Sada je: uto maj 21, 2024 6:59 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 537 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet dec 02, 2005 9:05 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Citat:
Zato se pitam sta nas uopce spasava: sreca ili sloboda? Sreca je subjektivan pojam, moze se postici drugim sredstvima (manje "ekonomicnim") kao recimo drogom i nema veze sa stvarnom slobodom. Jasno je da sreca i sloboda nikako NE IDU zajedno. "Sretan" mozes biti jedino dok se boris za slobodu (ipak, ovo mogu shvatit samo neposlusni robovi).


Sve u svemu, inteligentan potez lizarda da u ropstvu drze populaciju koja stremi visim frekvencijama. U virus zvan reiki je ukodirana namjera srece a ne oslobodjenja. Samim time kod svakog reikista gusi se prirodni pokret otpora jer je sreca postala jedino sredstvo i cilj. Brzinsko sirenje virusa potvrdjuje da je sretan rob najbolji rob.


Bez obzira što je chaos engine 'balava seljačina' :lol: ipak moram reći da u ovom njegovom upisu ima nešto.

Mnogi ljudi teže sreći u kavezu, što je sasvim normalno.

Putem oslobođenja može krenuti samo onaj tko shvaća da je u kavezu i istinski pati što je u kavezu, pa bio taj kavez i zlatan, pa čak i ako mu se ponudi sve najbolje što jedan takav kavez može ponuditi. A kavez može ponuditi svašta, pa čak i imitaciju oslobođenja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 02, 2005 9:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Engine,
tvoje pitanje je sasvim na mjestu,
ja sam stvarno ozbiljno, ali baš ozbiljno ramišljala o tome o čemu govoriš, ne samo prije nego sam se dolučila za prvu inicijaciju, nego i kasnije.

Da je reiki kanaliziran kao i većina znanja koja imamo, to je jasno.
E, sad, od strane koga i što ti od kojih dolazi hoće od nas?
Osim Lizzarda i zločestih, u svemiru ima i dobrih.
Ja sam uvjerena da je reiki došao od dobrih, a možda oni preko nas ratuju sa zločestima, tko bi znao?

Cilj reikija je smanjiti negativnu energiju kojom se zločesti entiteti hrane: ne bit bolestan, ne podnositi bolove, ne patiti, ne ljutiti se, ne biti bijesan, ne mrziti, nego davati i voljeti, u tom davanju biti pošten. Cilj je odustati od bilo kakvog žrtvovanja, i ne dovzoljavati bilo kakvo namjerno iscrpljivanje sebe samih, ne krasti energiju od drugih.
Posljedica toga je biti usklađen sam sa sobom, sa svojom istinskom biti, i sa svojom okolinom, imati kontrolu nad svojim životom, doživjeti unutarnji mir i spokoj. To sve možda znači biti "sretan". Pojam sreće je, kao što svi vidimo, banaliziran i izlizan, možda ni ne znamo što zapravo znači. Taj se pojam na svakom koraku koristi u reklamne i komercijalne svrhe, forsira se i zloupotrebljava, i to nam je postalo normalno pa ni ne primjećujemo.

Ja sam za reiki prvi put čula od doktora, od specijaliste, koji mi je rekao nek se raspitam i probam, jer da je on na instrumentma primijetio da ljudi koji se time bave imaju poboljšanja koja lijekovima nije moguće postići. Meni nije bilo potrebno jako puno dokaza da reiki upće funkcionira, da teče, da je dobar, da ga teba raditi baš tako kako opisuješ, s prepuštanjem a ne pokušavati bit pametniji od njega.
Međutim, to prepuštanje nije to na što ti misliš, ni ono na što sam ja do tada mislila.
Za mene je to bio najeveći paradoks kojeg sam uspjela prihvatiti. Prepustiti se totalno da bi se stvari odvijale još bolje nego kad su pod mojom vlastitom kontrolom, to mi je teško išlo...

Ta filozofija je opisana u "Alkemija duha", Osho Rainesh, ali o tome govore i drugi izvori. Po meni, svi govore baš o tome. I kršćanstvo, u svom izvornom značenju. Nije svejedno tko kaže da se treba prepustiti nekom vodstvu i biti kao ovca, slažem se da je tu činjenicu jako lako zloupotrijebiti i da prema tome, treba biti oprezan. U početku nije jednostavno razlikovati, ali se to nuči iskustvom.

Ima mnogo maglovitih pojmova u vezi metafizike, ezotrije, msitike, filozofije, religije, psihologije, koje ljudi olako koriste i izgovaraju, a da nisu sigurni što to znači. Baš zato što nisu sigurni, imaju priliku otkrivati istinu, i to otkrivanje je po meni najveći gušt u svemu tome.

Na početku su mi rekli: radite na sebi, odrastite, uzmite svoju sudbinu u svoje ruke, otkrijte svoju duhovnost. Grrr..što hoćete od mene, pa ja sam odrasla, dobra, poštujem deset zapovijedi, ne lažem ni ne kradem, što sad ne valja?
Svatko za sebe mora otkriti što to znači, nitko nikome to ne može otkriti ni za njega odraditi onaj "klik" koji je nužan da bi se napravio prvi korak na Putu. To svatko mora sam, u tišini, bez buke, bez publike na koju smo navikli računati.

Mjerilo duhovne razvijenosti je to [b]koliko ljepote ste u stanju svakodnevno oko sebe uočavati[/b].
Ja duboko vjerujem i znam da je to mjerilo točno. Bar što se mene tiče.
Hoće li netko tu ljepotu oko sebe umnožavati reikijem, duhovnim vježbama neke druge filozofije, jogom, transegriti vježbama, kršćanskom molitvom, nečim drugim, uopće nije važno.
Važno je da se prestanemo međusobno jesti i glodati., i da prestanemo rasipati vlastitu energiju i usmjerimo je tamo gdje treba.
Pozdrav!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 02, 2005 9:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Citat:
Osim Lizzarda i zločestih, u svemiru ima i dobrih.


Kad bi shvatili da ovdje nitko nije dobar, bilo bi nam sve puno jasnije.

Dobro i zlo su kategorije ovog našeg kaveza. Za onoga tko teži istinskom oslobođenju ovi 'dobri' su puno opasniji nego ovi tzv. 'zločesti', jer 'zločeste' nam je lako prepoznati. A ovi 'dobri' uljuljkavaju nas u lažni mir, daju da se osjećamo božanski, uzvišeno, daju nam čak iluziju da idemo putem oslobođenja. Oni se time hrane isto tako kao što se 'zločesti' hrane našom patnjom i boli.

Ja osobno smatram da su i Kasiopejci jedni od takvih 'dobrih'. Zato su i krenuli u raskrinkavanje ovih 'zločestih' kako bi prestali stvarati hranu zločestima i više se posvetili priređivanjem hrane više frekvencije koja služi za njihovo održanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 02, 2005 9:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Da je reiki najekonomičniji alat...

Ja to ovako gledam:
ekonomičan je utoliko što otvara vrata za daljnji rad na sebi, ali to ne nikako ne znači da je reiki neki lagani recept za instant duhovnost. Prosvjetljenje i iscjeljenje se postiže dugotrajnim radom koji nije lak ni brz, ni uvijek ugodan, ni jeftin u nikakvom smislu.

Reikiju se ljudi obično obrate zbog neke fizičke bolesti. Reiki sam po sebi ne liječi, nego upućuje praktikanta da unutar sebe sam pronađe uzroke svoje fizičke bolesti i sam se iscijeli. Reiki se definira kao pomoć za samopomoć. Nemonovno dolazi do odgovora da je uzrok u vezanosti, ropstvu, blokadama. Kako bi drugačije čovjek došao do dokaza da je zarobljen, makar i da je sam svoj zarobljenik? Materijalni dokazi da je svijet metafizike realan je djelovanje reikija. Materijalni dokaz da je osoba bila zarobljena svojim blokaama je rezultat otpuštanja tih blokada. Reiki pruža mogućnost iskustva na osnovu kojih čovjek može dalje tragati i tražiti i dobijati dokaze da je sve to tako. Po tome što reiki daje dokaze da energij teče, da je stvarno, otvara put u duhovnost. Ali, reiki nije duhovnost, samo otvara vrata, dalje mora svatko sam.
Zašto su nam potrebni dokazi? Ne treba naglašavati kako smo obrazovanjem i odgojem usmjereni na materijalističko poimanje svijeta, i kako se genercijama sve što ima veze s religijom, mistikom, paranormalnim sposobnostima, entitetima kao što su duhovi, bogovi, vilenjaci, vragovi, anđeli, ezoterikom, radiestezijom, i svim tim stvarima smatralo odrazom duševne bolesti, gluposti i zaostalosti kojima se bave zaostale i neuke babe s crnim maramama u zabitim planinskim selima daleko od civilizacije.
Teško je prihvatiti da je baš ono što se smatralo glupostima, da je baš to prava istina o svijetu. Zato nam je potrebno bezbroj dokaza da bi mogli prihvatiti. Meni osobno je trebalo puno dokaza, tim više što sam u svojoj okolini imala zadrte materijaliste i ateiste, od kojih sam često skrivala svoja mišljenja i svoj rad.
Reiki je ekonomičan zato što daje dokaze koji se manifestiraju odmah.


U reikiju nema govora o sreći, a ima o oslobađanju.
To nisi dobro razumio, ali ne zamjeram, i mnogim praktikantima još nije jasno što je sreća i to tako vide, jer nisu došli do te lekcije..ali hoće, ako nastave raditi, ne sumnjam. Zato postoje razni stupnjevi reikija i svaki ima vrlo ozbiljne zadaće. Da je sreća cilj života, to nam je ugrađeno tradicijski, obično većina ljudi u to vjeruje, a da sreća nije cilj, nego oslobađanje i skupljanje rasutih dijelova sebe, iskustveno se prihvati s razvojem.
Kad se postane reiki majstor-učitelj, još uvijek se ima što raditi na sebi i učiti, pa se dobijaju učiteljski stupnjevi do VII. (za usporedbu, kao crni pojas -prvi dan, drugi dan..u karateu..npr.)

Da, :roll: :shock: :twisted: bilo bi zgodno kad bi imalo efekta sve ljude jednostavno iniciarti u reiki i riješiti tako sve svjetske probleme. Bilo bi zgodno svih staviti u sportsku dvoranu i da svi složno vježbaju transegriti vježbe. Ili svih pokleknuti da mole, onako, masovno klečanje i mrmljanje očenaša.

Moj boravak ovjdje je možda gubljenej mog vremena i moje energije?
Postaje mi jasno zašto se na ovakvim forumima uglavnom vrti više ljudi koji traže odgovore za zašto NE nešto prihvatiti, nego onih koje zanima KAKO dalje kad prihvate.

Mislim da gubim vrijeme. :oops:
Nemam potrebu braniti, ni opravdavati, a još manje reklamirati reiki.
Možemo li se koncentrirati na raspravu o samom reikiju, o detaljima iz prakse?
Tko ne želi, nek se ne zamara našim glupostima. Ima dovoljno drugih tema na koje se možete koncentrirati i tako bolje iskoristiti svoje vrijeme.
Pozdrav!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 02, 2005 9:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Mimi je napisao/la:
Citat:
Osim Lizzarda i zločestih, u svemiru ima i dobrih.


Kad bi shvatili da ovdje nitko nije dobar, bilo bi nam sve puno jasnije.

Dobro i zlo su kategorije ovog našeg kaveza. Za onoga tko teži istinskom oslobođenju ovi 'dobri' su puno opasniji nego ovi tzv. 'zločesti', jer 'zločeste' nam je lako prepoznati. A ovi 'dobri' uljuljkavaju nas u lažni mir, daju da se osjećamo božanski, uzvišeno, daju nam čak iluziju da idemo putem oslobođenja. Oni se time hrane isto tako kao što se 'zločesti' hrane našom patnjom i boli.

Ja osobno smatram da su i Kasiopejci jedni od takvih 'dobrih'. Zato su i krenuli u raskrinkavanje ovih 'zločestih' kako bi prestali stvarati hranu zločestima i više se posvetili priređivanjem hrane više frekvencije koja služi za njihovo održanje.




Slažem se. Stalno treba biti na oprezu i misliti svojom glavom. to je jedini način...

Kategorije dobra i zla su relativne i treba ih razmatrati kao takve. Dobro i zlo uvijek imaju neki aspekt s kojeg ih promatramo. Ovdje sam mislila na dobro u smislu da podržava oslobođenje i zlo koje porobljuje.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 03, 2005 12:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Jack, ovo je samo za tebe :?
moram ti priznati da sam imala namjeru iznijeti primjedbu na tvoj račun kao moderatora. Ovo je ipak tvoja kuće, a mi smo tu kao neki gosti. Kad bi u mojoj kući jedan gost vrijeđao druge ili nekog od gostiju pokušao istjerati iz moje kuće, ja bih reagirala.
Međutim, malo sam si razmislila i odustala.
Ovo je sve dobro. Svatko ima pravo pljuvati i dokazivati svoju nadmoć, ako je to ono što ga veseli i ako se tako osjeća moćnijim. Jest, da to nije neki nivo rasprave, ali je prava slika, ogledalo naše stvarnosti. Zašto bježato od stvarnosti? Bolje je suočiti se s njom, prihvatiti je takvom kakva je.
Bilo bi dobro da se ipak držimo nekakvog bontona, ali šta ćeš, tako je kako je..
Ranije sam napisala da bi radi vježbe trebalo pregledati komentare i odgovore, pa zaključiti da energija ide upravo tamo gdje treba. Pažnja ide onome tko je privlači na sebe, a privlači je zato što mu nedostaje. Pažnja koja bi trebala biti usmjerena na konstuktivnu raspravu o zajedničkoj temi, usmjerava se na pojedinačno nadmetanje za moć u grupi. To nije ništa novo, to je mehanizam koji je djelotvoran na svim područjima privatnog, društvenog, pa ako hoćete i političkog života. Nisam sigurna da li je uopće moguće prevladai taj nivo, i da li je potrebno.
Nameće se osjećaj da je ovdje previše negativne energije, ali to je opće stanje većine foruma u Hrvatskoj, za razliku od foruma u drugim zemljama, recimo u Sloveniji, Italiji. Austriji...

Pitanje je što je cilj ovog foruma, kako su ga njegovi osnivači zamislili? Koga žele na svojim stranicama? Zašto nisu brojniji oni koji nešto više znaju o ovim temama? Zašto smo stalno na prvim lekcijama? Zašto toliko bijesa i agresivnosti? Zašto komentiramo površno bez promišljanja i zašto ne pročitamo pažljivije tekstove na koje odgovaramo? Je li to realno stanje naše zbilje?

Nameće mi se jednosavna usporedba. U svakom gradu se zna u koji kafić ide koja ekipa. U svakom bircu znaju da ako dozvole da se dvoje potuku da će ubrzo imati opću tučnjavu. ZAto gazde angažiraju izbacivače. Kad sam ja, u davna prethistorijska vremena izlazila, bio je izbacivač neki lik koji je guštirao gledajući kako se ljudi mlate, pa ih je puštao dok ne bi jedan drugog izmrcvarili pred svima. Ubrzo je lokal koji je do tada bio jako popularan, postao pust. U njega su zalazili samo oni malobrojni koji guštiraju takve stvari, a mi ostali smo pronašli bolje mjesto. Gazda nije kužio u čemu je problem. Dao je otkaz liku koji je puštao ploče.

Tako..a ti kako hoćeš...Znam da nije lako...
Sretno !

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 03, 2005 11:52 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Jack, ovo je samo za tebe
moram ti priznati da sam imala namjeru iznijeti primjedbu na tvoj račun kao moderatora. Ovo je ipak tvoja kuće, a mi smo tu kao neki gosti. Kad bi u mojoj kući jedan gost vrijeđao druge ili nekog od gostiju pokušao istjerati iz moje kuće, ja bih reagirala.
Međutim, malo sam si razmislila i odustala.
Ovo je sve dobro. Svatko ima pravo pljuvati i dokazivati svoju nadmoć, ako je to ono što ga veseli i ako se tako osjeća moćnijim. Jest, da to nije neki nivo rasprave, ali je prava slika, ogledalo naše stvarnosti. Zašto bježato od stvarnosti? Bolje je suočiti se s njom, prihvatiti je takvom kakva je.


Hvala.

Već dugo razmišljam o ovakvima prepucavanjima na forumu. Zamolio sam članove već i prije pol godine, samo to više nitko ne čita jer se čitaju samo novi postovi. Nadalje, osobno, mislim da treba ukinuti sva ograničenja, pa onda time i ono što se ljudima "sviđa" čitati i ono što "ne žele" pročitati. To je željno razmišljanje i ja tako ne želim razmišljati. Jer, svako ograničenje - smanjuje tok energije. I kad se unaprijed ograničimo - onda i samo do određene granice možemo ići.

Nemam djecu, ali iz lekcija naučenih od svojih susjeda koji imaju djecu, naučio sam sljedeće: djeca se zajedno igraju i nakon nekog vremena porječkaju i posvade, a nekad čak i potuku. Neka. Pusti ih. Nije lijepo za vidjeti, ali svatko od njih onda nauči lekciju koju je trebao naučiti. Ako ih prije svađe sputavaš, oni bijes sakupljaju u sebi i tako kasnije nataloženo sranje izlazi van možda u pubertetu ili još kasnije kao izljevi negativne energije koja nekad završi i pikanjem noža slučajne prolaznice koju je napao jer mu nije htjela dati svoj mobitel kad ju je pljačkao.

Evo, i zato hvala svima ( nekima ovo izgleda kao propust ) koji iznose svoja mišljenja o tome što bi trebalo, a što ne bi trebalo pisati na forumu. I kažem - tucite se međusobno, ja vas ionako samo gledam. Jer to je ono vaše biće kakvo u stvari i jeste!!! Nema ograničenja - pa makar kakve posljedice bile! Psujte, pljujte, pišite šta god hoćete. To će biti vaše ogledalo. Jer mi previše energije to uzima kad moram rastavjati djecu od tučnjave i ovakvih "neurednih" postova. To je vaša brlja!

Ne želim komandirati ljudima. To sam morao raditi u vojsci - odvratno. Lekcija naučena. "Pusti neka se sami poubijaju međusobno, uvući će i tebe u to."

Evo, samo vas gledam. I baš mi je lijepo... hehe!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 03, 2005 1:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Chaos...evo pokušat ću sa što manje riječi:
1. Reiki se naglo širi jer je dobar, jer je snažan, i jer je ljudima potreban. Osim toga, nije vezan ni za jednu religiju ili svjetonazor, a objedinjuje one osnovne, temeljne principe svega što znamo iz religija i nauka o funkcioniranju fizičkog svijeta, tijela, psihe i duše.. Zato se mnogi u njemu mogu pronaći.
2. Izabereš ono što ti prvo dođe pod ruku. Prema principu sinkroniciteta, to na što naiđeš je baš ono što ti treba i što si spreman prihatiti.

Postoji tradicionalni Usuijev reiki sustav prirodnog liječenja, samoiscjeljenja i duhovnog razvoje. Taj sustav je cjelovit i on je osnova za sve druge sustave koji su nastali kao njegova nadogradnja. Da bi se posvetio bilo kojoj od reiki škola treba prvo usvojiti tradicionalni reiki sustav, koji je temelj svake škole reikija, a po nekima , nije mu potrebna nikakva nadogradnja nego je sam dovoljan.
Taj sustav ima tri stupnja, ali je u novije vrijeme uobičajeno da se treći stupanj daje u dva dijela, kao IIIA i IIIB, kojeg još nazivaju IV stupnjem ili reiki-master-teacher. Osobno, slažem s podijeljenim trećim stupnjem jer za to postoji niz opravdanih razloga, čije bi objašnjenje ovdje tražilo malo više prostora.
Ako imaš potrebu daljnjeg duhovnog razvoja, onda se možeš razvijati u nekoj od reiki škola koje učiteljski stupanj razvijaju dalje, a taj se razvoj odnosi na daljnji duhovni razvoj učiteljskog stupnja, na njegov unutarnji, osobni razvoj. Na tim daljnjim stupnjevima pojačavaju se psihičke moći kao što su unutrašnje viđenje, i razni vidovi onoga što obično nazivamo ekstrasenzornom percepcijom, a time potpuniji intuicijski uvid u pojave.
Na nešem području brojni su sljedbenici Tibetanske škole reikija i Karuna reikija. Kako i sama pripadam tim školama, o njima i mogu govoriti onoliko koliko znam, a za ostale sam samo čula da posotje, ali detalje ne znam.
3. Osobni reiki sutav je ono na što se misli kako netko individualno prakticira reiki. Kad se uči, onda se poštuju određena pravila i radi se "školski", prema izvornim priručnicima. Kad se otvori unutrašnja spoznaja, treće oko, intuicija, tada se reiki radi onako kako reikist intuicijom osjeća da treba. Kako je intuicija pojam kojeg još nismo do kraja definirali, a prema nekima, intuicija je unutrašnji glas koji ima uvid u sve, dakle, potiče iznad i izvan našeg fizičkog postojanja, ne možemo govoriti o osobnom reiki sustavu nekog xy pojedinca, već o raznim varijantama upotrebe reikija na osobni način, a tih varijanti može biti beskonačno mnogo.
Usporedba? Pa recimo, svi imamo istu marku automobila, svatko ga vozi i održava na svoj način, dodaje različite presvlake za siceve, vješa privjeske na retrovizor, dograđuje spojlere ili šire gume od originalnih. Međutim, auto je po svojim bitnim tehničkim karakteristikama uvijek onaj isti.




e..a ja sam tu došla učiti a ne poučavati...

Pitanje za ostale RM: Da li se samo meni događa, da kad tražim suradnju i pomoć od drugih samostalnih reiki majstora-učitelja (osim mog učitelja koji odgovara samo na ona pitanja koja ne mogu sama dokučiti, a za ostala mi kaže: shatit ćeš to sama) i od tih drugih očekujem nekakvo zajedničko učenje i zajedničko uspoređivanje rezultata da bih provjerila jesam li na pravom putu, naiđem na zid i shvatim da je to nemoguće? A nkon nekog vremena shvatim da bi to možda bilo i nepotrebno?[/quote]

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 03, 2005 5:08 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
od tih drugih očekujem nekakvo zajedničko učenje


Ma nemoj ništa od nikog očekivati. To je željno razmišljanje. Predrasuda u neku ruku ( može biti i pozitivna, ali je predrasuda )... A to dvoje jako ograničava.



:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 03, 2005 6:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 08, 2005 9:11 am
Postovi: 90
Mimi je napisao/la:
Citat:
Osim Lizzarda i zločestih, u svemiru ima i dobrih.


Kad bi shvatili da ovdje nitko nije dobar, bilo bi nam sve puno jasnije.

Dobro i zlo su kategorije ovog našeg kaveza. Za onoga tko teži istinskom oslobođenju ovi 'dobri' su puno opasniji nego ovi tzv. 'zločesti', jer 'zločeste' nam je lako prepoznati. A ovi 'dobri' uljuljkavaju nas u lažni mir, daju da se osjećamo božanski, uzvišeno, daju nam čak iluziju da idemo putem oslobođenja. Oni se time hrane isto tako kao što se 'zločesti' hrane našom patnjom i boli.

Ja osobno smatram da su i Kasiopejci jedni od takvih 'dobrih'. Zato su i krenuli u raskrinkavanje ovih 'zločestih' kako bi prestali stvarati hranu zločestima i više se posvetili priređivanjem hrane više frekvencije koja služi za njihovo održanje.

dobro je biti skeptik ali tanka je granica između skepticizma i paranoje......


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 03, 2005 10:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:55 am
Postovi: 114
Lokacija: another world
Citat:
arwen dor:
1. Reiki se naglo širi jer je dobar, jer je snažan, i jer je ljudima potreban.
Ovdje je umjesto reikija mogla stajati rijec kokain i recenica bi isto imala smisla. Postoje druga ucenja i tehnike takodjer nevezane za religiju ili svjetonazor, a slicnog energetskog ucinka. Medjutim, ljudi ce prihvatiti ono sta se najvise reklamira, tako da ostajem pri tvrdnji da je sirenje uzrokovano new age propagandom.

Citat:
2. Izabereš ono što ti prvo dođe pod ruku. Prema principu sinkroniciteta, to na što naiđeš je baš ono što ti treba i što si spreman prihatiti.
Ne funkcioniram na takav nacin. Meni nijedno reiki ucenje ne odgovara zbog svoje namjere, te 5 principa od kojih se slazem samo s jednim.

3. Ti pises o osobnoj varijanti prakticiranja reikia, a ja pod "vlastitom verzijom reikija" mislim na cjelovit sustav, osnivanje zasebne grane koji bi bio xy reiki. Ako ih je napravljeno recimo 50, tada bi moj bio 51. reiki sustav, a pitanje je bilo kako se takav sustav kreira.

_________________
_ NE-OPREDJELJEN _


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 03, 2005 11:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 22, 2005 1:53 pm
Postovi: 89
Lokacija: Dolphin galaxy Andromeda
chaos engine je napisao/la:
3. Ti pises o osobnoj varijanti prakticiranja reikia, a ja pod "vlastitom verzijom reikija" mislim na cjelovit sustav, osnivanje zasebne grane koji bi bio xy reiki. Ako ih je napravljeno recimo 50, tada bi moj bio 51. reiki sustav, a pitanje je bilo kako se takav sustav kreira.


Reiki energija je samo jedna.
Istina postoji više različitih sustava, ali se svi na kraju svode na isto.
Da ideš izmišljati i na kraju izmisliš novi sustav nebi promijenio suštinu reikia.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 04, 2005 12:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:55 am
Postovi: 114
Lokacija: another world
Citat:
Paige:
Reiki energija je samo jedna.
Istina postoji više različitih sustava, ali se svi na kraju svode na isto.
Da ideš izmišljati i na kraju izmisliš novi sustav nebi promijenio suštinu reikia.


Energija jest jedna ali razlicit nacin koristenja daje razlicite rezultete.
Sustinu reikia ne bi mijenjao ali bi promijenio namjeru i principe s kojima bi dobio drukcije rezultate.

_________________
_ NE-OPREDJELJEN _


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 04, 2005 12:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Jack,
to da li će neki klinac izrasti u nekog sposobnog da "bocne" nožem, ne ovisi o tome da li je soutavana njegova energija tako da mu se brani da se povremeno ispuca i da sam rješava svoju agresivnost i svoje sukobe.
Nije koristno sputavati djecu na taj način, ali to nije uzrok hoće li netko postati sociopata. Te dvije pojave nisu u vezi. Zapravo, djeca koja imaju odmalena potrebu da šakama rješavaju svoje sukobe, oni koji započinju tučnjave i uvijek pronalaze opravdanja za to što su nekome razbili nos, uvijek sebe vide kao pravednika kojem je onaj drugi nešto kriv, ti spadaju u rizičnu skupinu onih koji bi mogli bocnuti. Često, baš roditelji takve djece promatraju to sa strane ne miješajući se, i ne vide tu ništa čudno, kao, zdravo je da se klinci malo pokefaju.

Predlažem da pročitaš nešto na tu temu i spejstaš to tu negdje.
Pozdrav!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 04, 2005 12:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
chaos engine je napisao/la:
Citat:
Paige:
Reiki energija je samo jedna.
Istina postoji više različitih sustava, ali se svi na kraju svode na isto.
Da ideš izmišljati i na kraju izmisliš novi sustav nebi promijenio suštinu reikia.


Energija jest jedna ali razlicit nacin koristenja daje razlicite rezultete.
Sustinu reikia ne bi mijenjao ali bi promijenio namjeru i principe s kojima bi dobio drukcije rezultate.


Ako mijenjaš namjeru i principe, mijenjaš cijeli sustav, mijenjaš mu suštinu. Ne možeš mijenjati namjere i principe a da ne diraš suštinu.

Upotreba životne energije u drugačije svrhe i drugačijim namjerana već je viđena. Ali, to nije reiki. Toje onda nešto drugo.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 04, 2005 12:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
chaos engine je napisao/la:
Citat:
arwen dor:
1. Reiki se naglo širi jer je dobar, jer je snažan, i jer je ljudima potreban.
Ovdje je umjesto reikija mogla stajati rijec kokain i recenica bi isto imala smisla. Postoje druga ucenja i tehnike takodjer nevezane za religiju ili svjetonazor, a slicnog energetskog ucinka. Medjutim, ljudi ce prihvatiti ono sta se najvise reklamira, tako da ostajem pri tvrdnji da je sirenje uzrokovano new age propagandom.

Citat:
2. Izabereš ono što ti prvo dođe pod ruku. Prema principu sinkroniciteta, to na što naiđeš je baš ono što ti treba i što si spreman prihatiti.
Ne funkcioniram na takav nacin. Meni nijedno reiki ucenje ne odgovara zbog svoje namjere, te 5 principa od kojih se slazem samo s jednim.

3. Ti pises o osobnoj varijanti prakticiranja reikia, a ja pod "vlastitom verzijom reikija" mislim na cjelovit sustav, osnivanje zasebne grane koji bi bio xy reiki. Ako ih je napravljeno recimo 50, tada bi moj bio 51. reiki sustav, a pitanje je bilo kako se takav sustav kreira.



Meni izgleda da si ti već izabrao.
To što si izabrao, nije reiki. To je tvoja stvar i svatko ima pravo na vlastite izbore. Ja mogu govoriti samo o vlastitom izboru i o vlastitom viđenju.

O tome kako se takvi sustavi kreiraju, doista ti ne bih znala dati recept.
Mogu ti govoriti samo o tome kako sam ja postupno shvaćala i prihvaćala poznate principe reikija, što mi je sve prolazilo kroz glavu, kako sam provjeravala i simnjala u mnogo detalja, i kako sam našla za sebe odgovore koji su meni odgovarali. Ali, ne vjerujem da bi to ikoga ovdje zanimalo, i da bi od toga bilo ikakve koristi.

Žao mi je, ne znam odgovoriti na tvoje pitanje.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 04, 2005 2:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 22, 2005 1:53 pm
Postovi: 89
Lokacija: Dolphin galaxy Andromeda
arwen dor je napisao/la:
chaos engine je napisao/la:
Citat:
Paige:
Reiki energija je samo jedna.
Istina postoji više različitih sustava, ali se svi na kraju svode na isto.
Da ideš izmišljati i na kraju izmisliš novi sustav nebi promijenio suštinu reikia.


Energija jest jedna ali razlicit nacin koristenja daje razlicite rezultete.
Sustinu reikia ne bi mijenjao ali bi promijenio namjeru i principe s kojima bi dobio drukcije rezultate.


Ako mijenjaš namjeru i principe, mijenjaš cijeli sustav, mijenjaš mu suštinu. Ne možeš mijenjati namjere i principe a da ne diraš suštinu.

Upotreba životne energije u drugačije svrhe i drugačijim namjerana već je viđena. Ali, to nije reiki. Toje onda nešto drugo.


Arwen Dor,
apsolutno se slažem!
Ako se mjenaju namjere onda to više nije reiki nego magija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 04, 2005 7:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:55 am
Postovi: 114
Lokacija: another world
Da je namjera samo jedna ne bi bilo napravljeno 50-ak vrsta reikia,
jasno je da svaki ima svoju makar prikrivenu namjeru.
Sad da je reiki suprotnost magiji ne slazem se, mislim da je
sve forma magije pa i reiki (iniciranje, upotreba simbola).

_________________
_ NE-OPREDJELJEN _


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 04, 2005 3:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
CE

Da pokusam objasnit iz vlastite perspektive. i bez previse filozofije, posto sam na prvom stupnju reiikija. Sve je to individualno i svatko ko je iniciran dozivljava stvari iz svoje vlastite perspektive. Znam nekoliko ljudi koji su prestali prakticirat reiki jer je iz njih izvlacio ono sto su zeljeli zadrzati u sebi. Znam i jednu osobu koja je kombinirala raznu " kemiju " sa reikijem i nakon par mjeseci zavrsila na psihijatriji. Opet, ne moze se pricat o reikiju kao nekom pretjeranom izvoru euforije. Kad sam dobre volje i dam si reiki, bit cu ili iste volje ili malo bolje volje. Kad sam lose volje, mora proci i nekoliko sati ( nekad i dan- dva ) nekakve depresije i tek onda nastupa razdoblje poboljsanja. Reiki nije " instant" sreca i uvelike ovisi o mentalnom, dusevnom i emotivnom stanju individue koja se sa njim koristi, a kojoj ta stanja nisu iz dana u dan ista.

Djelomicno se slazem sa konstatacijom da je new age iz reikija napravio svojevstan marketinski produkt, sto ne mora uvijek imati negativni prizvuk.

Meni osobno reiki pomaze i to je ono sto mi je najbitnije. Ostalo...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 04, 2005 5:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 08, 2005 9:11 am
Postovi: 90
evo kome se da nek prouči ove članke http://www.equilibra.uk.com/articles.shtml
slažem se u potpunosti sa crystal dream........
ono što je činjenica da su neki ljudi iz svojih razloga i pod ko zna kojim utjecajem učinili od reikia ono što su učinili ali ne pod utjecajem reikia...
dosta se govori o tome u člancima na gore navedenoj adresi.....
kaj se tiče pedeset vrsta reikia, pa ima i ko zna koliko vrsta joge, thai chia,
borilačkih vještina koje su se vrlo brzo proširile po zapadu...... :?:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 537 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz