Sada je: čet mar 28, 2024 8:24 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kontraceptivne pilule
PostPostano: pet jun 26, 2009 6:31 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 21, 2009 10:08 pm
Postovi: 5
Unapred se izvinjavam ukoliko ovo nije tema za ovaj Podforum. Tražila sam u Pretraživaču i nisam je našla. Pošto sam na Galaksiji saznala puno novih neverovatnih stvari vezano za, najpre, medicinu, evo, odlučila sam postaviti temu o još jednoj mogućoj prevari od strane lekara preko odlične propagande putem medija, koja je uspela jer milioni žena širom sveta konzumiraju kontraceptivne pilule, koje, pored toga što su idealna zaštita od trudnoće, imaju i razne druge pogodnosti za ženu. Ali i kontraindikacije. Inače, te pilule ne deluju kod svake žene/devojke isto. Nus pojave (koje su normalne u prvih par meseci korišćenja, dok se organizam ne navikne na hormone) ima većina korisnica, neke su čak morale prestati da ih piju jer im je škodilo. Koristim ih i ja, ali nemam nikakvih tegoba, skroz mi odgovaraju, nema više dosadnog PMS-a i bolne menstruacije. Što se toga tiče, jesu pouzdane. No, ipak.. Da li je to sve baš tako idealno, ili i iza ovoga stoji čuveni farmaceutski kartel zarad profita, u njihovu korist a na štetu žena?? Savršen marketing, super zarada, a eventualne posledice po ljudsko biće (u ovom slučaju - ženski rod) ... ?

Da ne dužim.. Uglavnom, zanima me vaše mišljenje, i žena i muškaraca…

Ukratko: Svaka tableta sadrži dva hormona, estrogen (ženski polni hormon) i progestin (hormon žutog tela). Mehanizam delovanja se pre svega sastoji u blokiranju ovulacije, (što se postiže tako što „tuđ“ hormon šalje lažnu informaciju u centre mozga koji regulišu rad jajnika, tako da oni beleže drugačiju fazu menstrualnog ciklusa i ne šalju signal za ovulaciju).
Dodatni mehanizam, koji povećava sigurnost, jeste uticaj na sluz u kanalu grlića materice koja je lepljiva i samim tim neprohodna za spermatozoide.
Oralni kontraceptivi – pilule, osim što sprečavaju neželjenu trudnoću, pružaju dodatne nekontraceptivne prednosti:

REGULIŠU MENSTRUALNI CIKLUS

- Ulaskom u reproduktivni period života, devojke obično nemaju ritmičan i stabilan ciklus, uz moguća funkcionalna krvarenja.

REŠENJE - Oralni kontraceptivi


UMANJUJU BOLNOST, JAČINU I DUŽINU TRAJANJA MENSTRUACIJE

- Menstruacija sa pratećim poteškoćama može godinama da ugrožava komfor. Izrazito bolni cilkusi, koji dugo traju, uz potenciran gubitak krvi, smanjuju aktivnost i kvalitet življenja svakog meseca.

REŠENJE- Oralni kontraceptivi


SMANJUJE RIZIK OD ZAPALJENJA UNUTRAŠNJIH POLNIH ORGANA, KOJI JE NAJČEŠĆI UZROK STEČENE NEPLODNOSTI ŽENA

- Hormonski se zgušnjava sluz na grliću, čime se postiže manja incidence infekcije unutrašnjih polnih organa.


SMANJUJE RIZIK OD KARCINOMA MATERIČNE SLUZOKOŽE I TAJ ZAŠTITNI EFEKAT TRAJE 10-15 GODINA OD PRESTANKA NJENOG KORIŠĆENJA

- Prema današnjim saznanjima, a na osnovu ozbiljnih studija koje su se bavile ovim pitanjem, “anti-bebi” pilule ne povećavaju rizik za nastanak bilo kog raka, pa ni raka dojke.


LEPŠI TEN I KOSA

- Pilule se niskom dozom hormona i naglašenim kozmetičkim efektom na kožu i kosu, kao i blage do umerene forme akni, jesu rešenje da koža postane manje masna i čistija, kao i kosa koja se manje masti.

REŠENJE - Oralni kontraceptivi


LEČENJE IZRAZITO PROBLEMATIČNE KOZE

- Pilule se koriste za terapiju pojačane dlakavosti, težih formi akni i seboreje i tzv. sindroma policističnih jajnika uz dodatni kontraceptivni efekat.

REŠENJE- Oralni kontraceptivi


Sve u svemu… Rešenje su Oralni kontraceptivi :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontraceptivne Pilule
PostPostano: pet jun 26, 2009 6:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 09, 2007 1:34 pm
Postovi: 136
Lokacija: Belina
Ja vjerujem da postoje biljke za kontracepciju, jednostavno pijete čaj i ...
Ali naravno niko ne zna zato.

http://www.orgonelab.org/contracep.htm

_________________
http://www.4shared.com/file/91406519/30 ... TESLA.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontraceptivne Pilule
PostPostano: pon okt 24, 2011 8:05 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 24, 2011 7:31 pm
Postovi: 5
Ja sam pila tabletice godinama bez prekida, nikad nisam imala nikakvih problema. Sad u zadnjoj turi, pretkraj, dogodilo mi se da su mi se jednostavno počele gaditi. Nešto razmišljam da bi slijedeći put kad budu potrebne probala nešto drugo, tipa http://www.shadowwolf.org/native_americ ... edies.html

Naravno, ko zna, koliko je to sigurno. Da sam s nekim likom s kojim ne mislim provesti život, što je 99% vjerojatnost, ne bi ipak eksperimentirala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz