Sada je: čet mar 28, 2024 9:33 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 537 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pet sep 09, 2011 11:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Ovima koji ismijavaju, predlazem da gledaju Ezela, Santu Barbaru, ili citaju "Trece oko" ili druge mahalske novine....
ili da skroz nespremni pocnu prakticirati recimo reiki, pa kad im nestane recimo placebo efekta tog nespremnog prakticiranja, recimo da onda pocnu traziti moguce odgovore sto se ustvari dogadja(lo), sa kime/cime su radili, kakve/cije su te energije, sto su "potpisali" kod inicijacije itakdalje... 8)

lp

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pet sep 09, 2011 11:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
znak je napisao/la:
Zašto nema smajlija koji jede kokice , pije kafu ili plete čarape, hitno mi treba...


Zato što bi forum postao mjesto upravo takvih smajlija?

Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
predlazem da ....


Predlažem da se sve :read: i pročita.

Može li nešto što pročitamo i shvatimo na jedan, sebi svojstven način - biti ustvari nešto sasvim drugo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pet sep 09, 2011 12:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Zadnja izmjena: Tragom_ptice_dodo; ned aug 03, 2014 4:20 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pet sep 09, 2011 12:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Toda je napisao/la:
znak je napisao/la:
Zašto nema smajlija koji jede kokice , pije kafu ili plete čarape, hitno mi treba...


Zato što bi forum postao mjesto upravo takvih smajlija?

Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
predlazem da ....


Predlažem da se sve :read: i pročita.

Može li nešto što pročitamo i shvatimo na jedan, sebi svojstven način - biti ustvari nešto sasvim drugo?

Toda je napisao/la:
znak je napisao/la:
Zašto nema smajlija koji jede kokice , pije kafu ili plete čarape, hitno mi treba...


Zato što bi forum postao mjesto upravo takvih smajlija?

Znala sam da će se zakuhati, hahaha. :rotfl: Pa želim da budem posmatrač koji navija ponekad i jedem kokice, pijem kafu, pletem čarape itd, što bi to štetilo forumu :?:
-----------------

Draga Ptico dodo neka malo mahale, jer sve što se šuška po mahali na kraju ostavi neke ljude zatečene jer je u tim pričama bude puno i istine.

Koliko sam ja skontala ti imaš drugi ili treći stepen reikija i stvarno postavljaš smiješna pitanja i mislim da ti je na to već skrenuta pažnja od strane nekih članova već davno. Naravno ti i dalje nastavljaš da pleteš svoje čarape, ljuteći se na sve oko sebe, zato što ti nisu objasnili, valjda na način koji tebi paše.

Hajd malo se odmakni od svega bez ljutnje i razmisli o energetskom vampirizmu ali sa tvoje strane, koji su već neki davno prepoznali u tvojim pitanjima u vezi reikija.

Čak ti je i Toda na kraju rekao da čitaš...

Ko da gledam da nećeš [-( , zato ja hoću smajlija sa kokicama pod hitno, :rotfl:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pet sep 09, 2011 12:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Reiki- alat za ljecenje i napredak , kako to plemenito zvuci...

Da bi nesto dao moras imati, i to ne samo znati, povremeno biti svestan da "to nesto" tu i tamo postoji u tebi,
vec, bre, treba sve da kipi, da se preliva konstantno. A dotleeeeeeeeeeeeeeeee... dug je put.

Al' jbg, navlakusa ne bi bila navlakusa, da ne siri miomiris oko sebe. Pa onda, neki (empaticni vrlo) pomisle kako bi mogli "pomoci"
vukovima samotnjacima koje niko ne razume, a u grdnoj se nevolji nalaze onako dobrodusni i od sveta celog nepravedno optuzeni,
a tako iz dubine duse streme cistoti i istini, i svim su srcem krenuli stazom duhovnosti i spasenja. Malko im, ponekad, nedostaje discipline i inventivnosti, a najvise od svega, fali im energije, one fine osvezavajuce, koju nisu u stanju, (neki cak i znajuci kako) sami da generisu.
E, onda oni, "empaticni vrlo" podmecu dragovoljno svoja ledja, ne uvidjavsi, pri tome, da bi, izigravanjem socijalne ustanove sami sebi mogli navuci bedu za vrat, iz koje, posle, ni najstrucniji neuropsihijatri (a o onima koje zivo zabole za nekoga ko se, bez obzira na nezavidni situaciju u koju je sam sebe uvalio, ponasa kao da je popio svu pamet ovog sveta, da i ne govorim - cista egzotika) nisu u stanju da ga iscupaju.

Podsecanja radi, onima koji ne znaju sta ih je snaslo,i zbog cega ih je snaslo, evo linkova, a tu su, na forumu, jos od ihahaj:
(napadi i odbrana- jan 12, 2008 2:47 am)

viewtopic.php?f=7&t=20&start=360

Ovaj ima samo 6 strana:

viewtopic.php?f=5&t=222&hilit=kacenje+entiteta

lp
:love3:

_________________
sigma


Zadnja izmjena: sigma; pet sep 09, 2011 12:28 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pet sep 09, 2011 12:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Gordan je napisao/la:
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Ovima koji ismijavaju, predlazem da gledaju Ezela, Santu Barbaru, ili citaju "Trece oko" ili druge mahalske novine....
ili da skroz nespremni pocnu prakticirati recimo reiki, pa kad im nestane recimo placebo efekta tog nespremnog prakticiranja, recimo da onda pocnu traziti moguce odgovore sto se ustvari dogadja(lo), sa kime/cime su radili, kakve/cije su te energije, sto su "potpisali" kod inicijacije itakdalje... 8)

lp


Sta to po tebi, ooo ti, znaci biti nespreman? Da li si bio spreman kad si se rodio? Da li te neko pitao jesi li spreman za neke stvari, za smrt neke drage osobe, za bolest, za bilo sta....??? Ako ti imas neko svoje misljenje, koje kakvo takvo postujem, bez obzira sto se ne slazem s njim, cemu ti pravo da se podrugujes drugim ljudima koji ne misle isto kao ti? Bio placebo efekat ili ne, reiki pomaze, a to sto nisi nikad bio u mogucnosti da osjetic cari reikija, to je tvoj problem. Da sam na tvom mjestu (sreca pa nisam), ja bih prvo nesto probala, pa i se onda javila na istu temu, a ne govorila na sav glas vodjenja glupim predrasudama....Ajnštajn je davno rekao: predrasudu je teze razbiti nego atom. Tako daaaa, ne znam sta da ti dalje kazem, ali ako nemas nista konkretno i konstruktivno da kazes na ovu temu, bolje da se ne javljas. Da li cu ja odlucit ovo ili ono i koga cu poslusat tebi i takvima to ne treba da bude vazno. Budi mi pozdravljen.


Mislim da ti ovdje nije samo Gordan kriv, pa ti evo jedan predlog od mene...

Evo ti fenomenalna meditacija uzemljenja pod hitno, jer vidim da te reiki energija nosa kao balon. Hajde prizemlji prvo sebe pa reiki energiju i onda možemo opet otvoriti kladionicu :occasion5: :

Trenutak za Uzemljenje

1. Udobno sjednite i zatvorite oči. Ruke položite na bedra.
2. Usmjerite pažnju na svoje tijelo. Započnite s nogama. Zatim polako i temeljito pomičite svoju svjesnost prema gore, uz noge, bedra, trup, ruke, vrat i glavu. Budite svjesni svojeg disanja, udisaja i izdisaja, udisaja i izdisaja.
3. Zamislite da ste okruženi svjetlošću. Dok udišete, udahnite svjetlost i osjetite kako se vaše tijelo ispunjava svjetlošću.
4. Dok ispuštate zrak, ispustite s njim svu napetost, bol koji možda osjećate u svojoj čeljusti, svojem licu, u svojim ramenima. Izdahnite bilo kakvu napetost koju osjećate bilo gdje u tijelu. Nastavite udisati svjetlost, izdisati napetost. Udišite svjetlost, izdišite napetost dok god niste opušteni i mirni.
5. Ako vaš um postane nemiran ili brbljav, nježno vratite svoju pažnju na disanje.
6. Sada zamislite kako iz vaših tabana i doljnjeg dijela vaše kralježnice izlaze sitni korjenčići. Osjetite kako rastu, rastu. Propustite ih kroz stolac na kojem sjedite, kroz pod, skroz do Zemlje, bez obzira koliko je katova ispod vas.
7. Nastavite disati svjetlost i izdisati napetost i dok to činite, zamislite svoje korijenje koje prodire duboko, duboko u tlo, ukorjenjuje se i povezuje vas sa središtem Zemlje.
8. Sa slijedećim udisajem zamislite da dišete kroz svoje korijenje. Propustite energiju same Zemlje kroz svoje korijenje, kao da uvlačite tekućinu kroz slamku. Podižite je do svojeg tijela, sve dok ne ispuni vaše srce i ne započne svoje kretanje kroz cijelo vaše biće
9. Sada obratite pažnju na vrh vaše glave, na svoju krunu. Vizualizirajte kako se ta točka, promjera otprilike tri i pol centimetra, počinje otvarati. Iz tog otvora izlaze mu, dugačka vlakna koja poput grana izrastaju kroz strop, prolaze kroz cijelu zgradu, protežu se do neba, kreću prema svemiru. Zamislite kako vas ta vlakanca povezuju sa Suncem i svim planetima i zvijezdama.
10. Kad udišete, udahnite energiju svemira, spuštajte je tim nitima u svoje tijelo, kroz svoje tjeme. Povedite tu energiju u svoje srce, dopustite da vas ispuni zračećim svjetlom nebesa. Osjetite kako kruži cijelim vašim bićem.
11. Sada u isto vrijeme dišite obje struje energije. Podižite onu iz Zemlje, spuštajte onu s nebesa. Sada ste sigurni, usidreni između svemira i Zemlje.
12. Kad ste spremni, postanite svjesni svojeg tijela i mjesta na kojem sjedite. Osjetite kako se vaš dah diže i spušta. Osjetite otkucaje svojeg srca. Osluhnite sve zvukove koji vas okružuju. Polako, sasvim polako, kad vi to želite, otvorite svoje oči, pogledajte oko sebe. Obratite pažnju na bilo koju promjenu koju osjeća vaše tijelo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pet sep 09, 2011 12:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Gordan je napisao/la:
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Ovima koji ismijavaju, predlazem da gledaju Ezela, Santu Barbaru, ili citaju "Trece oko" ili druge mahalske novine....
ili da skroz nespremni pocnu prakticirati recimo reiki, pa kad im nestane recimo placebo efekta tog nespremnog prakticiranja, recimo da onda pocnu traziti moguce odgovore sto se ustvari dogadja(lo), sa kime/cime su radili, kakve/cije su te energije, sto su "potpisali" kod inicijacije itakdalje... 8)

lp


Sta to po tebi, ooo ti, znaci biti nespreman? Da li si bio spreman kad si se rodio? Da li te neko pitao jesi li spreman za neke stvari, za smrt neke drage osobe, za bolest, za bilo sta....??? Ako ti imas neko svoje misljenje, koje kakvo takvo postujem, bez obzira sto se ne slazem s njim, cemu ti pravo da se podrugujes drugim ljudima koji ne misle isto kao ti? Bio placebo efekat ili ne, reiki pomaze, a to sto nisi nikad bio u mogucnosti da osjetic cari reikija, to je tvoj problem. Da sam na tvom mjestu (sreca pa nisam), ja bih prvo nesto probala, pa i se onda javila na istu temu, a ne govorila na sav glas vodjenja glupim predrasudama....Ajnštajn je davno rekao: predrasudu je teze razbiti nego atom. Tako daaaa, ne znam sta da ti dalje kazem, ali ako nemas nista konkretno i konstruktivno da kazes na ovu temu, bolje da se ne javljas. Da li cu ja odlucit ovo ili ono i koga cu poslusat tebi i takvima to ne treba da bude vazno. Budi mi pozdravljen.
Sat vremena je trebalo da ti ego popusti... 8)

lp

Pisem iz iskustva i iz prve ruke u vezi moguceg podrijetla tih energija i entiteta s kojima se "radi" u reikiu! Za tebe bi bilo mozda dobro da procitas svoje postove od pocetka pa do kraja (da ne citiram), pa ces mozda i sama zakljuciti da si se zaletavala u neke stvari za koje si bila nespremna, tj. bez nekog osnovnog znanja iz eventualno nekih stiki tema na ovom forumu, a po pisanju niti sad nemas neko preveliko znanje da ga upotrijebis, pa da se probas izvuci iz govana u koja si se uvalila! Sto se tice podrugivanja, citaj se u zadnjem postu, a sto se tice cari reikia, ove tvoje nebi ni volio osjetiti! Ono sto ti neki zele reci da te vjerojatno proxy jebeno cica, posto ekipi iznad vise nisi "zanimljiva", a ako si se udaljila/maknula od tog proxyja i dalje osjecas cicanje, onda bi mozda bilo dobro da poslusas barem savjet koji si dala sama SEBI a ta je Hocu da vratim sebe, ………….

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pet jan 06, 2012 7:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Evo sto kaze Lazarev o reikiju, ako netko moze da prevede, iako se pola moze bez prevoda razumjeti!



:-k :-k :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pet jan 06, 2012 2:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Rad sa energijom je rad sa energijom i možeš je zvati kako hoćeš. Neke stvari su izmišljene napuhane,,niđe veze,,čisto seruckanje itd.itd...Sad, zašto? Mislim da sam na temi abdukcije malo dotaknula priču o konkurenciji koja nažalost vlada u alternativnim krugovima. U prevodu toga je uvijek bilo i biće ,,SVAKI CIGO SVOGA KONJA HVALI,, isto kao i sa pričom o religijama. Uglavnom sve to samo vodi stanju u kojem tapkamo u mjestu kritikujući i trošeći se na suprotni tabor. Šta mislite kome li to stanje odgovara ?!?

Ma jednostavno nek radi i prakticira ko šta voli, jer radi sebi, a ne meni. Hebo više dušebrižnike i kritičare, jer SVAK ZA SE TRAVU PASE... i onako niko nikog neće moći odgovoriti od njegovog nauma...

Između Lazareva i njegove Dijagnostike karme, Gurdijefa, Uspenskog, hipnoterapije,urinoterapije religija i šta ti ja znam i Reikija, ja ću izabrati Reiki, jer bar neke njegove dijelove sam nalazila u svim sljedećim stvarima koje sam čitala i koje su mene interesovale i privlačile, i šta sad ??? Meni je pomogao i bio mi još jedna stepenica za dalje i bez obzira na sve pljuvačke opservacije, nema lika koji me može ubijediti da to nije bilo tako...

Čitala sam ovu temu od početka (nekad) i uočila sam neke totalno pogrešne stvari zbog čega je ova tema otišla u totalno pogrešnom smijeru, i već tada sam znala da će se tako odigirati i da će zbog toga postati samo jedna dobra pljuvačnica i sve ono što Reiki nije...

Ne treba zaboraviti da se ljudsko mišljenje i spoznaje mijenjaju i isto to će doživjeti i još mnoge druge teme-učenja-tehnike u koje se sad neki kunu, hebi ga tako to hoda...i meni nije neka frka, valjda zato što sam shvatila da je najbezbolnije, a možda i najbolje, a to je dio o nikakvom pretjeranom vezanju ni za što, jer to bi onda u svakom slučaju značilo ostati na samo nekoj od stepenica...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub jan 07, 2012 5:33 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub jan 07, 2012 4:31 am
Postovi: 27
evo i ja da se ukljucim, ali nemojte zameriti ukoliko se ispricam sama sa sobom :D =D> nisam iscitala sve sto ste kucali, ali mi zapeo za okce jedan pojam: entiteti u reikiju


Entiteti u rekikiju stizu na dva nacina:

1. prilikom inicijacije, od stane instruktora, ili njegovog mentora ( prenosno, volim reci-nasledno)

2. licni ( nasledjeni)

REIKI SAM PO SEBI NEMA ENTITE I ONI KAO TAKVI NE STIZU KROZ KANAL.

ENTITETE NEKE MOZES OCISTITI REIKIJE, NEKE NE. POTREBNA JE JACA FREKFENCIJA NEGO STO JE ORGODOKSNI ( SA UVAZAVANJEM KAZEM ) REIKI PRUZA.

pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub jan 07, 2012 9:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Prilikom inicijacije majstor, mentor kako hoćeš ne prenosi nikakve entitete, on te samo sinhronizuje, usklađuje sa reiki energijom. Kao da u kući postavljaš još jednu utičnicu na kojoj ćeš ,,priključiti,, još jedan el. aparat da,, proradi,,. :rotfl: Prilikom inicijacije majstor je samo kanal reikija, znači ničeg ličnog ili osobnog, i to nema veze sa njegovim ikakvim ličnim predispozicijama,kvalitetima,čistoćom...
Znači da je to još jedna novokomponovana glupost i izmišljotina majstora i učenika koja je potekla samo zbog konkurentskih pobuda,uzroka, ne shvatanja suštine i same biti reikija itd,itd (hebi ga rad na sebi).
... Reiki je univerzalna-inteligentna energija itd, itd...i možeš je nazvati i stolicom ili stolom i, ali ona će uvijek ostati ono što jest prije svega univerzalna i inteligentna energija...

Učenik može imati prisutne entitete ili neke blokove, itd,itd kojih će kroz 21-dan perioda, a vrlo moguće i dalje, znači još neki period, postati samo SVJESNIJI. Znači nije ih dobio sinhronizovanjem sa reiki energijom, nego ponovo, SAMO IH JE SAD POSTAO SVJESNIJI, znači te su stvari i prije bile prisutne.. Zašto? Pa zato što mu se usklađenjem sa reiki energijom percepcija širi ili hajmo najprostije reći poznata i nepoznata čula izoštravaju... Vrlo slično terminu BUĐENjA, kad nekih stvari postaješ svjesniji. Jednostavno očistiš prozor od prljavštine i bolje vidiš prizor sad lijep pejzaš ili neku Marsovsku stjenovitu ledinu iza tog prozora, i sa tim prizorom reiki nema ništa. Znači to što nakon toga neke stvari više vidiš-shvatiš-svjesnost ne mora da znači i da ćeš biti prijatno iznenađen spoznajama, pogotovo recimo osvješćivanjem i shvatanjem entiteta itd,itd...Poslije ide rad na sebi koji opet različiti ljudi različito shvataju, i naravno onda se dešavaju razni bućkuriši, žalopojke, pljuvačnice itd,itd...

Reikijem možeš čistiti entitete i te kako, ali hebi doista ne može svako sve čistiti, pa da je sto puta majstor bez obzira ako mu je i sama Takata lično uručila diplomu...kao i svakom drugom poslu ili zvanju. Za pametnog diploma kako god nešto može značiti, tako može ništa ni ne značiti...jer nakon svake diplome najbitniji je nastavak, a to je prije svega rad na sebi ... i odatle počinju sve zbunjoze, nebuloze i gluposti...
Hebi ga krenulo me, mada inače o reikiju ne volim pisati po forumima, jer je to super podloga da doista bude pogrešno shvaćena njegova istinska bit i suština... :tongue: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub jan 07, 2012 1:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
HO_OPONOPONO je napisao/la:
Evo sto kaze Lazarev o reikiju, ako netko moze da prevede, iako se pola moze bez prevoda razumjeti!



:-k :-k :-k







evo ja opet! :?:
Moze li netko, sto stvarno razumije ruski da preprica tocno o cemu prica Lazarev, jer ja samo po nekim rijecima otprilike mozem da procjenim, i ne znam dali mislim dobro, a takodjer mislim da on ne govori o entitetima sto ove 2 dame gore raspravljaju. Ja sam na polovini 5. knjige "Dijagnostika karme" i do sada nije bilo govora o reikiju. Stvar je mislim u tome, odakle dolazi ta energija, a sudeci po Lazarevu to je nasa dusa, koja ima odredjenu razinu ljubavi ali takodjer i blata :toothy2:
naglasavam opet da ne razumijem ruski!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub jan 07, 2012 10:51 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub jan 07, 2012 4:31 am
Postovi: 27
znak je napisao/la:
Prilikom inicijacije majstor, mentor kako hoćeš ne prenosi nikakve entitete, on te samo sinhronizuje, usklađuje sa reiki energijom. Kao da u kući postavljaš još jednu utičnicu na kojoj ćeš ,,priključiti,, još jedan el. aparat da,, proradi,,. :rotfl: Prilikom inicijacije majstor je samo kanal reikija, znači ničeg ličnog ili osobnog, i to nema veze sa njegovim ikakvim ličnim predispozicijama,kvalitetima,čistoćom...
Znači da je to još jedna novokomponovana glupost i izmišljotina majstora i učenika koja je potekla samo zbog konkurentskih pobuda,uzroka, ne shvatanja suštine i same biti reikija itd,itd (hebi ga rad na sebi).
... Reiki je univerzalna-inteligentna energija itd, itd...i možeš je nazvati i stolicom ili stolom i, ali ona će uvijek ostati ono što jest prije svega univerzalna i inteligentna energija...

Učenik može imati prisutne entitete ili neke blokove, itd,itd kojih će kroz 21-dan perioda, a vrlo moguće i dalje, znači još neki period, postati samo SVJESNIJI. Znači nije ih dobio sinhronizovanjem sa reiki energijom, nego ponovo, SAMO IH JE SAD POSTAO SVJESNIJI, znači te su stvari i prije bile prisutne.. Zašto? Pa zato što mu se usklađenjem sa reiki energijom percepcija širi ili hajmo najprostije reći poznata i nepoznata čula izoštravaju... Vrlo slično terminu BUĐENjA, kad nekih stvari postaješ svjesniji. Jednostavno očistiš prozor od prljavštine i bolje vidiš prizor sad lijep pejzaš ili neku Marsovsku stjenovitu ledinu iza tog prozora, i sa tim prizorom reiki nema ništa. Znači to što nakon toga neke stvari više vidiš-shvatiš-svjesnost ne mora da znači i da ćeš biti prijatno iznenađen spoznajama, pogotovo recimo osvješćivanjem i shvatanjem entiteta itd,itd...Poslije ide rad na sebi koji opet različiti ljudi različito shvataju, i naravno onda se dešavaju razni bućkuriši, žalopojke, pljuvačnice itd,itd...

Reikijem možeš čistiti entitete i te kako, ali hebi doista ne može svako sve čistiti, pa da je sto puta majstor bez obzira ako mu je i sama Takata lično uručila diplomu...kao i svakom drugom poslu ili zvanju. Za pametnog diploma kako god nešto može značiti, tako može ništa ni ne značiti...jer nakon svake diplome najbitniji je nastavak, a to je prije svega rad na sebi ... i odatle počinju sve zbunjoze, nebuloze i gluposti...
Hebi ga krenulo me, mada inače o reikiju ne volim pisati po forumima, jer je to super podloga da doista bude pogrešno shvaćena njegova istinska bit i suština... :tongue: :occasion5:



0v0 je na zalosost veoma dobra teorija i ipak samo teorija.i ja ti se zahvaljujem, Medjutim praksa govori drugojacije i njojzi hvala.

sve najbolje

delfini


uzgred. , ali ne samo zbog tebe, jer si nedokazan_a.

Inicijacije ne izvodi Majstoj, kako ti kazes, izvodi ih entitet koji je zaduzen za tu oblast i za tog Majstora. Majsotr kanalise i jos jednom kANALISE, OTVARA....KANALISE OTAVARA....KANALISE OTVARA... i ako ti to nisu objasnili i pokazali, onda se raspitaj kod koga i od koga si primila reiki. i jos nesto, reiki, podvlacim, ne kanalise entitete,
oni su:

ajmo.....!. Nasledjeni
2Nasledjeni, steceni.


sta da se radi, tako ti je to


opet:

sve najbolje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub jan 07, 2012 10:54 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub jan 07, 2012 4:31 am
Postovi: 27
da li bi neko bio raspolozen da mi objasni kako se koristi ova tastatura.


#-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: ned jan 08, 2012 8:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
delfini je napisao/la:
znak je napisao/la:
Prilikom inicijacije majstor, mentor kako hoćeš ne prenosi nikakve entitete, on te samo sinhronizuje, usklađuje sa reiki energijom. Kao da u kući postavljaš još jednu utičnicu na kojoj ćeš ,,priključiti,, još jedan el. aparat da,, proradi,,. :rotfl: Prilikom inicijacije majstor je samo kanal reikija, znači ničeg ličnog ili osobnog, i to nema veze sa njegovim ikakvim ličnim predispozicijama,kvalitetima,čistoćom...
Znači da je to još jedna novokomponovana glupost i izmišljotina majstora i učenika koja je potekla samo zbog konkurentskih pobuda,uzroka, ne shvatanja suštine i same biti reikija itd,itd (hebi ga rad na sebi).
... Reiki je univerzalna-inteligentna energija itd, itd...i možeš je nazvati i stolicom ili stolom i, ali ona će uvijek ostati ono što jest prije svega univerzalna i inteligentna energija...

Učenik može imati prisutne entitete ili neke blokove, itd,itd kojih će kroz 21-dan perioda, a vrlo moguće i dalje, znači još neki period, postati samo SVJESNIJI. Znači nije ih dobio sinhronizovanjem sa reiki energijom, nego ponovo, SAMO IH JE SAD POSTAO SVJESNIJI, znači te su stvari i prije bile prisutne.. Zašto? Pa zato što mu se usklađenjem sa reiki energijom percepcija širi ili hajmo najprostije reći poznata i nepoznata čula izoštravaju... Vrlo slično terminu BUĐENjA, kad nekih stvari postaješ svjesniji. Jednostavno očistiš prozor od prljavštine i bolje vidiš prizor sad lijep pejzaš ili neku Marsovsku stjenovitu ledinu iza tog prozora, i sa tim prizorom reiki nema ništa. Znači to što nakon toga neke stvari više vidiš-shvatiš-svjesnost ne mora da znači i da ćeš biti prijatno iznenađen spoznajama, pogotovo recimo osvješćivanjem i shvatanjem entiteta itd,itd...Poslije ide rad na sebi koji opet različiti ljudi različito shvataju, i naravno onda se dešavaju razni bućkuriši, žalopojke, pljuvačnice itd,itd...

Reikijem možeš čistiti entitete i te kako, ali hebi doista ne može svako sve čistiti, pa da je sto puta majstor bez obzira ako mu je i sama Takata lično uručila diplomu...kao i svakom drugom poslu ili zvanju. Za pametnog diploma kako god nešto može značiti, tako može ništa ni ne značiti...jer nakon svake diplome najbitniji je nastavak, a to je prije svega rad na sebi ... i odatle počinju sve zbunjoze, nebuloze i gluposti...
Hebi ga krenulo me, mada inače o reikiju ne volim pisati po forumima, jer je to super podloga da doista bude pogrešno shvaćena njegova istinska bit i suština... :tongue: :occasion5:



0v0 je na zalosost veoma dobra teorija i ipak samo teorija.i ja ti se zahvaljujem, Medjutim praksa govori drugojacije i njojzi hvala.

sve najbolje

delfini


uzgred. , ali ne samo zbog tebe, jer si nedokazan_a.

Inicijacije ne izvodi Majstoj, kako ti kazes, izvodi ih entitet koji je zaduzen za tu oblast i za tog Majstora. Majsotr kanalise i jos jednom kANALISE, OTVARA....KANALISE OTAVARA....KANALISE OTVARA... i ako ti to nisu objasnili i pokazali, onda se raspitaj kod koga i od koga si primila reiki. i jos nesto, reiki, podvlacim, ne kanalise entitete,
oni su:

ajmo.....!. Nasledjeni
2Nasledjeni, steceni.


sta da se radi, tako ti je to


opet:

sve najbolje!!!


Delfini pa to su te novokomponovane teorije, od koga si dobio reiki, koje loze itd,itd...Energija (reiki) nije ni iluminatska, ni elitistička...u kojem smjeru je njeno poimanje otišlo na ovoj temi (zbog cijena i loza koje su postale bitniji dio priče od same suštine i biti reikija). Šta ćemo sa prirodno iniciranim čije postojanje su ipak u jednom kratkom osvrtu priznali na ovoj forumskoj temi. Kojoj lozi oni pripadaju i ko je njihov majstor i mentor ?!?

Ako reiki posmatraš kao rad sa energijama puno više stvari možeš shvatiti nego ako dopustiš da se vodiš nekim uskogrudim stvarima, kao što rekoh pogotovo novokomponovanim.
Kako kažu, SVAKA LAŽ PONOVLJENA MNOGO PUTA NA KRAJU POSTANE ISTINA...

Reiki je postojao i prije reikija, Mikao ga je samo osvijestio i dobio simbole koje je dobio i oni su samo specifikum reikija, kao što je recimo Grigorij G. dobio brojčane nizove i pin kodove kao i svi ostali sa nekim svojim specičnim pristupima dok je glavna bit i suština ustvari samo ,,priključak,, na uvijek istu univerzalnu energiju itd,itd...
Kada savladaš neke stvari vidiš da ti ti specifikumi ne trebaju i da su to samo poštapalice kao kad djetetu kupiš računaljku da nauči računati kad krene u školu. Poslije računaš bez toga ili napamet, itd,itd...

Majstor sinhronizuje sa energijom, a ne otvara čakre. One nikad nisu ni bile zatvorene, jer od kada je čovjek rođen one funkcionišu i kroz njih se dešava neki protok energije, koji može biti jako spor, minimalan i uspavan, ali se ipak dešava. Kada nema protoka životne energije ili kako god je nazvali onda čovjek nebi ni mogao biti živ...Ovo o protoku se odnosi na sve čakre, znači i one hajmo reći više koje su zadužene za malo finije i suptilnije stvari.
I na kraju ovo su sve priče iz praxe...Svi smo mi entiteti (multidimenzionalni),i kao što rekoh kad ugledaš prizor iza očišćenog prozora niko ti ne može garantovati da ćeš ugledati lijep pejzaž...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: ned jan 08, 2012 8:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Neke od knjiga koje objašnjavaju priču o ,,priključcima,, i zašto i kako to funkcioniše:

POLJE- Lin Mektagart.
HOLOGRAFSKI SVEMIR Michael Talbot :read: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pon jan 09, 2012 7:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
delfini je napisao/la:
...

ENTITETE NEKE MOZES OCISTITI REIKIJE, NEKE NE. POTREBNA JE JACA FREKFENCIJA NEGO STO JE ORGODOKSNI ( SA UVAZAVANJEM KAZEM ) REIKI PRUZA.

pozdrav svima!

A, kakva je to frekvencija i što može proizvesti tu frekveciju?

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pet feb 17, 2012 7:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
tzg je napisao/la:
a ima ih mnogo, ali evo jednog: jednog dana sam, kako sam tek dobio 2 stupanj i simboli su mi bili baš interesantni, meditirao na njih. Kad sam došao na 3 simbol, sve je išlo ok, mislim boje-plava, bijela, pa vizualizacija itd. i onda me polako odnesao na neko mjesto koje nikad prije nisan ni zamislija (a imam stvarno bujnu maštu).

To mjesto je neka plava galaksija, i tamo puno "duša" dolazi. Tamo se može plutati po toj zvjezdanoj prašini, može se pustiti da taj fluid prođe kroz tijelo i odnese sve loše energije, pa može se i jesti to i onda se probava može poboljšati itd. stvarno ima puno primjena, ali ono najbitnije je da se tamo osjećam baš DOMA, kao da je to moj dom, čak se ni u mojem stanu i kući ne osjećam doma kao tu :shock:

Ta plava energija mislim da je reiki, ali nisam siguran, nikad je nisam pitao, jer s tom se galaksijom može i pričati hahahahah da... i ako si stvarno u klincu, onda možeš otići u centar te galaksije i odjedamput se nađeš u velikom azurnom balonu, jajetu, ko lady gaga u onom jajetu ahhahaha i gledaš svoje tijelo kako postaje bijelo bijelo, doslovno svjetli. I tako ostaješ u tom balonu koliko želiš i osječaš se toliko snažno, kao da si se priključio na neku svemirsku utičnicu i sad toliko toga se kanalizira kroz tebe da se počneš znojiti.

I nakon toga, kad osjetiš da je gotovo i da si se napunio, jednostavno se osjećam lakšim i ništa me više ne brine, ne ljuti, baš sam radostan :angel4: Eto to je jedno iskustvo, tako uvijek kad sam loše volje ili kad jednostavno se želim osjećati baš onako coollll onda otiđem tamo uz pomoć 3 simbola, ali više mi niti ne treba, već sam pretplaćen tamo, čim zamislim tamo sam. Ima još jedna meditacija i došla mi je tijekom meditacije na prvi simbol, budem na vrhu piramide u Egiptu, sumrak je i tolika tišina i onda se spajaju kroz mene energije Zemlje i sunca kroz simbol iznad glave i pored srca :) To su jedna od iskustava, šta kažeš na njih, jesi li imao/a ista, slična ili ništa ovako


Sorry šta nisam odgovorio na tvoj post, htio sam-nisam odmah-i eto :)
Nisam imao iskustva kao ti, još:)
Prošli vikend sam prošao inicijaciju prvog stupnja, i sad se bavim simbolom i prolaskom te energije kroz mene.
Do sada sam bio sa omanjom grupicom ljudi :)svi su oni Reikisti na (nazovimo ih) meditacijama-jednom tjedno, gdje je bilo puno pozitivne energije, svaki put neka nova tema(ja moram priznati da da sam zaljubljen u kristale) i sve u svemu , svaki put sam dobijao novu perspektivu,
jer lako je čitati knjige, praksu treba provoditi (kao što kaže onaj poznati grafit "prakse momak").
Za moj prvi korak mogu reći da sam zadovoljan.
I JOŠ JEDNA OBJAVA:
Sutra je sajam ezoterije u Puli, nisam vidio letak, ali kaže frendica platiš upad dvajst kuna i
sve ti je na korištenju, znači Reiki tretmani, tarot, rad sa kristalima, regresoterapija.....
Dom Hrvatskih branitelja.Tommorow

našao link:
http://images.istra.net/najave/006431-001.jpg

_________________
pamet u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: ned feb 19, 2012 8:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
Iako sam rekao da se neću vraćati više na ovu temu, jer nisam osjetio pozitivnu energiju, prvenstveno neprihvaćanje mišljenja i izvlaćenja iz konteksta nakon par komentara, a i energetskog vampirizma određenog člana (bez imenovanja), vratit ću se samo zato jer vidim da si iz Istre, ili čak iz Pule :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (to zaključujem po ovoj obavijesti o sajmu ezoterije kojeg sam i posjetio jučer) pa hajde da susedu rečen super za prvi stupanj reikija. Baš me interesira dali si iniciran kod istog učitelja/učiteljice u Puli kao i ja (da sad baš sve ne otkrivam općoj populaciji, još će ispasti ako si iz Pule da se i poznajemo možda :P

Ne trebaš očekivati ove stvari kao i ja, svatko je drugačiji i svatko ima svoj put. Netko dobije reiki jer je predodređeno da se s tim i bavi i da ga širi putem inicijacija kao majstor, a netko jednostavno dobije ga kao dar da si pomogne u životu, ako ništa drugo kao pomoć pri smirivanju od stresa. Ali mali treba prakse da da, u svakom pogledu :oops: :wink:

Ča u Puli ili u široj okolici postoji grupa reikista :shock: dobro ajde, ja se krećem u krugovima gdje teme kao reiki, meditacija, kristali dođu ovako ofrlje na kafelima, ponajviše jer je netko dobio upalu mjehura opet ili je pod teškim stesom pa mu treba meditacija, pa nije ni čudo da nemam pojma ča se dešava oko mene, ali se ne žalim :D živim u blaženom neznanju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pon feb 20, 2012 8:46 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 9:46 am
Postovi: 166
tzg je napisao/la:
Iako sam rekao da se neću vraćati više na ovu temu, jer nisam osjetio pozitivnu energiju, prvenstveno neprihvaćanje mišljenja i izvlaćenja iz konteksta nakon par komentara, a i energetskog vampirizma određenog člana (bez imenovanja),

Ma hajde, nemoj da te to pokoleba :D Razumijem da toga ima dovoljno i u stvarnom životu, ali ovdje je stanje ipak nešto bolje :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 537 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 14 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz