Sada je: čet mar 28, 2024 7:12 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet okt 04, 2007 11:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Kod tebe je problem, administrator ti je blokirao pristup!


Zadnja izmjena: Grunfer; pet jan 08, 2010 5:23 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 04, 2007 12:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 01, 2007 2:21 pm
Postovi: 37
Bravo Grunfer. pa ti si se bas potrudio da mi pomognes. nazalost, sada ne mogu otvoriti ni jedan link, jer na poslu nemamo Win rar, a ne smijem ga prziti preko interneta. Nema veze. Veceras kod kuce cu pogledati to sto si skenirao. Iskreno, puno ti hvala. Da se radi o meni, ne bih se ovoliko zahvaljivao, ali posto je dijete u pitanju a uz to moje... mislim da me razumijes...

Pozdravi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 04, 2007 9:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 01, 2007 2:21 pm
Postovi: 37
Pozdrav svima,
Evo me kod kuce. Otvorio sam ovo sto si ti Grunfer skenirao. Procitao sam i djeluje mi sasvim OK. naravno, treba skupiti sve ovo, pripremiti dijete na razne okuse... ali sta je prece od zdravlja? Stari, da se ne zahvaljujem vise. laku noc svima...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Opte pitanje
PostPostano: pon okt 22, 2007 3:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 01, 2007 2:21 pm
Postovi: 37
Grunfer,
Nabavio sam skoro sve sastojke za lijek. Zelio bih ga uskoro poceti davati sinu. Medjutim, interesira me, pise li u toj knjizi, sta trebam raditi sa inzulinom. Odnosno, kako davati inzulin totko lijecenja? Dali ga smanjiti odmah na pocetku lijecenja ili ne? Ili davati inzulin normalno a mjeriti vrijednosti secera, pa se rukovoditi time. Ako nesto pise o tome, napisi ukratko ovdje, molim te.

Pozdravi,

Boris


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čaj za dijabetes
PostPostano: sri jan 06, 2010 3:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jan 06, 2010 3:37 pm
Postovi: 2
Da li neko moze postaviti ovaj tekst o caju ponovo,jer nijedan link ne radi,a ovo mi je hitno potrebno.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Caj za dijabetes??
PostPostano: sri jan 06, 2010 3:46 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jan 06, 2010 3:37 pm
Postovi: 2
Na ovoj temi :
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?f=6&t=280
svi linkovi za tekst o čaju za lijecenje dijabetesa su pokvareni,tako da nisam mogao da dođem do tog teksta.
Da li taj tekst jos uvijek postoji? Mogu li nekako doci do njega?
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čaj za dijabetes
PostPostano: čet jan 07, 2010 9:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Vjerojatno su originalne stranice uklonjene. Upiši u google ime ovoga što je prodavao čajeve pa vidi gdje te to dovede. Ne vjerujem da drugi mogu nešto bolje napraviti od toga.

Ali ne razumijem zašto tražiš, zar ne vidiš da je čovjek i zakonski gonjen zbog nadrilječništva? Ako nisi prosurfaj druge forume o dijabetesu, ja sam vidio loših izvještaja o tome.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dijabetes
PostPostano: pon jul 30, 2012 2:51 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 17, 2011 10:17 pm
Postovi: 15
Ovaj je prirodan biljni pripravak u azijskim udruženjima za dijabetes prozvan konaćnim ljekom za dijabetes.

http://eleotinusa.com/discount-club/

Ovaj link sam pronašao pomoću http://www.ktradionetwork.com/ (Kevin Trudeua) kojemu osobno jako vjerujem.

Molim vas za mišljenja ako ih imate. Ako možete suzdržite se od negativnih komentara jer je ovaj post postavljen u najboljoj namjeri.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dijabetes
PostPostano: pon jul 30, 2012 2:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
http://lekomat.ordinacija.biz/

http://leci.djorin.com/

http://aparat.savetovanje.com/

http://alergiju.soping.com/

spisak bolesti

http://lekomat.ordinacija.biz/spisak.htm

Sta mislite o ovom?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dijabetes
PostPostano: pon jul 30, 2012 5:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Blago nama , al ga sve lijeci, :angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dijabetes
PostPostano: pon jul 30, 2012 9:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
CAMMY BELLE
Aparat za Lepotu i Smanjenje Težine


Evo ima i za lepotu i vitki stas


http://lekomat.soping.com/cammy.htm


Evo jos

http://www.savetovanje.com/akupunktura- ... omat-dr-2/

http://akupunktura.bulk.net/najvrednije.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: uto jun 11, 2013 2:27 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jun 11, 2013 2:19 pm
Postovi: 1
Jack987 je napisao/la:
Ljudi... naši se GENI mijenjaju utjecajima iz naše OKOLINE. Programiramo se non-stop!!!

Da bi shvatili, pogledajte si Bruce Lipton - Biology of Perception !!!

Naša DNA se neprestano mijenja i programira. Utjecajima iz vana. I što je najbitnije: naša PERCEPCIJA "odlučuje" na koji način!!!

:wink:



pozdrav svima :D
registrirala sam se jer me ovaj post toliko inspirirao da ne mogu ni opisati koliko :D
hvala puno Jack987 :D
i slažem se, pogotovo sa onim dijelom percepcije, sve je moguće.
ovdje sam kako bi saznala o dijabetesu jer želim pomoći jednoj jako dobroj ženi i hvala puno svima što dijele svoja iskustva i saznanja :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dijabetes
PostPostano: ned mar 05, 2017 12:34 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Početkom ove godine sam došao u situaciju da sam morao provjeriti na sebi sadržaj ovog teksta:

Dijabetes, smrtonosna prevara

…kojeg sam preveo iz magazina NEXUS, prije nekih 12 godina i objavio na vebsajtu.

Dobra vijest je ta da dijabetes insipidus stvarno izlječiv, kako je to navedeno u gornjem članku, naravno, ukoliko čovjek razumije osnovni koncept i striktno se pridržava navedenih uputstava.



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dijabetes
PostPostano: uto mar 07, 2017 4:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
galaksija je napisao/la:
Početkom ove godine sam došao u situaciju da sam morao provjeriti na sebi sadržaj ovog teksta:

Dijabetes, smrtonosna prevara

…kojeg sam preveo iz magazina NEXUS, prije nekih 12 godina i objavio na vebsajtu.

Dobra vijest je ta da dijabetes insipidus stvarno izlječiv, kako je to navedeno u gornjem članku, naravno, ukoliko čovjek razumije osnovni koncept i striktno se pridržava navedenih uputstava.



Pozdrav.

Mozes malo opsirinije napisati koja ti je dijagnoza i sto si koristio za lijecenje?

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dijabetes
PostPostano: uto mar 07, 2017 7:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Dijabetes je izlječiv, onaj teži Tip 1 nakon 30 dana sirove hrane i oni najgori slučajevi se liječe. Prosurfajte malo po Youtube-u, ima dobrih i detaljnih filmića o tome točno što se jede itd.....

Prije godinu dana mi je mama završila u bolnici zbog visokog šećera. Bio je preko 20 u trenutku mjerenja. Ostala u bolnici prvi puta u životu zbog šećera i stavljena na inzulin. Od svih simptoma koje ima tipični šećeraš, ona je imala jedan sigurno, a to je često mokrenje po noći, za ostale nije baš sigurna. Nakon 5 dana bolnice i inzulina, nagovaram ju da napusti bolnicu i inzulin i počne terapiju sa sirovom hranom, dakle sirovo voće i povrće, najviše zeleni kašasti sokovi uz malo kuhanog povrća. Nakon 3 dana šećer pada ispod 10, nakon mjesec dana je ispod 7, tj normalan. Mama je smršavila 20+ kila i osjeća su odlično, pije zelene sokove svaki dan, jede puno salate, povrća na pari. Nikada nije bila pokretnija i u boljoj formi u životu. Pomladila se doslovno.

Dakle - može se, tko ima volju i želju mjenjati životne navike i ne želi biti na medicinskim terapijama koje ubijaju imunitet i zdravlje, spasit se može :love3:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dijabetes
PostPostano: sri mar 08, 2017 3:34 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
boki je napisao/la:

Mozes malo opsirinije napisati koja ti je dijagnoza i sto si koristio za lijecenje?

Hvala!

Dijagnoza je bila „napredni dijabetes“ (insipidus ili tip 2). Tu mi je doktor prepisao tonu Diabex-a (Metformin hidrohlorid) i trebao sam prvih 7 dana da pijem po jednu tabletu kako bih pripremio stomak za dvije, od sedmog dana, jer u dosta slučajeva ljudi počnu da pate od bolova u stomaku kad krenu odmah sa dvije tablete, pa čak i kad pređu na dvije, nakon 7 dana. Ja sam pio jednu tabletu, čisto da dobijem na vremenu a sedmog dana sam uz drastičnu dijetu već spustio šećer ispod 6 ujutro a preko dana mi nije prelazio 9, tako da nisam uzeo i drugu tabletu, nego sam nastavio s jednom još 7 dana. Onda sam imao opet termin kod doktora i on mi je rekao da ostanem na jednoj tableti do daljnjeg a ja sam isto veče prestao da uzimam i tu jednu a sutradan ujutro sam imao šećer spušten na 5.9. (Sve ispod 6 ujutro i ispod 10 preko dana je odlično).

Dosta ljudi uspijeva da uz pomoć ishrane održava šećer u granicama, međutim, to ne podrazumijeva izlječenje dijabetesa jer ukoliko bi napravili neki „izlet“ u slastičarnu ili se uhvatili nekih poguziluka u malo većoj mjeri, šećer im opet skače. Nadalje, i pankreas im proizvodi više insulina sve dok ne „pregori“. Osnovni fol je u „odmašćivanju“ organizma, odnosno, ćelija kako je to navedeno u gornjem tekstu, tako da se pankreas rastereti. Ako je čovjek već došao u fazu kad mora koristiti insulin, onda proces „odmašćivanja“ i stabilizacije pankreasa može da traje relativno dugo.

Prvih par sedmica sam jeo samo sirovo povrće bez ikakve masti ali s limunom i jabukovim sirćetom (prirodnim tj. neprofiltriranim) i to ne puno, tako da sam odmah smršao nekih 5 kila, mada nisam ni bio baš debeo. Limun i jabukovo sirće takođe drže tijelo u alkalnom pH što je optimalno za imuni sistem. Naravno, odmah sam nabavio onaj „glukometar“ i pratio stvar.

Za doručak, “đus od bundeve“ (oko 120 gr bundeve u blender, pomiješano s nešto vode, tako da bude pitko) svako jutro. (Tu se može dodati i malo drugih sastojaka kao što su čia, kakao u prahu, cimet, macca, kurkuma itd..., prema intuiciji.) Ostalo bi bilo ono što zovem „salata ’vaka“ i „salata ’naka“. Tu idu razne kombinacije sveg nam poznatog i dostupnog povrća (osim krompira!), sitno isjeckano i pomiješano u nekoj posudi. Tu se može dodati od „mesa“ samo morska riba ili tzv. „plodovi mora“. Može i riba iz konzerve (tuna, sardine...) ali ne ako je konzervirana u ulju, nego samo u vodi a ako je svježa, onda se samo „obradi“ par minuta na pari, prije nego što se doda u „salatu.“ Kuvana jaja takođe. (Jaja se mogu i „peći na oko“ tako što prokuvamo vodu u šerpi, pa je onda isključimo a vruću vodu „zavrtimo“ kuhačom, nakon čega razbijemo u to jedno jaje, pa ga onda izvadimo napolje nakon što obrne nekoliko krugova i pobijeli. Onda, istu proceduru ponavljamo i s drugim jajetom.) Jedino što se treba prokuvati od povrća je grah i mahune ali mahune samo „na pola,“ da budu kao „pola sirove“. Patliđan malo „prokuvati“ na pari. Gljive tipa šampinjona se jedu prijesne, sitno isjecakane u „salati“. Biljne klice kao npr. alfalfa, takođe su dobrodošle u "salati".

Trudio sam se da u svakoj „salati“ (o kakvoj god kombinaciji se radilo) uvijek bude korijena celera i kurkume (’turmeric’). S obzirom da je kurkuma normalno slabo probavljiva, od nje se mora napraviti pasta, tako što se kuva u vodi nekih 10-tak minuta a onda kad se zgušnja, spremi se u neku teglu - LINK za pripremu paste od kurkume. (Korjen celera je dobar za pankreas a kurkuma između ostalog sagorijeva masti).

Od ostalih izvora proteina i Omega 3 masti, koristio sam redovno čiu (chia), tako što bih nekoliko kašika namočio u vodi nekoliko sati a onda to procijedio (sluzava masa) i dodao u salatu. Quinoa (kini?!), prokuvana nekih 15 minuta i ostavljena dok ne upije vodu (kao riža), pa se to onda koristi u „salati“ (kao onaj kus-kus u libanskoj ili „tabuli“ salati, koja je najviše bazirana na lišću peršuna. I ja sam takođe stavljao puno peršuna (list, stabljika i korijen). Teff takođe nije loš (ne znam kako se zove kod nas ali ga obično imaju u prodavnicama zdrave hrane.)

Dakle, šta god da sam umiješao u nekoj zdjeli, od povrća, jaja, ribe ili „morskih plodova“, na kraju sam cijedio par limuna i umiješao s tim, pa raspodijelio u manje posudice i stavljao u frižider, pa onda nešto od toga nosio na posao a nešto jeo u kući. (Limun, pored ostalog, služi i kao prezervans) Laneno ili riblje ulje i jabukovo sirće sam dodavao u „salatu“ neposredno prije jela. Tako se može odjednom napraviti dovoljno salate za par dana. Povremeno i neko piće od povrća iz blendera, obično, od limuna, mrkve itd.

Kako je to navedeno u onom tekstu, osnovni pincip liječenja je „odmašćivanje“ ćelija od industrijskih ulja i masti, uz njihovu istovremenu zamjenu omega 3 mastima jer bez njih ćelija ne može preuzimati glukozu iz krvi. Znači, nije dovoljno samo „odmastiti“ ćeliju, nego ju treba i „zamastiti“ pravim mastima. Ta ulja su ujedno i najskuplja komponenta dijete jer se prodaju samo u prodavnicama zdrave hrane i moraju se stalno držati u frižideru. Ako ih ne drže u prodavnici u frižideru, onda su ona diskutabilnog kvaliteta. Međutim, s obzirom da se ne troši toga puno, ona relativno dugo potraju. U svakom slučaju, isplativa investicija a s obzirom da više ne trošimo pare u restoranima i na brzoj hrani, (a naravno, nema više ni izdataka za pivo, vino itd.) onda smo tako i uštedili za ta ulja. Generalno, najveći dio sastojaka „salate“ dolazi s pijace a jedan manji dio iz prodavnica zdrave hrane.

Od minerala, bacio sam težište na hrom (tablete Chrome picolinate) koji je bitan za pankreas a takođe i magnezijum i mangan (orasi, lješnjaci, sjemenke bundeve...). Te sjemenke dobro dođu ukoliko se ogladni između obroka ali ih ne treba tada baš previše pojesti. Stabljika celera takođe može poslužiti kao „snek“.

Od čajeva sam koristio, korijen maslačka i sibirski gin seng. Međutim, s obzirom da je dijabetes vrlo podmukla bolest, u većini slučajeva će doći do oštećenja nekih organa prije njenog otkrivanja. Jetra, bubrezi, mokraćni putevi, srce i cirkulacija, prostata kod muškaraca, reproduktivni trakt kod žena, nervni poremećaji itd. (Na primjer, jedan od simptoma povećanog šećera je prekomijerna razdražljivost. Spuštanje praga podnošljivosti ili selidba u donje centre ličnosti, gnostički rečeno.) Tako, od slučaja do slučaja, izbor čajeva bi trebao uključiti i tretman onih organa koji su „popustili“ a ne samo dijabetes.

Poznajem dosta ljudi koji će radije biti na tabletama i/ili insulinu, nego se odreći poguziluka (ne vide smisao života ako ne mogu jesti i piti ono šta hoće nekoliko mjeseci), tako da je sve u vezi s tretmanom ili liječenjem dijabetesa individualna stvar i nikome ne treba ništa nametati. Tu čovjek mora odmah biti načisto s tim da li će se lječiti ili taljigati na tabletama i/ili insulinu do daljnjeg, uz postupno slabljenje pankreasa i organizma uopšte.

Doktori su nam potrebni radi uputnice za pregled krvi na dijabetes (uz pomoć „aglutinacije hemoglobina“) i na „stanje drugih organa“ a što se tiče tretmana bolesti, tu ih treba lijepo saslušati i zahvaliti im se a onda... „svoj poso“. Takođe nam trebaju za inicijalno propisivanje tableta i/ili insulina kako bi se nivo šećera što prije doveo pod kontrolu. Naravno, oni će se držati zvaničnog protokola koji je baziran na kontroli simptoma a ne na liječenju bolesti. (Dijabetes je danas jedna vrlo profitabilna „industrija“.) Sve „zvanične dijete“ za dijabetes su jedna mješavina laži i istine, gdje su laži dovoljne da drže čovjeka dijabetičarom do daljnjeg. (Meni je doktor preporučio da odem na „diabetesaustralia“ vebsajt ili u jedan ovdašnji „Centar za dijabetes“ i da tamo vidim šta trebam jesti).

Dakle, nema ništa bez sirovog povrća uz: nema šećera niti ikakvih zaslađivača; nema brašna i proizvoda od brašna; nema mesa; nema pite; nema ćevapa; nema slanine i kobasica; nema piva i alkoholnih pića; nema kolača; nema poguziluka... sve dok traje terapija a poslije terapije ćemo biti svjesniji i pametniji što se tiče jela i odnosa premi sebi i svom zdravlju, pa ćemo paziti šta, kako i koliko unosimo u sebe.

Problem je u tome što u prodavicama među uljima koja se prodaju za kućnu upotrebu, nema dobrog ulja. Na primjer, mi koristimo za kuhanje samo maslinovo ulje već nekih 12 godina (tj. otkako sam preveo onaj tekst na temu dijabetesa) ali to ulje je daleko od domaćeg ili prirodnog maslinovog ulja koje se dobija samo „hladnim“ presovanjem maslina. (Onaj ko je probao prirodno maslinovo ulje sigurno je odmah vidjeo razliku). Tako, bez obzira na to što je maslinovo ulje u prodavnicama skuplje od ostalih, ni za njega se ne može reći da je dobro. (Po mom mišljenju, svinjska mast je zdravija za kuhanje i pečenje od bilo kakvih kupovnih ulja.) S kokosovim uljem nemam mnogo iskustva, međutim, dosta izvora tvrdi da je ono zdravo. Puter je takođe relativno zdraviji od ostalih masnoća koje normalno imamo na raspolaganju.

Dijabetes II je poremećaj metabolizma masti i genetski faktor tu igra veliku ulogu. Na primjer, moj otac je imao dijabetes (mada je živjeo do 84-te godine), ima ga i moj brat već odavno a i neki bliži rođaci. Godinama sam izlazio s posla na ručak u restoran a restorani obično koriste najeftinija biljna ulja. Tako me nije ni iznenadilo kad se ispostavilo da sam i ja obolio od dijabetesa. Tada obično čovjek shvati i to da je do tada obraćao pažnju daleko više na sve ostalo, osim na sebe samog i svoje vlastito zdravlje. Tako se to može shvatiti i kao jedna prilika za drastične promjene u životu. Prilika za detoksikaciju organizma! (Ovdje limun igra veliku ulogu u eliminaciji toksina, s tim što ga ja nisam cijedio kao za salatu, nego mu samo oljuštio koru i stavljao ga u blender s malo vode i tako ga pio. (Tu se može dodati i mrkva da stvar bude malo „slađa“.) Mislim da bi najbolja stvar za brzu detoksikaciju bilo ono što je opisano pod temom Čišćenje organizma ali je taj pristup za mnoge previše drastičan. Ja bih to malo modifikovao u slučaju dijabetesa, gdje bih pored limuna, šećerne melase i kejen paprike dodao i malo ribljeg ili lanenog ulja a možda i malo paste od kurkume. (Prije par godina sam odradio na tome svih 40 dana ali sam neslavno završio jer sam prilikom vraćanja na normalnu hranu napravio grešku i dobio hemeroide, koje nisam nikad imao ni prije ni kasnije, nego samo tada, tako da mi je stvar ostala u lošoj uspomeni!?) U svakom slučaju, mislim da bi se tom metodom najbrže „stuko“ šećer i odmastio organizam, te tako i stvar dovela pod kontrolu, naravno, ukoliko se čovjek nakon toga ne bi vratio na „normalnu“ hranu, nego na „nenormalnu“ tj. već opisane salate od svježeg povrća sve dok se ne izlječi bolest. (Ta metoda detoksikacije organizma je zajedno s njenom pozadinom dobro opisana u tekstu: The Master Cleanse)

Tjelesne vježbe, vožnja bicikla, fizičke aktivnosti itd. takođe pospješuju stabilizaciju nivoa glukoze u krvi.

Dijabetes bi se smatrao izlječenim kad onaj test krvi bude negativan a šećer stalno ostaje u granicama normale, čak i poslije malo žešćeg „ića i pića“ tj. ispod 6 ujutro i ispod 10 (neki izvori stavljaju gornju granicu i na 11.1) tokom dana i noći.

Bilo bi vrlo bitno da čovjek ne postane opsjednut mjerenjem glukoze i samom bolešću! Sasvim je dovoljno izmjeriti šećer jednom do dva (najviše tri) puta dnevno, pogotovo ujutro, dok traje terapija a kasnije samo povremeno, čisto radi provjere.

I na kraju, jedna od najbitinijih stvari za razumjeti u svemu ovome je ta da se kod svakoga simptomi dijabetesa različito manifestuju, da je kod svakoga stanje organizma drugačije i da svako treba pristupiti tretmanu individualno, bivajući svjestan same pozadine bolesti i osnovnih principa liječenja. Tu se treba koristiti intuicija kod odabira sastojaka „salate“ i njihovog kombinovanja (isto tako i minerala i bilja za čajeve) a ne slijepo slijediti uputstva dobijena od drugih, naravno, uključujući i ova moja. Znači, zaboraviti na ono „što je doktor rekao“ ili neko drugi, nego preuzeti svu odgovornost za svoje liječenje na samog sebe.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dijabetes
PostPostano: sri mar 08, 2017 4:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
Sve sam procitao, snimio i printao, proslijedio dalje.

Ne zalim pametovati jer imas puno iskustva, ali jesi li probao sa uljem crnog kima za regulaciju secera?

I ako jesi probao ulje crnog kima, kakva su iskustva?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dijabetes
PostPostano: sri mar 08, 2017 9:02 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Nisam to probao ali vjerujem da ima dosta toga što dobro funkcioniše u praksi. Na primjer, surutka od kozjeg mlijeka se pokazala kao odlično sredstvo za liječenje pankreasa i dijabetesa a koliko znam, neki su čak uz pomoć nje i odgovarajuće dijete izlječili i rak pankreasa. S obzirom na to da imamo koze i da povremeno pravimo sir od kozjeg mlijeka, mi smo surutku prije davali psima a sada, naravno, psi su ostali zakinuti jer mi je to, naprasno, postalo jedan od najomiljenijih napitaka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dijabetes
PostPostano: čet mar 09, 2017 4:59 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
"Na primjer, surutka od kozjeg mlijeka se pokazala kao odlično sredstvo za liječenje pankreasa i dijabetesa a koliko znam, neki su čak uz pomoć nje i odgovarajuće dijete izlječili i rak pankreasa."

Mozes napisati o kojoj dijeti je rijec.
Mozda nekome pomogne.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dijabetes
PostPostano: čet mar 09, 2017 11:09 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mislim da bi se surutka više odnosila na Dijabetes melitus, gdje je pankreas iz nekih razloga „zaribo“ i ne proizvodi dovoljno insulina, dok kod ovog drugog, on u većini slučajeva još dobro radi ali pošto „zamašćene“ ćelije nisu u stanju uzeti glukozu iz krvi, što opet omogućava insulin, tako imamo situaciju gdje je u ćelijama malo glukoze (pa tako i energije, odakle dolazi i onaj opšti zamor) a u krvi je bude previše, što nadalje navodi pankreas da ovaj proizvodi sve više insulina, dok na kraju ne „pregori“ (ukoliko se ništa ne poduzme po tom pitanju). Tako, smatram da je surutka zdrava ali da za razliku od D. Melitusa, ne pomaže mnogo kod D. Insipidusa.

Što se tiče dijete u slučaju dijabetesa prvog tipa, sirovo povrće, ’vako il’ ’nako, takođe bi bilo najbolje. Nema ništa bolje od sirovog povrća uz dodatak proteina iz ribe, jaja i onih sjemena koje sam već pomenuo (čia, quinoa, teff itd.) Kod D. Melitusa se čovjek obično mora potpomagati insulinom izvana u obliku injekcija a ishranom mora rasterećivati pankreas koliko je moguće, tako da mu se dozvoli vrijeme za oporavak a istovremeno obezbjeđivati sve što je potrebno za organizam. Tako se uzimaju manje količine hrane ali češće i prati situacija preko glukometra. Kod prvog tipa dijabetesa, tretiranog insulinom, šećer ide „i dole i gore“, tako da ako padne ispod 3, prijeti opasnost od kome i treba se uzimati glukoza ili nešto slatko, dok se to kod Insipidusa obično ne dešava jer tu on većinom ide samo gore.

Naravno, ovdje se postavlja pitanje kako bi to surutka pomagala pankreasu?! Tu možemo samo nagađati, pa ćemo nagađati. Većinom, D. Melitus bude rezultat nekog autoimunog, alergijskog ili patolološkog procea gdje stradaju ćelije koje proizvode insulin. Na primjer, većina male djece dobije D. Melitus od alergijske reakcije na kravlje mlijeko kojim ih majke hrane iz nekih razloga (uglavnom, da bi izbjegle dojenje). Međutim, to se kod teladi ne dešava zato što ona sisaju sirovo, nepasterizovano i nekuvano mlijeko u kome ima nešto bitno, što nema u kuvanom ili pasterizovanom mlijeku. Na primjer, mi smo nabavili koze prije nekoliko godina kad nam je dijete dobilo astmu koja takođe ima direktnu vezu sa alergijskim reakcijama organizma i nakon kratkog vremena na par šolja svježeg kozjeg mlijeka dnevno, simptomi astme su nestali. Ako povežemo stvari, nešto slično bi se događalo i na nivou pankreasa kod unošenje onoga čega ima u svježem mlijeku a takođe i u surutki a to bi bio GcMAF (globulin component macrophage activating factor). Ovdje se možemo podsjetiti na ono što sam pisao o tome prije dvije godine, pod temom vakcine:
Citat:
U gornjem videu je navedeno da su doktori koji su ovih dana ubijeni ili nestali u SAD (trenutno oko 12 njih?!), uglavnom na području Floride, otkrili da se u vakcine (pored ostalih toksičnih supstanci) dodaje i encim Nagalase (alpha-N-acetylgalactosaminidase) kojeg normalno stvaraju ćelije raka i neki virusi, kako bi onesposobili čovjekov imuni sistem da se bori protiv njih. Navodi se i da je taj enzim odgovoran i za pojavu mnogih drugih bolesti od kojih bi autizam bila samo jedna. Nadalje, ti doktori su liječili svoje pacijente supstancom koja se naziva GcMAF (globulin component macrophage activating factor), čija je proizvodnja i korištenje zabranjeno u Americi, nakon što je Dr Yamamoto istim preparatom izlječio sve pacijente od metastatičnih oblika raka u sklopu njegovog istraživanja: The GcMAF Book

Makrofage su jedna vrsta ćelija imunog sistema koje u normalnim okolnostima otkrivaju, napadaju i uništavaju ćelije raka, dok encim GcMAF služi za aktivaciju tih ćelija (aktivirajući njihove receptore koji se sastoje od D-vitamina). Ćelije raka i neki virusi (kao npr. HIV), brane se tako što proizvode bjelančevinu Nagalase, koja sprečava proizvodnju GcMAF-a, što onda dovodi do sprečavanja aktiviranja makrofaga. Što se ćelije raka više razvijaju, tako raste i njihova proizvodnja encima Nagalase, dok se istovremeno smanjuje aktivnost makrofaga, odnosno, imunog sistema.

Prisustvo Nagalase u organizmu, obično se koristi u medicini kod dijagnostike raka, odnosno, njegovo rano otkrivanje jer ćelije raka počinju da proizvode tu bjelančevinu čim se pojave. Međutim, ista bjelančevina je otkrivena i kod mnoge djece nakon vakcinacije što je neke navelo na zaključak da je mogla biti unešena jedino vakcinom!?

Sve ovo može da zvuči prilično nevjerovatno, međutim, poznavajući psihopatološki mentalni sklop individua koje se nalaze na vlasti i pozicijama moći na ovoj planeti, ne bi me uopšte iznenadilo da su ti navodi istiniti!? Neki već odavno porede psihopate na vlasti ili patokratiju s rakom (koji uveliko "sabotira" čovjeka uz pomoć nagalaze). Patokrate bi "sabotirale" ljudska bića na sličan način, ubacujući u njih nagalazu, dok bi istovremeno sprečavale proizvodnju i upotrebu GcMAF-a, likvidirajući usput sve one koji bi pokušali da im stanu na put.

********
Pored gorenavedene knjige, dosta više informacija na ovu temu može se naći na internetu, uključujući i – OVAJ TEKST


U sklopu onog nagađanja, mislim da ovaj GcMAF liječi i rak pankreasa na gore opisani način a takođe neutrališe i autoimune i alergijske reakcije koje dovode do uništavanja ćelija pankreasa a naravno, i do drugih oboljenja na toj bazi, kao što su astma, autizam itd. Vrlo je moguće da tog GcMAF-a ostane dosta u surutki, nakon što dođe do izdvajanja proteina i masti u sklopu sirenja mlijeka!?

..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz