Sada je: čet mar 28, 2024 10:55 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Meteoropatija
PostPostano: sri maj 15, 2013 1:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
Pjesma kaže: " sve je lako kad si mlad, ... svaka rana manje boli, .... baš te briga s kim ćeš leći ...." itd.
\:D/
I doista je tako, no što se dešava s promjenama koje dolaze s godinama i osjetljivosti na vremenske promjene.
Neke bole zglobovi, neke stari prijelomi, nekoga otkida glava, neki imaju srčane tegobe, neki dišne ... i da ne nabrajam.
Zašto se to dešava?
Zašto su ljudi (sve više) osjetljivi na vremenske promjene?
Kako se boriti protiv toga?
I na kraju - ima li u načina da se čovjek iščupa iz toga i postane otporan na meteropatiju?

:-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: METEOROPATIJA
PostPostano: sri maj 15, 2013 2:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Ima nacin da se iscupa, a resenje je u glavi, kod vecine.
Primecujem da mala deca i njihovi roditelji pricaju kako im je dete promenjivog raspolozenja pri promeni vremena. Hipohondrija i glupost.

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: METEOROPATIJA
PostPostano: sri maj 15, 2013 4:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
sportista je napisao/la:
Ima nacin da se iscupa, a resenje je u glavi, kod vecine.
Primecujem da mala deca i njihovi roditelji pricaju kako im je dete promenjivog raspolozenja pri promeni vremena. Hipohondrija i glupost.


Pa hajde - prosvijetli nas.
Da vidimo tvoje prijedloge i moguća rješenja.
Možda nekome time pomogneš.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: METEOROPATIJA
PostPostano: sri maj 15, 2013 5:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Resenje je u glavi. Ne moze ti onda drugi pomoci.

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: METEOROPATIJA
PostPostano: sri maj 15, 2013 7:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
sportista je napisao/la:
Resenje je u glavi. Ne moze ti onda drugi pomoci.


Pa dobro hoćemo li sada do besvijesti pretakati iz šupljeg u prazno ili ćeš konačno napisati nešto konkretno?
:?
Primjerice - kako ti misliš da bi čovjek kojeg pred nevrijeme ubija koljeno ili davni lom neke kosti (ili bilo što drugo) mogao to riješiti "iz glave" ?
Eto konkretno pitanje, pa sada očekujem i konkretan odgovor.
Naravno ako znaš.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: METEOROPATIJA
PostPostano: sri maj 15, 2013 7:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
GAL je napisao/la:
Pjesma kaže: " sve je lako kad si mlad, ... svaka rana manje boli, .... baš te briga s kim ćeš leći ...." itd.
\:D/
I doista je tako, no što se dešava s promjenama koje dolaze s godinama i osjetljivosti na vremenske promjene.
Neke bole zglobovi, neke stari prijelomi, nekoga otkida glava, neki imaju srčane tegobe, neki dišne ... i da ne nabrajam.
Zašto se to dešava?
Zašto su ljudi (sve više) osjetljivi na vremenske promjene?
Kako se boriti protiv toga?
I na kraju - ima li u načina da se čovjek iščupa iz toga i postane otporan na meteropatiju?

:-k

Mislim da se to dešava radi životnog stila od najranije mladosti.Tu podrazumjevam od prehrane,pa na dalje.
Moj stav je da upravo to što nas je dovelo da budemo metereopata,iz tih bolova možemo sagledati uzroke. Recimo,možda bole noge jer mom tijelu ne "paše" to što trebam na radnom mjestu stajati po 10 sati,pa je lijek možda više kretanja.
Npr. bol prijeloma kosti,zglobova,srca....se kod nekih može izlječiti određenim svakodnevnim vježbama ili pijenjem tableta ili vitamina.....
Glavobolja poput zubobolje se možda može riješiti/smanjiti ako čovjek pronađe "put" kojim će bol jednostavno "odteći" iz glave,zuba itd...
Ali zapravo je vjerojatno sve kompleksnije.
Zašto jednog blizanca boli glava,a drugog ne.Uzmimo da su sve cijeli život radili zajedno.Jedan je metereopata,a drugi se osjeća super.Kako to?
Rješenje se nalazi u tome koliko se čovjek dobro upoznao i dal je spreman na promjenu ili dodatni rad na sebi..?.....mada nema baš vremena za to.
Ako te boli koljeno radi vježbe(redovito) koje jačaju kosti/tetive koljena,ali ne očekuj promjenu preko dana. :)

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: METEOROPATIJA
PostPostano: sri maj 15, 2013 8:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
GAL je napisao/la:
sportista je napisao/la:
Resenje je u glavi. Ne moze ti onda drugi pomoci.


Pa dobro hoćemo li sada do besvijesti pretakati iz šupljeg u prazno ili ćeš konačno napisati nešto konkretno?
:?
Primjerice - kako ti misliš da bi čovjek kojeg pred nevrijeme ubija koljeno ili davni lom neke kosti (ili bilo što drugo) mogao to riješiti "iz glave" ?
Eto konkretno pitanje, pa sada očekujem i konkretan odgovor.
Naravno ako znaš.


Pisao sam da je to slucaj kod vecine a ne kod svih, pazljivo procitaj jos jednom sta sam napisao.

Ne mislim da, oni koji su imali prelome ili neke fizicke probleme, imaju problem u glavi. Mislim na meteoropate, koje boli glava pred svaku promenu vremena, ili postaju nervozni i slicno.

To su obicno ljudi koji nisu spremni na PROMENE. :wink:

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: METEOROPATIJA
PostPostano: sri maj 15, 2013 10:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
U redu.
Ajmo onda konkretizirati.

Dakle što onda KONKRETNO savjetovati nekim ljudima iz moje najbliže okoline u vezi promjena u glavi jer:

1. Davor je slomio ključnu kost prije 10 godina i osjeti i najmanju promjenu vremena na mjestu toga loma.
2. Ani se svaki put kada se mijenja vrijeme dosta povisi krvni tlak te ima aritmiju.
3. Martina je povrijedila koljeno na rukometu prije 5 godina i svaki put pred kišu je jako boli.
4. Roberta boli oko svaki put kada se vrijeme mijenja (bez obzira dolazi li kiša ili nakon kiše poboljšanje vremena), iako mu oftamolog nije našao nikakve patološke promjene na oku.
Pored toga ima i bolove u glavi (žiganja i prosijavanja).

Inače - svi su rekreativni sportaši, zdravo (i pravilno) se prehranjuju, ne piju (poneki čak niti kavu), ne puše, ne drogiraju se, uredno i dovoljno spavaju, zaposleni su te zadovoljni svojim radnim mjestom, vedre i vesele su naravi te imaju sređen obiteljski život.

Eto ... što i kakvu promjenu u glavi im savjetovati?

Thanx
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: METEOROPATIJA
PostPostano: sri maj 15, 2013 10:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Nemoj da im savetujes nista.

Jesu trazili savet?

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: METEOROPATIJA
PostPostano: sri maj 15, 2013 11:36 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Možda je Meteoropatija na pola povezana i sa onim što uzrokuje promjene vremena, sa cjepivima koja uzrokuju autoimune bolesti... možda nije sve u glavi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: METEOROPATIJA
PostPostano: čet maj 16, 2013 11:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
sportista je napisao/la:
Nemoj da im savetujes nista.

Jesu trazili savet?

Jesu (pa prijatelji smo), a ja ne znam odgovor. Zato sam i došao pitati ovdje.
I ne samo zbog njih.
Vjerujem da je puno ljudi koji imaju problema s promjenom vremena.
No ok. Vidim da ne izlaziš s tim na kraj, pa zato pusti neka odgovori onaj tko zna i želi.

promatrač je napisao/la:
Možda je Meteoropatija na pola povezana i sa onim što uzrokuje promjene vremena, sa cjepivima koja uzrokuju autoimune bolesti... možda nije sve u glavi.


Možda.
Zato i želim prodiskutirati s vama ovdje jer očito da sve više ljudi pati od toga.
Prije je to bila (ajmo reći) rijetkost, a danas je to masovna pojava.
Od nervoze i razdražljivosti pa sve do fizičkih tegoba.
Od male djece pa sve do starijih osoba.

Neki kažu da je to na jedan način otuđenje od prirode, odnosno da ljudi sve manje borave u njoj i da zato pojedinci tako reagiraju.
Drugim riječima - priroda im postaje nešto "strano".
:(


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Meteoropatija
PostPostano: čet maj 16, 2013 5:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 15, 2011 11:45 pm
Postovi: 65
Evo ja tražim pomoć ! Prije 5/6 godina blebnio sam sa krova na beton i pukla mi je peta . Doktor je rekao da to nikad neće zarasti jer to i nije prava kost nego neka tvorevina kao hrpa iglica šuplje i lako lomljivo , nije ni bitno . Bitno je to da osjetim bolove svaki put kad dolazi do promjene vremena . Moja supruga nikad nije imala nikakve povrede ili boleštine ali kao i ja osjeti promjene i to u vidu glavobolje i povišenog tlaka . Po nama meteorolozi bi mogli slobodno odrađivati vrijemensku prognozu na tv-u . Molim onog kolegu što ima riješenje za to da mi pomogne , može i na PM !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Meteoropatija
PostPostano: čet maj 16, 2013 6:05 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Heh, moja supruga je vadila žuč (kamen) i odonda je primjetila da je smetaju promjene vremena... sad, kako... zašto?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Meteoropatija
PostPostano: sri okt 16, 2013 6:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
Da pokusam da ozivim ovu temu! Mislim da nase telo pamti svaku povredu, svako ostecenje ,spolja i iznutra,pa kada dodje do zgodne prilike (promene vremena ,punog meseca itd.) ono, mislim nase telo odmah koristi priliku i zali nam se. Mi tada mozemo putem meditacije i svesnog disanja usmeriti svoju paznju i dah tacno na ono mesto ili organ gde osecamo bol. To cinimo tako sto "disemo kroz" bolno mesto.Naravno to je mentalna slika koju saljemo svome telu. Eto to je moj nacin a vi pokusajte ili pronadjiteneki svoj nacin istrazujte i volite svoje telo , to je jedino sto je samo vase!

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Meteoropatija
PostPostano: pon jul 07, 2014 11:19 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jul 07, 2014 11:16 am
Postovi: 1
Zdravo svima, da ne bi bilo vise dilema, ovde mozete procitati sve o Meteoropatiji http://www.tt-group.net/video/meteoropa ... a-vremena/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Meteoropatija
PostPostano: pon jul 07, 2014 9:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
Petre, na linku puno priče a malo rečeno.
Pokušat cu reć sta je bitno i sažeto a da je razumljivo i laicima.

Promjene vremena nastaju zbog promjene tlakova u atmosferi. Pred kišu i "ružnije" vrijeme prvo dolazi fronta niskog tlaka zraka pa tek onda i sve ostale promjene. Tako da metereopate najave vecinom par sati do dana nagliju promjenu vremena zbog nemogućnosti brze prilagodbe.

Inače, nema tu neke priče o vakcinaciji ili trenutnom stilu zivota, zato sto je organizam izmjenjen dugogoišnjim djelovanjem svega i svačega.

Pod nižim atmosferskim tlakom smanjiva se i razlika tlakova u plućima samim tim manja je oksigenacija krvi i izmjena =2/CO2 i krv ima manju saturaciju kisika.

Godinama se nakupljaju mikrofrakture/makro frakture na kostima, pogotovo zglobovi koljena i kuka; nešto manje ramena i laktova i manjih zglobova usljed udaraca, dugog stanja, prenaprezanja bez prethodnih priprema i ls. Također poslje udesa i trzajnih ozljeda vrata izuzetno su česte mikolezije i dislokacije vratnih zglobova kao i kičme gdje dolazi do suženja lumena krvnih žilica, Zbog nezdravog zivljenja nastaje ateroskleroza vratnih i mozdanih krvnih žila kao i ostalih zila u organizmu. Zbog ozljeda zglobova dolazi do destrukcije mikrocirkulacije i malih krvnih žilica itd itd.
Sličan pricip je kod migrena. Migrene nastaju zbog pomanjkanja kisika jer se krvne zile dilatiraju jer im je to prirodna reakcija na hipoksiju i tada bole, i tada ljudima cesto pomaze alkohol jel u mozgu je on vazokonstriktivan a na periferiji vazodilatativan.

Sva ta stanja dovode do suženja krvnih žila ili njihove destrukcije (nakon čega dolazi pomoćna revaskularizacija), u svakom slučaju dotok krvi u ta tkiva je SMANJEN od njegovog prirodnog maksimuma.
Svaka promjena koja dovogi do daljnjeg smanjenja dotoka krvi izazvati ce BOL. A šta krv nosi?- Kisik koji je pola "hrane" stanicama.

Ako zbog naglog pada atmosferskog tlaka, padne kod takvih osoba saturacija krvi kisikom, njihove ce stanice "gladovati" i bolit ce ih sve zivo.
To se neće dogoditi ukoliko je promjena vremena postupna jer organizam je plastičan i privikava se na sve.
evo primjer: ako covjeku kroz tjedan dana odstranimo 35 posto krvi i dalje ce zivjeti, prilagodit ce se. A ako mu odjednom odstranic 15% pada u komu, ako odstranis 20-25 umire u šoku.

Kroz to pogledajte i primjer sa kisikom, ako saturaciju naglo spustitte za par postotaka, javit ce se bol i i simptomi hipoksije (razdrazljivost, umor, bol, letargija, pospanost, mrzovoljnost).

I ovo se događa SVAKOME, ne smao metereopatama, samo su oni zbog svog stanja vec smanjeni h rezervnih kapaciteta i svaki naredni gubitak ocitovat ce se bolnošću.

Ako mislite da vam se ne dešava, pogledajte se za vrijeme južine ili kiše kako se ponašate u prometu, koliko ste manje raspoloženi ili mrzovoljniji, koliko različitije reagirate.
Ko kaže da je identičan, LAŽE.

Premda se ljudima mogu desiti pozitivne stvari u tom istom razdoblju, i mogu biti sretni, gdje ima lučenja endorfina, serotonina i ostalih enogenih opioida koji pozitivno djeluju na organizam i kroz vaskularne odgovor na njih dovodi do veće oksigenacije i perfuzije tkiva krvlju, sto je nadvladavanje učinka atmosferskoh učinka a ali ne i njegova eliminacija.

Kako nadvladati to evo par primjere:
1. Duboko disanje svježeg zraka; ili ako neko ima bocu kisika nek snifa pomalo.
2. Dugi Hladan tuš 10-15 min u hladne do ledene vode - uzrokuje simpatičku reakciju hiperventilacije, dolazi do fenomena "natural high", vise saturacije kisikom i čudne sreće i normalno manje boli.
3. Meditacija, tai chi, molitva, opuštanje
4. Paracetamol - blagi analgetik ali i uzrokuje hiperventilaciju.
5. Utopljavanje zglobova, kopriva, kapsaicin
6. za migrene - 1-2 rakijice ili 1-2 čaše crnog vina
7. Činjenje ljubavi i dobrih stvari - razveseli vas, enndoopiodi odrade svoje, nista vise ne boli.
8. Kreativnost - isto.

-nezaboravite da je ljubav univerzalni lijek, ali lijek do kojeg samo VI možete doći, a teško se do njega dolazi i teško spoznaje.

LAV is in di eer, rejn is folinh, bat lav is in di eer.!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Meteoropatija
PostPostano: pon sep 29, 2014 12:49 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 15, 2014 3:05 pm
Postovi: 19
Promjena vremena je često uzrok migrene!
Za migrenu kazu da je bolest modernog doba! http://glavobolja-migrena.com/sta-je-migrena/

_________________
http://ricinusovoulje.blogspot.com
http://peppapigonlinegames.blogspot.com/
http://zgibovi.blogspot.com
http://sklekovi.blogspot.com
http://staznacisanjati.xyz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Meteoropatija
PostPostano: pon sep 29, 2014 10:34 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Danas je sa promjenom vremena došla i dimna zavjesa na nebu!
Uočio sam i tu povezanost, obično kad to padne na tlo budem pun simptoma meteoropatije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Meteoropatija
PostPostano: uto sep 30, 2014 6:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Evo sta kaže Lazarev :

Zašto neki ljudi reaguju na promenu vremena a drugi ne?

U osnovi svih ljudskih vrednosti leže kategorije: život, želje,
lična volja i sudbina. Recimo da je vremenska situacija povezana s
kategorijama - život i sudbina. Nagle promene vremena - klimatskih
uslova su uniženje sudbine i života. Povećana zavisnost može dovesti
do osećaja neprijatnosti, nelagodnosti pa čak i bolova. Što smo više
zavisni od udobnosti života i njegove sigurnosti i izvesnosti reagov-
aćemo bolesnije na promene vremena. Kada smo zavisni od stabilnih
uslova života, to pokazuje da smo vezani za ljudske individualne
vrednosti odnosno, za same njihove osnove. Kada postepeno počnete
da učite da prevazilazite stres, na primer, polivanjem hladnom vodom
ili bavljenjem sportom i na taj način podstičete imunitet i povećavate
sposobnost prilagođavanja, takvih reakcija će biti manje. Neki ljudi
reaguju na promenu vremena tako što imaju bolove u nogama, drugi
drugačije, ali u osnovi stoji povećana vezanost i zavisnost od ljudskih
vrednosti koje nam donose zadovoljstvo.

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz