Sada je: pet mar 29, 2024 3:04 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Multipla skleroza = uzrok su začepljene vene
PostPostano: sri jun 09, 2010 4:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
http://www.judzks.ba/Default.aspx?tabid=629

http://www.videoarhiv.net/ccsvi-je-uzro ... ideo/30873

U 2006 talijanski profesor na Sveučilištu u Ferrera, dr. Paolo Zamboni pokrenuo eksperiment koji će vjerojatno imati velike posljedice za razumijevanje i liječenje MS. Objavom članka u The Journal of Neurology, Neurosurgery, and Psychiatry http://jnnp.bmj.com/content/80/4/392.full pokrenuo se svijet MS.
Prof. Zamboni je istraživanje započeo potaknut stanjem svoje supruge, oboljele od MS i tako otkrio problem u drenaži mozga te ga nazvao CCSVI-kronična cerebrospinalna venska insuficijencija.
Teorija dr. Zambonija kaže da je CCSVI složeno krvožilno stanje karakterizirano sužavanjem extra-kranijalnih vena koje ograničavaju normalan odljev krvi iz mozga.

Neučinkovita drenaža tada uzrokuje promjene u protocima krvi unutar mozga koje na kraju uzrokuju ozljede moždanog tkiva i degeneraciju neurona. CCSVI negativno utječe na postojanost krvno-moždane barijere(BBB) što uzrokuje njenu povećanu propustljivost i na taj način olakšava autoagresivnim imuno stanicama da do dođu do centralnog živčanog sistema i započnu proces bolesti.
Dolazi do taloženja željeza u mozgu grupiranog oko vena koje odvode krv iz mozga što je vrlo opasno. Stvaraju se slobodni radikali, a oni su ubojice ćelija.

Postoje tri glavne vene koje vraćaju krv iz mozga do srca: dvije unutarnje jugularne i azygos vena.
Jedna ili sve od tih vena mogu biti sužene, blokirane, imaju neispravne zaliske ili čak potpuno nedostaju.
Takve venske malformacije može se relativno jednostavno otkriti pomoću Color dopplera (UZV), koji pokazuje brzinu i smjer protoka krvi u venama. Također se dijagnostika može napraviti i na MRV (MR venografija).
Kada je potvrdio vensku malformaciju, prof.Zamboni je sa suradnicima proveo postupak kojim je otvorio sužene vene. Postupak može biti baloniranje kojim se vena proširuje balonom ili ugradnja stenta.
Taj postupak je prof. Zamboni nazvao The Liberation Treatment, sa simboličkim značenjem za oboljele od MS.
Postupci u Italiji se ovog časa ne izvode.

Trenutno su u tijeku studije o povezanosti CCSVI i MS su na institutu u Buffalu, USA.
Provodi ih dr.Živadinov neurolog iz Rijeke. Prvi objavljeni rezultati bude velika očekivanja i nadu oboljelih da je ovo put ka razrješenju misterije MS.

http://multiplaskleroza-ccsvi.blogspot. ... ccsvi.html



ma koliko logična bila povezanost nemogućnosti venske krvi ('kanalizacijskka') da odvede štetne tvari iz mozga i oštečenja samog mozga, većina lječnika ima barikadu u glavi da iti postavi sebi pitanje: ima li tu istine?
Većina ih samo maše glavom: Ne,Ne...

oboljeli od MS-a moraju doživotno uzimati pripravke(učinkovitost oko 30%, klasična placebo skupina je oko 23-27% .. istraživanja o učinkovitosti ne možeš tek tako dobiti), a taj pripravak (lijek, kako ga farmaceuti zovu) košta cca 1000€/mj.
u Svijetu ima 2,5miliona oboljelih od MS-a

u tijeku je borba (peticijama) da oboljeli dobiju pravo na samo testiranje vena , da li ima u njima oštečenja, taj uređaj RH nema, također tražu pravo na postupak propuhivanja vena kada je oštečenje malo.

Veće testiranje ove teorije (i prakse, jer ljudi ostavljaju snimke svog oporavka na Youtubu) se provodi u SAD-u .. zemlji kojom vlada Big Farma, gdje se 2-god. djec trpaju antidepresivima ... za očekivati je da će reći da nema veze između MS-a i vena.

onda ostaje samo pitanje: Ako su vratne vene začepljene , zašto ti ljudi nemaju prava ih popraviti?

peticija:
http://www.gopetition.us/online/34491.html

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multipla skleroza = uzrok su začepljene vene
PostPostano: sri jun 09, 2010 4:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
http://www.nacional.hr/clanak/82935/u-f ... udila-nada

prije nego li izgubim link

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multipla skleroza = uzrok su začepljene vene
PostPostano: pet sep 03, 2010 8:34 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 14, 2009 7:52 am
Postovi: 12
Lokacija: beograd
oboleo sam od najgluplje bolesti MS-a,30.08.2010 sam uradio balon dilataciju leve jugularis vene,koja je imala suzenje i slab protok,evo 4 dana posle intervencije rezultati su ohrabrujuci,spazam,utrnulost,bolovi u donjem delu kicme,su se prilicno povukli i umanjili,lakse pravim korak,ustvari sve polako ide na bolje,ja sam presrecan,nadam se da ce CCSVI da zazivi i resi problem svim obolelim od MS-a.
Veliki pozdrav.......


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multipla skleroza = uzrok su začepljene vene
PostPostano: pet sep 03, 2010 11:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Odlično. Ajd pa javi kako se stanje razvija!

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multipla skleroza = uzrok su začepljene vene
PostPostano: uto sep 07, 2010 7:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
je si bio u Nišu na propuhivanju vene?

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multipla skleroza = uzrok su začepljene vene
PostPostano: uto sep 21, 2010 11:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 25, 2010 10:05 am
Postovi: 46
Lokacija: južno..južno..
mislim da je vise nego ocito da veza izmedju ms-a i ccsvi postoji, samo je tuzno sto lijecnici u hrvatskoj to, jednostavno ne zele vidjeti. zahvat propuhivanja vena je jednostavan,a pored toga i jeftin, poboljsanja su ocigledna i tako bi ,odjednom, s trzista nestali najveci potrosaci skupih lijekova sto farmaceuti i lijecnici ne mogu dozvoliti.
kada sam vidjela ovu temu u alternativi pomislila sam da joj ovdje nije mjesto,ali zapravo je na pravom mjestu. i na ovom slucaju negiranja ccsvi-ja u ms-u dolaze do izrazaja sve teorije urote pod paskom Elite i ostalih iluminata :twisted: . jedino me tjesi to sto dolazi vrijeme promjena i sto se narod polako budi... :notworthy:
zato izdrzite jos malo...sve ce uskoro sjesti na svoje mjesto.
pozdrav

_________________
Ne shvaćajte život preozbiljno. Nikad se nećete iz njega izvući živi.
-Elbert Hubbard


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multipla skleroza = uzrok su začepljene vene
PostPostano: ned okt 10, 2010 8:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
dobila sam info da su svi postovi koji govore o CCSVI i uspjesima istog , brisani u klanjani na stranicama forum.hr i da su se pojavili plaćenici tj. ljudi čije postojanje na topicu služi samo izazivanju svađe i omalovažavanju tretmana popravljanja vena i CCSVI

novi lijek je izbačen na tržište, istraživanja su plaćena, puno para je potrošeno ... postoji veliko zataškavanje istine
najvjerojatnije će trajati barem dokle se novi lijek ne naplati , bar 2 godine

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multipla skleroza = uzrok su začepljene vene
PostPostano: ned okt 10, 2010 8:25 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 14, 2009 7:52 am
Postovi: 12
Lokacija: beograd
Posle mesec ipo dana od intervencije,a sobzirom da imam od 2004 god dijagnozu PP MS-a,poboljsanja su minimalna u svakom pogledu,mokrenje se redukovalo,lakse pravim korak to jest manji je spazam i ukocenost i u nogama i u rukama.
Intervenciju sam radio u Nisu..
Ovo je emisija o CCSVI-u u kojoj ucestvuju dr.iz Nisa,vredi posalusati,traje skoro sat vremena.


http://b92.fm/player/7/70313/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multipla skleroza = uzrok su začepljene vene
PostPostano: pon okt 11, 2010 10:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 25, 2010 10:05 am
Postovi: 46
Lokacija: južno..južno..
Minime je napisao/la:
dobila sam info da su svi postovi koji govore o CCSVI i uspjesima istog , brisani u klanjani na stranicama forum.hr i da su se pojavili plaćenici tj. ljudi čije postojanje na topicu služi samo izazivanju svađe i omalovažavanju tretmana popravljanja vena i CCSVI

novi lijek je izbačen na tržište, istraživanja su plaćena, puno para je potrošeno ... postoji veliko zataškavanje istine
najvjerojatnije će trajati barem dokle se novi lijek ne naplati , bar 2 godine


istina je da su brisani neki postovi , ali otvorena ja nova tema i tamo se raspravlja o ccsvi.
zapravo, na fejsu je osnovana grupa podrške.
ministar plaća skupe lijekove,a za ccsvi neće ni da čuje,a to je u konačnici puno jeftinije. pacijenti moraju ići u druge zemlje na intervenciju. u hrvatskoj im se uskraćuju informacije i mogućnost liječenja.ali lijekovi...samo izvolite,trujte se i uništite i ono malo što vam je ostalo...
](*,)

_________________
Ne shvaćajte život preozbiljno. Nikad se nećete iz njega izvući živi.
-Elbert Hubbard


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multipla skleroza = uzrok su začepljene vene
PostPostano: pon okt 11, 2010 12:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
bandja je napisao/la:
Posle mesec ipo dana od intervencije,a sobzirom da imam od 2004 god dijagnozu PP MS-a,poboljsanja su minimalna u svakom pogledu,mokrenje se redukovalo,lakse pravim korak to jest manji je spazam i ukocenost i u nogama i u rukama.
Intervenciju sam radio u Nisu..
Ovo je emisija o CCSVI-u u kojoj ucestvuju dr.iz Nisa,vredi posalusati,traje skoro sat vremena.


http://b92.fm/player/7/70313/
Znači poboljšanje nije veliko?

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multipla skleroza = uzrok su začepljene vene
PostPostano: pon okt 11, 2010 2:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 25, 2010 10:05 am
Postovi: 46
Lokacija: južno..južno..
bandja je napisao/la:
Posle mesec ipo dana od intervencije,a sobzirom da imam od 2004 god dijagnozu PP MS-a,poboljsanja su minimalna u svakom pogledu,mokrenje se redukovalo,lakse pravim korak to jest manji je spazam i ukocenost i u nogama i u rukama.
Intervenciju sam radio u Nisu..
Ovo je emisija o CCSVI-u u kojoj ucestvuju dr.iz Nisa,vredi posalusati,traje skoro sat vremena.


http://b92.fm/player/7/70313/

istina je da ,kod nekih oboljelih, u početku nisu velika poboljšanja. isto tako ,neki oboljeli, odlaze na intervenciju sa prevelikim očekivanjima. zajedničko svima je da je poslije intervencije bolest zaustavljena i svakom organizmu treba dati šansu i vremena da se oporavi. nekome treba nekoliko dana ili tjedana, a nekome trebaju mjeseci...ne treba gubiti nadu i sumnjati u ispravnost postupka [-X . svi lijekovi za ms su pokazali svoju nedjelotvornost.ovo je postupak koji oboljelima daje šansu, pa usudim se reći,ozdravljenja.
treba biti strpljiv i prepustiti se kvantnoj fizici u ruke...ovo je doba čuda...
:occasion5:

_________________
Ne shvaćajte život preozbiljno. Nikad se nećete iz njega izvući živi.
-Elbert Hubbard


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multipla skleroza = uzrok su začepljene vene
PostPostano: uto okt 12, 2010 7:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
začepljenje vena spriječava odvoz štetnih tvari i ugljika iz mozga
pa se talože na najbliže lokacije, oštećujući tkivo
ovo bi bilo ugrubo objašnjenje

kada krv počen normalno teći, kada vene profunkcioniraju , tada se otpadne tvari mogu izbacivati iz mozga .. počinje čišćenje
samo treba vremena za to

naletjela sam na istraživanje koje je pokazalo da su ovojnice živaca sposobne na samoobnovu, treba im vremena i 'materijala' za to

http://multiplaskleroza-ccsvi.blogspot. ... chive.html

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multipla skleroza = uzrok su začepljene vene
PostPostano: sri dec 22, 2010 1:00 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 21, 2010 10:27 pm
Postovi: 5
lola je napisao/la:
Minime je napisao/la:
dobila sam info da su svi postovi koji govore o CCSVI i uspjesima istog , brisani u klanjani na stranicama forum.hr i da su se pojavili plaćenici tj. ljudi čije postojanje na topicu služi samo izazivanju svađe i omalovažavanju tretmana popravljanja vena i CCSVI

novi lijek je izbačen na tržište, istraživanja su plaćena, puno para je potrošeno ... postoji veliko zataškavanje istine
najvjerojatnije će trajati barem dokle se novi lijek ne naplati , bar 2 godine


istina je da su brisani neki postovi , ali otvorena ja nova tema i tamo se raspravlja o ccsvi.
zapravo, na fejsu je osnovana grupa podrške.
ministar plaća skupe lijekove,a za ccsvi neće ni da čuje,a to je u konačnici puno jeftinije. pacijenti moraju ići u druge zemlje na intervenciju. u hrvatskoj im se uskraćuju informacije i mogućnost liječenja.ali lijekovi...samo izvolite,trujte se i uništite i ono malo što vam je ostalo...
](*,)



http://www.forum.hr/showthread.php?t=566063&page=27

Dobrota od moda je CCSVI temu ugasila.

Isti mod i njemu slični su također anatemizirali veze kronične venske insuficijencije i MS-a na forumu.hr topic:Multipla skleroza, koliko nas ima? II

Svako iz RH kome je dijagnosticirano suženje vena i baloniranje urađeno u Izoli ili Nišu mora i nadalje računati na nastavak liječenja zbog restenoza u istim bolničkim centrima.

Zbog cirkulacionih problema mozga, hrana je jako bitna jer o njoj ovisi serum. Gustoća i kakvoća. Best bet diet i Terry Wahls su vrlo dobri orjentiri.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multipla skleroza = uzrok su začepljene vene
PostPostano: sri dec 22, 2010 11:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 25, 2010 10:05 am
Postovi: 46
Lokacija: južno..južno..
"obožavam" modove na forum.hr. :^o tamo nema rasprava,posebno o cssvi...oni koji nemaju mišljenje kao oni, jednostavno su banana. tema bi se razvijala,ima puno novosti i pomaka,ali... [-(
hrana zaista ima veliku ulogu u ms-u,a pomažu i druge alternativne metode.
a medicina je toliko napredovala da su faktički svi bolesni...
:hello2:

_________________
Ne shvaćajte život preozbiljno. Nikad se nećete iz njega izvući živi.
-Elbert Hubbard


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multipla skleroza = uzrok su začepljene vene
PostPostano: sri dec 22, 2010 11:33 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 21, 2010 10:27 pm
Postovi: 5
lola je napisao/la:
"obožavam" modove na forum.hr. :^o tamo nema rasprava,posebno o cssvi...oni koji nemaju mišljenje kao oni, jednostavno su banana. tema bi se razvijala,ima puno novosti i pomaka,ali... [-(
hrana zaista ima veliku ulogu u ms-u,a pomažu i druge alternativne metode.
a medicina je toliko napredovala da su faktički svi bolesni...
:hello2:


Biti bolestan je bolja varijanta.Problemi se gomilaju kad čovjek si dozvoli da ga takozvana
konvencijalna medicina uzme sa svojim šamanima pod svoje. Sociološki dobar osvrt na temu se nalazi u knjizi Jaques Atalli-a :Kanibalski poredak-Život i smrt medicine.

Dr. John Virapen, autor je jedne nove knjižice "Nuspojava: smrt "koja bjelodano svjedoči s kakvim se opasnim medicine show-om pacijenti susreću.

Mi pacijenti sa MS-om smo osjetilii milodare liječnika na svojoj koži.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multipla skleroza = uzrok su začepljene vene
PostPostano: sri dec 22, 2010 11:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Virapen ovdje nešto govori (o farmaceutskoj industriji, ne o MS-u):
http://www.vecernji.hr/zivot/hiperaktiv ... nak-227401

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multipla skleroza = uzrok su začepljene vene
PostPostano: čet dec 23, 2010 10:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 25, 2010 10:05 am
Postovi: 46
Lokacija: južno..južno..
ja razumijem kad mi dr. kaže : akupunktura, ništa to ne pomaže... dijeta, pa probajte iako ne vjerujem...bioenergija, haha zar u to vjerujete....ali kad kaže ccsvi,to je zabluda.... e onda bih poludila. u tom slučaju se vidi koliko lova igra ulogu u liječenju.ispitivanje lijekova obično financiraju tvrtke koje ih prizvode pa plaćaju liječnicima seminare, pa friziraju rezultate,a to da su u ispitivanje uključeni pacijenti koji su na početku bolesti, poznato je svima.
oni koji su napravili balon diletaciju, a u kolicima su ili su slabo pokretni isto osjećaju poboljšanja a dr.to pripisuju placebu. e kod mene onda placebo djeluje već 8 mjeseci....i najgore im je kad im kažem da više ne pijem lijekove...da sam puna energije i da sam sretna i da ću opet na propuhivanje,ako treba.
i ne znam zašto neće da olakšaju život oboljelima od ms-a i zašto mi iz hrvatske moramo vani na zahvat,a mogli bi i kod nas to raditi...
:hello2:

_________________
Ne shvaćajte život preozbiljno. Nikad se nećete iz njega izvući živi.
-Elbert Hubbard


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multipla skleroza = uzrok su začepljene vene
PostPostano: čet dec 23, 2010 7:32 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 21, 2010 10:27 pm
Postovi: 5
Samo tako je napisao/la:
Virapen ovdje nešto govori (o farmaceutskoj industriji, ne o MS-u):
http://www.vecernji.hr/zivot/hiperaktiv ... nak-227401


Indirektno da. Bez farme ne bi niti bilo Liberation War-a.
http://www.direct-ms.org/magazines/Embr ... tality.pdf

Virapen govori kao insider o industriji lijekova u uvjetima korporativnog vlasništva jer su za shareholdere primarna tržišta i profit , a sekundarni potrošači.
Sva njegova razmatranja o lijekovima odnose se i na lijekove kod oboljelih od MS-a.
Naglasak je konstantno, na nuspojavama.
Svatko bi trebao znati razabrati kolika je korist ili šteta od pojedine terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multipla skleroza = uzrok su začepljene vene
PostPostano: čet dec 23, 2010 7:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 25, 2010 10:05 am
Postovi: 46
Lokacija: južno..južno..
gledam na tv...ženska mijenja lični opis...lomi nos da ima ljepši, kirurški odstranjuje kožu sa očnih kapaka, kožu sa trbuha,pravi liposukciju, ubrizgava kolagen u lice,laserom pegla bore, sunča se u solariju, laserom skida dioptriju, na zube stavlja kapice i ljuskice, itd.,itd....sve to traje i košta bog-te-pita-koliko.... i to je super, nitko nema ništa protiv toga, liječnici ništa ne komentiraju...
oboljeli od ms-a odlaze na propuuhivanje ZAČEPLJENIH jugularnih vena. zahvat traje 30-40 minuta i košta 2,5-5 tisuća eura i lakše se nose sa svojom bolesti. e, to nije medicinski opravdano i to je bespotreban zahvat...


jedan forumaš je napisao...ne znate kako teško i dugo skončavaju oboljeli od ms-a...
moja prijateljica je umrla prije par mjeseci nakon 25godina borbe sa ms-om ...svoje propuhivanje nije dočekala, zapravo više nije bila sposobna za njega...umrla je od gušenja...

hura za plastične operacije, one puno pomažu...u čemu ono, zaboravih....u jednoumlju možda

_________________
Ne shvaćajte život preozbiljno. Nikad se nećete iz njega izvući živi.
-Elbert Hubbard


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Multipla skleroza = uzrok su začepljene vene
PostPostano: čet dec 23, 2010 9:50 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 21, 2010 10:27 pm
Postovi: 5
lola je napisao/la:
gledam na tv...ženska mijenja lični opis...lomi nos da ima ljepši, kirurški odstranjuje kožu sa očnih kapaka, kožu sa trbuha,pravi liposukciju, ubrizgava kolagen u lice,laserom pegla bore, sunča se u solariju, laserom skida dioptriju, na zube stavlja kapice i ljuskice, itd.,itd....sve to traje i košta bog-te-pita-koliko.... i to je super, nitko nema ništa protiv toga, liječnici ništa ne komentiraju...
oboljeli od ms-a odlaze na propuuhivanje ZAČEPLJENIH jugularnih vena. zahvat traje 30-40 minuta i košta 2,5-5 tisuća eura i lakše se nose sa svojom bolesti. e, to nije medicinski opravdano i to je bespotreban zahvat...


jedan forumaš je napisao...ne znate kako teško i dugo skončavaju oboljeli od ms-a...
moja prijateljica je umrla prije par mjeseci nakon 25godina borbe sa ms-om ...svoje propuhivanje nije dočekala, zapravo više nije bila sposobna za njega...umrla je od gušenja...

hura za plastične operacije, one puno pomažu...u čemu ono, zaboravih....u jednoumlju možda


http://www.forum.hr/showpost.php?p=2957 ... tcount=417

Na takav post mod pomahnita. Pitamo se zbog čega?

Moderatori na forumu.hr na temi zdravlje,CCSVI,multipla skleroza-koliko nas ima? su po zanimanju doktori. Doktorski pristup liječenju je na žalost isti. Bio on pod nick-om na forumu ili se našli mi snjima u ordinaciji. Uvijek mainstream . Njih ne muče rezultati mainstreama.

Upoznao sam sve profesore u RH koji se kao bave demijelinizacijskim oboljenjima.Nema među njima bitne razlike . Osim po izgledu.Meni njihovi spoznajni kapaciteti su postali nepotrebni unatrag osam godina. Izuzetak je bila prof. Metka Zorc iz Ljubljane koja ne glumi komunikaciju sa pacijentom i ne radi iz toga pretstavu.U Izoli sam bio na invazivnoj flebografiji i baloniranju.Doživljaj susreta sa doktorom čovjekom koji te sluša i razumije, to se doživljava kao nešto jako, ,jako posebno. I to je evolucija hominida ?

Empatija je za doktore SF.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 24 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz