Sada je: čet mar 28, 2024 12:40 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 537 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pon feb 20, 2012 11:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
Istina, ovdje je toga manje, ali svejedno...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub feb 25, 2012 1:38 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Već neko vrijeme slušam da ljudi često nakon "energetskih tretmana" dobijaju neke nove simptome koje nisu imali prije a obično ih tumače znakovima "balansiranja energija", ili u nekom drugom pozitivnom smislu jer "wishful thinking" uvijek dominira.

Nedavno dobih i jedno pismo od jedne žene koja je provela dosta vremena u nju-ejđ vodama i dugo se bavila pružanjem "energetskih tretmana" dok se nije probudila, pa ovdje navodim jedan izvod koji je prilično interesantan:

Citat:
...To sve je nekako u meni stvaralo pouzdanje, da sam na pravom putu i da je sve ok. Ali u meni su se pojavljivale sumnje, kad bi radila energetske terapije, ja bi, na primjer, cjeli sat samo sjedila kraj »pacijenta« koji je ležao na stolu, a ljudi bi pričali, kako su tokom seanse osjetili, kako ih diram po glavi po nogama. Ja sam u to vrjeme bila uvjerena, da to rade razne dobroćudne energije, anđeli, moji duhovni vodiči, vaskrsnuti majstori mudrosti. Ali prilikom nekih seansi samo sam sjedjela i posmatrala događanje svojim »trećim okom«. Vidjela bih čudne stvorove, nekakve velike insekte, pa ne znam kako tu “bubu” nazivate na hrvatskom, kod nas kažemo bogomoljka, pa neka bića kosih očiju, koj su ličila na vanzemaljce…to me tada stvarno zbunilo. Imala sam priliku posmatrati nešto, što u zadnje vrjeme čitam u opisima vanzemaljskih abdukcija, vidjela sam njihove »šape« kao igle, kako ih zabadaju u ljude... ali kako rečeno, to sam nekako pomakla na stranu i pokušala zaboraviti.

(...)

I još, šta ja mislim, je, da se otmice, pokusi, i razne vrste programiranja dešavaju na energetskom nivoju mnogima od nas. Ja mislim, da se isti scenariji i događaji, koje opisuju žrtve otimanja i odvođenja u NLO-e dešavaju na energetskom nivou prilikom pružanja seansi “lječenja” koje izvode različiti enrgetski terapeuti i radnici svjetlosti. Ja mislim, da su mnogi...nadam se, ne svi, iskorištavani u tu svrhu...kako što sam bila i ja. Mislim, da je “terapeut” odnosno taj, koji kanalizira energiju, koji lječi, u stvari taj, koji stvara prostor i energetske uvjete, da bi se ta bića dočepala nas. U stvari, taj dobronamjerni ali naivni i neznali “iscelitelj,” služi kao portal među dimenzijama tih svemiraca i “običnih ljudi”. Ja mislim, da se putem takve seanse oni nekako priključe na “mušteriju” iscelitelja i od tada on im biva dostupan.


Mislim da ne bi bilo loše uzeti i ovo u obzir jer me ne bi nimalo čudilo da to stvarno jeste tako.

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub feb 25, 2012 2:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
zanimljiva prica.
Samo, mozda su to bica koja nam pomazu,prave energetsku akupunkturu na nama i prakticno nas lece.
Jer imam utisak da se vecina ovde prema drugim entitetima odnosi kao nesto nepozeljno,kao da nas iscrpljuju sisaju i sta vec.

Evo, ja sam probao rekonekciju na sebi,prakticno sam se igrao,bilo je zabavno.
Sebi sam vrlo brzo otklonio glavobolju.

I onda sam pomislio, hej ovo deluje.
Kasnije je komsinicu bolela glava i ja sam joj ponudio d probamo.

Opet sam se igrao.
I nju je prestala da boli glava.
Primetio sam da su joj ocni kapci u nekim momentima jako brzo treperili.

Inace, nisam neki rekonekcija strucnjak al sam osetio da to mogu da izvedem jer sam sustinu uhvatio dok sam gledao zenu koja se time bavi jako dugo i onda sam rekao,to i ja mogu i tako je i bilo..

Sve u svemu, hvala galaksija na prenosu svidelo mi se ovo sto je napisano


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub feb 25, 2012 2:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
Hm, interesantno. Jedanput sam tijekom jednog tretmana jednoj osobi, pored nas vidio 3 bića, nekih metar udaljenih od nas i koji gledaju i telepatski razgovaraju samnom. Opisu bi najviše ličili Greysima, i onda sam "vidio" kao neki kirurški umetak u toj osobi na kojoj sam radio tretman. Isprva nisam htio s njima razgovarati i micao sam ih sa reiki simbolima od kojih inače sve beštije (zli entiteti) bježe zagarantirano, jer sam čitao da bi oni trebali biti loši. Međutim, jednostavno mi nisu bili loši, nisu vibrirali loše i stvarno sam ostvario dobru komunikaciju s njima (znam ovo spada već u maštanje ili teške paranormalne spike, ali barem vi na ovom forumu o tome znate dosta :wink: ), uvijek se uzdam u svoj osjećaj pa makar svi govorili da to što osjećam da je pogrešno - uvijek su oni pogriješili 8) :mrgreen: a ja bi pogriješio samo onda kad se nebi slušao i zato poučen iskustvom dopustio sam da se izjasne. Rekli su mi da je taj umetak zapravo pomagalo toj osobi kako bi mogla normalno funkcionirati i da oni inače i rade takve stvari ljudima kojima treba pomoć. Raspitao sam se kod provjerenog izvora o ovom slučaju i to je sve istina što sam rekao, oni zapravo pomažu, nisu loši, kao rade na dobrobit ljudi i podizanju svijesti. Dok ima naravno i drugih iste ili slične vrste koji nisu dobri, a vi ih na forumu jako puno spominjete. I da, uvijek dolaze u tim timovima od 3 jer tako valjda lakše ostvaruju komunikaciju s nama. Tako da ove izjave o bogomoljkama mogle bi biti utemeljene u stvarnosti, ali zato i postoji meditacija čišćenja prostora i zaštita onoga koji radi i na kojemu se radi tretman reikija kako bi se uplitanje svakakvih negativnih energija spriječilo, pa ne zaboravimo i kađenje prostora s kaduljom ili tamjanom. A i naš um je jako interesantno stvorenje, svašta može umisliti i zamisliti, ovisno o onome čime ga punimo, odnosno hranimo. Ako npr. čitamo o svim tim zlim bićima iz 4dimenzije naravno da ćemo njihovo očitovanje vigdjeti svugdje, pa i tamo gdje to nije slučaj. Također, vrijedi i za drugu krajnost kad previše hranimo um sa pozitivnom i naivom pa onda nam se pod zlato proda mačka u vreći :twisted: Zaboravili smo vjerovati samima sebi i vjerujemo svakome osim nama samima. Ništa nije tako decidirano ovako ili onako, sve ima svoje varijacije i nijanse, pa pogledajmo samo ljude - ima nas svakakvih, pa tko kaže da nema takvih i inzvanzemaljaca ili tih u drugim dimenzijama, koliko sam ja shvatio tek u nekoj tamo dalekoj Nigdjezemskoj (nekoj xy dimenziji) je sve jedno sa svime, a kako oni i mi nismo u toj dimenziji zakon polariteta uvijek postoji ma koliko mi od njega htjeli pobijeći.

Već sam jednom rekao mislim na ovom forumu da dosta rasprava na kraju završi na prevelikoj količini informacija koje šire dosta panike i straha od svega i svačega. Slažem se sa upoznavanjem neprijatelja, ali nije sad on baš svugdje, zamisli ti to, imamo mi i prijatelja :occasion5:

Evo jedna žena je upravo rekla ovo što sam ja ovdje rekao, pa protuteža bogomoljkama ovo pročitajte da vam malo taj nepotrebni strah od svega splasne (da nemate noćne more ili punu sobu talismana dok radite reiki hahahahah)

http://2012-transformacijasvijesti.com/ ... anzemaljka

I btw, ča se to dešava sa ovim portalom, čemu taj loš izgled odjedamput :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub mar 03, 2012 7:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 27, 2011 6:15 am
Postovi: 46
Lokacija: Innerspace
Jako dugo pratim ovu temu i stvarno sam odusevljen duhom koji ga prati.

snoopy je napisao/la:
Evo, ja sam probao rekonekciju na sebi,prakticno sam se igrao,bilo je zabavno.
Sebi sam vrlo brzo otklonio glavobolju.

I onda sam pomislio, hej ovo deluje.
Kasnije je komsinicu bolela glava i ja sam joj ponudio d probamo.

Opet sam se igrao.
I nju je prestala da boli glava.
Primetio sam da su joj ocni kapci u nekim momentima jako brzo treperili.

Inace, nisam neki rekonekcija strucnjak al sam osetio da to mogu da izvedem jer sam sustinu uhvatio dok sam gledao zenu koja se time bavi jako dugo i onda sam rekao,to i ja mogu i tako je i bilo..


Ja sam slicno poceo kao i ti, samo jos u ranom detinjstvu, nigde nisam video, nisam cuo za te stvari ili slicno. Jedino sam poceo. Nikada se nisam bavio ozbiljno time, jer sam se bojao straha od odbijanja kod ljudi. Moj pokusni kunic je bila moja mladja sestra, kojo sam verovao i koja je verovala meni.

Zao mi je sto nikada nisam imao prilike za inicijacijom u Rekonekciju ili Reiki iako bih jako zeleo. Nisam cak ni imao prilike da uzivo vidim nekoga na delu. Znam da ima udruzenja u Srbiji, ali su daleko od Vrsca, a finansijska situacija mi ne dozvoljava i za inicijacije traze onoliko koliko ja zaradim za pola godine. Mnogo istrazujem i citam na tu temu, pokusavam sam i uspevam, ali nije to to. Neverovatno, ali rekonekcija mi je sama dosla nakon citanja E.Pearl-ove knjige.

Vidim da ovde ima ljudi koji rade inicijacije, a ne traze novac za uzvrat. Eh, kada bi toga bilo u mojoj blizini...

_________________
Nismo in svesni svoga dana ako nismo svesni cesto nevidljivih sitnica u njemu koji nas cine velikim - OSECANJA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub mar 24, 2012 6:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
>galaksija...
da pokušam odgovoriti na tvoja pitanja
ja sam u reikiju , evo za par dana će biti punih 13 godina. Svakodnevno radim tretmane, što sebi, što drugima. Mislim da za sebe mogu reći da sam reikist, da živim s reikijem i po načelima reikija.
Isksutva imam ne malo, ali opet, ne mogu reći da znam sve i da sam sve probala. Tako da moje riječi ne trebaš uzeti kao riječi nekog "reiki-autoriteta" , to nišpoto. Uzmi s rezervom kao što se sve treba uzimati s rezervom.

Prvo o simptomima...koji se nazivaju "posljedica čišćenja".da, pstoje takvi simptomi, tj, tjelesne neugodne senzacije kad se osjeća hladnoća, trnci, bockanje, napetost u glavi ali to nije ona prava glavobolja...hladnoća prati oslobađanje potisnute negativne energije, i prestaje kad se blokirana energija otkači, bockanje je znak da se načelo tu blokadu, kao i napetost u glavi, ali je anpetost u glavi više znak da se srema promjena u stavovima. Nema univerazlnog tumačenja za svaku situaciju, jer je sve to individualno, ne da ovisi o individualnom osjećaju engo o individualnoj situaciji koju netko ima...to znači -što je blokirano, kakve stavove osoba ima, kakva je poviejst osobe, ...ali se iste situacije uglavnom jednako očituju..do sada se pokazalo da je hlađenje je uvijek uz otpuštanje blokade.
Drugo su simptomi za koje se priča da neki ljudi u tijeku tretmana ili nakon tretmana imaju neke bolove...osobno nisam nikad takvo nešto doživjela niti ljudi s kojima sam radila tako nešto nisu doživjeli, jer, valjda bi mi netko to već bio rekao.
U drugim tehnikama koje rade s ljudskom energijom, a ima ih mnogo s raznim nazivima. na vrlo sličan način se opisuju senzaije prilikom tretmana , izgled blokada da je gotovo nemoguće da se desilo toliko veliki broj pogrešnih opisa,,dakle, možemo ih uzeti kao realnost...teiki je samo jedna od takvih tehnika gdje se izučava kako radi ljudsko energetsko polje, čega sve u njemu ima, kako ga uravnotežiti da čovjek bude zdrav i da dobro živi.

Pod smiimptomima čišćenja spominje se da je moguće da se tokom otklanjanja blokada pokrenu sjećanja na prošle bolesti, npr, da lagano zaboli noga koja je davno bila slomljena, ali to je toliko lagano i nevažno da nije vrijedno spomena u ovom kontekstu.

O enitetima koje žena koju citiraš spominje...nisam sigurna da bih uzela zdravo za gotovo to što ta žena opisuje.
reiki je prilično moćan protiv entiteta, koji su nakalemljeni i iscrpljuju energiju iz ljudi , i koji se mogu zateći u prostoru. prema ovome što citiraš teško je zaključiti o čemu se konkretno radi, ali..i sam način kako ta žena opsiuje da je radila reiki govori da ona nije radila reiki tretman onako kako se to obično radi među reiksitima koje ja osobno poznajem, jer se to tako ne radi. Možda je vodila radionicu reikija i gledala druge dok su radili, ali, onda je trebala znati što vidi, jer onaj tko je osposobljen za vođenje radionice je trebao doći do stupnja da to zna prepoznati, imenovati i pomoći svojim učenicima da odstrane. Jedno su eniteti, a drugo su simbolične slike naših vlastitih strahova i simbolični oblici mentalnih formi...da sad to ne opisujem da ne bi netko tko čitao počeo zabrijava ti da to stvarno vidi..jer se može i zabrijati da vidiš nešto što ne vidiš...mašta je vrlo moćna ...
treće, entiteti su realnost, i onaj tko se uputi na više dimenzije tu realnost treba prihvatiti bez straha. To se postepeno uči. ako postoji strah od entiteta, znači da osoba nije spremna da se s njima suoči, da se nije riješila osobnih strahova i da nije još dovoljno razvijena. Kod osobe čiji tekst citiraš očit je strah ali i nepoznavanje entiteta koje je vidjela, kao i neodovljo razvijena intuicija koja bi joj omogućila da otkrije o čemu je riječ.
ja sam osobno skidala entiete baš reikijem. Nije njih reiki donio, oni su tu bili ranije, neki se vuku kroz više reinkarnacija kao priljepci.

Galaksija, koliko se sjećam od ranijih rasprava, od prije par godina, nisi imao baš neki pozitivan stav o reikiju, ne znam jesi li ga u međuvremenu promijenio, a uostalom, nije ni važno. Ne znam što si želio postići ovim postom, a ja sad nemam vremena ni volje tumačiti i dokazivati da priča ne drži vodu..
Svatko neka misli što mu odgovara ...nekom odgovara da raščisti maglu a nekom odgovara da i dalje bude u magli. sve je to dobro, sve je to učenje i svladavanje lekcija.

Reiki se u Hrvatskoj prakticira više od deset godina, do sada se prilično proširio, mnogo ljudi je bilo na tretmanima i ima već jako mnogo ljudi koji se bave reikijem. Po mojoj procjeni bar je desetak tisuća ljudi na ovaj ili onaj način bilo u doticaju s reiki tretmanima. Od toga je samo mali postotak ljudi dospio do viših stupnjeva, a to znači -da je svladao tehniku.
Međutim, to da li je netko do kraja naučio gradivo i da li je na sebi odradio sve lekcije nije bitno, reiki djeluje i ovako i onako, jer životna sila ide kad je pokreneš, kao što Sunce sije na sve jednako. I od lošeg učitelja možeš naučiti lekciju, ako si ti dobar đak. Kad si učitelj, koliko god dobar bio, nećeš ništa poučiti loše đake, one koji ne razumiju baš svo gradivo i koji ne znaju prepričati cijelu lekciju.

Tko raspravlja o na forumima o reikiju? Uglavnom i u najvećem broju se na forumima nađu ljudi koji su prvi put probali tretmane, pa žele naći neko objašnjenje za ono što su tamo doživjeli i provjeriti priču koju su tamo čuli..ili se na forumima nađe ljudi koji su napravili prvu ili drugu inciijaciju, pa im jo nije sve jasno, još pšrovjeravaju i uspoređuju svoja iskustva, traže dokaze da je ono što rade ispravno (iako su na tečajevima čuli sve što je trebalo ali imtreba da to još ponove i odijele s nekim) i nađe se i poneki majstor-poečtnik, kakva sam i ja još uvijek bila kad sam otvarala ovu temu.

Za nekog tko je na prvom ili drugom stupnju ne možemo reći da je "izučeni" reikist, uostalom, ti stupnejvi se tako i zovu-učenički stupnjevi. ne možemo to reći ni za nekog tko je dobio majstorski stupanj, i počeo držati tečajeve svojim učenicima, jer dobijanje znači početak učenja a ne znači da je učenje zavšeno, a još manje znači da je završen osobni razvoj te osobe koja je dobila majstorski...nego je tek počeo..
Pitanje je zašto je tako mali broj ljudi došao do majstorskog ili učiteljskog stupnja, ili do viših učiteljskih stupnjeva? Zato jer to podrazumijeva rad na ličnosti, rad na egu, nešto što možemo usporediti s rezultatom psihoanalize i s razvojem tzv parapsiholoških moći ili ekstrasenzire percepcije. Psihoanaliza ili rad na lažnom egu, odbacivanje ega, otkrivanje svoje sitinske biti, za neke ljude znači da moraju totalno rastaviti sve ono od čega su sazdani i nanovo presložiti. A to je ogroman posao i ogorman neugodan napor, kojeg većina ljudi pokušava izbjeći, jer, ljudi su takvi, da pokušavaju izbjeći prevelik trud, što je sasvim u redu...Nekima nije potrebno da to rade , blago njima, znači da njihov problem i nije bio tako velik ako uspiju bez toga. Razovj tzv parapsiholoških moći kao što je unutarnje viđenje, viđenje trećim okom, telepatija telekinezan prekognicija jasnoviđenje komunikacija s vodstvom, nepogrešiva otvorena intuicija, neće se otvoriti dok se ne posloži ego, dk se ne počisti anahata, tj srčana čakra, i ostale iznad nje, a sve to neće se desiti ako se ne balansiraju donje..a to znači i emocionalno i mentalno i fizički ...Dok se osoba ne iscijeli, može samo umišljati da nešto vidi, može o tome i lagati..( a poslije, kad se uvjeri kako je moćan zakon uzroka i posljedice, onda više nema laganja, zabranjeno )
.oni koji stvarno vide znaju prepoznati kad netko zabrijava. Ostali, koji i sami ne vide ne mogu procijeniti.
ali, nema smisla o tome raspravljati.
Osobe koje vide se neće upuštati u borbu za to da dobiju povjerenje onih koji ovo čitaju, da od njih dobiju priznanje: da, ti si u pravu a ovaj drugi nije u pravu, tvjim ćemo riječima vjerovati. Jednostavno, zato jer je ta igra igra ega koju su ovi već prevazišli. i ta igra bi im štetila. vratila korak unatrag, potrošila energiju uzalud, i zato o tome nećeš dobiti raspravu od ljudi koji stvarno nešto znaju i stvarno nešto vide.

Pozdrav svima, i svako dobro vam bilo na vašem putu

:hello2: :hello2: :hello2:

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Zadnja izmjena: arwen dor; sub mar 24, 2012 6:42 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub mar 24, 2012 6:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
arwen dor :notworthy:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: ned mar 25, 2012 11:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 27, 2011 6:15 am
Postovi: 46
Lokacija: Innerspace
@arwen dor,

Vidim da se dosta razumes u Reiki. Da li se moze samostalno inicirati ili slicno u Reiki?
Mislim na to da se uz jaku zelju i volju postane kanal Reiki energije samo od sebe, bez inicijacije.
Da li je inicijacija stvarno neophodna?
Citao sam da su neki ljudi uspevali u tome, pa me zanima :D

_________________
Nismo in svesni svoga dana ako nismo svesni cesto nevidljivih sitnica u njemu koji nas cine velikim - OSECANJA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pon mar 26, 2012 11:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
u reiki sustav je potrebna inicijacija. nema drugog načina da se izuči reiki sustav samoiscjeljena i nego putem inicijacije, tretmana i tečaja. Onaj koji daje inicijaciju na taj način prati da li praktikant radi što treba i da li uči teoretski i praktički ono što treba naučiti. Reiki inicijacija otvara protok energije kroz dlanove, fiksira taj protok tako da se događa kad mi to želimo a ne "kad dođe".

Međutim...ima druga stvar..jedna slična pojava kad ljudi spontano osjete protok energije u dlanovima iako nisu inicirani . Osjete kao da nešto zrači na van iz njihovih dlanova, kao da dlanovi griju, znoje se. Energija teče svim ljudima kroz dlanove, to je prirodna pojava, samo ljudi toga nisu svjesni. Teče i korz druge dijelove tijela ali nekako dlanovi se najlakše prepoznaju. Osim dlanova i oči se lako osjete.
Dogodi se tu i tamo pa to ljudi primjete ali ne znaju što je to i ne znaju što bi s tim. Od onih koji to mogu osjetiti, neki ljudi osjete više a neki manje.
Također, ljudi osjete da se nešto događa u tijelu, npr, kao da su odjednom puni nečega, tada hodaju uspravnije nego obično i imaju više snage nego obično, i suprotno, osjete pad vitalnosti. Mnogima je jasno da je to energija i da to ne mora imati veze s tim jesu li gladni , zdravi ili jesu li radili nešto što ih je umorilo. Svima je jasno da se radi o nečem više.

Što to ljudi osjete?

rei-ki znači usmjeravanje kija, Ki je energija koja se zove također i životna energija, vitalnost ili vitalitet, orgon, bioenergija , prana , chi, sveti duh, teslini valovi...ima i drugih naziva za istu silu. Da pojednostavimo objašnjenje, to je sila slična elektricitetu ali nije elektricitet. Ta se sila nalazi svuda oko nas, u bićima ali je ima i u stvarima.
Definirao ju je i dokazao njezino postojanje fizčar Wilhelm Reich, on je naziva orgon, a i Tesla se bavio tom energijom.

Svi ljudi prirodno mogu osjetiti protok te energije i mogli bi djelovati na njezino usmjeravanje i bez inicijacije .
Kod pojačanog protoka energije se osjeti neki pomak, kao da se nešto pomaklo, desilo..neki to otkriju još kao djeca. Evo, i ja sam kao dijete primijetila da se nešto dešava kad stavim dlan blizu dlana, i istraživala do koje udaljenosti mogu osjetiti to "nešto" između. Osjetila sam da između dva dlana nešto struji, grije, da se ljepka. U igri "slijepca" primijetila sam osjetim prisustvo drugog tijela na određenoj udaljenosti prije nego me dotakne. Jete to probavali kao dijete? ako niste, probajte staviti povez preko očiju i osjetiti stvari i ljude oko vas. To što osjetite, to je energija koju isijavaju tijela.
Svi stavljamo dlan na lice kad nas boli zub ili na glavu kad nas boli glava. Ili, majka drži djetetu ruku na mjestu gdje ga boli. To radimo intuicijski, i to rade svi ljudi svih rasa na svijetu. To nam je urođeno i to je u kolektivnojs svijesti.
Ako osoba ima razvijenu intuiciju, moguće je da će sama doći do daljnih zaključaka i sama shvatiti kako se koristi ta energija i da usmjerava energiju tako da se iscjeljuje, otklanja bolove, ili da se rekalsira.
Ali, ja osobno ne volim otkrivati toplu vodu i istraživati nešto što je već istraženo, jer znam da se tu gubi vrijeme na pokušaje i pogreške, jer tako se uči kada učiš sam. probaš pa gledaš je li uspjelo. ako neko znanje već postoji, ja ću radije preuzeti znanje ako je već netko drugi to spoznao. Npr. kad ne bi znali kako se to radi, kad ne bi učili to u školi, ako nam treba, svi bi mi mogli svatko za sebe nanovo otkriti kako se računa površina pravokutnika i smisliti formulu P=a x b, ili smisliti kako se crta krug, . ali, to ne bi imalo smisla kad je to već netko otkrio.
Ja radije uzmem od drugih znanje koje oni nude.. U mojem slučaju, to učenje o raspolaganju životnom energijom je reiki sutav a "izumitelj" je Usui.

Ali, to ne znači da vi ne možete doći do istog onog do čega je došao Usui. samo se dovoljno potrudite i utrošite dovoljno vremena i vjerojatno ćete doći do istih teorija .

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pon apr 09, 2012 10:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 01, 2012 3:27 pm
Postovi: 120
Reiki je isto sto i rei~do~ki ili?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pon apr 16, 2012 8:41 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
U vezi sa gornjim navodom pitao sam i osobu koja je do sada izvela desetine SIMBAD seansi, u smislu da li je i ona čula nešto o tome (to je ujedno i osoba koja je kao vodič izvela OVU SIMBAD SEANSU ).

Ovdje sam preveo njen odgovor u vezi s tim:

Citat:
Imala sam kao klijenta jednu ženu koja je majstor reikija, ne znam koji ‘level’ (uzgred rečeno, policajac kojeg smo obje tretirale, doveo ju je kod mene). Ona mi je opisala manje više iste stvari koje je ti je rekla ta osoba (viđanje vanzemaljaca za koje je ona mislila da su (duhovni) majstori, viđanje grejsa za koje je mislila da su pomoćnici uskrslih majstora...)

Ona je takođe bila žrtva otmica. Tako, nakon što smo pospremili “nered”, pošto je ona bila veoma zagrijana za praktikovanje reikija, nisam joj htjela savijetovati da prestane to raditi, nego sam joj samo rekla da zajedno sa svojom Dušom proanalizira te njene simbole, jedan po jedan, kako bi vidjela koji od njih su u redu a koji su “opasni”. Na kraju je izbacila jedan simbol i rekla da ga neće više nikada koristiti, - ne znam koji, - znaš da se praktikantima reikija daju i neki “tajni” simboli. Znala sam da se po njihovim pravilima ti simboli ne otkrivaju nikome ko je ‘outsajder’, tako da mi nije rekla koji je to simbol bio a ni ja nisam insistirala na tome.
(Ja imam jednu knjigu o reikiju u kojoj je predstavljeno dosta simbola...).

Takođe je odlučila da više ne priziva nikakve uskrsnute majstore, niti bilo kakve ‘pomoćnike’.
Da li znaš ko je bio jedan od uskrnutih “majstora” (“ascended master”) koji se njoj najčešće javljao?!

Šestoprsti plavušan!! To je onaj Growl (Režalo) sjenovito biće (naš đavo), unutar onog visokog ciborga sa dugim bijelim plaštom...


***

arwen dor je napisao/la:


Galaksija, koliko se sjećam od ranijih rasprava, od prije par godina, nisi imao baš neki pozitivan stav o reikiju, ne znam jesi li ga u međuvremenu promijenio, a uostalom, nije ni važno. Ne znam što si želio postići ovim postom...


Što reče Hamlet, “Moj Horacije, puno je više stvari na nebu i na zemlji, nego što ih je tvoja mudrost u stanju sanjati”.

Ovo u vezi sa mogućnošću da (dubiozni) “uskrsnuti majstori” ‘pripomažu’ kod “energetskih tretmana”, pomenuo sam čisto da ne bi bilo: ...”nisam znala... ja sam mislila...”, jer činjenica je da dima ima sasvim dovoljno. To, da li će neko pokušati utvrditi da li ima i vatre, njegova je stvar (i odgovornost).

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pon apr 16, 2012 9:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
Da se na ovo nadovezem citatom svog posta od prije par godina u vezi mog susreta sa jednim praktikantom reikia...

Covjek je sam poceo pricati o majstoru reikija za kojeg tvrdi da je manipulator i od kojeg se uspio otrgnuti. Rekao je da je jednom dozivo paralizu u snu i da je pokraj sebe vidio ogromnog gustera visokog oko 5 metara, te je to rekao tom majstoru reikia, na sto mu je ovaj odgovorio da je to normalo, da su oni uvijek tu i da kolko se sjecam oni rade s njim.

lp

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pon apr 16, 2012 12:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
Po vama Galaksija, koja je vrsta i tehnika energetskog iscjeljivanja dobra i polučuje rezultate bez ili pak s vrlo malo uključene opasnosti napada i astralnih priključaka? S obzirom da govorite, bolje spriječiti nego liječiti.

Isto, dali smatrate da je uopće potrebno energetsko iscjeljivanje, ako nije, zašto?

Postoje razne osobe, pa tako i reiki majstori. Zato je i jako, jako važno pravilno odabrati svog reiki učitelja, to je jedno od najvažnijih pravila u reikiju. Ukoliko imate i malu sumnju da taj određeni reiki majstor nije za vas, najbolje je da pronađete nekog drugog koji vam odgovara ili pokušate proanalizirati tu sumnju i nelagodu prema reiki učitelju.

Naravno da ima osoba koje imaju reiki, a nisu posvećene svom duhovnom radu, nego su zapravo dobile reiki kako bi si pumpale ego. Stvar je u tome, iako je reiki energija neutralna energija, ona i dalje služi samo za najbolje dobro i uvijek je u skladu sa božanskom mudrošću i ljubavlju i ne može se ni reiki tretman tj. provođenje energije do potrebite osobe ostvariti ukoliko ona to ne želi (bilo podsvjesno, svjesno ili zbog toga jer božanske sile smatraju da joj nije potrebno za njezin duhovni rast i slično).

Reiki je na meti mnogih ljudi jer njegova energija je takva da sve, ali apsolutno sve iznese na površinu, ka svijesti. Sve naše mane, strahovi, mržnje, nelagode, kompleksi, negativni misaoni oblici i obrasci ponašanja su sada “obasjani“ sa svijetlom svijesti. To je užasno tešak proces i zahtjeva od osobe da bude krajnje iskrena prema sebi i da sa vlastitom snagom pokuša riješiti to što je spriječava u dostizanju mira i ravnoteže sa božanstvom ili univerzalnom ljubavlju, jer ljubav je jedina istina, koliko to isprazno zvučalo. Također, kidaju se razne veze koje više nemaju svrhu pa stoga i ljudi optužuju osobe koje se bave reikijem da su prijetvorne i da su se promijenile na loše - iza svega toga većinom se (govorim iz osobnog iskustva koje je eto skoro jedno desetljeće) krije da su te osobe sada izgubile osobu od koje će se hraniti, iskorištavati i ostalo što ide uz to. Poanta je da iako su iznesene sve negativnosti, također su sada na raspolaganju sve one vrline i talenti koje nismo osvijestili i nismo ih dovoljno priznavali i oni nam pomažu u postizanju mira i ravnoteže, harmonije sa svim živim bićima na planetu, pa tako i svemiru.

Zaboravljamo da smo božanska bića i da je naša priroda ljubav i zajedništvo i ako djelujemo iz toga nikakvo loše ne možemo napraviti. Reiki nam pomaže osvijestiti da smo upravo takva bića i naravno da to nije jedini način postizanja tog shvaćanja i djelovanja.
:angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pon apr 23, 2012 12:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
Covjek je sam poceo pricati o majstoru reikija za kojeg tvrdi da je manipulator i od kojeg se uspio otrgnuti. Rekao je da je jednom dozivo paralizu u snu i da je pokraj sebe vidio ogromnog gustera visokog oko 5 metara, te je to rekao tom majstoru reikia, na sto mu je ovaj odgovorio da je to normalo, da su oni uvijek tu


to bi trebalo biti već poznato..i guštreri i demoni, grejsi, voladerosi, duhovi umrlih, anđeli, vilenjaci, sve je tu odavna.. to da su tu je normalno..jer su tu..nije ih dvela tehnika reiki, niti ih može stvoriti niti ih može privući....ali nije točno da reiki majstor radi s tim entitetima..apsolutno nije istina, jer takvi entiteti ne primaju pranu (ki) na takav način, jer to nije njihov način upijanja energije , jednako kao što vuk ne dobije energiju od sunca jedući travu koja je sunčevu energiju pretvorila u šećere, nego energiju sunca dobije od zeca koji je pojedo tu travu koja je uskladištula energiju sunca uz pomoć klorofila..da ne prerpičavam gradivo, znate kako ide taj proces u hranidbenom lancu... ti entiteti pranu dobiju od ljudi koji imaju sustav čakri kojima upijaju energiju koju ovi trebaju ..

reiki tehnikom, isto kao i drugim sličnim tehnikama, otvara se astralno viđenje, te se takve pojave mogu vidjeti i osjetiti..ne prvilači ih energetski rad nego osoba svojim unutrašnjim sastavom., svojom vlastitom psihološkom strukturom, strahovima, kompleksima, iliti lažnim egom....a reikijem se takve pojave mogu odstraniti. prije svega se dovođenjem kija odstranjuje blokirana energija, oživljava se rad čakri koje su bile blokirane, čakre koje dobro funkcioniraju dovest će više energije koja opet ima svoje psihološko značenje pa će se sami od sebe početi mijenjati pogrešni stavovi i ponašanja, a dio se mora odraditi promjenom pogrešnih stavova pa se takvim promjenama djeluje na čakre . cilj je usklađenost čovjeka na razini sam prema sebi, na razini prema drugim ljudima i na razini usklađensoti prema prirodi.
dakle, entiteti se nisu pojavili s reikije, ali se reikijem razotkrivaju i mogu se otkloniti.

to je poanta zašto se nastoji što više ljudi udaljiti od bilo kakvih tehnika, ne samo od reikija..jer se takvim tehnikama takve negativne i štetne pojave i entiteti mogu odstraniti . već i samim time što se upućuje osobu da razmotri svoje strahove i da odustane od manipuluranja svijetom i od pokušaja da sve drži pod kontrolom, već i samim time se dio tih gušterolikih pojava otklanja.

U vrijeme dok sam držala radionice i poučavala reiki, srela sam neke ljude koji zbilja nisu mogli shvatiti bit. Takvi su uporno tražili gurua, čak su sami na ideju i smislili molitvu Usuiju, što je nepojmljivo, htjeli su pošto-poto naći nekog vanjskog neprijatelja za svoje probleme isto kao i vanjskog zaštitinika i osloboditelja i posložili si svoju neku čudnu priču koja nije držala vodu ni po kakvim učenjima a najmanje prema reiki načelima. Nisam nikog takvog pustila na drugi a kamo li na treći stupanj, jer sam sigurna da bi takvi kakvi jesu još dugo bili u magli i došli na ideju prodavati maglu. Tada sam se uvjerila da reiki kao tehnika i kao filozofija doista nije za svakoga. Reiki tehnika da, svatko može primiti tretman i prvu inicijaciju, ali dalje od toga traži filozofiju i dublje razumijevanje samoga sebe, za što nisu svi sposobni. Zato većina stane na drugom stupnju kojeg ne odrade do kraja. Stanu s osobnim razvojem..na to msilm..a rade- što rade...zaglavljeni u praznvjerja, interpretiraju pojave i guštere i štaveć, sibole i presonifikacije svojih strahova ne znaju razlikovati od stvarnih entiteta, i interpretiraju prema onome gdje su stali i s pozicije na kojoj su zapeli...
Nema puno smisla o tome raspravljati prek foruma.

U reikiju se ne zazivaju uzašli majsori, pa ni Usui osobno ..

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pon apr 23, 2012 3:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 27, 2011 6:15 am
Postovi: 46
Lokacija: Innerspace
Nasao sam torrent za ovo

http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw?ur ... eve+murray

Evo ga torrent:

http://torrentz.eu/0ffbeeb6b222957a328d ... 686946a168

Kod:
“Learn how to become a Reiki Healer
Plus expand your Psychic abilities
and help heal yourself and others”

“If you are already a Healer,
programs will reinforce
and enhance your Healing abilities”


#1 IN THE WORLD REIKI DVD ATTUNEMENT PROGRAMS   


* A Reiki 1st, Aura and Chakra Attunement Performed (2007)
* Reiki 1st Level Attunement Become a Reiki Healer (2004)
* Reiki 2nd Level Attunement Learn and Use the Reiki Sacred Symbols (2004)
* Reiki Master Attunement Become a Reiki Master (2003)
* Reiki Healing Attunement Heal Emotional-Mental-Physical-Spiritual Issues (2004)
* Reiki Psychic Attunement Open and Expand Your Psychic Abilities (2004)
* Reiki Psychic Attunement Vol. 2 New Attunements to Expand Psychic Abilities (200
* Manuals, Music and Sounds, and Programs, The Greatest Reiki Torrent On The WeB, also see the "Wish" Included!!

All Video's:
Video: DivX 5 720x480 30.00fps 1197Kbps
Audio: MPEG Audio Layer 3 48000Hz stereo 320Kbps

Reiki Music & Sounds:
20 cd's encoded into Mainly from 192 to 320kbps



DVD Attunement Info


WHAT'S AN ATTUNEMENT?

An Attunement is a sacred process, initiation and /or meditation with a specific purpose and intent. Performed by a spiritual master




Why The Reiki Video and DVD Attunements Work

Some Reiki Masters believe they can only pass Reiki Attunements in person and maybe they are correct for themselves, but I have passed many thousands of

Reiki Attunements with my programs to people around the world successfully. And many other Reiki Masters are also passing attunements in similar ways.


In the Reiki Video and DVD Attunements, I incorporate all the important universal and metaphysical laws to make sure you will receive the Attunements. I

use the Hermetic Law of Similarity and my powerful intent while I am channeling Reiki energy, and Reiki symbols to one of my large healing crystals. The

crystal will represent you in the now. I use Tibetan, Usui and Karuna© Reiki symbols, as well as the long distance healing symbols, which transcend time

and space to reach you in the now. I also use a natural, powerful location for the Attunements. The Vortex, Bell Rock in Sedona AZ or next to the Pacific

Ocean.

With your mind open, combined with my very powerful intent you will receive the Attunement. Again, your reality is in the now. Everything is in the now.

You will receive the Reiki Attunements in the now. The Videos and DVDS serve as a link and portal between us. There are many thousands of people who are

now Healers because of these Attunements.


What To Expect During An Attunement

During the attunement, you may feel heat or experience tingling sensations, see colors, visions or symbols, hear voices or even experience smells. You

might feel energized or some people are preoccupied with what they are doing at the time it is sent, they don't feel a thing. But they still receive the

Reiki. Each person will have his or her own individual experience. Your experience each time you take the attunement may be different. Sometimes, it may

be stronger or more powerful than other times. There is no right or wrong experience; there is only the experience. You may have a subtle shift to a

profound shift each time you receive the attunement.

What To Expect After The Attunement

Once you receive the attunement, your life force energy, Reiki, will intensify. What you desire and need will start to manifest. You will start the

self-healing process where it is needed. You might notice a change or shift instantly. But most likely it will be a gradual shift with an accumulative

effect will several attunements. You did not get into your situation instantly, so change takes time. Reiki will help the process and change.

Under the directory "wish", is extra words of wisdom!


Mislite li da Steve Murray prodaje maglu ili ima nesto u tome?

http://www.healingreiki.com/index.php?

_________________
Nismo in svesni svoga dana ako nismo svesni cesto nevidljivih sitnica u njemu koji nas cine velikim - OSECANJA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: čet maj 10, 2012 8:29 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 10, 2012 8:06 pm
Postovi: 7
Pozdrav svima. Ja sam nova na ovom forumu i nikad u životu nisam se uključivala na neki forum pa mi nemojte zamjerit što ne znam uobičajenu komunikaciju u ovoj vrsti razmjene informacija. Zanima me reiki i rado bih primila inicijaciju. Da li iko zna za nekog pouzdanog reiki majstora što bliže Mostaru. U obzir dolazi Dalmacija,Hercegovina i srednja Bosna. :love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pon maj 14, 2012 7:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Pozdrav, Tomice, dobrodošla.
Na forumu nećeš pronaći ovakve podatke, jer su forumi anonimni, a reikisti se i ne bi trebali reklamirati putem foruma. Ustvari, prema staroj etici, ne bi se trebali nikako reklamirati. Ako dosljedno vjeruju u univerzalne zakone onda vjeruju da se stvari događaju po nekom višem planu i da će taj plan sve urediti, pa i tebi dovesti učitelja.
Mogu sugerirati da pogledaš u časopisima a tematikom alternative, tamo bi mogla biti koja adresa, ili pitaj u specijaliziranim prodavaonicama prirodnih lijekova i zdrave hrane, tamo znaju imati informacije...
Ja sam npr. za svojeg učitelja doznala od prijateljice.
Uvijek bi trebalo takve stvari kao što je reiki tražiti ako stvarno trebaš da bi riješila neki svoj problem, dakle, ako imaš stvarnu potrebu, a nikako iz znatiželje-kao da probaš i vidiš da li to djeluje.
Na isti način, ne isprobavamo razne lijekove koje vidimo na policama po apotekama samo da vidimo što osjetimo ako popijemo.
Pozdrav!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: uto maj 15, 2012 12:27 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 10, 2012 8:06 pm
Postovi: 7
Hvala na odgovoru i na svim prethodnim postovima koliko sam uspjela do sada pročitat . Vrlo inspirativno.Slažem se da ako trebam naći reiki reiki će naći mene.Nemam zdravstvenih problema ali mislim da bi neke odgovore koje postavljam čitav život mogla naći kroz reiki. :love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: uto aug 07, 2012 8:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto aug 07, 2012 8:08 pm
Postovi: 1
pozdrav svima.

Imam jednu dilemu i volela bih da mi pomognete da je razresim.
Skoro sam i to sasvim slucajno dosla u kontakt sa osobom koja mi je na osnovu dodira ruke rekla da imam veliku zivotnu energiju i da bih ako bih se bavila Reikiem postala iscelitelj kome ne bi bilo ravne.Tu istu osobu poznajem iz vidjenja ali nikada nismo bile u blizem kontaktu.
Malo sam citala i raspitivala se o Reikiju ali me interesuje koliko kosta ta inicijacija i gde je najbolje uraditi to.

Da napomenem Reiki bih koristila iskljucivo zbog svog zdravlja jer godinama imam naslednu migrenu,koja je lecena ali slaba vajda od toga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sri aug 15, 2012 6:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Kockica je napisao/la:
pozdrav svima.

Imam jednu dilemu i volela bih da mi pomognete da je razresim.
Skoro sam i to sasvim slucajno dosla u kontakt sa osobom koja mi je na osnovu dodira ruke rekla da imam veliku zivotnu energiju i da bih ako bih se bavila Reikiem postala iscelitelj kome ne bi bilo ravne.Tu istu osobu poznajem iz vidjenja ali nikada nismo bile u blizem kontaktu.
Malo sam citala i raspitivala se o Reikiju ali me interesuje koliko kosta ta inicijacija i gde je najbolje uraditi to.

Da napomenem Reiki bih koristila iskljucivo zbog svog zdravlja jer godinama imam naslednu migrenu,koja je lecena ali slaba vajda od toga.


Po pitanju tvoje vlastite energije ne znam što da ti kažem, i ne znam kako je ta osoba tebe procijenila.
Reikijem se može baviti svatko bez obzira na stupanj vlastite provodljivosti zato jer ne provodi i ne daje ništa svoje.
Gdje da napraviš incijaciju, također ne mogu reći. Prvo, ne znam gdje živiš, a drugo , takvu procjenu ne može nitko napraviti i odrediti tko bi za tebe bio dobar. Učitelj dolazi kad si ti spremna, takvi susreti se događaju prema sinkronicitetu i treba pustiti sinkronicitet da odradi svoje. Nije toliko bitan stupanj učitelja nego da li ste kao osobe komaptibilni. Na neki način trebate jedan drugome odgovarati kao tipovi ličnosti, a to opet ne možeš zaključiti iz tuđih iskustava nego samo iz svojeg vlastitog. Kad sretneš svog učitelja, znat ćeš da li ti odgovara , da li možeš imati povjerenja, da li mu možeš vjerovati. Ako postoji s tvoje strane nepvojerenje to će stvarati otpor i kod tebe i kod učitelja i nećeš napredovati onim tempom koji bi bio moguć kad bi imala povjerenja.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 537 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz