Sada je: sub apr 27, 2024 4:17 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Narodna medicina - čir na želucu
PostPostano: čet okt 06, 2005 10:05 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet sep 15, 2005 11:12 pm
Postovi: 5
Lokacija: Zabok
Evo jednog konkretnog dokaza kako lijekovi za sve bolesti postoje svugdje i jeftini su i efikasni za razliku od ovih kojima nas šopaju.

Naime, moj stari vech jedno godinu dana pati od čira na želucu. U početku je to bilo nekakvo peckanje (tako on kaže) međutim nakon kojih 5-6 mjeseci počeli su ozbiljniji bolovi.

I naravno, šta prvo nego kod doktora. Stari se vratio kući sa par lječničkih recepata. Nekakav "Ulzol", "Peptoran" i šta ti ga ja znam. Uzima on to neko vrijeme i kaže da ga ne boli kad uzme međutim čim popusti djelovanje, odma on mora drugu uzet.

Te tablete su mu uzrokovale onda još drugih problema, tlak mu skočio, i nekakvu alergiju, a čir je sve više i više buktao i proširio mu se. Više nije mogo ništa jest bez da mu ne izaziva gadnu bol. Općenito stanje je bil jako opasno.

Doktor veli -> Na operaciju, rezat pol želuca van

Ja isto šta ću sad, pretražujem ja po netu čitam medicinske članke, sve nešto "u tom stadiju se najčešće razvija rak....", kad naiđem na neki alter sajt koji kaže da se to liječi ničim drugim nego sokom od sprešanog sviježeg krumpira.

Tad sam napravio starom to čudo (inache, ima odvratan okus), nakon dugo vremena, prvi put sam ga drugi dan ujutro vidio kako se diže bez da se drži za želudac, bez onog izraza lica koda trpi nešto....

Sad je vech prošlo oko 2 tjedna, stari više ne pije taj sok, veli da nema nikakvih problema, ništa ga ne boli, malo više pazi na prehranu, sve u svemu, izgleda da je OK, vratio se na posao, i ja isto lakše sad radim bez takvog pritiska.

Konkretan zaključak: Kad je stari počeo uzimat tablete, situacija se naglo pogoršala i to eksponencijalno te je bolest uznapredovala u ozbiljniju i opasnu fazu. Nakon prestanka uzimanja tableta i prelaska na alter način liječenja, bolest je nestala u roku od 2 tjedna.

Osobno sam se konzultirao s liječnikom i pitao ga za sve moguće metode liječenja toga, nije mi ni u jednom slučaju spomenu liječenje pomoću gore opisanog recepta. on mi je onako sa zabrinutom facom objašnjavao "u takvim slučajevima vrlo je visoka smrtnost pacijenata, točnije chemo moć procijeniti nakon operacije...." što me je razumljivo bacilo u gadnu depresiju..

Poslije sam malo googlao i skužio da je metoda liječenja čireva u lakšiim i težim slučajevima pomoću krumpira potpuno uobičajena metoda u svim alter, narodnim medicinama.

Eto moj stari je sad živ i zdrav, a ja razmišljam dal da odem do tog doktora i iznesem mu rezultate te metode. Baš me zanima kako bi reagirao.

Tako, ako neko ima slične probleme, evo mogućeg rješenja za isprobati.

Eh da, inache da se predstavim, zovem se Darko živim u Zaboku (to vam je 40-ak km od Zagreba) imam 24 godine i radim kao freelance web-dizajner, programer.

_________________
I reèe Bog neka bude špek. I bi špek.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 06, 2005 10:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Svaka čast!

Odmah sam ovo poslao prijatelju koji pati od bolova u želucu. Izvrsno.

I dobrodošao! Ako što treba, pitaj.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 06, 2005 11:01 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet sep 15, 2005 11:12 pm
Postovi: 5
Lokacija: Zabok
Thx na dobrodošlici.

Evo i točan recept:

1 veći ili 2 manja krumpira (temeljito ga očistit od klica) izgnječit, izmrcvarit, ubit boga u njemu, sprešat i iz njega iscjedit sok. Dobije se cca za 1/4 čaše od 2dl. Može se izmješat s vodom ili sa sokom od mrkve (zbog poprilično bljutavog okusa). Nakon doljevanja vode, to se malo zapjeni, ali nema straha. Popit na prazan želudac.

_________________
I reèe Bog neka bude špek. I bi špek.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Narodna medicina vs Mainstream
PostPostano: pet okt 07, 2005 7:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Locksley je napisao/la:
Eto moj stari je sad živ i zdrav, a ja razmišljam dal da odem do tog doktora i iznesem mu rezultate te metode. Baš me zanima kako bi reagirao.

Većina doktora i ostalih naučnika ima dosta predvidljiv obrazac ponašanja u takvim slučajevima. Malo bi zakolutao očima, možda bi se čak i složio s tobom samo da se riješi jednog "čudaka" ali konstatacija bi bila da ti je starog izliječila terapija lijekovima koju je on prepisao.

Hval na receptu, budem ga zapisao jer nikad se nezna... :wink:

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 07, 2005 11:21 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet sep 15, 2005 11:12 pm
Postovi: 5
Lokacija: Zabok
Nadam se da che pomoć vama koji imate problema s time.

Inache izgleda da do punog izlječenja treba oko 2 tjedna do 3-4 mjeseca ovisno o stupnju oboljelosti.

Ajde, pa javite jel šta pomoglo..

_________________
I reèe Bog neka bude špek. I bi špek.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 05, 2007 8:06 pm 
Dali ovo još netko pije ili su se preselili u drugi denzitet.Kako vidim davno je to bilo.Svježe informacije bi dobro došle.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Narodna medicina - čir na želucu
PostPostano: ned mar 24, 2013 2:36 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub mar 02, 2013 11:24 pm
Postovi: 2
Da li ti stari pije mlijeko i koristi ostale mliječne proizvode?
Ako da bilo bi dobro da što više to reducira, pa i potpuno izbaci.
Baci oko na youtube "evjerojatna priča o mlijeku, Walter Veith"

Ja sam još kao dijete imao bolove u želudcu i skoro sve simptome čiraša, žgaravice,
bol koja se javljala kada je želudac prazan i najveće probleme sam imao u rano proljeće (ovo vrijeme). Išao na svakakve pretrage, 3 puta na enndoskopiju i na želudcu i dvanaesniku su mi često našli oštećenja sluznice, kao da je bio čir pa se povukao i slično. Kljukao sam se sa svakakvim antacidima, većina od njih mi je izazivala i dodatne probleme sa stolicom, dok nisam skužio da je obična soda bikarbona najbolji antacid ako se konzumira ispravno, otopi u vodi i ne pije talog.
Dakle probleme sa želudcom sa imao od neke 12-e godine pa sve do nekih 30 godina kad sam kupio stan, odselio se sa svojom ljepšom polovicom i nesvjesno promjenio jedan dio prehrane,
naime moja žena nikad nije voljela mlijeko tako da ga ni ne kupuje (osim za kolače, kavu i sl.), a ja se najčešće nisam sjetio kupiti tako da ga u frižderu najčešće nije ni bilo.
Sada imam 36 godina i niti jednom u zadnjih 6 godina nisam imao bolove u želudcu. U stvari imao sam 2 puta i onda sam skužio u čemu je problem, navečer prije spavanja sam zatekao bocu mlijeka u frižderu, i reko ajd da popijem čašu prije spavanja jer se ne sjećam kad sam zadnji put pio mlijeko. Tu noć nisam spavao, ona bol koju već dugo nisam osjetio vratila se opet.
Ali opet nisam to povezao sa mlijekom dok mjesec dana iza nisam napravio opet istu glupost.
Onda mi se sve razbistrilo i pokopčao sam stvari što je u stvari uzrok mojih problema.
Našao sam informacije na internetu da je problem u prerađenom pasteriziranom mlijeku i da je domaće puno zdravije, osobno ne mogu to potvrditi jer kao klinac sam živio na selu i koristili domaće kravlje mlijeko (doduše prokuhano) i za to vrijeme sam patio od groznih bolova, tako da moj je savjet ne koristiti nikakvo mlijeko, a vjerojatno i sireve bi bilo dobro izbaciti.
Naravno ovaj moj savjet ne treba shvatiti generalno, neko pije stalno mlijeko i nema nikakvih problema (bar za sad) tako da je to sve individualno od osobe do osobe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Narodna medicina - čir na želucu
PostPostano: sri mar 27, 2013 9:57 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Poslušao sam te i za sad (3 dana) vidim rezultate, vidjet ćemo da li su placebo, slučajnost ili nešto, ali sumnjam, hvala na sinhronicitetu!
Ja već godinama pijem mlijeko s kavom, tipa šalicu od dva dcl punu mlijeka i gore iscjedim pola cm espresso kave, i tako dva ili više puta dnevno pa sve nešto svaki dan sve više gori po meni, vječito žgaravice i refluksi... izgleda da se to smiruje bez mlijeka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Narodna medicina - čir na želucu
PostPostano: pon jun 03, 2013 3:48 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Definitivno nije placebo :D hvala, spasio si me od hrpe peptorana i ko zna čega.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Narodna medicina - čir na želucu
PostPostano: ned sep 08, 2013 6:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 31, 2011 6:56 pm
Postovi: 34
evo još jedan savršen lijek protiv čira na želucu - kombuha. piti po pola litra dnevno naročito prije doručka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Narodna medicina - čir na želucu
PostPostano: sri okt 09, 2013 1:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
pozdravljam recept, svaka cast i hvala!

jedino sta bih dodao jest metode smirivanja tipa meditacija da se smanji stresogeni faktor na autonomni nervni sustav i poveća regeneracija želučane sluznice. i pukneš andol jos jedan, red je :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 117 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz