Sada je: čet mar 28, 2024 9:44 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 537 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub sep 01, 2012 1:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 11, 2011 3:12 pm
Postovi: 67
Ovdje zaista treba pojasniti par stvari. Osoba koju je Galaksija naveo u svom postu očit je primjer početnika na stazi iscjeljivanja. Naravno da je vidjela masu bića iz svijeta nevidljivog, od kojih jedne zastrašujuće, druge manje strašne, treće čak i prijazne, a kao da to opet nešto zaista i znači u njihovom kvalitativnom ocjenjivanju o njihovim stvarnim namjerama i porijeklu?!Kad god se otvorite za bilo koji energetski rad, a to uključuje i najobičniju meditaciju vi ste postali meta i potencijalna hrana tamnim entitetima, a ponekad i pozitivnim. Onim unutrašnjim materijalom koji isijavate iz sebe, privlačite vanjske entitete. Ako ste dovoljno čisti, a to može samo nastupiti nakon silnih godina duhovnog rada na sebi, onda se ovi negativni entiteti neće imati ni na šta nakačiti. Ali pošto nas je većina dobrano zaprljana, jasno je da ih privlačimo kao leptire svjetlo. No, htjela sam o nečem drugome na ovoj temi:

Nakon dugih godina rada s energijama, zaključila sam sljedeće:
-Mnogi iz straha da im se nešto ne desi, nikad ništa i ne probaju. Pa tako ni energetsko liječenje, dakle, energetske tretmane, a niti se iniciraju u bilo koju od tehnika iscjeljivanja, bilo da je to reiki, rekonekcija, theta healing itd...I, uredu. Takvima je strah veći od njihove želje da prošire svoje vidike ili prosto, pomognu sebi u zdravstvenom pogledu. I takav stav, iako pomalo čudan i nelogičan, također treba poštovati. Ali, takvi su i najžešći kritičari svih onih drugih koji su ipak imali muda i upustili se u svijet nevidljivog i svijet energija općenito da ga tako nazovem.

-Oni koji požele da se uključe malo više u svijet energija, iniciraju se i misle sad će sve teći kao med i mlijeko. Veliki nedostatak većine učitelja reikija (za učitelje ostalih tehnika ne znam) jest što svoje učenike prvo ne testiraju da vide koliko su oni uopće krenuli na stazu samospoznaje, jer od toga najviše ovisi koliko će biti uspješni reiki ili bilo kakvi drugi iscjelitelji.

-Drugo, što također nedostaje je - naglasak na zaštiti, svakoj vrsti zaštite. Naime, u zadnjih par godina bića iz svijeta nevidljivog toliko su usložnila svoje napade da i najiskusniji nekad prežive dobar aperkat i budu oboreni na patos. Treće, što nedostaje jest upoznavanje učenika sa svijetom nevidljivog općenito. U reikiju se to izbjegava. Ja ništa ne izbjegavam! Pošto se u zadnje vrijeme skoro svakodnevno susrećem sa različitim vrstama napada, od vidljivih do vrlo suptilnih, jasno mi je da ona stara spika kako je reiki dovoljan sam po sebi da te zaštiti više ne pije vode. To naprosto nije istina. SVE se doslovce promjenilo i više ništa ne drži toliko vodu koliko je prije držalo, ni principi, čak ni osnovni temelji, a kamoli nadogradnja...Dimenzije luduju, miješaju se sve češće, svašta izljeće iz drugih, pa i svašta ulijeće u našu dimenziju, i da ne nabrajam...

-Zašto mislim da baš ove stvari nedostaju? Upravo iz razloga koji je Galaksija naveo u svom postu, odnosno primjeru kojeg je iznio. Ako osoba nije razvila intuiciju, ili ako nema bar početni stadij jasnočujnosti i/ili jasnovidosti ili neko treće -četvrto unutrašnje čulo razvijeno, neka se onda ne čudi što dobije "zaprljanje" energetskog kanala preko kojeg radi pacijenta ili sebe. Gamad s astrala rade 24 sata dnevno i jedva čekaju da se naivni upecaju na njihove smicalice. Pa im onda čaraju i baraju i pričaju bajke u uho, a novopečeni iscjelitelj sav sretan što "čuje" ili "vidi" zahvaljuje Bogu i svim svecima što se bože tako brzo razvio. A, kad nastupe posljedice tek onda počne da lupa glavu o tome šta li je pošlo nakrivo. No, ako osoba hoće i želi da radi na sebi, onda će sve ove prepreke shvatiti kao dio vlastitog Puta i nastavit će razotrkivati svijet nevidljivog, a posebno one spodobe koje viđa prilikom tretmana. Iako ih može vidjeti i prilikom meditacije ili bilo kojeg drugog postupka u kome se otvaramo ka univerzalnim energijama.

Dakle, svijet nevidljivog, kako reče Arwen Dor je postojao davno prije nego je neka osoba A odlučila biti iscjelitelj i onda dala energetski tretman osobi B, pri čemu je i osoba A i osoba B vjerovatno puna nakačenja, od negativnih astralnih entiteta i elementala, do onih pozitivnih nakačenja a to su pozitivni entiteti i bića koja pomažu iscjeliteljima u radu. Da, i takvi postoje i takve također viđamo prilikom tretmana koje radimo. I vjerujte mi izgled tih bića ni najmanje ne govori o tome da li su ona stvarno pozitivna ili negativna i da li tokom tretmana ubacuju neke negativne implante ili pozitivne naprave koje poboljšavaju zdravlje. Kako iz razlikovati? Po energiji koja se osjeti kad ih vidimo. Nema drugog ni trećeg ni desetog indikatora, osim i jedino energetskog toka koji od njih ide ka nama ili pacijentu. A ako niste naučili razaznavati energije, onda je bolje da dotad radite samo na sebi tretmane i ni na kom drugom. Tako ćete barem upoznati vlastite demone (kod nekih osoba to će se i bukvalno desiti) i znati koji su to koji se vama nakače, a koji pak, nisu "vaši". Sledeći korak je da ih naučite otkloniti. Ako ne znate kako - nađite učitelja (ne mora biti reiki učitelj) ili ako ste dobar učenik, pročitajte barem dvije tri knjige o tome. Preporučujem za početak s naših prostora: Mala studija o entitetima -Denis Kotlar i Nevidljivi uticaji - Slavinski, a bogami i starog dobro Leadbethera: Astralna razina, devahanska razina, itd...I, dakako masu drugih.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub sep 01, 2012 1:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 12, 2011 8:38 pm
Postovi: 182
Sve u svemu ovo sto kazes je da nema kolektivnog izbavljenja i kolektivne pomoci i na neki nacin niko ti ne moze stvarno pomoci. Svako mora radaiti sam na sebe pojedinacno, kako bi dobio sve navedeno.

_________________
Malo humora nije na odmetu . http://www.signsfunny.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub sep 01, 2012 1:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 22, 2012 7:19 pm
Postovi: 635
Bravo Lyra. :thumbup: :hello2:

Za volan se ne sjeda bez vozačke. Ako je put dug, kao ovaj , potreban je iskusan vozač. Maltene reli takmičar. Schumacher možda? Traktorista ili biciklista iz prakse sigurno ne. I normalno je da to iskusnim vozačima smeta. Imaš amatere svuda po stazi koji ostaju u kvaru a ne znaju pomoći ni sebi. Kamoli drugima, dođu im ko kamen oko vrata.

Što se vataš u kolo ako ne znaš da igraš? Dinar da uđeš dva da izađeš!! Reko sam jednom- ne gledaj previše u bezdan da bezdan ne bi počeo gledati u tebe. A onda nema nazad.

Proglašen gotovom budalom. Ja.

Sve jednostavno, iskustveno i normalno u tim stvarima ovdje ne prolazi. Ne traži se i ne podržava suština nego forma i klikanje.
Sva mudrost svakog topica je na prvoj strani ako je otvorio Galaksija, Jack... i možda još poneko. Sve iza toga je magla. Diem perdidi.

_________________
Aurora is a living creature,
and when we blow a whistle,
they will come near to us out of curiosity


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub sep 01, 2012 1:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 11, 2011 3:12 pm
Postovi: 67
susuru je napisao/la:
Sve u svemu ovo sto kazes je da nema kolektivnog izbavljenja i kolektivne pomoci i na neki nacin niko ti ne moze stvarno pomoci. Svako mora radaiti sam na sebe pojedinacno, kako bi dobio sve navedeno.


Da, Susuru. Kolektiv ti može pomoći samo ako si se dovoljno "očistio" da pripadaš kolektivu koji ima relativno čiste i visoke vibracije, kojima astralna nakačenja ne mogu ništa ili mogu vrlo malo. I nema drugog izbavljenja do onog koji možeš pružiti sam sebi, svi drugi i sve drugo samo su objekti koji ti pomažu da shvatiš svoju životnu lekciju i svoju svrhu. To vrijedi kako za mene, tako za tebe i za ostalih sedam milijardi bića na ovoj planeti.

Lijep pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub sep 01, 2012 2:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 11, 2011 3:12 pm
Postovi: 67
ghost je napisao/la:
Bravo Lyra. :thumbup: :hello2:

Za volan se ne sjeda bez vozačke. Ako je put dug, kao ovaj , potreban je iskusan vozač. Maltene reli takmičar. Schumacher možda? Traktorista ili biciklista iz prakse sigurno ne. I normalno je da to iskusnim vozačima smeta. Imaš amatere svuda po stazi koji ostaju u kvaru a ne znaju pomoći ni sebi. Kamoli drugima, dođu im ko kamen oko vrata.


Ma, može i bez vozačke, na početku, ali onda cijelo vrijeme moraš biti svjestan da ti ustvari nemaš vozačku, odnosno znanje za taj svijet i onda jedino skromnost i poniznost ka veličini Znanja koje možeš steći ti pomaže da ga zaista i stekneš. A to što ćeš upadati na svakoj krivini, što ćeš imati lančane sudare maltene svaki dan, to ti ga dođe kao neizostavan dio paketa lekcija do trenutka polaganja vozačkog. A kad položiš za B kategoriju, onda ideš za C i ostale... :roll: Kategorijama nikad kraja...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pon sep 03, 2012 8:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
ghost, ti si mi zakon!!!
jel' ti poznat izraz “ponavljač“?

Zaista je teško ponekad priznati da nemamo pojma o nećemu.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pet mar 14, 2014 9:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Uradila sam reinicijaciju reikija. Godine 2010 sam bila inicirana u 3 step. i nakon toliko vremena prije nekih 6 mjeseci uradim reinicijaciju, dakle sve iz pocetka...odkako sam uraila reinicijaciju nista nije kako treba ....vrlo cesto mi se povraca....nakon te reinicijacije ucitelj mi je opet 5 dana radio nesto pojma nemam sta kako bi se ta energija koja se nakupila u solarnom pleksusu konacno oslobodila to jest prokinula da prodje jer je tu bo zastoj. Poslije mi je bilo ok, ali opet mi se te mucnine desavaju... i na neki nacin sanjam i ponavljaju mi se ranije muke, ili kroz snove ili uzivo ali ne traju dugo, kratko traju...mucnina traje vec 7 dana i pojma nemam da li je to ciscenje u pitanju i nemam pojma sta treba da radim....postala sam dosadna sa pitanjima, a ono sto u stvari zelim jeste da mi neko kaze u cemu je uzrok da ga otklonim...zasto mi se povraca? Dala sam sebi tretman prije 2 sata i dalje mi je muka....

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: ned mar 16, 2014 2:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 11, 2011 3:12 pm
Postovi: 67
Kad si radiš tretman, da li imaš običaj zaći u svoje tijelo unutarnjim vidom? Ako to činiš, onda možeš doslovce i vidjeti kakav oblik energetski ima ta tvoja "muka." Ako nemaš tu sposobnost, onda možeš uraditi sljedeće: uradi pripremu kao za meditaciju i onda pusti reiki da teče. Pokušaj biti što smirenija i očisti um koliko god možeš od misli koje neprestano nalijeću jedna za drugom. Kad osjetiš da si postigla duboki unutarnji mir zamoli svoje vođstvo ili svoje Više Ja ili Ja Jesam Prisustvo da ti da odgovor na uzrok i razlog tvoje muke. Prva misao koja ti dođe u tom stanju obično je pravi odgovor na tvoje pitanje. Tada ćeš znati šta je razlog mučnini, te da li si ispravno ponovno inicirana i je li u tome kvaka, ili je možda riječ o čišćenju nakon inicijacije koje inače zna potrajati par sedmica i/ili mjeseci ili je riječ o nakačenju koje je stiglo dok si bila otvorena ili o nečem desetom. Ti ćeš najbolje naći odgovor na to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: ned mar 16, 2014 4:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
lyra je napisao/la:
Kad si radiš tretman, da li imaš običaj zaći u svoje tijelo unutarnjim vidom? Ako to činiš, onda možeš doslovce i vidjeti kakav oblik energetski ima ta tvoja "muka." Ako nemaš tu sposobnost, onda možeš uraditi sljedeće: uradi pripremu kao za meditaciju i onda pusti reiki da teče. Pokušaj biti što smirenija i očisti um koliko god možeš od misli koje neprestano nalijeću jedna za drugom. Kad osjetiš da si postigla duboki unutarnji mir zamoli svoje vođstvo ili svoje Više Ja ili Ja Jesam Prisustvo da ti da odgovor na uzrok i razlog tvoje muke. Prva misao koja ti dođe u tom stanju obično je pravi odgovor na tvoje pitanje. Tada ćeš znati šta je razlog mučnini, te da li si ispravno ponovno inicirana i je li u tome kvaka, ili je možda riječ o čišćenju nakon inicijacije koje inače zna potrajati par sedmica i/ili mjeseci ili je riječ o nakačenju koje je stiglo dok si bila otvorena ili o nečem desetom. Ti ćeš najbolje naći odgovor na to.

hvala lyra veceras cu to probati. isto mi je rekao i ovaj ucitelj tako da ovo nije slucajno sto mi je isti odgovor dan dva puta. fazon je u tome sto kad pitam svoje vise ja, ne dobijam nikakav odgovor, a pitanja mi moraju biti sa da ili ne....probacu veceras opet, hvala jos jednom :)

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sri apr 09, 2014 8:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Hah, sama sam se sebi smijala sto sam se prepirala na ovoj temi s nekima :D sad mi smijesno, pa sam obrisala neke postove. Sorry ljudi bila sam previse ostra :D

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pon mar 02, 2015 3:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 12, 2006 9:18 pm
Postovi: 79
Naleteo sam na sledecu sajt sa zanimljivim clankom.

Nemam ama bas nikakvih iskustava sa ovim.

Pa me zanima da li je ovo zaista ovako kako je napisano i da li moze da pomogne?

http://reikidoc.blogspot.ca/2014/06/div ... -them.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: ned apr 05, 2015 12:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 22, 2014 4:03 pm
Postovi: 48
Nisam mogao da prokljuvim šta je u pitanju sa tog bloga.

Ali ukoliko imate nekih zdravstvenih problema, lako možete sve izlečiti, tačnije samoregeneracija.
Šta radiš? Fokusirano duboko disanje u prostoriji ili gde god vam odgovara, i koncentracija na akumulaciju energije koja već jeste u vama.
Dobijate pranu kontinuirano dok dišete, što je bolja koncentracija telo se brže regeneriše.
Pre seanse duboki naklon Univerzumu i zahvalnost izrazite što iskrenije, budite pozitivni i srećni, verujte u vitalnu energiju da jeste od pomoći (bez nje nema života)

Kada akumulirate energiju spojite dlanove kao da se molite i utrljajte ih malo da fokus prebacite u minprne čakre na dlanovima kako bi lakše emitovali energiju. Položite dlanove na oči i na Ajna čakru, prenesite oba dlana na bolno mesto, duboko dišite i fokusirajte se na to da bol ne postoji.

Niko vas ne dira kada ste u konkciji sa Izvorom, nema šta da vas čika dira ne znam šta da radi. Ja praktikujem bezbroj tehnika, imao sam susrete sa svim i svačim dok sam bio labilne vere. Kad je vera jaka nema ničega, samo vas okružuje moć kreacije i život.

Svako dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: uto sep 20, 2016 10:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Svetislave, zaboga, jesi i ti išta pročitao od napisanoga? A mi nokte polomismo tipkajući! Koliko samo laka za nokte ogulismo a ti ništa ne pročita i ne shvati. Ajme majko!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sri sep 21, 2016 7:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
arwen dor znas li ti raditi reiki "na situacije"?

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub nov 12, 2016 11:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Da.

:D :love3:

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub nov 18, 2017 8:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Reikisti i praktikanti reikija....
Imate li kakvih pitanja ?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pon jul 01, 2019 5:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190


Sretno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 537 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 23, 24, 25, 26, 27

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz