Sada je: sub apr 20, 2024 6:24 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 537 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto okt 31, 2006 2:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
Onaj tko dobije takav poklon, možda neće odmah shvatiti što je dobio, ali jednog dana možda i hoće
_________________

i ja se tome nadam, smagda.
Možd ne u ovom životu, možda i nekom budućem. ali, zar je to bitno. Bitno je da ipak kreće.
:D

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 01, 2006 5:14 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Reikijem , tp se postiže na način da se radi na emocionalnom i mentalnom tijelu, a meditativno se vrši nešto što po svojim efektima ima isto značenje kako dubinska psihoanaliza, tj. mijenjaju se temelji ličnosti tako da se osvještavaju kompleksi i povezuju rascjepkani dijelovi ličnosti u cjelovitu ličnost. Zato se to i zove "iscjeljenje", a reiki iscjeljiteljska tehnika.


To je prava stvar. O reikiju znam samo ponesto teorijski, a to znaci nista, ali koliko sam uspela da primetim, svi reikisti na listi su veoma harmonizovane, tople i nekonfliktne osobe. Mozes da osetis neciju energiju i preko mejla. Nema bolje preporuke za neki metod.
Tako da ti, arwen, u potpunosti verujem.

Uverenja, koja sam pomenula, ne stoje u vezi sa reptilskom pricom, mada bi veza mozda mogla da se uspostavi. Deo su transakcione analize, koju sam, moram priznati, prigodno modifikovala. Dokumentovana je zaista velikim brojem primera iz prakse, sa sve manifestacijom „uverenja“ u stvarnosti, koja se doduse objasnjava prinudnim radnjama.
Ne koristi se ni izraz scenariji/uverenja, vec igre, ali taj sam rezervisala za druge stvari. Verujem da svako ko prati manifestaciju svojih misli u stvarnosti takodje uocava ovaj mehanizam.

I, da, odgovornost je u nasim rukama, bas kao sto si opisala. Od trenutka kada sam to shvatila i postavila kao svoj princip, stvari u mom zivotu i na planu nekog mog razvoja su apsolutno krenule na bolje. Lekcije se onda uce manje bolno, sa puno vise radosti u zivotu. :love3:

Ali da, pokrenula si zanimljive teme.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 05, 2006 9:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
O, Arja, sad si me iznenadila! Prama tvojem pisanju, i prema tome što si i ti topla, harmonizirana i nekonflikntna osoba, činilo mi se da si i ti reikist ! (mala šala) :D
Hvala na komplimentu! :D

Naravno, ima bezbroj puteva, i svi su pravi ako vode cilju.

Postoji jedna službeno priznata, i mnogo alternativnih tehnika koje na različit način dovode svoje praktikante do istog cilja, do iscjeljenja.

Iscjeljenje je postupak koji rascjepkanu ličnost dovodi do cjelovitosti. a to znači da osoba može potpuno samostalno funkcionirati u društvu, ne nanoseći nikakvu štetu svojim djelovanjem sebi ili drugim osobama, ne dovodeći u opasnost svoje zdravlje, a time i život, Drugim riječim, cjelovita osoba je potpuno zdrava, snažna fizički i psihički, dobromnamjerna, produktivna, uspješna, osjeća pozitivne emocije kao što su radost, ljubav, mir, zadovljstvo, spkoj...
Možemo ih u grubo razvrstati u nekoliko grupa:
-službeno priznate tehnike su medicina-koja se bavi fizičkim zravljem, psihologija i psihijatrija, te pedagogija-koje se bave psihičkim zdravljem, te religije koje se bave (ili bi trebale) duhovnim zravljem. Psihologija i pedagogija se izučavaju na filozofskom fakultetu, a psihijatrija na medicinskom. To su zasebne ali povezane nauke, koje se sustavno izučavaju oko 100 godina, i u tom preiodu su dobivena iskustva iz mnogobrojnih istraživanja. Ta istraživanja eksperimentalnim metodama dokazuju svoje teze, modificiraju, traže bolje. Unutar svake od tih nauka postoje razne grane i pravci..
Osim službeno priznatih, postoji čitav niz alternativnih metoda iscjeljenja. Te alternativne metode svoje temelje nalaze u religijama i drevnim znanjima, koja su u srednjem vijeku, te kasnije u doba procvata nauka kao što su medicina, fizika, kemija, bile odbacivane kao nedokazane i nedokazive. Smatralo se da je čovječanstvo napredovalo u moderno doba te da su te filozfije drevnih vremena na nižem evolucijskom nivou. tek u noije vrijeme nalaze se dokazi da je čovječanstvo ranije nego se mislilo već bilo na višem stupnju razvoja od današnjeg, te da te teorije koje dolaze i drevnih vremena su možda nasljeđe iz tog perioda...
Tako se u novije vrijeme dolazi do naučnih otkrića koja, ako ih dovedemo u vezu sa drenim znanjima, po nekim svojim fragmentima dokazuju pojedine teze iz drevnih filozofija kao moguće.

Još uvijek je postoji, ili još nije poznato da postoji, službeno i sustavno istraživanje koje bi dokazalo djelovanje i djelotvornost alternativnih metoda, ne postoji jednistven stav prema toj problematici, iako brojna svjedočanstva ljudi koji su postigli zdravlje koristeći se alternativnim metodama, sve više navodi da se u novije vrijeme i ta grana "medicine" počinje ozbiljnije promatrati i proučavati.

U tu grupu alternativnih tehnika koje imaju za cilj iscjeljenje, mogu se prema pristupu problemu, razvrstati u grupe:

-grupa energetske medicine: Tu bi spadale tehnike rada s energijom koje kad "srede" energije u tijelu dovode do uravnoteženja duha, a time do fizičkog zdravlja,
- grupa tehnika duhovne medicine, koje kreću od duha pa prvo uravnotežuju duh ,te dovode do tjelesnog i psihičkog zdravlja. Tu bi spadale razne mditativne i molitvene tehnike,
-grupa "fizičkih" tehnika ( fiskulturne tehnike), koje se prvo usmjeravaju na tijelo, pokretom oslobađaju blokade čime usklađuju energiju tijela i time posljedično uravnotežuju duh,
-grupa "kemijskih " tehnika, koje unoseći razne supstance u tijelo i ( među time i različitu hranu) uravnotežuzju prvo fizičko tijelo tako što dovode u red kemijsku ravnotežu, čime se oslobađaju blokade na kemijskoj razini, što je tijesno povezano s energetskom razinom, da bi posljedično, dovele do uravnoteženja duha i tijela.

Mnoge tehnike objedinjuju više pristupa, pa tako npr. reiki je tehnika koja je prvenstveno energetska, ujedno duhovna, a posljedično će dovesti do kemijske ravnoteže.


(Možda sam nešto izostavila..dopunite listu , ako treba)

Iz prakse i osobnog iskustva znamo da tijelo, duh i psiha (psiha=svijest, podsvijest i više ja; ili, ego, alter ego i id-kako je to nazvao Freud), moraju biti u skladu, u ravnoteži, da su svi aspekti postojanja međusobno tijesno uzročno-posljedično povezani, i da ne možemo liječiti samo jedan aspekt našeg postojanja, nego sve odjednom.
Bit reikija je u prakticiranju. Teorija je u drugom planu. Neki ljudi postižu to brže i dublje rezultate što manje teorije poznaju. Nekim ljudima znanje smeta, previše upliću um i tako ometaju radnje koje treba odraditi srce. U tome je ljepota reiki tehnike. Djeluje u svakom slučaju, bili mi svjesni što se zbiva s našim blokadama ili toga uopće nismo svjesni, i to uvijek pozitivno (pozitivno sa stanovišta šireg plana i razvoja duše, a ne trenutnih zadovoljstava).
Filozofija reikija se temelji na budizmu, ali, mogu se pronaći poveznice sa svim religijama svijeta, u onim dijelovima u kojima se dotiču pitanja etike, morala, mentalne higijene (da upotrijebim izraz iz psihologije), tj. temeljnih postavki svake religije.
Sad bismo mogli o temeljnim postavkama religija razglabati na dugačko i na široko, pa zatim raspravljati o instrumentalizaciji kojom sve crkve svijeta manipuliraju..ali nećemo o tome. Prožvakana tema.
Vrlo slične principe kako funkcionira ljudska psiha, duh i tijelo, možemo pronaći i u suvremenoj psihologiji, onoj koju je utemeljio Sigmund Freud i njegovi nastavljači, Jung, Klein, itd. , a naročito u novijem pravcu psihologije, koji se naziva transpersonalna psihologija, ili "self psihologija".

Onaj tko se odluči za dublji rad na sebi i dođe do majstorskog stupnja, kojem slijedi učiteljski, ima moralnu obavezu učiti, upoznati teoretske osnove, dobro svladati svaku lekciju. Učitelj si ne smije dozvoliti neznanje, niti "rupe" u zanju, dok bi se to praktikantu moglo i oprostiti. Također, učitelj si ne smije dozvoliti "rupe" u valstitom energetskom tijelu, auri, i gdje već, stalno ih mora pregledavati i krpati.

Pa..ugodno nam bilo krpanje, vezenje, šlinganje, ...
Ako ima netko kakvu zgodnu mustru, nek stavi, da nam olakša posao


:love3:

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 10, 2006 2:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Ćao, Vilo! Dobar post, čestitam! Što se tiče "mustri", od prije nekih godinu dana prakticiram kombiniranje reikija i kristala. Naime, pronašla sam tehniku s pomoću koje se simboli reikija "upucavaju", kako imam običaj to zvati, u kristale, i to po određenom redosljedu. Učinak je fantastičan! Kristali toliko jako zrače (i liječe, naravno, jer to je i bila svrha vezivanja reikija i kristala) da, primjerice, prvih dana uopće nisam mogla spavati u prostoriji gdje su mi stajali tako napunjeni kristali.

Ako si zainteresirana za tehniku, kaži! Poslat ću ti je na tvoj mail. Naravno, ako je više ljudi zainteresirano, onda ću to postaviti ovdje.

No, htjela sam o nečemu drugom.Pošto sebe i svoju porodicu liječim reikijem nekih 11 godina, u zadnje vrijeme osjećam da sam došla negdje do plafona, koji mi stalno stoji nad glavom i govori da je vrijeme da nekako "nadrastem" dosadašnji tradicionalni način rada sa reiki energijama. Naime, pošto sam pristalica jednostavnosti, u svemu što radim i u načinu kojim živim, lupam glavom kako da: ili skratim postupak ili da ga učinim sto puta djelotvornijim. Zašto?

Primjetila sam da u zadnje vrijeme neke ljude reiki energija iscijeli samo 50% odnosno do pola, ako mogu tako reći i onda nastane zasićenje. Prije svega, zasitim se ja dajući čovjeku tretmane npr. 15 dana zaredom, ako je teža bolest u pitanju, onda zasiti se ta osoba od primanja te energije jer ga ona tjera da izvrši podhitno promjene u svom životu (barem u jednom njegovom segmentu), a i imam osjećaj da se opet pojavi onaj "plafon" koji mi ne da gore. Šta je gore iznad plafona, još ne znam, ali u svakom slučaju, onako jarčevski tvrdoglavo, namjeravam ubrzo saznati.

Dakle, pričam o "mustrama" i "Šlinganju". Nadalje, do prije godinu dana imala sam pauzu od 2 godine u kojoj nisam željela raditi nikoga, osim sebe i svoje porodice. Naime, došlo je do zasićenja,koje je prirodno i javlja se u pojedinim periodima života svakog iscjelitelja, ali to nije jedini razlog.
Tačnije, primjetila sam da u ovo "posljednje doba" bolesti u ljudi se mnogo brže razvijaju nego ranije, zatim ljudi mnogo brže umiru nakon što se razbole nego je to prije bilo, te čak i neke od tehnika koje su prije jako dobro pomagale, sad nailaze na neki zid. Izgleda da se nešto krupno dešava i u oblasti iscjeljivanja. pod ovim podrazumjevam ne samo reiki, već i homeopatiju, kristaloterapiju, bioenergiju, itd...da sve sad ne nabrajam.

Čini se da, kako se mijenja naša DNK, i kako smo neprekidno "bombardovani" mnogobrojnim kosmičkim dešavanjima i uticajima, počev od izljeva energije gigantskih razmjera iz okolnog kosmosa ka Zemlji do solarnih talasa i vjetrova, te pomjeranja i mijenjanja magnetnih polova planete, kao i nekih drugih utjecaja, da se i sve postojeće tehnike moraju ubrzano prilagoditi ovim novim dešavanjima u ljudskom tijelu, umu i duhu.
Intuitivno osjećam da SAMO jedna tehnika više nije dovoljna u pristupu pojedincu koji se liječi nekom od alternativnih metoda, imam osjećaj da se trebaju kombinirati najmanje dvije -tri tehnike, kako bi se imalo zaista brzog i potpuno vidljivog efekta. Nadalje, svaki iscjelitelj sada doslovce mora žuriti da proširi svoje znanje jer mu ovo dosadašnje više ne pomaže. Govorim naravno iz vlastitog iskustva, ali sam u razgovoru sa nekim drugim iscjeliteljima, npr. homeopatima i drugima, stekla utisak da i oni misle isto.
Dakle, ako netko zna TAČNO šta se dešava ili ima neko logično objašnjenje osim ovog koje sam prezentirala iz svog vlastitog ugla, neka to ovdje uradi. Voljela bih čuti šta i drugi imaju reći o ovoj temi.

Pusa svim iscjeliteljima!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 10, 2006 4:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
Intuitivno osjećam da SAMO jedna tehnika više nije dovoljna u pristupu pojedincu koji se liječi nekom od alternativnih metoda, imam osjećaj da se trebaju kombinirati najmanje dvije -tri tehnike, kako bi se imalo zaista brzog i potpuno vidljivog efekta


Apsolutno se slažem. Treba kombinirati srodne tehnike, ali i one koje su komplementarne. Moguće je i samo jednom tehnikom, npr. samo reikijem psotići sve što treba, ali je za to potrebno više vremena, a problemi se nagomilavaju, pristisak negativne energije na planeti je sve veći, svi osjećamo da moramo brže djelovati.
Ipak, treba se opredijeliti za jednu tehniku koja će za nas biti glavna. Meni osobno odgovara reiki, i osjećam se kao reikist, ali su mi temelji u psihologiji koja je bila i ostala na prvom mjestu, pa ponekad nisam sigurna da li reiki uspoređujem s psihologijom ili psihologiju s reikijem. Zatim, tu su kristali, koje opet, upotrebljavam kao reikist, pa djelom tehnike šamanizma ali i njih poromatram kao reikist, pa dalje još neke zgodne stvarčice, ali uvijek ih promatram i koristim u skladu s filozofijom reikija (ili psihologije, više ni sama nisam sigurna što je bilo prije, jaje ili kokoš...). Trenutno se bavim proučavanjem druidskih znanja.
Što se tiče kristala, Andjela, ti si intuitivno otkrila nešto što već postoji i što je poznato, pa tako dokazuješ da je tehnika koju koristiš fantastična i sveobuhvatna, da smo svi povezani u mrežu i da su nam sva znanja dostupna, da ne moramo sve pročitati u knjigama nego da nam znanje dolazi i drugim kanalima. Postoji postupak (kojeg imam opisanog u svom priručniku, kojeg sam dobila od svog učitelja, a ona od svog, a ovaj od svog itd.) slaganja kristalne mreže i punjenja te mreže reiki energijom, postupak programiranja kristala reikijem, ali nemam skener da to ovdje stavim, a ne da mi se prepisivati ili prepričavati... Ako se ne varam, mislim da je opisano u priručniku kojeg je Jack stavio u linkove koje je skinuo sa Željkine stranice...Možda je najjednostavnije, da to ipak Andjela opiše i stavi ovdje, da bude sve na jednom mjestu.

Što se tiče plafona, poznato mi je to. Nimalo ugodan osjećaj, koji te tjera da sve nanovo preipituješ. Ima nekih faza kad se čini da ništa ne ide dalje, da sve stoji. Uglavnom je meni do sada to bio znak: zatišje pred buru. Priprema se uluja, kako ja to zovem, u kojoj će se očistiti neki dublji sloj blokada, otvorit će se novi vidici. Nakon toga dolazi do perioda osobnog čišćenja, kojeg treba izdržati. Nakon čišćenja dolazi do otvaranja i proširenja novog sloja svijesti. Iskustva koja se doživljavaju širenjem svijesti su predivna i pre...(nemam teksta..), i zbog toga se isplati izdržati. (Neki ljudi ne izdrže. Šteta. ) Govorim o iskustvima koja se doživljavaju u trenucima kad se otvara npr. treće oko, kad središnja zvijezda oslobađa i bljesne punim sjajem, kad se osvijesti vodeno tijelo, kad se potpuno aktivira srčana čakra, ili kad "pukne" krunska pa se rascvjeta u tisuću cvjetova. Ta su iskustva meni bila kao da me netko katapultirao u vis..Svim tim iskustvima prethode neki "plafoni", kad se osjećamo da ovako više ne ide, da moramo dalje, da postoji još nešto...Ali, to je dobro. Kad bi se stalno osjećali dobro i krasno, ne bi napredovali. Mi svoje napredovanje dugujemo problemima, kad ne bi bilo problema, ne bi se ni trudili otkriti njihova rješenja...

U sustavu reikija postoje nadogradnje na klasični Usuijev sustav. Ja sam se opredijelila za Tibetanski reiki, koji nakon završenog Usuijevog majstor-učitelj stupnja otvara mogućnosti osobnog rasta,te ima još tri stupnja, te za Karuna-reiki , koji također otvara mogućnosti rada na vlastitom biću. Kad se otvori unutrašnje viđenje do kraja, tada ti postane jasno zašto se neki ljudi ne iscjeljuju. Ali, to je i opisano u knjigama. Imaš knjigu u knjižarama i knjižnicama u Hrvatskoj (nadam se i drugdje) koja to detaljno opisuje - Karoline Miss: "Zašto se ljudi ne iscjeljuju i kako bi mogli".

U svakom slučaju, ozdravljenje je osobna stvar pojedinca. reikist samo pomaže, a odluka hoće li se netko ozdraviti i hoće li na sebi odraditi sve što je potrebno da bi ozdravio, isključivo je problem pojedinca koji dolazi na terapiju, a ne terapeuta. Razumijem, pošto se ni ja ne osjećam dobro kad ljudi ne odrade na sebi što treba, kad se ne iscijele, a ja sam se tako trudila, iako znam da to nije ispravan stav.
Andjo, je li ti pozata tehnika psihičke operacije? A prepoznavanje nametnika i odstranjivanje parazita i psihičkih tuđih energija koje koče ozdravljenje? Možda trebaš nešto takvo?


Cmok!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 10, 2006 9:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
arwen dor je napisao/la:
U sustavu reikija postoje nadogradnje na klasični Usuijev sustav. Ja sam se opredijelila za Tibetanski reiki, koji nakon završenog Usuijevog majstor-učitelj stupnja otvara mogućnosti osobnog rasta,te ima još tri stupnja, te za Karuna-reiki , koji također otvara mogućnosti rada na vlastitom biću. Kad se otvori unutrašnje viđenje do kraja, tada ti postane jasno zašto se neki ljudi ne iscjeljuju. Ali, to je i opisano u knjigama. Imaš knjigu u knjižarama i knjižnicama u Hrvatskoj (nadam se i drugdje) koja to detaljno opisuje - Karoline Miss: "Zašto se ljudi ne iscjeljuju i kako bi mogli".

U svakom slučaju, ozdravljenje je osobna stvar pojedinca. reikist samo pomaže, a odluka hoće li se netko ozdraviti i hoće li na sebi odraditi sve što je potrebno da bi ozdravio, isključivo je problem pojedinca koji dolazi na terapiju, a ne terapeuta. Razumijem, pošto se ni ja ne osjećam dobro kad ljudi ne odrade na sebi što treba, kad se ne iscijele, a ja sam se tako trudila, iako znam da to nije ispravan stav.
Andjo, je li ti pozata tehnika psihičke operacije? A prepoznavanje nametnika i odstranjivanje parazita i psihičkih tuđih energija koje koče ozdravljenje? Možda trebaš nešto takvo?


Cmok!


Ćao, pametnice! Čitala sam ponešto o Tibetanskom reikiju, ali koliko znam ovdje u mojoj okolini nema učitelja, tako da ću za neko vrijeme ostati uskraćena za to. I da pitam, usput: da li tibetanski reiki podrazumijeva da dobijaš još simbola osim ona prvotna četiri? Što se tiče Karuna reikija, ista je stvar. Imam prijateljicu koja je otišla čini mi se u Rijeku i tamo obavila inicijaciju u Karuna reiki, ali nikad ništa ne priča o njemu niti ga primjenjuje koliko sam shvatila, a jako smo dobre prijateljice. ???

Što se tiče tvog objašnjenja zašto neki ljudi ne ozdrave, to ljubavi, znam, i stotinu je razloga za to. Neki neće, nekima ugovor duše ne dozvoljava, jer treba "da odu",, itd...itd...Ona gore pitanja postavila sam, izuzimajući sve dosad poznate reiki i ostale razloge zašto neki ljudi ne ozdrave. Ne, knjigu nisam pročitala. I tko je Željka? Ako je to tvoja učiteljica, daj mi link za njen web, ako ga ima. Voljela bih pročitati šta ona kaže o svemu.

Psihičke operacije? Sad si me takla u živac! Naime, događa mi se nešto čudno (i čudesno) zadnjih mjeseci, a to su upravo - duhovne operacije, tačnije, duhovna hirurgija. O tome ću u narednom postu, da ne miješam ove dvije stvari.
Odstranjivanje nametnika i entiteta - ne znam za neke konkretne tehnike jer se nisam ni raspitivala. SVE što postoji u auri ili energetskom polju osobe koju radim, odstranjujem isključivo PUTEM VOĐSTVA. Naime, o tome nisam nikad javno dosad govorila, ali valjda je evo vrijeme da to malko objasnim. Cijeli postupak, počev od "slučajnog" upoznavanja osobe koju radim, zatim sadržaj našeg razgovora, i to od riječi do riječi je - vođen od strane Božanske svijesti. Tek potom, možeš zamisliti koliko je vođen sam tretman. On često osim klasičnog reikija uključuje i mom logičkom umu nesuvisle pokrete rukama koji se kreću oko aure i energetskog polja, ali takve pokrete koje ja ne poznajem i nisam ih nigdje naučila. Gotovo svaki put kad radim neku osobu, desi se nešto novo. Tokom silnih godina naučila sam da "pustim ruke da rade svoj posao", kao da netko pokreće moje ruke odozgo (ili iznutra, ovisno kako volimo objašjavati odakle zapravo dolazi naše Vođstvo) i one interesantno uvijek obave ispravno posao. Ja sam pri tome samo puki posmatrač i nemam apsolutno nikakvog upliva u ono što moje ruke rade i moje usne izgovaraju dok saopćavam osobi ono što joj Duh želi reći. Da li sad shvataš zašto se baš i nisam pretjerano interesirala za bilo koje druge tehnike?
No, ako imaš neke tehnike prebaci ih ovamo, da ih pročitam i da vidim " ima li me negdje" u njima? Jer, ne mogu ja raditi ono što nije već izmišljeno ili što već ne postoji u Kolektivnom Svjesnom. Shvatam da ja radim nešto što je već sigurno poznato i što negdje netko u svijetu ili susjednoj dimenziji zasigurno radi i primjenjuje.
O duhovnoj hirurgiji i mojim skromnim počecima - u nekom narednom postu, a zasad samo da ti kažem da sam imala već 3 operacije, na tri različite osobe: jednoj sam vadila entitet, drugoj neku gnojnu grudvu sa želuca, itd...

Hvala ti na svim informacijama koje si mi ovdje prezentirala. Osjećaj se izljubljeno i izgrljeno!

ja. [/quote]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 11, 2006 12:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Svrbe me prsti, pa moram odmah odgovoriti...

Što se tiče metode psihičkih operacija, u kratkim crtama samo, jer sad nemam previše vremena: prvo čišćenje i zaštita prostora, meditacija na simbole, energiziranje prostora, tretman za sebe, podizanje vlastite energije, samoinicijacija u majstorstvo, [url]obavezna zaštita sebe[/url], započneš tretman standardno, inicijacija samoiscjeljenja za osobu, tretman dalje radiš kao obično, pa kad se osjeti potreba za psi. operacijom i kad prepoznaš blokadu, kad je vidiš i osjetiš empatijski, otvoriš astralne prste 3. simbolom, pošalješ prvi simbol na blokadu i vidiš o čemu je riječ, vadiš i odstranjuješ, ili prepuštaš vodstvu da popravi, zamijeni, nadomjesti, već kako se otvara. Pitaš osobu da ti opiše ako osjeća u tijelu neku blokadu, ti opisi mogu biti doista slikoviti, pa to odstraniš kako god znaš, ali ne prestaješ raditi dok ne dobiješ čisti protok i jasnu sliku zdravlja, što može potrajati i satima.. Negativnu energiju sa svojih prstiju otresaš i šalješ u svjetlost, iscjeljuješ mjesto gdje se blokada nalazila, nastavljaš sa standardnim postupcima, zatvaraš, dižeš energiju, radiš na auri, pečatiš. Završavaš.
ako radiš na drugima, obavezno i na sebi u svom dnevnom ritualu odradi i psih. op. .

Poznato je da se problem može, ako se ne riješi do kraja, preseliti na višu razinu, a tada postaje još opsaniji. Npr. , problem koji se manifestira na fizičkoj razini, kao tjelesna bol, može se preseliti na emocionalnu, ili na mentalnu, a na tim se razinama teže rješava i može izazvati teže posljedice. Zato je potreban oprez i dosljednost u postupcima kao što je psihička operacija, i uostalom, u svim postupcima kad radimo na višim dimenzijama. Energiju koju očistimo moramo preusmjeriti (energija se ne može uništiti nego se preusmjerava na mjesto gdje ne može štetiti, ili se transformira u pozitivnu ako je to moguće)

To što spominješ kao vađenje gnoja i slično, opisano je u knjizi B. Brennan, ne sjećam se sad kojoj, je li u prvoj ili u drugoj. Reiki psihička operacija je slična, s nekim dodacima i varijantama na temu, ali, princip je isti....Kod Brenanice ima još opisa o vizualizaciji blokada, unutrašnjem viđenju, kako ga razvijati i tumačiti, ima i o vodstvu, detekciji problema, i još svašta nešto... Imaš te knjige? Predebele su za skeniranje, ima par stotina stranica u svakoj, pa bi jednostavnije bilo kupiti (nisu jeftine, ali su prava investicija)...

Željka ima stranicu na hrvatskom i engleskom, pa vidi...

www.istra2000.com/reiki

na glavnoj stranici www.val.hr/znanje.html , (preko koje ja ulazim na galaksijim forum), željkina stranica stavljena je u linkove - s desne strane je pri kraju, a željkin priručnik "reiki metode" imaš s lijeve strane u stupcu među literaturom. možeš to isprintati...

svima pozdrav :)

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 11, 2006 8:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Arwen, ti si suho zlato! Opisuješ sve tako detaljno i precizno da te samo glupan ne bi mogao razumjeti. Ajde, idem ovo copy-paste pa da vidim kako to "fercera" kod mene. Srce si!

Odoh na stranicu Željke, pa ti kasnije javim! A što se tiče Barbare, čitala sam "Ruke koje liječe" ali poodavno i više se ne sjećam sadržaja knjige a drugu nisam uopće. No, imaju je moji prijatelji pa ću je maznuti ovih dana i krenuti na čitanje. Inače, pročitala sam par članaka o onom duhovnom hirurgu iz Brazila, Žoaou, ali u njega ulaze entiteti i putem njegovog tijela i duha koji služi kao medij, vrše operacije. Kod mene ne ulazi nitko, he,he,he...ili je netko već odavno tu, ne znam! No, dobro, šalim se u svakom slučaju, ali mislim da ja informacije o tome šta trebam uraditi (koje stižu kao misao i kao slika istovremeno) dolaze putem gornjih reiki kanala i da putem svjetlosne energije direktno primam upute. A tako mi se i više sviđa nego da neko prčka po meni i ulazi u moje tijelo, jer to baš ne volim i imam osjećaj gađenja na te stvari, ne znam zašto.

Puno pusa još jednom - za sva ova uputstva!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 12, 2006 11:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Andjo, nemoj me hvalit previše. Ja samo vjerujem da dvije-tri glave znaju više nego ejdna sama, pa shodno tome, dajem što imam i primam što se daje...Hvla i tebi za informacije koje ovdje dijeliš s nama.Ja ti ne zahvaljujem na svakoj i ne komentiram baš sve, ali čita, koristim, pamtim..

"duhovna operacija" koju spominješ i tehnika "psihičke reiki operacije" nemaju nikakve veze jedna s drugom.
Psihička opercija, ako baš hoćemo uspoređivati metode, bi prije imala veze s metodom kreativne vizualizacije. Entiteti..pa, na stupnju na kojem se radi psihička operacija, već se dobrahno ima posla s duhovnim vodičima, a i oni bi mogli spadati u entitete, zar ne?
Kreativna vizualizacija slijedi kinesku poslovicu "slika vrijedi kao tisuću riječi"...
Ma..kreativna vizualizacija je lom i treba to posebno objasniti. Može je koristiti svatko, i mala djeca. Tu metodu ispitivali su i psiholozi,da vide da li djeluje, i našli su da ima rezultata.
Primjer prvi:
uzeli su tri grupe studenata koji ne znaju igrati košarku. Htjeli su utvrditi da li kreativna vizualizacija ima utjecaja na motoričke sposobnosti, pa su te studente testirali da vide mogu li zabijati trice. Nakon probnog testiranja, dali su im mjesec dana. Jedni su trenirali svaki dan, drugi su samo zamišljali slike sebe kako pogađaju u koš, a treći nisu niš trenirali (to se u eksperimentu zove kontrolna skupina). Nakon mjesec dana, najbolji su naravno bili ovi što su trenirali, a najlošiji ovi što nisu niš trenirali. Zanimljivo je da je grupa koja je zamišljala slike u svom umu, imala prilično dobre rezultate. Naučili su zabijati trice iako su to samo zamišljali da rade, a nisu niš stvarno vježbali...
Primjer drugi:
žena je imala slab mjehur, gubila je vodu, kako se to u narodu kaže. Metodom kreativne vizualizacije, zamišljala je da joj je mjehur čvrst kao košarkaška lopta. Nakon nekog vremena, mjehur je ojačao.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 14, 2006 9:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Kad je u pitanju duhovna operacija koju spominjem, a spominjem je upravo zato što mi je to novo područje, SVE se odvija sistemom Vođenja i zato sam zainteresirana da uradim nešto sasvim drugo - nešto što je opisano kao sistem rada u kome postoje pravila i koja je netko, hvala Bogu, već napisao, pa bih zato rado isprobala ovu psihičku operaciju. Naime, dvije moje prijateljice, i same su reikisti, smatraju da imaju određene entitete u svojoj auri, odnosno energetskom polju, i upravo kad su one to spomenule, pročitala sam tvoj post i upute za psihičku operaciju. Stoga sam otišla na Željkinu stranicu i pronašla ponešto od toga, ali nigdje detaljnih uputstava za operaciju o kojoj govorimo.
Drugo pitanje: ako osoba smatra da joj je netko nekad u životu pomoću crnomagičara učinio "nešto" zbog čega nema napretka u životu ili ima druge "side effects", da li se i to može izliječiti ovom psihičkom oepracijom koju spominješ, dakle uklanjanje entiteta ili elementala ili grudvi "negativne" energije koje stoje u auri a rezultat su djelovanja crne magije? Ovo pitam jer se nikad u životu nisam bavila "skidanjem" tih stvari, a pravo da ti kažem,nije me puno ni zanimalo. Nekako uvijek tvrdoglavo smatram da su svi ključni odgovori u nama i da mi sami uzrokujemo ove stvari, te da se ne radi o crnoj ni bilo kakvoj drugoj magiji. Naravno, znam da postoji i crna kao i bijela magija, načitala sam se o tome, ali u svom životu i u praksi iscjeljivanja nisam nailazila na takve slučajeve. Sad imam dva takva zahtjeva. šta mi preporučujete?

Pusa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 14, 2006 10:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
Drugo pitanje: ako osoba smatra da joj je netko nekad u životu pomoću crnomagičara učinio "nešto" zbog čega nema napretka u životu ili ima druge "side effects", da li se i to može izliječiti ovom psihičkom oepracijom koju spominješ, dakle uklanjanje entiteta ili elementala ili grudvi "negativne" energije koje stoje u auri a rezultat su djelovanja crne magije?

Prvo da odgovorim na drugo pitanja:
ako ti se mota po glavi a postoji mogućnost da si (ili da ne netko) pod utjecajem crne magije, tada potraži pomoć!!!
Reiki nije alat za otklanjanje crne magije. to mogu učiniti samo bijeli mazi. Oni imaju svoj sustav obrazovanja i inicijacija, kojeg reiki ne poznaje. U redovima reikista koje poznajem, pitanje crne magije se radije zaobilazi. Mnogi reikisti će reći da ne treba otklanjati mrak, da je dovoljno upaliti svjetlo. Međutim, po mojem iskustvu, to u nekim slučajevima ipak nije dovoljno.
Od ljudi koji se bave uklanjanjem crne magije, malo ih je obrazovanih. Detaljno poznavanje tematike je ključno za uspjeh otklanjanja, jedanko kao i sposobnost, tj. vidovitost onog tko se time bavi. Ako postoji takav utjecaj, on će ometati sve energije, pa tako i unutrašnje viđenje, dovodit će do zabune, bit će kamufliran, navodit će na krivi trag, jer tako sam sebe održava u funkciji. Zato je bitno koliko je osoba koja skida crnu magiju osoposobljena za to što čini. Osim toga, takav je rad opasan za onoga tko ga provodi. Bolje je ne petljati se s time amaterski, jer doista se može pokupiti jako ružnih i opasnih stvari, a postoji i ozbiljna opasnost, kako sam već navela da se problem preseli, umjesto da se riješi.

Bilo bi dobro da napravimo jednu inventuru tih entiteta, prema njihovom porijeklu, denzitetu i planu kojeg obitavaju, te prema njihovim osobinama, tako da znamo na što točno mislimo kad kažemo "entitet". Reikijem se može otloniti entitete iz aure, ako su to misaone forme ili psihički vampiri, negativni obrasci i negativni programi, ali crna magija je, bar za mene, velik zalogaj kojeg se ne usuđujem zagristi (da mi ne zapne u grlu...) U takvim se prilikama obraćam za pomoć osobi koja je za to osposobljena.

Potaži tu knjigu od Brenanice, tamo su opisane tehnike koje su sigurne i provjerene, pa probaj to.(Brenan nigdje ne spominje crnu magiju)

Za te entitete koje spominju tvoje kolegice, ne znam što da ti kažem...ovako ne mogu ništa procijeniti. U svakom slučaju, simboli bi mogli djelovati: slati ih direktno na to što vidiš u auri, a kod tretmana treba dobro strugati auru, češljati, rastresati, dizati energiju prema gore, pečatiti auru na kraju tretmana.

Međutim, ponavljam, ako postoji magija, prvo treba srediti taj problem, ali uz stručnu pomoć.

Također, da bi se otklonio negativni program (ne magija - nego vlastiti program), treba raditi kidanje veza. to ti je opisano u knjizi Pshillis Christal, Kidanje veza, a akođer i u B. Brennan. Moguće da iz tih programa primarnih veza nešto koči napredak. Ili pak unutrašnji saboter, a to je arhetip kojeg može svatko sam srediti za sebe. (vidi knjigu karoline Miss, Sveti ugovori, opisana je tehnika kako se to rješava)
Negativni program može biti i karmički, a to će se otvariti sloj po sloj, kad budeš spremna u vidu regresivnih uvida. Kad dobiješ uvid, šalji 3., 2., 1., na situaciju i iscjeljuj problem iz prošlosti.

Psihičkom operacijom, npr. vadimo gnoj iz sinusa, "popravljamo" slomljenu kost, krpamo racjepe na čakrama, zamjenjujemo organe, i slično...Moguće je i izvaditi i odstraniti neki entitet, ali pazi, trebala bi biti spremna, hrabra, dobro znati s čime imaš posla i kako se ponaša, poznavati sve entitete da ih možeš razlikovati i prema tome i odrediti "oružje" kojim ćeš to riješiti..Ja imam uz sebe nekog doista sposobnog i iskusnog, tko mi može uskočiti ako mi nešto zapne, pa se možda zato usuđujem raditi i takve stvari, ali, ti, ako nemaš nekog takvog, tko zna više od tebe, savjetujem ti da budeš oprezna.

Probaj meditaciju za povezivanje sa Majkom Zemljom, koja nas iscjeljuje. . Ta meditacija vrlo snažno djeluje na ostvarenje volje i ciljeva.
Opusti se, duboko udahni u trbuh i izdahni 4 puta. Zamisli zlatnu kuglu sunca iznad sebe. Povlači energiju sunca kroz svoje tijelo (i auru) do samog užarenog središta Zemlje. Pri tome će energija sunca čistiti sve crno. Deset puta to ponovi. Zatim se spusti u središte Zemlje, zamisli kako je užareno i moćno. diži energiju Zemlje kroz svoje tijelo i spoji je sa Suncem. Deset puta,. Nakraju afirmacija: Zahvaljujem Majci Zemlji što me hrani i iscjeljuje. 3 puta.

Sretno.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 01, 2006 5:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
Je li ima tko iz Zadra tko se bavi reikijem?

_________________
P.S.Nekad mi je nick bio "marin".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 04, 2006 11:51 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 04, 2006 9:43 pm
Postovi: 3
kako je moguće da dođe do bolesti nakon tretmana reikijem i bioenergijom? redovito se to dešava jednoj mojoj prijateljici koja posjećuje razne reikiste i bioenergetičare i skoro se svaki put razboli nakon tretmana. ono to smatra kao svojevrsni oblik čišćenja organizma u smislu da takve energije aktiviraju određene "zakopane" elemente iz našeg organizma koji se onda oslobađaju kroz bolest.
naime, obe smo prošle kroz razne radionice na kojima smo radile razne tehnike disanja, uz to i sudarshankriyu, čije su posljedice varirale od stanja sreće, tuge s plačem itd. naime, kako nam je objašnjeno, radi se o izbacivanjima toxina i negativnih emocija te svega potisnutog u čovjeku.
da li isti učinak mogu imati i reiki i bioenergija?
šta se dešava kod takvih tretmana?
zar čovjek ne bi trebao biti bolje a ne gore?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 05, 2006 12:40 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Iako nisam Reiki specijalist, možda jedna misao pomogne:

Reiki služi ( kao i druge vrste tretmana ) i za lječenje, odnosno micanje posljedice... ( sad će reikisti: ne to je uzrok! )... evo ovako:

Bolest fizičkog tijela znamo što jest. Nju može uzrokovati, osim fizičkih trauma, povreda, disbalansa, i neka emotivna stanja, kao i začepljenje nekog energetskog toka u našem energetskom tijelu ( polju ). Kako mi Reikijem možemo odčepiti taj konflikt u toku energije - to i napravimo. Super, sve 5, misle neki. E nije!

Treba rješiti UZROK, a ne POSLJEDICU koja je UZROK fizičke bolesti. Mislim, to bi trebali promatrati kao LANAC uzročno-posljedičnih karakteristika. Sve je povezano međusobno... i fizički dio i eterički.

Dakle, možda bi trebalo promjeniti NAČIN RAZMIŠLJANJA koji je glavni uzrok u energetskim, a zatim i u fizičkim posljedicama.

Evo primjer:

Sjedimo na hladnom zidu. Prehladimo mjehur. Super, odemo doktoru i on nam da neke tablete i mi ih pijemo. Izlječimo prehladu. Ali je možda ta prehlada napravila malu promjenu u našem energetskom dijelu i mi smo sada još manje otporni na tu prehladu. Nakon nekog vremena, zaboravimo što je bilo i opet sjednemo na hladan zid... opet se razbolimo, čak još i brže. I treba još više tableta da se ponovo izlječimo. I sad... pitamo se... kako to rješiti. Možeš ić na Reiki i rješiti energetski konflikt i čvor, ali osnovni PROBLEM je u MISLIMA. Jer mislimo ( ili ne razmišljamo ) o tome da sjednemo na hladan zid.

Dakle, definitivni i krajnji uzrok su ipak naše misli ( svjesne, podsvjesne... kakvegod ) i one su PRVI UZROK tog čitavog lanca akcije i reakcije koji na kraju završava kao bolest.

Imajmo to na umu.

:mrgreen: :wink:

Ne kažem da Reiki ne pomaže, već nema smisla ako prije svega toga ne promjenimo način razmišljanja.

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 26, 2006 12:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 08, 2006 8:43 pm
Postovi: 49
Slažem se Jack sa većinom što si rekao, osim što si zaboravio otići korak dalje u razmišljanju i doći do zaključka (koji možda ipak ne možeš donijeti s obzirom da nisi osobno iskusio svakodnevan rad na sebi pomoću tretmana), da Reiki radi upravo to - ravnotežom u energetskom protoku dešava se i promjena u načinu reagiranja na sve životne situacije, kako dobre tako i one ne baš lijepe i lake. Isto tako pomaže i da se te teške emocije ne "talože" na energ. centrima, a ako i "sjednu", on ih podiže do razine misli i tako nam javlja gdje leži slijedeći problem, situaciju koju trebamo riješiti i to otpuštanjem i opraštanjem..i opet reiki tretmanom..i tako u krug..Iz osobnog ti iskustva mogu reći da teške životne situacije ne stvaraju reakciju u tijelu i mislima kakvu su stvarale prije..pojavi se i tuga, i bol, ali ne sjedaju i ne uspijevaju stvoriti "grč u želudcu", i tako kako dođu, tako i odu... veliki pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 27, 2006 7:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 08, 2006 8:43 pm
Postovi: 49
I da se još nadovežem na post od fumar; reakcije su na tretmane individualne i toliko raznolike, da je bitnije biti orijentiran na ono dobro što ti tretmani rade, nego na posljedice čišćenja nakon njih..možda vam na nijednoj od tih radionica nisu objasnili ili ste na to samo zaboravile, ali to je normalno; reakcije na koje sam ja upozorena i koje se i dešavaju, nekad više , nekad manje su: pojačano znojenje, mokrenje , proljev, zatvor, drhtavica, nesanica, pospanost, jaki bolovi u različitim dijelovima tijela koji traju par dana pa prođu, nagle promjene raspoloženja, ekstremni izljevi bijesa, tuge, sreće, ravnodušnost..znam ljude koji više noću ne spavaju UOPĆE, radi se baš o jednoj gospođi od 80 godina ..ali i opet ponavljam da su reakcije različite i ovise samo o osobi koja prima tretman i njenom organizmu..pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 18, 2007 9:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
kako je moguće da dođe do bolesti nakon tretmana reikijem i bioenergijom? redovito se to dešava jednoj mojoj prijateljici koja posjećuje razne reikiste i bioenergetičare i skoro se svaki put razboli nakon tretmana.


NIKAKO nije moguće da NAKON tretmana reikijem dođe do bolesti.

Pitanje prvo: ako je prijateljica zdrava, zašto uopće ide bioenergetičarima i reiksitima?
Pitanje drugo: jesi li sigurna da znaš sve o svojoj prijateljici?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 23, 2007 12:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 03, 2006 10:10 pm
Postovi: 43
arwen dor je napisao/la:
Citat:
kako je moguće da dođe do bolesti nakon tretmana reikijem i bioenergijom? redovito se to dešava jednoj mojoj prijateljici koja posjećuje razne reikiste i bioenergetičare i skoro se svaki put razboli nakon tretmana.


NIKAKO nije moguće da NAKON tretmana reikijem dođe do bolesti.

Pitanje prvo: ako je prijateljica zdrava, zašto uopće ide bioenergetičarima i reiksitima?
Pitanje drugo: jesi li sigurna da znaš sve o svojoj prijateljici?


To vjerojatno nije "Bolest" vec Jarisch-Herxheimer reakcija...:

http://www.roadback.org/index.cfm/fusea ... id/91.html

http://www.gpnotebook.co.uk/cache/2140798985.htm

Kod RIFE metode to je znak da ste pogodili frekvencijski set i da on djeluje. Pošto bioenergetski tretmani imaju sličan učinak - za očekivati je i takvu reakciju.

Savjet: piti dosta vode zbog detoksikacije organizma. Ovo stanje izazvano je bakterijskim/virusnim toksinima (koji - btw - at the first place uzrokuju bolest) nastalih raspadom mikroorganizama.

U izuzetno ekstremnim slučajevima može izazvati neurološka oštećenja, no to je vrlo rijetko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 25, 2007 10:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 21, 2005 3:21 pm
Postovi: 60
Lokacija: zagreb
Gdje je nestalo desetak zadnjih postova?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 25, 2007 11:24 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Gdje je nestalo desetak zadnjih postova?


Prebaceni su ovde


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 537 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz