Sada je: sub apr 27, 2024 1:46 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 286 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto jan 18, 2005 11:27 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Zanimljivost: u knjizi "Rosenkreuzerski_pogled_na_svijet" sam čitao o zdravlju i prehrani. Kaže da je destilirana voda ( haha koloidno srebro??? ) najbolja za pit - unutrašnjost tijela, a da je izvorska voda za vanjski dio tijela - pranje i to. Destilirana nema kamenca niti bilo kakvih štetnih tvari koje se mogu naći u vodi iz vodovoda ( otopljene stijenke cijevi, kod nas ima čak - azbesta !!! ). Užas, što pijemo...
Također je zanimljivo da tamo ima popis povrća koje je najbolje za zdravlje, a crveno meso je itekako štetno - kako za tijelo, a i za dušu, jer prenosi sve negativne stvari od životinje koja je ubijena. A i krv nosi svašta... mislim da bi sad vampiri bili presretni...ahahaaa!
:twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 18, 2005 5:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Jedan kolega sa posla mi kaze neki dan da voli po nekada da jede sirovo meso. :shock:
Ja naravno sokiran. Medjutim, u prici sa drugom osobom dolazim do zakljucka da i ta osoba voli da ponekad jede zivo meso. Ali ne samo on nego i njegovi ukucani.
Kasnije sam se zapitao, pa zasto i ja ne bih probao, cuj necu se otrovati. FUJ, nisam to ucinio.Koliko uopste ovo sve ima smisla sto pisem, ali sada kada pogledam malo okolo sebe, jedan veliki veliki broj ljudi ovdjevoli da jede recimo krvavu sniclu. Najcudnije mi je to sto se to meso ponekad jede kao izgovor "To je zdravo" :shock:
Citajuci tekstove sa ove stranice, njihove izjave jednostavno nemaju smisla.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 18, 2005 10:50 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
A, gle, zdravo za jednog ne mora biti i zdravo za drugog. Kako neko jede sirovo meso - to je vjerojatno njima dobro. Recimo, nekad prije nekoliko godina sam vidio kako neki cigani kraj Save zakopavaju svinju u zemlju. I oni ju jedu nakon nekog vremena, iskopaju je i jedu... njima je to normalno, a mi da pojedemo jedan mali komadić, vjerojatno bi se otrovali od teko čuvanog mesa. Oni to genetski prihvaćaju, vjerojatno. Njima nije ništa, onako zmazani svi i prljavi jedu rukama... eto. I nikom ništa.
Vjerojatno s porastom svijesti i duhovnog razvitka, prestajete osjećati potrebu za mesom. Meni u zadnjih godinu dana, meso uopće više ne paše, već recimo kruh i povrće, te prerađevine od mlijeka. Meso mi više nije tako fino. Neznam zašto, ali je tako.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 20, 2005 12:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Ja u poslednje vreme jedem samo hleb,pastetu,salamu i kecap.To jest,u poslednjih godinu dana.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 20, 2005 12:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 01, 2005 3:43 pm
Postovi: 35
Molim te pitaj nekog kako se pravi pasteta i salama...mislim da ces odmah preci na povrce...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 20, 2005 11:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
> kako se pravi pasteta i salama...

a jel znate kako je pasteta dobila ima?

pasteta da se baci :):):)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Vegetarijanstvo i spoznaja
PostPostano: pet jan 21, 2005 11:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 28, 2004 11:31 am
Postovi: 33
Lokacija: Zagreb
Zanimljive stranica na temu veze vegetarijanstva i spoznaje: http://www.vegetarijanstvo.net/

Na stranici cassiopaea.org pise:

10-23-94
Q: (L) Is a vegetarian style of eating good for one?
A: Not usually.
Q: (L) What did human beings eat before the Fall?
A: Vegetarian.
Q: (L) So, until we go through the transition we are not really designed to be vegetarian?
A: Correct.

Vegetarijanstvo je u duhovnom smislu beskorisno za ljude koji ne traze istinu, ali za one koji koji je traze je neophodno.
Tko za zivota nije tezio istini i prestao jesti meso, tesko da ce to napraviti nakon smrti, kada ulazi u proces na koji njegova osobnost vise nema nikakav utjecaj.
Ulazak u tranziciju (transformaciju, transfiguraciju, ponovno rodjenje) i vegetarijanstvo idu ruku pod ruku!
Ali to se desava kada u trazitelju proradi prasjecanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 22, 2005 1:56 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
"Pasta" od mesa... odnosno njegovih otpadaka... Hmmm?

Hahaha!!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 22, 2005 1:58 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, izgleda da nam se "otključava" ono što nam je vjekovima bilo "zaključano". Mislim na DNA lance.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 24, 2005 7:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Yoshi je napisao/la:
Molim te pitaj nekog kako se pravi pasteta i salama...mislim da ces odmah preci na povrce...


Svejedno i da predjem na povrce,ja sam i dalje ista OPS osoba.Hranim se bicima iz 2.denziteta...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 24, 2005 12:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
A sto je sve neophodno onima koji traze istinu?
I sto bude s nama kad ju nadjemo?
Da li postoji istina poslije koje se ne otvarai neka nova istina?
Sofija
:?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 24, 2005 12:44 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 30, 2004 1:54 pm
Postovi: 24
Lokacija: U srcima voljenih...
... nema apsolutne istine..., a
iako je ima, mi je sigurno jos dugo, dugo..., necemo spoznati...

_________________
Ako sanjam-probudicu se,
ako se probudim-umrecu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 24, 2005 1:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Jedite ono sto vam pase.

Ljudi su svezderi. Ali ponajvise mesozderi.
I glupo je govorit "ja necu jest meso zato sto zivotinja ima oci". Pa daj molim te. I biljke i zivotinje dolaze sa iste razine.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 24, 2005 4:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Da, vecina ljudi su svezderi i mesozderi, ali i manjina od skoro milijardu ljudi (barem polovina od toga u Indiji) ipak ne jede meso. Radi se o tome da li je neophodno da netko, pa makar i zivotinja, mora biti ubijen da bih ja bila danas sita?
To sto radi vecina me ne obavezuje, radije sam poput galeba Jonathana Livingstona i trazit cu istinu daleko od mase koja funkcionira po principu samo u se, na se i poda se! (OPS)

P:S: Biljke i zivotinje ne dolaze s iste razine. Procitajte knjigu Maxa Heindela koji to detaljno objasnjava!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 24, 2005 9:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Dezinformacija da su ljudi svezderi (oni mogu sve jest ali to je evolucijska prednost a ne nuznost) je dosta stara i vec 1000 puta opovrgnuta.

Otprilike na svaku dezinformaciju koja bi trebala upucivati na to da je covjek svezder postoji cca 5 informacije koja prethodnu dezinformaciju sa lakocom ruse.

Kako god bilo covjek ima probavni sustav BILJOJEDA.

Takoder NEMOJTE jest sta vas je volja jer hrana danas utjece na razinu svijesti sutra.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 25, 2005 12:43 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, slažem se.

Hranom unosite energiju - koja može biti pozitivna ili negativna... ako me razumijete što hoću reć...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 25, 2005 2:47 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 30, 2004 9:30 pm
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
Organski portal osobno je napisao/la:
Kako god bilo covjek ima probavni sustav BILJOJEDA.


Smešno.

Biljojedi imaju specifičnu građu i dužinu creva. Čovek nema 20m creva koja bi varila sirove biljke -> nije "dizajniran" za biljojeda.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 25, 2005 8:19 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Mislim da i čovjekov genom igra određenu ulogu u vezi vrste hrane koja mu odgovara. Neki su recimo više osjetljivi na manjak željeza kojeg najlakše resorbuju upravo iz "crvenog" mesa.

Pozdrav!

P.S. Ili se ja ovo tješim, jer ne mogu bez čevapa, bureka, o jagnjetini s ražnja - da ne pričamo?!? Volim i slaninu, naravno (zimi s bjelim lukom, protiv prehlade i vampira).
Što se povrća tiče, od svih miješanih salata, najviše volim - miješano meso, sa roštilja, naravno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 25, 2005 11:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
A kako znate da biljke neosjecaju nekakvu bol? Strah od smrti? I one su ziva bica. To sto nekrvare i nevriste kad ih se ubija nemora znaci da su manje vrijedne od zivotinja.

Tako je Boris, ti si moj coek. Nema do janjetine i dobrih cevaba sa lukom :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 25, 2005 11:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Bilo bi pogresno da netko ne jede meso ako mu je fino! Meso se prestaje jesti tek kada ti se zgadi.

Nase tijelo je zapravo samo po sebi jedan densitet odredjene finoce vibracije. Slicno privlaci slicno, bas kao sto smo i mi na ovom forumu u svojim interesima slicni i otvoreni prema novim saznanjima i voljni se promijeniti i napredovati.

Svjesni smo da smo zarobljeni i da se neka bica hrane nasim mislima i osjecajima. Mozemo ih nazivati reptoidi, elementali, vampiri, ...
Kako to oni rade, na ovom je sajtu izvrsno opisano.

Mi smo samo jedna karika u nizu prehrambenog lanca. Fizicki se hranimo fizickim tijelima biljaka i zivotinja, dok se metafizicka suptilna bica (OPS-i 4. densiteta, ako sam upotrijebila dobru terminologiju) hrane nasim suptilnim tijelima.

Kako ovaj svijet izgleda je Heindel opisao jos prije 100 godina, a oni kojima je bilo dano znali su to otkako svijet postoji. Vidljivi je svijet samo vrh sante leda.

Covjek ima 4 tijela: mentalno, astralno, etersko i materijalno.
Zivotinja ima 3: astralno, etersko i materijalno.
Biljka 2: etersko i materijalno.
Minerali samo materijalno.

slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 286 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 90 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz