Sada je: čet mar 28, 2024 10:58 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 154 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon jun 26, 2006 8:14 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon maj 08, 2006 2:45 pm
Postovi: 7
Pozdrav
I mene zanima nesto kod ovih tibetanaca. Naime, poceo sm da ih radim pre par meseci i radim ih redovono, medjutim primetio sam da imaju potpuno suprotan efekat: osecam se umorniji i iscrpljeniji nego ranije :?:
Ima li neko neku ideju?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 26, 2006 6:30 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dobro došao, Petar Pan!!!

Vidi prethodni post od Arwen Dor...

Arwen:
Citat:
Pokretljivost zglobova bez pokretljivosti duha nije moguća, pa tako..jedno s drugim pa u krug.
Shodno tome..Louis Hay u "Kako iscijeliti duh i tijeloi" nalazi da su problemi s koljenjima i velikim zglobovima uvijek odraz krutosti u stavovima od kojih ne želimo odstupiti iako nam ne donose dobro.


Hvala, hvala! Kako si ZNALA da ova osoba ima i probleme sa zglobovima??? Ponekad ju muči artritis, iako ima 30 godina... i bavi se vježbanjem redovito. Evo... dala si mi sad čak 2 odgovora na 1 pitanje!!!

Hehe! Hvaaaaala!!!

=D>

Arwen, :kiss:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 28, 2006 12:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
:shock:
zar ti to nisi ZNAO?
pa to nije neki prblem znat. sve to tamo piše, i još više od toga. Meni je to u početku izgledalo kao malo vjerojatno, pa sam to malo isprobavala, proučavala, godinama..pa vidim da je to baš tako kako kaže teta Louis i još neki drugi, ne samo ona....

Na osnovu nekih detalja moguće je procijeniti psihološki profil neke osobe, ako te to zanima. Recimo, pogledaš kako drži glavu, kako se zanosi dok hoda, (lijevo, desno naprijed, unazad), kako drži ruke dok stoji na mjestu i npr. čeka na red, kako drži ramena, u kojem dijelu kične ima bolove, kakvi su joj prsti, zglobovi na rukama, gležnjevi, koljena, pa doznaš npr., kakav odnos ima prema materijalnom, je li škrtica i čistunica (te osobine uglavnom idu zajedno) koja stalno briše flekice i tjera goste da se izuvaju, i usput i davi svih oko sebe ako nisu počešljani ili na neki drugi način krše njezine zakone, ili je pak osoba koja je neodgovorna, nema odgovornosti ni prema sebi ni prema drugima, pa isto davi sve oko sebe ali u drugačijim varijantama. Moš doznat je li ta osoba agresivni nametljivac koji priznaje jedino zakon sile i to svoje sile, itd...Oni normalni i dobri trebali bi biti uspravni i opušteni dok hodaju, zdravi, pokretljivi, bez nekih bolova u kičmi.....zgodna stvar, preporučujem proučiti...

BTW..hvla za :love2: ..
vraćam istom mjerom :love1:

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 28, 2006 12:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Ah da..zaboravila sam..
Preblemi s Tibetancima..
DISANJE je jako jako jako važno.
Prije nego se krene s Tibetancima, trebalo bi uvježbati jogijsko disanje..ono..udahneš u prsa, trbuh, zadržiš zrak, pa izdahneš iz trbuha, prsiju, grla, malo zadržiš...

kada se tibetanci dobro izvode, udahnuti zrak vas ispunjava "do korijena duše "..napr..kad radite drugi ritual, zrah se udiše kad je glava natrag i izgleda vam da vas je zrak ispunio do dna trbuha i raširio kosti prsnog koša. U drugom ritualu je važno gurati prsa naprijed i gore , a nikako ne glavu gurati natrag. Glava sama pada. Taj drugi tobetanac zadaje problema mnogima koje poznajem upravo zbog blokada koje ljudi imaju u vratu pa ga još dodatno opterete time što glavu zabacuju na silu natrag. Treba se dakle koncenrtirati da grudni koš i njega gurati van.
Zbog tog drugog tibetanca kakda se izvodu na silu moguće su vrtoglavice..

E..a zašto toliko mnogo ljudi ima blokade u vratu pa ih zbog toga boli glava, ramena, ruke, šake..e..to je zato što je stražnja strana vratne čakre profesionalna čakra. Kroz nju se realiziramo prema van. Mnogi su imali nametnuti san velikog uspjeha u karijeri, koji nije lako ostvariti, a kad se od tog sna odustane, onda ostaju gorka sjećanja u obliku male grbice na vratu...A lijepo bi se mogli pomiriti s time što jesu, jer je dosita vrlo mala vjerojatnost da su objektivno gledajući, stvarno toliko profulali da bi zbog toga trebali sebe kažnjavati pretvarajući se polako u Kvazimoda.

eto...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 28, 2006 2:05 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Hvala!!!

:love12:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 12:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
e..još nešto..
Tibetanci nisu samo za starce (jer piše u naslovu knjige da pomlađuju)
tibetanci su vrlo popularni i rašireni, rade ih mnoge poznate osobe iz javnog života, i većina mojih poznanika je bar neko vrijeme vježbala, a mnogi vježbaju godinama (nekih desetak godina)
Tibetance radimo s djecom koja su na tečaju umjetničkog izražavanja kao vježbu za podizanje kreativnosti, kojom se ostvaruje veza između tijela i duha. Umejtničko izražavanje je izražavanje duha, ali bez tijela ne ide. Ona stara izreka "U zdravom tijelu zdravi duh", mogla bi se parafrazirati u "u gipkom tijelu gipki duh"...pa je sve jasnije...
Tibetanci su idealni za klince kao oprevencija krivog držanja tijela i s time i mogućih budućih problema s kičmom. Klinci koji rade tibetance hodaju uspravnije, ali to nije položaj kojeg su svjesno zauzeli ili se natjerali da se usprave, nego to dolazi samo po sebi, kao prirodno.
Depresivne osobe koje vježbaju tibetance uspijevaju lakše prebroditi svoje krize. Oni "živčani" postaju smireniji..
Tibetanci su tako popularni jer su jednsotavni, lako ih je zapamtiti, ne zahtijjevaju puno vremena za vježbanje. Sličan učinak na duh i tijelo imale bi (početne) vježbe joge, ali za jogu treba odvojiti više truda i vremena)
Predlažem da uzmete ipak knjigu, papirnatu i temeljito sve poučite.
U početku kao da se vježbe "opiru" i teško ih je zapamtiti iako su više nego jednostavne, a naročito se ljudi spetljaju s tim kad treba udahnuti, izdahnuti zrak. To je tako...ZAto treba stalno imati pri ruci knjigu da se ponovi gradivo.
Ne valja početi s više ponavljanja nego tamo piše. Tri puta se zavrtiti, tri puta izvesti drugu vježbu..itd..
Tijelo se postepeno navikava na vježbanje, ali nisu sva tijela ista... Ako bi po redosljedu trebalo vježbe izvoditi više puta nego ih možete s lakoćom podniejti, slobodno nastavite vježbati manji broj ponavljanja nego bi bio red... ako nemate vremena ili strpljenja (ponekad je dosadno 21 put napraviti istu vježbu za redom), također možete smanjiti broj ponavljanja na onaj koji se vama osobno čini da je dovoljan. Može se i razdvojiti, npr. pola tibetanaca naraviti ujutro, pola navečer, ili kako vam odogovara.
Kada se kanali otvore, tada neće biti problem odvojiti potrebno vrijeme i psotići strpljenje da se izvedu sve vježbe. Kada uspijete duže vrijeme raditi svih 21 komada, znači da ste stvarno zaslužili pohvalu.

Dok to ne postignete, ne morate se strogo držati zadanog broja ponavljanja (s time da smijete raditi manje ali nije dobro raditi više nego treba) Morate se strogo pridržavati pravilnog disanja.

Ako neki period niste radili ne mrate se baš vraćati na tri ponavljanja, možete početi i sa pet ili sedam, i povećavati brže nego kao kad ste ih prvi put radili.

Vježbe koje izvodite uz neprikladno disanje neće biti štetne, ali će se svesti na običnu fiskuturu, koja jača mišiće i to je isto dobro. Međuim, cilj vježbi je na višem nivou, -otvaranje i usklađivanje energetskih kanala i energetskih centara.

Ma..ja toliko volim te tibetance da vam to ne znam opisat..i oni su toliko dobri da bi trebalo na jumbo plakate napisati:

SVI NA TIBETANCE !!!

SVI SMO MI TIBETANCI!!!!!

:D

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 12:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
UPS! ovo zadnje s jumbo plakatima bi se moglo pogrešno shvatiti, sorry..malo sam pretjerala..a desi se to, da se našališ a nitko živ ne kuži da je to samo šala i ne kuže što je pjesnik htio reći..pošto se bojim da bi to tako ovaj put moglo ispasti, ..pliz, gospon admin, ..izbriši ...
kako se ovo briše?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 29, 2006 12:43 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Hvala Arwen!!!

Ma shvatit ćemo to kao šalu!!!

"Na Tibetance" možda netko može shvatiti i drugačije... hehe... ali osim "jahanja" na nekom tibetancu to možeš shvatiti i kao neki ratni poklič kojim želiš pokokati sve Tibetance...

Stvarno - to je kut gledanja i percepcija.

Ma možeš stisnuti EDIT u postu i promjeniti sadržaj, tj. izbrisati što želiš.

Nema problema - ljudi dobre volje neće ovo uzeti kao negativu. A negativcima i najpozitivnija stvar izgleda negativno... ionako.

:mrgreen:
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Tibetanske vezbe
PostPostano: pon jul 17, 2006 3:47 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jul 15, 2006 4:07 pm
Postovi: 24
Ovih dana sam došao do knjižice Fontana mladosti – Tibetanske vežbe za podmlađivanje od Piter Keldera, o 5 tibetanskih vežbi. Da li je neko imao kakvih iskustava sa tim vežbama, šta mislite o tome?

Takođe me interesuje nešto o Yi Jin Jing-u (čini mi se da se tako piše). Negde sam pročitao da je to preteča Chi kung-a, video sam neke crteže na internetu ali mi ne liči baš nešto. Da li ima neki video da se downloaduje?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 17, 2006 4:42 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Alternate, dobrodošao!

Evo, već imamo temu o tome, pa pogledaj i nađi sve što te zanima:

http://www.galaksija.com/forum/viewtopic.php?t=259

:mrgreen:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 17, 2006 7:59 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jul 15, 2006 4:07 pm
Postovi: 24
Hvala na dobrodošlici Jack i hvala na linku.

Ukoliko imas neki link i za Yi Jin Jing zamolio bih te da i njega postaviš.

Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 19, 2006 6:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Pet tibetanaca se u početku vježbaju tri puta za redom svaki, bez pauze između. I tako tjedan - dva svaki dan (najbolje ujutro po buđenju ili popodne) i onda povećati za dva. Dakle pet puta svaku vježbu. I opet tako tjedan-dva. I na kraju do 21 puta svaku vježbu (to već onda zahtjeva jednu solidnu kondiciju pa i vrijeme za razliku od početka kada je dovoljno 2-3 minute).

Inače mrak vježba. Ne znam da li je "za pomlađivanje", ne peru me te spike o pomlađivanju, new age kremama protiv bora i botox tretmanima, ali je vježba zdrava , dobra za kondiciju a bogme te i dobro razbudi i razbistri um. A to je vrednije od svih ovih ostalih spika za žene u menopauzi, "pomladite me guru, instant-yoga" :mrgreen:...

Inače postoji i šesti tibetanac i taj je skroz bomba. Radi se o vježbi disanja (bolje rečeno zadržavanja daha) i masaži unutrašnjih organa. Kod osoba koje znaju dobro izvoditi, izgleda fascinantno. ;)

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 27, 2006 1:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Panta..sorry što to pitam, ali ne mogu odlit.. Jel ti prakticiraš i taj šesti tibetanac? 8) :wink:

Naime, šesti tibetanac je za preusmjeravanje seskualne enrgije u kreativnu. To rade samo oni oni su se odlučili posvetiti u potpunosti duhovnom razvoju, tj. u celibartu su. Sličnu namjenu kao šesti tibetanac ima šibanje kod redovnika (vidjeli ste to na filmovima kad svećenici sami sebe bičuju..) Tim radnjama blokiraju i negiraju svoju seksualnu energiju, što ne može bit dobro, jer priroda energije je da kola, da teče. (ne moš zaustavit struju, možeš je skrenuti, upotrijebiti..) Redovnici s tibeta seksualnu energiju nisu blokirali nego je preusmjeravali prema gore.
Sedmi tibetanac je OM.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 06, 2006 4:25 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jul 15, 2006 4:07 pm
Postovi: 24
Da li je neophodno potpuno odreći se sexa? To onda nije dobro. Ipak ću se ja držati ovih 5 ostalih.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 06, 2006 5:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Alternate je napisao/la:
Da li je neophodno potpuno odreći se sexa? To onda nije dobro. Ipak ću se ja držati ovih 5 ostalih.


U originalnoj knjižici piše da IPAK moraš! A, šesti Tibetanac jest za uzdržavanje od seksualnih želja, (nije znanje iz prakse, majke mi, samo sam to pročitala, he,he,he...)

Pozdravčić.
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 3:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Jutros sam prvi put izvela Tibetanske vježbe i ne da se loše osjećam, nego nema te riječi koja bi opisala moje stanje. Osjećam se kao kad sam se prije nekoliko mjeseci napila i napušila i pokušavala povraćati, a nisam mogla. Cijeli dan mi se vrti, užasno mi je muka i ne osjećam se baš najbolje. Samo da napomenem da ne konzumiram više nikakve droge osim, ponekad, alkohola. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 3:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Sad sam pročitala postove od Arwen :oops: pa su mi neke stvari malo jasnije. Za Tibetance odlučila sam se zbog toga da poradim na duhovnoj ravnoteži i na svojim depresijama koje sam, čini mi se, tek sada odlučila "srediti". Iz Arweninog posta shvatila sam da je problem s disanjem, nisam dobro disala i s pridržavanjem uputa jer 1. vježbu izvela sam više puta nego što je bilo potrebno, a ostale sam izvela onoliko puta koliko piše, ali, eto, i vježbe trebaju biti u ravnoteži :mrgreen:
Savjetujem svima da se pridržavaju uputa, a ja se nadam da će mučnina proći i bol u vratu ( i tu ima ponešto od istine ). Zanima me samo smijem li navečer opet izvesti vježbe bez obzira na loše fizičko stanje?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 3:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
ma ne trebas te vjezbe tako ozbiljno shvatit. igraj se s s njima. nek njima bude mucno. ali, pa i nisu bas toliko teske da moras disati ko dalaj lama da bih ih izveo. je recimo mogu da ni ne disem :lol:

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 5:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Nisam ni pristupila ozbiljno pa trpim posljedice.
:cry:
A što mogu kad svemu pridajem važnost :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 7:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
ma ne trebas te vjezbe tako ozbiljno shvatit. igraj se s s njima. nek njima bude mucno. ali, pa i nisu bas toliko teske da moras disati ko dalaj lama da bih ih izveo. je recimo mogu da ni ne disem


Nikako se ne slažem s takvim stavom
Tibetanske vježbe prvo otvaraju, pa uravnotežuju čakre. Nije svejedno u kakvom si stanju kad započinješ s tim vježbama, a to se odnosi na bilo koji rad na mijenjanju energestke strukture, na bilo koju tehniku.
Osoba koja pati od depresivnih stanja, ima čakre koje ne funkcioniraju dobro. Kad krene otvarati, ako krene naglo i ako ne odradi dobro, ima početničke simptome koje obično nazivamo "simptomi čišćenja".
Depresivne osobe često imaju još i probleme s vratnom kralježnicom. Posebno treba paziti na disanje...
Smagda, ako znaš vježbe disanja, pranajama..bilo bi bolje da to rdiš večeras nego tibetance. U jednom danu si već dovoljno napravila. Napravi ih ponovno sutra, ali se drži uputa.
Prije nego počneš, udahni bar pet puta duboko..znaš kako se to radi?
Zatim izravnjaj svoje držanje tako da uzmeš čuperak kose na tjemenu-sam vrh glave i lagano ga nategneš. Izravnaš leđa zamišljajući da visiš na tom pramenu kose.
Kad se vrtiš, vrti se u mjestu, na prstima, diži leđa u uspavni položaj. Pazi na držanje. Guraj gornji dio leđa naprijed, tako ćeš se bolje ispraviti. Ruke ispravi i drži ih zategnute , dlanove ravno i paraleno sa podom. (Nije isto ako dlanove držiš okomito na pod, ili ako ih držiš paralelno s podom)
Vježbe se rade sporo, kao u usporenom filmu. Ne kao na aerobiku. Ovdje vrijedi da je što sporije-to bolje.
SOtalo..ne znam što bih ti još rekla što bi ti olakšalo..ako imaš pitanja, pitaj...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 154 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz