Sada je: pet mar 29, 2024 12:40 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zaštita od kuge,lepre i ostalih gadosti
PostPostano: ned jun 12, 2011 9:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Dobrodošle su sve informacije u vezi ove teme...


U XIV veku širom Evrope je vladala kuga a najgore je bilo u Francuskoj...Bilo je to vreme očaja i siromaštva pa su ljudi bili prinuđeni da čine najstrašnije stvari kako bi samo prehranili svoju porodicu...Budući da je svakodnevno umiralo na desetine i stotine ljudi,pljačkaši grobova su imali pune ruke posla...Ali većina njih nije preživela ni par meseci bavljenja ovim "zanatom" jer su najčešće i sami postajali žrtve "Crne Smrti"...Osim jedne grupe pljačkaša,koja kao da je bila imuna i na kugu i ostale zaraze koje su harale u to vreme...Kada su konačno bili uhvaćeni,ponudili su svoju "tajnu" u zamenu za slobodu..Radilo se o tečnosti koju su oni pre "posla" utrljavali po celom telu i na taj način bili zaštićeni od bacila,virusa i bakterija...Tečnost je bila toliko jaka i delotvorna da su oni bez ikakvog straha nebrojeno puta ulazi u masovne grobnice preminulih od kuge,tuberkuloze i lepre i to bez ikakvih posledica po njihovo zdravlje...Danas se ova "čudotvorna" tečnost može naći u svakoj prodavnici i domaćinstvu....Radi se o "esenciji" za kišeljenje i konzerviranje povrća,odnosno pripremu zimnice....

Takođe se preporučuje upotreba Duvana! Od poljoprivrednih proizvođača. Uvijanje cigareta, pušenje lule, žvakanje...

Kupanje dimom kao što su naši stari preci radili, u omanji šator, za dve do tri osobe, stavljanje na žar semena konoplje i parenje, kao i udisanje dima od konoplje...

Upotreba koloidnog srebra....

Vitamic C...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od kuge,lepre i ostalih gadosti
PostPostano: pon jun 13, 2011 5:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 9:46 am
Postovi: 166
Kako se sprema ta esencija?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od kuge,lepre i ostalih gadosti
PostPostano: pon jun 13, 2011 6:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Pa da ti nebi izgorela kožu, malo je razblažiš sa destilovanom vodom, i tako se sa natopljenim sunđerom mažeš svuda po telu, dok to radiš, predlažem i da piješ šljivovicu za unutrašnju dezinfekciju, plus, zapališ jedan domaći duvan....

I onda, kakva kuga i ostale nevidljive zverinje, totalna dezinfekcija...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od kuge,lepre i ostalih gadosti
PostPostano: uto jun 14, 2011 6:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Dakle radi se o octu pomiješanom sa vodom ili?

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od kuge,lepre i ostalih gadosti
PostPostano: uto jun 14, 2011 8:08 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Postoji i esencija koja dobi kiselost tek poslije ukiseljavanja recimo krastavaca, a to nema veze sa kupovnim octom.
Krastavci recimo super idu samo sa vodom solju i začinima, dalje se sami ukisele na račun svoje slatkoće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od kuge,lepre i ostalih gadosti
PostPostano: sri jun 15, 2011 6:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Kao kupus i repa!

A da li i kod krastavaca trebaš ispirati gljive? Pretpostavljam da se na vrhu rade?
Prvi puta čujem za kiseljenje krastavaca na taj način, pa me interesira - da li ih isto opterećuješ? Ako da, kako?

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od kuge,lepre i ostalih gadosti
PostPostano: čet jun 16, 2011 3:37 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ne radim ja to već dugo, ali radio sam to zajedno sa bakom i uvjerio se da radi.
Pojeo sam ih čim su se ukiselili i nemam pojma o čemu pričaš u vezi gljivica, a u vezi opterećivanja, hmmm koliko se sjećam bitno ih je naslagati što više u flašu onako da su nabijeni bočno uz stijenke i da su skroz potopljeni u rasol i začine.
A začini... sjećam se kopra jedino, ali možda je bilo još nešto.
Uz krastavce, sa guštom sam popio i tu vodu, ima fini fermentirani šmek. Taj isti fermentirani rasol je idealan za preliti recimo rižu kad je već gotova, ili za zakiseliti neki umak, gulaš...
Pretpostavljam da za takvo kiseljenje treba imati neke fine krastavce sa prirodnom slatkoćom, a ne ove "prazne" kakvi su večinom na prodaju.
Kao pripomoć procesu možda bi bilo dobro rasol "zagaditi" sa kojim listom ukiseljenog zelja, repe... da što prije počne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od kuge,lepre i ostalih gadosti
PostPostano: čet jun 16, 2011 6:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Malo smo :offtopic: , ali baš me interesira jel to šljaka, pa ću probati. Na žalost nemoguće je pomoći si listom kupusa, jer on se kiseli zimi, a krastavci već sada rastu i spremaju se. Ja imam svoje...Pitala sam za težinu jer se kupus i repa opterećuju težinom i to popriličnom, to potiče kiseljenje. A gljive su dokaz da se ono odvija i njih pereš svakih nekoliko dana.....

I ja znam samo za kopar, eventualno papar u zrnu....

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od kuge,lepre i ostalih gadosti
PostPostano: pet jun 17, 2011 1:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
Istina je da smo :offtopic: , ali moram se i ja pridruziti ovoj zadnjoj diskusiji.Ja sam kiselila takodjer te krastavce i istina je sve sto promatrac kaze. Jedino jos fali koji list vinove loze, bijeli luk razbacan izmedju krastavaca i moze pokoja ljuta papricica (po zelji). Koristila sam takodjer biber u zrnu. :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od kuge,lepre i ostalih gadosti
PostPostano: pet jun 17, 2011 5:35 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
E pa sa tim se onda preliti i mazati, dimiti cigare i nismo offtopic.
Vjerujem da ljeto pogoduje da se do kraja ukiselimo tamo gdje "esencija" nije stigla i to je to.

Ne vjerujem da se vrijedi mazati octom iz trgovine. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od kuge,lepre i ostalih gadosti
PostPostano: ned jun 26, 2011 10:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
daj sta valjas gluposti, ta metoda ti je djelotvorna ko i pustanje krvi u srednjem vjeku.
nije ti kuga komarac pa da ti nesleti na kozu, zato razmisljaj glavom a ne tamo cuo glasine iz 73. ruke.
jedini razlog zasto nisu obolili jest zato sto su bili uvjereni da nece obolit, isto ko i majka terezija medju indijcima, ili su jednostavno lagali.

obje bolesti se prenose zrakom, dakle mazanjem tim esencijama nemoze sprjecit dolazak do sluznice dišnog sustava.
duhan moze pripomoc kod lepre, jer lepra napada i zivce, a nikotin je stimulans, isto tako, katran i ostali sastojci oblazu sluznicu i smanjivaju doticajnu povrsinu sluznice i patogena, na taj način se ponaša kao filter i otezava dostizanje točke infekcije.

konoplja kurcu ne sluzi.

koloidno srebro, rasol-sok od kupusa, vitamin C jačaju imunitet i uvelike pomazu, ako ne i liječe jer treba samo dovoljno vremena da se organizam prilagodi a osnovni imunitet ako je jak moze osigurat neophodno vrijeme:D

ali zašto izmišljat toplu vodu kad imas antibiotik, tukneš i gotova stvar.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od kuge,lepre i ostalih gadosti
PostPostano: pon jun 27, 2011 7:28 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Što ti je u zadnje vrijeme?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od kuge,lepre i ostalih gadosti
PostPostano: pon jun 27, 2011 12:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
da izvineš, pritisaka na sve strane neznam kud udaram, pa sam alergičan na gluposti, i lako postanem otresit i bahat.
isprika kome zasmeta, premda sve sto je receno od mene stoji, u ne bas najprimjerenijem obliku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od kuge,lepre i ostalih gadosti
PostPostano: pon jun 27, 2011 8:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 9:46 am
Postovi: 166
Judziin je napisao/la:
koloidno srebro, rasol-sok od kupusa, vitamin C jačaju imunitet i uvelike pomazu, ako ne i liječe jer treba samo dovoljno vremena da se organizam prilagodi a osnovni imunitet ako je jak moze osigurat neophodno vrijeme:D

Nije važno od čega, važno je da ojača i time si rekao ono glavno. Iz iskustva mogu to potvrdit. I antibiotik onda nije ni potreban.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od kuge,lepre i ostalih gadosti
PostPostano: sub okt 15, 2011 8:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Evo kako su se zastitili

http://vimeo.com/15405403


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz