Sada je: ned apr 28, 2024 9:42 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 537 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: uto jul 20, 2010 1:16 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet mar 10, 2006 9:29 pm
Postovi: 28
samo laganim prelistavanjem nekoliko zadnjih stranica, mogu primjetiti ogromni ego korisnika "Tragom_ptice_dodo", te njenu umišljenost.

ovo nije nikakav napad na vas, samo pokusavam da vam kazem, da mozete zavrsiti i hiljaditi stupanj reikija, ili bilo cega, ali da je to potpuno nevazno ako se ne rijesite nekih drugih stvari.

iako, uz duzno postovanje, vas nacin razgovaranja, indirektno hvaljenje, ili barem ukazivanje na to da ste na neki nacin drugaciji od ostalih, jer kad odete na planinu uradite to i to, meni barem pokazuje da ste mozda cak i osoba koja se ne moze pohvaliti pretjeranom inteligencijom.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: čet jul 29, 2010 11:11 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jul 29, 2010 11:53 am
Postovi: 20
kolos je napisao/la:

Možda jesam malo preizravan,ali pomalo sam žalostan što nema nikog tko bi bio zainteresiran za iznošenjem svog iskustva,što je Reiki zapravo iz nekog objektivnog gledišta.Netko tko je odbacio učenje koje je dobio od svojih učitelja i krenuo preispitivati isto.


Reiki je baratanje energijama na jednom,kako bih nazvao, simpa nivou sto se tice prvog stupnja. Ako ga danas koristim, najcesce je na taj nacin [-o<

Drugi stupanj je najvazniji i on je u svojoj sustini rad s elementima, samo iz nekog inicijacijskog razloga (meni i dalje nije jasan) radi se sa vatrom vodom i zemljom, dok je za treci stupanj ostavljen element zraka (kao da je to sve skupa odvojivo [-( ), uz titulu dr.mr. učitelja i vodiča iliti čobana (nažalost tako to ljudi, mislim inicirani doživljavaju)

Ja sam osobno prošao sve inicijacije, s tim da sam treci stupanj nekako nategao po svom nahođenju i covjek koji me je inicirao srecom je sasvim razuman i neogranicen pa smo u nekom dogovoru pronasli to da me zanima samo ophođenje s elementom zraka u reiki učenju.

Da mi je Reiki otvorio vidike moram priznati da jeste. Bilo mi je to prvo konkretno učenje sto se tice energetskog rada i neke blesave ideje i dostignuca dozivio sam upravo radeci na drugom stupnju reikia. U međuvremenu sam nekako sam iskrivio simbole, koristim ih na sasvim drugi nacin od onoga koji mi je spominjan pri inicijaciji, razvio sam ideju reikia kako se ideja samog mog puta razvijala u meni.

S nekim odstojanjem, danas mogu reci da je Reiki, uz dobrog ucitelja, i ne narcisoidnog ucenika jedan sasvim dobar put za upucivanje u misterije elemenata, shvacanja postojanja/nepostojanja prostor vremena i oslobađajne svijesti na vise nivoe. I ono što je po meni najvaznije, ukoliko pazljivo radis reiki moras osjetiti neku bazicnu dobrotu koja se javlja u tebi, neki blagi humor koji nisi poznavao do tada. A to je po meni glavna osnova za pocetak hodanja svakog ratnika za slobodu.

Dalje je sasvim nebitno hoces ostati raditi samo Reiki, ili ces siriti znanje s mnogo starih mudrosti, kanaliziranih znanja, cak i pokojom zapisanom mudrosti :wink:

Živi bili

P.S. sto se tice jaja ako cemo cisto po reikiu kako sam ja ucen iz prve jest samo zatvaranje unutar sebe da te dok pruzas nos uokolo znatizeljan nesto ne klepi po njemu.
Iz takovog defanzivnog stanja ni ne mozes nista posebno napraviti. Za prava saznanja treba se izleći i spojiti s kozmičkim energijama koje doduse tuku, ali i miluju. So, throw away your fear :thumbup:

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: čet aug 26, 2010 11:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Zadnja izmjena: Tragom_ptice_dodo; ned aug 03, 2014 4:11 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: ned sep 12, 2010 6:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 9:46 am
Postovi: 166
Ima li reikista sa područja Rijeke?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pet sep 24, 2010 8:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
:P

_________________
pamet u glavu


Zadnja izmjena: 2.znam; ned dec 19, 2010 6:52 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pet okt 01, 2010 3:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Tragom_ptice_dodo:
Citat:
Kao drugo u vezi liječenja: pa svima nama su s vremena na vrijeme potrebni tretmani, iako sebi redovno dajem reiki i meni je potrebno kadkad da mi i neko drugi da. Da. Imam teoretskog znanja, ali koliko god da ga imala malo mi je, tako da ne vidim humor u mom pitanju, ne znam sta je to toliko smijesno?

Zbog čega imaš potrebu primanja energije od nekog drugog.Bilo reiki ili nešto drugo.Sam sam već oko 10 g. u reiku i nijednom nisam imao potrebu pitati nekog dal mi može dati tretman.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pet okt 01, 2010 3:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Zadnja izmjena: Tragom_ptice_dodo; ned aug 03, 2014 4:10 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pet okt 01, 2010 5:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Ok,nisam dovoljno bio dovoljno jasan.Namjera mog posta nije bila prikazivanje mene kao "posebnog",već je bit mog posta u pitanju:"Zbog čega imaš potrebu primanja energije od nekog drugog.".Primjer mojeg iskustva,koje sam naveo,jest samo primjer.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: ned okt 31, 2010 5:00 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jun 09, 2008 1:55 am
Postovi: 6
Kako god, divan je osecaj pomoci nekome da uspostavi izgubljenu ravnotezu .

Reiki daje osecaj topline, uljuljkava, uspavljuje, jako prijatan osecaj , verovatno zato kada ljudi jednom osete tako nesto, traze ponovo jer taj osecaj prija.
Isceljenje ne desava sam na nivou tela, vec i duse i duha istovremeno, gde je i uzrok bolesti, a da bi se to resilo, potrebno je raditi na sebi i "prepoznati" taj uzrok. KAd ga jednom postanemo svesni , onda je pola posla gotovo.
Problem je sto kod vecine ljudi , cim prestane fizicki bol, tu se prica zavrsava....nazalost...

Npr. ja volim da dajem Reiki. Uzivam. Retko ko ga meni daje, ali slagala bih kad bih rekla da mi ne prija kada mi daje moj ucitelj . Srdasce ispuni takva toplina pa postane kao kuca :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: ned jan 16, 2011 11:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Pozdrav

Da li ovdje ima neko ko je majstor reikija ili eventualno da zna nekog ko se bavi reiki iscjeljivanjem?

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: uto jan 18, 2011 5:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Zadnja izmjena: Tragom_ptice_dodo; ned aug 03, 2014 4:12 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub jan 22, 2011 7:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 10, 2010 6:51 am
Postovi: 166
Lokacija: Na perimetru
Reiki nam je malo zamro u zadnje vrjeme. Bas sam se oboruzo s 2 knjige prije nekih 9mj. ali su me vode odnijele u druge smjerove :?
Dodo ja tebi dam 20kn i cokoladu a ti posalji jedan reiki na daljinu... :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Oci se cakle na putu za nigdje, drzite mi fige, javim se kad stignem.
Sasa Antic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub jan 22, 2011 8:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Toner je napisao/la:
Reiki nam je malo zamro u zadnje vrjeme. Bas sam se oboruzo s 2 knjige prije nekih 9mj. ali su me vode odnijele u druge smjerove :?
Dodo ja tebi dam 20kn i cokoladu a ti posalji jedan reiki na daljinu... :mrgreen: :mrgreen:


Nemre, mora bit obostrano...a kune ne znam gdje da trosim :mrgreen:

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pet feb 18, 2011 6:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Nije me dugo bilo, i vidi što mi uradiše od teme :-))))

Svratih samo da vas pozdravim.
Ispričavam se svima kojima nisam odgovarala na poruke, a ima u mom inboxu porukua još iz 2009. Znači da me nije bilo bar tri godine.
Nadam se da ste svi dobro, da ste zdravi, veseli, i radosni.
Sretno!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pet feb 18, 2011 6:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Inicirana sam u 3 stepen reikija prije tacno mjesec dana. Zadnjih desatk dana imam blagu temperaturu.Izgleda kao temperatura pred pocetak z. ciklusa. Mnogo mi je dosadila jer je vani zagrijalo a u stanu jos grije.....Da li mi neko moze reci ima li ovo veze sa tzv "ciscenjem" organizma obzirom da sam se inicirala skoro. Ucitelj mi je rekao da ce intezivno ciscenje biti 21.dan, medjutim ja sad osjecam vece promjene odnosno reakcije nego sto sam tada...(ako su ovo reakcije na reiki).

Takdojer me zanima kako da se zastitim od osoba tzv. energetskih vampira, jer na poslu imam jednog kolegu sa kojim sam primorana da radim. I slijep bi vidio da me lik nervira, a on cini mi se uziva u tome...nista mi ne govori, nista mi ne radi, dovoljno je samo da me pogleda i prodje pored mene. Ucitelj mi je rekao da zamislim da sam u ruzicastom balonu, ali nije mi pomoglo, ne mogu, dok ovaj prodje pored mene ja se kasno sjetim ruzicastog balona ....


dodo..nadam se da si u međuvremenu pronašla odgovore na svoja pitanja.
to nije reakcija na reiki, u smislu neke reakcije tipa nuspojave od lijeka- to ne postoji.
Osjećaj vrućine može imati razne uzroke. sad možda nema više smisla da o tome pišem, pretpostavljam da je prošlo
a o energetskim vampirima ima uvijek smisla govoriti, iako, pretpostavljam da si i tu "vještinu" savladala u međuvremenu...(vidi datum..)

Pisali smo negdje na ovom forumu o energetskim vampririma i o načinima zaštite. Jest da je to bilo jako davno, prije par godina, ali tu negdje među temama ćeš pronaći i te lekcije.
ako ne pronađeš., javi se...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pet feb 18, 2011 10:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 12, 2011 8:38 pm
Postovi: 182
Pre nekih par meseci nasao na netu nesto oko besplatne inicijacije preko videa. Znaci sedas pred monitor, gledas video i dobijas inicijaciju. Tako je bar pisalo. Dali je to moguce ili je neka teska glupost i/ili prevara?

_________________
Malo humora nije na odmetu . http://www.signsfunny.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: pet feb 18, 2011 11:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
arwen dor je napisao/la:
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Inicirana sam u 3 stepen reikija prije tacno mjesec dana. Zadnjih desatk dana imam blagu temperaturu.Izgleda kao temperatura pred pocetak z. ciklusa. Mnogo mi je dosadila jer je vani zagrijalo a u stanu jos grije.....Da li mi neko moze reci ima li ovo veze sa tzv "ciscenjem" organizma obzirom da sam se inicirala skoro. Ucitelj mi je rekao da ce intezivno ciscenje biti 21.dan, medjutim ja sad osjecam vece promjene odnosno reakcije nego sto sam tada...(ako su ovo reakcije na reiki).

Takdojer me zanima kako da se zastitim od osoba tzv. energetskih vampira, jer na poslu imam jednog kolegu sa kojim sam primorana da radim. I slijep bi vidio da me lik nervira, a on cini mi se uziva u tome...nista mi ne govori, nista mi ne radi, dovoljno je samo da me pogleda i prodje pored mene. Ucitelj mi je rekao da zamislim da sam u ruzicastom balonu, ali nije mi pomoglo, ne mogu, dok ovaj prodje pored mene ja se kasno sjetim ruzicastog balona ....


dodo..nadam se da si u međuvremenu pronašla odgovore na svoja pitanja.
to nije reakcija na reiki, u smislu neke reakcije tipa nuspojave od lijeka- to ne postoji.
Osjećaj vrućine može imati razne uzroke. sad možda nema više smisla da o tome pišem, pretpostavljam da je prošlo
a o energetskim vampirima ima uvijek smisla govoriti, iako, pretpostavljam da si i tu "vještinu" savladala u međuvremenu...(vidi datum..)

Pisali smo negdje na ovom forumu o energetskim vampririma i o načinima zaštite. Jest da je to bilo jako davno, prije par godina, ali tu negdje među temama ćeš pronaći i te lekcije.
ako ne pronađeš., javi se...

@arewen dor hvala na odgovoru. Dosli su mi davno. Sad se uspjesno stitim. Jedino kad dajem reiki osobama koje imaju entitete u sebi osjecam se lose.
Pozdrav.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub feb 19, 2011 9:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
@arewen dor hvala na odgovoru. Dosli su mi davno. Sad se uspjesno stitim. Jedino kad dajem reiki osobama koje imaju entitete u sebi osjecam se lose.
Pozdrav.


I to će ti doći, svladat ćeš...samo radi

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub feb 19, 2011 9:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
susuru je napisao/la:
Pre nekih par meseci nasao na netu nesto oko besplatne inicijacije preko videa. Znaci sedas pred monitor, gledas video i dobijas inicijaciju. Tako je bar pisalo. Dali je to moguce ili je neka teska glupost i/ili prevara?


Nikad čula.
Ne vjerujem da je to u redu.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Reiki - alat za lječenje i napredak
PostPostano: sub feb 19, 2011 4:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 12, 2011 8:38 pm
Postovi: 182
Nikad čula.
Ne vjerujem da je to u redu.[/quote]

Nije bilo bas ovo, ali i ovo je nesto slicno. Sta mislite?

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=3AL9c2VTI8w

_________________
Malo humora nije na odmetu . http://www.signsfunny.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 537 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 83 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz