Sada je: čet mar 28, 2024 1:47 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 287 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: GMO hrana
PostPostano: čet feb 09, 2006 12:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jan 05, 2006 11:34 am
Postovi: 41
Lokacija: deep in your mind
Cudi me da ovdje nitko nije dosad pisao nista o tome...
Naime gledao sam emisiju na rubu znanosti u kojoj je bilo govora o ovoj hrani. Gmo hrana dolazi sa zapada to jest iz americkih labaratorija, legalna je, dostupna u svakom dijelu svijeta, a da nije prosla ni jedan test, osim naravno nekih neovisnih znanstvenika koji su isli radit testiranja te nedugo zatim sudski gonjeni od tvrtke koja promovira gmo hranu...Dakle ti znanstvenici su dosli do zastrasujucih spoznaja nakon obavljenih testiranja na stakorima: krvarenje zeluca, smanjene celije jetre, smanjeni mozgovi, problemi u disanju, sterilnost, rak povecan od 7 do 13%. Zanimljivo je da su svinje koje su bile u skotnom stanju radjale mjehure vode umjesto malih svinja, te mnoge zivotinje dobivale rak. Takodjer se spomenuo jedan ekonomist koji je rekao: nacija koja posjeduje zitarice tj. hranu i naftu ima moc vladanja svijetom, sto Amerika i koristi, najveca distribucija gmo hrane je u Kini i Indiji, a poznato je da su navedene zemlje mnogoljudne te dolazimo do teorije da se Amerika sluzi ovom vrstom hrane kako bi smanjila mnogoljudnost tih zemalja jer je poznato sto je vise ljudi u nekoj zemlji, veca je potraznja za prirodnim resursima. Eto cisto ako je jos netko gledao tu emisiju da se nadoveze na temu, ili da doda nesto.. :wink:

_________________
it is nice to be important, but it is more important to be nice.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 09, 2006 1:49 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Jesmo, http://www.galaksija.com/forum/viewtopi ... &start=100

Ali neka ovdje ostane poseban topic na tu temu - svakako je zanimljiva i važna.

Dakle, Genetski modificirana hrana... Da ili NE?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 09, 2006 1:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Dakle, Genetski modificirana hrana... Da ili NE?


Definitivno NEEEEEEEEE:!: :!: :!: :!: :!: :!:

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 09, 2006 3:57 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Zbog čega? Pa i mi ljudi smo svojevremeno genetski modificirani...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 09, 2006 4:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jan 05, 2006 11:34 am
Postovi: 41
Lokacija: deep in your mind
pa lave jesi procita sta sam gore napisa, koje komplikacije sve uzrokuje...
onda ostaje odluka definitivno neeeee!!!! a to sta smo mi nekim djelom genetski modificirani to je prica za sebe :wink:

_________________
it is nice to be important, but it is more important to be nice.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 09, 2006 5:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
K tome da ne govorimo o stvarima koje ubacuju u hranu za koje se još nezna, a ljudima povećava postotak reptilske genetike i energetike.
Navodno to sad ubacuju u čokoladu, stoga manje čokolade jesti ako ne želite poreptilit, naravno nekima to neće bit lako ka ni meni.
Morate svatit da nije stvar samo u tijelu, genetski modificirana hrana može imat sastojke koji mogu djelovati na um i rasuđivanje.

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 10, 2006 12:00 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
rexdeus, pa naravno... hehe, samo palim... da malo potaknem raspravu. Dobro je znati mnogo o svemu tome.

Osobno - najbolje je sve - prirodno! Na prirodan način!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 10, 2006 12:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
Da ili NE?


Pa uopće nije bitno to pitanje.

Bitna je uravnoteženost i samospoznaja.

Onaj tko je gladan ne bira sredstva, al svijest koja, virtualno, ima pravo izbora, hvala inakrnacijskom stupnju te duše, može ipak, ovisno o resursima, odlučiti što će.

Bog ne osuđuje, mi sami biramo razvoj naše percepcije dobra i zla, ako je to uopće, utemeljenoj duši, stran pojam, kako realizirati svoje egzistencijalne probleme, a da se ne podvrgnemo bilo kakvom obliku pehrambeno emocijske inkumulacije naše energije entitetima, pa kakvi god da jesu, a da nam to ne spriječi samospoznajni put našeg Oslobođenja okova istih, tj uzroka naših svih spekulacija i materijalnog postojanja...

Ma, ne odobravam ništa, premda ne osuđujem ništa, i sam činim greške, kad sam biće koje djeluje, al je bar bitno bit prosvjetljen u samorealizirajućem procesu razmjene važnih informacija.

Let there be Light...

Pa živi da bi bi okusio Bit.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 3:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
IsusBog je napisao/la:
Citat:
Dakle, Genetski modificirana hrana... Da ili NE?


Definitivno NEEEEEEEEE:!: :!: :!: :!: :!: :!:


Sta ne???????

Da li ste citali knjigu "Natural Cures-what they do not want you to know" Kevin Trudeau?

Da li znate da se u Americi(i verovatno i drugde u svetu), da se povrce i voce ozracuje radijacijom 100x vecom od rengedskog snimka u betonskim bunkerima,kako bi ta hrana sto duze ostala sveza i ne bi trulila? Kada bi covek u tom bunkeru ostao samo 5 minuta,umro bi!

Da li znate da se u hranu stavljaju suspstance koje vas cine ovisnim o toj hrani? Onda vi zelite tu hranu da jedete jos vise,pa se gojite i razboljevate kako ta hrana sadrzi sve najotvrovnije supstance.

Da li znate da takodje stavljaju u hranu suptance od kojih se razboljevate samo zato da bi vi onda otisli kod lekara koji vam onda prepise neki ultra skup lek,koji naizgled otkloni smetnje,ali ne i uzrok,pa vam bolest izbije na drugom mestu,pa vi opet odete po drugi lek,pa po treci,pa na kraju dobijete rak,pa odete na zracenje koje platite astonomski,pa onda na kraju svakako nema izlaza,jer su vam svi lekovi dodatno napravili sporedne efekte...

Kompanija hrane i medicina usko saradjuju. Njima nije cilj da vi jedete zdravo i da budete zdravi. Ako bi to tako bilo,onda bi fabrika lekova bila gubitku.

Istrina je da je tradicionalna medicina totalni promasaj i da sve bolesti koje postoje,ukljucujuci i "neizlecive",rak i aids su ustvari izlecive i to na skroz prirodan nacin,zdravom ishranom i upotrebom lekovitih trava. Kopmanije koje zaradjuju milijarde prodavajuci lekove i hranu koja je zatrovana to znaju i zato kriju ovu ogromnu istinu.

Ako pogledate na google-u,videcete gomilu clanaka koji zestoko kritikuju knjigu Kevina Trudea,naravno,posto on otkriva istinu o tome sta se zapravo desava.

Ovo je zanimljiv intervju:
http://www.infomercialwatch.org/tran/trudeau.shtml


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 10:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Za sve ovo gore navedeno sam cuo i znam o tome, i zato je odgovor na pitanje NE :!: :!:

ja jedem samo prirodno :D

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 1:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jan 05, 2006 11:34 am
Postovi: 41
Lokacija: deep in your mind
jer to te cini ljepsim.... :lol:

_________________
it is nice to be important, but it is more important to be nice.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 2:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
jer to te cini ljepsim....


pa moglo bi se raci :lol: :lol:

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Sjeme uništenja
PostPostano: pon feb 13, 2006 6:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 07, 2005 4:32 pm
Postovi: 63
Svatko tko je pročitao knjigu "Sjeme uništenja" zna o čemu se radi na ovom planetu. Dakle istrebljenje ljudske vrste se privodi kraju. Preživjeti će pojedinci kao inkubatori kvalitetnih ljudskih gena, a umjesto ljudske civilizacije uvodi se hibridna civilizacija u kojoj će ljudi biti bioroboti (ipak bez kvalitetne sirove fizičke radne snage neće se moći ni u budućnosti). Nažalost ovi koji to sprovode dirigirani od svojih gospodara ne shvaćaju (iako se nadaju) da neće biti pošteđeni zbog svojih zasluga.

Amen

_________________
axor


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 7:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Svatko tko je pročitao knjigu "Sjeme uništenja" zna o čemu se radi na ovom planetu. Dakle istrebljenje ljudske vrste se privodi kraju. Preživjeti će pojedinci kao inkubatori kvalitetnih ljudskih gena, a umjesto ljudske civilizacije uvodi se hibridna civilizacija u kojoj će ljudi biti bioroboti (ipak bez kvalitetne sirove fizičke radne snage neće se moći ni u budućnosti). Nažalost ovi koji to sprovode dirigirani od svojih gospodara ne shvaćaju (iako se nadaju) da neće biti pošteđeni zbog svojih zasluga.


To je malo prenategnuto, ja nerazumijem zasto se ovdje vjeruje svemu sto se neslaze s, tako rec, normalnim gledanjem na svijet :?:

Citat:
Amen
Evo i da povjerujem ovom gore, objasni sta ovo radi ovdje :D :D

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 9:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 11, 2006 3:13 pm
Postovi: 82
:) :) pametan topić,slučajno se bavim proizvodnjom jedne vrste hrane i mogu vam puno toga ispričati jer tema je vrlo važna ali trebalo bi je i malo skrenuti i proširiti u širi društveno -ekonomski aspekt.nemam baš trenutno "vremena" a trebam i inspiraciju ali razmjere usmjerenja proizvodnje--distribucije--- konzumacije hrane su blago rečeno monstruozne,i sve to ide lagano ka hiperkontroli i totalnoj ovisnosti svih nas od tamo "nekih njih"...duga i mučna priča...koju ljudi niti ne shvaćaju a kamoli da žele povratak na "staro"....drugi put dalje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 13, 2006 11:47 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
To je malo prenategnuto, ja nerazumijem zasto se ovdje vjeruje svemu sto se neslaze s, tako rec, normalnim gledanjem na svijet


Definiraj mi što je "normalan pogled na svijet". I zašto bi svi trebali imati takav pogled???

Isusek, pa kolko si pročitao materijala s onih dvd-a koje sam ti spržio? Džaba ti sve ako to ne upotrijebiš... mislim u smislu proučiš, uključiš svoj mozak, i zaključiš neke stvari sam?

Recimo, stavi se u "kožu" nekog moćnika koji manipulira raznim ovakvim stvarima, npr. hranom koju prodaje. Koje ti sve "ideje" padaju na pamet kad ti počne raditi "reptilski" dio mozga??? A? A sad, recimo da i imaš industriju za proizvodnju lijekova... pa onda recimo kupiš dionice neke naftne kompanije... pa... hehe... jesi kad razmišljao o tome? Jesi li SVJESTAN moći? ( nadam se da ti nije misaona granica što pojesti i koliko i odigrati nogomet sa frendovima iz ulice, pa u kladionicu... ) Probaj se staviti u "moćnog čovjeka" i gledati iz "njegove" perspektive. Osjeti njegove doživljaje, razmišljanja... možeš li ti to uopće? Širi svoju svijest, pa si sam odgovori na to.

Hehe! Lekcije...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 14, 2006 2:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Definiraj mi što je "normalan pogled na svijet".


To je ono sto sluzbena znanost kaze.

Citat:
zašto bi svi trebali imati takav pogled???


Evo recimo da ja kazem da je zemlja ravna ploca, neki bi i povjerovali jer se to protivi onom sto kaze sluzbena znanost

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 14, 2006 4:42 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
To je ono sto sluzbena znanost kaze.


Da. I koliko je to u stvarnosti bilo istina? Mislim, kad se otkriju sve manipulacije ljudima koje se kriju iz većine "prodavanja magle"... U najgorem slučaju, skužiš da ni oni nemaju pojma, a govore što i kako... :lol:
Citat:
Evo recimo da ja kazem da je zemlja ravna ploca, neki bi i povjerovali jer se to protivi onom sto kaze sluzbena znanost


Ako neki povjeruju u to, to je radi njihovog neznanja! Zemlja nije ravna ploča ( gledano iz svemira ), ali nije niti kugla. Ona nam se čini KAO kugla, radi našeg 3 D gledanja na stvar, ali ima i više od toga... Dakle - ograničenja, ograničenja, ograničenja... kad ćemo izaći iz njih? Kad ćemo nešto vidjeti kako JEST, a ne kako nama izgleda? Hehe?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: lol
PostPostano: sub feb 18, 2006 11:16 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jan 20, 2006 10:52 am
Postovi: 15
Lokacija: One Step Closer To The End
Dok još mogu jest ću ono što valja i odupirati se ostatku s****a...
Hehe sve je to još dobro dok mi imamo normalne hrane
GMO - Bundeva teška oko 35kg, široka oko 1m, visoka oko 1m, to je bolest.

_________________
..........:::::Linkin Park:::::..........

Forfeit the game / Before somebody else
Takes you out of the frame / Puts your name to shame
Cover up your face / You can’t run the race
The pace is too fast / You just won't last


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 23, 2006 2:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 455
optimista, kakvom vrstom hrane se bavis ? napisi nesto o tome , naravno ako imas vremena I volje :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 287 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz