Sada je: čet mar 28, 2024 6:39 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 119 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Masturbiranje - da ili ne
PostPostano: pon sep 20, 2010 9:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Mislim da je svima jasno da postoje muški i ženski pol i da je prirodan odnos onaj koji se zasniva na tome.
Mislim ipak da kod onih koji imaju više afiniteta prema istom polu postoji dovoljno ljubavi iako je taj odnos zapravo distorzija.
To je i poenta cijele ove priče s moje strane.
Sve te subliminarne poruke i bombardovanje sexom i jesu način kontrole i zadržavanja na ovom nivou ako ne i pad na onaj niže. Međutim kako mi jednostavno to moramo izgleda naučiti iz sopstvenog iskustva (kao i sve ostalo jel?) ne preostaje nam ništa drugo nego da se prihvatimo "knjige". :read:

Tako da bi i masturbacija mogla da bude, odnosno jeste dio lekcije.
Ali tu lekciju ne možemo a da sami ne prostudiramo. :evil3:
Lično sam upražnjavao ovaj oblik samozadovoljavanja dok nisam sabrao 2+2 i dobio 5! \:D/
Gubitak energije je ogroman. To je dovoljno reći. :dontknow:
Opet ponavljam, tu nema ništa loše ni po koga drugoga do same osobe koja to upražnjava (mada će i partner u pojedinim slučajevima osjetiti smanjenje sexualne želje - ali ne u svakom slučaju) tako da dog god ta individua ne dođe do takve spoznaje nema šanse da mu se to interpretacijom stavi do znanja.

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Masturbiranje - da ili ne
PostPostano: pon sep 20, 2010 9:39 am 
alf je napisao/la:
Tako se kod nekih mladih ljudi danas događa da "misle" da su jedne seksualne orjentacije, a u biti su druge - naravno to čine iz čistog pomodarstva.

Upravo tako, stvar je izokretanja vrlo značajne stvari jer svako igranje s seksualnom orjentacijom može pridonjeti daljnjoj degradaciji kreiranja zdrave osnovne jedinice ljudskog zajedništva: obitelji. I tako dok je npr. tinejđericama "cool" da "eksperimentiraju" s drugim curama, dotle je veća šansa da iste nastave svoje živote s sigurnim poremećajima u emocionalnom tijelu koje ako ne očiste (a što i kada bi kada će biti pretrpane u nastavku svom lavinom drugih tričarija koje život znače) imaju vrlo dobre šanse da kreiraju disfunkcionalne obitelji s svim daljnjim posljedicama za sve članove.
alf je napisao/la:
Dodatno, bili bi zaista slijepi kad bi negirali da je veliki broj ljudi na položajima danas upravo homoseksualne orijentacije. I ne bi to bio problem kad ne bi upravo iz tog razloga bili tu gdje jesu.

Da, vjerujem da su mnogi od njih pomno birani (i programirani), pa da onda u određenoj mjeri i "jedni drugima čuvaju leđa" jer iskreno vjeruju da to što jesu je njihovo prirodno stanje/orijentacija i da se tu ne može ama baš ništa promjeniti. Da li je to zaista tako i tko su oni u suštini, a što nose na sebi možda dobro opisuje sljedeći slučaj za mene puno dramatičniji od homoseksualnosti: slučaj transseksualca pred operacijom promjene spola.
Bavljenje homoseksualnošću (afirmativno ili kritički) izgleda da ima za cilj jednu stvar: još jedno skretanje pažnje s suštine važne za naš istinski napredak tj. smanjivanje broja mogućih funkcionalnih obitelji (pod ovo prvenstveno mislim na emocionalno/energetsko zdravu povezanost među najužim članovima pa makar oni živjeli na 5 kontinenata).


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Masturbiranje - da ili ne
PostPostano: uto sep 21, 2010 12:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
prasimix je napisao/la:
Bavljenje homoseksualnošću (afirmativno ili kritički) izgleda da ima za cilj jednu stvar: još jedno skretanje pažnje s suštine važne za naš istinski napredak tj. smanjivanje broja mogućih funkcionalnih obitelji (pod ovo prvenstveno mislim na emocionalno/energetsko zdravu povezanost među najužim članovima pa makar oni živjeli na 5 kontinenata).

:thumbup:
nazalost,to skretanje paznje se izvodi vrlo uspeshno,shto 'skretanja' na ovoj temi lepo pokazuju
malo-malo,pa se pojavi neki 'skretnichar' :angel4:
i evo ga jope' :blob:

:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Masturbiranje - da ili ne
PostPostano: uto sep 21, 2010 7:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
sve ovisi iz koje vjere potječeš
oni opterečeni Davidovim nasljeđem imaju problem sa 'drukčijima' tj. ne-ispravnim

na drugom kraju Zemlje postoji društvo drukčije religije
po njihovom učenju ne postoje 2 spola, nego 5 spolova: muški, ženski, muški-ženski (pederi) , ženski-musški (lezbe) i hermafroditi (dvospolci, školuju ih za svećenstvo) . ja mislim da su oni u pravu
žive negdje u indoneziji, da sam znala da će mi taj podatak biti koristan bila bih se potrudila memorirati

svi navedeni su prirodna pojava
svi navedeni mogu funkcionirati u okviru obitelji i podizati novi naraštaj
za stvoriti novi život sve šta treba je 1 jajna stanica i 1 spermi i mjesto za razvoj
za podići taj život na noge, pomoći mu da postane čovjek, treba puno više od onog u gaćama, treba puno ljubavi, poštivanja, razumjevanja, strpljenja ... a to nije određeno spolom

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Masturbiranje - da ili ne
PostPostano: uto sep 21, 2010 7:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Minime, well said! :D

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Masturbiranje - da ili ne
PostPostano: sri sep 22, 2010 1:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Čitao sam u više knjiga da je onanija jedna od glavnih simptoma psihopatije i da psihički zdrav čovek nema potrebu za onanisanjem...

Citat:
sve ovisi iz koje vjere potječeš

Npr, u mojoj veri postoji samo jedan pol!

Citat:
na drugom kraju Zemlje postoji društvo drukčije religije
po njihovom učenju ne postoje 2 spola, nego 5 spolova: muški, ženski, muški-ženski (pederi) , ženski-musški (lezbe) i hermafroditi (dvospolci, školuju ih za svećenstvo) . ja mislim da su oni u pravu
žive negdje u indoneziji, da sam znala da će mi taj podatak biti koristan bila bih se potrudila memorirati

Biće da ovi iz kontrolne jedinice matrixa opet rade intenzivno...

Citat:
Svi navedeni su prirodna pojava

Vrlo prirodna. I to, naravno, zavisi od vere...
Npr, u mojoj veri je vrlo prirodna pojava da postoji 0.5 polova...

Citat:
Svi navedeni mogu funkcionirati u okviru obitelji i podizati novi naraštaj
za stvoriti novi život sve šta treba je 1 jajna stanica i 1 spermi i mjesto za razvoj
za podići taj život na noge, pomoći mu da postane čovjek, treba puno više od onog u gaćama, treba puno ljubavi, poštivanja, razumjevanja, strpljenja ... a to nije određeno spolom

Nekako sam si sklopio sliku čitajući ovaj text, kako ono to na sasvim prirodan način izvade jednu jajnu stanicu, zatim je stave na list fikusa, pa onda jedan od onih polova koji imaju pimpeka, izmasturbira na taj list s jajnom stanicom i tako je, prirodno, oplodi... A zatim to onaj pol koji je prirodno, po veri, opredeljen kao "onaj koji će nositi dete", proguta, i tako oplođena jajna stanica dospe, prirodno i po veri u stomak, gde raste 9 meseci...
U stvari, možda u se u njihovoj veri dete razvija, prirodno, 4 meseci...
U mojoj veri, na primer, sve to obavi jedan jedini, pol, zapravo 0,5 pol...
Jbg... sve je to sa puno ljubavi, harmonije, i potpuno prirodno u vrlo funkcionalnoj obitelji sastavljenoj od jednog, zapravo 0.5 polova... Deca u mojoj veri su prirodno, psihički najzdravija na svetu... a da ne govorim o fizičkom zdravlju, koje je, prirodno, po veri, neprikosnoveno... :thumbup:
I sva ta deca, budu potpomognuta da stanu na noge, prirodno, i postanu čovek :-s

Eh, što volim ovaj svet, sve se može prirodno, ako si adekvatne vere...

Takođe, u više sam knjiga čitao da je prirodno koristiti heroin.
Imam i neke knjige gde sam čitao kako je prirodno i po veri krasti.
Uh... ova je najbolja, imam puuuno kjniga gde sam čitao kako je prirodno samoubilački pokokati još bar 15-ak ljudi pored sebe, ali poželjno je bar 100...
Sve to prirodno i po veri...

Zatim, čitao sam, iz vrlo pouzdanih izvora (sa neta), kako je prirodno i po veri, imati sex sa najbliskijim rođacima (braćom, sestrama, roditeljima, decom, pa čak i životinjama)...

I tako... ko kako voli...

Uh, hvala Bogu te je meni dao veru gde postoji samo 1, tj 0,5 polova, tj spolova :notworthy:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Masturbiranje - da ili ne
PostPostano: sub sep 25, 2010 3:50 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon apr 13, 2009 10:43 pm
Postovi: 28
Skrenuli ste malo sa teme, a opet nismo utvrdili šta je ispravno.
Evo već duže vremena googlam tražeći forume i sajtove gdje se vodi rasprava o ovoj temi, ne bih li našao dobre argumente i objašnjenja, ali ne uspijevam.

Osjetio sam, nakon 8-modnevnog ne izbacivanja sjemena, napetost.
Da li je ova napetost posljedica slabog prostora za energiju, ili je izbacivanje sjemena potrebno svakih nekoliko dana?
Kako očuvati energiju? Da li je pritiskanje Yen-mo tačke, u toku ejakulacije, bez posljedica?

Mnogo je pitanja, a nemamo sigurne odgovore. Ovaj problem se tiče svih nas.
Počnimo od sebe!

Pozdrav!

_________________
Kakve su ti misli, takav ti je život!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Masturbiranje - da ili ne
PostPostano: sub sep 25, 2010 4:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
subjektivan osjecaj da si napet. to je nastojanje da lerve i fantomi opstanu te kroz taj osjecaj stvaraju napetost. crta - pokazatelj da si opsjednutosti sexsualnoscu.
Sada se vise moze razumijeti krcanska predja da se prije braka ne upraznjava ljubavni cin..

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Masturbiranje - da ili ne
PostPostano: sub sep 25, 2010 4:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
'prirodno i po veri' ??????????????
to dvoje ne idu skupa
vera/vjera nije prirodna pojava
to je ljudska izmišljotina sa uvjek istim ciljem: držati kolektiv/društvo pod kontrolom

natrag na temu:

moje skromno žensko mišljenje je da je mastrubacija OK sve dok ne postane sama-sebi svrhom
isto vrijedi i za ostale dijelove života: hrana, posao ...

koja je svrha ne-opuštanja/mastrubiranja kod muškarca AKO taj muškarac ne treba u slijedećih 24h boriti se na parteru, penjati se na planinu ili odvoziti triatlon?

čemu gomilati energiju ako nema potrebe za njom?
meni to suzdržavanje i trpljenje 'nervoze' i 'napaljenosti' može imati samo negativan efekt

većina muškaraca koje znam su uredski ljudi: sjede doma, sjede na poslu, tu i tamo bacu na neki sport ... skupljaju jako pune energije, i da još ne izbacuju akumuliranu sexualnu energiju ... mislim da bi postali .. problematični

ukratko:
-ako ti je napetost tako velika da te ometa u normalnom radu/funkcioniranju , onda je poželjno da se 'opustiš', tada je mastrubiranje OK
-ako je mastrubiranje postalo centrom tvog dana, tj. razmišljaš kad i kako i koliko dugo .. . e onda pokazuje znakove ovisnosti = onda se treba učiti samokontroli

i ovo što sam napisala nema nikakva 'opravdavanja' u nikakvoj religiji
to je čista logika

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Masturbiranje - da ili ne
PostPostano: sub sep 25, 2010 4:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Brate Q, šta je to 8 dana? :shock:
Ja sam apstinirao mesecima!
Ali čemu sve to???
U početku je teško, napetost je ogromna, čak ponekad i intenzivno zaboli! Ali malo disanja, malo pažljivih misli i tome sl... i sve se, brzo, sredi...
kad telo shvati da ne trošiš seme, preilagodiće se tome i drugačije se ponašati...
Energije... će biti više u svakom slučaju...

Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Masturbiranje - da ili ne
PostPostano: sub sep 25, 2010 5:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Minime je napisao/la:
'prirodno i po veri' ??????????????
to dvoje ne idu skupa
vera/vjera nije prirodna pojava
to je ljudska izmišljotina sa uvjek istim ciljem: držati kolektiv/društvo pod kontrolom

Upravo tako!
Dakle sve ono gore o 0,5, jednom, 3, 5, ... polova je izmišljotina, "po veri"... a ne prirodno niti normalno...

Citat:
većina muškaraca koje znam su uredski ljudi: sjede doma, sjede na poslu, tu i tamo bacu na neki sport ... skupljaju jako pune energije, i da još ne izbacuju akumuliranu sexualnu energiju ... mislim da bi postali .. problematični

Takvi ljudi imaju samo manje sexualne energije, ono što oni imaju je napetost...
Sportisti koji se čitav dan ispucavaju, seljaci koji čitav dan rade... i uveče mrtvi umorni, a ne mogu da se izbore s libudom...


Zadnja izmjena: baki; sub sep 25, 2010 5:27 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Masturbiranje - da ili ne
PostPostano: sub sep 25, 2010 5:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Objektivna stvarnost ne postoji. Samo ona subjektivna.
Svaka bena ima svoje veselje, pa zato pusti benu da se veseli. Bolje da se veseli nego da ne.

Da li je moralno, potrebno, nepotrebno, ljudi moji dragi, to Vam je trivijalno.

:D Budite ljubav! Osjetite da ste ljubav! Eh da. ...

Sve neke holier than thou spike vidim.

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Masturbiranje - da ili ne
PostPostano: sub sep 25, 2010 5:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
en1di0n je napisao/la:
Objektivna stvarnost ne postoji. Samo ona subjektivna.

Kao kolega slažem se s tobom, ali uopšteno, previše je to banalizma druže...
Nije da sam pristalica teorija, ali evo jedne lepe definicije pod naslovom Subjektivnost:
http://www.galaksija.com/metafizika/new ... ivnost.htm

Drugim rečima, ko će kako da ga drka to je njegova subjektivna stvar... ali ako drka na mom tepihu, ja se neću praviti da mi se to samo čini i početi da stvaram subjektivnu realnost u kojoj mi je tepih čist, u svojim mislima, već motkom :mrgreen:
Trećim rečima ( :mrgreen: ), zar treba da prljanje tepiha pripišem svom tripu, ne brate, to je objektivnost... Pa neka je nazovemo i subjektivno zapažena objektivnost :mrgreen:

Pozdrav :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Masturbiranje - da ili ne
PostPostano: sub sep 25, 2010 7:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
činjenica je da ljudsko tijelo ima sposobnost da atrofira dio koji se ne koristi
nnpr. mišiće kad se prestane baviti tjelovježbom, za njima slijede kosti , i mozak triba trening ...

izgleda da je i sa libidom je tako
znači li to: lakopodnošljiva apstinencija = umrtvljen libido = nema želje za darovanjem genetskog materijala slijedećem naraštaju?

šta se dešava sa proizvodnjom spermija?
znam šta se dešava sa mlijekom u mlječnim žlijezdama kada beba prestane sisati = prestaje proizvodnja

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Masturbiranje - da ili ne
PostPostano: sub sep 25, 2010 8:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Moje je mišljenje i iskustvo:

Ima potpunu logiku to što kažeš...
No, onanija i nije neko prirodno korišćenje ni treniranje polnog aparata, to je više pretreniravanje kao i zloupotreba tela...
Prirodni polni akt je nešto drugo, i naravno, prirodno :mrgreen:
I životinje imaju vreme kada se pare... Pa ako njima ništa ne atrofira što ga koriste skladno sa karakteristikama vrste (neke 2 put godišnje, neke 10 puta... :mrgreen: ) neće ni nama ljudima...

Libido je jedna od osnovnih karata na koju igraju mentalni programeri...

Onaj ko intenzivno koristi svoj polni aparat (trakt) "brzo" će se sresti s "zamorom materijala", tj potrošiti ga...
Onaj ko ga štedi, može ga koristiti i nakon smrti :mrgreen:

Nije naučno dokazano, ali je logično... seme je nešto čemu telo daje prioritet, tako ga i snabdeva odgovarajućim hranjivim supstancama (npr selenom)... Ako se seme često prosipa (današnja omladina to radi i nekoliko puta na dan), telo će pre, zalihe tih važnih sastojaka, poslati polnom traktu kako bi proizveo novo seme, nego ga koristiti u normalne svrhe... Tako se brže stari i traći energija... Mi traćimo sve, od svojih tela preko svega s čim se sretnemo... Takvi smo ti mi... Nikad nam ništ nije dovoljno... a najmanje nam je dovoljno sexa :mrgreen:
A seme se proizvodi bezobzira na apstinenciju od onanije... I libido ostaje isti, čak i jači, ali i stabilniji... Da je više apstinencije bilo bi i više smislenijih "ljubavnih" odnosa... No, danas se ljudi brzo istroše, zasite, pa im sve dosadi, i život i partner...
Nauka nas, naprotiv, podstiče na redovan sex, i čak navodi da je apstinencija opasna po zdravlje...

Pozdrav :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Masturbiranje - da ili ne
PostPostano: sub sep 25, 2010 9:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Teško da će atrofirat. :) Po noći imaš višestruke erekcije tako da tog straha nema.

Ja mislim da je Oshov stav ovdje najsmisleniji. To jest, da se seksa (i masturbacije) ne treba odricati na silu da bi se nešto postiglo. Ali ako dođe prirodno...

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Masturbiranje - da ili ne
PostPostano: sub sep 25, 2010 9:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
sva ti cast dobar ti je misic ;)

- Većina muškaraca ima erekciju svakih sat vremena tijekom sna
http://grad-pula.net/svijet/hrvatska/za ... om-tijelu/

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Masturbiranje - da ili ne
PostPostano: ned sep 26, 2010 12:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Samo tako je napisao/la:
Teško da će atrofirat. :) Po noći imaš višestruke erekcije tako da tog straha nema.

Što samo po noći??? A po danu...
Npr, kad sam bio mlad (mlađi) i glup i kad mi je onanija bila kao "dobar dan", nikada nisam imao tako tvrdu i snažnu erekciju kao sada... Čini mi se da s godinama postaje sve bolja i češća :mrgreen: I uveren sam da je to zbog ekonomičnog rukovanja :mrgreen:

Na silu se ne valja odricati ničega, jer se time postiže da nas to nešto, još jače pritiska te mu se vratimo žešće... No, ako se zna što se nešto radi, radi čega, ako se ima smisao, vidi svrha, onda je odricanje ok...
Postoje loše navike, onanija je jedna od njih (ne mislim na onaniju uopšte, nego na zavisničku)... Isto je i sa sexom...
Danas ljudi emocionalno prazni, isfrustrirani, nesrećni vapeći traže malo bega o kratkotrajnim zadovoljstvima, koja im s vremenom postaju sve češća, i na kraju jedini smisao postojanja... Više se ne jede da bi se namirile energetske potrebe, već upravo zbog navedenog. Takođe, više se ne jebe da bi se uživalo u višim razima s partnerom :mrgreen: , već iz istog, malopre navedenog, razloga :mrgreen:
Zatim pušenje, pa alkohol, pa kafa, pa vizuelni užitci buljenjem u TV, pa ovo, pa ono... sve bez veze... Čak i iužitci u maničnom čitanju i proučavanju... :mrgreen:

Mislim da je Minime mislila na atrofiju testisa, tj organa za produkciju semena, a ne spoljašnjih polnih organa, i s tim u vezi, mislim da je s pravom na to pomislila... Međutim, kao što sam i rekao u prethodnom postu, uz pravilnu energetsku manipulaciju, količina semena se, zapravo, povećava...
To je, verujem, zato što čovek prirodno i nije "projektovan" da svršava svakih 5 minuta... da jeste, onda bi verovatno i žena imala ovulacije svakih 5 minuta, a ne 1 mesečno... (Predpostavka, naravno...)...

Baš me zanima koliko se često majmuni pare? :mrgreen:

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Masturbiranje - da ili ne
PostPostano: ned sep 26, 2010 7:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
majmuni?

slični smo im
najbliže su nam čimpanze, one čak koriste više poza , mastrubaciju ...

inače kod čimpanzi je karakterističan patrijahat, sve sukobe rješavaju fizičkim obračunom (ako prijetnje ne upale)
dok kod jedne podvrste koja se zove bonobo čimpanze, na snazi je matrijahat
puno mirnije društveno uređenje, naime, oni svoje frustracije rješavaju sexom
čim neka jedinka uleti u nervozu i napad agresivnosti, druga jedinka mu/joj da sex, da se ispuše


životinje koje su plodne 1x godišnje nemaju brige sa sexom
no ... ljudi ... žene su spremne za oplođivanje 13xgodinu, sa tim da nemaju sve u isto vrijeme ciklus, pa se tako mužjak/muškarac nalazi u situaciji da mora 24/7/365 biti spreman na oplođivanje

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Masturbiranje - da ili ne
PostPostano: ned sep 26, 2010 9:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Eh što nisam bonobo čimpanza :mrgreen:
Uvek sam više cenio matrijarhat...

Ja sam kroz apstinenciju uspeo da, relativno, obuzdam prejak libido...
Libido mi se smanjuje kad živim sedećkim životom, a nenormalno pojača kad živim seljačkim (bez obzira da li se ubijam od posla od jutra do mraka)...
Stres usled intelektualnog napora i sedenja izaziva napetost, a time, usled kontinualne kontrakcije odgovarajućih donjih mišića, i nešto što se meša s libidom... Pa je tada sex opuštajući ventil...
Takav sex je mehanički, ili imitacija...
Pravi sex je kao slikanje platna ili pisanje pesme: Najpre se pripremaju boje, pa se mešaju, mešaju, mešaju, proveravaju dobijene nijanse, pa se opet, mešaju, mešaju, mešaju... Zatim nanose na platno, ovlaš... pa opet, pa opet... i tek onda započne s nanošenjem kontura lika koji se želi naslikati... pa se one, sada, izoštravaju, pa sve više i više... sve dok se slika, neko duže vreme zatim, ne završi... Nakon toga slikar dugo gleda sliku diveći joj se... i dodajući još par, ovlaš, bojica, nežno, četkicom...

Muškarci takođe imaju svoj mesečni ciklus... no naravno... mogu gotovo uvek da oplode...
To je pokazalo istraživanje urađeno sa svakodnevnim uzorkovanjem semena... na osnovu broja spermatozoida kao i njihove živahnosti... (a naravno, povezano s nivoom testosterona...)... Ja bih rekao da se to poklapa sa mojim iskustvom (kroz samoposmatranje osetim kad je hormonska plima i kad oseka)...

Žena je plodna 12-13 puta godišnje... no u doba ovulacije je drugačija, i to vešto oko primeti... ali i vešti nos... danas sve teže (jer se žene maskiraju tonom hemije)... U svakom slučaju, vrlo je primetno i drugačije raspoloženje...
To bi u prirodi, mužijak lako primetio, ženski feromoni pojačali određene reakcije u njegovom telu, te bi odjednom postao neizdrživo zainteresovaniji za sex... I tako... priroda zna kad i kako. Ne treba muškarcu 24/7/365 da bude na gotovs...
Svaki mužijak čija se svrha postojanja pretvori u oplođivača, kraće živi i brzo se istroši (u svakom, ali pre svega tom, smislu)... Kada se želelo da bikovi dugo (godina) vuku rala (plugove), nije im dopuštano da oplođuju ženke (ili im je dozvoljavano vrlo retko)...

Mantak Čia je napisao lepu knjigu... Neko ju je tu na temi preporučio... Onima koje zaista zanima ova tema toplo je preporučujem... Ja sam puno naučio... pre svega kroz praktičnu proveru njegovih učenja...

Mantak Čia bi rekao: Masturbacija Da, ejakulacija Ne! Ali sve to relativno uzevši...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 119 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz