak je tako toksičan, sulphone hidroksilnih iona prodire krvno-moždanu barijeru, baš kao DMSO, te je specifičan otrov za veći-oblike života i moždane stanice. Mi smo otkrili ovo, mnogo je naš užas, kada sam (Bob Beck, DSC) je najveći svjetski proizvođač etičkih EEG povratne informacije opreme.

Mi bih smo ljudi vraćaju s ručka koji je izgledao klinički mrtav na encephalograph, koje smo koristili za kalibraciju njihov napredak. "Pa, što se dogodilo?" "Pa, ja sam otišao u talijanski restoran i tamo je bio neki bijeli luk u mom preljev za salatu!" Dakle, imali smo ih znak stvari koje ne bih dodirnula češnjak prije nastave ili smo bili gubit svoje vrijeme, svoj novac i svoje vrijeme.

Mislim da neki od vas koji su piloti ili su u ispitivanja u letu ... Bio sam u letu test inženjering u Doc Hallan je grupa u 1950. Leta kirurg će navratiti svaki mjesec i podsjetiti sve nas: "Zar ne usudio dotaknuti bilo češnjaka 72 sata prije nego što lete jedan od naših zrakoplova, jer ćete dvostruko ili trostruko vaše vrijeme reakcije. Ti si tri puta sporije nego što će biti ako ne bih imao nekoliko kapi od češnjaka. "




Je li to točno na bilo koji način?


***

Kod:
Ovaj članak je izvorno tiskan u www.nexusmagazine.com ... u 1996. Bacite pogled na tom mjestu.


NEXUS je međunarodna dvo-mjesečni alternativni news magazin koji pokriva područja: zdravstva alternativa; potisnut znanosti; Zemlje drevne prošlosti, NLO-i neobjašnjivo, i Vlada Cover-ups.


To zvuči kao Magazin verziju ovog web-mjesta i ne treba uzeti kao bilo kakve ovlasti.

Mod edit:
Citat Reference (pregled link)
Objavljivanje rada napisali drugi. ** SVE ČLANOVE PROČITATI ** (link pregleda)


***

Citat:
Nisam vidio bilo koji pouzdan dokaz ovih tvrdnji. Znam da je previše češnjak je loša stvar za male životinje (ptice, mačke itd.) i mogu dovesti do smrti. To ne ubiti bakterije, crijevnih crva, itd.

Međutim, mi ljudi se puno toksina redovito (npr. ja sam imao 2 piva jučer), koja nas može ubiti. Ja bih teoretizirati da će to uzeti puno od češnjaka ubiti osobu.

Ja sam jeo velikim količinama češnjaka je jednom prilikom. Ja sam osjećaj da sam jeo previše, i osjećao sam se pomalo pijan. Međutim, to ne može biti neurotoksičnosti po sebi, već da je ubija klice ili ispuštanje toksina u bloodsteam za uklanjanje od strane jetre ili sitnica. Imao sam loš dah previše.

Moj zaključak je pričekati i vidjeti ako ima bilo većih publikacije govore istu stvar, i da je češnjak vjerojatno čini više dobra nego lošeg.
...
Izvor
________________________________________________________________________________________
Može biti da i beli luk na ljde deluje, na neki način, slično duvanu... čim se ovakve stvari pojavljuju kao info...
Opet nas ovi iz kontrole matrixa j*bu, pokušavaju da nas nabede kako je sve ono što nas čini nepodobnijima za ispiranje mozga, štetno... :mrgreen:
________________________________________________________________________________________

Nešto jako dobro, i domaće...

Extrakt od belogluka:
300g belog luka
1L domaće komovice (ili bilo koje votke
Pomešati 300g očišćenog belog luka sa oko pola litra rakije u blenderu 10-tak sekundi, presuti u flašu sa širokim grlom, dodati ostatak rakije do litre, dobro, dakle, hermetički zatvoriti (najbolje i voskom)i ostaviti da odstoji 2 sedmice. Tada se procedi i sipa u male bočice od po 1dL. Ona koja se koristi uvek se pažljivo zatvori i drži u frižideru. Ostale se zatvore hermetički i voskom, i čuvaju na hladnom i tamnom mestu (trajnost je oko godine dana).

Preventiva je 10-15 kapi oko pola sata-sat pre jela.
Lečenje od raznoraznih infekcija ide do 3 puta dnevno, 15-20 kapi...
Može u pola čaše mlake vode...

U tinkturu se može dodati kora limuna, radi bolje arome... Može i metvica...
(Uvek je bolje, za one koji mogu, jesti sveži)

Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lek je u prirodi - luk i češnjak
PostPostano: čet sep 30, 2010 6:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 326
Ja svom detetu dajem svako jutro jedan cenj belog luka sa 200 ml domaceg kiselog mleka i za sad vidim samo poboljsanje...kad me boli grlo, a cesto me boli zbog vazduha koji je pun svega i svacega, beli luk mi uvek pomogne da bol prestane sto pre...
Brate mili ovo je ludilo sa informacijama i dezinformacijama...

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lek je u prirodi - luk i češnjak
PostPostano: čet sep 30, 2010 7:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Citat:
Brate mili ovo je ludilo sa informacijama i dezinformacijama...

Potpuno ludilo...
Ma to se lako može proveriti... Samo da nam je neki student medicine kome je dostupan EEG, i koji je voljan da nas "prosvetli"...

Do tada... na raspolaganju nam je experiment koji je u gornjim člancima, koje je za mene preveo dr. Google Translator, predložen... Tj, kroz samoposmatranje u periodu kada se češnjak konzumira, i zatim periodu kada se od njega apstinira, a baveći se intelektualnim radom, ili jednostavno, posmatrati svoju pažnju, koncentraciju... :dontknow:
No... teško da ću ga se odreći, pa sve da mi mozak i sasvim ispari :mrgreen:

:love3:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz